فواد ایزدی در گفتگو با الف دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 3980418070 ۵۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
 دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

فواد ایزدی، کارشناس بین الملل می گوید دولت نگاه ناموسی به برجام دارد و به هرقیمتی نمی‌خواهد از برجام خارج شود در حالی که وقتی غربی‌ها به تعهدات خود پایبند نیستند و نقض برجام می‌کنند، ما چرا باید کشور را معطل نگه‌ داریم؟ بنابراین این ذهنیت که طرف مقابل، تحریم‌ها علیه ایران را بر میدارد، تصور غلطی است.

به گزارش الف، جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه اعلام کرد که وارد گام دوم شده و غنی سازی حد مجاز خود بر اساس توافق برجام یعنی ۳/۶۷ درصد را انجام داده است. به دنبال این موضوع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز تایید کرد که غنی‌سازی از حد تعیین شده در برجام فراتر رفته است. ا این اقدام ایران در چارچوب کاهش تعهدات برجامی خود در مقابل بدعهدی طرف‌های برجام و برآورده نکردن تعهداتشان انجام شده است.

جمهوری اسلامی ایران اولین گام خود را ۶۰ روز پیش و در قالب افزایش میزان تولید اورانیوم برداشت که در همان سطح ۳/۶۷ درصد بود و از مرز ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرد. طبق بند ۲۶ برجام، در صورت عدم پایبندی طرف مقابل به تعهداتش، ایران حق دارد اجرای تعهدات خود را به شکل کلی یا جزئی متوقف کند.

جمهوری اسلامی ایران هشدار داده است که در صورت بدعهدی اروپایی‌ها در تسهیل فروش نفت و عملیات بانکی گام سوم خود را جدی‌تر و به احتمال زیاد به عنوان آخرین گام بر خواهد داشت.

* برجام، توافقی دو جانبه با آمریکا بود

فواد ایزدی کارشناس مسایل سیاست خارجی و هسته‌ای در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی الف، در پاسخ به این سوال که باتوجه به اتفاقات اخیر و برداشتن گام دوم، آیا اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل خواهند کرد و این موضوع نتیجه‌بخش خواهد بود، اظهار داشت: ۱۴ ماه پیش و با خروج آمریکا، برجام از بین رفت چراکه به عقیده بسیاری از تحلیلگران این توافقی بین آمریکا و ایران بود و بقیه کشورها تنها تماشاچی بودند، نمونه بارزش قدم زدن جان‌کری و ظریف بود وقتی به این موضوع نگاه می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که این مذاکرات تنها تصمیم عده‌ای در داخل بود، لذا شاید به ظاهر این مذاکرات چند جانبه بود اما در باطن دو جانبه بود.

* به جای شصت روز باید شش روز با اروپایی‌ها فرصت میدادیم

وی تصریح کرد: زمانیکه آمریکا از برجام خارج شد، متاسفانه ادبیاتی در داخل تولید کردند که حالا باید منتظر برجام اروپایی ماند و به اروپایی‌ها فرصت داد، در صورتیکه این اتلاف وقت هیچ‌گاه به نفع ما نبوده و نیست، این فرصت‌های شصت روزه تنها به ضرر ما خواهد بود و کشور را عقب نگه خواهد داشت. بنده معتقدم که به جای این شصت روزه‌ها باید شش روز به طرف اروپایی فرصت میدادیم چراکه آنها با این اقدام خود تنها ایران را بیشتر دچار مشکل اقتصادی کردند و دولت باید محاسبات خود در مورد اروپا را تغییر دهد.

* توان نظامی و هسته‌ای را باید ارتقا بخشیم

این کارشناس مسایل هسته‌ای با تاکید بر لزوم عادی سازی مساله هسته ای ایران، تاکید کرد: به نظر من تنها راهکار موجود این است که جمهوری اسلامی ایران باید به کشوری عادی در زمینه هسته‌ای تبدیل شود همانند کشورهای هم سطح خودش که در این زمینه فعال هستند، از سوی دیگر، ما باید برنامه نظامی و قدرت موشکی خود را ارتقا داده و سعی کنیم فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهیم، این موضوع می‌تواند ما را به کشوری قدرتمند در مقابل غربی‌ها قرار دهد چراکه زمانیکه یک کشور قدرتمند باشد، سایه جنگ از آن دور خواهد شد نه زمانیکه ضعیف باشد.

* همیشه نباید آزمون و خطا وجود داشته باشد

فواد ایزدی افزود: در طی شش سال اخیر، متاسفانه کل کشور معطل برجام شد، سوال این است که چرا با وجود عهد‌شکنی‌های طرف مقابل، دوباره باید شصت روز به غربی‌ها مهلت داد؟! اگر آنها میخواستند اقدامی انجام دهند در طی همان روزهای اول انجام می‌دادند، از ابتدای برجام قابل پیش‌بینی بود که طرف غربی غیر قابل اعتماد است و آمریکا روزی از برجام خارج می‌شود چراکه آمریکا الزام حقوقی نداشته و هیچ‌گاه به هیچ تعهدی پایبند نبوده است، ما بارها به دولت در این خصوص هشدار دادیم و این موضوع از همان زمان اوباما هم کاملا مشهود بود. همیشه نباید آزمون و خطا وجود داشته باشد، اما دولت اصرار دارد باید خودش همه موضوع را تجربه کند.

* امکان اجماع بین‌المللی علیه ایران وجود دارد

وی به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه غنی‌سازی ایران از حد تعیین شده در برجام فراتر رفته است، اشاره کرد و گفت: ما در طی این روزهای اخیر شاهد واکنش غربی‌ها در این خصوص بودیم و بعید نیست طرف مقابل با توجه به دیپلماسی فعالی که دارد، دوباره اجماع بین‌المللی علیه ما ایجاد کند لذا با توجه به تجربیات گذشته ما باید دیپلماسی خود را فعال‌تر کرده و قدرت هسته‌ای و نظامی خود را با توجه به تهدیداتی که وجود دارد، ارتقا دهیم.

*ذهنیت لغو تحریم‌ها از سوی طرف مقابل، غلط است

فواد ایزدی تاکید کرد: دوستان دولت نگاه ناموسی به برجام دارند و نمی‌خواهند از برجام خارج شوند و همچنان مقاومت می‌کنند، زمانیکه غربی‌ها به تعهدات خود پایبند نیست و به عبارتی نقض برجام می‌کنند، ما چرا باید کشور را معطل نگه‌ داریم، این ذهنیت که طرف مقابل تحریم‌ها علیه ایران را بر میدارد، تصور درستی نیست و نباید بیش از این منتظر ماند چراکه همانطور که گفتیم که کشوری که ضعیف میشود سایه جنگ خواهد بود.

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۳۷۸۲۰۰:۵۷:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
همه کشورها از برجام خارج شدند فقط ما داخل برجام هنوز!
ناشناس۹۹۳۹۳۶۰۷:۳۷:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
فقط آمریکا از برجام خارج شده است.
ناشناس۹۹۴۱۲۳۰۹:۳۶:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کشوری که پول های ما رو بلوکه کرده و باید پس بده آمریکاست روسیه و چین و فرانسه و دیگران پولی به ما نمیدن
ناشناس۹۹۴۱۸۷۱۰:۰۸:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
چرا قبول نمیکنید که شکاف بزرگی که بین آمریکا و متحدان اروپاییش افتاده نتیجه برجام و پایبندی به برجام هست و ایران نمیتونست هچین شکافی رو در شرایط عادی بین این دول بندازه! الان در جامعه جهانی آمریکاست که باید جواب بده نه ایران.
ناشناس۹۹۴۳۲۶۱۱:۲۰:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
هیچ شکافی نیست.نقش های متفاوتی در این سناریو دارند.
ناشناس۹۹۴۴۲۲۱۱:۵۶:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
واقعا این نظر مرغ پخته میخندونه
ناشناس۹۹۴۴۲۳۱۱:۵۶:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
این وضعیت چه کمکی به مردم ایران میکنه؟ آمریکا هر تصمیمی بگیره (درموردبرجام) هیچ تاثیری رو زندگی مردمش نداره، اما زندگی مردم ایران فلج شده.
ناشناس۹۹۴۳۰۹۱۱:۱۷:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
در عمل وقتی تعهدات را انجام نمیدهند آنها هم خارج شدن. هر چند که زبان آنها چیز دیگری بگوید.
ناشناس۹۹۴۰۰۱۰۸:۳۶:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
برجام سند ننگ و خیانت است تاریخ نظیرش را هرگز به خود ندیده و نخواهد دید برجام بعنوان تجربه‌ی تلخ خیانت و حماقت و عبرت در کتب درسی و دانشگاهی تدریس خواهد شد
ناشناس۹۹۴۰۳۰۰۸:۵۵:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
متاسفانه کشور روی این لجبازیها هزینه سنگینی پرداخت کرده و میکند
ناشناس۹۹۴۱۰۷۰۹:۲۷:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
جوک نگید بابا خسارت ؟؟؟ در طول برجام با فروش نفت و گرفتن طلب از بانکها حداقل 100 میلیارد دلار وارد کشور شده
ناشناس۹۹۴۳۰۶۱۱:۱۷:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
این ماله کشی مضحکه حتی زنگنه هم گفت یک دلار از طریق بانک نیامد
ناشناس۹۹۴۳۹۶۱۱:۴۸:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
100 میلیارد دلار عایدی برجام کجا هدر رفت ؟!
ناشناس۹۹۴۴۳۱۱۱:۵۹:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
پس دلارها کو؟ کجاست؟ چرا هنوز دلار 14000 تومنه؟ یک میلیارد گرفتند اون هم به خاطر مبادله جاسوس بود خودت جوک نگو دوران شانتاژ خبری تموم شد یدونه از مدافعان برجام حاضر به مناظره با منتقدین نیستند
ناشناس۹۹۴۴۴۶۱۲:۰۹:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اینا دروغایی بود که به من و شما گفتن تا رنگ مون کنن و نتیجه انتخابات 94 و 96 رو ببرن که به مقصودشون هم رسیدن.... حالا شما بمون تو همون رویای 100 میلیارد دلار ..... اگه این پول آمده بود که چرا درست از بعد انتخابات ریاست جمهوری وضعیت وضعیت فلاکت بار کنونی شروع شد و به اینجا رسید و معلوم هم نیست تا کی میخواد متوقف بشه....
ناشناس۹۹۴۴۸۱۱۲:۲۵:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
صد میلیارد دلار ؟؟؟
ناشناس۹۹۴۴۸۳۱۲:۲۶:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
میشه جفنگ نگی ؟
ناشناس۹۹۴۴۸۵۱۲:۲۷:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بچه جون ، صبر کن معلم ریاضیت بهت یک و دو رو یاد بده بعد راجع به ارقام بزرگتر حرف بزن .
ناشناس۹۹۴۴۸۷۱۲:۲۷:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
خسته نشدین از اینهمه چرت و پرت گفتن ؟
ناشناس۹۹۴۲۲۱۱۰:۲۷:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
سیاستهای ما طوریه که همیشه انتخابهامون بین بد و بدتره.
ناشناس۹۹۴۴۸۶۱۲:۲۷:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کاش دولت و دولتی ها به اموال مردم و کشور نگاه ناموسی داشتند و مانع مجازات امثال حسین فریدون هاو مهدی جهانگیری ها ..
ناشناس۹۹۳۷۸۳۰۰:۵۸:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
واقعا ابی از اروپایی ها هم گرم نمیشود کشور را معطل کرده اند گام اول گام دوم گام سوم.....
تهرانی۹۹۴۰۵۹۰۹:۰۴:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
تخت روانچی: جامعه اطلاعاتی آمریکا با همکاری منافقین مشغول توطئه برای اخلال در ایران است! تخت روانچی هم اعتراف کرد پرستوها فضای مجازی از آلبانی و عربستان و.. میان کامنت میذارن و علیه منافع ملی نمره +و - میدن
ناشناس۹۹۴۱۵۵۰۹:۵۲:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
حسام خودتی؟
محمدی۹۹۳۷۹۰۰۱:۰۵:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
دولت باید با قدرت به کارش ادامه دهد و از آن در جهت منافع کشور و مردم و عدم انزوا استفاده کند، باید اخر عمل هم دید، این چنین مساله ای نباید ایجاد می شد و ایران زیر پرچم مزین به نام خداوند یکتا هیچ آسیبی نمی بیند و خداوند پناهگاه مظلومین است. خدمت بمردم و پیشرفت علمی و عملی کشور در همه ی زمینه ها راه مقابله با سردمداران شیطان صفت امریکایی_صهیونیسمی است
ناشناس۹۹۴۴۹۳۱۲:۲۸:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
وقتی دولت علنا به جاسوسها و دزدها مزین شده دیگه چجوری انتظار یاری خداوند رو داری ؟
ناشناس۹۹۳۸۶۲۰۳:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
آقای ایزدی گرامی، سلام، مسئله ناموس یک دولت یا ... نیست؛ مسئله حفظ عزت، حکمت و مصلحت ملی است. خارج‎شدن از برجام، شاید کاربرد داخلی داشته باشد، اما فایده‌‎ی عملی خاصی ندارد. از شما می‏پرسم: فردای روزی که ما از برجام خارج شویم، مشتری‎های نفتی‎مان برخواهند گشت؟ اگر واقعا نگران عزت ملی هستیم، باید راهی بیابیم که هزینه‎ی حمایت از تحریم به همان حامیان تحریم (عربستان، امارات، اسرائیل) برگردد! نه اینکه ساده‎ترین کار ممکن را، که خروج از برجام است، انجام بدهیم. حالا این گوی و این میدان، آیا می‎توانید به جای خروج از برجام، هزینه‎ی رفتارهای زشتِ حامیان تحریم را آنقدر بالا ببرید، که خودشان برای بازگشت ترامپ به برجام التماس کنند؟ مطمئن باشید که راهی دارد؛ اما پیشِ پا افتاده‎ترین راه نیست.
ناشناس۹۹۴۴۰۴۱۱:۴۹:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
با خروج ایران از برجام امریکا و اروپا به التماس می افتند همچنانکه اکنون فرانسه به التماس افتاده است .
ناشناس۹۹۴۴۹۷۱۲:۲۹:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
دقیقا برعکس میگی . یعنی به اسم عزت ایرانی عملا نوکری ایران رو در برابر امریکا و انگلیس تبلیغ میکنی
ناشناس۹۹۳۸۹۴۰۶:۴۱:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مساله اینجاست که دولتی که با ربنای شجریان و توهم دیوار وسط پیاده رو ، رای میاره اصولا راه حلی برای هیچ مشکلی نداره ؛ بنابراین باید برای خودش یک موضوع تخیلی بسازه . مثل غول چراغ جادو . برجام هم دقیقا همین نقش رو برای دولت داره
ناشناس۹۹۳۹۱۳۰۷:۰۳:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
دقیقا معطل چی؟ الان کدام بخش کشور در انتظار غنی سازی بیست درصدی معطل مانده؟
ناشناس۹۹۳۹۶۰۰۸:۰۹:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
همیشه اینگونه بوده است، اکر در مبادلات و مغادلات قدرتی برابر ویا باز دارنده نداشته باشیم به ما زور میگویند وباج میگیرند. انسانیت وبسیلری دستاویز ها بعد از آن تعریف میشود.در داخل ودر بین خودمان هم همینگونه است.
ناشناس۹۹۳۹۷۶۰۸:۲۱:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
تنها خوبی برجام این بود که ورشکستگی اقتصادی کشور رو پنج سال به تعویق انداخت قطعا باز ایران این زمان رو هر طور شده میخرد در غیر اینصورت با عدم فروش نفت و جلوگیری از وارادات و صادرات ایران دوام چندانی نخواهیم داشت
ناشناس۹۹۴۴۱۲۱۱:۵۱:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
قبل از برجام دلار 3 هزار تومان و گوشت 25 هزار تومان بود با برجام قیمت همه چیز 5 برابر شد.
ناشناس۹۹۴۰۰۷۰۸:۴۲:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
این برجام دکون دونبشی است که اصلاح طلبا در دولت بعدی هم می توانند زیر سایه اش استفاده های لازم را ببرند علی برکت الله
ناشناس۹۹۴۰۷۰۰۹:۰۹:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
متاسفانه تندروها مملکت را به پرتگاه میبرند و اجازه ارامش و پیشرفت را بدون تعقل نخواهند داد تاریخ همیشه تکرار خواهد شد اون دنیا باید جواب بدهیم این دنیا فانی و زودگذر است
ناشناس۹۹۴۱۰۸۰۹:۲۸:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
در طول برجام با فروش نفت و گرفتن طلب از بانکها حداقل 100 میلیارد دلار وارد کشور شده
ناشناس۹۹۴۱۱۶۰۹:۳۳:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
نمردیم و ناموس پرستی دولتمونو هم دیدیم !!! این چه ناموسیه که همش دست اروپایی ها و آمریکایی هاست ؟؟!!!
ناشناس۹۹۴۵۰۵۱۲:۳۰:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مثل خواهرزاده .....
ناشناس۹۹۴۵۰۷۱۲:۳۱:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
ناموسِ دولتِ تَکرار !!!
ناشناس۹۹۴۱۳۱۰۹:۳۹:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
وقتی فرمانده سپاه می گوید با همه دنیا در جنگ هستیم باید بپرسیم همه دنیا اشتباه می کند و ما درستیم؟!
!!!۹۹۴۲۱۵۱۰:۲۵:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
حالا که گندش دراومد همه چیز رو دادیم بجاش هیچی گرفتیم! نگاهش ناموسی شده؟ اگه همون اولش دولت تدبیر وامید چوب حراج بر اینهمه تلاش و خون ریخته شده برای پیشرفت هسته ای نمیزد، نیازی نداشت نگاهش رو آخر آخرا ناموسی کنه!!!!
ناشناس۹۹۴۲۱۷۱۰:۲۵:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مخالفان برجام بودند که قضیه را ناموسی کردند و هر روز بر علیه برجام یک شو راه انداختند خدا را شکر که ترامپ آمد و همه نتیجه نبود برجام را میبینیم
ناشناس۹۹۴۴۱۶۱۱:۵۳:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
قرار بود با برجام تحریم نباشد وقتی برجام هست و تحریم هم هست یعنی خسارت محض.
ناشناس۹۹۴۴۹۲۱۲:۲۸:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مخالفان برجام گفتند به آمریکا نمیشه اعتماد کرد ولی آقایان گفتند امضای کری تضمین هست و عرصه دیپلماسی عرصه اعتماد هست اینارو که یادت نرفته؟
ناشناس۹۹۴۲۳۳۱۰:۳۶:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
فقط نظر های موافق خود را منعکس میکنید
ناشناس۹۹۴۳۷۵۱۱:۳۸:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
از خیر سر مموت و کارهایش این تحریم ها برقرار شد حالا اینها فرار به جلو میکنند
ناشناسnashenas۹۹۴۴۳۵۱۲:۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
درملاقات روسیه با سه کشور اروپایی بدین قرار روسیه میخواهد که ایران اجرای کامل برجام را تضمین کند وبدون تضمین از نیز اروپا میخواهد که به تعهد خود عمل کند که این کفایت نمی کند اگرتضمین دوطزفه باشد بدنیست
ناشناس۹۹۴۵۵۰۱۲:۴۶:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بجای اینکه مردم ناموس دولت باشند برجام و منافع آمریکا ناموس دولت جمهور ما شده واقعا که
ناشناس۹۹۴۶۷۵۱۳:۲۵:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
ناموس کجا بود اینا همشون کف خیابونا هستند

پربحث‌های اخیر

 1. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 2. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 3. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 4. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 5. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 6. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 7. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 8. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 9. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 10. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 11. ظریف بامداد جمعه راهی نیویورک می شود

 12. تعطیلی بخش‌هایی از خطوط مترو در روز ۳۱ شهریور

 13. هشدار قلعه‌نویی به کی‌روش

 14. اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها

 15. یکی از فرماندهان ائتلاف سعودی در یمن کشته شد

 16. پامپئو: به دنبال راه‌حل مسالمت‌آمیز در منطقه‌ایم و امیدوارم ایران این را ببیند

 17. عربستان 20 میلیون بشکه نفت از عراق درخواست کرد

 18. گاس هیدینک از تیم ملی امید چین اخراج شد

 19. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 20. «ایدز» کسی را نمی‌کشد

 21. پمپئو، سهواً به نقش مخرب ترامپ در تنش‌ با ایران اعتراف کرد

 22. چرا ترامپ جنگ نمی‌خواهد؟

 23. پیامدهای حمله به آرامکو؛ افشاگری جدید درباره بن‌ سلمان

 24. محور جدید شرارت در خاورمیانه؟

 25. پیش بینی آینده فروش نفت در بورس

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 2. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 3. لودریان: ایران باید کاملا به برجام بازگردد

 4. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 5. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 6. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 9. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 10. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 11. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 12. ابتکار دانشمندان ایرانی در تشخیص سریع سرطان  

 13. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 14. ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکو

 15. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 16. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 17. انتشار عکس جنجال‌برانگیز جاستین ترودو+عکس

 18. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 19. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 20. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 21. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 22. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 23. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 24. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 25. شرارت برای معروف شدن در نظام آباد

پربحث‌های هفته

 1. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 5. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. زنان را به استادیوم راه بدهید

 8. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 9. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 10. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 11. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 12. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 2. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 3. ۲۱ کارگر بازداشتی هپکو آزاد شدند؛ ۸ نفر ماندند

 4. سرلشکر سلامی: هیچ مشکلی در امنیت مرزها نداریم

 5. تقدیر «موسسه دیده‌بان شفافیت همدان» از آیت‌الله رئیسی

 6. قوه قضاییه: آنان که رفتند، آنان که آمدند

 7. ظریف: بقایای تیم بی در حال فریب دادن ترامپ است

 8. ذوالنور: برخی نمایندگان، مجلس را بی‌خاصیت کرده‌اند

 9. موشکی که برگ برنده سپاه در خلیج فارس شد+تصاویر

 10. گزارش بلومبرگ از میزان تاثیر تحریم‌های جدید علیه ایران

 11. روایت کیهان از پوست خربزه اصلاح‌طلبان برای آخرین سوءاستفاده از روحانی

 12. ارتش و سپاه رژه هوایی مشترک برگزار می‌کنند

 13. مداح برنامه دیدار موکب داران با رهبر انقلاب کیست؟ +عکس

 14. تولیت آستان قدس: روحانیت باید به مردم بصیرت و امید بدهد

 15. سردار سلامی: دشمنان در برابر قدرت ایران مجبورند هر حادثه‌ای را به دروغ هم که شده، به ما نسبت دهند

 16. فرهنگ مقاومت در مسیر جهانی شدن

پربحث‌های هفته

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 3. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 4. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 5. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 6. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 7. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 8. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 9. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 10. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 11. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 12. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 13. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 14. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 15. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 16. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 17. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 18. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 19. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 20. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 21. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 23. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 24. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 25. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

آخرین عناوین