کم مصرف‌های آب تشویق می‌شوند، پرمصرف‌ها جریمه

گروه اقتصادی الف،   3980404240

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان از اجرای طرح تشویق مشترکین کم مصرف و جریمه مشترکین پر مصرف در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی آبفای اصفهان، رضا رضایی اظهار داشت: بر اساس بخش‌نامه جدید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مشترکان مسکونی که مصرف آب سال گذشته آن‌ها زیر الگوی مصرف بوده است در صورت ادامه روند کاهش مصرف خود در ماه‌های خرداد، تیر، مرداد و شهریور ماه سال جاری، مشمول تخفیف آب‌بها می‌شوند.

معاون خدمات مشترکان و درآمد آبفای استان اصفهان گفت: پاداش مشترکینی که مشمول این تخفیف می‌شوند، به صورت بستانکار در قبض آب‌بهای آن‌ها ثبت و اعمال می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به افزایش مصرف آب در     ماه‌های گرم پیش رو اشاره کرد و گفت: این شرکت از همه شهروندان به ویژه مشترکین پرمصرف انتظار دارد با  به‌کارگیری روش‌های مدیریت مصرف، این شرکت را در تأمین و توزیع عادلانه و پایدار آب بین قشرهای مختلف مردم یاری کنند.

رضایی با اشاره به جرائم در نظر گرفته برای مشترکین پرمصرف افزود: اگر مشترکین کاربری‌های غیرمسکونی بیش از ظرفیت قراردادی مندرج در قبض آب‌بهای خود، آب مصرف کنند حداقل سه برابر تعرفه آن کاربری جریمه خواهند شد.

معاون خدمات مشترکان و درآمد آبفای استان اصفهان در پایان سخنانش گفت: استفاده از لوازم کاهنده مصرف آب، کاهش مدت‌زمان استحمام، باز نگذاشتن جریان مداوم آب، نصب سایه‌بان بر روی کولر و آبیاری باغچه و فضای سبز منازل در ساعات ابتدایی صبح یا پایانی شب از جمله روش‌های مدیریت مصرف بهینه آب است که شهروندان می‌توانند آن‌ها را به کار بسته تا مشمول جریمه‌های آب‌بها نشوند.