ترامپ: امیدوارم ایران به میز مذاکره برگردد/ امیدوارم که ما مجبور به انجام کاری در قبال ایران نشویم

گروه جهان الف،   3980411071 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز ضمن تکرار ادعاها درباره ایران گفت: «امیدوارم روزی برسد و آنها برگردند و بگویند که ما آماده توافق (با آمریکا) هستیم».

ترامپ: امیدوارم ایران به میز مذاکره برگردد/ امیدوارم که ما مجبور به انجام کاری در قبال ایران نشویم

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با «فاکس نیوز» و «تاکر کارلسون» مجری این شبکه که از مخالفان جدی مواضع «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید است، بدون توجه به خروج غیرقانونی واشنگتن از توافق بین‌المللی هسته‌ای برجام، درباره اینکه ایران دوباره به میز مذاکره برگردد، ابراز امیدواری کرد.

کارلسون در این مصاحبه از رئیس‌جمهور آمریکا سوال کرد: «شما به اینکه ارتش آمریکا را برای حمله به ایران اعزام کنید، خیلی نزدیک شده بودید اما در لحظه آخر از این کار عقب نشستید، نومحافظه‌کاران در واشنگتن از شما به خاطر این کار انتقاد کرده‌اند، آنها از شما می‌خواهند که به ایران حمله کنید. به نظر شما آنها چرا همچنین چیزی از شما می‌خواهند؟»

ترامپ گفت: «اغلب افراد از (این اقدام) حمایت کردند، افراد بسیاری از من حمایت کردند، خیلی از افراد گفتند که این یک لحظه فوق العاده در ریاست جمهوری من بود. آنها یک پهپاد بدون سرنشین را ساقط کردند و آنها ادعا کردند که این پهپاد در حریم سرزمینی آنها بود البته اینطور نبود اما آنها این را می‌گویند. (مقام‌های دولت) من همه چیزی را که من میخواستم درباره این حمله بدانم در اختیارم قرار دادند اما به من نگفتند که چه تعدادی از افراد خواهند مُرد، چه تعداد از ایرانی‌ها خواهند مُرد. من ایرانی‌های زیادی را در نیویورک می‌شناسم و آنها افراد فوق العاده‌ای هستند، همه آنها افراد فوق العاده ای هستند و همه ما آدم‌های فوق العاده ای هستیم.

من پرسیدم چند نفر خواهند مُرد و آنها جواب دادند که حداقل ۱۵۰ نفر. من در جواب گفتم بیایید موضوع را متوجه شویم آنها یک پهپاد بدون سرنشین که مدل جدید و نویی نبود را ساقط کردند و ما قرار است ۱۵۰ نفر یا شاید تعداد بیشتری را بکشیم؟ شما هرگز این موضوع (تعداد کشته‌ها) را به قطعیت نخواهید دانست چرا که وقتی شما شروع به انجام کاری (حمله به ایران) بکنید و آنها هم (ایران هم جواب بدهد). البته هیچ کسی بهتر از ما (حمله نظامی) انجام نمی‌دهد. به همین دلیل من گفتم که من این موضوع را دوست ندارم و من جلوی آن را گرفتم قبل از اینکه کاری انجام شود، گزارش‌های نادرستی درباره اینکه ما هواپیماها را اعزام کرده بودیم، منتشر شد، نه اینطور نبود ما هواپیماهایمان را نفرستاده بودیم، من تصمیم نهایی خودم را برای اینکه این کار را نکنیم، گرفتم. اگر اتفاقی بیافتد و قرار باشد که ما کاری بکنیم، ما در موقعیتی هستیم که می‌توانیم کارهای به شدت بزرگتری انجام دهیم اما امیدوارم که ما مجبور به انجام هیچ کاری نشویم، ایران از زمانی که من به این توافق وحشتناک (برجام) پایان دادم، توافقی که واقعا وحشتناک بود، (ایران در موقعیت ضعیف قرار گرفته است)».

ترامپ با اشاره به مواضع کارلسون درباره لزوم عدم مداخله آمریکا در مسائل دیگر کشورها و تمرکز بر مشکلات داخلی این کشور گفت: «من و تو درباره اینکه ما باید برای چه چیزهایی مبارزه کنیم، با هم اختلاف نظرهای زیادی داریم، ما می‌خواهیم که صلح داشته باشیم و جاده هایمان را بسازیم، مدارس را بسازیم و همه چیزهایی که ما می‌خواهیم آنها را بسازیم اما ما نمی‌توانیم به ایران اجازه بدهیم که سلاح اتمی داشته باشد، فکر می‌کنم که تو هم شاید با این موضوع موافق باشی چرا که می‌دانم موضع تو چیست، من برنامه فوق‌العاده‌ات را زیاد می‌بینم، شما نمی‌توانید اجازه دهید که ایران به سلاح اتمی دست یابد و همچنین نمی‌توانید به دیگر کشورها هم اجازه چنین کاری را بدهید چرا که چنین چیزی بسیار ویرانگر خواهد بود. آنها (ایرانی‌‌ها) در حال حاضر مشکلات بسیاری در کشورشان دارند و امیدوارم که روزی برسد و آنها برگردند و بگویند که ما آماده توافق (با آمریکا) هستیم. ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد».

مجری فاکس نیوز که از حامیان سرسخت خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان است، از ترامپ پرسید: «طی همین هفته جاری دو نظامی آمریکایی در افغانستان کشته شدند، به نظر شما چقدر دیگر نظامیان ما باید در افغانستان باقی بمانند؟»

ترامپ گفت: «بگذار بگویم که تو می‌دانی من خواهان خارج کردن آنها بوده‌ام و البته تعداد زیادی از نظامیانمان را از افغانستان خارج کرده‌ام، ۱۶ هزار نظامی به ۹ هزار نظامی کاهش پیدا کرده است و بسیاری از مردم این موضوع را نمی‌دانند. در سوریه هم اغلب نظامیانمان را خارج کردم، آنها خلافت (داعش) را شکست دادند. ما خلافت سرزمینی داعش را ۱۰۰ درصد شکست دادیم اما آنها آدم‌های بی‌رحم دیوانه هستند».

وی با اشاره مجدد به افغانستان گفت: «در افغانستان ۱۹ سال شده است، ما نباید ۱۹ سال در آنجا می‌بودیم، اگر قرار بر این بوده که ما آنجا باشیم، خوب می‌شد که ما در جنگ آنجا پیروز می‌شدیم. ۱۹ سال است و ما داریم در آنجا هتل‌هایی می‌سازیم، هتل‌های یکه هزینه‌هایی آنها بسیار بیشتر از آنچیزی شده که باید می‌شده است، آنها یک پمپ بنزین در (افغانستان) ساختند که ۸۰ میلیون دلار برای ما خرج برداشت شاید هم هزینه‌ بیشتری هم کرده‌اند. ما عالی‌ترین نیروهای جنگجو را در جهان داریم اما وقتی که شما ۱۹ سال در جایی باشید شما تبدیل به نیروهای پلیس می‌شوید. در نتیجه ما روند خروج نظامیان را شروع کرده‌ایم و با افراد مختلفی وارد مذاکره شده‌ایم البته ما می‌خواهیخم از آنجا خارج شویم، ما می‌خواهیم از مناطق بسیاری که اصلا نباید آنجاها می‌بودیم، خارج شویم،  ما نباید آنجا باشیم، ما تبدیل به نیروهای پلیس همه دنیا شده‌ایم. شما وقتی به روسیه نگاه می‌کنید، آنها تبدیل به ماموران پلیس دنیا نشده‌اند، اینکه (آمریکا در افغانستان و دیگر جاه حضور داشته باشد و پلیس دنیا شود) باعث خرسندی روسیه است، به چین نگاه کنید آنها پلیس دنیا نیستند و نظامیانشان در همه جا (سراسر جهان) حضور ندارند. ما تعداد نیروهایمان را به طرز قابل توجهی در افغانستان کاهش دادیم».

تاکر کارلسون سوال کرد: «آیا شما موقعیتی را می‌بینید که در آن همه نظامیانمان از افغانستان خارج شوند؟»

رئیس‌جمهور آمریکا جواب داد: «ببین مشکل این است که بگذار اینطور بگویم، مشکل اینکه آنها را کاملا خارج کنید این است که به نظر می‌رسد که چنین کاری شبیه به این است که (افغانستان) تبیل به آزمایشگاهی برای تروریست‌ها شود، وقتی به برج‌های مرکز تجارت جهانی (برج‌های دوقلو نیویورک که در حمله ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ فرو ریختند)، عاملان آنها (در افغانستان) آموزش دیده بودند. راستی (تابعیت) آنها از کشور عراق نبود و از کشورهای مختلف دیگری آمده بودند اما همه آنها در افغانستان تشکیل جبهه داده بودند شاید دلیل این موضوع آن بوده که این کشور پایگاهی برای تعداد زیادی از کشورها بود و می‌دانید که این کشور دارای مناطق کوهستانی بسیار و مناطقی که به خوبی می‌توان در آنجا اختفا کرد، است. من نیروی اطلاعاتی بسیار قدرتمندی در آنجا باقی خواهم گذاشت شما مجبورید که اوضاع را رصد بکنید».

ترامپ افزود: «بگذار یک موضوع سخت را به تو بگویم، اگر جای من بودی و یک ژنرال خوشتیپ و خوب به دفترت (کاخ سفید) بیاید و بگوید که بله قربان ما می‌توانیم از آنجا خارج شویم چرا که من ترجیح می‌دهم که آنها را در (افغانستان) هدف قرار بدهیم تا اینکه آنها بخواهند در خانه (آمریکا) به ما حمله کنند. همیشه این یک تصمیم سخت است. خوب قضایای برج‌های برج‌های مرکز تجارت جهانی و اینها را می‌دانی. وقتی (این ژنرال‌ها) این حرف‌ها را می‌زنند، فارغ از اینکه شما چه حسی (درباره حضور در افغانستان) داشته باشید و البته این را بگویم که من و تو تقریبا حس مشترکی در این باره داریم اما افراد نظامی مستعد و خوبی هستند که به تو می‌گویند ترجیح می‌دهند به آنها همان جا (در افغانستان) حمله کنیم به جای اینکه آنها به ما در اینجا (آمریکا) بخواهند حمله کنند، این چیزی است که تو همیشه باید به آن فکر کنی. من یک نیروی اطلاعاتی مقتدری در افغانستان باقی خواهم گذاشت چرا که این موضوع مهمی است البته ما نیروهایمان را در افغانستان به طرز قابل توجهی کاهش داده‌ایم».

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۸۱۵۵۱۱۱:۰۳:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۱
تهدید پوشالی اثر ندارد.
ناشناس۹۸۱۵۵۹۱۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۱
ترامپ تو که راست می گی ولی همون پهباد کهنه و قدیمی توحلق آدم دروغگو!!!!
پیمان۹۸۱۵۸۸۱۱:۱۴:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۱۱
هیچ غلطی نمیتونی بکنی مردک. قبل از ترامپ من خودم از امریکا خوشم میومد و تحسینش میکردم اما امروز بیزار شدم از این کشور و اگه جنگی بشه حتما تو این جنگ به مبارزه با آمریکا میرم.
ناشناس۹۸۱۷۶۶۱۲:۳۴:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۱۱
اميد وارم ايران را عصباني نكنيد كه دودمانتان بر باد نرود واميد وارم روزي برسد كه ترامپ أدب شده باشد ودست از پا درازتر به برجام بازگردد
ناشناس۹۸۱۷۶۹۱۲:۳۷:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱۱
ترامپ از این حرف ها زیاد زده است. لاف تو خالی. سر حمله به سوریه 150 تا موشک زدند که کمتر از ده تاش خورد به هدف. این بود کل تهدید حمله به سوریه. برای ایران همین هم نمی توانند انجام بدهند.
780159۹۸۱۷۷۹۱۲:۴۱:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱۱
كشته شدن احتمالي 150نفر بهانه است اينها مظلوم نمايي براي شروع حمله از پيش تعيين شده است و اينها خيلي بي رحم تر از ايين حرفها هستند! اينها جز پول هيچ چيز ديگري نمي فهمند و جز ماديات هيچ چيز ديگري درك نمي كنند! بدون شك ترامپ قصد حتمي حمله دارد فقط بهانه رسانه اي اش براي توجيه ملت خودش و دنيا كامل نشده و خودشان از برجام خارج شدند و از عوامل اروپايي خواستند منفعل باشند و بدعهدي كنند تا ايران مجبور به خروج بشه بعد با اين بهانه موسوم به انحراف هسته اي ايران به سمت سلاح هسته اي كه جان بولتون تبليغش مي كند و متاسفانه صدا و سيماي ما از اين نكته مهم بولتون غافل است ، سپس اقدام به شروع حمله كنند! اينها تاجران اسلحه هستند و زندگيشان بر همين اساس شكل گرفته هر از گاهي كه فرصت يافتند شروع به بهانه تراشي و نابود كردن ملتي ميكنند! و سرنوشت ملتها را با جنگهاي ويرانگرشان به شومي و سياه بختي عوض ميكنند و مكاتب تمام مادي صرف و توجيه انواع حركتهاي نامشروع و ضداخلاقي صرف و گناه را براي ملتها مقرر ميكنند! 1- ايران بايد از كوچكترين انفعال نظامي برحذر بوده و به شدت و قدرت تمام و بدون يك لحظه چشم بهم زدن آماده باشد! 2- ايران بايد ماهيت اين "حمله از پيش تنظيم شده " را حتي در رسانه هاي آمريكا به گوش ملت آمريكا و دنيا برساند لااقل مردم دنيا به ماهيت اينها و اينكه ايران 14 بار مورد تاييد آژانس بين المللي قرار گرفته و اين آمريكا بوده كه نقض عهد كرده واقف شوند! هرچند اينها بهانه شان آماده است و ولو اگر مثل 11 سپتامبر به قول مقام معظم رهبري آمريكا مثل لاتي و اراذلي كه قبل از دعوا به خودش چند زخم با چاقو مي اندازد تا دعوا را شروع كند ، عين همان يك يا چند پروژه حمله خواهند داشت. 3-ضمنا جنگ اقتصادي نيت آخر آنها نيست و به كمتر از جنگ نظامي راضي نخواهند شد!
کوروش۹۸۱۸۵۲۱۳:۱۹:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۱
آقای ترامپ ایرانیها یک ضرب المثل دارند که میگه ما باج ب شغال جماعت نمیدیم و یک ضرب المثل دیگه دارند که مکمل ضرب المثل قبلیه: سگ زرد برادر شغاله.
ناشناس۹۸۱۹۳۸۱۴:۰۳:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۱۱
بی صبرانه منتظر اقدام شما علیه ما هستیم
ناشناس۹۸۱۹۸۱۱۴:۱۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۱
رو که رو نیست، سنگ پای قزوینه. یانکی!!! کاری هم مونده که انجام نداده باشی؟؟؟
ناشناس۹۸۲۰۰۵۱۴:۲۵:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۱
امیدوارم که مجبور به انجام کاری در قبال ما بشوی انشاالله
ناشناس۹۸۲۰۶۸۱۴:۵۵:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۱
ایران در میز مذاکرات بوده و هست این شما هستید که میز مذاکرات را رها کرده اید . شما باید به میز مذاکرات برگردد قبل از اینکه ایران علی رغم میل باطنی کاری علیه شما انجام دهد و صدها هزار انسان بی گناه آمریکایی کشته شوند .
ناشناس۹۸۲۰۸۲۱۵:۰۱:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۱
امیدوارم زمانی برسه که ایرانیان طعم رفاه و آسایش را بچشند
ناشناس۹۸۲۰۸۹۱۵:۰۶:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱۱
کشیش ترامپ اگه ما دلسوزی تو رو نخواهیم باید دقیقا چه کسی رو ببینیم هدف تحریم ها دقیقا ملت هست وگر نه آقازاده ها با ثروت های آنچنانی باد آورده زیر پر و بالتند و در دسترس چرا هیچ غلطی نمی کنی
ناشناس۹۸۲۲۳۱۱۶:۴۲:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱۱
عه عه عه ما که خارج نشدیم تا برگردیم خود ملعونت خراب کرد کارو
سید۹۸۲۳۷۳۱۸:۱۶:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۱۱
..؟؟؟ اگر منظورت مسئولینه که بچه هاشون پیش خودت دارن صفا میکنن.
ناشناس۹۸۲۴۴۷۱۹:۱۱:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱۱
مثل اينکه تو روزنه های مذاکره را بستی و با بی ارزش کردن امضای کشورت در مورد برجام، ميز مذاکره را ترک کردی.

پربحث‌های هفته

 1. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 6. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 7. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 8. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 9. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 10. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 13. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 14. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 15. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 16. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 17. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 18. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 19. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 20. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 21. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 22. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 23. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 24. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 25. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 2. زندگی زنان در کره‌شمالی اینطور می‌گذرد

 3. گزارش نشریه فوربز از ادعاهای توخالی ترامپ در اقتصاد

 4. پاسخ مورفی به ترامپ درباره دیدار با ظریف: سیاست تو در قبال ایران شکستی فاجعه‌بار است

 5. لاوروف: ترور ژنرال سلیمانی نقض بی‌شرمانه قوانین بین‌الملل بود

 6. روایت فارین پالیسی از خودکامگی ترامپ

 7. سردار سلامی؛ صدها موشک برای آمریکا آماده شده بود؛ پاسخ نقطه‌ای بود اما اثرش راهبردی

 8. گزارش میدل ایست آی از رابطه طولانی و  مخفی حکام عرب و رهبران اسرائیل

 9. ترکیه: اگر دولت سوریه عقب‌نشینی نکند، به زور متوسل می‌شویم

 10. عفو بین الملل: آسانژ در آمریکا شکنجه خواهد شد؛ وی را آزاد کنید 

 11. ترامپ خودداری ایران از مذاکره با آمریکا را به گردن «کری» و «مورفی» انداخت

 12. روایتی از ترس تشکیلات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از ایران

 13. سندرز: نخستین رئیس‌جمهور یهودی آمریکا می‌شوم

 14. انصارالله چگونه جنگنده «تورنادو» را سرنگون کرد؟

آخرین عناوین