زرندی: آمریکا به دنبال جلوگیری از تولید بیت‌کوین در ایران است/ این ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها است

گروه اقتصادی الف،   3980415062 ۲۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
آمریکا به دنبال جلوگیری از تولید بیت‌کوین در ایران است/ این ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بسیاری از کشورها برای تولید این ارزهای دیجیتال تردید دارند، گفت: کنگره آمریکا تلاش زیادی برای جلوگیری از تولید بیت کوین در ایران انجام می‌دهد. این نوع ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها به شمار می‌آید و هم امکان پولشویی در آن وجود دارد.

به گزارش الف به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در رابطه با تولید بیت کوین در کشور که بعضاً توسط برخی واحدهای تولیدی صورت می‌گیرد، بیان کرد: هنوز در رابطه با تولید بیت کوین تصمیم نهایی در کشور اتخاذ نشده است و همین موضوع موجب شده تا ما نتوانیم برخورد لازم را با واحدهای تولیدی که در این حوزه فعالیت می‌کنند داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه پیشنهادات مختلفی در حوزه تولید بیت کوین در کشور مطرح شده است، افزود: اگر بخواهیم این موضوع را به عنوان یک کار تولیدی بشناسیم باید چارچوب‌های آن تعریف و مکانیسم نظارت را تهیه کنیم اما مهم اینجاست که هنوز این فعالیت به نام کار تولیدی تعریف نشده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: در بخش قیمت برق با دریافت دو تا سه برابری هزینه‌ها می‌توان مدیریت مصرف انرژی را در واحدهای تولیدی که در حوزه بیت کوین فعالیت می‌کنند انجام دهیم علاوه بر این پیشنهادات دیگری هم در این رابطه مطرح شده است که برای اجرایی شدن آنها نیازمند تصمیم‌گیری کلی وزارتخانه‌ها و سیاست دولت هستیم.

کنگره آمریکا به دنبال جلوگیری از تولید بیت کوین در ایران است

وی با اعلام اینکه بسیاری از کشورها برای تولید این ارزهای دیجیتال تردید دارند، تصریح کرد: کنگره آمریکا تلاش زیادی برای جلوگیری از تولید بیت کوین در ایران انجام می‌دهد. این نوع ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها به شمار می‌آید و هم امکان پولشویی در آن وجود دارد.

زرندی با اشاره به اینکه اگر در این رابطه تصمیم‌گیری سریعی نشود تولید این نوع ارز در کشور به فعالیت‌های زیرزمینی منجر خواهد شد، اظهار کرد: تا جایی که بنده اطلاع دارم در تعدادی از کمیسیون‌های دولت این موضوع در دست بررسی است و قرار شده وزارتخانه‌های متعدد به همراه بانک مرکزی تصمیم‌گیری لازم را برای تعیین تکلیف تولید بیت کوین در کشور انجام دهند.

زرندی در خصوص صحبت‌های اخیر مدیرعامل برق منطقه‌ای استان البرز مبنی بر شناسایی ۳۰۰ تا ۵۰۰ واحد صنعتی و خصوصی که از برق یارانه‌ای برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، گفت: استان البرز حدود ۳۰۰۰ واحد صنعتی دارد و با توجه به صحبت‌های این مقام مسئول باید یک ششم این واحدها مشغول تولید بیت کوین باشند که به نظر من این ارقام نادرست است و باید دقت عمل بیشتری در این خصوص انجام شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۸۷۱۴۷۱۱:۵۳:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
این کار نفعی به حال ایران ندارد ، پول یارانه ای که برای برق از بیت المال مصرف میشود به جیب عده ای سود جو سرازیر می شود ، دلار میشود و به خارج از کشور منتقل میشود.
ناشناس۹۸۷۳۵۷۱۳:۲۶:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
سود وحشتناکی دارد اصلا با هزینه برق حتی به قیمت جهانی قابل مقایسه نیست در متوسط مدت...دولت مالیات مناسب بگیرد هم به نفع صاحبان صنعت تولیدی بیت کوین است و هم به نفع کشور و مردم.
ناشناس۹۸۷۵۳۶۱۵:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۵
جالب این هست که نوامبر 2017 یعنی یک سال و نیم پیش ارزش بیت کوین نزدیک به 20 هزار دلار بوده است و الان نزدیک به 4 هزار دلار! یعنی سقوطی 5 برابری. عقل سلیم نمی گوید بر روی همچین ارزی سرمایه گذاری شود.
رضا۹۸۷۶۸۹۱۶:۵۱:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
جالب نظر شما هست كه قيمت روز بيت كوين را نمي دانيد قيمتش عزيزم 11300 دلار است
ناشناس۹۸۷۶۵۴۱۶:۲۹:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
ما اصلا برق یارانه ای نداریم قیمت برق مگر چند سال پیش آزاد نشد !
ناشناس۹۸۷۸۳۸۱۸:۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۵
قابل تو جه .. نفوذی های امریکا در ایران
ناشناس۹۸۷۱۸۹۱۲:۱۸:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
پس از برق مجانی مساجد و مدارس به همه بدهند تا شبانه روز ارز دیجیتال حلال از مزارع استخراج کرده و باعث شکوفایی اقتصادی و پیشرفت شوند .
ناشناس۹۸۷۵۳۹۱۵:۰۵:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
یک مسجد نهایت 2 ساعت توی روز روشن است. شما مثل این که نمی دانید برای استخراج یک بیت کوین چند مگاوات برق لازم است یا از قضا که حدس من هم همین است خواسته اید تیکه به دین بزنید.
حججی۹۸۷۲۳۱۱۲:۳۷:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
دو ریالی این کارشناسان داخلی تازه داره میفته. بابا اینقدر کند عمل نکنید. فرصت سوزی هم حدی داره
ناشناس۹۸۷۲۴۵۱۲:۴۱:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۵
بالاخره بیت کوین خوبه یا بده؟اگه خوبه چرا جلوش رو میگیرین؟اگه بده چرا امریکا از تولیدش در ایران ناراحته؟
ناشناس۹۸۷۶۱۲۱۵:۵۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
خوبه منتها نه برای مردم عادی...
ناشناس۹۸۷۶۱۵۱۵:۵۹:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
خوبه، برای همین آمریکا میخواد جلوی ایران را در استخراجش بگیره و طبیعی هست که تدبیر و امید هم در همین راستا عمل کنه.
ناشناس۹۸۷۲۵۹۱۲:۴۷:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱۵
با این عمل موافقم چون دارند برقی که برای مردم است و دارای سوبسید است استفاده میکنند و در اخر وزیرشون میاد میگه مصرف ما از دنیا بیشتر حالا پول زور وده
ناشناس۹۸۷۶۰۹۱۵:۵۷:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
اگر مشکل فقط مصرف برقه، خوب سرمایه گذار خصوصی پیدا بشه و ببرن در نقاطی مثل مناطق کویری و که بیشتر روزها هوا آفتابی هست با استفاده از سلولهای خورشیدی برق ارزان فراهم کنند و با استفاده از اون برق، ارز دیجیتال تولید کنند.
ناشناس۹۸۷۸۷۸۱۸:۴۷:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
برق خورشیدی ارزان نیست اخوی
ناشناس۹۸۷۲۶۳۱۲:۴۸:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۵
بیت کوین غیر قابل ردیابی است و زیاد درگیر این چیزها نشود
مرتضی۹۸۷۲۹۲۱۲:۵۹:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۵
واقعا خنده دار است که مسئولین و به اصطلاح کارشناسان ساده لوح ما هنوز نفهمیده اند که بیت کوین ساخته و پرداخته آژانس امنیت آمریکا سی آی ای است و اینکه شما برق واقعی که توام با مصرف هزینه های گزاف واقعی است را بدهی و یک باد مجازی را خریداری کنی و یا اینکه دلار واقعی را بدهی و از کشور خارج کنی تا یک باد مجازی را بخری واقعا هدفی جز از بین بردن منابع واقعی ما در قبال یک پدیده ی پوچ مجازی نیست !!!! و البته بیت کوین نیز با همین هدف توسط سی آی ای ایجاد شد!!! و الا کدام شرکت درست و حسابی است که کالای با ارزش خود را بدهد به واسطه ای در قبال ارز دیجیتالی که در پولشویی آن تردیدی نیست ؟!؟!؟ به عنوان مثال کدام شرکت تولید کننده هواپیما هست که نه خود هواپیما بلکه قطعه ای از هواپیما را هم حتی در ازای بیت کوین بفروشد و از این نترس که بعدا به عنوان پولشویی پایش گیر نباشد ؟؟؟؟؟؟ پس بدانید و آگاه باشید که با بیت کوین تحریم ها دور زده نمی شوند بلکه اندک منابع باقی مانده در جهت اثر گذاری حداکثری تحریم ها سوزانده خواهد شد !!!!! الف تو را به هر مقدساتیکه دارید این صحبت را به گوش مسئولین دلسوز برسانید تا قبل از اینکه بیشتر از این منابع کشور با بیت کوین از بین نرفته و سی آی ای پروژه خودش را تکمیل نکرده است! !!!! با تشکر
ناشناس۹۸۷۸۲۴۱۸:۱۲:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
فعلا که به وسیله بیت کویین ، تحریمها را دور می زنیم
ناشناس۹۸۷۸۷۵۱۸:۴۵:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱۵
هزار تا لایک، ایشون درست میگن. شما ماجرای pearl harbor رو ببینید. ژاپن برای انتقام از آمریکا دختر یک فرد آلمانی رو تربیت میکنه و به عنوان جاسوس و... میفرسته منظورم این هست چقدر برنامه ریزی هاشون بلندمدت و دقیق هست بر عکس ما. نمیدونم سیاستمداران ما سیاست رو با مهد کودک اشتباه گرفتن یا ..
ناشناس۹۸۷۳۹۰۱۳:۴۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
"این ارز ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها است" برای مردم ممنوعه برای دولت آزاد؟!!!!
ناشناس۹۸۷۴۱۵۱۴:۰۰:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۵
استخراج بیت کوین به صورت انبوه باید در انحصار دولت باشد در غیر این صورت اقتصاد دچار آسیب جدی خواهد شد
ناشناس۹۸۷۵۲۱۱۵:۰۰:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۵
آمریکا هم همین را می خواهد.بیت کوین جنع کنید بعد یکدفعه ارزشش را بکند 1 دلار تا حالش را ببریم..
ناشناس۹۸۷۷۴۴۱۷:۱۸:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱۵
کلا اقتصاد جهانی با ارزهای دیجیتال دچار مشکل می شود چرا همه دهانشان را باز می کنند که از آسمان پول بباره.ضمنا این کار باعث گرمایش جهانی می شود
ناشناس۹۸۷۷۹۷۱۷:۴۹:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱۵
یکی از اقوام ما دانشگاه را رها کرد گفت میخوام به کار بچسبم، الان میپرسیم میگه تو کار بیت کوین هستم! من که هر چی هم مقاله خوندم چیزی نفهمیدم از بیت کوین ولی ایشون خیلی هم از لحاظ مادی پیشرفت کرده. فقط برق و دستگاه رو نمیدونم چه طور تامین میکنه.
ناشناس۹۸۷۸۸۳۱۸:۵۱:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۵
بسمه تعالی ۱- بیت کوین اگر سودی داشت یا حتی آینده ای داشت چین آن را ممنوع نمی کرد. ۲- منابع کشور مصرف شده(مصرف سرمایه برای خرید ماینر و کارت هابدگرافیک و مصرف گسترده انرژی برق یارانه ای ) و کالایی تولید نمی شود و در واقع اشتغالزایی نیز ندارد. چندی که بگذرد سبب رواج هر چه بیشتر عادت به مفت خواری و گسترش بیکاری پنهان و افزایش توقع درآمد بادآورده و بدون تلاش در جوانان خواهد شد. ۲- مصرف برق کشور به شدت افزایش می یابد و سبب فشار بر شبکه برق و خاموشی های گسترده و نارضایتی عمومی خواهد بود. ۴- دلیل ممنوعیت بیت کوین در چین نمی تواند فقط بخاطر مصرف برق باشد چرا که برق در چین یارانه ای نیست. دلیل اصلی ممکن است به نتیجه رسیدن یا در مرز نتیجه تحقیقات تولید کامپیوترهای کوانتومی باشد که سرعت محاسبات فوق العاده سرسام آوری دارند و از این رو نمی توان برای ارزهای مبتنی بر پردازش و محاسبات رایانه ای آینده ای متصور بود. ۵- چندی است فروش دستگاههای ماینر در همه مناطق کشور حتی در شهرهای بسیار کوچک به شدت باب شده است و مسئولین محترم گویی هنوز به جمع بندی نرسیده اند. امیدوارم تا دیر نشده به جمع بندی برسند و کشور را از این خطر که کمتر از رواج ارز مجازی تلگرام نیست نجات دهند. و السلام علیکم

پربحث‌های امروز

 1. سیاست های ترامپ در برابر ایران کاملا شکست خورده است

 2. حمل و نقل دریایی انگلیس خواستار بازگشت سریع نفتکش این کشور شد

 3. واکنش روسیه به توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

 4. پامپئو: ترامپ آماده دیدار با مقامات ایرانی بدون هیچگونه پیش‌شرطی است

 5. وزارت دفاع آمریکا به توقیف نفتکش انگلیس واکنش نشان داد

 6. انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ  

 7. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 8. واکنش وزیر خارجه انگلیس به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 9. منابع غربی مدعی شدند: توقیف دومین نفتکش انگلیس در خلیج فارس

 10. رهامی: اصلاحات «مانیفست» می خواهد/ مخالفان قانون اساسی اصلاح‌طلب نیستند

 11. تکذیب ادعای منابع غربی درباره توقیف دومین نفتکش/ مصدر توجیه شد

 12. کشتی مصدر به مسیر خود در خلیج فارس بازگشت

 13. چرا ایرانیان به استانبول سفر می‌کنند

 14. بروجردی: اروپایی‌ها فقط حرف‌های قشنگ می‌زنند

 15. آهنربای مایع ابداع شد

 16. دبیرکل سازمان ملل نگران نفتکش انگلیسی شد

 17. برگزاری انتخابات شورایاری‌ها منوط به نظر سه قوه

 18. ظریف: آمریکا هرجا پا می‌گذارد ناامنی ایجاد می‌کند

 19. کودکان با «سرزمین کودک» بانک‌پاسارگاد، بانکداری می‌آموزند

 20. ظریف: هر جا آمریکا حضور پیدا کرد باعث تروریسم در آن منطقه شد  

 21. در حال مشاهده چه بخشی از تاریخ ایران هستیم؟  

 22. واکنش عزت‌اللهی به خبر حضورش در استقلال

 23. لاف در غریبی درباره پهپاد ایرانی

 24. ترامپ: اجازه دادم رندپال با مقام‌های ایران گفت‌وگو کند

 25. آشنا: ظریف بیشتر از ترامپ قدرت تصمیم‌گیری دارد  

پربحث‌های دیروز

 1. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 2. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 3. واکنش یک‌کلمه‌ای ظریف به ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی

 4. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 5. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

 6. سپاه: ادعاي ساقط كردن پهباد ايراني دروغ است، بزودي اثبات مي كنيم

 7. توضیح پنتاگون درباره سرنگونی یک پهپاد در تنگه هرمز

 8. عربستان: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 9. حرف‌های عجیب پسر ترامپ، سوژه‌ خنده‌ی کمدین معروف   

 10. تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت

 11. نصیرزاده: درخواست ترامپ از فیفا خلاف اساسنامه این نهاد است

 12. ظریف: «سقوط پهپاد ایرانی» در حال بررسی است؛ هنوز اطلاعی نداریم/ واکنش به احتمال دیدار با یکی از اعضای کنگره آمریکا

 13. نماینده کنگره: ترامپ فاشیست است

 14. ادامه رایزنی‌ها با مجلس برای رتبه‌بندی معلمان/ ابلاغ اعتبار رتبه‌بندی

 15. هشدار برای تهرانی‌ها/ ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و وارد نشدن به محدوده قرمز

 16. المانیتور: ظریف و سناتور نزدیک به ترامپ دیروز در نیویورک دیدار کردند

 17. نصرالله: جنگ با ايران منطقه را درگير مي كند

 18. هایکو ماس: ایران به تعهداتش در چارچوب برجام پایبند بماند

 19. بولتون: ایران نباید توان غنی سازی اورانیوم داشته باشد

 20. واعظی: آمریکا از تحریم ایران نتیجه‌ای نگرفت، به تحدید ظریف روی آورد

 21. مشکلات ۷۶ هزار بنگاه اقتصادی غیردولتی برای گرفتن وکیل

 22. خسرو شکیبایی به روایت بیژن بیرنگ و امرالله احمدجو؛ از «روزی روزگاری» تا «خانه سبز» سال ۸۷

 23. پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه از جیب کشاورزان!

 24. پشت پرده طرح ممنوعیت ورود شاهزادگان سعودی به آمریکا چه می‌گذرد؟

 25. وزیر دفاع ترکیه: اخراج ما از پروژه اف 35، به ناتو آسیب خواهد زد

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 5. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 6. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 7. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 8. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 9. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 10. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 11. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 12. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 13. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 14. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 15. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 16. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 17. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 18. توانا بود هرکه با ما بود!

 19. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 20. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 21. بی مهری دولت به رسانه ملی

 22. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 23. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 24. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 25. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

پربحث‌های هفته

 1. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 2. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 3. لاریجانی؛ از دلال آدرس دقیقی وجود ندارد تا بتوان مالیات دریافت کرد

 4. رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته

 5. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 6. به جای اَبَر تورم شاهد اَبَر رکود در اقتصاد ایران خواهیم بود

 7. زنگنه: هیچ خط قرمزی در مبارزه با فساد نداریم/ نفت، جواهرفروشی نظام است/ باید کاری کنیم حرام‌خوارها بترسند

 8. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 9. سه سناریو برای افزایش قیمت نان/ احتمال افزایش ۲۵درصدی

 10. زنگنه: شبانه روز به دنبال دور زدن و مقابله با تحریم‌ها هستیم

 11. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 12. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 13. قیمت دلار به ١٢١٠٠ تومان رسید

 14. ۴۴ سال طول می‌کشد تا حقوق‌بگیران خانه‌دار شوند/ فرد ۲۰ساله در ۶۶سالگی صاحب خانه می‌شود!

 15. تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت

 16. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 17. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 18. شکست بازار مسکن در شمال پایتخت + قیمت

 19. امیر حاتمی مطرح کرد؛ آمادگی وزارت دفاع برای کمک به خودروسازی

 20. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 21. هشدار برای تهرانی‌ها/ ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و وارد نشدن به محدوده قرمز

 22. مسکن از دلار جلو زد

 23. استاندار تهران: افزایش قیمت نان یک دستور ملی است

 24. همتی: بازار ارز از ثبات برخوردار است/ نرخ نیما به بازار آزاد نزدیک شد

 25. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

آخرین عناوین