کارت ملی قدیمی اعتبار ندارد

گروه اجتماعی الف،   3980331111 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: اعتبار کارت ملی قدیمی از اول ماه جاری پایان یافته و بانک ها و دستگاه های اجرایی از این تاریخ هیچ گونه خدماتی بر اساس آن به مراجعه کنندگان ارائه نمی کنند.

صادق خدادادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای خرداد بانک‌ها و ادارات فقط به افراد دارای کارت ملی هوشمند خدمات ارائه می‌کنند.

وی در ادامه بیان داشت: آن دسته از افرادی که ثبت نام کرده‌اند ولی کارت ملی هوشمند آنها صادر نشده با اصل شناسنامه و رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند خود که حاوی کد رهگیری است، می‌توانند برای انجام کارهای بانکی و اداری به ارگان‌ها مراجعه کنند و خدمات دریافت کنند.

خدادادی با بیان اینکه هم اکنون ۵۴ پست بانک و پیشخوان در سطح استان کار ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام می‌دهند از شهروندان خواست برای ثبت نام و دریافت کارت ملی جدید به این مراکز مراجعه کنند.

او به آن دسته از افراد که رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند خود را گم کرده‌اند نیز گفت: با مراجعه به پست بانک‌ها و دفاتر پیشخوان با ارائه شماره کد ملی به صورت رایگان دوباره رسید خود را دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال کرمانشاه اظهار داشت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۳۱ هزار و ۱۷۶ نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد برای یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۶۳۶ نفر کارت هوشمند صادر شده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

مختار۹۶۳۵۲۱۲۰:۰۹:۴۲ ۱۳۹۸/۳/۳۱
حرف .. زده!!! من 3 ماه است که برای تعویض کارت ملی اقدام کرده ام اما بعد از این همه مدت هنوز کارت جدید بخاطر تحریم صادر نشده است!!!
ناشناس۹۶۴۰۸۱۰۸:۳۵:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱
من 6 ماهه ثبت نام کردم ولی هیچ خبری از کارت جدید نیست
میلاد حمیدی۹۶۴۱۱۹۰۸:۵۳:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱
بعد گذشت یکسال هنوز کارت ملی جدید بهمون ندادن بعد میگن اینا معتبر نیست. دولت تعطیله؟ همین مینی مم خدماتم نمیخواد بده بهونه نبودن کارت ملی ای که خودشون عرضه نداشتن بدن رو میاره؟ این دولت کاش یک شخص بود مردم میریختن میزدن ..ش
ناشناس۹۶۳۵۲۶۲۰:۱۶:۵۱ ۱۳۹۸/۳/۳۱
خوب ..شما که کارتای جدید رو تحویل ندادی
ناشناس۹۶۳۵۵۳۲۰:۳۹:۵۸ ۱۳۹۸/۳/۳۱
.. از تیر پارسال درخواست هوشمند رو دادم هنوز خبری نیست. خجالت نمی کشین ملت رو گذاشتین سر کار !!!!
حامد۹۶۳۶۴۷۲۲:۱۶:۱۷ ۱۳۹۸/۳/۳۱
.. ! 6 ماه پیش ثبت نام کردم واسه کارت ملی بعد 6 ماه کارت ندادن هیچ باید هرجا کار داشته باشید شناسنامه و رسید دنبال خودمون راه بندازیم !
ناشناس۹۶۳۶۶۸۲۲:۳۵:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۳۱
هشت ماه است درخواست جدید دادیم اما نمی دهند!!!
اكبر۹۶۳۷۰۰۲۲:۵۶:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۳۱
نميخواهيد براي تعويض كارت ملي افراد مقيم خارج فكري بكنيد؟
ناشناس۹۶۳۷۴۹۲۳:۳۱:۵۱ ۱۳۹۸/۳/۳۱
خیلی طنزه به خدا. کارت ملی برای احراز هویته. کسی که کارت جدید نگرفته که هویتش منقضی نشده. بدتر اینکه خیلی ها ثبت نام کردن ولی کارت جدید ندارن. حالا به جای کارت قبلی که عکس داره و اطلاعات داره، طرف باید شناسنامه ای که عکس 15 سالگی ش روشه رو با یک کاغذ رسید ثبت نام کارت ملی جدید برای احراز هویت به همه جا ارایه بده. کاغذی که هیچ مشخصه کنترلی و امنیتی نداره.
ناشناس۹۶۳۸۱۶۰۰:۳۲:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱
چطوریه که اونطور پهپاد آمریکایی رو شکار می کنیم اما یک ساله ما درخواست کارت ملی داده ایم و هنوز کارت ملی را تحویل نمی دهند و میگن مواد اولیه اش نیست.
ناشناس۹۶۳۸۳۴۰۰:۵۳:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱
من که تا حالا از هوشمند بودن کارتم هیچ بهره ای نبردم تا حالا که هیچ فرقی با قبلی نداشته همین طور هوشمند بودن پایان خدمت و گواهینامه در صورتی که اگر هوشمندی واقعی بود این سه کارت تبدیل به یک کارت میشد فقط دنبال تلف کردن پول و وقت مردمند.
ناشناس۹۶۳۸۴۵۰۱:۰۷:۴۴ ۱۳۹۸/۴/۱
واقعا مسخره هست ۳ ماهه ثبت نام کردم کارتم نیومده کارت ملی قدیمی را بی اعتبار اعلام کردن. ماشینم هم که پلاک شهرستانه تو طرحم هستم از ماشینمم ی روز تو هفته میتونم استفاده کنم. بی زحمت بگید برم بمیرم کمتر تو زحمت باشین. ی روز نیست که ی خبر بدتر ندن
سروش۹۶۳۸۷۸۰۲:۱۰:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱
مجبورمون کردن کارت ملی بگیریم باید پولشم بدیم !
ناشناس۹۶۳۹۳۷۰۵:۵۹:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱
به جای اولتیماتوم قلدرمآبانه، کارت هوشمند مردم را که ماهها قبل ثبت نام کرده اند تحویل دهید بعد بگویید قدیمی اعتبار ندارد.
امیر۹۶۳۹۵۰۰۶:۲۹:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۱
خدماتی که بانکها می دهند هیچ ربطی به نوع کارت نداره و بر اساس شماره ملی می توانند آف لاین و آن لاین احراز هویت کنند. این نشان دهنده کسری بودجه و دست کردن تو جیب مردمه. تازه برای هر احراز هویتی 600 تومان گرفته میشه که این رقم به مردم گفته نمی شود.. است این ثبت احوال. لطفا سازمان بازرسی ورود کند
ناشناس۹۶۳۹۷۶۰۷:۱۰:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۱
آقای میرسلیم با شناسنامه قبل از انقلاب برای ریاست جمهوری ثبت نام کرده ولی کارت ملی بعد از انقلاب ما اعتبار ندارد .
ناشناس۹۶۳۹۸۷۰۷:۲۴:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱
عکسها افتضاح هست چرا درست اجرا نشده تعویض کارت ملی ؟واقعا من دچار مشکل روحی شدم عکسم را دیدم .
ناشناس۹۶۴۰۰۵۰۷:۴۲:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱
به اين مديريت ميگن مديريت زوري و غير منطقي كارت جديد رو بدين بعد قانون بگذاريد نه اين كه شناسنامه در جيب و رسيد در دست به مراكز اداري مراجعه كردن واقعا اين مديران نوبرن.
ناشناس۹۶۴۰۴۳۰۸:۰۸:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱
واقعا (ثبت احوال و دولت مسئولیت پذیرند ) پس از حداقل 4 ساعت انتظار برای عکس گرفتن و انگشت نگاری قرار بوده 15 روزه کارت بدهند هزار بهانه می آورند مراجعه هم می کنی می فرمایند پیامک می فرستیم بعد گویی مردم مقصرند کارت قبلی را باطل نموده اند. تازه اگر اثر انگشت اشکالی نداشته باشد عکس را قبول فرمایند و گرنه روز از نو بخدا زورگویی هم حدی دارد
ناشناس۹۶۴۱۳۶۰۹:۰۲:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱
شما که نمیتونید کارت ملی به من بدهید بعد از 10 ماه ثبت نام من باید تاوان مشکل شما رو بدم حالا هرجا کار داشته باشیم رسید و شناسنامه باید ببریم
ناشناس۹۶۴۱۴۶۰۹:۰۹:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱
هر کی هر گزافه ای گفت که انجام شدنی نیست

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. درنگی درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی

 12. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 13. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 14. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 15. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 16. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 17. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 18. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 19. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 20. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. «سلیمانی»های ما گروهبان «هارتمن» نیستند!

 24. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 25. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

آخرین عناوین