شارژ فوق سریع موبایل در کمتر از ۱۳دقیقه

مهتاب جهاندار، گروه فناوری الف،   3980405093

شرکت ویوو یکی از برندهای مطرح تولیدکننده تلفن هوشمند چینی محسوب می شود که در کنار عرضه مدل های جالب توجه گوشی هوشمند، فناوری هایی مرتبط هم معرفی می کند. حال به تازگی این کمپانی از فناوری شارژ فوق سریع 120 واتی خود رونمایی کرده که باتری 4000 میلی آمپری را در کمتر از 13 دقیقه شارژ می کند.

شارژ فوق سریع موبایل در کمتر از ۱۳دقیقه

سرویس فناوری الف - این روزها معضل شارژ گوشی هوشمند موجب شده تا شرکت های تولیدکننده به فناوری شارژ سریع روی آورند. فناوری که طول مدت زمان شارژ را به شدت کاهش داده و موجب می شود تا افراد در مدت زمان کوتاهی اسمارتفون موردنظر را با باتری بیش از 3000 میلی آمپر شارژ کنند.

اما شرکت ویوو به این فناوری های موجود بسنده نکرده و برای آرامش بیشتر صاحبان گوشی های هوشمند به فناوری شارژ فوق سریع روی آورده است. فناوری که برخلاف مدل های کنونی در مدت زمان بسیار کوتاهی اسمارتفون را شارژ می کند.

یک گوشی هوشمند با باتری 4000 میلی آمپری بیش از یک ساعت برای شارژ نیاز دارد اما در فناوری شارژ جدید Vivo این مدت زمان تنها به 13 دقیقه رسیده که بسیار پایین است. با چنین مدت زمانی افراد نزدیک به 10 دقیقه می توانند گوشی هوشمند موردنظر خود را با باتری 4000 میلی آمپری شارژ کنند.

البته مشخص نیست فناوری مورد اشاره ویوو روی چه گوشی های هوشمندی قرار می گیرد و در این رابط اظهار نظری نشده است. اما انتظار داریم پرچمداران ویوو با فناوری مورد اشاره همراه شوند. Vivo نام فناوری جدید را Super FlashCharge گذاشته که نشان از عملکرد بسیار سریع تکنولوژی جدید دارد. حتی ویوو ویدئویی را هم منتشر کرده که براساس آن درصد شارژ از 10 تا 14 درصد را در کمتر از 16 ثانیه سپری می کند. البته در ویدئو مشخص نیست یک تا 100 درصد در چه مدت زمانی شارژ می شود و اگر کمی محاسبات داشته باشیم به مدت زمان 13 دقیقه می رسیم که بی نظیر است.

ما پیش از این فناوریهای شارژ سریع مختلفی را مشاهده کردیم اما هیچ یک به سرعت فناوری جدید ویوو نیستند. برای مثال اوپو در سال های گذشته فناوری SuperVOOC را با قدرت 50 واتی معرفی کرد. اما فناوری ویوو از نوع 120 واتی است و این یعنی قدرتی دو برابر بیشتر در انتقال شارژ داشته و سرعت شارژ آن نیز بیشتر است.

شیائومی هم در سال گذشته فناوری شارژ سریع 100 واتی خود را معرفی کرد که در 17 دقیقه به شارژ 100 درصدی می رسید. به هر حال مشخص نیست کدام گوشی هوشمند ویوو به این قابلیت مجهز می شود. انتظار داریم گوشی هوشمند اپکس 2019 که با قابلیت 5جی همراه است، به این فناوری شارژ بی نظیر نیز مجهز شود.

جزئیات کافی در دست نیست تا به آن پرداخت و باید منتظر ماند تا مشخص شود، برند چینی چه برنامه ای در سر دارد.