الف گزارش می دهد صدای مستاجران به آسمان رسید، اما در زمین کسی نمی‌شنود

گروه اقتصادی الف،   3980417152 ۱۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

«شغلی بهتر از صاحب خانه بودن سراغ دارید؟ ۴ یا ۵ خانه می‌خرد و به قیمت گزاف اجاره می‌دهد. نه تجربه می‌خواهد، نه مدرک و نه رفتن به دانشگاه. یا اینکه اصلا اجاره نمی‌دهد و هر روز روی قیمت ملکش می‌رود؛ اما من مستاجر چه کنم؟»

صدای مستاجران به آسمان رسید، اما در زمین کسی نمی‌شنود

این سخن یکی از هزاران مستاجری  است که افزایش قیمت‌های  نجومی اجاره این روزها کمرشان را شکسته.
او می‌گوید: افزایش حقوقش حدود ۴۰۰هزار تومان بوده ولی قیمت‌ها چند برابر شده است. کسی کنترل نمی‌کند که این افزایش اجاره‌ها قانونی نیست تا جلوی آن را بگیرد. با ادامه این وضعیت باید به حاشیه‌های شهر بروم.

این روزها مستاجران از این بنگاه به آن بنگاه می‌روند و می‌گویند صاحباخانه‌ها مبلغ اجاره‌ها را خیلی زیاد کرده‌اند و کسی به فکرشان نیست. وزارت راه و شهرسازی هم طرحی برای کنترل بازار اجاره‌‌بهای مسکن ارائه کرد که مشوق‌های مالیاتی برای صاحبخانه‌ها، تولید مسکن استیجاری، صندوق‌های استیجاری و تشکیل کمیته ملی تعیین نرخ افزایش اجاره‌بها از محورهای آن است، البته این طرح‌ها فعلا روی کاغذ است و هنوز به مرجله اجرا نرسیده‌اند که بعید است بتوانند تاثیر برای در بازار و وضعیت مستاجران داشته باشد.

* فعالیت‌های سوداگران، وضعیت پرتلاطم اقتصاد مسکن را وخیم‌‌تر کرد

مسکن در اقتصاد ایران نقش ویژه‌ای دارد و از دیرباز یکی از مشکلات اقتصادی-اجتماعی کشور بوده است. رونق در این بخش به دلیل ارتباط با بیش از ۲۶۰ صنعت می‌تواند عامل رشد تولید و ایجاد رونق باشد؛ اما این کالای مصرفی در ایران به دلیل برخی سیاست‌های اشتباه تبدیل به یک کالای سرمایه‌ای شده است. تولید و عرضه مسکن نمی‌تواند جواب گوی تقاضا باشد به همین دلیل سوداگری و دلالی در این بازار نقش زیادی دارد و سوداگران توانسته‌اند سودهای زیادی به جیب بزنند. دولت‌ها نتوانستند مشکل مسکن بخصوص در بخش تولید و عرضه آن را  حل کنند.

مرکز پژوهش‌های مجلس چندی پیش در گزارشی با تاکید بر اینکه همچنان سوداگران مسکن همچنان می‌تازند، اعلام کرد: فعالیت‌های بدون محدودیت سوداگران مسکن، وضعیت پرتلاطم اقتصاد مسکن را وخیم‌تر كرده است. افزایش قیمت خرید و اجاره مسکن در شهرهای  بزرگ به خصوص تهران باعث رواج حاشیه نشینی شده است كه می‌تواند بحران‌های اجتماعی را دنبال داشته باشد.

این مرکز افزایش تعداد معاملات با هدف خرید و فروش و نه مصرف نهایی نشان دهنده تشدید سوداگری‌ها و دلالی‌ها در حوزه مسکن و تبدیل آن به محل كسب سود سرشار بدون كنترل‌های مالیاتی برای فرصت‌طلبان عنوان کرد و خواستار كنترل بازار مسکن از طریق وضع مالیات بر عایدی مسکن و معاملات مکرر و واحدهای خالی از سکنه برای وضعیت کنونی آن شد.

* نبود شفافیت و به جیب زدن سودهای سرشار از واسطه‌گری و دلالی

یکی از مشکلات اقتصاد ایران نبود شفافیت است و فعالیت‌های غیرمولد اقتصادی در نبود این شفافیت سودهای سرشاری به جیب می‌زنند مانند کسانی که در بازارهای طلا، ارز، خودرو، مسکن و سپرده گذاران کلان بانکی فعالیت می‌کنند.

مشکل دیگر  اقتصاد ایران رشد نقدینگی است و این نقدینگی مانند سیلاب عمل می‌کند و دولت باید این سیلاب را با سیاست گذاری به بخش‌های مولد هدایت کند. نقدینگی موجود در اقتصاد ایران بیش از ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان است. در ۱۵ ماه گذشته شاهد بودیم که این نقدینگی هر بار به بازاری سرازیر می‌شد و باعث تلاطمو و افزایش قیمت‌ها در آن بازار بودیم؛ یک بار ارز، بار دیگر طلا و سکه و یک بارهم مسکن و خودرو.

اما شناسایی فعالیت‌های سوداگرانه از طریق گردش مالی و اعمال مالیات بر آنها دو اقدام مهم برای غیرجذاب کردن فعالیت‌های غیرمولد و هدایت نقدینگی به سمت تولید است. متاسفانه به دلیل نبود اطلاعات و همچنین ناکارآمدی نظام مالیاتی، اقتصاد ایران در این بخش موفق نبوده و کارشناسان بر اصلاح نظام مالیاتی تاکید ویژه دارند.

* مالیات بر عایدی سرمایه در انتظار  ورود به صحن بهارستان

یکی از قوانینی که می تواند حاشیه سود و فعالیت‌های غیر مولد را به چالش مواجه کند قانون مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) است؛ این موضوع در سال ۹۴ طرح در دستور کار مجلس بود که نامه نگاری‌های عباس آخوندی وزیر وقت راه و شهرسازی با مجلس، مانع تصویب آن شد. برخی می‌گویند اگر این قانون تصویب می‌شد، شاهد افزایش‌های کاذب در قیمت مسکن نبودیم و برای جلوگیری از فعهالیت‌های دلالی در این بازار می‌بایست در ابتدا مالیات بر خانه‌های خالی و پس از آن مالیات بر عایدی سرمایه اجرایی شود.

حسین راغفر استاد دانشگاه می‌گوید: شش گروه هستند که در حال حاضر به اصطلاح یارانه پنهان می‌گیرند و دولت به هیچ عنوان از آن‌ها مالیاتی که باید بگیرد را نمی‌گیرد که گروه اول که باید مالیات از آن‌ها اخذ شود، مالیات بر عایدی سرمایه است که به طور مثال می‌توان از خانه‌های خالی گرفته شود، اما دولت تعمدا این کار را نمی‌کند.

وزارت راه و شهرسازی براساس قانون می‌بایست سامانه ملی املاک و اسکان را ایجاد و خانه‌های خالی را شناسایی کند و آن را در اختیار سازمان مالیاتی برای اخذ مالیات از مالکان این خانه‌های قرار دهد، اما بعد از گذشته ۶ سال دولت تدبیر و امید هنوز قانون را اجرایی نکرده است، عباس آخوندی وزیر سابق  راه و شهرسازی در مدت زمان وزارت خود از اجرایی این قانون سر باز زد، البته اسلامی وزیر فعلی قول اجرایی شدن آن را داده است اما تاکنون این موضوع رخ نداده است.

با این حال چند پیش کلیات مالیات بر عایدی عایدی سرمایه (مسکن) در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب و با ۱۴۵ امضاء برای طرح در صحن علنی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد. در همین زمینه وزارت اقتصاد اعلام کرده بوده که لایحه جامع مالیاتی را آماده کرده و قرار بود آن را تا اواخر خرداد ماه به مجلس ارائه دهد که امروز خبری از آن نیست.

آن طور که زهرا سعیدی مبارکه عضوکمیسیون اقتصادی مجلس در یک برنامه تلویزیونی در مورد طرح مالیات بر عایدی عایدی سرمایه با تاکید بر اینکه ۷۰درصد معاملات مسکن مصرفی نیست و جنبه کسب سرمایه بیشتر را دارد، می‌گوید: بیش از ۹۵ درصد مردم از این مالیات معاف هستند و آنهایی که مسکن را برای سود خریده‌اند، باید بخشی از سود خود را مالیات دهند. در سال ۹۴ این طرح به مجلس آمد، اما با نامه نگاری آخوندی، وزیر وقت راه و شهرسازی، و نقش آفرینی رئیس مجلس موضوع مالیات بر عایدی سرمایه از دستور کار خارج شد و دولت هم انگیزه‌ای در اجرایی شدن مالیات بر عایدی سرمایه ندارد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی نیز گفته است: با مالیات بر عایدی سرمایه کاملاً موافقیم. آنچه سبب شد تا طرحی که در مجلس در جریان بود را متوقف کنیم این بود که دولت معتقد است تصویب این طرح سبب فرار سرمایه از بخش مسکن می‌شد و باید این نوع مالیات به سایر بازارها نیز تسری داده شود. به دنبال تعیین تکلیف بحث مالیات بر خانه‌های خالی هستیم. برای اجرای این طرح می‌بایست سامانه ملی املاک و اسکان را ایجاد می‌کردیم. از زمانی که به وزارت راه و شهرسازی آمده ام، معتقدم که خانه‌های خالی به یک تله سرمایه گذاری تبدیل شده و باید وارد بازار شوند. از این رو اجرای این دو مالیات را دنبال می‌کنیم.

* چرا آنهایی که سودهای ۳۰۰ درصدی به دست می‌آورند، مالیات نمی‌دهند؟

امروز تولید در این شرایط سخت اقتصادی مالیات خود را کم و بیش پرداخت می‌کند و حقوق بگیران نیز قبل از اینکه حقوق‌شان به را بگیرند مالیات بر درآمد خود را می‌پردازند، اما آنهایی که در برخی بازارها مانند ارز، سکه، طلا و مسکن و خودرو با سفته بازی سودهای هنگفت و آنچنانی به جیب می‌زنند، هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.

در این شرایط اقتصادی به جای اینکه نقدینگی را به سمت تولید و فعالیت‌های مولد محور هدایت کنیم، با اجرایی نکردن  مالیات بر عایدی سرمایه از فعالیتهای سوداگرانه حمایت شده و تولید و بنگاه‌های اقتصادی که یکی از مشکلات آن‌ها تامین نقدینگی است باید در صف بانک‌ها بمانند و سودهای بالای ۳۰ درصد پرداخت کنند و در آخر هم با ورشکستگی و تعطیلی مواجه شوند. اگر امروز در جنگ اقتصادی هستیم و دشمن دست روی نقطه ضعف ما یعنی نفت گذاشته است باید با ایجاد پایه‌های مالیاتی نه افزایش مالیات تولید، بودجه را از نفت جدا کنیم.

بر اساس آمارهای موجود تا پایان سال ۲۰۱۷، ۱۸۷ کشور مالیات بر عاید سرمایه را اجرایی کرده‌اند و اجرای آن می‌تواند به افزایش شفافیت و کنترل سوداگری و سفته‌بازی در بازارهای مسکن، طلا و ... تاثیر گذار باشد، اما در اقتصاد ما برخی به دلیل فرار از شفافیت مانع اجرای این موضوع هستند، آنهایی که سودهای ۳۰۰ الی ۵۰۰ درصد در یکسال اخیر به دست آورند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۱۵۴۵۰۰:۱۷:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱۸
صدای کل مردم به اسمان رسیده فقط مستاجران نیستن
mostafa.kamali95@@yahoo.com۹۹۱۹۶۹۰۹:۱۳:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
از سمن دیده بان شفافیت و عدالت که صنمی با هیچ یاسمنی ندارد می خواهیم از دولت بخواهد چرا با وجود گران شدن افسار گسیخته مسکن در سال گذشته مشاوران و دستگاههای مربوطه با ان حقوق های کلانی که میگیرند هیچ تدبیر و راهکاری را قبل از تیرماه که فصل حابجایی مستاجرین است نیندیشیده اند
ناشناس۹۹۲۴۲۹۱۲:۲۴:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
طرح راهگشایی همچون 2 ساله کردن قراردادهای اجاره با حد اکثر 20 درصد افزایش سالیانه
جلالی ملایری۹۹۱۹۷۷۰۹:۲۱:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
مجلس باید وزیر مسکن را احضار و از ایشان بخواهد چرا قبل از بوجود امدن این معضل که از قبل قابل پیش بینی بود کاری هدفمتد صورت نگرفته است
ناشناس۹۹۲۱۹۴۱۰:۵۱:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
دیده بان شفافیت از مقامات مسول بخواهند چرا کوتاهی در مورد این معضل اجتماعی شده است
ناشناس۹۹۳۲۱۰۱۷:۵۸:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اونم توپ را می اندازه توی زمین اخوندی میگه من تازه رسیدم اخوندی را باید محاکمه کرد
ناشناس۹۹۳۴۰۶۲۰:۴۱:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
شما انتظار دارین چه کار بکنند همه چیز بحال خودش رها شده نه مجلس نه دولت هیچ راه حلی ندارند .فقط حقوق می‌گیرند
ناشناس۹۹۲۰۰۲۰۹:۲۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تشکیل کمپین مستاجرین و تجمع قانونی در مراکزی که کوتاهی کرده اند ضروری است
ناشناس۹۹۲۱۷۴۱۰:۴۳:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
این مردم خودشون خواستن که اتفاق براشون بیفته خودشون به این دولت رای دادن یادتون باشه عباس آخوندی چی گفت :افتخار میکنم که حتی یه مسکن مهر نساختم.الانم عواقبش رو تحمل کنن بخصوص تهرانی های عزیز روشنفکر!!!!
ناشناس۹۹۳۲۴۶۱۸:۱۲:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
نوشته شده «شغلی بهتر از صاحب خانه بودن سراغ دارید؟ ۴ یا ۵ خانه می‌خرد و به قیمت گزاف اجاره می‌دهد. نه تجربه می‌خواهد، نه مدرک و نه رفتن به دانشگاه. یا اینکه اصلا اجاره نمی‌دهد و هر روز روی قیمت ملکش می‌رود؛ اما من مستاجر چه کنم؟» اما واقعیت چی هست ؟ اتفاقا اکثر کسانی که خانه اجاره می دهند بازنشستگانی هستند که سالها کار کرده اند و توانسته اند بجز خانه ای در آن می نشینند خانه دیگری بخرند و اجاره دهند تا مقداری از مخارج زمان پیری و بیماری خود را تامین کنند چون پول بازنشستگی کفاف مخارج را نمی دهد و مانند زمان جوانی قادر به کار کردن نیستند از سوی دیگر وقتی تمام کالاها و مخارج 4 برابر می شود وقتی قیمت بادام درختی و فندوق و کره و گوشت و برنج و خودرو بخاطر کاهش مصنوعی ارزش ریال توسط مقامات چند برابر می شود باید قیمت مسکن افزایش نیابد !؟ طبق برآورد بانک مرکزی و اداره آمار با مقایسه با دیگر کالاها خانه کمترین افزایش قیمت را داشته مشکل بر سر کاهش قدرت خرید مردم توسط چهار برابر کردن ارزش دلار هست که باعثی گران فزاینده در مصالح ساختمان و لوزام بهداشتی ساختمان و سیم و پریز و کولر و شوفاژ و ..... شده هست هیچ کسی نیست تا صدای ملت را برای گرانی لبنیات و برنج و گوشت و میوه و ..... بشنود چه برسد به کاهش ارزش ریال !
ناشناس۹۹۱۵۵۱۰۰:۲۱:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
کل شهرستانی ها به شهر خود بازگردند تهران درست میشه
حسنعلی سبد سبد گل یاس۹۹۱۹۷۴۰۹:۱۷:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تنها راه برون رفت از این معضل بسیار بزرگ بوجود امده این است که دولت قراردادهای موجود را شکل قانونی دهد و 2 ساله کند با حد اکثر افزایش 20 درصد نسبت به قرارداد قبل و در یکسال اینده تمهیدات اساسی را برای حل این مشکل بگیرد
رضا۹۹۲۷۶۲۱۴:۱۷:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اخوی مگر کسی دعوتت کرده توی تهران زندگی کنی؟پولش رو نداری بگزار برو شهرستان باد بیاد .بیان رو مال مردم‌نرخ بگزارن چون امثال تو نمی تونید کرایه تهرات رو بدید؟اگر ارزان بود که همه ایران جمع می شدن توی تهران
ناشناس۹۹۳۷۵۳۰۰:۳۲:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
هر وقت امکاناتی که به ناحق و با تبعیض در اختیار تهرانی ها هست در شهر ما ایجاد شد، برمیگردیم. تازه اگه شهرستانی ها نباشن، کی کارهاتونو بکنه!؟
ناشناس۹۹۲۹۵۴۱۵:۴۲:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تا مشتری هست وضع همینه
ناشناس۹۹۱۹۷۶۰۹:۲۱:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
و تمامشان هم ملک و املاک دارند در شهرستان ها
ناشناس۹۹۱۹۸۲۰۹:۲۳:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اونوقت تهران میشه شهر ارواح تهرانی اصیل فقط شهر ری که انجا هم اکثرا شهرستانی هستند
ناشناس۹۹۱۹۹۳۰۹:۲۷:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اول خود شما برو شهرستان
ناشناس۹۹۲۱۳۷۱۰:۳۲:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
چشم، من اگه شهرم بود و فامیل و خونه زندگی داشتم میرفتم. اصلا نمیومدم که بخوام برم...
ناشناس۹۹۲۱۴۵۱۰:۳۵:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
عوض دعوا با هموطنتون یقه مسئولین رو بگیرید تا شهر هاتون رو بسازه. نمیشه که تا صد سال دیگه کل ایران بریزن تو تهران‌. زورتون به مسئولین نمیرسه سر مردم خالی نکنید. 90 درصد تهران شده شهرستانی مطمئنم حتی عزیزی که کامنت من رو میخونه تایید کنه به احتمال 80 درصد مهاجر هست...
ناشناس۹۹۲۱۶۷۱۰:۴۰:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
عشق و حال فقط تو تهرانه
ناشناس۹۹۲۵۲۸۱۲:۵۳:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
وقتی حقوق کارمندا در تهران 3 برابر همون کارمند در همون اداره است!!!
ناشناس۹۹۲۰۸۰۱۰:۰۸:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱۸
شهرستانیای تو شهرستان کجا برن که شهرستان هم درست شه پرفسور ؟
ناشناس۹۹۲۱۲۵۱۰:۲۸:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
از خودت شروع کن برگرد شهرتون
ناشناس۹۹۲۲۲۹۱۱:۰۸:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
فقط شهرستانی ها منفی میدن (‌که البته اکثریت هم شدن )
ناشناس۹۹۲۵۱۹۱۲:۴۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اینطوری که باید 80 درصد تهران خالی بشه. تعریف شما از تهرانی بودن چیست؟
ناشناس۹۹۲۶۱۱۱۳:۱۰:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
کسی که متولد تهرانه همین بقیه برن بیرون تا کی آلودگی؟
ناشناس۹۹۱۵۶۴۰۰:۲۹:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
هزینه نگهداری خونه هم بالا رفته عمو جان 1 رنگ حداقل 2.5 میلیون ! پگیج 7 میلیون ! کولر 2-3 میلیون و...
ناشناس۹۹۱۹۸۵۰۹:۲۴:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
با این قیمت ها کسی رنگ نمیزنه اصلا اجاره دادن دیگر به صرفه نیست با این قیمتها دوتا شیر عوض کردم بیشتر از 2 میلیون دادم مستاجر در ایران یعنی خراب کردن همه چیز در خانه و صدمه زدن به مالکو در اخر هم طلبکار شدن
ناشناس۹۹۲۵۳۴۱۲:۵۴:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
البته معمولا اینها رو هم میندازن گردن مستاجر بدبخت
ناشناس۹۹۱۵۸۹۰۰:۴۷:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تحریم ها کاملا بی اثره از اقتصاد مشخصه
ابو۹۹۱۵۹۳۰۰:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
فكر ميكنيد كه قشر حقوق بگير مثل كارمندو كار گر ميتوانسنه يا ميتواند تعدااد زيادي خانه بخرد تا انها را اجاره بدهد قطقا"نه پس اينها بايد درامد زيادي داشته باشند كه از توان اين كار برايند مثل پزشكان كه درامد نجومي دارند واكثرا" هم ماليات نميدهند و اين درامدها را وارد بازارهايي مثل مسكن و دلار و امثال ان ميكنند .
ایرانی کارمند۹۹۲۰۱۴۰۹:۳۵:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
جانا سخن از زبان ما میگویی
ناشناس۹۹۲۲۱۱۱۱:۰۰:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
یارو دلال با یه معامله اندازه یک سال یک متخصص رو یکجا در میاره.یارو ارایشگر زن ماهی ۳۰۰ تومن درامد داره.یارو بازاری.... ولی نمیدونم مردم ما چرا به درامد اونها اعتراضی ندارن ولی به درامد یک پزشک که ۲۰ ساا درس میخونه و طرح میره معترضن.دلیلش چیه؟
ناشناس۹۹۲۲۱۵۱۱:۰۱:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
شما دلال ها ذهن مردم رو با پزشکا منحرف میکنید و خودتون از اونور میلیارد میلیارد در میارید.
ناشناس۹۹۲۶۱۸۱۳:۱۳:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
90% پزشک ها دانش روز برای درمان رو ندارن یا اصلا مطالعه ندارند فقط دنبال پول هستن. وقتی بیمار میشی باید ده تا دکتر بری شاید خوب بشی
ناشناس۹۹۲۸۹۴۱۵:۰۷:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱۸
بله خدا رو شکر اینترنت به دادمون میرسه خود پزشکها که حال مطالعه و به روز کردن دانششون رو ندارن
ناشناس۹۹۲۲۲۱۱۱:۰۵:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱۸
داداش من پزشک عمومی هستم ماهی ۸ تومن درامد دارم.تو فامیل کارمند اداره نفت داریم که ماهی ۲۵ میگیرهه.کارمند اداره مالیات هم داریم که ۱۵ میگیره.این عدالته؟زحمتی که من برای قبولی کنکور و طی ۷ سال شب بیداری و ۲ سال خدمت در مزر با این کارمند یکیه؟اگه عدالت بود درامد پزشکا باید خیلی بیشتر از اینا میشد. الان وضع کارمندای بانک و نفت و ... از پزشکا خیلی بهتره.هم بیشتر درامد دارن هم به استراحت و زندگیشون میرسن
ناشناس۹۹۲۲۲۶۱۱:۰۷:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
با تفکرات شماها من پزشک انگیره خدمت رو به شماها ندارم.پولم رو میگیرم و کارم رو هم میکنم.در ضمن مطمئنم درامد بیشتر بازاری ها از پزشکا بیشتره منتها چون حسود هستین به پزشکا گیر میدین
ناشناس۹۹۲۴۹۸۱۲:۴۴:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
چه حسادتی ما به شما داریم اکثریت پزشکان ایران سود ندارند. من به عنوان استاد دانشگاه ملی این را میگوییم. پول مردم به شما بیسوادان روا نیست.
ناشناس۹۹۲۵۷۳۱۳:۰۳:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱۸
سواد رو شما داری که یک پاورپوینت رو هر روز یک ساعت سر کلاس تکرار میکنی و فکر میکنی با سوادی.اگه انصاف باشه باید یک معلم دو برابر شما بگیره چون زحمت بیشتری میشکه از تمام کشورهای منطقه برای درمان میان ایران
ناشناس۹۹۴۲۸۱۱۱:۰۶:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اقا شما از زیر دستان همین اساتید بالا امدید شدید پزشک و پز میدید
ناشناس۹۹۲۵۹۷۱۳:۰۷:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
نصف دکتری ها بی سواد هستن مریض که میشی ده تا دکتر باید بری شاید خوب بشی
متخصص قلب۹۹۲۲۳۸۱۱:۱۲:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
من پزشک متخصص تمام وقت هستم.کل حقوق وکارانه من ۱۵ تومنه.از خیلی از مشاغل ازاد کمتر میگیرم.جواب این تهمت ها رو یک روز باید به من و امثال من پس بدین.
ناشناس۹۹۲۴۰۱۱۲:۱۵:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
کاش یک تحقیق از طرح تحول انجام میشد.نمیدونم چرا به مردم القا کردن پزشکان متحصص ۳۰۰ تومن میگیرن ماهیانه! در حالی که یک دهم این مبلغ برای من متخصص ارزوست.
ناشناس۹۹۲۵۰۳۱۲:۴۶:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اکثر شماها بیسواد نشریف دارید.
ناشناس۹۹۲۵۸۲۱۳:۰۵:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
حسادت در جمله شما موج میزند انوقت میگیید حسود نیستیم.
ناشناس۹۹۲۵۹۱۱۳:۰۶:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
سواد نزد شما جماعت علمی کاربردی و پیام نوری است و لپبس.پزشکا سوادشون کجا بود:))
ناشناس۹۹۲۵۹۶۱۳:۰۷:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
پزشکا سخت ترین امتحانات و تحصیل رو پاس میکنن.مثل شما فارع التحصیل های دانشگاهای الکی نیستن که مدرک فله ای بهشون بدن
ناشناس۹۹۲۲۷۷۱۱:۳۱:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
شما دلالا هم یاد گرفتین که برای اینکه کسی بهتون گیر نده میاید به پزشکا تهمت میزنید.کل درایی من پزشک به اندازه درامد یه ماه شماست
ناشناس۹۹۲۴۳۸۱۲:۲۷:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
الان کارمندای نفت و بانک و مالیات بیشتر از پزشکا میگیرن.نگران نباش
ناشناس۹۹۱۶۱۳۰۱:۰۷:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
از مستاجرین دعوت میشود با یک چادر مسافرتی بیایند جلوی وزارت مسکن چادر بزنیم و کمپین چادر نشینان تشکیل بدهیم شاید یک مسولی پیدا شود
ناشناس۹۹۲۰۲۹۰۹:۴۴:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۱۸
برگردید شهر خود بهتر است تا چادر بزنید با این کار ها اجاره ارزان نمیشه قول میدم خودتان خانه خود در شهرستان را امسال دوبرابر اجاره دادید
مجید۹۹۲۲۷۴۱۱:۲۹:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
من که توی شهرستان زندگی میکنم و الان نمیتونم خونه اجاره کنم چکار کنم !!؟
ناشناس۹۹۲۳۲۱۱۱:۴۸:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
پاشو بیا تهران زود پولدار میشی
ناشناس۹۹۱۶۱۷۰۱:۱۱:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تنها راه برون رفت از معضل بوجود امده برای مستاجرین این است که دولت قراردادهای موجود را با حد اکثر 20 درصد افزایش برای یکسال دیگه تمدید کنه و در این یکیال تمهیدات خاصی بیندیشد اینکار نیاز به حکم حکومتی دارد
ناشناس۹۹۲۰۳۴۰۹:۴۵:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تنها راه برون رفت که برگردید شهر خود و در خانه خود
ناشناس۹۹۲۱۲۸۱۰:۳۰:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱۸
از خود شروع کن و برگرد به خانه خودت در شهرستان
ناشناس۹۹۲۱۳۳۱۰:۳۱:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
مواظب باش زلزله شما را هم چادر نشین نکند دیروز مسجد سلیمان امد خبر هم نمیکنه پیش بینی هم اینه که ساکنین پس از زلزله در فاظلاب غرق میشوند
ناشناس۹۹۲۷۱۷۱۴:۰۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
شما اول سواد یاد بگیر بعد نظر بده...
ناشناس۹۹۲۱۳۸۱۰:۳۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
انوقت تو از نبود اجاره کلان و مفت میمیری
ناشناس۹۹۲۷۲۸۱۴:۰۵:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اجاره مفت چی عمو جون یک عمر زحمت کشیده خونه خریده
ناشناس۹۹۱۶۱۹۰۱:۱۲:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
این در حقیقت فتنه از اثار به ظاهر تحریم ها است که بوجود امده و 80 درصد ان کاری به تحریم ها ندارد بلکه سو استفاده از موقعیت پیش امده است
ناشناس۹۹۳۷۰۸۲۳:۴۶:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۸
نه عزیز تحریم باعث افزایش نرخ ارز شده و قیمت فولاد و مصالح ارتباط مستقیم به دلار داره باعث افزایش قیمت تمام شده مسکن می شود و...
ناشناس۹۹۱۶۲۵۰۱:۱۷:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
بازهم تكرار حرفهاي هميشگي چرا ماليات نمي دهند ودلالان وسوداگران باعث گراني مسكن ميشوند اين حرفهاي تكراري موجب شده دولت خودش را از شرايط پيچيده مسكن كنار بكشد فرض كنيد مجلس مصوب كرد خانه هاي خالي وخريد فروش خانه به مبلغ بالايي ماليت گرفته شود انوقت چه سودي براي مستأجرين دارد ايا مسكن گران تر ميشود يا ارزانتر ايا أجاره خانه بالاتر مي رود يا پايين تربدون شك گران تر چون عين ان ماليات به قيمت خانه اضافه ميشود راه حل نهائي حذف هزينه هاي سنگين صدور پروانه ساخت كنترل قيمتهاي رشد يافته مصالح ساختماني ورود دولت به ساخت مجتمع هاي بزرگ كارمندي وكارگري بل اخره قشر عظيمي از جامعه كار گري فاقد مسكن هستند كه اگر خانه دار شوند مستأجر خيلي كم ميشود
حسنعلی سبد سبد گل یاس۹۹۱۶۲۶۰۱:۱۷:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
چرا این دولت بی تدبیر با این همه مشاور حقوقی نجومی بگیر از چند ماه پیش و قبل از تیرماه که فصل جابجایی ها می باشد بفکر تدابیر خاص برای کاهش مسکلات این معضل نبوده اند حتی تا پایان خرداد هیچ مسولی حتی اظهار نظری هم در این مورد نکرده است
ناشناس۹۹۲۰۳۹۰۹:۴۷:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
دولت مگر موظف به اجاره خانه و یا ساخت ان است که شما راحت باشید نمیتوانی اجاره بدی برگرد شهر خود
ناشناس۹۹۲۲۵۹۱۱:۲۱:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
محض اطلاع جنابعالی عرض میکنم که طبق قانون اساسی دولت موظف به تامین مسکن، شغل و امکانات بهداشتی و آموزشی برای ملت ایران است! (اصل 31 - اصل 43 و همچنین بند 12 اصل سوم) بی سوادی در ایران بیداد می کند. ظاهراً بعضیها فقط بلدند که داد و قال کنند تا به این ترتیب، حقوق دیگران را ضایع نمایند!
ناشناس۹۹۲۴۱۴۱۲:۲۰:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
افرین پاسخ دندان شکن به هوچی های الکی شلوغ کن
ناشناس۹۹۲۱۹۳۱۰:۵۰:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تهران هم برای من امکاناتش کم هست. دلم میخواد نیویورک زندگی کنم البته به خرج جناب نوبخت!.... برگردید شهرهاتون از دولت تقاضا کنید شهرها رو درست حسابی و عالی بسازه. این همه سال این کار رو کرده بودید عوض مهاجرت الان درست شده بود...
ناشناس۹۹۲۵۸۴۱۳:۰۵:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
من هاوایی را بیشتر ترجیح میدم دولت وظیفه دارد طبق قانون اساسی خانه ای در هاوایی به من بده
نخود هر آش !!!۹۹۱۶۳۴۰۱:۲۰:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
صداي مستاجر ، فقط و فقط مستاجر مي شنود و لاغير !!حالا اگر مسئولي بالاي شهر نشين شد ، ويا به فرض دخترش در يك نقطه از زمين خوب خدا ويلا داشت وبه فرض وزير مربوطه ---- ويا هر مسئول ديگري -- درماه چند روزي در آن ويلا و يا ويلا ها ، رحل اقامت افكند و مزه ويلانشيني به زير دندانش رفت ، ديگه كي درد و رنج مستاجر و اجاره نشيني حس ميكنه !! ... شعر و مثل شيرين فارسي ميگه : تو قدر آب چه داني كه در كنار فراتي !!! ... ميگم نكنه زبونم لال و بازهم زبانم لال ، يك عده مستاجر مجبور شوند كه گوشه خيابان و يا پياده رويي و يا پاركي چادر بزنن و روزشان را به شب آورند !!! ... بازهم زبانم لال !!! ... صد بار ... بلكه هزار بار ... البته بهترين راه اين است كه تمام مسئولين از رئيس دولت در تهران بگير تا رئيس شوراي روستاي كپر آباد ، چند ماهي اجاره نشين شوند تا بدانند كه مستاجري و خانه به دوشي يعني چه !!!... غير از اين راهي نيست !!! اگر راهي بهتر است ، شما بفرما !! . دوگوشم با شماست !!
ناشناس۹۹۱۶۳۹۰۱:۲۷:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اگر واقعا دلتون برای مستاجر ها سوخته از خر شیطان پیداه شده مذاکره کنید اول اینکه دلار کاهش یافته و خانه ارزان خواهد شد دوم سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در ساخت مسکن بیشتر فراهم میشه
مهدی۹۹۲۵۰۸۱۲:۴۷:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۱۸
با همین تز برجام رو به ملت غالب کردین! مذاکره اتمی کنین همه مشکلات رفع بشه! مذاکره موشکی کنین همه چی ارزون بشه! مذاکره منطقه‌ای کنین ایران بهشت بشه! مذاکره بحقوق بشر بکنین تا کل دنیا بهمون تعظیم کنه! و ...!!!
ناشناس۹۹۱۶۴۱۰۱:۲۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
فعلا موضوعات مهم، غنی سازی اورانیوم و بدحجابی عده ای معدود است. وقت گرانبهای مسوولین را با این موضوعات کم اهمیت مثل نرخ اجاره و ... نگیرید
ناشناس۹۹۲۰۵۹۱۰:۰۲:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
موضوع مهم جیسون هم اضافه شده
ناشناس۹۹۱۶۵۹۰۲:۰۳:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
مجلس باید بسرعت دست بکار شود. قوانین مسکن واضح است. در تمام دنیا بیش از یک خانه مالیات پلکانی دارد. احتکار مسکن و خانه خالی جریمه دارد. افزایش اجاره سقف دارد و هر سال دولت آن را تعیین می کند. بلند کردن مستاجر قانون دارد. گرانتر اجاره دادن مالیات پلکانی حتی تا ۱۰۰% دارد و عوارض شهرداری هم اضافه می شود. الان ما کلی مسکن خالی داریم و دلالان و محتکران برای سود بیشتر خون مردم را در این شرایط سخت در شیشه کرده اند. من خیلی ها را می شناسم که ۱۰ تا ۲۰ واحد خانه خالی دارند و احتکار کرده اند.
ناشناس۹۹۱۶۷۳۰۲:۲۰:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
عدالت این رکن اصول دین، همان اصولی که سنگ محک تشخیص بین اسلام و غیر اسلامی است در مدینه فاضله ی ایران کیلو چند ؟
ناشناس۹۹۱۶۷۴۰۲:۲۲:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۱۸
فقط خوشحالم اگر هر گناهی هم مرتکب شوم بر عهده مسئولین است و در شرایط به وجود امده هیچ نقشی نداشته ام محال است فردای قیامت کسانی را ببخشم 90 درصد درامد را بابت اجاره میدهیم هنوز هم مالک منت میگذارد و میگوید 30 درصد دیگر جای گران کردن دارد ملتی که به همدیگر گوشت الاغ میفروشند تا الان با سیل و زلزله به کل نابود نشده معجزه بوده است البته حضرت علی می فرماید رفتار مردمان شبیه به پدر و مادرشان نیست بلکه شبیه به حاکمانشان است
پیمان۹۹۱۷۲۳۰۳:۵۳:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
واقعا نرخ اجاره سرپناه مردم نباید انقدر گرون باشه. بعضی ها ندارن باید چیکار کنن؟ تو کوچه بخوابن؟
سید۹۹۱۷۴۸۰۶:۰۶:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
در عوض دعای !! مستاجران هر روز هر شب پیوسته بدرقه راهشان است.
صف۹۹۱۷۷۸۰۷:۳۶:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تابستان که از راه میرسد و صاحبخانه ها گویا بهترین مشتاقان آمدن این فصلند دولتیها هم شروع میکنند به طرح دادن برای مبارزه با افزایش سرسام آور کرایه منزل، سالهاست که این سناريو ادامه دارد ولی نه تنها مشکلی تاکنون حل نشده بلکه با آمدن پاییز همه چیز به فراموشی سپرده میشود تا انشاء الله سال بعد......جالب اینکه صاحبخانه ام با داشتن پنج آپارتمان چهار طبقه و کشیدن جان مستاجرانش نه تنها یارانه هم میگیرد بلکه تازگیها شنیدم بسته های حمایتی که دولت به اقشار ضعیف جامعه میدهد را دریافت میکند این شخص مسلما مالیات هم نمیدهد و این یعنی اینکه مسئولين این بخش یا خودشان صاحب چند آپارتمان برای اجاره دادن هستند و یا اینکه واقعاً خوابند..
ناشناس۹۹۱۷۹۸۰۷:۵۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
فقط یک مثال بزنم: همین اواخر قیمت سیمان چند برابر شده در نتیجه خانه گران می شود و در ادامه اجاره بالا می رود. با مالیات هم فقط جیب دولت پر می شود وگرنه خانه ارزان نمی شود. باید قیمتها پایین بیاید.
ناشناس۹۹۱۸۰۴۰۷:۵۸:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
فقط صدای مستاجران به عرش رسیده ؟
ناشناس۹۹۱۸۲۰۰۸:۰۸:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
چرا از کسی که در سال ده بار خانه یا خودرو خرید و فروش می کند مالیات اضافی گرفته نمی شود؟! مالیات بر عایدی گنگ و کلی است
ناشناس۹۹۱۸۴۰۰۸:۱۶:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
صدای بیکاران چی؟ صدای کارگان حقوق نگرفته؟ صدای معلمان با معوقه های چند ساله؟
حسین۹۹۱۸۴۴۰۸:۱۷:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
با سلام و احترام ،تهران در سال 1394 خونه ای اجاره کردم با متراژ 54 متر مربع در طبقه سوم بدون پارکینگ و آسانسور و در سال جاری با کمال تاسف به یکباره مبلغ اجاره بیش از 40 درصد افزایش یافت و متاسفانه هیچ نهادی نظارت بر موضوع ندارد و متوالیان امر همش در رسانه وقت حرف می زنند و هیچ گونه عملی رو ما ندیده ام با این افزایش قیمت ها ما دیگر نمی توانیم در تهران صاحب خانه شویم!!!!!!!!!
ناشناس۹۹۱۸۸۴۰۸:۳۰:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
دولت زورش فقط به قشر ضعیف کارمند و کارگر می رسد که هر ماه چندین برابر مالیات از آن ها می گیرد؟
محمد۹۹۱۸۹۸۰۸:۳۵:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
مثل اکثر کشورها، خانه نباید سرمایه باشد هر نفر فقط یک ملک باید داشته باشد 1 سال مهلت دهید تا بفروش برسانند بعدش دولت صاحب ملت و مزایده کند قانون کلی هر ایرانی فقط یک منزل ببنید قیمت چطوری میاد پایین
ناشناس۹۹۱۹۰۵۰۸:۴۱:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
هیییییچ ایرادی نداره اصلاح طلبها سالهاست عقیده دارند تهران باید خلوت بشه ،تهران مال پولدارها بقیه به عنوان خدمتگزار این پولدارها در شهرکهای اقماری وحلبی نشینها الحمد لله دارن به این خواسته میرسند تبریک به همه ی اصلاح طلبها
مصیبت زده۹۹۱۹۲۰۰۸:۵۰:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تنها را ممکن در این اوج نقل و لنتقالات این است که تا پایان سال سامانه ای طراحی شود که مستاجرین اطلاعات اجاره نامه خود را در آن ثبت کنند و بررسی شود که بر اساس آن مالکین چقدر باید مالیات پرداخت نمایند. زیرا: 1- با این دولت و بویژه مجلس فشل امکان ساماندهی اجاره در این سه ماه تابستان بعید بنظر میرسد. 2- اطلاعات باید توسط منحصرا مستاجرها وارد شود. چون قطعا مالکین و مشاورین املاک که ذینفع هستند طرح را با شکست واجه می کنند. در حال حاضر به دلیل سر آمدن موعد اجاره، خیلی از مستاجرها مجبور به انتقال شده اند و بخش عظیمی از هزینه های ضروری خود شامل غذا و درمان را به اجاره اختصاص داده اند. پس طرح ساماندهی شامل این گروه که عملا انتقال را انجام داده اند، نمی شود. چون نمی شود زن و بچه را در کوچه و خیابان خواباند مجبوریم از غذا و درمان ضروری آنها بگذریم و به سر پناه اختصاص دهیم. با تمام وجود از خدا می خواهم ان شاء الله، حق آه و ضجه های ما را از دولت، مجلس، مالکین و مشاورین املاک بگیرد. که همگی در این بحران سهم دارند. آمین یا رب العالمین
ناشناس۹۹۱۹۳۲۰۸:۵۶:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
من یه مستاجرم و هر روز عباس آخوندی رو که داغ خونه دارشدن رو به دل من وهمه مستاجرها گذاشت نفرین میکنم . خدا جوابش رو بده . خدا ازش نگذره
ناشناس۹۹۱۹۴۳۰۸:۵۹:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
در مملکت بی قانون پول در آوردن خیلی راحته
ناشناس۹۹۱۹۴۹۰۹:۰۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
می گه 400 هزار خونه خالی در تهرانه کدام منطقه کدام ساختمان و کدام برج این خونه ها همسایه ندارند چرا کسی آدرس دقیق نمی ده مملکت معطل خونه خالی خیالی کردن و جوانان را نابود برای تشکیل خانواده
ناشناس۹۹۲۱۱۵۱۰:۲۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
آدرس بدیم حل میشه؟ بیشتر این خانه ها در مناطق 1 تا 3 هستند شما زورت میرسه ماهی 20 میلیون اجاره بدی؟ تازه مناطق زندگی مسیولین نباید شلوغ باشه..
ناشناس۹۹۲۱۶۴۱۰:۴۰:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
من موبایلی خریداری کردم دست دوم که هر روز هزار تا پیغام تبلیغاتی خرید و فروش مسکن میاد. اکثرا هم فرشته، چناران متری 30 میلیون ناقابل با ویو به باغ سفارت هست. همش منطقه 1 تا 3 هست که جز مسئولین و خیلی رنگین خون ها کسی نمیتواند اونجا خونه بخرد کلی خونه خالی هست. الان مشکلتون حل شد؟!
رضا۹۹۲۷۴۱۱۴:۱۱:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اخوی ۳۰ تومن دیگه یواش یواش داره میشه نرخ فروش در جنوب شهر و فرشته ۱۰۰ تومنه
ناشناس۹۹۱۹۵۸۰۹:۰۵:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
سلام هر روز این مطالب را در روزنامه ها و سایت ها ذکر می کنید.؟ که چی؟ راه حل بدهید مردم له شده اند. هی حرف های خود مردم را سرهم می کنید و از داخل ان ها یک متن دلهره اور درمی اورید. مسائل را علمی تحلیل کنید. راه حل بدهید.
ناشناس۹۹۱۹۹۲۰۹:۲۷:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱۸
اداره ثبت شده مثل شهرداری همه کاری انجام میشه شما اگر توجه کید تمام کارمندانش همه دارای وضع بسیار خوب مالی هستند
ناشناس۹۹۲۰۴۰۰۹:۴۸:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
کسی که 25000 خونه داره معلومه بقیه تو چه حالی هستند یا چند هزار خونه خالی تو تهران هست. میگن وقتی دیدی کاخی بالا رفت حتما خونه های اطراف خراب شده است.
ناشناس۹۹۲۰۴۴۰۹:۵۲:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
بنده امسال برای 100 متر اپارتمانی که یک ساله اجاره داده بودم مبلغ 11 میلیون خرج کردم چون مستاجر محترم چنان خسارتی به من زد که دیگر اجاره نخواهم داد نمیدانم چه فرهنگی است مستاجر با این کار به خود صدمه میزند و باعث هرچه بیشتر گرانی ان میشود و بعد اعتراض میکند چرا گران است بخاطر اعمال خودتان است
ناشناس۹۹۲۵۴۳۱۲:۵۷:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
هیچ کس با این اوضاع اجاره نمیدهد. یک خانه اجاره میکنند به نام یک نفر هر دو هفته ایل و تبارش به بهانه دیدن از شهرستان میان تهران. نظم و فرهنگ تهران رو خراب کردند.
الاف۹۹۲۰۴۶۰۹:۵۳:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
گوش زمین کر شده است
ناشناس۹۹۲۰۴۸۰۹:۵۳:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
تنها راه گرفتن مالیات از اشخاصی که زیاد خرید و فروش میکنند. خرید و فروش قولنامه ای هم باید ممنوع بشه.
ناشناس۹۹۲۰۶۸۱۰:۰۴:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
متاسفانه با این عملکرد همه مردم رو کاسب کار و منفعت طلب بار آوردن دیگه کسی تو فکر همنوعش نیست
ناشناس۹۹۲۱۸۳۱۰:۴۷:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
مسکن هم یک کالایی است مثل بقیه کالاها. چطور انتظار دارید وقتی ارزش پول کشور یک سوم شده و قیمتها به طور متوسط بین دو تا سه برابر شده اجاره خانه افزایش نداشته باشد؟ چطور از یک قصاب که گوشت را پارسال 30000 توان می فروخته و امسال 120000 تومان می فروشد انتظار ندارید گوشت را به قیمت پارسال بفروشد؟ کمی منطقی باشیدصاحبخانه حتی اگر اجاره را دو برابر هم بکند که نمی تواند بعلت قدرت خرید محدود مردم چنین کاری بکند باز هم اجاره دریافتی به اندازه یک سوم اجاره پارسال قدرت خرید و ارزش ندارد. پس در واقع تنها کالایی که به نسبت پارسال ارزانتر شده اجاره خانه است چون تقریبا همه کالاها متناسب با تورم واقعی رشد کرده اند و حداقل دو برابر شده اند. هرچند کسی منکر وضعیت نامناسب اقتصادی مردم نیست ولی صاحبخانه ها مسئول بوجود آمدن شرایط فعلی نیستند آنها صرفا من باب انسانیت و نه واقعیت های علم اقتصاد می توانند با فشار آوردن بر خود مراعات حال مستاجران را بکنند که اکثر قریب به اتفاقشان کم و بیش چنین کاری را انجام می دهند.
ناشناس۹۹۲۲۶۳۱۱:۲۳:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۸
چه جالب، تا کسی از جایی پولی در میاره داد می زنید که چرا مالیات نمیده بنیاد مستضعفان و آستان قدس چقدر مالیات میدن؟
ناشناس۹۹۲۳۰۹۱۱:۴۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۸
]چای بیست هزار تومانی شده شصت هزار اینهم تقصیر موجر هاست لطفا این هم رسیدگی شود.
ناشناس۹۹۲۵۵۴۱۲:۵۹:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
این تقصیر اون هموطنان عزیز شمالی هست که زمین هارو فروختند، کشاورزی و برنج کاری و چایکاری رو رها کردند، یک بنز آخرین مدل خریدند و اومدن تهران!
ناشناس۹۹۲۳۲۰۱۱:۴۸:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱۸
بزرگترین محاکمه های تاریخ باید برای دولت ووزرای حسن روحانی انجام بشه عباس اخوندی با سیاست و برنامه ریزی قبلی برهم زدن عرضه وتقاضا و عدم تعادل در بازار با همراهی بقیه سیسایت هایی که فقط به نفه ملاکین بود قاضی زاده با طرح تحول سلامت ظریف با سرکار گذاشتن ملت با برجام
ناشناس۹۹۲۴۱۲۱۲:۱۹:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۸
یک عده از شدت حسادت به پزشک زیر هر خبر بی ربطی میان به پزشکها میتازن نصف پزشکا رفتن ما هم داریم میریم از کلاس ۸۰ نفره ما فقط ۱۰ نفز موندن
ناشناس۹۹۲۶۳۴۱۳:۲۱:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱۸
با پول بیت المال درس خوندی وظیفه ت هست خدمت کنی!! اگر این درس رو خارج می خوندی هزاران دلار باید خرج می کردی حالا منت چی میزاری!!! خیانت به وطن هزار مدل داره اینم روش
ناشناس۹۹۲۶۴۷۱۳:۲۵:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
به سلامت مردم خودشون خودشون رو درمان کنند بهتره تا ده تا دکتر بری خوب هم نشی
ناشناس۹۹۴۰۶۷۰۹:۰۷:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
برو ببینیم کجا بهت کار میدن.
ناشناس۹۹۲۴۷۹۱۲:۳۶:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۸
آسمان مسئولان ما چون لایتنهی است صدای مردم بینوای ما بجائی نمی رسد
ناشناس۹۹۲۷۳۳۱۴:۰۸:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم
ناشناس۹۹۲۸۰۹۱۴:۳۲:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۱۸
با سلام .بر اساس اصول مصرح در قانون اساسی کشور به اصطلاح جمهوری اسلامی ایران .دولت فخیمه موظف به تامین نیازهای اساسی شهروندان شامل تغذیه سالم وبهداشت واموزش وسر پناه مناسب می باشد که این امر جزئ حقوق اولیه انسانی جامعه اسلامی می باشد که حضرت امام راحل در بدو ورود به میهن اعلام نودند ملت دلخوش نباشد که ما فقط مسکن بسازیم ورفاه جامعه را فراهم می نماییم بلکه معنویت جامعه را نیز تامین می کنیم .ولی افسوس که اداره مملکت بدست یک مشت ....که به جز به فکر ارتقای زندگی خود به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنند وتمامی ارکان اقتصادی کشور را برای رفاه حال خود وخانواده خود به گروگان گرفته اند
شهروند عادی۹۹۲۹۲۶۱۵:۲۴:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱۸
مردم ایران مردم نجیبی هستند اما باید بیشتر از پیش به فکر کارآفرینی (با درآمد ارزی) باشند..دولت متولی ثروت زایی برای مردم نیست.خودم مردم باید حرکت کنند و خانواده و کشور خویش را آباد کنند..دولت هم کمک کند که انصافا میکند.
ناشناس۹۹۳۲۰۳۱۷:۵۵:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
در کشور ما هم زمین زیاده هم خونه های خالی. هیچ کس از بی ارزش شدن پول سود نمی کنه. راه حل هم وجود داره اما اراده حل مسایل را نمیدونم.
علی۹۹۳۲۷۳۱۸:۴۲:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۸
احمدی‌نژاد کجایی؟ ببخش که به‌ت بد و بیراه گفتم. البته دارم تاوانش رو هم می‌دم.
ناشناس۹۹۴۳۲۴۱۱:۱۹:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
این مردم هر بلایی سرشان بیاد حقشونه.....مردمی که خود را به خواب زده اند.به یگدیکر رحم نمی ننند.ربا می دهند و می گیرند.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 24. موتلفه به دنبال چیست؟

 25. دست کارگران کوتاه و سبد معیشت بر نخیل !

آخرین عناوین