پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟/ واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!/ انتقاد باهنر از حجاریان

گروه سیاسی الف،   3980416175 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟/ واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!/ انتقاد باهنر از حجاریان

واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!

در ماه رمضان بود بود که حسن روحانی در چند دیدار، خواهان اختیارات بیشتر برای اداره کشور شد. پس از نشر سخنان روحانی در رسانه‌ها، برخی از فعالان سیاسی این تقاضا را خالی از وجه دانستند و آن را بهانه‌ جدید روحانی برای ناکارآمدی دولتش دانستند.

اکنون و پس از گذشت یک ماه، روزنامه ایران که ارگان دولت است به سراغ محمود واعظی رفته و از او درباره این سخنان روحانی پرسیده است. واعظی با بیان اینکه اصل باید قانون اساسی و اجرای کامل آن باشد، اظهارکرد: وقتی شرایط کشور به گونه‌ای است که فشارها بیش از گذشته و زیاد است، طبیعتاً باید میزان همکاری‌ها و هماهنگی‌ها بیشتر باشد، از جمله اینکه اظهارنظرهایی که قوای دیگر مطرح می‌کنند، نباید به گونه‌ای باشد که برای قوای دیگر مانع ایجاد کند. لذا نظر آقای رئیس جمهوری بیشتر ناظر بر این است که در این شرایط، بیش از هر زمان دیگری می‌طلبد که هماهنگی میان قوای مختلف نزدیک‌تر بوده و همکاری‌ها بیشتر باشد.

واعظی گفت: منظور رئیس جمهوری این نیست که قانون اساسی قدرت کمی به رئیس جمهوری داده است، ایشان قبول دارد که قانون اساسی قدرت رئیس جمهوری را تعیین کرده است، از این‌رو ایشان هم بیشتر از آنچه که قانون اساسی برای رئیس جمهوری تعیین کرده است، نمی‌خواهد. ایشان معتقد است در شرایطی که تا این اندازه با فشارهای خارجی و محدودیت‌های داخلی، مثلاً در زمینه بودجه مواجه هستیم، باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.

در این زمینه باید از محمود واعظی پرسید منظور ایشان از اینکه «اظهارنظرهایی که قوای دیگر مطرح می‌کنند، نباید به گونه‌ای باشد که برای قوای دیگر مانع ایجاد کند» چیست؟ آیا ایشان انتظار دارند قوای دیگر، وظایف نظارتی‌شان را در قبال دولت انجام ندهند؟

در اینکه همه قوا و نهادهای کشور در شرایط کنونی باید به یکدیگر کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد، هیچ شکی نیست و شورای هماهنگی سران قوا هم به همین جهت تشکیل شده است؛ اما این همکاری نباید باعث زیرپا گذاشتن قانون شود. قانون، وظایف نظارتی برای برخی قوا در نظر گرفته است و این نظارت، مطابق قانون باید انجام شود.

به نظر می‌رسد با تشکیل شورای هماهنگی سران قوا بهترین راه برای همکاری سایر قوا با دولت صورت پذیرفته و دیگر بهانه‌ای برای کمبود اختیارات قابل قبول نیست.

***

سردرگمی و اختلافات درونی اصلاح‌طلبان

عملکرد دولت، مجلس و شورای شهری که با حمایت اصلاح‌طلبان بر سر کار آمده‌اند تا اینجای کار، ضعیف بوده است.امری که عموم اصلاح‌طلبان به آن معترف‌اند.

مصطفی کواکبیان در برنامه‌ای تلویزیونی گفته است:‌ زمانی ما برای حمایت از روحانی شب و روز نداشتیم اما رویمان نمی‌شود بگوییم حمایت کردیم‌، ما با اصلاح طلبی که بخواهد لزوما با دولت زلفش گره بخورد لازم نیست هماهنگ باشیم.

وی با بیان اینکه ما به عملکرد فراکسیون امید ایراد داریم، افزود: اصلاح طلبان ممکن است به عملکرد فراکسیون امید ایراد داشته باشند اما اصلی ترین ایراد این است که از اول افرادی در لیست آوردیم که با عکس سلفی گرفتند اما زنبیل‌شان را جای دیگری گذاشتند، پنجاه وچند نفر بودند که به عارف رای ندادند. ۱۵۷ نفر در لیست ما بودند که در مرحله اول آقای عارف برای ریاست مجلس ۳ رای آورد از این ۵۰ نفر کجا رفتند مشکل ما اینجاست.

کواکبیان خاطرنشان کرد: مجلس خود آنگونه که باید در راس امور باشد نیست،ما که تعارف نداریم گاهی به ما می‌گفت می‌گویند ما خانه‌تکانی خواهیم کرد پس از مجلس چه کردید؟ حق مردم است بنده هم اینجا اعتراف می کنم ما آن حرف هایی را که زدیم نتوانستیم عملیاتی کنیم.

این ضعف عملکرد باعث شده است اصلاح‌طلبان دچار نوعی سردرگمی برای انتخابات پیشِ‌رو شوند. روزنامه شرق در گزارشی با مرور اظهارات مختلف و بعضا متناقض اصلاح‌طلبان درباره انتخابات نوشته است: «آنچه اكنون از پسِ این حجم از نظرات متفاوت به دست می‌آید، این است كه تا این لحظه كه فقط چند ماه تا انتخابات مجلس باقی مانده است، هیچ رویكرد دقیق، عینی و اجرائی درباره انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان وجود ندارد و گرچه برخی باور دارند كه اصلاحات همچنان به‌درستی از سرمایه اجتماعی خود بهره بجوید، اما اصلاحات در گرفتاری كشمكش‌ها و شاید ناامیدی‌ها عملا آرام‌آرام خود را از صحنه انتخابات كنار می‌كشد، باز هم نه كنار‌كشیدنی از جنس دیدگاه حجاریان بلكه از پسِ دعواهای درون‌جناحی میان‌حزبی.بنابراین شاید بخش مهمی از مشكلات جریان اصلاحات فقط معطوف به نوع نگاه شورای نگهبان به نیروهای اصلاح‌طلب نباشد؛ بلكه از اختلافاتی نشئت می‌گیرد كه باید حل شود.»

اختلافاتی که شرق به آن اشاره کرده است از سنخ اختلافاتی است که برای گروه‌هایی که قدرت را در دست دارند رخ می‌دهد. این اختلافات در ماجرای شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به‌خوبی نمود پیدا کرده است.

محسن رهامی از فعالان اصلاح‌طلب و از اعضای شورای سیاستگذاری در گفت‌وگو با ایران اظهار کرده است: «در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نماینده­ های آقای خاتمی و آقای عارف حضور ندارند؛ می‌خواستند خلأ حضور اشخاص مؤثر برطرف شود. انتقادی که برخی از دوستان به شورای عالی سیاستگذاری وارد می‌دانند و به همین دلیل حاضر نیستند در آن حضور پیدا کنند همین است؛ می­‌گویند این اشخاص حقیقی یا نماینده حزبند که باید با تابلوی حزب بیایند، اگر عضو حزب نیستند، باید حزب تشکیل بدهند. به گفته این افراد، شخص حقیقی نمی‌تواند با رأی مساوی کنار دبیرکل یک حزب قرار بگیرد. در واقع جبهه جدید یک مفر و نام قانونی برای شورای سیاستگذاری است...

 الان سید هادی خامنه ­ای، آقای کرباسچی، آقای کواکبیان، آقای کمالی و آقای مرعشی به دلایل یاد شده به جلسات شورای عالی سیاستگذاری نمی‌آیند. به همین دلیل[عملکرد ضعیف شورای شهر] هم برخی از آنها که قبلاً به جلسات شورای سیاستگذاری می‌آمدند، الان اصلاً حاضر نیستند همکاری کنند. آن موقع حتی اگر خودشان نمی‌آمدند، نماینده‌ای می‌فرستادند؛ مثل آقای هادی خامنه ­ای و آقای کمالی و آقای کرباسچی. مثلاً کارگزاران آقای مرعشی را می‌فرستاد، بعد آقای طاهر‌نژاد را فرستاد و الان هیچ کس را نمی‌فرستد...

گفت‌و‌گوهایی داشتیم؛ چند جلسه نیز با دبیران کل احزاب داشتیم. اگر انشعاب شود، به ضرر همه ماست. متأسفانه الان اختلافات به بیرون درز کرده است و قضیه آقای نجفی باعث شد که اختلافات به بیرون درز کند.»

***

انتقاد باهنر از سعید حجاریان

محمدرضا باهنر، فعال سیاسی اصولگرا در نشستی خبری با بیان اینکه قاعدتاً ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آتی به اسم جمنا نخواهد بود، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که ائتلاف بزرگ‌تری را تشکیل دهیم اما این مسئله به معنای کنار گذاشتن جمنا، شورای هماهنگی نیروهای انقلاب و جبهه متحد نیست، در انتخابات آینده با یک اسم جدیدی در عرصه حضور پیدا می‌کنیم.

باهنر در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیت الله مصباح یزدی اخیراً گفته است که به اصلح رأی دهید حتی اگر آن فرد اصلاح طلب باشد، اظهار داشت: بنده چنین سخنی را نشنیده ام و قاعدتاً او حتماً توضیحات بعدی را خودشان در این باره خواهند داد و این مسئله را تبیین می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

باهنر: با نظریه آیت‌الله مصباح موافق نیستیم/ ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آتی به اسم جمنا نخواهد بود

وی افزود: البته آیت الله مصباح یزدی قبلاً هم گفته بودند از اصلح حمایت کنید حتی اگر آن فرد رأی نیاورد که ما با این نظریه موافق نیستیم و معتقدیم باید از کسی در انتخابات حمایت کنیم که صلاحیت لازم و امکان رأی آوری داشته باشد چرا که انتخابات و فعالیت سیاسی منوط به نتیجه است و ما صالح مقبول را به اصلح غیرمقبول در انتخابات ترجیح می‌دهیم و از کسی حمایت می‌کنیم که امکان رأی آوری داشته باشد.

باهنر همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد دو نگاه مختلف در جریان اصلاحات درباره انتخابات آتی شکل گرفته است که یک جریان را نبوی مدیریت می‌کند و بر حضور پرشور تأکید می‌کند و در مقابل حجاریان بحث حضور مشروط را مطرح می‌کند، گفت: بنده تصور می‌کنم که این مسئله صرفاً یک تقسیم کار است و قرار شده است که یک نفر اصلاح طلب تند و یک نفر اصلاح طلب نرم شود.

وی افزود: افرادی در تیپ حجاریان و در دولت اصلاحات معتقد به تحریم، استعفا و هنجارشکنی بودند اما پس از مدتی این افراد رسماً اعلام کردند که اصلاح طلبان هم اگر مطالبه‌ای دارند باید پای صندوق‌های رأی بروند و حتی رسانه‌های خارجی هم این مسئله را مطرح کردند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار داشت: هیچکس پس از انقلاب از تحریم سودی نبرده است بلکه موقعیت و فرصت‌های خود را از دست داده‌اند و اگر این افراد، امروز بحث حضور مشروط را مطرح می‌کنند، موضوعی تکراری و نخ نما است.

***

تعریف و تمجیدکیهان از گاندو

روزنامه کیهان با تمجید از سریال گاندو نوشت: هنوز مدت زیادی از پخش سریال تلویزیونی «گاندو» سپری نشده که داد و هوار و فغان برخی از شبکه‌های رسانه‌ای زنجیره‌ای در خارج کشور به هوا رفته و فریاد تحریف تاریخ و شخصیت‌های تاریخی، فضاهای اینترنتی را پر کرده است.

سریال تلویزیونی «گاندو» علیرغم زمان طولانی انفعال رسانه ملی در قبال وقایع مهم تاریخی و به خصوص اتفاقات اخیر کشور، اگرچه دیر اما به روی آنتن رفته تا بلکه همه آن کاستی را جبران نماید. سریالی که به بخشی از مهم‌ترین ماجراهای جاسوسی چند دهه اخیر در ایران و بلکه در خاورمیانه می‌پردازد. ماجرایی که بابت تمام شدنش، دولت اوباما اعلام کرد ۱/۷ میلیارد دلار پول نقد به ایران پرداخت کرده است!

سریال «گاندو» به ماجرای جاسوسی جیسون رضاییان می‌پردازد، یکی از سرجاسوسانی که تا بیخ گوش بالاترین مقام اجرایی کشور نفوذ کرده بود به طوری که ادعا کرد، حتی طعم آدامس او را می‌داند! و در این سریال بسیاری از ناگفته‌های پرونده او برای اولین بار افشاء می‌شود، از حکم صریح اوباما برای انتصابش به سفارت آمریکا در ایران (پس از سقوط نظام جمهوری اسلامی)! تا ارتباطات بین‌المللی‌اش در گستره‌ای به وسعت چین تا اروپا و آمریکا تا روابطش با جاسوسان محیط زیست و... و تا فداکاری‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) و ‌اشراف‌شان بر فعالیت‌های جاسوسان بین‌المللی که تا نزدیک رئیس‌موساد نفوذ کرده و تصاویر آنها را بدست آورده بودند.

در مطلبی که وب سایت رادیو زمانه (وابسته به سرویس اطلاعاتی هلند و سازمان CIA) درباره این سریال نوشته، آمده است:

«... تلاش برای تخریب جیسون رضائیان اما کاملاً آشکار است. رضائیان (خبرنگار واشنگتن‌پست در تهران) پنج سال قبل در ایران به اتهام نفوذ در اماکن مهم دولتی و افشای برنامه‌های «ضد تحریمی ایران» از جمله هویت واسطه‌های تجاری و ماهیت شرکت‌های همکار ایران در پروسه دور زدن تحریم‌ها و جاسوسی از برنامه هسته‌ای ایران بازداشت شد و بر اساس توافق هسته‌ای در چارچوب مبادله زندانیان ۲۶ دی ۱۳۹۴ آزاد شد.در مجموعه تلویزیونی «گاندو»، رضائیان (با نام مایکل هاشمیان) به عنوان یک جاسوس بسیار خبره و کارکشته سازمان سیا با خویی پرخاشگر و زن‌باره که از هیچ جنایتی هم رویگردان نیست معرفی می‌شود...»

از امثال این خبرها و تحلیل‌ها معلوم می‌شود که سریال «گاندو» به هدف زده است! اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که علی‌رغم همه محاسن سریال «گاندو»؛ نمایش تصاویر بازیگران زن ایرانی به کلاه‌گیس و یا بدون حجاب به نوعی نقض قوانین به حساب می‌آید.

***

پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟

انصاف‌نیوز نوشت: «شنیده‌ی انصاف نیز حاکی از این است که پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان شده است. محمد سعیدی کیا از ۳۱ تیرماه ۹۳ یعنی پنج سال پیش تاکنون ریاست این بنیاد را برعهده داشت. محمدباقر قالیباف نیز یکی از گزینه‌هایی بود که بارها در رسانه‌ها برای ریاست احتمالی او گمانه‌زنی شده بود. فتاح تاکنون رییس کمیته‌ی امداد امام خمینی بود.»

عناوین مرتبط

۲۲ آبان ۱۳۹۸رفع توقیف «خانه پدری» با دستور رئیسی؟/ توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانی/ انتقاد عباس عبدی از انتشار گزینشی نظرسنجی‌ها/ پاسخ وزیر کشور به آیت‌الله جنتی
۲۱ آبان ۱۳۹۸نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری/ حاشیه‌های مستند «مظنونین همیشگی»/آیا شیب افول محبوبیت روحانی بسیار تند است؟
۲۰ آبان ۱۳۹۸نظر علی مطهری درباره چندهمسری/ واکنش سرد رئیسی به سخنان روحانی/ آیا کاظم جلالی به ظریف تحمیل شده است؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است
۱۸ آبان ۱۳۹۸جدال توییتری عباس عبدی و احمد پورنجاتی/ دفاع دیپلمات اصلاح‌طلب از کمک به حزب‌الله لبنان/علی لاریجانی از مجلس خداحافظی می‌کند؟
۱۴ آبان ۱۳۹۸ماجرای تعیین قائم ‌مقام اجرایی برای رهبر انقلاب/«سَرا» موجب تشدید اختلاف اصلاح‌طلبان شد/ اعترافات روح الله زم چه زمانی منتشر می شود؟
۱۳ آبان ۱۳۹۸جلیلی سرلیست اصولگرایان می‌شود؟/ تقلید اصلاح‌طلبان از جمنا/ طرح مجلس برای ممنوعیت پخش اعترافات از صدا و سیما

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۸۹۵۴۲۲۱:۰۵:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱۶
در طی 200 سال گذشته رفتار جنایتکارانه و دشمنانه انگلیس با مردم ایران کمتر از آمریکا نبوده است. باید به حیات جاسوسان روباه پیر در ایران خاتمه داده شود.
ناشناس۹۸۹۵۴۴۲۱:۰۷:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۶
درسال 97 رزمندگانی که 6 ماه به بالا در جبهه‌ها حضور داشتند و مدارک مجروحیت در دست نداشتند برایشان تشکیل پرونده شد ولی با گذشت یک سال از تاریخ تشکیل پرونده، هیچ خبری نیست.
ناشناس۹۸۹۵۴۵۲۱:۰۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۶
درپیشخوان دولت در چیذر برای دریافت کارت ملی ثبت‌نام کردم 40 هزار تومان دریافت کرد ولی رسیدی که به من تحویل داد مبلغ دریافتی را 25 هزارتومان اعلام می‌کرد آیا نظارتی به عملکرد این قبیل مراکز می‌شود؟
ناشناس۹۸۹۵۵۴۲۱:۲۸:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۶
چرا وزارت خارجه اقدامی در جهت حفظ جان شیخ زکزاکی انجام نمی دهد؟
ناشناس۹۸۹۶۲۸۲۳:۲۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱۶
تعجب کردم و خوشحال هم شدم که شبکه خبر در رابطه با حجاب و قانون‌شکنان بدحجاب و بی‌حجابی، برنامه‌ای را تهیه و منعکس می‌کند. کار بسیار لازم و بجایی است هرچند خیلی دیر
ناشناس۹۸۹۶۳۰۲۳:۲۹:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۶
عید فطر سال گذشته با پرداخت 50 میلیون تومان به شرکت ایران‌ خودرو برای اتومبیل اچ30 کراس ثبت‌نام کردم. قرار شد اسفندماه سال گذشته تحویل بدهند. ولی هنوز خبری نشده است.
ناشناس۹۸۹۸۰۴۰۶:۴۷:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۷
آقای واعظی وحدت قوا رادرکشور مطرح میکند وحدت حول چه محوری وبرای چه هدفی آیا کشور و مردم در این وحدت که می فرمایند جائی دارند

پربحث‌های دیروز

 1. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 2. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 3. محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

 4. گزارش غلط دانش آموز به والدین کار دست معلم داد

 5. قبح‌شکنی‌های سریالی برخی از نمایش‌ها

 6. طرح معیشت ملی در آستانه اجرا/ افزایش قیمت بنزین در ازای بسته حمایتی

 7. مورالس: آماده بازگشت به کشور هستم/ همچنان رئیس‌جمهوری بولیوی هستم

 8. روزنامه چینی: ناآرامی های بولیوی، نتیجه دخالت مستقیم آمریکا

 9. رئیس سازمان اطلاعات سپاه: مفسدان اقتصادی فراری را به کشور بازمی‌گردانیم

 10. عضو هیئت رئیسه مجلس: نحوه ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن عقلانی نبود

 11. تشدید اعتراضات به انتخاب «آنز» بعنوان رئیس‌جمهور موقت بولیوی؛ یک نفر کشته شد

 12. سرنخ جدید از ترافیک ناگهانی تهران

 13. تیم ملی فوتبال ایران در جایگاه سوم گروه

 14. برای نخستین بار/ ۳۲ محکوم امنیتی با پیشنهاد جداگانه رئیس قوه قضاییه مشمول عفو، تخفیف و تبدیل مجازات شدند

 15. پیام صادقیان ۱۵ سال محروم شد

 16. واتس‌اپ، مقصر افت شارژ گوشی‌های اندرویدی!

 17. بیمه‌شدگان مشاغل آزاد تامین اجتماعی بخوانند

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. چرا روحانی عصبانی است؟

 3. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 4. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 5. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

 6. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

 7. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 8. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 9. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 10. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

 11. بگویید و مردم را خلاص کنید !

 12. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 13. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 14. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 15. جرم حداد عادل چیست؟

 16. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 17. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 18. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

 19. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 20. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 21. جانباز قمی پس از خودسوزی، فوت کرد

 22. چه کسانی عراق و لبنان را به این روز انداختند؟!

 23. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 24. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 25. پاره کردن پلاکارد دانشجویان منتقد در سخنرانی دیروز رئیس جمهور

آخرین عناوین