زرندی: آمریکا به دنبال جلوگیری از تولید بیت‌کوین در ایران است/ این ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها است

گروه اقتصادی الف،   3980415062 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بسیاری از کشورها برای تولید این ارزهای دیجیتال تردید دارند، گفت: کنگره آمریکا تلاش زیادی برای جلوگیری از تولید بیت کوین در ایران انجام می‌دهد. این نوع ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها به شمار می‌آید و هم امکان پولشویی در آن وجود دارد.

آمریکا به دنبال جلوگیری از تولید بیت‌کوین در ایران است/ این ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها است

به گزارش الف به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در رابطه با تولید بیت کوین در کشور که بعضاً توسط برخی واحدهای تولیدی صورت می‌گیرد، بیان کرد: هنوز در رابطه با تولید بیت کوین تصمیم نهایی در کشور اتخاذ نشده است و همین موضوع موجب شده تا ما نتوانیم برخورد لازم را با واحدهای تولیدی که در این حوزه فعالیت می‌کنند داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه پیشنهادات مختلفی در حوزه تولید بیت کوین در کشور مطرح شده است، افزود: اگر بخواهیم این موضوع را به عنوان یک کار تولیدی بشناسیم باید چارچوب‌های آن تعریف و مکانیسم نظارت را تهیه کنیم اما مهم اینجاست که هنوز این فعالیت به نام کار تولیدی تعریف نشده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: در بخش قیمت برق با دریافت دو تا سه برابری هزینه‌ها می‌توان مدیریت مصرف انرژی را در واحدهای تولیدی که در حوزه بیت کوین فعالیت می‌کنند انجام دهیم علاوه بر این پیشنهادات دیگری هم در این رابطه مطرح شده است که برای اجرایی شدن آنها نیازمند تصمیم‌گیری کلی وزارتخانه‌ها و سیاست دولت هستیم.

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از تولید بیت کوین در ایران است

وی با اعلام اینکه بسیاری از کشورها برای تولید این ارزهای دیجیتال تردید دارند، تصریح کرد: کنگره آمریکا تلاش زیادی برای جلوگیری از تولید بیت کوین در ایران انجام می‌دهد. این نوع ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها به شمار می‌آید و هم امکان پولشویی در آن وجود دارد.

زرندی با اشاره به اینکه اگر در این رابطه تصمیم‌گیری سریعی نشود تولید این نوع ارز در کشور به فعالیت‌های زیرزمینی منجر خواهد شد، اظهار کرد: تا جایی که بنده اطلاع دارم در تعدادی از کمیسیون‌های دولت این موضوع در دست بررسی است و قرار شده وزارتخانه‌های متعدد به همراه بانک مرکزی تصمیم‌گیری لازم را برای تعیین تکلیف تولید بیت کوین در کشور انجام دهند.

زرندی در خصوص صحبت‌های اخیر مدیرعامل برق منطقه‌ای استان البرز مبنی بر شناسایی ۳۰۰ تا ۵۰۰ واحد صنعتی و خصوصی که از برق یارانه‌ای برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، گفت: استان البرز حدود ۳۰۰۰ واحد صنعتی دارد و با توجه به صحبت‌های این مقام مسئول باید یک ششم این واحدها مشغول تولید بیت کوین باشند که به نظر من این ارقام نادرست است و باید دقت عمل بیشتری در این خصوص انجام شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۸۷۱۴۷۱۱:۵۳:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
این کار نفعی به حال ایران ندارد ، پول یارانه ای که برای برق از بیت المال مصرف میشود به جیب عده ای سود جو سرازیر می شود ، دلار میشود و به خارج از کشور منتقل میشود.
ناشناس۹۸۷۳۵۷۱۳:۲۶:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
سود وحشتناکی دارد اصلا با هزینه برق حتی به قیمت جهانی قابل مقایسه نیست در متوسط مدت...دولت مالیات مناسب بگیرد هم به نفع صاحبان صنعت تولیدی بیت کوین است و هم به نفع کشور و مردم.
ناشناس۹۸۷۵۳۶۱۵:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۵
جالب این هست که نوامبر 2017 یعنی یک سال و نیم پیش ارزش بیت کوین نزدیک به 20 هزار دلار بوده است و الان نزدیک به 4 هزار دلار! یعنی سقوطی 5 برابری. عقل سلیم نمی گوید بر روی همچین ارزی سرمایه گذاری شود.
رضا۹۸۷۶۸۹۱۶:۵۱:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
جالب نظر شما هست كه قيمت روز بيت كوين را نمي دانيد قيمتش عزيزم 11300 دلار است
ناشناس۹۸۷۶۵۴۱۶:۲۹:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
ما اصلا برق یارانه ای نداریم قیمت برق مگر چند سال پیش آزاد نشد !
ناشناس۹۸۷۸۳۸۱۸:۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۵
قابل تو جه .. نفوذی های امریکا در ایران
ناشناس۹۸۷۱۸۹۱۲:۱۸:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
پس از برق مجانی مساجد و مدارس به همه بدهند تا شبانه روز ارز دیجیتال حلال از مزارع استخراج کرده و باعث شکوفایی اقتصادی و پیشرفت شوند .
ناشناس۹۸۷۵۳۹۱۵:۰۵:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
یک مسجد نهایت 2 ساعت توی روز روشن است. شما مثل این که نمی دانید برای استخراج یک بیت کوین چند مگاوات برق لازم است یا از قضا که حدس من هم همین است خواسته اید تیکه به دین بزنید.
حججی۹۸۷۲۳۱۱۲:۳۷:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
دو ریالی این کارشناسان داخلی تازه داره میفته. بابا اینقدر کند عمل نکنید. فرصت سوزی هم حدی داره
ناشناس۹۸۷۲۴۵۱۲:۴۱:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۵
بالاخره بیت کوین خوبه یا بده؟اگه خوبه چرا جلوش رو میگیرین؟اگه بده چرا امریکا از تولیدش در ایران ناراحته؟
ناشناس۹۸۷۶۱۲۱۵:۵۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
خوبه منتها نه برای مردم عادی...
ناشناس۹۸۷۶۱۵۱۵:۵۹:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
خوبه، برای همین آمریکا میخواد جلوی ایران را در استخراجش بگیره و طبیعی هست که تدبیر و امید هم در همین راستا عمل کنه.
ناشناس۹۸۷۲۵۹۱۲:۴۷:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱۵
با این عمل موافقم چون دارند برقی که برای مردم است و دارای سوبسید است استفاده میکنند و در اخر وزیرشون میاد میگه مصرف ما از دنیا بیشتر حالا پول زور وده
ناشناس۹۸۷۶۰۹۱۵:۵۷:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
اگر مشکل فقط مصرف برقه، خوب سرمایه گذار خصوصی پیدا بشه و ببرن در نقاطی مثل مناطق کویری و که بیشتر روزها هوا آفتابی هست با استفاده از سلولهای خورشیدی برق ارزان فراهم کنند و با استفاده از اون برق، ارز دیجیتال تولید کنند.
ناشناس۹۸۷۸۷۸۱۸:۴۷:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
برق خورشیدی ارزان نیست اخوی
ناشناس۹۸۷۲۶۳۱۲:۴۸:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۵
بیت کوین غیر قابل ردیابی است و زیاد درگیر این چیزها نشود
مرتضی۹۸۷۲۹۲۱۲:۵۹:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
واقعا خنده دار است که مسئولین و به اصطلاح کارشناسان ساده لوح ما هنوز نفهمیده اند که بیت کوین ساخته و پرداخته آژانس امنیت آمریکا سی آی ای است و اینکه شما برق واقعی که توام با مصرف هزینه های گزاف واقعی است را بدهی و یک باد مجازی را خریداری کنی و یا اینکه دلار واقعی را بدهی و از کشور خارج کنی تا یک باد مجازی را بخری واقعا هدفی جز از بین بردن منابع واقعی ما در قبال یک پدیده ی پوچ مجازی نیست !!!! و البته بیت کوین نیز با همین هدف توسط سی آی ای ایجاد شد!!! و الا کدام شرکت درست و حسابی است که کالای با ارزش خود را بدهد به واسطه ای در قبال ارز دیجیتالی که در پولشویی آن تردیدی نیست ؟!؟!؟ به عنوان مثال کدام شرکت تولید کننده هواپیما هست که نه خود هواپیما بلکه قطعه ای از هواپیما را هم حتی در ازای بیت کوین بفروشد و از این نترس که بعدا به عنوان پولشویی پایش گیر نباشد ؟؟؟؟؟؟ پس بدانید و آگاه باشید که با بیت کوین تحریم ها دور زده نمی شوند بلکه اندک منابع باقی مانده در جهت اثر گذاری حداکثری تحریم ها سوزانده خواهد شد !!!!! الف تو را به هر مقدساتیکه دارید این صحبت را به گوش مسئولین دلسوز برسانید تا قبل از اینکه بیشتر از این منابع کشور با بیت کوین از بین نرفته و سی آی ای پروژه خودش را تکمیل نکرده است! !!!! با تشکر
ناشناس۹۸۷۸۲۴۱۸:۱۲:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
فعلا که به وسیله بیت کویین ، تحریمها را دور می زنیم
ناشناس۹۸۷۸۷۵۱۸:۴۵:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
هزار تا لایک، ایشون درست میگن. شما ماجرای pearl harbor رو ببینید. ژاپن برای انتقام از آمریکا دختر یک فرد آلمانی رو تربیت میکنه و به عنوان جاسوس و... میفرسته منظورم این هست چقدر برنامه ریزی هاشون بلندمدت و دقیق هست بر عکس ما. نمیدونم سیاستمداران ما سیاست رو با مهد کودک اشتباه گرفتن یا ..
ناشناس۹۸۷۳۹۰۱۳:۴۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
"این ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها است" برای مردم ممنوعه برای دولت آزاد؟!!!!
ناشناس۹۸۷۴۱۵۱۴:۰۰:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۵
استخراج بیت کوین به صورت انبوه باید در انحصار دولت باشد در غیر این صورت اقتصاد دچار آسیب جدی خواهد شد
ناشناس۹۸۷۵۲۱۱۵:۰۰:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۵
آمریکا هم همین را می خواهد.بیت کوین جنع کنید بعد یکدفعه ارزشش را بکند 1 دلار تا حالش را ببریم..
ناشناس۹۸۷۷۴۴۱۷:۱۸:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
کلا اقتصاد جهانی با ارزهای دیجیتال دچار مشکل می شود چرا همه دهانشان را باز می کنند که از آسمان پول بباره.ضمنا این کار باعث گرمایش جهانی می شود
ناشناس۹۸۷۷۹۷۱۷:۴۹:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱۵
یکی از اقوام ما دانشگاه را رها کرد گفت میخوام به کار بچسبم، الان میپرسیم میگه تو کار بیت کوین هستم! من که هر چی هم مقاله خوندم چیزی نفهمیدم از بیت کوین ولی ایشون خیلی هم از لحاظ مادی پیشرفت کرده. فقط برق و دستگاه رو نمیدونم چه طور تامین میکنه.
ناشناس۹۸۷۸۸۳۱۸:۵۱:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
بسمه تعالی ۱- بیت کوین اگر سودی داشت یا حتی آینده ای داشت چین آن را ممنوع نمی کرد. ۲- منابع کشور مصرف شده(مصرف سرمایه برای خرید ماینر و کارت هابدگرافیک و مصرف گسترده انرژی برق یارانه ای ) و کالایی تولید نمی شود و در واقع اشتغالزایی نیز ندارد. چندی که بگذرد سبب رواج هر چه بیشتر عادت به مفت خواری و گسترش بیکاری پنهان و افزایش توقع درآمد بادآورده و بدون تلاش در جوانان خواهد شد. ۲- مصرف برق کشور به شدت افزایش می یابد و سبب فشار بر شبکه برق و خاموشی های گسترده و نارضایتی عمومی خواهد بود. ۴- دلیل ممنوعیت بیت کوین در چین نمی تواند فقط بخاطر مصرف برق باشد چرا که برق در چین یارانه ای نیست. دلیل اصلی ممکن است به نتیجه رسیدن یا در مرز نتیجه تحقیقات تولید کامپیوترهای کوانتومی باشد که سرعت محاسبات فوق العاده سرسام آوری دارند و از این رو نمی توان برای ارزهای مبتنی بر پردازش و محاسبات رایانه ای آینده ای متصور بود. ۵- چندی است فروش دستگاههای ماینر در همه مناطق کشور حتی در شهرهای بسیار کوچک به شدت باب شده است و مسئولین محترم گویی هنوز به جمع بندی نرسیده اند. امیدوارم تا دیر نشده به جمع بندی برسند و کشور را از این خطر که کمتر از رواج ارز مجازی تلگرام نیست نجات دهند. و السلام علیکم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

  2. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

  3. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

  4. شهردار تهران: اگر باد بوزد وضعیت هوا خوب می‌شود

  5. روحانی: ناامید کردن مردم آسان است/ امیدوارم مجلس آینده بهتر باشد/ تلاش شبانه‌روزی من این بود که برجام نشکند

  6. پاسخ تند مقتدی صدر به آمریکا

  7. نظر رهبری درباره چندهمسری/ «خدا یکی ، محبت یکی و یار یکی»

  8. کودتا ؛ رسم همیشگی «سیا» در آمریکا لاتین

  9. پاره کردن پلاکارد دانشجویان منتقد در سخنرانی دیروز رئیس جمهور

  10. ۱۴۰ سال زندان برای شیطان شرق پایتخت

  11. روحانی: وضع اقتصاد عمومی خوب است

  12. شهادت سردار طهرانی مقدم و یارانش چگونه رقم خورد؟

  13. نوبندگانی: ۱۰۰ دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارت شکایت کرده‌اند

  14. ۱۰۰ سال زندان برای ربودن پنج زن تهرانی

  15. برای آلودگی هوای تهران هم نامگذاری کنید!

  16. تناقض‌های عجیب اینفانتینو در ماجرای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها

  17. لحظه خروج مورالس از بولیوی

  18. آقای ترامپ حال شما خوب است؟! ...

  19. محاکمه شوهرجوان بدلیل انتشار عکس اینستاگرامی دختری که بعدا با او ازدواج کرد

  20. حملات گسترده ‏DDoS‏ با سو استفاده از ‏MTProxy‏های ‏تلگرام ‏

  21. روزانه ۴۰۰ نفر سکته می‌کنند/ ۷۲ هزار ایرانی بیماری ام‌اس دارند/ تا سال ۲۰۳۰ جمعیت کشور سالخورده خواهد بود

  22. خودروهای حیرت انگیز نمایشگاه خودرو لاس‌وگاس

  23. پسر ۱۷ ساله قربانی سرقت موبایلش شد

  24. ماجرای توقف یک تور مختلط

  پربحث‌های هفته

  1. چرا روحانی عصبانی است؟

  2. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

  3. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

  4. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

  5. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

  6. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

  7. بگویید و مردم را خلاص کنید !

  8. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

  9. جرم حداد عادل چیست؟

  10. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

  11. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

  12. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

  13. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

  14. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

  15. دو قطبی ایرانی- اسلامی، فرصت یا چالش؟

  16. جمعیت جهان را یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دادیم!

  17. مروری بر جملات حاشیه‌ساز علی مطهری!

  18. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

  19. چه کسانی عراق و لبنان را به این روز انداختند؟!

  20. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

  21. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

  22. طرح برخورد با خانه‌های مجردی

  23. دست‌نوشته‌های مردم یزد در حضور روحانی

  24. جانباز قمی پس از خودسوزی، فوت کرد

  25. جمعه‌های فرصت ساز برای فرصت طلبان / سخنی با آیت الله علم‌الهدی 

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

    2. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

    3. جمعیت جهان را یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دادیم!

    4. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

    5. نماینده اصلاح‌طلب:خواهرزن آذری‌جهرمی کارمزد ۶۹ میلیونی می گیرد/درآمد ۵۳۴ میلیونی یک سایت از خدمات ارزش افزوده

    6. پردرآمدها ۱۲۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان بنزین را چگونه می سوزانند؟!

    7. جزئیاتی از میدان جدید نفتی نام‌آوران/ زنگنه: حجم مخزن تازه کشف شده ۲۲میلیارد بشکه است

    8. روحانی: هرجا بتوانیم با مذاکره مشکل مردم را حل کنیم یک ثانیه صبر نخواهم کرد

    9. اخذ مالیات از سود سپرده‌ها توازن را بهم نمی‌زند  

    10. حالا که گردشگری صاحب وزارتخانه شد نباید در بر همان پاشنه سابق بگردد

    11. افزایش قیمت برخی خودروها/ پراید ۱۱۱ به ۵۲ میلیون تومان رسید + جدول

    12. چه کسانی در ترکیه ملک می‌خرند؟

    13. رمز دوم یکبار مصرف از دی ماه اجرایی می‌شود

    14. معاون سازمان امور مالیاتی: ۶۰درصد پزشکان از مالیات فراری‌‎اند/ ۳۵هزار تا ۴۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

    15. چگونه ارزش پول سوریه به رغم جنگ حفظ شد؟

    16. قیمت دلار تا شب عید چقدر می‌شود؟ + جدول

    17. چرا حساب‌های ایرانیان مقیم مالزی مسدود شد؟

    18. آغاز ثبت‌نام مسکن ملی در تهران از هفته آینده + جزئیات ثبت‌نام

    19. سخنگوی سازمان تعزیرات: خودروسازها در روند کاهش قیمت خودرو خلل ایجاد کردند/ برخی دندانپزشکان به دلار هزینه از بیماران دریافت می‌کنند

    20. زمزمه‌های بودجه۹۹؛ دلار ۸ هزار تومانی و فروش نفت بالاتر از ۵۰۰ هزار بشکه

    21. دژپسند: شرایط اقتصادی رو به بهبود است/ امسال ۲۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم

    22. چرا بنزین سوپر کمیاب شد؟

    23. آمار عجیب از مصرف گوشت محروم‌ترین خانوارهای ایرانی؛ ۱کیلو در ۳۶۵ روز!

    24. قیمت پراید بالاتر از مرز روانی

    25. رئیس اسبق بانک مرکزی: ماجرای تخلف ۲ میلیارد دلاری به دولت خاتمی و روحانی مربوط است

    آخرین عناوین