پوتین: امیدوارم انگلیس به خواسته‌های مردمی گوش فرا دهد

گروه جهان الف،   3980401244

پوتین: امیدوارم انگلیس به خواسته‌های مردمی گوش فرا دهدرئیس جمهور روسیه ضمن ابراز علاقه به همکاری با نخست وزیر جدید انگلیس گفت که امیدوار است رهبری سیاسی انگلیس نیز بر اساس درک و آگاهی از این وضعیت واکنش نشان دهد.

به گزارش فارس، رئیس جمهور روسیه گفته که قصد همکاری با نخست وزیر جدید انگلیس را دارد.

به نوشته خبرگزاری «تاس» «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور گفت، مسکو امیدوار است که  انگلیس به خواسته‌های مردم خود درباره تعامل با روسیه گوش فرا دهد.

رئیس جمهور روسیه گفت: «ما با [نتایج انتخابات نخست وزیری] با احترام برخورد خواهیم کرد و با همه کسانی که خواستار همکاری با ما هستند، کار خواهیم کرد.»

بر اساس این گزارش، «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس اوائل خرداد از استعفای خود خبر داد. اعلام  این مساله علاوه بر تشدید بحران در انگلیس در ارتباط با برگزیت، باعث ایجاد شکاف و بحرانی‌تر شدن اوضاع حزب حاکم محافظه کار در انگلیس شد. (جزئیات بیشتر)

به نوشته خبرگزاری تاس، پوتین در ادامه این گفت‌‌وگوی تلویزیونی با اشاره به علاقه تجار دو طرف در زمینه همکاری باهم خاطر نشان کرد: «امیدوارم که رهبری سیاسی این کشور متقابلا بر اساس درک و آگاهی از این وضعیت واکنش دهد.»

پوتین با اجتناب از هرگونه اظهارنظر به نفع هریک از نامزدهای سمت نخست وزیری انگلیس گفت: «نامزدی که توسط حزب انتخاب خواهد شد، نخست وزیر خواهد بود و ما با هر شخصی کار خواهیم کرد.»

وی در خاتمه از نحوه انتخاب نخست وزیر در انگلیس انتقاد کرد و افزود، که این سمت بر اساس انتخابات عمومی تعیین نمی‌شود و این جای تعجب دارد.

به نوشته شماره پنجشنبه روزنامه «گاردین» در چهارمین رأی‌گیری که بین 313 نماینده حزب محافظه‌کار بریتانیا برای انتخاب جانشین ترزا می نخست‌وزیر مستعفی این کشور برگزار شد «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه سابق با کسب 157 رای با اختلاف زیادی اول شد.

پس از او «مایکل گوو» وزیر محیط ‌زیست با کسب 61 رأی در جایگاه دوم قرار گرفت و «جرمی هانت» وزیر امور خارجه باکسب 59  رأی سوم شد.