وزیر نفت: تولید بنزین از ۱۱۰ میلیون لیتر در روز عبور خواهد کرد/ استفاده از کارت سوخت از مرداد ماه عملیاتی می‌شود

گروه اقتصادی الف،   3980417032 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر نفت: تولید بنزین از ۱۱۰ میلیون لیتر در روز عبور خواهد کرد/ استفاده از کارت سوخت از مرداد ماه عملیاتی می‌شود

وزیر نفت درباره کارت سوخت هم با اشاره به اینکه استفاده از آن از مرداد امسال عملیاتی می شود، گفت: برخی مشکلات تولید کارت، موجب عقب افتادن این برنامه شد اما اکنون این مشکلات حل شده است و از اواخر مرداد همه برای دریافت سوخت ملزم به استفاده از کارت سوخت هستند اما سهمیه بندی موضوع دیگری است.

به گزارش صداوسیما، بیژن زنگنه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شبکه دو سیما با اشاره به اینکه برای پیشگیری از سوء استفاده آمریکایی ها، نمی توانیم اطلاعات نفتی خودمان را بیان کنیم، افزود: با همه توان تلاش می کنیم و قبلا هم به شوخی گفته ام که اگر دوستانمان در داخل بگذارند، از عهده دشمنانمان بر می آئیم.

وی درباره نشست اوپک هم گفت: در نشست پارسال اوپک، تصمیم گرفتیم اوپک و غیر اوپک، یک میلیون و 200 هزار بشکه از تولید را کاهش دهند تا بازار، متعادل شود و قرار شد این موضوع 6 تا 9 ماه تمدید شود.

زنگنه ادامه داد: مشکل ما فرآیند تصمیم سازی بود و به این مسئله اعتراض کردیم زیرا اوپک 14 عضو دارد و همه اعضای آن حق رای مساوی دارند و تصمیمات اوپک باید با اجماع، اتخاذ شود و نمی شود کسی به اسم اوپک با جایی مذاکره کند و بگوید همان تصمیم باید تصویب شود.

وزیر نفت گفت: اعتراض خودم علیه یک جانبه گرایی را در اوپک اعلام کردم و آن را بزرگترین خطر برای اوپک دانستم زیرا تصمیمات باید در اوپک اتخاذ شود و به علت مراعات همکاری های دراز مدت، نام آن کشور تک رو را نمی برم.

*ایران بزرگترین ضمانت کننده ثبات و امنیت انرژی در منطقه است

زنگنه افزود: موضوع دیگری به عنوان منشور همکاری میان اوپک و غیر اوپک در نشست، مطرح شد و متنی از قبل، تهیه شده بود و خواستند که ما بپذیریم و حدود 5 تا 5 و نیم ساعت بحث های چالشی فرساینده میان ما و عضوی از اوپک بر سر اینکه فرآیند تصمیم سازی طی نشده است، انجام شد و در نهایت آنچه که ما می خواستیم پذیرفته و در منشور و قطعنامه اوپک منعکس شد.

وی اضافه کرد: ایران، ونزوئلا و لیبی شامل تعهد کاهش تولید نمی شوند و اگر شرایط ما عادی شود به بالاترین سطح تولید و صادرات ممکن خواهیم رسید.

زنگنه در پاسخ به این گفته وزیر نفت عربستان مبنی بر اینکه ایران امنیت انرژی جهان را به خطر می اندازد، گفت: او تکنوکرات محترمی است و معمولا این حرف های سیاسی را از او نمی شنویم و احتمالا به او گفته اند که این حرف های سیاسی را بیان کند.

وی اضافه کرد: ایران نه تنها تهدیدکننده امنیت انرژی نیست بلکه بزرگترین ضمانت کننده ثبات و امنیت انرژی در منطقه است و ما از ابتدا گفته ایم نفت را سیاسی نکنید.

زنگنه گفت: به اوپک گفتم اقدامات و تحریم های غیر قانونی آمریکا علیه کشور ما و کشورهای ونزوئلا و لیبی را محکوم کنید.

وی افزود: بزرگترین کسی که ثبات و امنیت انرژی را در جهان بر هم می زند ایالات متحده آمریکاست که از نفت به عنوان سلاح استفاده می کند. اگر نفت، سلاح است پس همه حق دارند از آن استفاده کنند.

زنگنه با تاکید بر اینکه نفت، سلاح نیست، افزود: ما از امنیت انرژی، منفعت می بریم و اگر امنیت از بین برود زیان می بینیم.

وزیر نفت افزود: کاهش امنیت انرژی موجب افزایش قیمت نفت می شود و در نتیجه کشورهایی مانند عربستان از آن سود می برند.

وی اضافه کرد:  در حال حاضر برای ما میزان  بشکه های صادراتی  مهم تر از قیمت نفت  است.                                                

وزیر نفت همچنین گفت: در این هفته تولید بنزین ما از 110 میلیون لیتر در روز عبور خواهد کرد که این عدد، حدنصابی جدید در تاریخ تولید بنزین در ایران است.

بیژن نامدار زنگنه در ادامه سخنانش افزود: یکی از عللی که امریکا تحریم های نفتی را علیه ایران و ونزوئلا اعمال می کند این است که برای فروش نفت خود بازار باز کند.

وی ادامه داد: در طول دو سال در فاصله جولای 2017 تا جولای 2019، امریکا 3 میلیون و 100 هزار بشکه به تولید نفت خود اضافه کرد بنابراین امریکا اکنون بزرگترین تولیدکننده نفت است و روسیه با بیش از 11 میلیون و عربستان با بیش از 9 میلیون بشکه نفت در روز در رتبه های بعدی قرار دارند.

زنگنه اضافه کرد: در ژانویه 2017 پانصد هزار بشکه نفت دیگر به تولید نفت امریکا اضافه شد و این موضوع در اوپک دیده نشده است و کسی تصور نمی کرد امریکا بتواند با چنین سرعتی تولید خود را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه این افزایش تولید نیاز به بازار مصرف دارد، گفت: بنابراین بخشی از تحریم های نفتی برای این است که امریکا بتواند برای نفت خود از جمله نفت "شیل"، بازار تهیه کند و صنعت نفت خود را توسعه دهد.

*اختلاف ایران و عربستان بر سر دستمزد تعمیرات نفتکش ایرانی

وزیر نفت با بیان اینکه به طور کلی در اوپک از همکاری تولیدکنندگان و مصرف کنندگان استقبال می کنیم، گفت: اختلال در تولید و صادرات به هر دو ضرر می زند.

زنگنه درباره توقیف نفتکش ایرانی هم گفت: وزارت امور خارجه با قدرت این موضوع را پیگیری می کند و امیدواریم به نتیجه خوبی برسد.

وی درباره نفتکش هایی که در عربستان و مصر هستند، افزود: نفتکشی که در عربستان است توقیفی نیست و موضوع آن اختلاف دستمزد است که شرکت ملی نفتکش ایران، پیگیر آن است و همچنین پیگیر حل مشکل کشتی که در مصر توقیف شده است نیز هستیم.
زنگنه درباره تحریم صنعت پتروشیمی کشورمان هم گفت: این موضوع چیز جدیدی نیست و ظاهراً آنها نیاز به اقدامات تبلیغاتی دارند.

وی با اشاره به اینکه نمی توانیم برنامه های وزارت نفت را اعلام کنیم، افزود: پالایشگاه های ما با ظرفیت بالا در حال کار هستند و ظرفیت آنها می تواند افزایش یابد و در مرحله ای هستیم که همه فرآورده های ما قابلیت صادرات دارد و در این هفته تولید بنزین ما از 110 میلیون لیتر در روز عبور خواهد کرد و این بالاترین رقم تاریخی ماست.

زنگنه ادامه داد: در بنزین، گازوییل ، گاز مایع، نفت کوره و سوخت جت تولید اضافه داریم و برای صادرات آن از طریق خشکی و دریا برنامه داریم.

وزیر نفت درباره کارت سوخت هم با اشاره به اینکه استفاده از آن از مرداد امسال عملیاتی می شود، گفت: برخی مشکلات تولید کارت، موجب عقب افتادن این برنامه شد اما اکنون این مشکلات حل شده است و از اواخر مرداد همه برای دریافت سوخت ملزم به استفاده از کارت سوخت هستند اما سهمیه بندی موضوع دیگری است.

*تاخیر در طرح های اکتشاف نفت و گاز در کشور

زنگنه با اشاره به اینکه از روش های گوناگون تلاش می کنیم منابع مالی مورد نیاز طرح های وزارت نفت را تأمین کنیم افزود: اجرای برخی از طرح ها مانند طرح های اکتشافاتی، تأخیر خواهد داشت.

وزیر نفت درباره برنامه وزارت نفت برای رونق تولید داخل هم گفت: برخی ها فکر می کنند اگر تجهیزات نفتی را از داخل نمی خریم حتماً داریم از خارج می خریم اما اینگونه نیست با توجه به مشکلات مالی از هیچکدام خرید نمی کنیم و اولویت بندی کردیم و باید تعداد طرح ها را کم کنیم و منابع مالی را به طرح های اولویت دار از جمله میادین مشترک اختصاص دهیم.

زنگنه افزود: برخی پیمانکاران از ما طلب دارند.

وی گفت: در بخش بالادستی نفت، امسال حدود 80 میلیون متر مکعب گاز یعنی معادل 3 فاز متعارف پارس جنوبی از دریا به مدار تولید می رسد و در خشکی به جز فاز 14، بقیه به پایان رسیده است.

زنگنه اضافه کرد: در بخش نفت هم طرح های توسعه ای داریم و در حال انجام آن هستیم و صد درصد پیمانکاران، ایرانی هستند و بیشتر تجهیزات را باید از تولیدکنندگان داخلی بخرند. اصل این طرح به مبلغ 6 میلیارد دلار مصوب شورای اقتصاد است که از محل درآمدهای خود آنها پرداخت می کنیم و حدود 6 هزار میلیارد تومان از مناقصه های آن قرارداد بسته شده است و بقیه آن نیز در حال مناقصه است.

وی ادامه داد: در بخش شبکه گاز همچنان روزانه هشت تا نه روستا را گازرسانی می کنیم و جمعیت تحت پوشش گاز در کشورمان به حدود 95 درصد خواهد رسید که در جهان، استثنایی است.

زنگنه اضافه کرد: جمعیت تحت پوشش گازرسانی روستایی کشورمان به 80 درصد می رسد و شهری به بالای 99 درصد می رسد.

وی با اشاره به اینکه در بخش پتروشیمی هم اقدامات بزرگی در حال انجام است، گفت: تا پایان سال 99 و حداکثر تا اوایل 1400 شمسی، ارزش تولیدات پتروشیمی به نسبت سال 92 به قیمت ثابت، دو برابر می شود و به نسبت سال 97، هشت تا 9 میلیارد دلار افزایش می یابد و خوشبختانه بخش قابل توجهی از این تولیدات به عنوان خوراک واحدهای داخل عرضه می شود.

زنگنه افزود: اکنون حدود 5 میلیارد دلار خوراک به صنایع پایین دستی واحدهای پتروشیمی می دهیم.

وی اضافه کرد: تا پایان امسال ظرفیت پالایشگاه خلیج فارس به 480 هزار بشکه در روز می رسد و این هفته به 420 هزار بشکه می رسد.

* از روی دست توتال چیز یاد گرفتیم

وزیر نفت با بیان اینکه ساخت کالاهای تولید داخل در بخش نفت هم در حال بهبود است، گفت: به کالاهایی که امکان ساخت آن در داخل وجود دارد اجازه واردات آن داده نمی شود.

زنگنه با بیان اینکه از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان حمایت ویژه می کنیم، افزود: منطقه وسیعی در تهران در انبار ری که حدود 17 هزار هکتار زمین دارد را می خواهیم به استارتاپ های حوزه نفتی اختصاص دهیم و به زودی این کار انجام می شود که در انجام آن جدی هستیم و معاون پژوهشی وزارت نفت به طور ویژه مأمور این کار شده است.

وی اضافه کرد: قرار است نمایشگاه دایمی برای تجهیزات نفتی در ری ایجاد کنیم تا دستاوردهای داخلی در آنجا نمایش داده شود.

زنگنه افزود: تأییدیه استاندارد جهانی را در حال حاضر به شرکت های ایرانی نمی دهند و این موضوع مشکلاتی را ایجاد می کند اما انجمن نفت ایران می تواند تا زمانی که تحریم هستیم تأییدیه های استانداردهای لازم را بدهد.

وی اضافه کرد: کشور عراق برای تعمیرات و بازسازی از پیمانکاران ایرانی استفاده می کند.

وزیر نفت گفت: برای فاز 11 آزادگان به 5 میلیارد و 600 میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز داریم و علاوه بر آن برای اجرای فاز 2 توانایی فنی انجام آن را نداریم و حتی یک مورد هم در منطقه اجرا نشده است که کاری کنیم فشار گاز در سر چاه افت نکند و بتوانیم تولید را با همان میزان قبلی ادامه دهیم.

زنگنه افزود: توتال فازهای 2 و 3 را اجرا کرد و ما از روی دست آنان بسیاری از چیزها را یاد گرفتیم و فازهای دیگر را اجرا کردیم و توانستیم 27 فاز به جز فاز 14 را اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: برای اجرای فاز 11 پارس جنوبی، قرارداد با سه شرکت امضا شد، توتال 50 درصد، چینی ها 30 درصد و پتروپارس 20 درصد از قرارداد را تعهد کردند و قرار ما این بود که اگر توتال سهم خود را اجرا نکند قرارداد به طرف چینی منتقل شود بنابراین قرار شد چین 80 درصد طرح را اجرا و بقیه را پتروپارس اجرا کند اما چین به هر علتی این کار را انجام نداده است بنابراین باید تکلیف خود را با این کشور روشن کنیم یا از قرارداد خارج شود که اگر اینگونه شود سهم او به پتروپارس ایران منتقل می شود و این موضوع اکنون در دستور کار سران سه قوه است که درباره آن تصمیم گیری کنند.

*مخالفت ایران با درخواست چین برای تعلیق 2 ساله طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی

زنگنه گفت: چین برای اجرای این طرح تقاضای تعلیق دو ساله کرده است که ما آن را نپذیرفتیم و سعی می کنیم دوستانه این موضوع را حل کنیم و همه اینها برای فاز اول طرح است.

وی افزود: برداشت متوسط ما از میدان آزادگان زیر 6 تا 7 درصد است و حدود 93 درصد نفت در آنجا باقی می ماند بنابراین نیاز به فناوری داریم.

زنگنه اضافه کرد: عراق از بهترین پیمانکاران امریکایی و اروپایی برای برداشت نفت از آزادگان استفاده می کند و اگر ما دیر بجنبیم سهم ما را هم برمی دارد و بحث برادری هم مطرح نیست و کار خود را انجام می دهد چون دنیا دنیای قدرت است و نباید ضعیف باشیم.

وزیر نفت گفت: درباره پتروشیمی ها هم خوراک آنها را تأمین می کنیم اما مهمترین چالش این است که باید از بازار داخل، منابع را تأمین کنیم.

وی افزود: برای ساخت پالایشگاه با ظرفیت 2 میلیون بشکه نفت به بیش از 50 میلیارد دلار پول نیاز داریم که تلاش می کنیم از منابع داخل از جمله بورس آن را تأمین کنیم.

زنگنه درباره حقوق کارکنان نفتی هم گفت: با اوضاع سخت کنونی اما پرداخت حقوق ها به موقع انجام می شود و افزایش حقوق ها را براساس مصوبات دولت پرداخت کردیم و سقف حقوق را هم دولت تعیین می کند که ما هم به آن پایبندیم.

وی افزود: در کل مجموعه نفت، تعداد کسانی که سقف حقوق را دریافت می کنند به 300 تا 400 نفر هم نمی رسد و بقیه کمتر از آن حقوق دریافت می کنند.

زنگنه در پایان سخنان خود از رسانه ملی خواست در شرایط سخت جنگ اقتصادی، وقت بیشتری را به وزارت نفت برای ارائه توضیحات به مردم اختصاص دهد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۰۰۲۴۱۰:۰۸:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۱۷
چرا کارت سوخت رو کنار گذاشتین که حالا با ذلت می خوایین بهش برگردین؟
ناشناس۹۹۰۱۹۳۱۱:۳۶:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۷
معلومه چون کارت سوخت مانع قاچاق سوخت و آمار دقیق مصرف را تعیین می‌کرد که برخی وارد کنندگان خاص و ویژه بنزین که با دریافت کمیسیون های عمده اقدام به واردات بنزین میکنند برایشان خوشایند نبود و جلوی ثروت حرامشان را می‌گرفت
ناشناس۹۹۰۲۳۴۱۱:۴۷:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۷
دقیقا چون ارمغان محمود بود و هر چی به اسم اون بود خوب یا بد باید کنار گذاشته میشد...الان با ذلت همون طرح رو کارشناسی شده معرفی میکنن!!! قسم میخورم اگه مسکن مهر به اسم محمود نبود, هم اخوندی هم حسن, انقدر از خوبیهاش میگفتن که نگو و نپرس...
ناشناس۹۹۰۰۲۸۱۰:۱۰:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱۷
اولا چرا کارت سوخت که قبلاً مورد استفاده بود و مانع قاچاق سوخت بود توسط آقای زنگنه حذف شده بود ...ثانیا پرونده رسیدگی به مقصران ومجازات جرایم ده ها میلیاردی کرسنت تحمیل شده به ملت ایران ،رسیدگی به جرایم مدیران و عوامل مقصر در ارتشا توتال ،و واگذاری با ترک تشریفات قرارداد های نفتی و گازی علی الخصوص در پارس جنوبی به توتال که موجب متضرر شدن کشور شد و رسیدگی به جرایم پرونده ارتشا استات اویل که وزیر انرژی نروژ محاکمه و برکنار شد و مقصران عدم توسعه و سرمایه گذاری مخازن مشترک نفتی و تحمیل ضرر به ملت ایران و مقصران عدم سرمایه گذاری در عدم خام فروشی نفت چه کسانی بوده و کی مجازات میشوند چه کسی پاسخگوی این خواسته ملت بعنوان صاحبان اصلی منابع کشور است چه کسی و کی ....
ناشناس۹۹۰۰۳۹۱۰:۱۷:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۷
دو نکته فساد انگیز در مناقصات و پروژه ها ی شرکت های مهندسی و پروژه محور علی الخصوص در پروژه های گاز و نفت و خطوط لوله سراسری و شرکتهای دولتی وجود دارد اولا بسیاری موارد برآورد ها با تبانی داخل شرکتها و با مبلغ غیر واقعی چند برابر انجام میشود که بایستی به سازمان برنامه و بودجه ،دیپان محاسبات و سازمان مدیریت و برنامه ریزی آنها را جهت بررسی و صحت سنجی و تایید ارجاع شوند تا فساد تبانی مدیریت داخلی پورسانت بگیر برخی شرکت ها و پیمانکاران کمیسیون بده حداقل شود ضمنا پروژه های مصوب واحد طر ح های تلفیقی برخی ادارات و وزارت خانه ها طرح های نامفهوم غیر ضروری صرفا جهت جذب بودجه و بستن قرارداد و کمیسیون گیری تصویب میکنند که مجددا بهتر است آنها پیش از تصویب و تخصیص بودجه به سه اداره نظارتی فوق الذکر آنها را جهت ضرورت سنجی ارجاع شوند ...پیشگیری مقدم بر درمان است
ناشناس۹۹۰۰۹۱۱۰:۴۷:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۷
آقای وزیر با این‌همه برونسپاری پروژه ها چرا همچنان چندین شرکت پروژه محور مهندسی و توسعه گاز و نفت و پتروشیمی را فکری بحالشان نکردید...همچنان که مستحضرید عمده پروژه ها برونسپاری شده اند ...آیا برونسپاری نباید منتج به کوچک سازی ساختار سازمانی گردد ...آیا نتیجه اش همین نمیشود که هشتاد درصد بودجه عمرانی کشور به حقوق کارکنان دولت متورم اختصاص می یابد ...
احمد۹۹۰۰۹۳۱۰:۴۹:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۷
درود بر آقای زنگنه. ایشان فردی صادق و تکنوکرات است.
سید۹۹۰۰۹۵۱۰:۵۰:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۷
تنها را کاهش چشمگیر بنزین کاهش جلسات طاقت فرسای مدیران چند شغله میباشد که از این دفتر به آن دفتر میروند و راننده های آنان جلوی درب خودرو را با کولر روشن نگه میدارند،
ناشناس۹۹۰۰۹۹۱۰:۵۰:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۷
مگر وزارت نفت با اینهمه نیروی تحصیلکرده متخصص با تجربه نیروی مدیریتی نداشت که شما تعدادی دانشجو را خارج از نفت برای مدیریت به داخل صنعت نفت تزریق کرده‌اید و موجب نارضایتی بخش عمده ای از کارکنان زحمت کش شده ایدو موجب توسعه نارضایتی بین کارکنان صنعت نفت شده آید و فریاد اعتراض شأن را هم از این سو مدیریت کسی نمی‌شنود ، کدام اصول مدیریتی در جهت انگیزش و افزایش رضایت کاری و بهبود بهره وری این عملکرد شما را تایید میکند کدام ...
ناشناس۹۹۰۱۱۷۱۱:۰۲:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۷
آقای وزیر چرا تمام مدیران شرکت های پروژه محور گازی و نفتی پس از بازنشستگی بلافاصله جذب شرکت های خصوصی پیمانکار یا مشاور طرف قرارداد شرکت دولتی قبلی خود شده و با رانت و رابطه و پیشنهاد کمیسیون و پورسانت ، استخدام کننده خود را برنده مناقصات میکنند آنهم صریحا تک گزینه ای ،ترک تشریفات و انحصاری ...کو نظارت کو بازرسی ...همین امروز فهرست مناقصات برگزار شده در شرکت های مهندسی پروژه محور نفت و گاز را بخواهید و روش اعطای قرارداد را هم مربوط کنند ..خواهید دید هشتاد درصد ترک تشریفات ،مناقصه محدود و تک گزینه ای ایست چرا ...بعد میگویند چرا فسا د...زیاد شده ... .
ناشناس۹۹۰۱۳۴۱۱:۰۹:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۷
آی ژنرال کرسنتی جواب دعوت زاکانی عزیز رو برای مناظره چرا ندادی؟؟
ناشناس۹۹۰۱۵۰۱۱:۲۲:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱۷
چرا دروغ میگی کل مصرف با قاچاق انهم در فصل تعطیلات 89 میلیون شده و در شروع مدارس بر میگرده به 78 میلیون اینها همه بهانه برای گران کردن است
ناشناس۹۹۰۲۰۵۱۱:۴۰:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۷
زنگنه اضافه کرد: عراق از بهترین پیمانکاران امریکایی و اروپایی برای برداشت نفت از آزادگان استفاده می کند و اگر ما دیر بجنبیم سهم ما را هم برمی دارد و بحث برادری هم مطرح نیست و کار خود را انجام می دهد چون دنیا دنیای قدرت است و نباید ضعیف باشیم...../// آقای زنگنه شما حالا متوجه شده اید که دنیا دنیای قدرت است ؟! چقدر دیر متوجه شده اید ، جای تاسف دارد ؟؟!!

پربحث‌های اخیر

 1. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 2. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 3. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 4. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 5. ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکو

 6. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 7. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 8. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 9. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 10. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 11. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 12. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 13. شرارت برای معروف شدن در نظام آباد

 14. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 15. ظریف بامداد جمعه راهی نیویورک می شود

 16. تعطیلی بخش‌هایی از خطوط مترو در روز ۳۱ شهریور

 17. هشدار قلعه‌نویی به کی‌روش

 18. اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها

 19. یکی از فرماندهان ائتلاف سعودی در یمن کشته شد

 20. پامپئو: به دنبال راه‌حل مسالمت‌آمیز در منطقه‌ایم و امیدوارم ایران این را ببیند

 21. عربستان 20 میلیون بشکه نفت از عراق درخواست کرد

 22. گاس هیدینک از تیم ملی امید چین اخراج شد

 23. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 24. «ایدز» کسی را نمی‌کشد

 25. پمپئو، سهواً به نقش مخرب ترامپ در تنش‌ با ایران اعتراف کرد

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 2. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 3. لودریان: ایران باید کاملا به برجام بازگردد

 4. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 5. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 6. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 9. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 10. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 11. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 12. ابتکار دانشمندان ایرانی در تشخیص سریع سرطان  

 13. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 14. ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکو

 15. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 16. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 17. انتشار عکس جنجال‌برانگیز جاستین ترودو+عکس

 18. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 19. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 20. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 21. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 22. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 23. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 24. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 25. شرارت برای معروف شدن در نظام آباد

پربحث‌های هفته

 1. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 5. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. زنان را به استادیوم راه بدهید

 8. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 9. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 10. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 11. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 12. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 2. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 3. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 4. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 5. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 6. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 7. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 8. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 9. وزیر صنعت: سیستان و بلوچستان توانایی تامین گوشت قرمز کشور را دارد

 10. شرط همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

 11. وزیر کار: پیگیر بازنگری در قانون کار هستیم/انحراف ۱۲ درصدی در تسهیلات اشتغالزایی

 12. قیمت سکه و ارز + جدول

 13. افول هژمونی دلار!؟

 14. رالی دلار در بازارهای جهانی

 15. عقبگرد بورس از ابرکانال

 16. قیمت آپارتمان‌های نُقلی در تهران

 17. پایان هفته با کاهش قیمت طلا و سکه رقم خورد

 18. ماجرای خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری چین چه بود؟

 19. نبرد آخر برای تعطیلی ارزش افزوده

 20. چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟

 21. زنگنه: شرایط اقتصادی کشور سخت‌تر از زمان جنگ است

 22. نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

 23. آیا واردات لوازم‌التحریر واقعا ممنوع است؟!

 24. کاهش ۳۷ درصدی قیمت واقعی مسکن

 25. حذف یارانه پردرآمدها چگونه خواهد بود؟

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 4. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 5. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 6. درآمد روزانه صد هزارتومانی جوان لیسانسه از فروش سبزی با فرغون

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 9. جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

 10. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 11. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 12. برای خانه‌های ۳۰ متری در تهران تقاضا وجود دارد؟

 13. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 14. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 15. فروش سیمان صادراتی ۷۰ دلاری به قیمت ۲۰ دلار

 16. ورود ۳ خودروی جدید به بازار تا پایان سال؛ وعده‌ای که عملی می‌شود؟

 17. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

 18. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 19. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 20. چگونه هزینه قبض برق‌مان را کاهش دهیم؟

 21. تغییرات جدید در نحوه خرید بنزین در راه است

 22. اعلام شرایط فروش نقدی ۴ محصول سایپا

 23. سندی دیگر برای اثبات شکست تحریم‌های آمریکا

 24. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 25. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

آخرین عناوین