تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

گروه حوادث الف،   3980403086 ۹۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

پرونده شهردار اسبق تهران که متهم به قتل همسر دومش است در حالی در نوبت رسیدگی در دادگاه کیفری یک استان تهران قرار دارد که خانواده و بستگان او در تلاش هستند شاید بتوانند با گرفتن رضایت خانواده مقتول از قصاص او جلوگیری کنند.

تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

مسعود استاد، برادر میترا استاد (مقتول) در گفت‌وگو با همشهری از آخرین جزئیات پرونده می‌گوید.

درخواست‌تان همچنان قصاص است؟

ما اصرار بر قصاص داریم و نظرمان تغییر نخواهد کرد. حق تولد و مرگ فقط دست خداست، اما آقای نجفی حق زندگی را از خواهرم گرفت. اگر مرگ او یک حادثه بود کنار می‌آمدیم، اما این اتفاق به هیچ عنوان قابل بخشش نیست. درخواست پدر و مادرم و خواهرزاده‌ام (پسر میترا) قصاص است.

در این مدت از طرف خانواده نجفی چه تلاش‌هایی برای گرفتن رضایت شده است؟

روزی که برای خواهرم مراسم ختم گرفتیم، اکثر دوستانش به مسجد آمدند برای عرض تسلیت. البته خانواده آقای نجفی مانند برادر، برادرزاده و دامادش هم برای تسلیت‌گویی آمدند. پس از آن هم با من و خانواده‌ام تماس گرفتند که آراممان کنند و خواستند که او را ببخشیم. چندبار هم پیامک دادند.

پاسختان چه بود؟

گفتم که قصاص. داماد آقای نجفی و برادرزاده‌اش به من زنگ زدند و اصرار داشتند که در دادگاه از خونخواهی گذشت کنیم. اما ما کوتاه نخواهیم آمد.

خود آقای نجفی چطور؟ از زندان تماسی با شما نگرفته است؟

خیر. فقط در دادسرا تلاش کرد تا از من و خانواده‌ام رضایت بگیرد. در آنجا ابراز پشیمانی کرد و حتی خطاب به مادرم گفت: «حاج خانم دختر شما امانت بود دست من و شما هم بارها تأکید کرده بودید روی این جمله که دختر من امانت است دست شما. اما من امانتدار خوبی نبودم و قصدم قتل نبود.» او با گفتن این جمله ابراز شرمندگی کرد و معذرت خواست.

با این حال ممکن است نظر خانواده‌تان تغییر کند؟

نه. مادرم به‌شدت ناراحت و افسرده است. آقای نجفی در دادسرا به من گفت که پس از قتل خواهرم تصمیم به‌خودکشی گرفته و به بالکن رفته که خودش را پرت کند اما به این فکر کرده که خودکشی گناه بزرگی است و پشیمان شده است. مگر کشتن خواهرم گناه نبود؟ اینکه پسر خواهرم بی‌مادر شده گناه بزرگی نیست؟ این چیزها ما را عذاب می‌دهد و حرف‌های دیگری که علیه خواهرم می‌زنند یا در فضای مجازی از جانب ما نظر می‌دهند. یکی از همین نظرها این بود که خانواده استاد نمی‌تواند نصف دیه را جور کنند برای همین نجفی قصاص نمی‌شود. نمی‌دانم چطور راضی می‌شوند که درباره ما اینطور نظر بدهند.

پیش از این حادثه رابطه شما با آقای نجفی چطور بود؟

مثل دو تا دوست. من حتی با خواهرم هم رفیق بودم. اصلا بحث خواهر و شوهرخواهری نبود. رابطه من با هر دوی آنها خیلی خوب و دوستانه بود و رفت‌وآمد داشتیم. حتی شب قبل از حادثه من آنجا بودم. ظاهرا با هم بحث داشتند اما به احترام من سعی کرده بودند با هم خوب رفتار کنند. در واقع آن شب ظاهرسازی کردند.

رابطه آقای نجفی با خانواده‌تان چطور بود؟

بر خلاف پدرم با مادرم خیلی خوب بود. مادرم خیلی به خانه خواهرم رفت‌وآمد داشت. حتی برای اسباب‌کشی به کمکشان رفته بودیم. اکثر کارهای اسباب‌کشی را من انجام دادم اما چه‌کسی فکر می‌کرد که این حادثه تلخ و شوک‌آور رخ بدهد.

یعنی با پدرتان رابطه خوبی نداشت؟

دیگر نمی‌خواهم وارد این جزئیات خصوصی شوم.

ظاهرا هنوز برای رسیدگی به پرونده قتل خواهرتان تعیین وقت نشده. درست است؟

در پیامکی که برای ما ارسال شده، نوشته که زمان جلسه محاکمه دهم تیرماه است. اما هنوز ساعتش را اعلام نکرده‌اند.

وکیل گرفته‌اید؟

نه. نیازی به وکیل نداریم و فکر نمی‌کنم وکیل بگیریم. همه‌‌چیز مشخص و محرز است. آقای نجفی به قتل اعتراف کرده و درخواست ما هم قصاص است.

از وضعیت پسر میترا بگویید. الان کجا زندگی می‌کند.

پیش من زندگی می‌کند. حال روحی‌اش روزبه‌روز بدتر می‌شود. او به‌شدت افسرده است. اکثر وقت‌ها یک گوشه کز کرده و گریه می‌کند. شب‌ها هم جرأت ندارد تنهایی بخوابد. از دو روانشناس وقت گرفته‌ام و قرار است در این هفته او را به دکتر ببرم. مدام سر خاک مادرش می‌رود که آرام شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۸۴۰۵۱۱:۳۲:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۳
کلاف سر در گمی شده!
ناشناس۹۶۸۵۱۲۱۲:۲۶:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۳
چند کارگاه مجرب باید تحقیق کنند که نجفی قتل را انجام داده و با گردن گرفته و یا همه اینها سناریوی اتاق فکر است برای سرگرم کردن مردم
ناشناس۹۶۸۶۵۵۱۳:۲۹:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۳
بدتر از قتلی که انجام داده، دروغ هایی است که می گوید.
رادمنش۹۶۸۷۸۰۱۴:۱۷:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۳
فیلم هندی یا پلیسی زیاد میبینی؟ طرف را کشته خودش و وکیلش هم پذیرفتن و ادعایی ندارن من و شما این وسط توهم بزنیم که چی؟
ناشناس۹۶۹۱۵۸۱۶:۵۲:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۳
نه شما مثل اینکه سرت مثل کبک تو برف گیر کرده
ناشناس۹۶۸۸۷۴۱۴:۴۷:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۳
وقتی صراحتا اعلام کرده که قاتل است هنوز عده ای به زور می خواهند صورت مسئله را عوض کنند! خدا جای حق نشسته اونهایی که به زور به دنبال عوض کردن اصل ماجرا هستند ممکن است روزی در همین دنیا مشابه همین بلا برسرشان بیاید! شاید تلاش از خانواده متوفی جهت اخذ رضایت بد نباشد اما به زور و با هوچی گری، گرفتن رضایت از خانواده متوفی اصلا کار درستی نیست و قطعا افرادی که مسبب این موضوع باشند باید روزی حتی در این دنیا تاوان این کار خود را بدهند.
؛))۹۶۹۷۶۷۲۳:۲۳:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۳
شما تو مصاحبه ی این آقا خوندی که خانواده ی نجفی باهوچی گری می خواد رضایت بگیره؟؟
ناشناس۹۶۸۸۸۴۱۴:۵۶:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۳
واقعا کسی که خودش رو بخواب زده بیدار نتوان کرد
ناشناس۹۶۸۸۸۳۱۴:۵۵:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۳
اگر رضایت دهید به خون آن مرحوم خیانت کرده آید ،این افراد فکر می‌کنند با پول باری به هر جهت بدست آمده می‌توانند هر خونی را پایمال کنند فقط قصاص وَلَكُمْ فِي الْقِصَاصِ حَيَاةٌ يَاْ أُولِيْ الأَلْبَابِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ و براى شما اى صاحبان خرد در پياده كردن حكم قصاص زندگى جامعه است شايد از خونريزى به ناحق پرهيز كنيد سوره : البقرة آیه :
ناشناس۹۶۹۱۹۵۱۷:۱۷:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۳
شما چکاره هستی هی مصاحبه می کنی؟؟ قیمت تعیین می کنی؟ عمرا نجفی را قصاص کنی.
ناشناس۹۶۸۴۲۶۱۱:۴۰:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۳
به نظر من این خانم پرستو نبوده ولی نهاد های امنیتی با دخالت در زندگی این دو و دادن شنود مکالمات به همسر نجفی باعث بهم خوردن این زندگی شدن و باید پاسخگو باشن
ناشناس۹۶۸۵۴۸۱۲:۴۱:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۳
یعنی چی که میگی به نظر من این جوری بوده ؟ مگه تو از این مسائل خبر داری؟ مگر این چیزها نظر دادنی هست که آدم از پیش خودش همین جوری یک نظری بده ؟ بابا یک کم تقوا به خرج بدید، این نظر دادن ها رو باید بعدا جواب بدید که چرا کیلویی نظر داده اید.
ناشناس۹۶۹۸۳۲۰۰:۱۹:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۴
چی بهت فشار وارد شد .. ؟
ناشناس۹۶۸۴۳۵۱۱:۴۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۳
سرهنگ استاد کی هست؟
پرستو۹۶۸۴۴۳۱۱:۴۷:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۳
بالاخره امانت بود یا پرستو؟؟؟
ناشناس۹۶۸۴۵۵۱۱:۵۲:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۳
قصاص قاتل مرهمی بر زخم و الآم خانواده مقتول است .
محمد۹۶۸۵۰۴۱۲:۲۲:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۳
کشتن یه فرد دیگه مرهمه!!! بخشش یکی از بزرگترین اعمال نیکو یه فرد می تونه باشه و هزاران ثواب و اجر پیش خدا داره
پیما۹۶۹۰۷۶۱۶:۲۰:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۳
کشتن یک فرد دیگه نه! اعدام کسی که با گلوله گوشت و استخوان عزیزشون رو پاره کرده.
ناشناس۹۶۹۰۹۶۱۶:۳۲:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۳
دوست عزیز شما کلام خدا را داری نفی می کنی جایی که در قرآن آمده در قصاص زندگی است شما داری نفی می کنی. بله در اسلام بخشش و گذشت آمده است و تاکید هم شده ولی قصاص هم آمده اصل بر گذشت نیست توصیه است ولی قصاص قانون و اصل است متوجه شدید یا باز هم الکی دارید از باب ... بر طبل بخشش می کوبید نفرین خوب نیست ولی گاهی آدمی می گوید شماها که دائم از بخشش صحبت می کنید کاش مبتلا به همچین وضعیتی می شدید می دیدید آیا بخشش می کردید یا نه مثل همین اصلاح طلبان و نجفی که دم از حقوق زن می زدند و در عمل دیدید حقوق زن یعنی منافع سیاسی خودمان که مقتول را پرستو بنامیم و فحشش بدهیم
ناشناس۹۶۹۸۰۳۲۳:۵۷:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۳
قرآن نگفته قصاص اصل و قانون است، قصاص و بخشش را هردو پیشنهاد داده ولی بخشش را بر انتقام برتری داده و فرموده لذتی که در بخشش است در انتقام نیست. خانم یا آقای محترم، بر طبل انتقام نکوبید و آتیش بیار معرکه نشوید.
ناشناس۹۶۹۱۰۸۱۶:۴۰:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۳
از توصیه های دینی و مذهبی به جا و صحیح استفاده کنید .
ناشناس۹۶۹۴۲۲۱۹:۴۶:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۳
عزیز خودتو کشته بودن همینقدر بزرگوار بودی یا خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طائی شدن آسان بود؟
ناشناس۹۶۸۸۱۳۱۴:۲۷:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۳
فقط باید قصاص شود بخاطر ظلمی که به پسر مقتول شده و......فقط قصاص بخاطر حتی مشکلاتی که شاید واسه جامعه ی ما پیش آید که راحت ادم بکشن !
ناشناس۹۶۸۴۵۶۱۱:۵۲:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۳
فقط اعدام.
ناشناس۹۶۹۸۰۶۲۳:۵۹:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۳
بعضی ها چقدر. سنگدل هستند.
ناشناس۹۶۸۴۵۹۱۱:۵۳:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۳
قصاص حق مسلم خانواده مرحومه میترا استاد است .
ناشناس۹۶۸۵۲۹۱۲:۳۴:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۳
همان اسلامی که این حق را به ولی دم داده، سفارش به بخشش می کند. اسلام دین گذشت و فداکاری ست. خداوند در آخرت به لحاظ این بخشش، مقتول و ولی دم را مورد آمرزش قرار می دهد.
ناشناس۹۶۸۶۷۵۱۳:۳۵:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۳
قوانین اسلام خوبه ولی تو کشور ما این قوانین رو خراب می کنن مثل مهریه که همه دار و ندارم خرج نامزدم کردم بعدش اومد مهریه اش گذاشت اجرا خلاصه باید تا اخر عمر مثل برده برای ایشون کار کنم
پرتو۹۶۹۳۴۴۱۸:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۳
نامزدی مهریه داره جدیدا ؟
محمد۹۶۸۵۳۱۱۲:۳۵:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۳
حق مسلم و حرفی توش نیست ولی بخشش یه چیز دیگست البته اگر قصاص نشه 10 تا 15 سال زندان داره به خاطر جنبه عمومی قتل ... که خودش یه عمره
ناشناس۹۶۸۷۳۷۱۴:۰۱:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۳
فقها یارسان رو کافر محسوب می کنن پس فقط دیه داره نه قصاص
نا شناس۹۶۸۵۱۴۱۲:۲۷:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۳
در نهايت از هر طرف فشار مياورند و از خانواده ميترا رضايت ميگيرند و اين ظلم است در حق ملت صبور و مقاوم و هميشه حاصر در صحنه كه فشار ها را تحمل ميكند.
سید۹۶۸۵۲۶۱۲:۳۳:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۳
مگه ایشون ولی دم هست که همش تو رسانه ها مصاحبه میکنه ؟
ناشناس۹۶۹۳۰۵۱۸:۰۲:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۳
تو کی هستی که یه تنه داری برای نجفی کامنت می زاری؟ چقدر ..
ناشناس۹۶۸۵۳۴۱۲:۳۸:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۳
روحش شاد.. دردناک است اما بخشش زیباست و به نظرم تنبیهی به مراتب بدتر است برای قاتل.. چرا که چیزی در دنیا سهمگین تر از عذاب وجدان و شرمندگی نیست.. آقای نجفی باقی عمر را در انزوا و طرد شدگی و خجالت زدگی سپری خواهد کرد و این برای کسی با پیشینه ی ایشان مجازات سختی خواهد بود.
ناشناس۹۶۹۴۹۵۲۰:۲۲:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۳
همانطوری که جناب شهردار اسبق تهران (اقای ک ) پس از اثبات جرم و تحمل زندان، پس از آزادی با شرم ساری و عذاب وجدان حزب کارگزاران را اداره می کند و نرخ 2میلیاردی برای حمایت از نامزدها دریافت می کنه
ناشناس۹۶۸۵۳۵۱۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۳
من هم اگر زنم پرستو باشد کار نجفی را می کنم.
ناشناس۹۶۸۷۸۵۱۴:۱۹:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۳
اون مقتول که پرستو نبود اصلاح طلب بود ولی تو بلوف نیا
ناشناس۹۶۸۸۴۱۱۴:۳۵:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۳
بیخود میکنی! مگه جنگله؟!
مهران۹۶۸۹۰۹۱۵:۱۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۳
تبریک میگم پس شما هم کاملا روحیه یه قاتل رو دارید
ناشناس۹۶۹۲۳۳۱۷:۳۲:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۳
ماهیت یک ناجور اسلاحتلب
ناشناس۹۶۸۵۳۹۱۲:۳۹:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۳
حیفه کلمه پرستو که روی میترا استاد بگذاریم باید بگوئیم خانم بازیگر
ناشناس۹۶۸۸۶۹۱۴:۴۵:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۳
اگر دین نداری حداقل ( آزاده ) باش
ناشناس۹۶۸۹۰۴۱۵:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۳
هزاران هزار بار تاسف بر کسانی که حاضرند برای هیچ ، همه شرافت خود را زیر سئوال ببرند
ناشناس۹۶۸۵۴۱۱۲:۳۹:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۳
قالیباف باید پاسخگو باشد.
ناشناس۹۶۸۸۰۴۱۴:۲۵:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۳
پرونده زمین های نجومی ماست مالی شده
ناشناس۹۶۹۲۳۱۱۷:۳۱:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۳
برای شفای این مزدور مریض دعا کنید
نجیب۹۶۸۵۷۴۱۲:۵۱:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۳
ولکم فی القصاص حیاه یا اوللالباب. اگر این قاتل قصاص نشود از کجا معلوم که در آینده یک نفر دیگر را نکشد؟
ناشناس۹۶۸۷۰۶۱۳:۴۹:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۳
انصاف خوب چیزیه! در یک لحظه تصمیم بسیار اشتباهی گرفته است و مرتکب قتل شده.. چه ربطی داره بقیه بکشه این آدم اهل کشتن باشه تا به این سن و سال برسه 100 تا می تونست بکشه
ناشناس۹۶۸۸۲۰۱۴:۳۰:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۳
مگه از اراذل و اوباش و اشرار با سابقه ی قتل و غارت صحبت می کنی؟! تازه امید بازگشت و اصلاح این افراد هم هست چه برسه به پیرمردی که زمانی به این مرز و بوم خدمت کرده
ناشناس۹۶۸۹۶۵۱۵:۴۱:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۳
جنابعالی چه گونه کارهایی را خدمت به مرز و بوم تلقی می کنید لطفاً بیشتر توضیح دهید .
ناشناس۹۶۸۵۸۳۱۲:۵۴:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۳
( قدرت ، ثروت ، نفوذ ) اسباب ایجاد احساس مالکیت بر بندگان خداوند .
ناشناس۹۶۸۷۳۱۱۴:۰۰:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۳
میشه یه نفر هم در مورد دین میترا استاد صحبت کنه؟ گویا اهل حق و یارسان بوده که از نظر فقهی مسلمان محسوب نمیشه و هم ازدواجش با مسلمان اشکال داره و هم اگر به قتل برسه مثل کفار محسوب میشه و قاتل قصاص نمیشه و فقط باید دیه بده که اونم خیلی جزییه
ناشناس۹۶۸۷۵۰۱۴:۰۷:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۳
وای ما مصابحه های گوناگون درباره ی شما میخونیم اقای استاد یه روز میخواین فساد مالی،واخلاقی نجفی رو کنین یه روز دست پسر خواهرتون شکسته یه روز با چند زن مختلف ارتباط داشته یه روز پیر و فرتوت بوده و خواهرتون لطف کرده شده زنش الانم که اینجور ولی پدرتون عاقل بوده نجفی و تحویل نمی گرفته شما و مادر تون ظاهر بین بودید
ناشناس۹۶۸۷۷۶۱۴:۱۶:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۳
ببينيد كه تسلط نداشتن بر هوى وهوس چه بلايى سر ادمهاى بزرگ مياره !
ناشناس۹۶۸۷۸۷۱۴:۱۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۳
حالا دیگه خانواده این پرستوی مهاجر هم لطف کنن و رضایت بدن طفلی نجفی توی بد دامی افتاده بوده!
ناشناس۹۶۸۸۹۲۱۴:۵۹:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۳
خوب قبل ازازدواج فکر اینجارو نکرده بودن فقط خانم استاد بفکر پول وثروت وشهرت آقای نجفی بوده علاقه ای هم درکارنبوده
ناشناس۹۶۸۸۹۳۱۴:۵۹:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۳
خیلی خیلی نظرات تاسف بار برخی از مردم , عجیبه همه کارشناس و قاضی و دادستان و وکیل و... اخه عزیز من, نمیدونی دقیقا چی شده و ...چرا نظر میدی؟! میمیری حرف نزنی و به خدا واگذار کنی؟!!!
رشید۹۶۸۹۰۰۱۵:۰۴:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۳
از اول راه وروش زندگی کردن آن مرحومه اشتباه بود ونباید وارد زندگی کسی دیگه می شد دوم اینکه چرا با فردی که چهل سال از خودش بزرگتر بوده ازدواج کرده سوم چرا موارد موجود در زندگی را با مصاحبه با روزنامه ها در میان گذاشته چهارم در کل روش مناسبی برای زندگی نداشته حالا هم با قصاص هم کاری درست نمیشه و البته هم نجفی هم کار خوبی نکرده که دست به قتل زده
رشید۹۶۸۹۱۰۱۵:۱۲:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۳
انسان وقتی دچار غرور شودوجایگاه و شخصیت خود را گم کند و همه کسی معاشرت کنند نتیجه بهتر از این ندارد یعنی به نظر شما باید مسائل خانواده وحریم خصوصی خانواده را با روزنامه ها و مصاحبه با رادیو بیان کرد معلوم است که استاد سرکش وبه خانواده بی قید بوده و نباید قاضی محترم حکم قصاص صادر کنند چون بد آموزی برای اجتماع دارد
امیر۹۶۸۹۴۵۱۵:۳۴:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۳
بنده از خانواده مقتول خواهش میکنم به هیچ عنوان رضایت ندهند تا قاتل قصاص شود
ناشناس۹۶۹۳۶۸۱۹:۰۳:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۳
عداوت شخصی داری یا کلا خیر دیگران رو نمی تونی ببینی؟
رضا۹۶۸۹۴۷۱۵:۳۵:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۳
قاتل باید اعدام شود
ناشناس۹۶۹۸۱۰۰۰:۰۳:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۴
بعضی ها چه عطشی برای انتقام دارند!!!!
محمدی۹۶۸۹۶۰۱۵:۳۹:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۳
اگر قاتل قصاص نشود باید منتظر قتل بعدی باشیم
ناشناس۹۶۹۷۹۶۲۳:۴۸:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۳
عجب پیشگوی باهوشی هستی!!!! دکتر نجفی را با اراذل و اوباش اشتباه گرفتی.
ناشناس۹۶۸۹۷۰۱۵:۴۲:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۳
نجفي انتقام هرچه مرد مظلوم بود گرفت زنده باد مرد سالاري
ناشناس۹۶۹۰۶۷۱۶:۱۶:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۳
پررررو
ناشناس۹۶۹۰۹۷۱۶:۳۳:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۳
اف بر تو باد که مردان را تا این اندازه تحقیر کرده ای
ناشناس۹۶۹۲۰۳۱۷:۲۰:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۳
منظورتون برده داریه؟
ساغر۹۶۹۰۰۵۱۵:۵۴:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۳
بنظرم خانواده استاد بخشش کنن ولی در عوض ب پسر خانم استاد خیلی رسیدگی کنند و در آینده یکی از مسئولین کشور بشه اینجوری روح مادرش شاد میشه
ناشناس۹۷۱۵۰۸۱۶:۴۶:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۴
مگه چیه که مسئول بشه هر که مادرش بمیره مسئول بشه
عبدالرضا۹۶۹۰۵۶۱۶:۱۰:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۳
قصاص حق مسلم خانواده مقتول هست. ولی شاید بتوان با بخشش که بسیار در روایات به آن اشاره شده موجبات رحمت و مغفرت الهی برای مقتول و خانواده ایشان رو فراهم کنه. خداوند به خانواده ایشان صبر عظیم و قدرت بخشش در اوج آلام و ناراحتی عنایت کنه و آخر و عاقبت همه ما رو ختم به خیر کنه. انشاالله.
ناشناس۹۶۹۰۶۱۱۶:۱۳:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۳
نجفی قاتل نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
بهرام۹۶۹۰۷۸۱۶:۲۱:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۳
این رو میگی مردسالاری...چقده...ناآگاهی شما
ناشناس۹۶۹۱۲۵۱۶:۴۴:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۳
حالا از کجا معلوم است که ایشان راست میگویید آیا با خانواده نجفی تماس گرفتی و حرف ایشان تایید کردن
ناشناس۹۶۹۱۴۶۱۶:۴۹:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۳
آقای استاد به حرف و حدیث های مردم اهمیت ندهید، از قصاص این پیرمرد گذشت کنید، مطمئن باشید در نزد خداوند بخشایشگر مهربان بی اجر نخواهیدماند.
انما انت مذکر۹۶۹۱۶۷۱۶:۵۶:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۳
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِصَاصُ فِي الْقَتْلَى ۖ الْحُرُّ بِالْحُرِّ وَالْعَبْدُ بِالْعَبْدِ وَالْأُنْثَىٰ بِالْأُنْثَىٰ ۚ فَمَنْ عُفِيَ لَهُ مِنْ أَخِيهِ شَيْءٌ فَاتِّبَاعٌ بِالْمَعْرُوفِ وَأَدَاءٌ إِلَيْهِ بِإِحْسَانٍ ۗ ذَٰلِكَ تَخْفِيفٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَرَحْمَةٌ ۗ فَمَنِ اعْتَدَىٰ بَعْدَ ذَٰلِكَ فَلَهُ عَذَابٌ أَلِيمٌ
ناشناس۹۶۹۱۹۳۱۷:۱۶:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۳
برادر استاد دارد .. عمرا نجفی را قصاص کنند!!
ناشناس۹۶۹۸۰۱۲۳:۵۶:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۳
حالا شما تحریک شون کنید تا قصاص کنن!
محمد از کرمانشاه۹۶۹۲۱۶۱۷:۲۴:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۳
با سلام من به واسطه آشنایی دوری که خانواده استاد با عموی من دارند از قبل با آنها آشنا بودم من به قضیه قتل و گناه و جرم آقای نجفی کاری ندارم فقط از سایت الف تقاضا دارم چند مطلب را بررسی کند یک دلیل جدایی این خانم از شوهر قبلیشان دو رفتار و منش این خانم در زندگی .. ..
ناشناس۹۶۹۲۷۳۱۷:۵۰:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۳
(اگر قاتل قصاص نشود باید منتظر قتل بعدی باشیم) (قاتل باید اعدام شود (بنده از خانواده مقتول خواهش میکنم به هیچ عنوان رضایت ندهند تا قاتل قصاص شود) (ولکم فی القصاص حیاه یا اوللالباب. اگر این قاتل قصاص نشود از کجا معلوم که در آینده یک نفر دیگر را نکشد؟) ماشالله چقدر مجتهد داریم .
ناشناس۹۶۹۳۲۲۱۸:۱۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۳
اصلاح طلب ها سروته یک کرباس هستند!
جمال۹۶۹۳۴۲۱۸:۳۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۳
بخاطر آرامش روح خواهرتون گذشت کنید باقصاص فکر نکنم زخمتون درمان بشه!لذت ببخشش رو هدیه الهیست!بهرحال هردوحالت حق باشماست انتخاب این دوحالت هم حق شماست
ناشناس۹۶۹۴۳۰۱۹:۴۹:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۳
کاملا موافقم در بخشش لذتی است که در قصاص نیست.
ناشناس۹۶۹۳۶۷۱۹:۰۲:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۳
خیلی بده که یک نفر را بکشی، بعد هم بی آبروش کنی و هزار و یک اتهام بهش بچسبونی درحالی که او دیگر نیست که جواب بده، بعد هم از خانواده انتظار داشته باشی رضایت بدن، چون ممکنه خانواده رضایت دادن را تایید اتهام هایی که به دخترشون زدید قلمداد کنن و این برچسب تا آخر عمر رو پیشانی آنها بماند. اشتباه کرد که این حرفها را زد و چنین اتهامات سنگینی را به همسر خودش زد. از این نظر شبیه پرونده همسر محمد خانی است که تنها دلیل عدم رضایت خانواده همین بود که دخترشون را با اتهاماتی بی آبرو کردن.
ناشناس۹۶۹۸۰۴۲۳:۵۸:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۳
نجفی که چیزی نگفت مردم شایعه درست می کنن!
ناشناس۹۶۹۸۲۴۰۰:۱۳:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۴
اتفاقی است که افتاده،لطفا آتیش بیار معرکه نشوید. فکر نمی کنم خانواده مرحوم استاد به اندازه ی شما کاربران کینه ای و انتقامجو باشند.
ناشناس۹۶۹۳۹۸۱۹:۲۴:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۳
همه با مشتهای گره کرده شعار بدین: قاتل ..، اعدام باید گردد
ناشناس۹۶۹۴۰۷۱۹:۳۴:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۳
به عنوان یک هموطن ازتون میخوام که از خون خواهرتون نگذرید مگر وقتی که خواهرتون معذرت خواهی کرد آقای نجفی بهش رحم کرد که حالا شما رحم کنید وببخشید؟
ناشناس۹۶۹۵۶۳۲۱:۱۲:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۳
آقای استاد من خیر شما را میخواهم گذشت کنید آقای نجفی هم انسان خوبیه که متاسفانه خطا کرد باور کن خودش خیلی خیلی در عذاب هست از جرمش بگذرین ب هر حال دعوای خانوادگی بود اینجوری برا آینده کاریتون بهتر میشه پسرش هم با گذشت ایام بهتر میشوند و روح مادرشون شاد میشود خواهش میکنم هم گذشت کنید و هم با یکدیگر رفیق باشید اصلا پسرش رو بدید دست خود آقای نجفی نگهداری کنند اینجوری ما هم آرامش داریم. موفق باشید.
ناشناس۹۶۹۵۸۷۲۱:۳۴:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۳
کلا آدم طرف اساتید نرود بهتر است...
ناشناس۹۶۹۶۸۷۲۲:۲۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۳
سلام کسی می‌دونه ک شغل دختر و داماد نجفی چی هست؟؟؟ لطفاً اطلاع بدین ممنون
ناشناس۹۶۹۸۰۷۰۰:۰۲:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۴
سرگذشت نجفی با اون همه استعداد وتوانایی وهوش اگر تو آمریکا مونده بود خیر دنیا وآخرت نصیبش میشد.چه بلایی سرش آوردند که سر از اینجا در آورده

پربحث‌های دیروز

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 3. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 4. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 5. آرامش و خنده کودک خردسال در آغوش سردار شهید قاسم سلیمانی

 6. شورای نگهبان و چالش بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ شورا به ابهامات پاسخ دهد

 7. بستن خیابان‌های بغداد توسط خشونت‌طلبان

 8. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 9. تاکید کانادا بر ارسال جعبه‌ سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه

 10. تشییع ۱۱ جان‌باخته اوکراینی سقوط هواپیما در کی‌یف

 11. دعوای سیاست در زمین ورزش؛ فدراسیون فوتبال ایران تسلیم تصمیم عجیب AFC نشد

 12. نقدی بر نگاه روحانی به اثر روابط خارجی بر اقتصاد/ مذاکره وقتی گرفتار سرگیجه استراتژیک هستید توصیه پذیر نیست

 13. آمار نگران کننده مصرف شیر در کشور / آفلاتوکسین؛ ادعایی بی‌اساس

 14. ایستادگی تمام‌قد، بهترین تصمیم است

 15. حکم نهایی AFC به فدراسیون ایران ابلاغ شد

 16. رئیس قوه قضائیه: لازمه قوی شدن کشور اجرای قاطع عدالت و مبارزه بی‌امان با فساد است/ اعتماد به غرب، دستاوردی جز خسارت ندارد

 17. ظریف: در صورت ارسال پرونده ایران به شورای امنیت از NPT خارج می‌شویم

 18. پروین: ایران امن‌ترین کشور در جهان است/ کشورهایی که ناامنی زیادی دارند، بهانه تراشی می‌کنند

پربحث‌های هفته

 1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 2. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 3. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 4. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 5. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 8. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 9. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 10. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 11. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 12. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 13. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 14. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 15. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 16. دیدار سردار حاجی زاده با خانواده شهیده فاطمه محمودی

 17. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 18. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 19. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 20. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 24. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 25. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

آخرین عناوین