کنکور، به نام عدالت، به کام تبعیض

جمال محمدیان، گروه تعاملی الف،   3980401009 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
کنکور، به نام عدالت، به کام تبعیض

می گویند گفتن درد، درد را بیشتر می‌کند، شاید برای همین است که کمتر کسی از درد می‌گوید و به شنیدن آن علاقه دارد، ولی اجبارا گاهی باید از درد گفت تا شاید درمانی پیدا شود، امروز کشور مبتلا به دردی به نام کنکور است که تاکنون درمانی برای آن پیدا نشده، دردی که روز به روز بزرگتر و متنوع تر می شود، سالیان سال کابوس جوانان و نوجوانان این کشور شده است و آنها را عذاب می دهد.

در چهل سالگی انقلاب همچنان این درد همراه ماست، روح و جان جوانانمان را می‌فرساید و شیرین ترین و بهترین لحظات زندگی آنان را می رباید، گویا هیچ فرد مسول و غیر مسولی به دنبال راه حلی برای آن نیست، حتی خود دانشگاه ها و اساتید آنها هم به فکر آن نیستند، ظاهرا هیچ کس به فکر این همه جوانی که در این سال ها نابود کردیم، افسرده کردیم و از بین بردیم نیست، فقط خوشحالیم که حسینی بای در روز های کنکور یک گزارش شاد از کنکوری ها می‌دهد و گوید ظرفیت دانشگاه های کشور از تعداد کنکوری ها بیشتر شده، البته نمی‌گوید که ظرفیت دانشگاه‌های روزانه فقط 18 درصد است و مابقی ظرفیت مربوط به دانشگاه های پولی است که با پول مردم ایجاد شده اند!

کنکور اولین بار در سال 1348 در کشور برگزار شد و برای تحقق عدالت ادامه یافت اما دریغ که کنکور در کشور فقط اشاعه گر تبعیض است، امروز دانش آموزان استان های محروم کشور مثلا سیستان و کهگیلویه یکی از کمترین آمار قبولی کنکور را دارند و استان های برخوردار آمار بهتری دارند، این یعنی اینکه هرچه وضع رفاه مردم بهتر باشد شانس قبولی بیشتر است و این تبعیض بوده و مخالف قانون اساسی است! در این سالیان ما به وسیله کنکور دانش اموزان مستعد خود را رایگان برای غرب شناسایی کردیم و آنها را از دست دادیم، تقریبا اکثر رتبه های برتر کنکور در ایران نمی مانند و باعث شدیم هیچ کس در رشته مورد علاقه اش درس نخواند، چگونه ممکن است باور کنیم 70 درصد شرکت کنند گان در کنکور واقعا علاقمند تجربی و رشته های پزشکی اند! کنکور باعث ایجاد باندهای ثروت و قدرت شده، به طوری که تخمین زده می شود گردش مالی موسسات کنکور گاهی تا 40 هزار میلیارد تومان و دو برابر بودجه وزارت آموزش و پرورش است و گفته می شود از قول رئیس سابق دانشگاه آزاد ذینفعان کنکور به خاطر 8 هزار میلیارد گردش مالی اجازه حذف آن را نمی‌دهند.

در این سالیان اخیر نیز ساده سازی کتب دبیرستان و حذف مردودی و تبصره های گوناگون فارغ التحصیلی را حتی با نمره صفر از دبیرستان ها ممکن ساخته است و باعث شده ضمن راحت تر شدن فارغ التحصیلی و افزایش خروجی دبیرستان ها دیگر دانش آموزان دیگر رغبتی برای ورود به هنرستان ها و مهارت آموزی نداشته باشند. این تصمیمات غیر کارشناسی و خلق الساعه ضمن ایجاد یک امید واهی در دانش آموزان و خانواده‌هایشان روز به روز جمعیت بیشتری را بویژه به سمت کنکورهای پزشکی سوق می‌دهد تا چند سال دیگر مشکل پزشکان بیکار هم برمشکلات دیگر کشور افزوده شود! متاسفانه هیچ طرح و عزم جدی در مسولان برای حل مشکل کنکور وجود ندارد، زیرا که مسولان معمولا با شیوه خاص خود این مشکل را برای فرزندانشان حل می کنند، یا آنها را در مدارس ویژه و با هزینه های گزاف ثبت نام می‌کنند یا اینکه آنها ار به خارج از کشور می‌فرستند، به نظر می‌رسد توسعه امکانات و آموزش مهارت های فنی در هنرستان ها و افزایش سطح علمی در دبیرستان و برگزاری امتحانات نهایی در سه سال متوسطه باعث می‌شود، دانش اموزان مستعد و علاقمند به پایه دوازدهم برسند و از کنکوری ها کاسته شود.

و حال ما هستیم و آغاز چهل سال دوم انقلاب و دردی کهنه به نام کنکور و جوانانی که آنها را با این کنکورهای مختلف سربریدیم، آیا وقت آن نرسیده است که چاره کاری بیاندیشیم؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۳۹۴۵۰۶:۲۱:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱
چه استعدادها که هدر رفت.
گنجی۹۶۴۳۴۵۱۱:۱۲:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱
کنکور یکی از عوامل توزیع عدالت آموزشی در کشور است زیرا: 1- از ما بهتران و نورچشمی ها و آقازادگان محترم اگر کنکور حذف شود با انواع سفارش و تلفن و حق امضاهای طلایی جایی برای بچه های بدبخت و بیچاره ها باقی نخواهند گذاشت 2- آزمون های نهایی آموزش و پرورش بشدت قابل دستکاری و تقلب است و ده ها هزار حوزه اجرا و صد ها حوزه تصحیح که یک ماه تصحیح طول می کشد هر نوع امکان تقلب و تخلف وجود دارد 3- تصحیح تشریحی سوالات هرگز نمی تواند یکنواخت انجام پذیرد و غالبا بشدت متفاوت است و حق کشی می شود 4- البته همین کنکور فعلی هم ده ها نو سهمیه و تبعیض در آن تعبیه کرده اند که برای عدالت آموزشی کامل باید همین سهمیه ها نیز حذف شوند 5- این که مافیای کنکور هست و چه و چه ربطی به کنکور ندارد آن مافیای محترم که اتفاقا قسمتی از آن علمی و آموزش هم هست برای هر حالت دیگر هم برنامه دارد !!! همین امسال برای آزمون تیزهوشان ششم صد ها نوع خاص!!!! تست هوش و استعداد و کلاس طراحی کرده بودند بنابراین برای جلوگیری از مافیا حذف کنکور چاره ساز نیست - جالب است که همین مافیای خیلی محترم از کلاس های آموزش و پرورش استفاده می کند !!! و از صداو سیمای رسمی برای ترساندن افرادی که در کلاس ها و طرح هایشان شرکت نمی کنند استفاده می کند - پس بهتر است روش های مبارزه با مافیا را از رستم دستان یاد بگیرید و نه حمله به کنکور
ناشناس۹۶۴۴۷۵۱۲:۱۴:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
کنکور هیچ ایرادی نداره..... ظرفیت دانشگاه ها هم خیلی زیاده..... مشکلی که وجود داره اینه که، خیلی ها شغل و آینده ای برایشان وجود نداره میان کنکور میدن و رقابت و حساسیت و استرس بالا میره.... راه حل اینه که اول وضعیت اشتغال درست بشه و بعد خیلی از دیپلمه ها رو با آموزش های کوتاه مدت مثلا شش ماهه،یک ساله آماده ورود به بازار کار کنند ....با این روش متقاضیان دانشگاه کمتر .... و رقابت و استرس کم تر میشه.....
درخشان۹۶۴۷۳۰۱۴:۱۵:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۱
تبعیض ها تو سهمیه ها خودشونو قایم کردن
ناشناس۹۶۳۹۶۵۰۷:۰۱:۰۷ ۱۳۹۸/۴/۱
اختصاص انواع سهمیه قبولی در کنکور بزرگترین تبعیض است. چه موقع این رانت ناعادلانه پایان می یابد؟؟
علی۹۶۴۱۶۴۰۹:۱۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱
نه تنها اختصاص سهمیه کار عادلانه ای نبود بلکه اصل برگزاری کنکور به علت خصوصیات فیوزیولوژی بشر و وجود پدیدیده سیکل فیزیکی -زیستی(Physical Biorhythm Cycle) انسان یک نوع ستم به کسانی است که در تاریخ برگزاری کنکور در بازه منفی سیکل ذهنی، روحی و فیزیکی خود هستند و یک نوع امتیاز به کسانی هست که در سیکل مثبت قرار دارند .
ناشناس۹۶۴۵۵۶۱۲:۵۴:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱
شما پیشنهاد بهتری برای کنکور دارید؟
ناشناس۹۶۴۳۰۶۱۰:۴۰:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۱
راست و حسینی بگید چند درصد ظرفیت دانشگاه های دولتی روزانه کشور سهمیه ای است و داخل این درصد ، فقط چند درصد داطلبان حق ورود به آن را دارند! آن وقت عمق فاجعه برای جوانان روشن میشود که بیخود خود را با اب و اتش کنکور نزنند که راه به جایی نخواهد برد.
ناشناس۹۶۳۹۷۵۰۷:۰۹:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
یاد خاطره هامون افتادیم اوقات مون تلخ شد!
ناشناس۹۶۳۹۸۵۰۷:۱۸:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱
كنكوري است كه پر از سهميه هاي مختلف ووارد شدن افراد غير توانمند به رشته هاي پزشكي ومهندسي ومديريتي در حاليكه استعدادوتوانمندي طَي كردن رشته را ندارند ولي به شيوه هاي مختلف كه معمول شده مانند خريد مقاله وپايان نامه بل اخره نمره را ميگيرند واينها هستند كه الان اكثريت پزشكان ومديران ومهندسان جامعه را تشكيل ميدهندوما چه انتظاري براي بهبود اوضاع كشور بايد داشته باشيم
سلیمی۹۶۳۹۹۴۰۷:۳۱:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱
مشکل بیکار شدن پزشکان در آینده نیست. مشکل اصلی انحصار در پزشکی است که باعث شده تعداد پزشک در کشور 3 الی 4 برابر کمتر از میانگین جهانی باشد و همین مسئله باعث افزایش درآمد پزشکی شده است و نتیجه آن هجوم افراد به ..
ناشناس۹۶۴۰۱۶۰۷:۵۰:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱
از تبعیض به واسطه سهمیه های رنگارنگ بگو که با سهمیه هیئت علمی میتوان رشته و شهر تغییر داد
یوسف۹۶۴۰۲۵۰۷:۵۵:۵۳ ۱۳۹۸/۴/۱
چه راه حلی دارین؟ امکانات آموزشی و از همه مهم تر، معلم های کار کشته ای که در شهرهای بزرگ وجود داره آیا بعد از نابودی کنکور، در شهرهای محروم تر وجود خواهد داشت؟؟؟؟
آزاده۹۶۴۰۳۷۰۸:۰۵:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱
سهمیه ناعادلانه اعضاء هیئت علمی دانشگاه و سهمیه های دیگر و زد و بندهای جابجایی دانشجویان در این مقوله هم بی عدالتی موج میزنه و میشه وضعیت فعلی کسی هم کاری شایسته انجام نمیدهد
ناشناس۹۶۴۰۷۳۰۸:۲۸:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱
هیچ اراده ای برای تغییر وجود ندارد
ناشناس۹۶۴۱۶۶۰۹:۲۰:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱
چون کسانی که سهمیه داشته اند و الان بچه هایشان دارند در راس کار هستند
ناشناس۹۶۴۰۸۰۰۸:۳۳:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۱
بهتر هست بجای کنکور در هر سال آزمون های استاندارد به صورت تشریحی در چند نوبت برگزار شود و نتایج این آزمون ها برای مدت 2 تا 3 سال اعتبار داشته باشه. دانشگاه ها می تونن بر اساس رتبه بندی خودشون نمرات متفاوتی از این آزمون ها رو در کنار معدل دیپلم دانش آموزان به عنوان ملاک ورود متقاضیان به اون دانشگاه اعلام کنن. چیزی که در حال حاضر به عنوان یک نقطه ضعف کنکور مطرح هست این هست که افراد با دانش پایه ضعیف و پایین و به لطف شرکت در کلاس های کنکور موسسات مختلف می تونن وارد دانشگاه بشن که بالطبع نتیجه مطلوبی هم به دنبال نخواهد داشت. به هر حال در اکثر کشورهای دنیا حداقل هایی از نظر علمی ملاک ورود به دانشگاه ها هست ولی در کشور ما در حال حاضر امکان ورود به دانشگاه با هر سطحی از دانش وجود داره که این کاملا اشتباه هست.
ناشناس۹۶۴۰۹۵۰۸:۳۹:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۱
گزارشگر محترم! با حذف کنکور، فقط فامیل های افراد ذی نفوذ در بهترین دانشگاهها وارد خواهند شد معلمان با پول نمره خواهند داد و این فرصت اندک شرکت در کنکور نیز از قاطبه مردم گرفته خواهد شد.
ناشناس۹۶۵۰۳۳۱۶:۳۰:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۱
همین الانم اینجوریه!
ناشناس۹۶۴۱۳۲۰۹:۰۰:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۱
غیر از سهمیه‌ها خود کنکور واقعا عادلانه‌ترین اتفاقی است که تو این کشور می‌یوفته. اگر کنکور نبود فقط آقازاده‌ها و پولدارها به دانشگاه‌ها راه پیدا می‌کردند
امیر۹۶۴۱۷۰۰۹:۲۳:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱
در کمپین فرزندت کجاست من متوجه شدم آنهایی که جواب دادند فرزندانشان ، پسر و دختر در دانشگاههای شریف و تهران و امیرکبیر درس خوانده اند !! آنها که جواب ندادند هم حتما خارج از کشور بوده یا اقلا همین دانشگاهها ! تمام فرزندان ! هزار ماشالله همه نخبه و تیز هوش !!!!!!!!!!!!!!! ما هم پشت گوشهامون مخملیه !
جوان ۲۸ ساله۹۶۴۱۷۸۰۹:۳۲:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱
بهترین و شیرین ترین روزهای نوجوانی ما به خاطر پدیده کنکور و ورود به دانشگاه به کابوس و تلخ ترین روزهای عمر ما بدل شد استرس، اضطراب، ترس از آینده، رقابت ناعادلانه و... آنهم برای دانشگاه و مدرکی که الان به کارمان نمی آید شغلها با روابط تقسیم میشوند این موضوع را کسی آن روزها به ما نگفت اینقدر زخم از این نظام آموزشی معیوب در زندگی ما جوانها هست که در چند خط نظر خلاصه نمیشود امیدوارم نسلهای آینده هیچوقت شرایط مشابهی را تجربه نکنند
حسن۹۶۴۵۶۳۱۲:۵۷:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱
هموطن عزیز. مشکل از کنکور نیست. مشکل از عدم توجه به تفاوت علایق و استعدادهای انسان هاست. وگرنه کنکور علیرغم ایراداتش از تمام روش های جایگزین پیشنهادی یک سر و گردن بالاتر هست. کسی که به درس خوندن علاقه مند باشه سختی کنکور براش معنی نداره چون به هدفش ایمان و علاقه داره. ولی کسی که کورکورانه و بدون توجه به علایق و استعدادهاش به دنبال ورود به دانشگاه هست کنکور رو عامل بدبختی خودش میدونه در حالی که همین آدم اگر به دانشگاه هم راه پیدا کنه در تحصیل چندان موفق نخواهد بود و با تحمل رنج و هزینه فراوان فقط یک مدرک بی خاصیت بدون مهارت و دانش کافی براش باقی خواهد موند.
محسن۹۶۴۱۸۴۰۹:۳۵:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
نویسنده از طرفی به مافیای کنکور تاخته و از طرف دیگه ناراحته که پزشکان بیکار نشوند . در حالی که آمار می گه تعداد پزشکان ایران از میانگین جهانی خیلی کمتر است در ضمن چرا ناراحت درآمد پزشکان هستید ؟ اتفاقا یکی از دلایل هجوم به سمت پزشکی فاصله درآمدی پزشکان با سایر اقشار است و بخشی از همین مافیای کنکور به خاطر سهمیه کم پزشکان شکل گرفته در ضمن چه ایرادی دارد که همانند خیلی از کشورهای توسعه یافته پزشکان هم ، سطح درآمدی معادل سایر مردم داشته باشند ؟ نکته عجیب دیگر در این مقاله ادعای نویسنده به کم شدن حجم کتاب های درسی است که این ادعا سراسر غلط است بلکه باید گفت کتاب های درسی دقیقا بر اساس این تدوین شده که دانش آموز مجبور باشد برای فهمیدن کتاب درسی چندین کتاب کمک آموزشی تهیه کند خلاصه اینکه ظاهرا نویسنده محترم نیز چندان از مشکلات سیستم آموزشی با خبر نیست . سیستمی که فقط آموزش است و هیچ نشانی از پرورش در آن نیست آن هم آموزش نصف و نیمه با زجر دانش آموزان و کشتن ذوق و روحیه شادی در بچه هایی که طی 12 سال فقط باید سرشان در کتاب های درسی باشد بدون آنکه سیستم آموزش و پرورش فرصت مناسبی برای ورزش و فعالیت های فرهنگی ، هنری و علمی به آن ها بدهد با کمال تاسف سیستم آموزشی ما فقط برای ایجاد گردش مالی در موسسات خاص طراحی شده که از همان ابتدا با تقسیم بندی بچه به تیزهوش یا نمونه و غیر و ذالک بچه ها را با تبعیض آشنا می کند و خانواده ها را در دام تهیه کتاب های کمک آموزشی یا آزمون های مضر می اندازد . سرانه کم بودجه آموزش و پرورش و عدم جسارت در پایه ریزی نظام نوین آموزشی یعنی تداوم تبعیض آموزشی و عقب انداختن توسعه کشور و اهمال دولت در انجامش خیانت به آینده ایران است .
ناشناس۹۶۴۱۸۷۰۹:۳۷:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۱
ما که به رانت سهمیه ها زندگی مان را باختیم. لطفا دولت و مجلس کاری کنند فرزندانمان به رانت سهمیه ها نبازنند.
ناشناس۹۶۴۲۰۷۰۹:۴۴:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱
به خدا قسم اگر كنكور برداشته شود مثل بورسيه دكتري افرادي خاص وارد ميشوند چرا عقل پيشه نمي كنيد
عاشق ایران۹۶۴۲۲۲۰۹:۵۴:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۱
هیولای کنکور در حال ازار جسم و روح فرزندان ایران است آیا پهلوانی از ایران هست تا این دیو را نابود کند و فرزندان ایران را آزاد کند ؟؟؟
ناشناس۹۶۴۴۶۸۱۲:۱۲:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۱
نه امکان نداره چون کسانی که کلاس کنکور های آنچنانی و غیر انتفاعی های نجومی دارند از این راه نون می خورن مثلا برای گرفتن اطلاعات آزمون های تیزهوشان هم دقیقه ای سه هزار تومان روی قبض تلفن شما اضافه می شود و یک کارشناس برای دادن ابتدایی ترین اطلاعات نیم ساعت وقت تلف می کند در حالی که این اطلاعات می شه بصورت مکتوب منتشر بشه ولی اون دقیقه ای سه هزار تومن مهمه !!!! منظور اینه که جیب پدر و مادرهای بیچاره به عناوین مختلف خالی می شه و کلی استرس به بچه ها وارد می شه و در حقیقت مثل ما نمی فهمند دوران نوجوانیشون چطور در استرس ئ تلاش گذشت و در نهایت به دلیل پارتی و سهمیه اکثرا ناکام و سرخورده و افسرده می شن اول زندگی
عاشق ایران۹۶۵۱۸۹۱۸:۲۶:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱
شاید یک دلاور پیدا شود من هنوز امید دارم
ناشناس۹۶۴۲۳۴۱۰:۰۱:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱
من باید این حرفها را بزنم ولی نمی دونم کجا ! دختر من برای پایه ششم به هفتم برای ورود به مدارس تیزهوشان باید کارت ورود به جلسه می گرفت از سه روز قبل سایت اختلال داشت و ما موفق نمی شدیم در سایت hoosh.medu.ir یک شماره تلفن برای راهنمایی داده شده بود با کلی وقت تلف شدن موفق شدم با کارشناس مربوطه صحبت کنم به محض وصل شدن تلفن اطلاع دادند که دقیقه ای سه هزار تومان شارژ می شویم به نفع شرکت هیوا .. خلاصه خانم مشاور فرمودند که سایت اختلال داره و ما دسترسی داریم و مشخصات دختر من را گرفتند و گفتند کارت تلگرام خواهد شد ولی این خانم رها نمی کرد و مدام توضیح واضحات می داد و در مورد مسائلی که من اطلاع دقیق داشتم اطلاعات می داد و معلوم بود قراره اون سه تومان هر دقیقه به حساب شرکت هیوا ریخته بشه و ایشون موظفه که مکالمات طولانی داشته باشه !! معلوم شد چرا خطها اشغال بود چون مکالمات طولانی لازم بود ! آخر هم علیرغم پیگیری من کارت ارسال نشد و ما به طریق دیگری کارت را گرفتیم اسم این کار چیه ؟؟؟ شارژ کردن مردم از طریق تلفن ؟!
ناشناس۹۶۴۲۶۳۱۰:۱۳:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱
الان هم مدام آزمونهای مختلف برای جدا کردن بچه های درسخوان تر برگزار می شه مدارس شاهد و تیز هوشان و غیرانتفاعی ها با شهریه های نجومی و تضمین قبولی همه مدعی هستند که کتابهایی بالاتر از سطح کتابهای معمولی آموزش پرورش تدریس می کنند و مدام کنکور برگزار می شه براشون اینطور می شه که بهترین دانش آموز مدارس دولتی در سطح ضعیف ترین دانش آموز این مدارس قرار می گیره این اسمش عدالته ؟؟؟ این بچه ها با بچه های معمولی سر یک جلسه ی کنکور می نشینند ؟؟ اسم این عدالته؟؟
ناشناس۹۶۴۳۰۱۱۰:۳۹:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۱
الف عزیز مشکل واقعا کنکور نیست تو کشوری که پارتی بازی و رانت داره غوغا می کنه حذف کنکور اتفاقا عین بی عدالتیه و ظلمه مشکل عدم نیاز سنجی کشور تو تربیت نیروی متخصصه الان رشته های روز زیادی در زمینه مثل قضاوت های تخصصی وکالت های تخصصی کشاورزی با تکنولوژی روز صنعت به روز مورد نیاز کشوره اما همگی هجوم میبریم به سمت پزشکی وقتی کاری کنیم که چرخ کارخونه ها و تولید بخوابه شایسته سالاری رو بگذاریم کنار وقتی بچه هامون اون ور آب باشن و آینده مملکت برامون مهم نباشه حذف کنکور فقط مشکلات را بدتر میکنه بیچاره بچه هایی که بعد تلاش زیاد تو این کنکور بهترین رشته های دانشگاه های تاپ مملکت قبول میشن بعد میان می بینن بازار کاری وجود نداره
ناشناس۹۶۴۳۳۲۱۱:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱
اگر سهمیه ها کم شود کنکور بهترین گزینه موجود است چون اگر برداشته شود بهترین دانشگاههای کشور در تهران ومسولین هم در تهران پس فقط بچه های مسولین بدون هیچ زحمتی در بهترین دانشگاهها ادامه تحصیل میدهند ونخبه های شهرستان وروستاها هم باید در خانه بمانند هر وقت دولت توانست در هر مرکز استان یک دانشگاه خوب داشته باشد به فکر حذف کنکور باشدوگرنه بی عدالتی رواج پیدا میکند
علی۹۶۴۳۸۵۱۱:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱
انحصار پزشکی را بشکنید تا خود به خود کنکور حذف شود.
ناشناس۹۶۴۴۶۰۱۲:۰۶:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱
حالا اینقدر بگین کنکور بده تا این معیار هم با همه نوافقصش حذف بشه. ۴ تا دانشگاه خوب داریم رسماً مایملک پولدارها بشه. کیفیت دانشگاه ها از اینی هم که هست بیشتر افت میکنه. کسی که با پول وارد دانشگاه بشه انگیزه ای برای تلاش نداره. به قولی اول به فکر یه جایگزین مبتنی بر عدالت باشید، بعد کنکور رو حذف کنید تا بساط کلاسهای مسخره است هم زودتر جمع بشه.
علی۹۶۴۵۰۸۱۲:۲۷:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۱
سهمیه سهمیه سهمیه ... . اول این موضوع را حل کنید بعد بیاید در مورد عدالت و تبعیض صحبت کنید.
ناشناس۹۶۴۵۴۵۱۲:۴۷:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱
تنها کنکور است که به آقا زاده ها اجازه نفوذ نمی دهد خیلی وقته که آقا زاده بابت این موضوع کار کرده اند اگه کنکور برداشته شود این امتیاز که در روستاهای محروم هم از بین می رود مشکل قبول شدن سیستانیا اینه که اگر باز هم کنکور قبول شوند کار نیست شغل نیست آنها کارشان معلومه مشخصه چطوری ممکنه که روستایی مثل سراوان 17 دانش آموز از یک کلاس وارد دانشگاه دولتی میشه اینه که اگر هر کسی که زحمت بکشه به نتیجه مورد دلخواه می رسه من این کلاسهای آموزشی را قبول ندارم پس چرا تو سطح کشور این همه روستایی وارد دانشگاه میشه به خدا اینها همه اش دنبال این هستین که این روستا زاده ها به دانشگاه دولتی راه نیابند بابا دانشگاه دولتی بایست مال روستازاده ها باشه و دانشگاه آزاد وخصوصی هم برای آقازاده دیگه این چه مفهومی که سالها همه اش تو سر کنکور زده می شه
ناشناس۹۶۴۶۳۱۱۳:۳۹:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱
سهميه گوناگون در كنكور باعث شده پزشكان ومهندسان مشكل ساز براي جامعه داشته باشيم نه درمان درستي داريم ونه ساختمان وجاده استاندارد داريم
ح۹۶۵۱۹۸۱۸:۳۴:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱
... هزاران جوان نخبه، باهوش، تحصیل کرده و درس خوان همه ی کودکی، نوجوانی و جوانی خود را صرف تحصیل تا کارشناسی ارشد و دکتری می کنند در مشکل ترین رشته های دانشگاهی که باید برای کسب نمره شب بیداری ها کشید و از تفریحات گذشت، اما در نهایت همه ی عمر آنها به هدر می رود. تحصیل کرده رشته فیزیک ما مدرک دکتری. فردی وفادار به این انقلاب و مملکت. حقوق ماهیانه در حد دو میلیون و خورده ای . محل کار : مدرسه ی ابتدایی . مردی بدون هیچ پس انداز که توان خرید پرایدی دست دوم را هم برای خود ندارد. این کاری است که با نخبه ترین جوانان کشور کرده اند. در حالی که آقازاده ها واونایی که وضع مالی پدرشان به علت دزدی و اختلاس و فساد و کلاه برداری و شیادی و پارتی بازی خوب است یا در خارجند یا در بهترین مشاغل مشغول.
رضا۹۶۵۳۹۷۲۲:۰۰:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱
عدم کیفیت یکسان آموزشی در مدارس کشور به علاوه سیستم سنجش ناقص کمی این ترکیب را ناعادلانه کرده است. در کل آموزش‌ها سنگین و عموما" غیر کاربردی علاوه بر هدر دادن فرصت های طلایی عموم جوانان کشور تاثیری به تربیت انسانهای کارآمد و باقابلیت در جامعه نخواهد داشت.
جوانی برباد رفته!!!!!!۹۶۵۴۲۵۲۲:۳۴:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱
عدالت آموزشی؟؟؟؟؟؟ چه واژه ی قشنگی ولی افسوس از سهمیه و فروش سوالا ت و .. ما داریم به کجا میریم؟ چرا باید دانش آموزهای ما حتی برای آزمونهای آزمایشی که صرفا برای سنجش اولیه خودمون هست به سمت خرید سوالات در روزهای قبل و تقلب و.. بروند.آزمون آزمایشی ک رتبه و ترازش هیچ ارزشی ندارد. این یعنی علم آموزی در کشور ما ارزش واقعی ش رو ازدست داده و جوانهای ما واقعا نمیدونن دنبال چی هستن. از طرفی این همه سهمیه هم ک کمر بچه های پرتلاش اندکی هم ک هنوز واقعا طالب علم هستن رو شکسته. اینها دلنوشته های کسی هست ک الان حدودا ده سال از جوانی ش رو درگیر کنکور شده.( از 18 تا 28) و هنوز هم دراسترس کنکورم توروخدا ب کنکور امسال رحم کنید و نگذارید تقلبی رخ بده توروخدااااااااااااااا
ناشناس۹۶۵۷۵۴۰۷:۵۱:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲
اصل حرف اینه 40 هزار میلیارد تومان گردش مالی موسسات کنکور! تا وقتی این مافیای قدرتمند وجود داره هیچ تصمیم گیری درستی رخ نخواهد داد و هیچ چیزی تغییر نمی کنه. این مافیا میتونه رسانه و تلویزیون و آدم با نفوذ وووو را بخرد که تا حالا مانده و قدرتمند تر شده. فشار ..

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

  3. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

  4. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  5. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

  6. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  7. گرانی خودرو تا کجا!؟

  8. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

  9. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

  10. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

  11. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

  12. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

  13. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

  14. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

  15. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

  16. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

  17. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

  18. مطالبه از مجلس انقلابی...

  19. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

  20. قیمت دلار و سکه پایین آمد + جدول قیمت‌ها

  21. تمرینات نظامی شاهزاده خانم بلژیکی

  22. واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین

  23. افکار عمومی منتظر چه حکمی برای اکبر طبری بود؟

  24. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  25. فرزندان نامشروع هم شناسنامه دریافت می‌کنند + تکذیبه

  ابر آروان

  آخرین عناوین