دادستان کل کشور: یک مدیر وزارت نفت بازداشت شد

گروه اجتماعی الف،   3980330108 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

دادستان کل کشور گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) یک مدیر وزارت نفت را هنگام خروج از کشور شناسایی و بازداشت کردند.

دادستان کل کشور: یک مدیر وزارت نفت بازداشت شد

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری روز پنجشنبه در آئین معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان بیان کرد: این مدیر وزارت نفت در یک حرکت خائنانه مقدار زیادی ارز و دلار را به یک صرافی منتقل کرده بود.

وی اضافه کرد: این فرد با تبانی این صرافی قصد خارج کردن ارز از کشور را داشت که دستگاه اطلاعاتی وی را هنگام خروج از کشور بازداشت کرد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه از دستگاه های اجرایی انتظار داریم که خودشان جلوی فساد مدیر را بگیرند، اظهار داشت: بروز فساد هر چند در تمامی کشورهای جهان وجود دارد اما هیچ کشوری داعیه نظام اسلامی ندارد بنابراین بروز فساد زیبنده این کشور نیست.

وی اضافه کرد: دستگاه قضایی مصمم به برخورد با مفاسد در درون و بیرون این مجموعه در چارچوب قانون است؛ برخی مواقع شایعاتی در زمینه ببروز تخلف توسط برخی از افراد مطرح شود اما طبق موازین شرعی تخلفی رخ نداده باشد.

دادستان کل کشور با عنوان اینکه اهمیت امر قضا تا جایی است که خداوند این جایگاه را برای انبیا قرار داده است بیان کرد: مسولیت قضایی در نظام اسلامی مضاعف است چرا که باید قضات محقق عدالت باشند و انتظار به حق مردم نیز اجرای عدالت است.

حجت الاسلام منتظری افزود: قاضی اگر کار مباحی برخلاف یک کارمند معمولی انجام دهد کار او از سوی عُرف تقبیح می شود بنابراین باید بیش از دیگران مراقب عملکرد خود باشد.

وی بیان کرد: حرکات و برخورد یک قاضی باید متناسب با جایگاه او باشد چرا که طبق رسالت دستگاه قضایی و با توجه به چارچوب‌های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب از جمله انقلابی بودن، ۱۰۰ درصد کارکنان این مجموعه باید این مولفه ها را الگو و سرمشق قرار دهند.

دادستان کل کشور اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب با این شرط رئیس دستگاه قضایی را بدون واسطه و دیگر مسئولان قضایی را با واسطه برای انجام این رسالت و تکلیف منصوب کرده اند بنابراین مکلف به اجرای تکالیف تعیین شده از سوی معظم له هستیم.

حجت الاسلام منتظری تاکید کرد: قبل از پرداختن به فساد در جامعه باید به مبارزه با آن در درون قوه قضاییه پرداخت چرا که با دستمال آلوده نمی‌توان شیشه را پاک کرد.

وی اظهار داشت: در این راستا دستگاه قضائیه مصمم به برخورد و مبارزه با اندک فساد موجود در این قوه بوده و در راستای تحقق این تکلیف با هیچکس تعارف و تساهل نخواهد داشت.

برخورد با ۶۰ قاضی در راستای مبارزه با فساد خلاقی و اقتصادی

دادستان کل کشور با بیان این سوال که آیا مدیران اجرایی تحمل اجرای عدالت علی گونه امام علی (ع) را دارند؟ گفت: در راستای مبارزه با مفاسد قضایی با ۶۰ قاضی به علت فساد اخلاقی و اقتصادی برخورد شد.

حجت الاسلام منتظری بیان کرد: قاضی که چشم و دستش ناپاک است نمی تواند عدالت را برقرار کند؛ بنابراین مدیریت دستگاه قضایی مصمم است سالم سازی درون این دستگاه را با قوت انجام دهد.

وی تاکید کرد: در این راستا حتی برخی از قضات که دارای ۲۸ ساله سابقه کاری بودند نیز منفصل از خدمت شدند که این اقدام گویای تصمیم جدی دستگاه قضایی با اندک افراد متخلف در درون دستگاه قضایی است.

دادستان کل کشور اظهار داشت: بخشی از فساد ها منشا نفسانی دارند و به علت تقوی ضعیف و سست بودن پایه دین رخ می‌دهد با این مثال که فرد با دیدن پول، امکانات و سیمای فردی دچار تزلزل می شود.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: برخی از افراد تا دارای جایگاه، پست و مقام مهم یا امضای طلایی شدند دچار تزلزل و لغزش نیز شده و مرتکب تخلف می‌شوند.

وی بخش دیگری از منشا فساد را نفوذ دانست و گفت: دشمن دنبال آن است که با ایجاد فساد و بکارگیری افراد فاسد و مفسد، نظام اسلامی را همچون موریانه از درون بپوساند.

دادستان کل کشور بیان کرد: به تازگی وزارت اطلاعات به شبکه جاسوس ساز «سیا» که در کشورهای مختلف از جمله ایران عده ای را به اختیار گرفتند، ضربه مهلکی وارد کرد که این اقدام سربازان گمنام امام زمان (عج) هیاهویی در سازمان جهنمی سیا راه انداخت.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: با این کار وزارت اطلاعات ایران مشخص شد چه کسانی در کجاها چکار می کند و این ضربه سنگین به بدنه اطلاعاتی دشمنی بود که داعیه دار است.

وی بیان کرد: دشمنان برای ضربه زدن به کشور، جاسوس ها را در قالب چهره های مذهبی و انقلابی وارد بدنه کشور کرده است اما لطف خداوند و توانمندی نیروهای خدوم اطلاعاتی و امنیتی دسیسه های آنها را ناکام می گذارد.

دادستان کل کشور مهمترین برنامه دشمن را گسترش فساد مالی و اخلاقی دانست و گفت: امروز بحث بی حجابی یک مساله عادی نیست که خانمی نخواهد حجاب داشته باشد و بگوید مگر حجاب زور است.

حجت الاسلام منتظری توضیح داد: هر انسان ۲ نوع زندگی دار یک شخصی، که هر کاری می خواهد می تواند انجام بدهد و هیچکس نمی تواند کاری کند هر چند در درگاه خالق باید نسبت به کارهایی که انجام داده پاسخ بدهد.

وی نوع دوم زندگی را زندگی اجتماعی دانست تاکید کرد: این معنا ندارد کسی بگوید هر نوعی دوست دارد لباس می پوشد، می خورد و دیگر کارها را انجام می دهد.

دادستان کل کشور اظهار داشت: در نظام اسلامی و کشوری که هزاران شهید و جانباز تقدیم این انقلاب کرده و حاکمیت اسلام دایر است، نمی شود یک خانم بگویید آزادم هر جور دوست دارم بپوشم؛ البته در زندگی شخصی می تواند.

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: پشت فرمان خودرو و داخل خیابان حریم خصوصی نیست و ما داخل خودرو را حریم خصوصی نمی دانیم و بنابراین نیروهای انتظامی با متخلف برخورد می کند.

وی با بیان اینکه در زندگی اجتماعی رعایت قوانین و مقررات برای همه ضروری است گفت: بانوان و آقایان که اعتقادی به مبانی دین ندارید بدانند که خارج از منزل مسکونی حریم خصوصی نیست و در صورت بی توجهی به قانون، پلیس مکلف به برخورد با جرم علنی است.

دادستان کل کشور اضافه کرد: هر چند سیاست دستگاه قضایی پرهیز از برخورد خشن با مردم است و در این ارستا ابتدا ارسال پیامک، تذکر و توصیه را اولویت قرار داده و در صورت بی توجهی فرد با او طبق قانون برخورد می شود.

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه اجازه اشاعه فحشا را نمی دهیم تاکید کرد: در برخورد با بدحجابی که ارزش های دینی را نشانه رفته است به هیچ وجه کوتاه نمی آییم.

در این آئین از تلاش و زحمات کامران حمزه قدردانی شده و حسن خانجانی به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب مرکز استان همدان معرفی شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۱۸۰۵۱۴:۳۹:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۳۰
مدیر مالی وزارت نفت که ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج کرده بود و قصد داشت از کشور فرار کند، حین خروج از کشور دستگیر شد....چرا قوه قضاییه جهت سال صلاحیت این وزیر در مسأله ورود نمیکند ..‌باند های موجود با شایعه برکناری وزیر فعال‌تر شده و در حال خارج کردن و برداشت بیشتر از اموال کشورند ...وقتی مدیران یک وزارتخانه با این گردش مالی همه توسط وزیر از یک جناح انتخاب و فیلتر و مهره چینی میشوند نتیجه اش می شود فساد فساد و فساد ..بیایید ببینید در پروژه های توسعه گاز و نفت چقدر پورسانت درصدی از قرارداد دارد بین برخی پیمانکاران و مدیران تبادل میشود چرا کسی کاری نمیکند ...مناقصات را پستوی شرکت های دولتی خارج و در پایگاه مناقصات ملی بصورت شفاف برگزار کنید ...وزارت نفت مناقصاتش را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارجاع نمی‌دهد چرا ...این میشود فساد
ناشناس۹۶۱۸۰۹۱۴:۴۰:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۳۰
ریاست محترم قوه قضاییه لطفا به وضعیت برگزاری مناقصات علی الخصوص مناقصات چند هزار میلیاردی وزارت نفت سر و سامان دهید ،در مناقصات شرکت های دولتی مهندسی و توسعه پروژه های گاز و نفت ،برخی مدیران و اعضای کمیسیون مناقصات و انتخاب پیمانکار با واگذاری تبانی محور و ترک تشریفات مناقصات و تک گزینه ای که در اختیار تعداد محدودی مدیر آن شرکت هاست و همچنین با برآوردهای غیر واقعی نجومی غیر واقعی اموال کشور دارد تاراج می کنند ، لازم است فرایند برگزاری مناقصات بازبینی و اصلاح شود که از دست هیئت مدیره شرکت های دولتی خارج و در پلاتفرم ملی برگزاری مناقصات در جهت حذف رانت و تبانی خارج شود ..با ترک تشریفات ،ارزیابی کیفی صوری و انتخاب تبانی محور. پیمانکاران پروژه های هزاران میلیاردی گاز و نفت در پروژه های خطوط لوله ،پالایشگاه ها و تاسیسات نفتی هزاران میلیارد دارد به نفع مدیران و کمیسیون انتخاب مشاور و قرارداد ها حیف و میل میشود دولت اختیارات مناقصات بزرگ گازی و نفتی را از داخل شرکت های دولتی نفت و گاز خارج کند و آنها فقط نظارت بر اجرا داشته باشند .به داد بودجه کشور برسید مناقصات شده سیاه چاله فساد مدیران به مبارزه با فساد اعتقاد دارید این رویه را اصلاح کنید .‌‌الگو های بسیاری در کشورهای توسعه یافته، جهت حذف فساد مناقصات بخش عمومی هست آنها را میشود پیاده سازی و بومی سازی کرد
ناشناس۹۶۱۸۳۷۱۴:۵۰:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۳۰
حجاب اجباری به ضد خودش تبدیل شده، هر امر اجباری و بی منطقی باعث ایجاد مقاومت در جامعه در برابر آن میشود
ناشناس۹۶۲۰۴۶۱۷:۲۰:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۳۰
حجاب الزامی است و نه اجباری!
ناشناس۹۶۱۸۴۶۱۴:۵۶:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۳۰
《 بروز فساد هر چند در تمامی کشورهای جهان وجود دارد 》 اما آمار آنها در یک قرن اخیر حتی معادل آمار یک ماه اخیر ایران نمی شود .
ناشناس۹۶۱۹۷۶۱۶:۲۷:۳۷ ۱۳۹۸/۳/۳۰
ما رکورد زدیم
ناشناس۹۶۱۸۷۰۱۵:۱۵:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۳۰
وزارت نفت چرا تكذيب مي كند
ناشناس۹۶۱۹۳۹۱۶:۰۱:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۳۰
اسم قضات فاسد و متخلف را منتشر کنید تا درس عبرتی برای سایرین قضات گردد
ناشناس۹۶۲۰۴۱۱۷:۱۶:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۳۰
مواظب باشید که دانه درشتهای وزارت نفت فرار نکنن
ناشناس۹۶۲۲۳۹۲۰:۰۱:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۳۰
نام این ناجور اسلاحتلب چیست

پربحث‌های اخیر

 1. چرا روحانی عصبانی است؟

 2. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 3. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 4. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 5. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 6. جانباز قمی پس از خودسوزی، فوت کرد

 7. جزئیاتی از میدان جدید نفتی نام‌آوران/ زنگنه: حجم مخزن تازه کشف شده ۲۲میلیارد بشکه است

 8. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 9. رئیسی: مصمم‌تر از همیشه با فساد مبارزه خواهیم کرد و مردم را در جریان قرار می‌دهیم

 10. این بود آنچه روحانی می‌خواست بگوید؟!

 11. افزایش قیمت برخی خودروها/ پراید ۱۱۱ به ۵۲ میلیون تومان رسید + جدول

 12. روحانی: کافران وقتی پیمان اول را می‌شکستند، پیامبر پیمان دوم را می‌بست

 13. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 14. معاون سازمان امور مالیاتی: ۶۰درصد پزشکان از مالیات فراری‌‎اند/ ۳۵هزار تا ۴۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

 15. ماجرای ماموریت‌های بی‌بازگشت چهره‌های خبری صداوسیما/ از اسماعیل فلاح چه خبر؟

 16. رئیسی: هیچ گونه حاشیه و حاشیه سازی نباید دست اندرکاران را در امر مبارزه با فساد گرفتار کند

 17. حدادعادل: در انتخابات مجلس شرکت نمی‌کنم

 18. رئیس اسبق بانک مرکزی: ماجرای تخلف ۲ میلیارد دلاری به دولت خاتمی و روحانی مربوط است

 19. دستگیری حفاران و متجاوزان«جنگل های هیرکانی»

 20. حمله به قبرستان یهودیان

 21. سلمان خدادادی: افرادی که درباره زندگی شخصی‌ام اخلاق را زیر پا گذاشتند به خدا واگذار می‌کنم

 22. خبر خوش برای بازنشسته‌ها

 23. ناصر ایمانی: روحانی تسويه حساب‌های خود را پشت تريبون عمومی انجام می‌دهد/ حرف‌های رئیس‌جمهور رنگ و بوی سياسی دارد

 24. سرقت ۳ میلیاردی دختر جوان از خانه مهندس

پربحث‌های دیروز

 1. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 2. جرم حداد عادل چیست؟

 3. جمعه‌های فرصت ساز برای فرصت طلبان / سخنی با آیت الله علم‌الهدی 

 4. روحانی: هر کسی که به فساد آلوده است باید با او برخورد شود/ در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد

 5. پاسخ ۱۲ روز قبل رئیسی به اظهارات امروز روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم

 6. واکنش حسن روحانی به شعارهای منفی

 7. حسین شریعتمداری: مگر چند نفر مُرده‌اند؟!

 8. آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

 9. مرعشی: رای روحانی زیر ۴ درصد بود/ در بکارگیری آدم‌های صالح، انتظار بیشتری از روحانی داشتم/ نظارت استصوابی را قبول داریم اما.../ رشد اقتصادی ۸ درصد بدون کار با دنیا نمی‌شود

 10. دست‌نوشته‌های مردم یزد در حضور روحانی

 11. پاسخ سخنگوی قوه قضاییه به روحانی

 12. مرگ ۱۵ کودک ایرانی به دلیل تحریم‌های آمریکا

 13. سی ان ان: ترامپ تصور می‌کرد ایران برای مذاکره منت خواهد کشید اما برعکس شد !

 14. قدرت هسته‌ای ایران در دل کویر/ آیا «‌فردو» غربی‌ها را به برجام باز می‌گرداند؟

 15. حمله وندال‌ها به آرامگاه مادر نادرشاه

 16. روحانی: هرجا بتوانیم با مذاکره مشکل مردم را حل کنیم یک ثانیه صبر نخواهم کرد

 17. صف‌بندی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان برای انتخابات مجلس/ سرلیست‌های احتمالی در تهران چه افرادی خواهند بود؟

 18. افزایش ۵۰ درصدی عوارض ورود به طرح ترافیک

 19. قرار بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» تمدید شد/ قاضی مسعودی: آزاد شدن نعمت‌زاده وجود ندارد

 20. زمزمه‌های بودجه۹۹؛ دلار ۸ هزار تومانی و فروش نفت بالاتر از ۵۰۰ هزار بشکه

 21. کف رفتن ۳۰۰ دلار در چشم بهم زدن

 22. طلای ۲۴ عیار در منوی غذا / استیک و بستنی با روکش طلا، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان!

 23. ماجرای حضور رانندگان مست در بهشت زهرا(س)!

 24. پرویز پرستویی این همه مدت کجا بود؟

پربحث‌های هفته

 1. توهین علی مطهری به یک دانشجو

 2. تبريك! شما وارد «پالرمو» و «سی اف تی» شديد/ برای ورود به مرحله بعد کلید «موافقم» را فشار دهید!

 3. ادب مرد به ز دولت اوست؟

 4. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

 5. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

 6. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 7. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

 8. بگویید و مردم را خلاص کنید !

 9. مطهری: باید به دانشجوی گستاخ پاسخ قاطع داد/ جمله‌ام درخور یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بود!

 10. جرم حداد عادل چیست؟

 11. چرا روحانی عصبانی است؟

 12. جزئیات طرح حذف زندان از مهریه/ دیگر کسی به زندان نمی‌رود، حتی اگر مهریه یک سکه باشد

 13. کنترل تجمع در اطراف کنسولگری ایران در کربلا + عکس و فیلم

 14. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 15. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

 16. ماجرای مرگ همسایه به خاطر پنچر کردن آمبولانس

 17. دو قطبی ایرانی- اسلامی، فرصت یا چالش؟

 18. جمعیت جهان را یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دادیم!

 19. مروری بر جملات حاشیه‌ساز علی مطهری!

 20. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 21. چه کسانی عراق و لبنان را به این روز انداختند؟!

 22. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 23. طرح برخورد با خانه‌های مجردی

 24. ارائه وثیقه ۲۰۰ میلیاردی «شبنم نعمت‌زاده» به دادگاه

 25. یک عکس، یک شرح | جان چو دیگر شد، جهان دیگر شود...

پربحث‌های هفته

 1. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

 2. جزئیات طرح حذف زندان از مهریه/ دیگر کسی به زندان نمی‌رود، حتی اگر مهریه یک سکه باشد

 3. دو قطبی ایرانی- اسلامی، فرصت یا چالش؟

 4. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 5. ارائه وثیقه ۲۰۰ میلیاردی «شبنم نعمت‌زاده» به دادگاه

 6. تله ۳ پسر برای زن تنها

 7. مرگ ۱۵ کودک ایرانی به دلیل تحریم‌های آمریکا

 8. رئیسی: مصمم‌تر از همیشه با فساد مبارزه خواهیم کرد و مردم را در جریان قرار می‌دهیم

 9. شبنم نعمت‌زاده چگونه آزاد می‌شود؟

 10. واکنش مهناز افشار به کنسرت رضا گلزار در لس‌آنجلس

 11. افزایش ۵۰ درصدی عوارض ورود به طرح ترافیک

 12. قرار بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» تمدید شد/ قاضی مسعودی: آزاد شدن نعمت‌زاده وجود ندارد

 13. رئیسی: نیاز داریم با جامعه گفتگو کنیم و جامعه باید از نحوه اقدامات ما باخبر باشد

 14. سخنگوی دستگاه قضا: حکم قطعی راننده پورشه جنجالی اعلام شد/ آخرین خبر از پرونده‌ دخترآبی، عراقچی، سیف و زم

 15. هفت‌خوان ثبت اموال و دارایی مسئولان و مديران / چرا قانون باید تغییر کند؟

 16. جزییات طرح بیمه اجباری و رایگان سلامت ایرانیان

 17. طلای ۲۴ عیار در منوی غذا / استیک و بستنی با روکش طلا، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان!

 18. ۴۰ درصد خانه‌های روستایی در ایران سند رسمی ندارند/ حقوق مالکیت پشتوانه‌ توسعه روستایی در ایران

 19. رئیس قوه قضائیه: سازوکار‌های فساد زدا باید بوسیله خود دستگاه‌ها طراحی شود/ هر جا از دری فساد وارد شد، امنیت مختل می‌شود

 20. ابتکار: چندهمسری در شرع عمومیت ندارد

 21. وزیر بهداشت: مردم نگران تحریم‌های دارویی نباشند

 22. خوابی كه زلزله هم بيدارش نمی‌كند!

 23. جنجال بر سر اینترنت ارزان در ایران

 24. طرح برخورد با موتورسواران متخلف کلید خورد

 25. رئیسی: ۱۳ آبان، نماد استکبارستیزی است/ دستور برای برخورد با مراکز زیرزمینی سقط جنین

آخرین عناوین