دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

گروه اجتماعی الف،   3980401089 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

دادستان کل کشور گفت: اینجا یک جامعه اسلامی است و هزاران شهید داده شده تا این نظام برپا و باقی بماند پس هر کسی نمی‌تواند بگوید که من هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم بلکه باید در جامعه ضوابط آن رعایت شود. بله هر کسی در زندگی شخصی آزاد است اما در زندگی اجتماعی باید به قوانین و مقررات پایبند بماند. این گونه نیست که پشت فرمان ماشین است که بگوید که حریم خصوصی خودم است، خیر پشت فرمان حریم خصوصی نیست.

دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در آئین تودیع و معارفه دادستان مرکز استان همدان، اظهار کرد: جلسه امروز برای قدردانی از یک مدیر خدمتگزار که در سنگر دادستانی به مدت هشت سال ادای وظیفه کرده و معرفی خدمتگزاری دیگری در این سنگر است. از باب جایگاه‌ها باید دانست که این سنگرها دست به دست می‌شود و خوشا به حال آن مدیری که مدتی در یک سنگر مدیریت می‌کند و وقتی از آن سمت می‌رود با خوش نامی از او یاد شود و آقای حمزه از دادستان‌های خوب ما بوده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید چمران گفت: حادثه هفتم تیر یک حادثه فراموش نشدنی برای ملت ایران است، همانطور که حادثه عاشورا برای اسلام بسیار هزینه بود. شخصیتی همچون امام حسین (ع) با آن همه جایگاه و کرامت به شهادت رسید تا اسلام باقی بماند. شهادت شهید بهشتی هزینه‌ای بود که برای بقای انقلاب صورت گرفت و باید پاسدار خون این شهدا باشیم. ما به انقلاب اسلامی بسیار بدهکار هستیم و هر چه تلاش و خدمت به مردم کنیم نمی‌توانیم دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کنیم.

منتظری بیان کرد: ما در دستگاه قضائی وظیفه داریم به اجرای عدالت بپردازیم و عدالت را در جامعه پیاده کنیم بنابراین امر قضا از لحاظ اهمیت به گونه‌ای است که خداوند متعال این جایگاه را برای انبیا قرار داده است البته همه مدیران در نظام ما مسئولیت مهم دارند اما مسئولان قضائی مسئولیت‌شان مضاعف است چرا که باید مجری عدالت باشند.

دادستان کل کشور با تأکید بر مبارزه با فساد در دستگاه قضائی گفت: قوه قضائیه در دوره جدید مصمم است که نسبت به مبارزه با فسادهای اندکی که در قوه قضائیه متصور است، برخورد قاطع داشته باشد و در این راستا با هیچ کسی تعارف نخواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین دستگاه قضائی مصمم است که مقتدرانه با فساد و مفسد بیرون از قوه قضائیه هم برخورد کند. بنابراین چند روز گذشته، یک مدیر وزارت نفت که در یک حرکت خائنانه مقدار زیادی ارز را با تبانی یک صراف قصد داشت به خارج منتقل کند، شناسایی و با همکاری دستگاه اطلاعاتی در هنگام خروج بازداشت کرد.

منتظری با تأکید بر اینکه باید جلوی این فسادها در خود دستگاه‌های اجرایی گرفته شود، اظهار کرد: بنابراین انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی این است که خودشان رصد کنند و جلوی بروز فساد را در ابتدا در زیرمجموعه‌های خود بگیرند و در این زمینه حراست‌های هر دستگاهی باید مراقبت بیشتری نسبت به کارکنان مجموعه خود داشته باشند.

وی افزود: در دولت و دستگاه‌های اجرایی واقعاً مدیران زحمت‌کش و صدیقی هستند که شبانه روز در حال خدمت به مردم هستند اما در بین آن‌ها کسانی هم هستند که با تبانی قصد دارند فضا و نظام را آلوده جلوه دهند که طبیعتاً قوه قضائیه با آن‌ها برخورد قاطعانه خواهد داشت.

دادستان کل کشور به منشأ برخی از این فسادها اشاره کرد و گفت: منشأ برخی از این فسادها نفسیات است و کسانی که ایمان ضعیف دارند ممکن است با پول و یا امکانات مادی متزلزل و دچار سستی شوند و باید مراقبت کرد که دچار وسوسه شیطانی نشویم اما منشأ دیگری از بروز این فسادها در بحث نفوذ است.

وی اضافه کرد: البته اخیراً خبر سربسته‌ای درباره شناسایی و متلاشی کردن یک شبکه جاسوسی سی‌آی‌ای منتشر شد که جزئیات آن بعداً منتشر می‌شود و نمی‌دانید که با این اقدام سربازان گمنام چه ولوله‌ای به سازمان سی‌آی‌ایافتاده و آن‌ها را به وحشت انداخته است، در این حرکت اطلاعاتی بسیاری از جاسوسان دشمن شناسایی شدند و اطلاعات بسیار خوبی از آن‌ها به دست آمد که یک ضربه بسیار سنگین به بدنه اطلاعاتی دشمن پرمدعی بود بنابراین باید از برادران عزیز اطلاعاتی تشکر و قدردانی ویژه داشت.

منتظری عنوان کرد: همه مردم باید بدانند امروز بحث بی‌حجابی که کشف حجاب رخ می‌دهد که یک مسأله عادی نیست که مثلاً یک خانم بگوید نمی‌خواهم حجاب داشته باشم چرا وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد ما به آن‌ها می‌گوئیم که هر انسانی دو نوع زندگی دارد، یکی زندگی شخصی و دیگری زندگی اجتماعی است. طبیعتاً در زندگی شخصی افراد، هیچ کسی حق ورود به حریم اشخاص را ندارد اما زندگی اجتماعی فرق دارد و افراد نمی‌توانند در رابطه با زندگی اجتماعی خود بگویند هر چه دلم بخواهم می‌پوشم، می‌گویم و می‌نوشم.

هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم

وی ادامه داد: اینجا یک جامعه اسلامی است و هزاران شهید داده شده است تا این نظام برپا و باقی بماند پس هر کسی نمی‌تواند بگوید که من هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم بلکه باید در جامعه ضوابط آن رعایت شود. بله هر کسی در زندگی شخصی آزاد است اما در زندگی اجتماعی باید به قوانین و مقررات پایبند بماند. این گونه نیست که پشت فرمان ماشین است که بگوید که حریم خصوصی خودم است، خیر پشت فرمان حریم خصوصی نیست. ما پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم و نیروی انتظامی هم موظف است در برخورد با جرم در فضای عمومی برخورد کند بنابراین رعایت ضوابط اجتماعی برای همه حتی در ماشین هم لازم است.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: توصیه ما به افراد این است که آن‌هایی که به مبانی دینی اعتقادی ندارند اگرچه در زندگی شخصی‌شان مجاز به هر کاری هستند اما در زندگی اجتماعی باید قوانین را رعایت کنند و اگر رعایت نکنند مرتکب جرم شده‌اند.

وی افزود: در عین حال ما تأکید کرده‌ایم که نمی‌خواهیم با این افراد برخورد خشن شود و گفته‌ایم که با ارشاد و تذکر و پیامک با آن‌ها مدارا شود اما اگر کسی جسارت را به بیش از حد رساند باید با آن برخورد کرد. مثلاً خانمی که با آن وضعیت نامناسب در خیابان‌های یکی از شهرهای یکی از استان‌ها شروع به ناهنجاری و رقص کرده و بعداً می‌آید و می‌گوید که مشروب خورده بودم. بنابراین اگر قرار باشد هر کس از این فسادها انجام دهد، جامعه اداره نمی‌شود.

منتظری بیان کرد: در این زمینه دستگاه قضائی با همکاری نیروی انتظامی و ضابطان تصمیم دارد با این گونه فسادها چه در خیابان و چه در سواحل دریا و چه در مجامع عمومی برخورد قاطع کند و باید تأکید مجدد کنم که قوه قضائیه و نیروی انتظامی در برخورد با بی‌حجابی و کشف حجاب کوتاه نخواهد آمد.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنانش به موضوع وظایف اساسی دادستان‌ها اشاره کرد و گفت: دادستان‌ها سه وظیفه اساسی دارند که باید به آن‌ها رسیدگی کنند؛ یکی رسیدگی به تظلم‌خواهی و مراجعات شهروندان است که باید ضمن رسیدگی به تظلم وارده با ارباب رجوع‌ها هم برخورد مناسب صورت گیرد و با حوصله و صبر به آن‌ها پاسخ دهند.

وی ادامه داد: وظیفه دیگر دادستان درباره حقوق مردم است، یعنی مواردی است که در آن شاکی خصوصی وجود ندارد و حقوق عموم مردم مطرح است. خوشبختانه دو سال است که این موضوع جدی گرفته شده و اقدامات خوبی انجام شده است و در همین جا از دادستان جدید همدان می‌خواهم که بحث حقوق عامه به صورت جدی دنبال کنند. یعنی با دستگاه‌های ذیربط جلسه گذاشته شود و بر رعایت حقوق عامه تأکید شود تا خدای ناکرده حقی از حقوق عامه ضایع نشود. معتقدیم که نباید در برخورد با تضییع حقوق عامه کوتاهی کرد.

منتظری تصریح کرد: نظارت بر دادسراها وظیفه دیگر دادستان‌ها هست که باید نسبت به آن وظیفه‌مند باشند؛ یعنی دادستان‌ها باید دائماً به دادسراها سرکشی کنند و شرایط را رصد کنند تا اقدامات دادسراها به نحو مناسبی انجام شود.

در پایان این مراسم از «کامران حمزه» دادستان سابق مرکز استان همدان تقدیر به عمل آمد و «حسن خانجانی» به عنوان دادستان جدید این استان معرفی شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۴۴۴۵۱۲:۰۲:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱
کسی بدنبال برهنگی نیست، ولی اینهمه اجبار و زورگویی برای بودن و نبودن روسری روی سر زنان هم غیرمنطقی است
ناشناس۹۶۴۵۰۵۱۲:۲۶:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱
یعنی خدا بی منطقه که تو قرآنش دستور به حجاب داده؟ نیا مثه پیرزنها بگو پس اختلاسگراها چی شد؟
ناشناس۹۶۴۵۴۴۱۲:۴۷:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱
خداوند اجبار نکرده اون دستورهم برای زنان پیامبره
ناشناس۹۶۴۷۶۱۱۴:۳۰:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
زنان پیامبر? پس چرا دخترانش حجاب داشتند?معصومین که از روی هوا و میل درونی که حکم نمیکنند پس چرا اگر حکم قرآن درباره زنان پیامبر بود دختران خلفای راشدین و حضرات معصومین حجاب داشتند یعنی الان از قران فهمیدی که منظور از مومنات درباره حجاب فقط زنان پیامبره? یکم اطلاعات دین رو بفهم بعد لغز بخون
ناشناس۹۶۴۷۶۶۱۴:۳۳:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱
لا تقف ما لیس لک به علم. بنا به این آیه شریفه درباره چیزی که نسبت به آن علم ندارید لطفا اظهار نظر نفرمایید. بنابراین اظهار نظر درباره وجوب یا عدم وجوب حجاب در اجتماعات را به اهل فن آن یعنی علما و مراجع عظام تقلید واگذار نمایید. اگر سبب هدایت نیستید، سبب ضلالت نیز نباشید.
ناشناس۹۶۴۸۴۸۱۵:۱۰:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱
نخیر سانسور نکن
صادق۹۶۴۵۶۲۱۲:۵۷:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱
خداوند جای دیگر هم فرمودند : در پذیرش دین هیچ اجباری نیست ( لا اکراه فی الدین )
ناشناس۹۶۴۷۶۷۱۴:۳۴:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱
بله در پذیرش دین اجباری نیست ولی اصل دین! نه در فروعاتی مثل حجاب یا روزه یا نماز مسلمان باید به دینش احترام بگذارد اگر شما مخالف حکم حجاب هستی بدون دلیل سخن نگو اول برو متخصص در دین شو بعد حکم کن نه از رو هوا ..
ناشناس۹۶۴۸۲۲۱۴:۵۵:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
البته در کشور ما در پذیرش دین هم متاسفانه اجبار و تحمیل وجود دارد، چه کسی میتواند در کشور ما دین خود را به میل و شناخت خودش انتخاب کند و یا اصلا دین انتخاب نکند؟ همینکه بدنیا اومدیم زدن داخل شناسنامه و تموم شد رفت!
ناشناس۹۶۴۷۲۸۱۴:۱۳:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۱
شما یکبار سوره مبارکه نور آیه 60 را بخوان لطفا آیا برای آندسته معرفی شده در آیه یاد شده فرمایش قرآن کریم اجرا می شود؟
ناشناس۹۶۵۰۲۶۱۶:۲۷:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱
آیه ی 60 نیست و آیه ی 31 است در ضمن در این آیه مطلقا در مورد حجاب اجباری صحبت نشده و فقط به زنان مومن توصیه شده
کوروش۹۶۴۷۴۵۱۴:۲۱:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱
خداوند انسان رو صاحب اختیار قرار داده.یعنی خودش تصمیم میگیره از هر نظر از پیامبر الگو بگیره و یا در بعضی موارد از حضرت پیروی کنه. همه که امیرالمومنین نسیتند.
ناشناس۹۶۴۸۶۴۱۵:۲۱:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱
بنده متوجه نشدم چرا از لفظ پیرزن استفاده کرده اید؟!
ناشناس۹۶۵۵۹۴۰۱:۱۸:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲
خداوند بزرگ.. در مورد فقر و بدبختی چیزی نگفته؟
ناشناس۹۶۴۴۴۸۱۲:۰۳:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱
حجاب اجباری آنهم در این شرایط گرما و ترافیک واقعا غیرانسانی و زورگویی آشکار است
ناشناس۹۶۴۸۵۰۱۵:۱۱:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
هوای آلبانی که خنکه
ناشناس۹۶۴۹۶۹۱۶:۰۲:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۱
نه شرجی چطور مگر
ناشناس۹۶۴۹۹۷۱۶:۱۳:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱
آلبانی ها خودشون حجاب دارند پرت نگو
ناشناس۹۶۴۴۵۰۱۲:۰۳:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱
خودروی جناب دادستان کل هم حریم عمومی است و مردم میتوانند از آن استفاده کنند
ناشناس۹۶۴۵۲۵۱۲:۳۶:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۱
تراس خانه شما که در معرض دید عموم است حریم عمومی است اما به این معنا نیست که همه می توانند از تراس خانه شما استفاده کنند.
ناشناس۹۶۴۵۶۴۱۲:۵۷:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
تراس خانه من حریم عمومی است؟!!
ناشناس۹۶۴۵۶۶۱۲:۵۹:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۱
داخل دیوار یا تراس خصوصی منزل شما که در معرض دید عمومی است حریم خصوصی شماست و دید زدن دیگران به داخل آن از نظر اخلاق و نظم عمومی صحیح نیست.
ناشناس۹۶۴۴۶۲۱۲:۰۶:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۱
هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم !! شما فقط می توانید بگویید مردم چطوری بپوشند ؟؟؟
هادی۹۶۵۰۴۵۱۶:۳۵:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱
بزرگوار چرا لج کردی؟ حجاب قانونه کشوره که البته بر مبنای حکم خدا نوشته شده. شما هر جای دنیا بری باید قوانینشو رعایت کنی. الان در بسیاری از دانشگاه ها در کشورهایی مثل ایالات متحده و انگلستان قوانین پوشش وجود داره. در برخی از کشورها هم مانند اتریش و آلمان و فرانسه قوانینی برای پوشش (بعضا علیه حجاب و پوشش) وجود داره. پس قوانین پوشش فقط در ایران نیست.
ناشناس۹۶۴۴۷۱۱۲:۱۴:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱
دوچرخه سواری زنان رو چرا ممنوع کردین؟
ناشناس۹۶۴۴۸۳۱۲:۱۷:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱
در همه جای دنیا لباس پوشیدن مردم به خودشون مربوطه
ناشناس۹۶۴۸۲۷۱۵:۰۰:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱
اینجا فرع دین و کردن اصل بقیه اصول دین رو فراموش کردند مثلا اختلاس رو می گن چون تو خفا انجام میشه در رده گناه بی حجابی نیست! این یعنی بر اساس شرایط دین رو تفسیر کنی برای نفع خودت!
ناشناس۹۶۴۸۵۲۱۵:۱۴:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱
هرجای دنیا قانون خودشو داره مثلا تو فرانسه نمیتونی با حجاب بری اداره
ناشناس۹۶۴۹۳۸۱۵:۵۶:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱
اون هم غلطه، قانون حجاب اجباری هم غلطه
ناشناس۹۶۴۹۴۸۱۵:۵۸:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱
حرف غلط نزن، در ادارات فرانسه حجاب ممنوع نیست. اگر هم باشه دیگه مثل ما با ماشین گشت ..تو خیابون راه نمیفتن همه رو بازداشت کنن
ناشناس۹۶۵۰۳۷۱۶:۳۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱
اداره دولتی یا خصوصی اگر چنین قانونی باشه نه کل کشور ..!
ناشناس۹۶۵۰۴۳۱۶:۳۴:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۱
دروغ نگو داداش من در فرانسه برقع پوشی به دلایل تروریسم و امنیت مجاز نیست در دانشگاهها هم تبلیغ نمادهای مذهبی مجاز نیست چون مطلقا کاری به دین کسی ندارند
هادی۹۶۵۰۵۳۱۶:۳۷:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱
در بسیاری از دانشگاه ها در کشورهایی مثل ایالات متحده و انگلستان قوانین پوشش وجود داره. در برخی از کشورها هم مانند اتریش و آلمان و فرانسه قوانینی برای پوشش (بعضا علیه حجاب و پوشش) وجود داره. پس قوانین پوشش فقط در ایران نیست.
مجتبی۹۶۵۱۴۴۱۷:۵۰:۱۲ ۱۳۹۸/۴/۱
آره تو خوبی. چند تا کشور رفتی؟ تو دانشگاه و خیابان در بسیاری از کشورها قانون حداقل پوشیدگی وجود داره.
ناشناس۹۶۴۴۹۴۱۲:۲۰:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
در صورتی که پشت فرمان اتومبیل حریم خصوصی محسوب نشود در اینصورت مالکیت خصوصی اتومبیل بی معنی خواهد بود.
ناشناس۹۶۴۵۶۸۱۳:۰۰:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۱
از لحاظ حقوقی حق انتفاع بعنوان مالکیت شناخته نمیشه! مثل انتفاع از سکونت در یک مکان بواسطه اجاره یا رهن که باعث تملیک مستاجر نمیشه! لطفا منطق حقوقی را لجن مال نکنید برای ولنگاری
هادی۹۶۵۰۶۵۱۶:۴۵:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
خوب است که سعی کرده اید حرف تان مستدل باشد. اما اگر دقت کنید حرف شما صحیح نیست. به عنوان مثال آیا خانه شما در مالکیت شما نیست؟ آیا می توانید هر کاری که دوست دارید در آن انجام دهید؟ مثلا هر وقتی با هر صدایی موسیقی گوش دهید یا هر تعداد آدمی را وارد خانه کنید و ... در ضمن اینجا بحث آن است که شما وقتی در خودروی خود هستید در حال تردد در مقابل چشم دیگران (ملا عام) هستید و ملزم به رعایت قانون. هم خود شما باید قانون را رعایت کنید (پوشش و ...) هم خودرویتان (قوانین رانندگی و ...)
ناشناس۹۶۵۳۰۴۲۰:۱۸:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱
برای استدلات کلی خندیدم. یه سر به کتابهای حقوقی بزن تا فرق بین مالکیت خصوصی و حریم خصوصی رو بفهمی.
ناشناس۹۶۴۵۶۱۱۲:۵۷:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱
وقتی میفرمایید "داخل اتومبیل را حریم شخصی نمیدانیم" یعنی از لحاظ قانونی چیزی ندارید و طبق برداشت شخصی دستور میدهید
ناشناس۹۶۴۵۸۶۱۳:۰۸:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۱
زندگی تو هر مملکتی آداب و قوانینی داره مملکت ما جمهوری اسلامی است نه لاییک پس تمام بانوان باید حجاب خود را در حدی که عرف اسلامی تعیین کرده رعایت کنند دقیقا بخاطر همین موضوع بود که رضا شاه از مملکت پرت شد بیرون!!! الان هم ما وضعیت حجاب رو در جامعه اجباری می دانیم و قوانین اسلامی هم ربطی به گرما و سرمای هوا ندارد.
سید۹۶۴۵۹۷۱۳:۱۷:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱
هیچ نگویم بهتر است
ناشناس۹۶۴۶۱۶۱۳:۳۲:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱
نمیدونم چرا خون شهدای ما به دزدیها و رانتهای های اقتصادی موجود هیچ حساسی نداره !!!
ناشناس۹۶۵۰۴۷۱۶:۳۵:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱
کاش قداست خون شهدا را بازیچه ی این تحمیل های سلیقه ای نمی کردند
ناشناس۹۶۵۷۲۱۰۷:۱۸:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲
تا به حال وصیت‌نامه شهدا را خواندی؟
محسن۹۶۴۶۹۷۱۴:۰۴:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱
بنده به حجاب و رعایت پوشش مناسب معتقدم ، ولی ایکاش به اندازه ای که به دنبال حجاب هستند به دنبال جلوگیری از سایر گناهان کبیره مثل دروغ گویی ، ارتشاء ، ربا ، اختلاس ، دزدی در کار ، کم فروشی و گرانفروشی هم بودند گناهان کبیره و تخلفات اخلاقی و اجتماعی زیاد است ، دین را فقط در حجاب نبینیم
ناشناس۹۶۴۷۹۴۱۴:۴۶:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۱
حالا مردم هیچ ، موگیرینی چرا وقتی میاد ایران باید حجاب داشته باشد.
ناشناس۹۶۴۷۹۵۱۴:۴۶:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱
آفرین سخت برخورد کنید
ناشناس۹۶۴۷۹۸۱۴:۴۸:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱
حریم دو نوع است: 1- خصوصی که در تملک فرد بوده و اختیار هر گونه رفتار در چار چوب حریم خصوصی خود دارد 2- عمومی که در تملک هیچ فرد حقیقی نمیتواند قرار گیرد و قوانین خاص خود را میطلبد که همگان ملزم به رعایت آن هستند حال سوال اینست: - اگر داخل ماشین و پشت فرمان حریم خصوصی نیست پس حریم عمومی است ولی چرا این حریم عمومی در تملک فرد حقیقی است؟!!! طبق کدام قانون حریم عمومی به شخص حقیقی فروخته شده است؟ اگر حریم عمومی است پس عموم مردم حق استفاده از آنرا دارند !!
ناشناس۹۶۵۷۲۴۰۷:۱۹:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۲
شما هنوز تفاوت معنای حریم خصوصی و عمومی با ملک خصوصی و عمومی را نمیدانی
ناشناس۹۶۵۱۲۷۱۷:۳۴:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۱
شهید دادیم که آقا زاده ها تو آمریکا راحت زندگی کنند؟
ناشناس۹۶۵۱۴۳۱۷:۵۰:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱
.. هرکس میتواند بگوید هرجور دلم می خواهد اختلاس می کنم!
ناشناس۹۶۵۵۶۷۰۰:۳۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲
مگر نمی کنند

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 5. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 7. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 8. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 9. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 10. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 11. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

 12. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

 13. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 14. انتقاد صریح دکتر حسن سبحانی از بی توجهی به اقتصاد اسلامی، قانون اساسی و نحوه اجرای بانکداری بدون ربا 

 15. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 16. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

 17. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 18. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

 19. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 20. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 21. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

 22. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 23. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

 24. تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

 25. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

   2. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

   3. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

   4. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

   5. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

   6. چراغ سبز دیوان عدالت به رانت تحصیلی فرزندان اساتید دانشگاه آزاد

   7. متین ستوده به دادسرای ارشاد تهران احضار شد

   8. تأثیر ژن خوب استادزاده‌ها در نتایج کنکورشان

   9. وزیر کشور: جلوی رشد فزاینده طلاق را گرفته‌ایم

   10. واکنش شهرداری تهران به اعتراض کارمندان مترو

   11. حقایقی جالب درباره وجود موجودات فضایی در فضا

   12. لغو دستور موقت دیوان عدالت اداری درباره تغییر رشته از دامپزشکی به پزشکی در دانشگاه آزاد

   13. مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر

   14. شورای حل اختلاف؛ راه‌حل یا دردسر؟

   15. دیشموک؛ شهری پر از رسم و رسوم‌های غلط

   16. نامه فیلترینگ «گوگل‌پلی» صحت دارد

   17. بازرسی هیئت امنای دانشگاه آزاد، سه ماه پیش خواستار ابطال مصوبه تبعیض‌آمیز شده بود + سند

   18. سخنگوی قوه قضائیه: با قصور دستگاه‌ها در انجام وظایف خود برخورد میکنیم

   19. علت قطع صادرات دارو از کره به ایران

   20. سلمان با بیرق داعش چه کرد؟

   21. پیامک جالب پلیس برای عضو شورای شهر

   22. واکنش مدیرعامل شرکت مترو به اعتراضات کارکنان: کارگران باید تابع قانون باشند/ نیرویی را تعدیل نمی‌کنیم

   آخرین عناوین