مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

گروه سیاسی الف،   3980403173 ۵۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟

روزنامه ایران درباره مجادله روحانی و جهانگیری در شورای هماهنگی اقتصادی نوشت: «در جلسه مورد اشاره یعنی جلسه شورای هماهنگی اقتصادی که روز شنبه با حضور سران قوا تشکیل شده بود، درباره راهکارهای اصلاح قیمت سوخت در کشور بحث شد. دولتمردان هم دیدگاههای خود در این خصوص را مطرح کردند. در حالی که برخی حاضران از دولت و مجلس از آزادسازی قیمت سوخت دفاع می‌کردند گروهی از دولت مدافع دونرخی شدن بنزین و سهمیه‌بندی در کنار قیمت واقعی آن بودند. در کنار این دیدگاه – که ظاهراً به رئیس جمهوری هم نزدیک‌تر بود – یک راه حل سوم هم از سوی معاون اول رئیس جمهوری مطرح می‌شود که براساس طرح «هر شهروند ایرانی – یک سهمیه بنزین» عنوان شد. رئیس جمهوری البته با این طرح موافق نبوده است.»

انتشار خبر مجادله روحانی و جهانگیری توسط سایت انتخاب با انتقاد برخی رسانه‌ها همراه شد. روزنامه اعتماد نوشت: «وقتي شرايط به حساس‌ترين و پرفشارترين مرحله خود مي‌رسد، مشخص است كه عقايد و نظرات در نقاطي با يكديگر تلاقي پيدا كنند و اين موضوعي است كه تقريبا در هر سيستمي با هر ساختار و تفكري يك امري كاملا عادي تلقي مي‌شود اما اينكه درست در شرايطي كه كشور با انواع مشكلات دست و پنجه نرم مي‌كند و اتفاقا عده‌اي بي‌صبرانه منتظر هستند تا شاهد يك شكست براي دولت و جريان اصلاحات باشند، مانور دادن بر اخباري كه از يك سو حاشيه‌ساز خواهد بود و از سوي ديگر صحت و سقمش محل بحث است اين سوال را در ذهن تداعي مي‌كند كه اين رسانه‌ها با ادعاي اصلاح‌طلبي در كدام زمين بازي مي‌كنند؟»

روزنامه ایران نوشت: «اصرار به جدایی جهانگیری از دولت معلوم نیست کدام منفعت ملی را دنبال می‌کند. پایگاه خبری که روز گذشته از قهر معاون اول رئیس جمهوری خبر داده بود پیش از این هم داستان سرایی مشابهی را در تیرماه سال گذشته مطرح کرده بود. این سایت خبری که پیش از این اختلاف نظرهای ادعایی بین اعتدالی‌ها و اصلاح‌طلبان در دولت به رهبری محمود واعظی و اسحاق جهانگیری را دستمایه تحلیل‌ها و خبررسانی‌های خود کرده بود دیروز هم تلاش کرد با نسبت دادن سخنانی به روحانی علیه اصلاح‌طلبان همین نقطه قوت کابینه را به چالش بکشد تا شاید خوراکی برای حملات این دو طیف علیه همدیگر بسازد. منتشر‌کنندگان چنین خبرهایی بعید است به طبیعی بودن تفاوت دیدگاه بین اعضای دولت واقف نباشند اما گویا اهداف پشت پرده دیگری را دنبال می‌کنند و مصالح خود را در گل آلود کردن فضا می‌دانند.»

***

نظر علی مطهری درباره موضع‌گیری نظامیان در انتخابات

خبرآنلاین نوشت: «برای تشکیلات نظامی، سم است که از جریان سیاسی خط بگیرد یا گروه‌های سیاسی طمع کنند و بگویند ما تیپ داریم، نه اینها سرباز ولایت فقیه هستند. نیروهای مسلح آبروی خود را نباید خرج فلان نماینده برای رأی گیری کنند. نیروهای مسلح باید از دسته بندهای سیاسی جدا باشند.» این جملاتی بود که اخیر سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران خطاب به نیروهای نظامی مطرح کرد و به نوعی آنها را از ورود به هرگونه تحرکات سیاسی و انتخاباتی برحذر داشت.

در همین راستا علی مطهری نماینده مردم تهران در واکنش به توصیه های اخیر سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران به نیروهای نظامی گفت: این تذکر خیلی خوبی است که آقای خاتمی مطرح کردند و این همان تذکری است که امام(ره) بارها گفتند و در وصیت نامه‌شان هم به آن اشاره کردند.

او با بیان اینکه امیدواریم نیروهای نظامی به این تذکرات عمل کنند، گفت: انشالله به این تذکرات عمل شود چرا که در گذشته دخالت‌های زیادی چه در انتخابات مجلس و چه در انتخابات ریاست جمهوری از سوی نظامی‌ها صورت گرفته است درحالی که اساسا ورود این نیروها به سیاست و اقتصاد خطرناک است.  برای خودشان هم خطرناک است و کم کم باید پایشان را از این حوزه‌ها بیرون بکشند. 

مطهری در پاسخ به این سوال که امروز چه میزان مسئله حضور نظامی‌ها در اقتصاد مرتفع شده است گفت: پیشرفت‌هایی در این زمینه صورت گرفته است چراکه مقام رهبری هم به این موضوع اشاره کرده بودند اما به نظر می‌رسد لازم باشد این امر سرعت بیشتری به خود بگیرد. 

او افزود: نیروهای نظامی‌ می‌توانند برخی از پروژه‌ها را که از توان بخش خصوصی خارج است بپذیرند اما نباید مالکیت پیدا کنند به طوری که ابتدا مالک و بعد تبدیل به سرمایه داران بزرگی شوند که بعدها مشکل برای کشور به وجود بیاید.

***

آشنا به فکر بعد از دولت دوازدهم است

جواد امام، فعال سیاسی در گفت‌وگو با ایلنا، در واکنش به توئیت اخیر حسام‌الدین آشنا که در آن از آبروی ریخته رهبر جریان اصلاحات صحبت کرده بود، گفت: این سخنان نشان می‌دهد که آقای آشنا جایگاهی نداشته و همیشه به جایی آویزان می‌شده است.

وی افزود: آقای آشنا دارد برای بعد از آقای روحانی فکری برای خود می‌کند و یکی از دلایل ناکامی دولت حضور افرادی مثل آقای «ناآشنا» است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به اینکه واکنش آقای روحانی به این رفتار آقای آشنا چه باید باشد، گفت: آقای روحانی حداقل به احترام آنهایی که به او اقبال نشان دادند و به احترام افرادی که باعث شدند تا آقای روحانی رای بیاورد، باید یک عکس‌العمل صریح و روشن داشته باشد و تکلیف امثال آقای آشنا را برای ادامه مسیر روشن کند.

وی گفت: اصلاح طلبان تلاش کردند این دولت سرکار بیاید و حالا که آمده سر کار برخی افراد حاضر در این دولت مثل آقای آشنا هیچ نسبتی با اصلاح‌طلبان ندارند اما گویا اصلاح‌طلبان باید هزینه آن را بپردازند.

***

پشت پرده سانسور سریال گاندو

رجانیوز نوشت: پنج‌شنبه گذشته، درحالی که مخاطبان سریال گاندو منتظر قسمت جدید بودند، در اقدامی غیر منتظره، قسمت قبلی آن بازپخش شد.

بنا به گفته مشاور مدیر شبکه سه، موضوع اصلی قسمت سیزدهم این سریال که با وقفه‌ای یک روزه پخش شد، دستگیری خواهرزاده یکی از مسئولین دولتی بود که به همین جهت پخش این قسمت از سریال، با فشار دولتی‌ها، یک روز به تاخیر افتاد...

رسایی در بهمن ماه ۹۳ گفته بود: «توضیح دهید کدام مدیر در نهاد ریاست جمهوری در نفوذ دادن این افراد نقش بسزایی داشته است؟ جیسون رضائیان با مکاتبات چه فردی در تهیه محتوای جاسوسی خود از موانع مهم امنیتی عبور می کرده است؟ چه کسی از احضار و رسیدگی به پرونده این مدیر نهاد (ا – س) که از اقوام نزدیک یک مقام عالی در نهاد ریاست جمهوری است، جلوگیری می کند و او را که رئیس یک مرکز نهاد است، خط قرمز خود خوانده است تا نهادهای امنیتی و قضایی به آن نزدیک نشوند؟»

جواد افشار کارگردان سریال تلویزیونی «گاندو» در مصاحبه‌ای که در ۲ تیر ماه ۱۳۹۸ با تسنیم داشته است، با اشاره به فشارهای مسئولین دولتی مبنی بر حذف واژه «دولت» از دیالوگ‌ها، در این باره گفت: «همگان باید بدانند هرکسی که واقعاً به این مردم خیانت کرده و جاسوسی می‌کند به مردم و کشورش خیانت کرده و باید تاوان آن را پَس بدهد...بنا نیست هیچ مقام ارشدی تاوان عملکرد فلان اقوام و فامیل خود را بدهد.»

افشار در بخشی دیگر از مصاحبه‌اش با ذکر این نکته که «امنیت ملی با هیچ‌کس تعارف ندارد و هرکس در هر سطح و جایگاه آگاهانه یا ناآگاهانه، اگر در جهت خلاف موازین مردم و نظام حرکت کند باید با آن برخورد شود»،از مقامات دولتی خواسته است که «برای نمایش آنچه واقعیت داشته است(همکاری اقوام مقام عالی‌رتبه دولتی با جاسوس آمریکایی)، اجازه داده شود.» 

 حال با توجه به فشارهای وارده بر صدا و سیما برای حذف دیالوگی در قسمت سیزدهم سریال «گاندو»خواهرزاده رییس جمهور و تغییر آن به «خواهرزاده یکی از مسئولین»، این سوال مطرح می‌شود که آیا خواهرزاده روحانی، همان همکار «جیسون رضائیان» در نهاد ریاست جمهوری است که حتی طمع آدامس رئیس جمهور را نیز به «جیسون رضائیان» گفته بود؟

***

جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی

امروز خبرگزاری برنا مصاحبه‌ای از محمود صادقی نماینده مجلس منتشر کرد که طی آن صادقی مدعی شده بود این پرونده در دستور بررسی مجدد است. صادقی گفت: شنیده‌ام که اخیرا در خصوص بازگشایی مجدد پرونده سعید طوسی موافقت شده و رئیس قوه قضائیه موافقت کرده‌اند تا پرونده مجدداً رسیدگی شود.

صادقی گفت: باخبر شده‌ام که دادستان اعلام کرده در این پرونده اعمال نفوذ صورت گرفته است. ایشان چون فردی سرشناس بوده نفوذ داشته و رای تجدیدنظر خلاف شرع و قانون تشخیص داده شده و قرار است مجددا بررسی شود.

این مصاحبه با واکنش دادستان کل کشور و سعید طوسی روبه‌رو شد. حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور صبح امروز در دادسرای ناحیه ۱۲ تهران در جمع خبرنگاران درباره ادعایی مبنی بر دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی که خبرش توسط محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی منتشر شده است، گفت: منبع خبر آقای صادقی کجاست؟

دادستان کل کشور در واکنش به اینکه صادقی گفته است دادستان کل کشور خبر از اعمال نفوذ در این پرونده داده است، تصریح کرد: من چنین چیزی نگفته‌ام و تکذیب می‌کنم.

سعید طوسی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، اظهارات صادقی را تکذیب کرد.

اما این پایان ماجرا نبود، محمود صادقی در توییتی درباره این مصاحبه نوشت: «دیروز در مصاحبه با برنا گفتم: مطلع شده ام اخیرا با تقاضای شکات پرونده سعید طوسی برای اعمال ماده 477 و رسیدگی مجدد به آن موافقت شده است. در بعضی از خبرها از من نقل قول شده که رییس قوه قضاییه دستور رسیدگی را داده یا دادستانی این خبر را اعلام کرده، درحالیکه من در مصاحبه چنین نگفتم.»

محمد حسن بلاغی مبین، مدیرعامل خبرگزاری برنا هم در توییتی با اشاره به توییت محمود صادقی نوشت: «آقای صادقی، یکبار قبل از انتشار و یکبار بعد از این توییت فایل صوتی مصاحبه شما را چک کردیم، همه حرف های منتشر شده نعل به نعل صحبت های شماست، اینکه چه اتفاقی افتاده تکذیب کردید را نمی دانیم ولی اگر لازم باشد جهت اطلاع مخاطبان فایل صوتی مصاحبه شما را منتشر می کنیم»

عناوین مرتبط

۲۷ شهریور ۱۳۹۸روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی
۲۵ شهریور ۱۳۹۸توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد
۲۴ شهریور ۱۳۹۸اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما
۲۳ شهریور ۱۳۹۸آیا نقد اعضای دفتر رهبری امکان‌پذیراست؟/ نظر کواکبیان درباره نظارت استصوابی/ ابهامات استعفای فاضل لاریجانی
۲۰ شهریور ۱۳۹۸نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۸واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۹۵۲۵۲۰:۳۹:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۳
روحانی و جهانگیری هردو باید کناره گیری نمایند که ملت رو بیچاره کرده اند.
ناشناس۹۶۹۷۰۲۲۲:۴۰:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۳
این دولت و مجلس ، روی قاجار و پهلوی رو سفید کرده و داره تلاش میکنه به رکورد دولت خاتمی و مجلس ششم در خیانت به ایران برسه
ناشناس۹۷۰۳۴۳۱۰:۴۸:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۴
منفی مشکوکه یا رباته یا تیم دولتی چند میگیرن واسه ایستادن جلوی نظر مردم؟
ناشناس۹۷۰۴۷۶۱۱:۲۲:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۴
منفی ها دهندگان از آلبانی هستن.
ناشناس۹۷۰۸۲۷۱۲:۵۲:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۴
باز مثل اوایل انقلاب ، منافقین البانی و دولتی های جاسوس با هم یکی شدن
ناشناس۹۷۱۰۹۷۱۴:۳۶:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۴
شما چقدر میگیری برای تخریب و دروغ پراکنی و بتن ریزی و کارشکنی و سنگ اندازی
ناشناس۹۶۹۷۰۴۲۲:۴۱:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۳
وقتی فساد و جاسوسی دولت و اطرافیانش به این اندازه واضحه چرا دستگیر نمیشن ؟؟؟؟؟؟
ناشناس۹۶۹۷۱۵۲۲:۴۴:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۳
عدالت اون وقتی اجرا میشه که اینها محاکمه و اعدام بشن
ناشناس۹۶۹۷۱۶۲۲:۴۵:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۳
چرا خواهرزاده رئیس رو اعدام نمیکنن ؟؟؟
ناشناس۹۶۹۷۱۹۲۲:۴۷:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۳
برادرِ ر برادرِ ج خواهرزادهء ر برادرزادهء ع ... دیگه نبود ؟ برادری ؟ خواهری ؟ برادرزاده ای ؟ خواهرزاده ای ؟ فامیلی ؟ چیزی ؟
ناشناس۹۶۹۸۹۸۰۱:۲۶:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۴
امروز از محاکمه خواهرزاده ش جلوگیری کنه ، فردای قیامت چجوری میخواد از خودش و اینهمه فساد و جنایت فرار کنه ؟
ناشناس۹۷۰۰۶۱۰۸:۳۱:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۴
منفیها خیلی تابلو است که هماهنگ شدن برای حمایت از دولتیها آخه واقعا کسی مونده در بی عرضه بودن این دولت شک داشته باشه؟
ناشناس۹۶۹۵۲۸۲۰:۴۲:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۳
علی مطهری عوامفریبی می کند.
ناشناس۹۶۹۹۵۷۰۶:۱۸:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۴
يعنی تاييد سخنان آقای خاتمی عوام فريبی است؟!
ناشناس۹۷۰۳۷۲۱۰:۵۹:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۴
بله
ناشناس۹۷۰۳۸۲۱۱:۰۱:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۴
خاتمی هم عوامفریبی می کند.
ناشناس۹۷۰۷۱۱۱۲:۲۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۴
خاتمی با تَکرار میکنم بعد دلار 140000 ریالی هست
الی۹۷۱۵۳۲۱۶:۵۶:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۴
محمد خاتمی هم عوام فریب است و هم خیانت پیشه!
ناشناس۹۶۹۶۰۶۲۱:۴۶:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۳
طوسی چه خبر چرا با مردم اینجوری رفتار میکنید ملت نا محرم نیستن اگر کاری کرده محاکمه کنید تا مردم طعم عدالت رو بفهمند اگر کاری نکرده به صورت رسمی اعلام کنید حالا که که همه فکر میکنن کاری شده چرا شما هیچی نمیگید
ناشناس۹۶۹۶۴۵۲۲:۰۷:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۳
دولتی که حتی تحمل صدای گفتن بخش بسیار کوچکی از واقعیت در یک سریال تلویزیونی رو هم نداره ،همین قدر تباه.
ناشناس۹۶۹۶۶۱۲۲:۱۱:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۳
خدا لعنت کنه ... و خواهرزاده جاسوسش رو
ناشناس۹۷۰۵۱۵۱۱:۲۷:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۴
ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی
ناشناس۹۶۹۷۰۶۲۲:۴۱:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۳
واقعا خواهرزاده ..... بوده ؟ به کی رای دادن جماعت ، خدایا !
ناشناس۹۷۰۵۱۷۱۱:۲۸:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۴
فقط اعدام .
ناشناس۹۶۹۷۰۸۲۲:۴۲:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۳
این قصه جاسوسی مسئولین و نزدیکانشون واقعا وحشتناک شده
ناشناس۹۶۹۷۰۹۲۲:۴۲:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۳
# اجرای عدالت با اعدام خواهرزاده ...
ناشناس۹۶۹۷۱۱۲۲:۴۳:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۳
خدا لعنت کنه خودش و خواهرزاده خائنش رو
ناشناس۹۶۹۷۱۳۲۲:۴۴:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۳
محیط زیست که رسما لونه جاسوسی رفقاش شد . شانس آوردیم داماد این نشد رئیس زمین شناسی وگرنه با کمک خواهرزاده پدرزنش چه کارها که نمیکردن
ناشناس۹۶۹۷۲۳۲۲:۵۰:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۳
کشور بزرگ ایران با ۸۶ میلیون نفر جمعیتش ، بدجوری بازیچه دست اقوام درجه یک و دو و سه و چهار و ............. مقامات و مسئولان شده است .
ناشناس۹۶۹۸۱۷۰۰:۰۹:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۴
بجای دعوای زرگری قیمت پیاز و سیب زمینی درست کنند وقتی دورشون تموم شد تو سر هم برنند وقت ملت ارزش داره
ناشناس۹۶۹۸۸۲۰۰:۵۹:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۴
سریال گاند و حتی در بین ایرانیان خارج کشور طرفداران زیادی را پیدا کرده. فقط موسیقی متن سریال نیاز به تحرک بیشتری دارد.
ناشناس۹۷۰۱۷۱۰۹:۲۴:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۴
فقط عده کمی آن را می بینند.
ناشناس۹۷۰۵۰۱۱۱:۲۵:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۴
سریال پر بیننده ایست و نظر مردم رو جلب کرده است .
ناشناس۹۷۰۷۶۰۱۲:۳۹:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۴
منظورت عده کمی از منافقین و دولتی های جاسوسه ؟
ناشناس۹۷۰۱۸۷۰۹:۳۰:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۴
حیف پول که صرف ساخت آن شده.
ناشناس۹۷۰۴۹۱۱۱:۲۴:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۴
حیف من که به اینها رای دادم.
ناشناس۹۷۰۰۳۹۰۸:۲۰:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۴
درود بر فرزند خلف شهید مطهری
ناشناس۹۷۰۲۶۳۱۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۴
درود بر مطهری چون از گشت ارشاد تو مجلس حمایت ویژه کرد
ناشناس۹۷۰۳۸۷۱۱:۰۲:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۴
پسر نوح با بدان بنشست / خاندان نبوتش گم شد
ناشناس۹۷۰۰۶۶۰۸:۳۳:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۴
اقاي صادقي يكي از نماينده هاي شجاع ومردمي مجلس است كه ادامه دهنده راه مدرس هستند
سهراب۹۷۰۱۴۶۰۹:۱۵:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۴
یا مدرس رو نمیشناسی و یا نمی دانی ادامه دهنده راه یعنی چی؟؟؟؟!!!!!!
ناشناس۹۷۰۲۲۶۰۹:۴۴:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۴
آفرین چرا در مورد افزایش دلار سکوت کرد؟
ناشناس۹۷۰۲۲۸۰۹:۴۵:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۴
اگر شجاعه چرا رای خودشو شفاف اعلام نمیکنه ؟
ناشناس۹۷۰۲۵۷۱۰:۰۷:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۴
آقای صادقی اگر شجاعت داره نظرش درمورد شفافیت آرای نماینده ها چیه؟
ناشناس۹۷۰۲۷۲۱۰:۱۴:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۴
من نمایندمو با شفافیت آرا میسنجم چون من اون نماینده به عنوان وکیل خودم انتخاب کردم باید بدونم رایش تو مجلس چیه آیا آقای صادقی به شفافیت آرا اعتقاد داره ؟
ناشناس۹۷۰۳۰۹۱۰:۳۳:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۴
این را دیگر همه می دانند که جناب صادقی ماجرای طوسی رو پیش می کشه که ماجرای زن جاسوس بازداشتی در شرکت نفتو پوشش بده.
ناشناس۹۷۰۳۸۰۱۱:۰۱:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۴
مدرس هیچ وقت وکیل الدوله نشد. حتی به قیمت جانش
ناشناس۹۷۰۰۸۴۰۸:۴۲:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۴
این دولت حامی ثروتمندان و دشمن فقراست .
ناشناس۹۷۰۲۳۹۰۹:۵۳:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۴
هماهنگ هستند برای دور کردن ذهن مردم از واقعیت .
ناشناس۹۷۰۳۱۱۱۰:۳۴:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۴
این را دیگر همه می دانند که جناب صادقی ماجرای طوسی رو پیش می کشه که ماجرای زن جاسوس بازداشتی در شرکت نفتو پوشش بده.
ناشناس۹۷۰۳۹۶۱۱:۰۶:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۴
خواهرزاده اش جاسوس بوده وای به حال این ملت به کی رای دادند و اعتماد کردند ؟!

پربحث‌های اخیر

 1. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 2. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 3. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 4. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 5. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 6. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 7. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 8. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 9. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 10. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 11. ظریف بامداد جمعه راهی نیویورک می شود

 12. تعطیلی بخش‌هایی از خطوط مترو در روز ۳۱ شهریور

 13. هشدار قلعه‌نویی به کی‌روش

 14. اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها

 15. یکی از فرماندهان ائتلاف سعودی در یمن کشته شد

 16. پامپئو: به دنبال راه‌حل مسالمت‌آمیز در منطقه‌ایم و امیدوارم ایران این را ببیند

 17. عربستان 20 میلیون بشکه نفت از عراق درخواست کرد

 18. گاس هیدینک از تیم ملی امید چین اخراج شد

 19. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 20. «ایدز» کسی را نمی‌کشد

 21. پمپئو، سهواً به نقش مخرب ترامپ در تنش‌ با ایران اعتراف کرد

 22. چرا ترامپ جنگ نمی‌خواهد؟

 23. پیامدهای حمله به آرامکو؛ افشاگری جدید درباره بن‌ سلمان

 24. محور جدید شرارت در خاورمیانه؟

 25. پیش بینی آینده فروش نفت در بورس

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 2. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 3. لودریان: ایران باید کاملا به برجام بازگردد

 4. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 5. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 6. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 9. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 10. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 11. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 12. ابتکار دانشمندان ایرانی در تشخیص سریع سرطان  

 13. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 14. ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکو

 15. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 16. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 17. انتشار عکس جنجال‌برانگیز جاستین ترودو+عکس

 18. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 19. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 20. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 21. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 22. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 23. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 24. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 25. شرارت برای معروف شدن در نظام آباد

پربحث‌های هفته

 1. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 5. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. زنان را به استادیوم راه بدهید

 8. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 9. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 10. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 11. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 12. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 2. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 3. ۲۱ کارگر بازداشتی هپکو آزاد شدند؛ ۸ نفر ماندند

 4. سرلشکر سلامی: هیچ مشکلی در امنیت مرزها نداریم

 5. تقدیر «موسسه دیده‌بان شفافیت همدان» از آیت‌الله رئیسی

 6. قوه قضاییه: آنان که رفتند، آنان که آمدند

 7. ظریف: بقایای تیم بی در حال فریب دادن ترامپ است

 8. ذوالنور: برخی نمایندگان، مجلس را بی‌خاصیت کرده‌اند

 9. موشکی که برگ برنده سپاه در خلیج فارس شد+تصاویر

 10. گزارش بلومبرگ از میزان تاثیر تحریم‌های جدید علیه ایران

 11. روایت کیهان از پوست خربزه اصلاح‌طلبان برای آخرین سوءاستفاده از روحانی

 12. ارتش و سپاه رژه هوایی مشترک برگزار می‌کنند

 13. مداح برنامه دیدار موکب داران با رهبر انقلاب کیست؟ +عکس

 14. تولیت آستان قدس: روحانیت باید به مردم بصیرت و امید بدهد

 15. سردار سلامی: دشمنان در برابر قدرت ایران مجبورند هر حادثه‌ای را به دروغ هم که شده، به ما نسبت دهند

 16. فرهنگ مقاومت در مسیر جهانی شدن

پربحث‌های هفته

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 3. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 4. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 5. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 6. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 7. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 8. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 9. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 10. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 11. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 12. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 13. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 14. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 15. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 16. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 17. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 18. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 19. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 20. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 21. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 23. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 24. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 25. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

آخرین عناوین