حسین شریعتمداری: توقیف شناورهای انگلیس حق قانونی ایران است

گروه سیاسی الف،   3980415132 ۳۷ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
حسین شریعتمداری: توقیف شناورهای انگلیس حق قانونی ایران است

مدیر مسئول موسسه کیهان گفت: نه فقط ممنوعیت عبور کشتی های انگلیس از تنگه هرمز، بلکه توقیف شناورهای این کشور حق قانونی جمهوری اسلامی ایران است و چنانچه از این حق مسلم و قانونی خود استفاده نکنیم نه فقط روباه پیر را گستاخ تر کرده ایم بلکه توله های منطقه ای آن را هم درباره اقتدار مثال زدنی خود به توهم انداخته ایم!

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول موسسه کیهان در گفت‌وگو با فارس گفت: در ماده 14 کنوانسیون 1958 ژنو آمده است «کشتی‌های تمامی کشورها اعم از کشورهای ساحلی یا غیر آن، می‌توانند در دریای ساحلی از حق عبور و مرور بی ضرر برخوردار باشند» و در تبصره ۴ از همان ماده آمده آمده است: «عبور و مرور کشتی ها تا جایی بی ضرر خواهد بود که به آرامش، نظم یا امنیت کشور ساحلی آسیب نرساند» و تصریح کرد که بند یک از ماده 16 کنوانسیون 1958 ژنو توضیح می دهد که  تشخیص بی‌ضرر بودن عبور کشتی‌ها از  آبراه نیز برعهده کشور ساحلی است.

شریعتمداری با اشاره به این که  در مواد 17 تا 23 کنوانسیون 1982 جامائیکا نیز مواد مورد اشاره در کنوانسیون 1958 ژنو با تغییراتی جزیی در عبارات تکرار شده است، اضافه کرد: با توجه به مفاد این دو کنوانسیون، فقط عبور کشتی‌هایی از تنگه هرمز مجاز خواهد بود که برای «امنیت، نظم، آسایش و حقوق ملی» جمهوری اسلامی ایران «بی‌ضرر» تشخیص داده شود و از آنجا که انگلیس موضعی تخاصمی علیه ایران اتخاذ کرده و منافع ملی و نظم و امنیت کشورمان را به خطر انداخته است، نه فقط ممنوعیت عبور کشتی های انگلیس از تنگه هرمز، بلکه توقیف شناورهای این کشور حق قانونی جمهوری اسلامی ایران است و چنانچه از این حق مسلم و قانونی خود استفاده نکنیم نه فقط روباه پیر را گستاخ تر کرده ایم بلکه توله های منطقه ای آن را هم درباره اقتدار مثال زدنی خود به توهم انداخته ایم!

شریعتمداری در ادامه این گفت‌وگو افزود: انگلیس ادعا می کند که توقیف نفتکش ایران با استناد به تحریم نفتی سوریه از سوی اتحادیه اروپا بوده است که باید گفت: از کی تا به حال اتحادیه اروپا نقش سازمان ملل را برعهده گرفته است ؟! این تحریم برفرض که صورت گرفته باشد  فقط شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد بود و بدیهی است که اتحادیه اروپا نمی تواند و حق ندارد برای سایر کشورها تعیین تکلیف کند!

مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که «علت اصلی اقدام انگلیس را چه می‌دانید؟» توضیح داد: انهدام پهباد جاسوسی پیشرفته آمریکا، بی توجهی ایران به اینستکس، بی اعتنائی به درخواست های مکرر ترامپ برای مذاکره، زمین گیر شدن آمریکا و متحدان اروپائی و منطقه ای آن در یمن، سوریه، عراق و دهها نمنه دیگر از این دست، تحقیر شدید آمریکا و متحدان غربی و عبری و عربی آن را در پی داشته است و اقدام انگلیس واکنشی از سر استیصال به این تحقیرهاست که باید عکس العمل پشیمان کننده ایران را به دنبال داشته باشد.  بستن تنگه هرمز به روی کشتی های انگلیس و توقیف نفتکش های این کشور کمترین پاسخی شکننده و صد البته کاملا قانونی است که از سوی ایران انتظار می‌رود.

شریعتمداری درباره توصیه برخی جریانات داخلی به خویشتن داری ایران در مقابل اقدام انگلیس هم گفت: این جریان اگر احمق نباشد به یقین وابسته است و چه بخواهد و چه نخواهد، نقش ستون پنجم دشمن را بازی می کند و افزود: این اولین بار نیست که جریان واداده مورد اشاره اصرار دارد هرگونه حق طلبی را “ تندروی”! قلمداد کرده و ایران اسلامی را از دسترسی به حقوق قانونی خود محروم کند!

مدیر مسئول کیهان در تشریح وادادگی این جریان گفت: دزدان دریائی که خواستگاه اصلی و بومی آنها  انگلیس است، پرچم مخصوصی به رنگ سیاه داشتند که روی آن تصویر یک جمجمه با ۴ استخوان نقاشی شده بود. می گویند وقتی قصد حمله به یک کشتی تجاری را داشتند، ناخدای کشتی تجاری از مشاور خود پرسید: این پرچم سیاه بانقش جمجمه و ۴ استخوان به چه معنی است و مشاور او که عامل نفوذی همان دزدان دریائی بود جواب داد: قربان! علامت کله پاچه است! یعنی خوراک  کله پاچه نذر کرده و خیرات می کنند !

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۸۷۷۱۴۱۷:۰۴:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱۵
به آقای شریعتمداری مدیر مسئول محترم روزنامه عرض می‌کنم با توکل به خدا پیش بروید و از آرمان‌های انقلاب دفاع نمایید.
ناشناس۹۸۷۷۲۱۱۷:۰۶:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۵
از آقای شریعتمداری تشکر می‌کنم ان‌شاءالله که نه خسته شوند و نه دست از این راهی که انتخاب کرده‌اند بردارند.
ناشناس۹۸۷۷۲۳۱۷:۰۷:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
خیلی عصبانی هست
ناشناس۹۸۷۷۲۴۱۷:۰۷:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
شریعتمداری راست و حسینی است
ناشناس۹۸۷۷۳۲۱۷:۱۲:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
جالب هست فقط سخنان مدیر مسئول روزنامه کیهان رسانه ای می شود ! ما مدیر مسئول روزنامه اطلاعات داریم ما مدیر مسئول روزنامه همشهری داریم ما مدیر مسئول روزنامه .... داریم ظاهرا ایشان خیلی دوست دارند مانند آقای احمدی نژاد همش مطرح باشند
ناشناس۹۸۷۷۳۵۱۷:۱۴:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۵
الان نونخورهای گاو شیرده شروع میکنند که شریعتمداری داره اشتباه میکنه ؛ برای کسب رضایت انگلیس علاوه بر آن کشتی بهتره یک کشتی دیگه به انگلیس هدیه بدهیم
ناشناس۹۸۸۳۱۶۰۵:۱۲:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۱۶
یعنی هرکس نظر مخالف جنابعالی و شریعتمداری داشته باشه، نانخور گاو شیرده است؟
ناشناس۹۸۷۷۵۴۱۷:۲۵:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۵
تفکراتی نظیر تفکرات شریعتمداری باعث پیدایش پراید با قیمت 50 میلیون تومن شده
ناشناس۹۸۸۲۶۷۰۱:۴۳:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱۶
شریعتمداری اصلاح طلب نیست
ناشناس۹۸۸۳۲۵۰۵:۴۵:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۶
بله و لابد دولت و رانت دهندگان و رانت گیرندگان کاملا بی تقصیر است! تفکرات افرادی مثل شما باعث شده افرادی مسوول باشند که نتوانند رانت و فساد را جمع کنند.
العبد۹۸۸۵۰۹۰۹:۳۲:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۱۶
اگر رییسی رییس جمهور بشه دلار میشه 5 تومن حالا که روحانی رییس جمهور شد و دلار شد 14 تومن تقصیر شریعتمداریه!!!
ناشناس۹۸۷۷۵۶۱۷:۲۶:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۱۵
حاجی ! اطلاع از میزان دریافتی حقوق شما نیز جزء حقوق مردم ایران است لطفا انتشار فیش حقوقی
ناشناس۹۸۸۲۵۷۰۱:۳۹:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱۶
تو به عنوان مزدور فیش حقوقیتو منتشر کن
ناشناس۹۸۷۷۵۹۱۷:۲۹:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
کاملا مشخصه این آقای شریعتمداری دلش جنگ میخواد!
ناشناس۹۸۸۲۵۹۰۱:۳۹:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۱۶
و کتملا مشخصه تو از نسل قاجار و پهلوی هستی
ناشناس۹۸۷۷۶۹۱۷:۳۲:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
حق قانونی ایران ، چیزای دیگه هم هست برادر
ناشناس۹۸۷۷۹۰۱۷:۴۵:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱۵
پاراگراف اخر بسبار بی مزه بود اولا. کاملا خلاف واقع فرموده اید ثانیا. ان زمان تمام مستعمرات بریتانیا از طریق دریا با لندن در ارتباط بودند و دزدان دریایی هم بزرگترین مشکل نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا به حساب می امدند.
ناشناس۹۸۷۸۳۷۱۸:۱۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
کاملا درست است
ناشناس۹۸۷۸۶۶۱۸:۴۰:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۵
ایشان با بازنشست کردن خودشان بزرگترین خدمت را به ایران و ایرانی کنند
ناشناس۹۸۸۲۶۱۰۱:۴۰:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱۶
تفکر ایشان تفکر آزادگان است و مزدوران و جبره خواران همیشه در عذاب خواهند بود
ناشناس۹۸۷۸۸۴۱۸:۵۳:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
البته ! چون اگر کوتاه بیاییم گستاختر می شوند !
امیر حسین سلطان/تهران۹۸۷۹۰۸۱۹:۱۰:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
قضیه ملوان های انگلیسی در تحلیل جناب شریعتمداری انگار فراموش شده است! مضافا اینکه کار غلط دیگران را نمی توان با یک کار غلط دیگر پاسخ گفت. شما اگر از انگلستان دل خوشی ندارید و حق هم دارید که دل خوشی نداشته باشید این حق را دارید قطع روابط سیاسی با این کشور را با صراحت و شهامت از مقامات مسئول بخواهید که مطمئنا پاسخ بسیار هوشمندانه تر و سنگین تر به اقدام اخیر دولت انگلستان خواهد بود.
ناشناس۹۸۷۹۳۵۱۹:۲۹:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
حاج حسین این را خوب گفتی
یک ایرانی متعجب متاسف متحیر۹۸۷۹۴۳۱۹:۴۲:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۵
نه از برجام خارج میشید نه تنگه رو میبندید نه از اورانیوم استفاده میکنید نه بمب اتم میسازید نه مذاکره میکنید نه جنگ میشه نه آمریکا رو محو میکنید نه بلدید قیمت سیب زمینی رو یکماه ثابت نگهدارید معلوم هست میخواهید چی کار کنید ؟!!!!
ناشناس۹۸۷۹۵۲۱۹:۴۶:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۵
از کی تا حالا ایشون قانون گذار شده؟
ناشناس۹۸۷۹۶۳۱۹:۵۶:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱۵
اگه واکنش نشون ندیم منتظر توقیف کل کشتی های ایران در جهان باشین
ناشناس۹۸۸۰۴۱۲۰:۵۹:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
جناب شريعتمدارى زمان بازنشستگى شما كى فرا ميرسه پدر جان خسته شدين شما
ناشناس۹۸۸۲۸۵۰۲:۱۳:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۶
اینکه انگلیسی ها همه جوره دارن میزنن تو سرمون چه ربطی به بازنشستگی ایشون داره؟
ناشناس۹۸۸۰۴۷۲۱:۰۷:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
اگر کشتی کشور ما بوده چرا پرچم پاناما داشته؟
ناشناس۹۸۸۰۸۱۲۱:۴۹:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱۵
اگر صداقت داشتید برای جنگ با اسرائیل به سوریه میرفتید
ناشناس۹۸۸۲۶۴۰۱:۴۱:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۶
اسراعیل هم نابود می شه نگران خودت باش
وحید۹۸۸۰۹۳۲۲:۱۲:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱۵
اصلا بعید نیست که روباه پیر با توقیف کردن نفتکش ما هدف دیگری داشته باشه، مثلا خودشون با همکاری و هماهنگی شیطان بزرگ در خلیج فارس به نفتکش خودشون مین بچسبونن و بگن ایران به تلافی از توقیف نفتکشش این کار رو کرده، این کشورهای یاغی برای پیشبرد اهداف و تاثیر بر اذهان عمومی جهان به اندازه ی کافی رسانه و بوق و کرنا در اختیار دارند! لذا اگر قرار به اقدام متقابل هست باید هر چه سریعتر نفتکش آنها را توقیف و گوی و میدان رو جهت سناریو سازی از آنها گرفت! با تشکر از شما خبرنگار محترم
علی۹۸۸۱۷۰۲۳:۳۹:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۵
کشتی با نام خارجی پرچم پانامایی اسناد بار عراقی نفت ایرانی بجای رفتن از مسیر سوئز ۲۰ روزه از مسیر دور قاره آفریقای ۶۵ روزه رفته
ناشناس۹۸۸۱۷۸۲۳:۵۳:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
ایران بهترین کار را کرده و فردا باید رسما از برجام خارج بشیم قراردادی بسته شد طرف مقابل نقضش کرد مشکل از اونه نه ما توقیف کشتی های انگلیسی حق ما است
ناشناس۹۸۸۲۰۰۰۰:۲۰:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۱۶
حداقل واکنش، مقابله به مثل و توقیف کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های متعلق به انگلیس یا حامل نفت برای آن در خلیج ‌فارس است. اما الزامی ندارد که پاسخ، متقارن و به اندازه باشد. ضمن اینکه تولید ناامنی برای تردد امن کشتی‌های غیرنظامی می‌تواند دامن انگلیسی‌ها را در دریای عمان و غیر آن بگیرد.
ناشناس۹۸۸۵۴۳۱۰:۰۰:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱۶
شریعتمداری لطفا فیش حقوقیتان را منتشر فرمایید، بعد ما گوش به فرمان شما هستیم.
ناشناس۹۸۸۵۴۵۱۰:۰۱:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۱۶
به نظر من هر کسی حرف می زند اول باید درآمدش مشخص شود.

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 3. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 4. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 5. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 6. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 7. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 8. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 9. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 10. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 11. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 12. دومین جلسه دادگاه نجفی به اتهام قتل میترا استاد  

 13. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 14. موگرینی: اگر ما نبودیم، از برجام خبری نبود!

 15. شوخی قاضی با نجفی: به ما شلیک نکنی!  

 16. تب و تاب بازار ارز  

 17. سارقان موبایل راننده نماینده مجلس دستگیر شدند

 18. نجفی و آلات قتل میترا استاد  

 19. قیمت دلار در صرافی‌ها به ۱۱۲۰۰تومان رسید

 20. نجفی در دادگاه: همسرم را دوست داشتم / مهدورالدم را در دفاعیه اصلاً مطرح نکردم

 21. درخواست از رئیس صداوسیما در مورد «گاندو»

 22. رئیس قوه قضاییه: کودکان خیابانی جلوه‌ای از بی‌نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند

 23. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 24. سقف قیمت گوشت مرغ اعلام شد

 25. مهمترین علت تصادف جاده‌ای چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 9. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 10. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 11. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 12. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 13. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 16. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 17. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 20. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 21. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 22. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 23. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 24. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 25. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 9. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 10. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 11. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 12. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 13. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 14. بی مهری دولت به رسانه ملی

 15. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 16. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 17. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 18. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 19. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 20. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 21. مراقب نفوذی ها باشیم

 22. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 23. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 24. باز شدن قفل پراید با کلید چینی   

 25. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

پربحث‌های اخیر

 1. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 2. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 3. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 4. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 5. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 6. ظریف: دنبال تغییر رژیم در هیچ کشوری نیستیم/ داشتن بمب اتم را امنیت‌آور نمی‌دانیم

 7. کدخدایی: فساد اقتصادی در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار است/ ماجرای فساد اخلاقی یک نماینده مجلس

 8. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 9. خط حزب‌الله ۱۹۳/بی‌جواب نمی‌گذاریم  

 10. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 11. شهردار لواسان: برای حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» از من شکایت کردند

 12. توضیح سخنگوی دولت درباره تامین بودجه رسانه ملی با وجود محدودیت‌ها

 13. روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

 14. وزیر دفاع: ملت ایران در جنگ اراده ها نظام سلطه را با شکست مواجه خواهد کرد

 15. ‭‬اقدام‭ ‬متقابل‮‬‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬و‭ ‬مكان‭ ‬مناسب به توقیف نفتکش ایرانی

 16. رئیس‌جمهور 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

 17. پاسخ سه عضو شورای نگهبان به شبهات درباره احراز صلاحیت‌ها و انتخابات الکترونیک

 18. خروج چندباره رئیس صداوسیما از جلسه دولت + تصاویر

 19. روایت آیت‌الله یزدی از قانع شدن محسن رضایی در انتخابات ۸۸

 20. ظریف: آمریکا فروش سلاح به امثال صدام را پایان دهد

 21. آیت‌الله جنتی: اعضای جدید شورای نگهبان دارای سوابق درخشان در خدمت به انقلاب هستند

 22. محمد قمی؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: متاسفانه جنگ نرم را خیلی باور نکردیم

 23. جلسه شورای نگهبان برگزار شد

 24. در جلسه امروز هیات دولت چه گذشت؟

 25. وزیر نیرو: ساعت کار ادارات تهران تغییر نمی‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 2. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 3. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 4. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 5. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 6. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 7. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 8. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 9. حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشت

 10. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 11. فواد ایزدی: در تعامل با اروپا از برجام عبرت بگیریم/ پروژه برجام موفق نبود

 12. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 13. نقوی‌حسینی: کف‌گیر آمریکا در تحریم به تهِ دیگ خورده است/ دیگر چیزی نمانده که تحریم کنند

 14. نجفی، علیزاده را از وکالت خود عزل کرد

 15. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 16. لاریجانی: بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند

 17. توئیت ظریف درباره گفت‌وگوهایش در آمریکا

 18. خط حزب‌الله ۱۹۳/بی‌جواب نمی‌گذاریم  

 19. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 20. شهردار لواسان: برای حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» از من شکایت کردند

 21. توضیح سخنگوی دولت درباره تامین بودجه رسانه ملی با وجود محدودیت‌ها

 22. روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

 23. وزیر دفاع: ملت ایران در جنگ اراده ها نظام سلطه را با شکست مواجه خواهد کرد

 24. ‭‬اقدام‭ ‬متقابل‮‬‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬و‭ ‬مكان‭ ‬مناسب به توقیف نفتکش ایرانی

 25. رئیس‌جمهور 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 5. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 6. بی مهری دولت به رسانه ملی

 7. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 8. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 9. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 10. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 11. مراقب نفوذی ها باشیم

 12. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 13. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 14. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 15. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 16. انگیزه سفیدنمایی درباره جاسوسان سوخته چیست؟

 17. ۴ سال پس از امضای برجام؛ نگاهی به ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای

 18. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 19. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 20. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 21. علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

 22. جلادهای هشتگ ساز+ عکس

 23. ترامپ: ایران، اگر گوش می‌دهی بهتر است مراقب باشی

 24. کامنت‌های برتر مخاطبان الف:‌ ظریف، راه خدمت به کشور را اشتباه تشخیص داد/ چرا دولت و مجلس در بازار مسکن دخالت نمی‌کنند؟/ خروج از برجام در وضعیت کنونی بهترین راه‌حل است

 25. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

آخرین عناوین