استخراج بیت‌کوین، قاچاق انرژی الکتریکی است/ نرخ استخراج هر بیت‌کوین در جهان ۷ هزار دلار است

گروه اقتصادی الف،   3980406009 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

امسال هجوم سرمایه‌گذاران بیت کوین به سبب افزایش نامتعارف مصرف، صنعت برق را با چالش جدی روبه‌رو کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: امسال هجوم سرمایه‌گذاران بیت کوین به سبب افزایش نامتعارف مصرف، صنعت برق را با چالش جدی روبه‌رو کرده است، چرا که این افراد با بهره‌گیری از سوخت فسیلی و هزینه یارانه‌ای صنعت برق اقدام به استخراج بیت کوین می‌کنند.

بسیاری از مسئولان بر این باورند که استخراج رمز ارز‌ها از جمله استخراج بیت‌کوین با سوخت فسیلی یارانه‌ای به سبب آنکه به صورت پنهانی و بدون پایش برق مصرفی است، نوعی قاچاق انرژی الکتریکی محسوب می‌شود، به همین دلیل دولت در حال تدوین نرخ و ضوابط لازم برای فعالیت و سرمایه‌گذاران بیت کوین است.

با توجه به آنکه ارزان بودن قیمت برق زمینه را برای هجوم سرمایه‌گذاران بیت کوین به کشور فراهم کرده است، از این رو برای جلوگیری از رانت برق ارزان قیمت، تعرفه‌های مربوط به این بخش باید توسط سرمایه‌گذاران ارز مجازی پرداخت شود تا برق کشور که به عموم مردم اختصاص دارد، هدر نرود.

همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: استخراج رمز ارز‌ها از جمله استخراج بیت‌کوین با سوخت فسیلی یارانه‌ای و با هزینه صنعت برق نوعی قاچاق انرژی الکتریکی است که اگر اقدام موثری در زمینه مصرف برق واحد‌های استخراج بیت‌کوین صورت نگیرد این امر به شدت برای صنعت برق مشکل‌ساز خواهد شد، چرا که تا حدود ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات از توان تولید خود را باید صرف تأمین برق این واحد‌ها کنیم.

حال به سراغ کارشناسان ذی ربط می‌رویم تا از آخرین وضعیت استخراج بیت کوین، تأثیر آن بر صنعت برق کشور و تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از رانت برق ارزان قیمت با خبر شویم:

میزان مصرف انرژی در واحد‌های استخراج بیت کوین بسیار بالاست/ ضرورت افزایش تعرفه صادراتی برق

حسین امیری خامکانی، نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه استخراج بیت کوین به شدت برای صنعت برق مشکل ساز خواهد شد، اظهار کرد: اگرچه بنده اطلاع دقیقی از میزان مصرف انرژی برق واحد‌های استخراج بیت کوین ندارم؛ اما طبق اظهارات مسئولان در این صنعت، انرژی بالایی بدون مجوز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه هر یک از زیر بخش‌های خانگی، صنایع، کشاورزی و تجاری تعرفه خاص خود را دارد، افزود: اولویت‌بندی تأمین انرژی در هر یک از این زیر بخش‌ها ساز و کار خاص خود را دارد، به همین دلیل در مواقعی در ایام پیک مصرف با کمبود برق مواجه می‌شویم، در درجه اول تأمین برق بخش خانگی، صنایع و غیره اولویت اصلی به شمار می‌رود.

 امیری خامکانی ادامه داد: طبق آمار و ارقام مطرح شده از سوی مسئولان، میزان مصرف انرژی در واحد‌های استخراج بیت کوین بسیار بالاست، از این رو افرادی که در این صنعت ورود کردند باید هزینه انرژی را بپردازند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی تصریح کرد: بنابر پیشنهاد وزارت نیرو تعرفه‌ای با نرخ صادراتی باید برای این افراد در نظر گرفته شود، چرا که آنها دستگاه‌هایی را وارد کشور می‌کنند و از حق مردم ما بهره‌مند می‌شود.

افزایش تعرفه یک راه برای جلوگیری از رانت برق ارزان قیمت/ نرخ استخراج هر بیت کوین در جهان ۷ هزار دلار است

اسداله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه میزان مصرف برق واحد‌های استخراج بیت کوین به مراتب بیش از برق معمولی است، اظهار کرد: اگر سرمایه گذاران بیت کوین یا ارز مجازی بخواهند فعالیتشان تحت عنوان کار غیرقانونی مطرح نشود، از این رو باید مراحل قانونی را از ناحیه بانک مرکزی و سازمان‌های مربوط طی کنند.

وی افزود: باتوجه به آنکه میزان برق مصرفی در واحد‌های استخراج بیت کوین بیش از برق معمولی است؛ اما این بنگاه‌های تولیدی از تعرفه خانگی استفاده می‌کنند که برای جلوگیری از رانت برق ارزان قیمت باید تعرفه‌های مربوط به این بخش توسط سرمایه گذاران ارز مجازی پرداخت شود تا برق کشور که به عموم مردم اختصاص دارد، هدر نرود.

قره‌خانی با تأکید بر افزایش تعرفه برق واحد‌های استخراج بیت کوین بیان کرد: سرمایه‌گذاران ارز مجازی باید مقدار یارانه‌ای که برای انرژی پرداخت می‌شود، بپردازند، حال نمی‌دانیم وزارت نیرو به عنوان متولی امر چه مکانیزمی برای دریافت مابه‌التفاوت یارانه که در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد با انرژی که از کشور خارج می‌شود، طراحی کرده است.

سخنگوی کمسیون انرژی با بیان اینکه برق کشور به عموم مردم اختصاص دارد، بیان کرد: مسئولان ذی ربط با دریافت عوارض، مالیات، تعرفه، افزایش نرخ صادرات و غیره می‌توانند از رانت برق ارزان قیمت توسط سرمایه‌گذاران ارز مجازی جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه قیمت استخراج هر بیت کوین در جهان ۷ هزار دلار است، افزود: برای هر بیت کوین ۷۲ هزار کیلو وات ساعت، برق مصرف می‌شود که به اندازه مصرف ۲۸ مشترک است، به همین دلیل بنابر پیشنهاد وزارت نیرو تعرفه‌ای با نرخ صادراتی باید برای این افراد در نظر گرفته شود، چرا که آنها دستگاه‌هایی را وارد کشور می‌کنند و از حق مردم ما بهره‌مند می‌شوند.

قره‌خانی اعمال تعرفه برق صادراتی به خارج از کشور را راهکاری مناسب دانست و گفت: بیت کوین هر مزایایی که دارد، برای خودش است، این افراد با دستگاه خودشان از برق مجانی ما استفاده می‌کنند، در حالیکه وزارت نیرو تنها تأمین کننده برق مردم است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه واحد‌های استخراج بیت کوین انرژی زیادی از قبیل سوخت فسیلی یارانه‌ای و با هزینه صنعت برق مصرف می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به آنکه واحد‌های استخراج بیت کوین به سبب پرداخت قیمت نازل، هیچ منبع درآمدی برای وزارت نیرو و درآمد‌های عمومی ندارد، بنابراین این امر نوعی قاچاق انرژی محسوب می‌شود.

 استخراج بیت کوین ضربه مهلکی به صنعت برق کشور وارد می‌کند/ استخراج بیت کوین نوعی قاچاق انرژی الکتریکی است

هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دولت از سال ۸۹ موظف به افزایش تولید انرژی است، اظهار کرد: براساس برنامه پنج ساله، دولت موظف شد سالانه ۵ هزار مگاوات برق تولید و انرژی کشور را تأمین کند، این در حالی است که تنها در سال ۸۹، روند تولید افزایش یافت و بعد از آن سیکل روند نزولی به خود گرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در پیک مصرف ۶۰ هزار مگاوات برق نیاز داریم، افزود: با توجه به تولید ۵۳ هزار مگاوات برق و کمبود تولید، چاره‌ای جز خاموشی نداریم که این امر به سبب تعطیلی ادارات، ضرر‌های آشکار و نهان زیادی وارد می‌کند.

خادمی با بیان اینکه واحد‌های استخراج بیت کوین به سبب مصرف انرژی بالا، برای دولت صرفه اقتصادی ندارد، گفت: با توجه به آنکه دولت برق را با یارانه در اختیار زیربخش‌های مختلف قرار می‌دهد، به همین دلیل ارائه هرگونه خدمات به زیر بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی باید نرخ متفاوت داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: قیمت ارزان برق در ایران موجب شده بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین به کشور هجوم آورند که ادامه این روند آسیب جدی به صنعت برق کشور می‌زند، از این رو قیمت‌گذاری متفاوت برای هر یک از بخش‌های تولیدی، تنها راه حل افزایش درآمد وزارت نیرو و جلوگیری از سوءاستفاده از برق تولیدی کشور برای استخراج ارز مجازی است.

وی هجوم سرمایه‌گذاران بیت کوین به برق ارزان قیمت کشور را ناشی از برخی خلأهای قانونی و کمبود نظارت‌ها دانست و گفت: با توجه به آنکه سرمایه سرمایه‌گذاران به سمت و سویی می‌رود که ضمن سودهی فراوان، هزینه تولید آن بسیار پایین است، به همین دلیل زمانی متوجه آسیب استخراج ارز مجازی می‌شویم که دیگر زمان را از دست داده‌ایم.

به گفته خادمی، در شرایطی که ظرفیت تولید برق کشور پایین است، سرمایه‌گذاران به سبب ارزان بودن قیمت برق در ایران، اقدام به استخراج بیت کوین می‌کنند و این امر آسیب جدی به صنعت برق کشور وارد می‌کند. در حالیکه اگر ظرفیت تولید برق در ۶ سال گذشته را افزایش داده بودیم، در شرایط فعلی علاوه بر تأمین برق در داخل، پتانسیل صادرات داشتیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: قیمت و تعرفه استخراج بیت کوین باید به گونه‌ای باشد که برای کشور صرفه اقتصادی داشته باشد و در غیر این صورت باید با استفاده از هر ابزاری از قاچاق انرژی الکتریکی جلوگیری کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۷۴۳۶۷۰۸:۳۰:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۶
اینها از مدارس و به خصوص مساجد بیت کوین را استخراج می کنند که برق شان مجانی است
ناشناس۹۷۴۹۱۳۱۴:۰۴:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۶
حتما باید نشان بدی مزدور پلیدی هستی؟
ناشناس۹۷۴۴۰۹۰۹:۱۴:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۶
دختر ۱۱ ساله همسایه ما داره تو زیرزمین خونشون بیت کوین استخراج میکنه
ناشناس۹۷۴۴۲۲۰۹:۳۱:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۶
اگر 7000 دلار باشه خیلی به صرفه چون الآن هر بیت کوین 11000 دلاره پس حتما برای وزارت نیرو به صرفه خواهد بود که سایتهای تولید بیت کوین راه اندازی کنه تو این شرایط تحریم کار بزرگی خواهد بود
ناشناس۹۷۴۵۱۳۱۰:۳۵:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۶
2 نفر استخراج کننده بیت کوئینو اعدام کنید بقیه حساب کار دستشون میاد
ناشناس۹۷۵۰۸۳۱۵:۴۵:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۶
این هم از ديگر مصيبتهای کاهش ارزش پول ملی که مسبب اصلی آن نقدینگی بی پشتوانه موسسات مالی و اعتباری و بانکها هستند!

پربحث‌های اخیر

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 3. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 4. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 5. شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

 6. فرمانده کل سپاه: در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر می کند

 7. حقایقی از ماجرای ناپدید شدن غول نفتی ملکه در تنگه هرمز!

 8. واکنش آمریکا به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت توسط ایران

 9. قاتل «کلاهی» به حبس ابد محکوم شد/ دادگاه هلند ادعای این کشور علیه ایران را رد کرد

 10. ترامپ به فیفا: حق ندارید یک دلار هم به ایران بدهید

 11. روحانی خطاب به مکرون: از دست رفتن فرصت‌ها ایران را مجبور به اجرای گام سوم می‌کند

 12. ترامپ دوباره رییس جمهور می‌شود! نه؟

 13. روزنامه اصولگرا: با بدحجاب‌ها، دوستانه برخورد کنید

 14. یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران  

 15. ترامپ: «رند پال» مسئول مذاکره با ایران نیست/محدودیت ایران باید صد ساله باشد

 16. هیأتی از حماس احتمالا هفته آینده به تهران می‌آید

 17. چه کسی همسر حاکم دبی را فراری داد؟

 18. بازداشت زنی که در قالب خدمتکار طلا‌های مردم را به سرقت می‌بُرد+عکس

 19. اعلام رای استیناف فینال حذفی/ طالقانی، بهاروند و فتاحی تبرئه شدند!

 20. قیمت‌ مسکن تابع ارز نیست

 21. ناتوانی سعودی‌ها برای جایگزینی نفت ایران/ مشتریان بدون نفت ماندند

 22. توهم پمپئو درباره موشک‌های ایران

 23. وزیر خارجه انگلیس: زبان ترامپ توهین آمیز است

 24. لندن، انگلیسی بودن کشتی توقیف‌شده در خلیج فارس را تکذیب کرد

 25. موقعیت نفتکش توقیف شده توسط سپاه روی نقشه/عکس  

پربحث‌های دیروز

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 3. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 4. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 5. توانا بود هرکه با ما بود!

 6. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 7. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 8. تصویب طرحی در آمریکا برای مصادره دارایی‌های ایران

 9. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 10. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 11. حمله دوباره ترامپ و هوادارانش به ایلهان عمر

 12. هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

 13. دلیل تحریم های خارجی و داخلی صدا و سیما چیست؟/ دیکتاتوری با حرکت انقلاب اسلامی تعارض دارد

 14. شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

 15. واکنش سازمان ملل به محدودیت دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک

 16. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

 17. توقف شوک در بازار ارز

 18. فرمانده کل سپاه: در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر می کند

 19. حقایقی از ماجرای ناپدید شدن غول نفتی ملکه در تنگه هرمز!

 20. پاسخ پزشکی قانونی به ادعای وکیل نجفی

 21. تازه ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

 22. تجمع اعتراضی مقابل سفارت نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی  

 23. ظریف در امریکا : با محدودیتها مشکلی ندارم  

 24. واکنش آمریکا به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت توسط ایران

 25. قاتل «کلاهی» به حبس ابد محکوم شد/ دادگاه هلند ادعای این کشور علیه ایران را رد کرد

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 5. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 6. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 7. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 10. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 11. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 12. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 13. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 14. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 15. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 16. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 17. توانا بود هرکه با ما بود!

 18. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 19. بی مهری دولت به رسانه ملی

 20. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 21. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 22. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 23. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 24. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 25. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

پربحث‌های اخیر

 1. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 2. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 3. قیمت‌ مسکن تابع ارز نیست

 4. ناتوانی سعودی‌ها برای جایگزینی نفت ایران/ مشتریان بدون نفت ماندند

 5. قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران

 6. برگشت دلا‌ر از کف شش‌ماهه

 7. چگونه بازرگانان رتبه بندی می شوند؟

 8. راهکار حفظ بازار کالاهای صادرای

 9. تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت

 10. اعلام آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی

 11. صندوق ذخیره فرهنگیان دارای ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک است

 12. پست همتی درباره توسعه روابط بانکی بین ایران و ترکیه

 13. واکنش ظریف به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت در خلیج فارس

 14. بازار داغ ارز دیجیتال در کشورهای مخالف ترامپ

 15. دیدگاه رییس سازمان حمایت درباره نرخ ارز

 16. تامین ۷۵ هزار میلیارد تومان از بودجه با افزایش منابع درآمدی

 17. سایپا پول بیمه را نقد گرفته اما به صنعت بیمه پرداخت نمی‌کند!

 18. مرغ وارد کانال14 هزار تومان شد

 19. ۱۳۰ هزار خانوار دارای معلول در انتظار مسکن

 20. ۳۱ پیشنهاد وزارت کشور به رئیس‌جمهور برای معیشت مرزنشینان

 21. پیش‌فروش اینترنتی خودرو باید ضابطه‌مند شود

 22. آمارهای اقتصادی واقعی است؟

 23. موج افزایش قیمت طلا ناکام ماند

 24. ارز، بازار خودرو را از سکه انداخت

 25. روند کاهشی دلار ادامه دارد

پربحث‌های دیروز

 1. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 2. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 3. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 4. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

 5. توقف شوک در بازار ارز

 6. تازه ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

 7. قیمت‌ مسکن تابع ارز نیست

 8. ناتوانی سعودی‌ها برای جایگزینی نفت ایران/ مشتریان بدون نفت ماندند

 9. قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران

 10. برگشت دلا‌ر از کف شش‌ماهه

 11. تثبیت نرخ در بازار ارز

 12. اعلام آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی

 13. صندوق ذخیره فرهنگیان دارای ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک است

 14. پست همتی درباره توسعه روابط بانکی بین ایران و ترکیه

 15. واکنش ظریف به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت در خلیج فارس

 16. بازار داغ ارز دیجیتال در کشورهای مخالف ترامپ

 17. دیدگاه رییس سازمان حمایت درباره نرخ ارز

 18. تامین ۷۵ هزار میلیارد تومان از بودجه با افزایش منابع درآمدی

 19. سایپا پول بیمه را نقد گرفته اما به صنعت بیمه پرداخت نمی‌کند!

 20. مرغ وارد کانال14 هزار تومان شد

 21. ۱۳۰ هزار خانوار دارای معلول در انتظار مسکن

 22. ۳۱ پیشنهاد وزارت کشور به رئیس‌جمهور برای معیشت مرزنشینان

 23. پیش‌فروش اینترنتی خودرو باید ضابطه‌مند شود

 24. آمارهای اقتصادی واقعی است؟

 25. موج افزایش قیمت طلا ناکام ماند

پربحث‌های هفته

 1. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 2. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 3. لاریجانی؛ از دلال آدرس دقیقی وجود ندارد تا بتوان مالیات دریافت کرد

 4. رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته

 5. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 6. وزیر اقتصاد: اخذ مالیات از سکه قانونی است

 7. به جای اَبَر تورم شاهد اَبَر رکود در اقتصاد ایران خواهیم بود

 8. زنگنه: هیچ خط قرمزی در مبارزه با فساد نداریم/ نفت، جواهرفروشی نظام است/ باید کاری کنیم حرام‌خوارها بترسند

 9. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 10. سه سناریو برای افزایش قیمت نان/ احتمال افزایش ۲۵درصدی

 11. زنگنه: شبانه روز به دنبال دور زدن و مقابله با تحریم‌ها هستیم

 12. مدل مشارکتی برای تولید مسکن ؛ آبی از این طرح برای مستاجران گرم نمی شود!

 13. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 14. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 15. قیمت دلار به ١٢١٠٠ تومان رسید

 16. ۴۴ سال طول می‌کشد تا حقوق‌بگیران خانه‌دار شوند/ فرد ۲۰ساله در ۶۶سالگی صاحب خانه می‌شود!

 17. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 18. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 19. شکست بازار مسکن در شمال پایتخت + قیمت

 20. امیر حاتمی مطرح کرد؛ آمادگی وزارت دفاع برای کمک به خودروسازی

 21. وزارت بازرگانی مشکلات مردم را نه یک هفته ای بلکه پس از سال‌ها هم برطرف نمی‌کند

 22. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 23. بالاترین ثروت سرانه متعلق به کدام کشورها است؟

 24. مسکن از دلار جلو زد

 25. استاندار تهران: افزایش قیمت نان یک دستور ملی است

آخرین عناوین