وزیر بهداشت: خروج نخبگان صرفا به دلیل نبود زیر ساخت‌ها نیست

گروه اجتماعی الف،   3980402013

وزیر بهداشتبا انتقاد از فراموش کردن اسطوره‌ها و ارزش‌ها گفت: خروج نخبگان و فرار مغزها فقط به دلیل نبود زیر ساخت‌ها نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت در آیین تکریم و معارفه معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت اظهار کرد: چه کرده‌ایم که برخی فرزندان و نخبگان ایرانی را به راحتی از دست می‌دهیم و چرا برخی از ناب‌ترین دانشجویان ما، هنوز مدرک خود را دریافت نکرده اند، پا در رکاب رفتن به خارج از کشور هستند؟

وی ادامه داد: چرا هر روز با ناب‌ترین اندیشه‌های این سرزمین، بانک ژنتیک دنیای پیشرفته را تقویت می‌کنیم؟ چرا این افراد می‌روند؟ برای فرار این اندیشه‌های ناب و بکر، چه کرده ایم؟ چرا سیل فرار مغز‌ها را در کشور داریم؟ طبیعتا مقداری از آن به کمبود امکانات و زیرساخت‌ها بر می‌گردد، ولی این همه ماجرا نیست.

نمکی اظهار کرد: زمانی که استاد دکتر فاضل از آمریکا به ایران آمد، در حوزه پیوند در کشور، هیچ زیرساختی نداشتیم، اما عشق، وی را به ایران کشاند و وی توانست، پیوند اعضا را در این سرزمین تقویت کند

وزیر بهداشت گفت: اینکه بگوییم، چون زیرساخت‌های لازم برای نخبگان وجود ندارد، آن‌ها در کشور نمی‌مانند، لزوما درست نیست و آنچه در دل آن‌ها پرورش نداده ایم، عشق ناب به سرزمینی بنام ایران است و البته همه ما مقصر یا قاصر هستیم، چون اسطوره‌های این مردم را از دست داده ایم.

انتقاد وزیر بهداشت از فضای دلمرده دانشگاه‌های کشور
نمکی تاکید کرد: هیچ وقت ساختمان به مردم خدمت ارائه نمی‌کند، این نیروی انسانی ماهر و عاشق مردم و سرزمینش است که خدمت می‌کند، چرا باید این افراد را از دست بدهیم؟

وزیر بهداشت تصریح کرد: گاهی فضای دلمردگی، یاس و روان نژندی در گوشه و کنار دانشگاه‌های کشور مشاهده می‌شود، چرا دانشجویان ما، افسرده هستند و آمار آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند؟ جایگاه معاونت فرهنگی در دانشگاه‌ها کجا است؟ چقدر توانسته بر ایجاد فضای روانی بانشاط و شاداب در دانشگاه ها، تاثیر بگذارد؟

وی اظهار کرد: برخی از دانشجویان با مشکلات جدی، امرار معاش می‌کنند و رزیدنت‌ها و دستیاران در شرایط بسیار دشواری زندگی می‌کنند و گرفتاری‌های معیشتی زیادی دارند، اگر به رزیدنت‌ها و اینترن ها، حداقل معیشتی را پرداخت کنیم، تاثیر چندانی بر منابع عمومی و کلان کشور هم ندارد.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 7. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 24. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 25. موتلفه به دنبال چیست؟

آخرین عناوین