نوبخت: مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کردیم

گروه اقتصادی الف،   3980405129 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره مصوبه افزایش حقوق‌ها و همچنین برنامه دولت برای کاهش اتکا بودجه به فروش نفت توضیحاتی ارائه کرد.

نوبخت: مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کردیم

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که افزایش حقوق کارمندان دولت چگونه انجام خواهد شد و آیا اقدام دولت در این‌باره مطابق با مصوبه مجلس بوده ؟ گفت: در مورد چگونگی افزایش حقوق کارمندان دولت در بند «ی» تبصره 12 کاملاً صراحت دارد که آنچه مجلس تصویب کرده است پرداخت 400 هزار تومان به کارکنان دولت است و اینکه هر رقمی که از آن باقیماند تا سقف 10 درصد به حقوق آنان اضافه شود.

وی افزود: پس به هیچ‌وجه در این مصوبه درباره پلکانی بودن، سعودی‌بودن، افزایشی‌بودن یا سقوطی‌بودن و کاهشی‌بودن پرداخت افزایش حقوق صحبتی نشده است. پس باید به جای آنکه در ذهن کارکنان دولت القای شبهه کنیم، لازم است در شرایط فعلی که به ویژه اوضاع اقتصادی نامناسب است برای رضایت‌شان بکوشیم و اقدامات مؤثر و بهتری در این جهت انجام دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با القای این شبهه چنین بیان شد که گویا باید به شکل بهتری رقم افزایشی حقوق کارمندان دولت پرداخت می‌شده اما دولت کم‌کاری کرده است، آنچه که دولت عمل کرد کاملا و در جهت مصوبه بود و اگر مشکلی باشد اشکال از خود مصوبه است.

نوبخت ادامه داد: خواهش من این است، به جای اینکه برخی افراد نظر شخصی خود را به عنوان نظر حاکم بر مجلس یا سایر قوای نظارتی به جامعه منعکس کنند؛ این را همه مطلع باشند که ایراد یا اشکال بر آنچه که صورت‌گرفته نه از نحوه اجرای دولت بلکه از ماهیت مصوبه مجلس است. آنچه دولت به عنوان آیین‌نامه ارائه کرد تصویب شد و دیوان محاسبات هم تأیید کرد که آنچه اجرا می‌شود مرّ همین مصوبه مجلس است.

وی در ادامه گفت: البته همان روز که پیشنهاد دولت در مجلس رأی نیاورد و پیشنهاد دیگری مطرح شد ما اشکالات کارشناسی آن را بیان کردیم اما وقتی مجلس مصوب کرد، بلافاصله برای اینکه هرگونه شبهه برطرف شود که دولت می‌خواهد در برابر مصوبه مجلس مقاومت کند اعلام کردیم که خودمان را موظف به اجرای قانون می‌دانیم. آنچه مجلس در این زمینه تصویب کرد طبق تأیید دستگاه‌های نظارتی از سوی دولت به درستی اجرا شده است اما اگر چنانچه آنچه دولت عمل کرده و به درستی نیز کار خود را انجام داده، باعث رضایت کارمندان دولت نمی‌شود و لازم است کارهای دیگری صورت گیرد منوط به این است که مجلس قانون را عوض کند. حتماً ما هم آنچه را که مجلس پس از جمع‌بندی دوباره به آن برسد و به ما اعلام کند را اجرا خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: اینکه اگر نظر برخی در مجلس چنین بوده که به افرادی که حقوق بالاتر دریافت می‌کنند افزایش حقوق بیشتری تعلق بگیرد و به آنهایی که حقوق کمتری دریافت می‌کنند افزایش کمتری تعلق گیرد یا حتی عکس این حالت مد نظرشان بوده باید بگویم که چنین سخنانی در هیچ جای مصوبه نیامده است.

نوبخت در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا امسال هم دولت بسته‌های حمایتی به اقشار آسیب پذیر می‌دهد یا نه، اظهار داشت: آنچه سال گذشته به آن عمل کردیم این بود که از مابه‌التفاوت پتروشیمی مبالغی را به صورت بسته حمایتی به جامعه برگرداندیم که این اتفاق به خوبی انجام شده ولی امسال در قانون بودجه این مابه‌التفاوت در خصوص یارانه‌ها منظور شده است که طبق احکام اعلام شده به صورت بسته‌های حمایتی مستقل نیست اما امسال هم دولت چهار بسته حمایتی را به صورت فصلی به اقشار تعریف شده اختصاص خواهد داد که به ازای کالاهای مشخصی پولی به حسابشان واریز می‌شود تا از طریق آن بتوانند یک سبد حمایتی را دریافت کنند.

وی همچنین درباره تحریم‌های اخیر آمریکا افزود: همه صاحبنظران با تمسخر با این مسئله مواجه شده‌اند که آمریکا می‌خواهد تحریم‌ها را در حد دفتر رهبری ببرد. این نشان می‌دهد که چقدر برخورد آنان با موضوع غیر حرفه‌ای و غیر منطقی است. چون بیشتر تحریم‌های آنان هیچ اثری جز ایجاد زحمت برای ملت عزیز ما نداشته و در مجموع اهداف آنان را تأمین نکرده، آنان دیگر به این فکر نمی‌کنند که تکرار دوباره چنین تحریم‌هایی و اضافه‌کردن تحریم‌های قبلی به لیست‌های جدید هیچ چیز را عوض نمی‌کند و قطعاً هیچ اتفاق دیگری نخواهد افتاد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: امروز در جلسه هیئت دولت تمام وقت خود را به این اختصاص دادیم که همان اندک وابستگی بودجه به نفت را هم به نوعی مدیریت کنیم تا اگر نفت هم فروختیم درآمد حاصل از آن را وارد بودجه نکنیم. برای این مهم یک برنامه جدی داریم که ان‌شاءالله از امسال اجرایی خواهد شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

کارمند۹۷۳۵۰۳۱۵:۳۸:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۵
مصوبه را اجرا کردید اما چون نگفته بودند آن ده درصد پلکانی باشد شما هم خود را به کوچه علی چپ زدید و وجدان را نادیده گرفتید و به نفع نجومی بگیران اجرا کردید!!!!!!! اما حق به حق دار خواهد رسید.
ناشناس۹۷۳۵۱۰۱۵:۴۲:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۵
تمام کارکنان رسمی و پیمانی دانشگاه علوم پزشکی اعم از کارمند و هیأت علمی بطور مساوی 18درصد افزایش یافت و به هیچ وجه قانون مجلس اجرایی نشد.
ناشناس۹۷۳۵۳۱۱۵:۵۴:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۵
امیدوارم آقای نوبخت خدا بزودی لطف شماراازسرماکم کند آمین
مجمع کارمندان حق طلب۹۷۳۶۶۷۱۷:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۵
استعفای نوبخت هم رضایت کارمندان را فراهم می کند.
علی 671۹۷۳۶۷۰۱۷:۱۵:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۵
من خودم کارمند باز نشسته آموزش و پرورش هستم .400 تومان که به همه اضافه شده بعد ده درصد معروف فقط به حقوق من 40هزار تومان اضافه شده یعنی منهای ارزش همطرازی فقط به حقوق ما 40هزار تومان اضافه شده و حقوق 20میلیونی سه میلیون چها رصد هزار توان علاوه بر 400 تومان چرا .قرار بود حقوق پایین بیشتر اضافه شود نه حقوق بالا دولت سر ما حقوق بگیران پایین علنی کلاه گذاشته خدا ازشان نگذرد و به درد دچار شوند .
ناشناس۹۷۳۷۰۰۱۷:۲۷:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۵
چرا دقیقا همان مصوبه مجلس را اجرا نکردید و پیچانده اید 3 نون اقتصادی دولت ..باید محاکمه شوند
ناشناس۹۷۳۸۰۲۱۸:۴۶:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۵
((لازم است در شرایط فعلی که به ویژه اوضاع اقتصادی نامناسب است برای رضایت‌شان بکوشیم و اقدامات مؤثر و بهتری در این جهت انجام دهیم.)) آقای محترم با این افتضاح اجرای قانون چطور میخواهید برای رضایت حقوق بگیران غیر نجومی تلاش کنید! شما تمام دغدغه تان حقوق بگیران نجومی است! مثلا الآن میخواهید چکار کنید؟!!
ناشناس۹۷۳۹۱۱۱۹:۴۴:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۵
مطالبه ی حقوق بگیران فرسنگها با مباحث دولت و مجلس فاصله دارد متوسط حقوق ها باید 800 دلار برگردد. تقریبا باید 3 برابر شود. دادستانی به حسن روحانی و علی لاریجانی و رسانه‌ها تذکر دهد.
ناشناس۹۷۳۹۱۹۱۹:۵۶:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۵
این دنیا تموم میشه جناب نوبخت
ناشناس۹۷۴۰۳۱۲۲:۰۰:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۵
باز کارمندای دولت یه افزایش حقوق گرفتن. بخش خصوصی که به روی مبارکشون نمیارن. فکر کنم میخوان هر ده سال رو یک سال حساب کنن.
ناشناس۹۷۴۰۴۴۲۲:۰۸:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۵
دولت هرگز نباید عقلش را دست مجلس بدهد . مجلسی ها برای .. و گرفتن رای یک حرفی میزنند و تصمیمی میگیرند و دولت که نباید آن را اجرا کند
ناشناس۹۷۴۰۶۹۲۲:۲۸:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۵
آقای نوبخت پس چرا برای جانبازان معسر بدبخت زیر 25 درصد قراره 150ت اضافه کنید وعده جانبازان فقیر و نیازمند و آقای نوبخت روز قیامت
کارمند مستاصل وزارت کار۹۷۴۱۵۲۲۳:۴۸:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۵
آقای نوبخت دست پخت شما و مدیران وزارت کار افزایش ۵۴۰ هزار تومانی برای کارمندان وزارت کار و افزایش ۲ تا ۴ میلیونی برای نجومی بگیران وزارت خانه
ناشناس۹۷۴۲۱۸۰۱:۲۰:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۶
واای الف سعودی درسته یا صعودی؟؟ ..

پربحث‌های هفته

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 3. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 4. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 6. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 7. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 8. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 9. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 10. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 11. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 12. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 13. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 14. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 15. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 16. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 17. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 18. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 19. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 20. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 21. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 22. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 23. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 24. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 25. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. همتی: عملیات بازار باز برای پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار پول است/ کسی نمی‌تواند در بازار ارز تأثیر جدی بگذارد

   2. برای کشیدن کارت سوخت عجله نکنید/ اعلام نحوه صحیح سوخت‌گیری

   3. پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم

   4. امسال کارکنان چقدر عیدی می‌گیرند؟ + جدول

   5. مردم نگران مرغ و گوشت برای شب عید نباشند

   6. اخطار دیده‌بان شفافیت و عدالت به عدم حمایت وزارت نفت از تولید داخلی لوله‌های ترش

   7. چرا ایرانی‌ها در ترکیه خانه می‌خرند؟

   8. نقدی بر نگاه روحانی به اثر روابط خارجی بر اقتصاد/ مذاکره وقتی گرفتار سرگیجه استراتژیک هستید توصیه پذیر نیست

   9. فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم

   10. خیز دوباره قیمت، وام جدید مسکن را خنثی کرد

   11. انتشار دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی + جزییات پرواز و جدیدترین یافته‌ها

   12. وزیر صنعت: برای حل مشکلات کشور باید وقت بگذاریم و تدبیر کنیم/ توانایی عبور از شرایط سخت امروز را داریم

   آخرین عناوین