پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟/ واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!/ انتقاد باهنر از حجاریان

گروه سیاسی الف،   3980416175 ۷ نظر، ۲ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟/ واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!/ انتقاد باهنر از حجاریان

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!

در ماه رمضان بود بود که حسن روحانی در چند دیدار، خواهان اختیارات بیشتر برای اداره کشور شد. پس از نشر سخنان روحانی در رسانه‌ها، برخی از فعالان سیاسی این تقاضا را خالی از وجه دانستند و آن را بهانه‌ جدید روحانی برای ناکارآمدی دولتش دانستند.

اکنون و پس از گذشت یک ماه، روزنامه ایران که ارگان دولت است به سراغ محمود واعظی رفته و از او درباره این سخنان روحانی پرسیده است. واعظی با بیان اینکه اصل باید قانون اساسی و اجرای کامل آن باشد، اظهارکرد: وقتی شرایط کشور به گونه‌ای است که فشارها بیش از گذشته و زیاد است، طبیعتاً باید میزان همکاری‌ها و هماهنگی‌ها بیشتر باشد، از جمله اینکه اظهارنظرهایی که قوای دیگر مطرح می‌کنند، نباید به گونه‌ای باشد که برای قوای دیگر مانع ایجاد کند. لذا نظر آقای رئیس جمهوری بیشتر ناظر بر این است که در این شرایط، بیش از هر زمان دیگری می‌طلبد که هماهنگی میان قوای مختلف نزدیک‌تر بوده و همکاری‌ها بیشتر باشد.

واعظی گفت: منظور رئیس جمهوری این نیست که قانون اساسی قدرت کمی به رئیس جمهوری داده است، ایشان قبول دارد که قانون اساسی قدرت رئیس جمهوری را تعیین کرده است، از این‌رو ایشان هم بیشتر از آنچه که قانون اساسی برای رئیس جمهوری تعیین کرده است، نمی‌خواهد. ایشان معتقد است در شرایطی که تا این اندازه با فشارهای خارجی و محدودیت‌های داخلی، مثلاً در زمینه بودجه مواجه هستیم، باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.

در این زمینه باید از محمود واعظی پرسید منظور ایشان از اینکه «اظهارنظرهایی که قوای دیگر مطرح می‌کنند، نباید به گونه‌ای باشد که برای قوای دیگر مانع ایجاد کند» چیست؟ آیا ایشان انتظار دارند قوای دیگر، وظایف نظارتی‌شان را در قبال دولت انجام ندهند؟

در اینکه همه قوا و نهادهای کشور در شرایط کنونی باید به یکدیگر کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد، هیچ شکی نیست و شورای هماهنگی سران قوا هم به همین جهت تشکیل شده است؛ اما این همکاری نباید باعث زیرپا گذاشتن قانون شود. قانون، وظایف نظارتی برای برخی قوا در نظر گرفته است و این نظارت، مطابق قانون باید انجام شود.

به نظر می‌رسد با تشکیل شورای هماهنگی سران قوا بهترین راه برای همکاری سایر قوا با دولت صورت پذیرفته و دیگر بهانه‌ای برای کمبود اختیارات قابل قبول نیست.

***

سردرگمی و اختلافات درونی اصلاح‌طلبان

عملکرد دولت، مجلس و شورای شهری که با حمایت اصلاح‌طلبان بر سر کار آمده‌اند تا اینجای کار، ضعیف بوده است.امری که عموم اصلاح‌طلبان به آن معترف‌اند.

مصطفی کواکبیان در برنامه‌ای تلویزیونی گفته است:‌ زمانی ما برای حمایت از روحانی شب و روز نداشتیم اما رویمان نمی‌شود بگوییم حمایت کردیم‌، ما با اصلاح طلبی که بخواهد لزوما با دولت زلفش گره بخورد لازم نیست هماهنگ باشیم.

وی با بیان اینکه ما به عملکرد فراکسیون امید ایراد داریم، افزود: اصلاح طلبان ممکن است به عملکرد فراکسیون امید ایراد داشته باشند اما اصلی ترین ایراد این است که از اول افرادی در لیست آوردیم که با عکس سلفی گرفتند اما زنبیل‌شان را جای دیگری گذاشتند، پنجاه وچند نفر بودند که به عارف رای ندادند. ۱۵۷ نفر در لیست ما بودند که در مرحله اول آقای عارف برای ریاست مجلس ۳ رای آورد از این ۵۰ نفر کجا رفتند مشکل ما اینجاست.

کواکبیان خاطرنشان کرد: مجلس خود آنگونه که باید در راس امور باشد نیست،ما که تعارف نداریم گاهی به ما می‌گفت می‌گویند ما خانه‌تکانی خواهیم کرد پس از مجلس چه کردید؟ حق مردم است بنده هم اینجا اعتراف می کنم ما آن حرف هایی را که زدیم نتوانستیم عملیاتی کنیم.

این ضعف عملکرد باعث شده است اصلاح‌طلبان دچار نوعی سردرگمی برای انتخابات پیشِ‌رو شوند. روزنامه شرق در گزارشی با مرور اظهارات مختلف و بعضا متناقض اصلاح‌طلبان درباره انتخابات نوشته است: «آنچه اكنون از پسِ این حجم از نظرات متفاوت به دست می‌آید، این است كه تا این لحظه كه فقط چند ماه تا انتخابات مجلس باقی مانده است، هیچ رویكرد دقیق، عینی و اجرائی درباره انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان وجود ندارد و گرچه برخی باور دارند كه اصلاحات همچنان به‌درستی از سرمایه اجتماعی خود بهره بجوید، اما اصلاحات در گرفتاری كشمكش‌ها و شاید ناامیدی‌ها عملا آرام‌آرام خود را از صحنه انتخابات كنار می‌كشد، باز هم نه كنار‌كشیدنی از جنس دیدگاه حجاریان بلكه از پسِ دعواهای درون‌جناحی میان‌حزبی.بنابراین شاید بخش مهمی از مشكلات جریان اصلاحات فقط معطوف به نوع نگاه شورای نگهبان به نیروهای اصلاح‌طلب نباشد؛ بلكه از اختلافاتی نشئت می‌گیرد كه باید حل شود.»

اختلافاتی که شرق به آن اشاره کرده است از سنخ اختلافاتی است که برای گروه‌هایی که قدرت را در دست دارند رخ می‌دهد. این اختلافات در ماجرای شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به‌خوبی نمود پیدا کرده است.

محسن رهامی از فعالان اصلاح‌طلب و از اعضای شورای سیاستگذاری در گفت‌وگو با ایران اظهار کرده است: «در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نماینده­ های آقای خاتمی و آقای عارف حضور ندارند؛ می‌خواستند خلأ حضور اشخاص مؤثر برطرف شود. انتقادی که برخی از دوستان به شورای عالی سیاستگذاری وارد می‌دانند و به همین دلیل حاضر نیستند در آن حضور پیدا کنند همین است؛ می­‌گویند این اشخاص حقیقی یا نماینده حزبند که باید با تابلوی حزب بیایند، اگر عضو حزب نیستند، باید حزب تشکیل بدهند. به گفته این افراد، شخص حقیقی نمی‌تواند با رأی مساوی کنار دبیرکل یک حزب قرار بگیرد. در واقع جبهه جدید یک مفر و نام قانونی برای شورای سیاستگذاری است...

 الان سید هادی خامنه ­ای، آقای کرباسچی، آقای کواکبیان، آقای کمالی و آقای مرعشی به دلایل یاد شده به جلسات شورای عالی سیاستگذاری نمی‌آیند. به همین دلیل[عملکرد ضعیف شورای شهر] هم برخی از آنها که قبلاً به جلسات شورای سیاستگذاری می‌آمدند، الان اصلاً حاضر نیستند همکاری کنند. آن موقع حتی اگر خودشان نمی‌آمدند، نماینده‌ای می‌فرستادند؛ مثل آقای هادی خامنه ­ای و آقای کمالی و آقای کرباسچی. مثلاً کارگزاران آقای مرعشی را می‌فرستاد، بعد آقای طاهر‌نژاد را فرستاد و الان هیچ کس را نمی‌فرستد...

گفت‌و‌گوهایی داشتیم؛ چند جلسه نیز با دبیران کل احزاب داشتیم. اگر انشعاب شود، به ضرر همه ماست. متأسفانه الان اختلافات به بیرون درز کرده است و قضیه آقای نجفی باعث شد که اختلافات به بیرون درز کند.»

***

انتقاد باهنر از سعید حجاریان

محمدرضا باهنر، فعال سیاسی اصولگرا در نشستی خبری با بیان اینکه قاعدتاً ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آتی به اسم جمنا نخواهد بود، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که ائتلاف بزرگ‌تری را تشکیل دهیم اما این مسئله به معنای کنار گذاشتن جمنا، شورای هماهنگی نیروهای انقلاب و جبهه متحد نیست، در انتخابات آینده با یک اسم جدیدی در عرصه حضور پیدا می‌کنیم.

باهنر در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیت الله مصباح یزدی اخیراً گفته است که به اصلح رأی دهید حتی اگر آن فرد اصلاح طلب باشد، اظهار داشت: بنده چنین سخنی را نشنیده ام و قاعدتاً او حتماً توضیحات بعدی را خودشان در این باره خواهند داد و این مسئله را تبیین می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

باهنر: با نظریه آیت‌الله مصباح موافق نیستیم/ ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آتی به اسم جمنا نخواهد بود

وی افزود: البته آیت الله مصباح یزدی قبلاً هم گفته بودند از اصلح حمایت کنید حتی اگر آن فرد رأی نیاورد که ما با این نظریه موافق نیستیم و معتقدیم باید از کسی در انتخابات حمایت کنیم که صلاحیت لازم و امکان رأی آوری داشته باشد چرا که انتخابات و فعالیت سیاسی منوط به نتیجه است و ما صالح مقبول را به اصلح غیرمقبول در انتخابات ترجیح می‌دهیم و از کسی حمایت می‌کنیم که امکان رأی آوری داشته باشد.

باهنر همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد دو نگاه مختلف در جریان اصلاحات درباره انتخابات آتی شکل گرفته است که یک جریان را نبوی مدیریت می‌کند و بر حضور پرشور تأکید می‌کند و در مقابل حجاریان بحث حضور مشروط را مطرح می‌کند، گفت: بنده تصور می‌کنم که این مسئله صرفاً یک تقسیم کار است و قرار شده است که یک نفر اصلاح طلب تند و یک نفر اصلاح طلب نرم شود.

وی افزود: افرادی در تیپ حجاریان و در دولت اصلاحات معتقد به تحریم، استعفا و هنجارشکنی بودند اما پس از مدتی این افراد رسماً اعلام کردند که اصلاح طلبان هم اگر مطالبه‌ای دارند باید پای صندوق‌های رأی بروند و حتی رسانه‌های خارجی هم این مسئله را مطرح کردند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار داشت: هیچکس پس از انقلاب از تحریم سودی نبرده است بلکه موقعیت و فرصت‌های خود را از دست داده‌اند و اگر این افراد، امروز بحث حضور مشروط را مطرح می‌کنند، موضوعی تکراری و نخ نما است.

***

تعریف و تمجیدکیهان از گاندو

روزنامه کیهان با تمجید از سریال گاندو نوشت: هنوز مدت زیادی از پخش سریال تلویزیونی «گاندو» سپری نشده که داد و هوار و فغان برخی از شبکه‌های رسانه‌ای زنجیره‌ای در خارج کشور به هوا رفته و فریاد تحریف تاریخ و شخصیت‌های تاریخی، فضاهای اینترنتی را پر کرده است.

سریال تلویزیونی «گاندو» علیرغم زمان طولانی انفعال رسانه ملی در قبال وقایع مهم تاریخی و به خصوص اتفاقات اخیر کشور، اگرچه دیر اما به روی آنتن رفته تا بلکه همه آن کاستی را جبران نماید. سریالی که به بخشی از مهم‌ترین ماجراهای جاسوسی چند دهه اخیر در ایران و بلکه در خاورمیانه می‌پردازد. ماجرایی که بابت تمام شدنش، دولت اوباما اعلام کرد ۱/۷ میلیارد دلار پول نقد به ایران پرداخت کرده است!

سریال «گاندو» به ماجرای جاسوسی جیسون رضاییان می‌پردازد، یکی از سرجاسوسانی که تا بیخ گوش بالاترین مقام اجرایی کشور نفوذ کرده بود به طوری که ادعا کرد، حتی طعم آدامس او را می‌داند! و در این سریال بسیاری از ناگفته‌های پرونده او برای اولین بار افشاء می‌شود، از حکم صریح اوباما برای انتصابش به سفارت آمریکا در ایران (پس از سقوط نظام جمهوری اسلامی)! تا ارتباطات بین‌المللی‌اش در گستره‌ای به وسعت چین تا اروپا و آمریکا تا روابطش با جاسوسان محیط زیست و... و تا فداکاری‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) و ‌اشراف‌شان بر فعالیت‌های جاسوسان بین‌المللی که تا نزدیک رئیس‌موساد نفوذ کرده و تصاویر آنها را بدست آورده بودند.

در مطلبی که وب سایت رادیو زمانه (وابسته به سرویس اطلاعاتی هلند و سازمان CIA) درباره این سریال نوشته، آمده است:

«... تلاش برای تخریب جیسون رضائیان اما کاملاً آشکار است. رضائیان (خبرنگار واشنگتن‌پست در تهران) پنج سال قبل در ایران به اتهام نفوذ در اماکن مهم دولتی و افشای برنامه‌های «ضد تحریمی ایران» از جمله هویت واسطه‌های تجاری و ماهیت شرکت‌های همکار ایران در پروسه دور زدن تحریم‌ها و جاسوسی از برنامه هسته‌ای ایران بازداشت شد و بر اساس توافق هسته‌ای در چارچوب مبادله زندانیان ۲۶ دی ۱۳۹۴ آزاد شد.در مجموعه تلویزیونی «گاندو»، رضائیان (با نام مایکل هاشمیان) به عنوان یک جاسوس بسیار خبره و کارکشته سازمان سیا با خویی پرخاشگر و زن‌باره که از هیچ جنایتی هم رویگردان نیست معرفی می‌شود...»

از امثال این خبرها و تحلیل‌ها معلوم می‌شود که سریال «گاندو» به هدف زده است! اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علی‌رغم همه محاسن سریال «گاندو»؛ نمایش تصاویر بازیگران زن ایرانی به کلاه‌گیس و یا بدون حجاب به نوعی نقض قوانین به حساب می‌آید.

***

پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟

انصاف‌نیوز نوشت: «شنیده‌ی انصاف نیز حاکی از این است که پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان شده است. محمد سعیدی کیا از ۳۱ تیرماه ۹۳ یعنی پنج سال پیش تاکنون ریاست این بنیاد را برعهده داشت. محمدباقر قالیباف نیز یکی از گزینه‌هایی بود که بارها در رسانه‌ها برای ریاست احتمالی او گمانه‌زنی شده بود. فتاح تاکنون رییس کمیته‌ی امداد امام خمینی بود.»

عناوین مرتبط

۳۰ تیر ۱۳۹۸اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری
۲۹ تیر ۱۳۹۸حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟
۲۵ تیر ۱۳۹۸واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان
۲۳ تیر ۱۳۹۸واکنش فردوسی پور به یک شایعه/ علت معرفی سه حقوقدان جدید برای شورای نگهبان/ اکبر طبری چند روز پیش بازداشت شده است
۲۲ تیر ۱۳۹۸کاهش اختیارات واعظی در دولت/ روایت منتجب‌نیا از دیدار با رهبری/ فعال اصلاح‌طلب: عارف هزینه مدیریت ضعیفش را پرداخت می‌کند

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۸۹۵۴۲۲۱:۰۵:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱۶
در طی 200 سال گذشته رفتار جنایتکارانه و دشمنانه انگلیس با مردم ایران کمتر از آمریکا نبوده است. باید به حیات جاسوسان روباه پیر در ایران خاتمه داده شود.
ناشناس۹۸۹۵۴۴۲۱:۰۷:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۶
درسال 97 رزمندگانی که 6 ماه به بالا در جبهه‌ها حضور داشتند و مدارک مجروحیت در دست نداشتند برایشان تشکیل پرونده شد ولی با گذشت یک سال از تاریخ تشکیل پرونده، هیچ خبری نیست.
ناشناس۹۸۹۵۴۵۲۱:۰۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۶
درپیشخوان دولت در چیذر برای دریافت کارت ملی ثبت‌نام کردم 40 هزار تومان دریافت کرد ولی رسیدی که به من تحویل داد مبلغ دریافتی را 25 هزارتومان اعلام می‌کرد آیا نظارتی به عملکرد این قبیل مراکز می‌شود؟
ناشناس۹۸۹۵۵۴۲۱:۲۸:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۶
چرا وزارت خارجه اقدامی در جهت حفظ جان شیخ زکزاکی انجام نمی دهد؟
ناشناس۹۸۹۶۲۸۲۳:۲۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱۶
تعجب کردم و خوشحال هم شدم که شبکه خبر در رابطه با حجاب و قانون‌شکنان بدحجاب و بی‌حجابی، برنامه‌ای را تهیه و منعکس می‌کند. کار بسیار لازم و بجایی است هرچند خیلی دیر
ناشناس۹۸۹۶۳۰۲۳:۲۹:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۶
عید فطر سال گذشته با پرداخت 50 میلیون تومان به شرکت ایران‌ خودرو برای اتومبیل اچ30 کراس ثبت‌نام کردم. قرار شد اسفندماه سال گذشته تحویل بدهند. ولی هنوز خبری نشده است.
ناشناس۹۸۹۸۰۴۰۶:۴۷:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۷
آقای واعظی وحدت قوا رادرکشور مطرح میکند وحدت حول چه محوری وبرای چه هدفی آیا کشور و مردم در این وحدت که می فرمایند جائی دارند

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 3. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 4. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 5. زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

 6. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 7. وزیر اقتصاد: زورم نمی‌رسد پوری‌حسینی را بردارم/ رئیس‌جمهور پشت وی است  

 8. معاون دادستان: فیلترینگ به جای جنبه مردمی، جنبه حاکمیتی دارد/ جدیدترین فیلترشکن‌ها در دست کودکان است

 9. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 10. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 11. هیجان خطرناک در اتوبان‌های تبریز  

 12. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 13. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 14. تظاهرات گسترده مخالفان پوتین در مسکو   

 15. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 16. زوایای پنهان قتل «علیرضا شیرمحمدعلی» در زندان

 17. اولین تصاویر از داخل نفتکش متخلف؛ پرچم ایران بر فراز کشتی انگلیسی  

 18. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 19. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 20. چه کسانی نفتکش انگلیسی را توقیف کردند؟  

 21. گل فردوسی‌پور دو ساعته یک میلیون بازدید خورد   

 22. وزارت ارشاد مردم را به جان هم انداخت  

 23. واکنش عمان به توقیف نفتکش انگلیس

 24. سیر صعودی قیمت ارز چگونه کنترل شد؟

 25. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 3. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 4. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 5. تلافی‌که تعارف ندارد!

 6. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 7. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟ + عکس

 8. زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

 9. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 10. وزیر اقتصاد: زورم نمی‌رسد پوری‌حسینی را بردارم/ رئیس‌جمهور پشت وی است  

 11. کوچ آهسته از تلگرام به واتس اپ

 12. معاون دادستان: فیلترینگ به جای جنبه مردمی، جنبه حاکمیتی دارد/ جدیدترین فیلترشکن‌ها در دست کودکان است

 13. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 14. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 15. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 16. هیجان خطرناک در اتوبان‌های تبریز  

 17. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 18. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 19. تظاهرات گسترده مخالفان پوتین در مسکو   

 20. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 21. زوایای پنهان قتل «علیرضا شیرمحمدعلی» در زندان

 22. اولین تصاویر از داخل نفتکش متخلف؛ پرچم ایران بر فراز کشتی انگلیسی  

 23. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 24. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 25. چه کسانی نفتکش انگلیسی را توقیف کردند؟  

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 5. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 6. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 7. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 10. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 11. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 12. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 13. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 14. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 15. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 16. توانا بود هرکه با ما بود!

 17. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 18. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 19. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 20. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 21. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 22. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 23. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 24. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 25. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

پربحث‌های اخیر

 1. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 2. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 3. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 4. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 5. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

 6. سردار سلیمانی: همه ایران بسیجی‌اند

 7. عملکرد پوری‌حسینی، دژپسند را به مجلس کشاند

 8. بعیدی‌نژاد: با قدرت برای روبه‌رو شدن با سناریوهای مختلف آماده‌ایم

 9. کواکبیان: انگلیس هر چه زودتر نفتکش توقیف شده ما را آزاد کند

 10. ضعف در دیپلماسی سلامت برای نجات جان شیخ زکزاکی

 11. آمریکا مذاکره را راهی برای تحمل خواسته‌هایش می‌داند/ ایران هرگز از خطوط قرمز خود عدول نخواهد کرد

 12. رئیس سازمان بسیج: وظیفه بسیج امت‌سازی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است

 13. رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت مجلس انتخاب شد

 14. اظهارات منتسب به قاضی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدی تکذیب شد

 15. ابوترابی: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

 16. لاریجانی: نمایندگان توقعات غیرقابل اجرا نکنند

 17. آوینی؛ پاسدار رؤیای انقلاب اسلا‌می بود

 18. توضیحات موسوی در خصوص نفتکش و یک مصدوم ایرانی کشتی ساویز

 19. پخش مستندی از شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی توسط وزارت اطلاعات

 20. ماه آینده بتن‌ریزی فاز دوم نیروگاه بوشهر انجام می‌شود

 21. ظریف: بولتون تلاش کرد انگلیس را به باتلاق بکشد

 22. محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

 23. اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنید نمک به زخم آن‌ها نپاشید

 24. تذکرات کتبی مجلسی‌ها به مسئولان اجرایی

 25. سه کارگروه ویژه بین دولت و مجلس تشکیل شد

پربحث‌های دیروز

 1. تلافی‌که تعارف ندارد!

 2. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 3. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟ + عکس

 4. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 5. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 6. اقدام قانونی ایران در برابر انگلیس

 7. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 8. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 9. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

 10. سردار سلیمانی: همه ایران بسیجی‌اند

 11. عملکرد پوری‌حسینی، دژپسند را به مجلس کشاند

 12. بعیدی‌نژاد: با قدرت برای روبه‌رو شدن با سناریوهای مختلف آماده‌ایم

 13. کواکبیان: انگلیس هر چه زودتر نفتکش توقیف شده ما را آزاد کند

 14. ضعف در دیپلماسی سلامت برای نجات جان شیخ زکزاکی

 15. رئیس سازمان بسیج: وظیفه بسیج امت‌سازی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است

 16. رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت مجلس انتخاب شد

 17. اظهارات منتسب به قاضی پرونده قتل علیرضا شیرمحمدی تکذیب شد

 18. ابوترابی: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است

 19. لاریجانی: نمایندگان توقعات غیرقابل اجرا نکنند

 20. آوینی؛ پاسدار رؤیای انقلاب اسلا‌می بود

 21. توضیحات موسوی در خصوص نفتکش و یک مصدوم ایرانی کشتی ساویز

 22. پخش مستندی از شناسایی و دستگیری جاسوسان آمریکایی توسط وزارت اطلاعات

 23. ماه آینده بتن‌ریزی فاز دوم نیروگاه بوشهر انجام می‌شود

 24. ظریف: بولتون تلاش کرد انگلیس را به باتلاق بکشد

 25. محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

پربحث‌های هفته

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 5. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 6. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 7. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 8. توانا بود هرکه با ما بود!

 9. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 10. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 11. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 12. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 13. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 14. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 15. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 16. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 17. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 18. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 19. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 20. تلافی‌که تعارف ندارد!

 21. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 22. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

 23. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 24. سپاه: ادعاي ساقط كردن پهباد ايراني دروغ است، بزودي اثبات مي كنيم

 25. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

آخرین عناوین