جدیدترین نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان اعلام شد/ درخشش 5 دانشگاه ایران در آسیا

گروه اجتماعی الف،   3980329064

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه کیو اس جدیدترین نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان را برای سال ۲۰۲۰ منتشر کرد، گفت: اسامی دانشگاه های شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، تهران، شهید بهشتی و شیراز در بین دانشگاه های ممتاز آسیا قرار دارد.

فارس نوشت: جعفر مهراد بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه کیو اس نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان را برای سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است، گفت: در این سیستم انستیتو فناوری ماساچوست، ام ای تی، برای هشتمین سال متوالی به عنوان بهترین دانشگاه جهان رتبه بندی شده است.  این رتبه بندی نشان می دهد که عملکرد دانشگاه های آمریکا کاهش یافته و تنها ۱۶ درصد از دانشگاه های این کشور رتبه خود را ارتقاء داده اند.

وی ادامه داد: کیو اس تعداد ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان را در رتبه بندی خود معرفی می کند. برای کسب نتایج بهتر و دقیق تر، در این رتبه بندی ۹۴ هزار عضو هیات علمی و ۴۴ هزار مدیر کمپانی که فارغ التحصیلان دانشگاه ها را جذب می کنند، شرکت داده است.

به گفته بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، شاخص های رتبه بندی کیو اس شامل آموزش، میزان استخدام فارغ التحصیلان، نسبت استاد به دانشجو، تاثیر پژوهش و بین المللی سازی است.

وی خاطرنشان کرد: در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۰ دانشگاه برتر جهان شامل ام ای تی، استنفورد، هاروارد، آکسفورد، کالتک، ETH زوریخ، کمبریج، یونیورسیتی کالج لندن، امپریال کالج لندن، و دانشگاه شیکاکو است.

مهراد با بیان اینکه دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور مشترکا با دانشگاه ملی سنگاپور رتبه ۱۱ را دراین رتبه بندی بدست آورده اند، گفت: رتبه های سیزدهم تا پانزدهم در اختیار دانشگاه های پرینستون، کورنل و پنسیلوانیا است. دانشگاه شینگهوا در چین موفق به کسب رتبه ۱۶ دانشگاه های برتر جهان شده است. رتبه ۱۷ در اختیار دانشگاه ییل است. دانشگاه کلمبیا و پلی تکنیک EPFL لوزان مشترکا رتبه ۱۸ را کسب کرده اند. دانشگاه ادینبورگ انگلستان نیز حائز رتبه ۲۰ دانشگاه برتر جهان است.

وی ادامه داد: در این رتبه بندی نخستین دانشگاه ژاپن، دانشگاه توکیو مشترکا با دانشگاه پکن رتبه ۲۲ را در دست دارند. رتبه ۲۵ به دانشگاه هنگ کنگ تعلق دارد.  در استرالیا و کانادا نیز دانشگاه های ملی استرالیا و تورنتو مشترکا موفق به کسب رتبه ۲۹ دانشگاه های برتر جهان شده اند.

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه نخستین دانشگاه کره جنوبی انستیتو علوم و فناوری پیشرفته کره است که در رده ۴۱ دانشگاه های برتر جهان ایستاده است، افزود: در هاند نیز دانشگاه دلفت در جایگاه ۵۰ نشسته است. دانشگاه فنی مونیخ در آلمان نیز نخستین دانشگاه این کشور است که موفق به کسب رتبه ۵۵ دانشگاه برتر جهان شده است.

وی گفت: در جنوب شرق آسیا دانشگاه ملی تایوان و دانشگاه مالایا در مالزی به ترتیب رتبه های ۶۹ و ۷۰ را احراز کرده اند. دانشگاه کپنهاک در دانمارک هم رتبه ۷۲ و دانشگاه بونس آیرس در آرژانتین رتبه ۷۴ را بدست آورده اند، همچنین در بلژیک دانشگاه KU Luven و در روسیه دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو رتبه های ۸۰ و ۸۴ را کسب کرده اند. رتبه ۸۸ دانشگاه های برتر جهان به دانشگاه اوکلند در زلاندنو تعلق دارد. در سوئد نیز دانشگاه لوند در رتبه ۹۲ جهان قرار گرفته است.

به گفته مهراد، بعد از ۱۰۰ دانشگاه برتر، اسامی بسیاری از دانشگاه های کشورهای جهان دیده می شود.  نخستین دانشگاه های برتر سایر کشورهای جهان در رتبه هایی بالا تر از ۱۰۰ قرار دارند، بر این اساس، در قاره آسیا، ۱۰ دانشگاه نخست مربوط به دانشگاه های فناوری نانیانگ، دانشگاه ملی سنگاپور، مشترکا رتبه ۱۱، دانشگاه شینگهوا در چین رتبه ۱۶، دانشگاه پکن و دانشگاه توکیو مشترکا رتبه ۲۲، دانشگاه هنگ کنگ رتبه ۲۵، دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ رتبه ۳۲، دانشگاه کیوتو رتبه ۳۳، دانشگاه ملی سئول رتبه ۳۷، و دانشگاه فودان چین رتبه ۴۰ است.

وی ادامه داد: رتبه های یازدهم تا بیستم در اختیار دانشگاه چینی هنگ کنگ، سیتی یونیورسیتی هنگ کنگ، دانشگاه ژجیانگ در چین، انستیتو فناوری توکیو، دانشگاه شانگهای، دانشگاه ملی تایوان، دانشگاه مالایا، و دانشگاه های اوزاکا و توهوکوی ژاپن است.

به گفته مهراد، بر اساس این نظام رتبه بندی، دانشگاه ملک عبدالعزیز در عربستان سعودی رتبه ۴۰ دانشگاه های آسیا و ۱۸۴ جهان را در اختیار دارد.  دومین دانشگاه  این کشور دانشگاه نفت و معدن ملک فهد رتبه ۴۳ دانشگاه های آسیا و۲۰۰ جهان  و دانشگاه ملی فارابی در قزاقستان رتبه ۴۴ آسیا و ۲۰۷ جهان است.

وی گفت: در بین کشورهای عربی، بعد از عربستان سعودی، دانشگاه آمریکایی بیروت رتبه ۴۹ دانشگاه های برتر آسیا را به خود اختصاص داده است.  رتبه جهانی این دانشگاه ۲۴۴ است. رتبه دانشگاه خلیفه در امارات متحده عربی در بین دانشگاه های آسیا ۵۶ گزارش شده است. این دانشگاه رتبه ۲۶۸ جهان را در اختیار دارد. در همسایگی ایران، دانشگاه قطر موفق به کسب رتبه ۵۹ دانشگاه های آسیا شده است. نخستین دانشگاه اندونزی در جمع دانشگاه های برتر آسیا دانشگاه اندونزی و نخستین دانشگاه برونئی دانشگاه دارالسلام است که به ترتیب رتبه های ۶۷ و ۶۸ دانشگاه های برتر آسیا را به خود اختصاص داده اند.

* دانشگاه های شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، تهران، شهید بهشتی و شیراز در بین دانشگاه های ممتاز آسیا

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام خاطرنشان کرد: از جمهوری اسلامی ایران دانشگاه صنعتی شریف رتبه ۹۳ آسیا و ۴۰۷ دانشگاه های برتر جهان را مشرکان با دانشگاه مطالعات خارجی هان کوک کره از آن خود کرده است.
وی با بیان اینکه دومین دانشگاه ایران دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که در این رتبه بندی موفق به کسب رتبه ۱۲۰ آسیا و ۴۸۹ جهان شده است، گفت: دانشگاه علم و صنعت ایران سومین دانشگاه جمهوری اسلامی ایران در کیو اس ۲۰۲۰ دارای رتبه ای بین ۶۰۱ و ۶۵۰ جهان است که در جمع دانشگاه های برتر آسیا حضور دارد. رتبه دانشگاه تهران نیز در دامنه ای بین ۶۰۱ تا ۶۵۹ قرار دارد. دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پنجمین دانشگاه برتر  و دانشگاه شیراز هم  به عنوان ششمین دانشگاه برتر کشور در جمع دانشگاه های ممتاز آسیا رتبه ای بین ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ جهان هستند.

*  حضور ۲۸۳ دانشگاه ممتاز آسیا در بین یک هزار دانشگاه برتر جهان 

وی با بیان اینکه در مجموع از قاره آسیا با حضور ۳۰ کشور ۲۸۳ دانشگاه ممتاز در بین ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان وجود دارد، گفت: در بین این کشورها چین با ۴۳ و ژاپن  با ۴۲ دانشگاه بیشترین دانشگاه های ممتاز جهان را به خود اختصاص داده اند. سپس، کره جنوبی با ۲۷ دانشگاه، هند با ۲۵ دانشگاه و مالزی با ۲۰ دانشگاه بیشترین دانشگاه های معتبر آسیا و جهان را در اختیار دارند.

مهراد در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد دانشگاه های برتر تایوان ۱۶، قزاقستان ۱۰، اندونزی و ترکیه هر کدام ۹، تایلند و امارات متحده عربی هر کدام ۸، هنگ کنگ، عربستان سعودی، لبنان و پاکستان هر کدام ۷ دانشگاه برتر جهان است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در بین دانشگاه های آسیا و جهان ۶، رژیم صهیونیستی ۶، فیلیپین ۴، اردن ۴، سنگاپور و عراق هر کدام ۳، برونئی، ویتنام و بنگلادش هر کدام ۲ و کشور های بحرین، جمهوری آذربایجان، کویت و عمان هر کدام دارای یک دانشگاه معتبر آسیا و جهانی هستند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 9. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 10. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 11. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 12. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 13. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 16. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 17. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 20. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 21. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 22. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 23. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 24. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 25. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 2. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 3. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 4. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 5. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 6. تهیه‌کننده «گاندو» جواب واعظی را داد؛ مردم پسندیده‌اند اما شما با حملات زنجیره‌ای رسانه‌هایتان...

 7. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 8. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 9. منافع ملی را به زلف پیرمرد 74 ساله اسپانیایی گره نزنید

 10. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 11. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 12. خرازی: مذاکره مجدد با‌ آمریکا خیانت است/ عصاره جهانگیری در دولت روحانی گرفته شد

 13. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 14. واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟

 15. مکرون؛ بن‌بست برجامی و بسته پیشنهادی که در سکوت، برگشت خورد

 16. پخش مستند «تبادل ۴ جاسوس آمریکایی» از شبکه پنج

 17. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 18. ترامپ: دنبال تغییر نظام ایران نیستیم

 19. تاکید رهبر انقلاب بر ادامه کاهش تعهدات برجامی ایران

 20. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 21. وزیر فرانسوی به علت خوردن نهار گران قیمت مجبور به استعفا شد  

 22. چراغ اول را روشن کنید آقای روحانی!

 23. تکذیب برداشت بد از مصاحبه ظریف درباره مذاکره موشکی با آمریکا

 24. دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران  

 25. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. زمان پاسخگویی نئولیبرال های وطنی فرارسیده است

 9. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 10. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 11. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 12. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 13. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 14. برجام فعلا مُرده، آمریکا دست و پای خود را بسته است

 15. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 16. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 17. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 18. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 19. بی مهری دولت به رسانه ملی

 20. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 21. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 22. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 23. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 24. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 25. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

پربحث‌های اخیر

 1. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 2. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 3. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 4. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 5. وکیل خانواده میترا استاد: ادعاهای نجفی ناجوانمردانه بود

 6. رئیس قوه قضاییه: کودکان خیابانی جلوه‌ای از بی‌نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند

 7. ۲۹ میلیون نفر در تابستان درگیر تنش آبی می‌شوند  

 8. تهران چند جای پارک خودرو دارد؟

 9. قاضی شهریاری: نجفی اعتراف کرده است

 10. توضیحات حج و زیارت درباره افزایش سهمیه حجاج

 11. جابه‌جایی رشته‌ها به جای ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد

 12. واکنش بهزیستی به ادعای پذیرش خارج از ظرفیت کودکان

 13. جزئیات برگزاری آزمون عملی رشته‌های علوم ورزشی اعلام شد

 14. پیش‌بینی رگبار باران و رعدوبرق در ۴ استان

 15. تابلو سازی تبلیغاتی در ایران

 16. حناچی: انتخابات شورایاری‌ها برگزار می‌شود

 17. برگزاری اولین جشنواره بستنی و نوشیدنی‌های خنک در فرهنگ‌سرای اشراق

 18. موجود عجیب دریاچه ارومیه شناخته شد

 19. هوای تهران سالم است

پربحث‌های دیروز

 1. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 2. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 3. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 4. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 5. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

 6. دلایل بازداشت اکبر طبری اعلام شد

 7. واکنش سخنگوی قوه قضائیه به نامه توکلی: احتمال قرار مجدد برای نماینده ابهر وجود دارد

 8. سخنگوی قوه قضائیه: رای دادگاه هادی رضوی صادر شده است/ جاسوسی عیسی شریفی دروغ است

 9. آزادی محسن افشانی تکذیب شد

 10. پیام تسلیت جهانگیری در پی جان باختن ۲۰ نفر در حوادث جاده‌ای

 11. ژن خوب پیتزاخوری هم کشف شد!  

 12. ۲ یوزپلنگ ایرانی در طبس مشاهده شد

 13. جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور رئیس جمهور برگزار شد

 14. گرد و غبار اهواز را فرا گرفت

 15. رئیسی: محل مصرف مالیات‌های مردم مشخص شود

 16. دمای خوزستان از ۵۰ می‌گذرد

 17. پلیس: یکطرفه شدن خیابان ویلا آزمایشی است

 18. برگزاری دومین جلسه رسیدگی به اتهامات برخی از کارکنان وزارت صمت

 19. وزش باد شدید در تهران

 20. ویلا؛ یکطرفه به سمت شمال

 21. پاسخ شهردار تهران به رئیس سازمان بازرسی درباره انتخابات شورایاری

 22. فرمانده جدید پلیس راه منصوب شد

 23. عوارض تشعشعات خورشیدی چیست؟+ چند توصیه

 24. "کاغذ دیر برسد" برخی کتب‌ درسی مهر به دست دانش‌آموزان نمی‌رسد

پربحث‌های هفته

 1. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 4. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 5. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 6. زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 7. دادگاه محاکمه «محمدعلی نجفی»/ قرائت دست‌نوشته نجفی بعد از قتل میترا استاد: کارش را یکسره کردم/ توضیحات دختر نجفی از صحنه قتل/ ابهامات درباره مهدورالدم بودن میترا استاد

 8. ورود به شهر ممنوعه باستی‌هیلز لواسان

 9. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 10. «سرمایه اجتماعی» با توییت بازی مسوولان بدست نمی آید!

 11. علل ازدواج دختران جوان با مردهای سالمند

 12. ۴۰ سال بی‌برنامگی برای جمعیت کشور

 13. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 14. حقیقتی وحشتناک از یک مدرسه که معلم روستا رسانه‌ای کرد! + عکس   

 15. رئیس پلیس راهور: پراید و آردی نباید در جاده‌ها تردد کنند/ خودروسازان ارابه مرگ می‌سازند

 16. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 17. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 18. قاضی جوانی که «مفسدان و دانه‌درشت‌ها» را محاکمه می‌کند

 19. رئیس بسیج زنان: مردان نیز ملزم به رعایت حجاب هستند

 20. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 21. شهردار تهران: خطرات کوچکی که در تهران به فاجعه ملی ختم می شود

 22. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 23. ماجرای فروش کالباس خوک در مشهد

 24. بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟+ تصاویر

 25. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

آخرین عناوین