اروپا در آستانه محک جدی در قبال بازطراحی راکتور اراک/ مبادلات مالی و تضمین فروش نفت؛ خطوط قرمز ایران

گروه سیاسی الف،   3980329010

شمارش معکوس تهران برای کاهش تعهدات برجامی و یا خروج از این توافق در حالی آغاز می‌شود که طرف‌های اروپایی همچنان از انجام تعهداتشاتن ناتوان بوده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز دوشنبه نشست خبری در تاسیسات هسته‌ای اراک با تاکید براینکه سازمان انرژی اتمی ۱۴ باز پایبندی ایران برجام را تایید کرده است تاکید کرد که حدود سه هفته از فرصت ۶۰ روزه ایران به طرف های حاضر در برجام باقی مانده است .

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور با اشاره به فرصت‌های پیش روی اروپا در برجام اظهار کرد: «بعد از شروع فرصت دو ماهه به اروپا برای اجرای تعهدات برجامی، سازمان انرژی اتمی تولید اورانیوم را ۴ برابر کرد و این تولید مجددا در روز‌های اخیر افزایش یافت و از امروز شمارش معکوس ده روزه ما برای ۲۷ ژوئن (۶ تیر) آغاز شده که ما از سقف ۳۰۰ کیلو عبور کنیم.»

وی افزود:« اگر تا ۲ ماه و نیم آینده بازار نداشته باشیم ذخایر آب سنگین می‌تواند از ۱۳۰ تن هم بگذرد. بر اساس توفق هسته‌ای سقف ذخیره اورانیوم غنی شده ایران نباید از ۳۰۰ کیلوگرم فراتر رود و سقف ذخیره آب سنگین نباید ۱۳۰ تن بیشتر شود؛ هرچند همه این‌ها نقض توافق نیست.»

این صحبت‌های سخنگوی انرژی اتمی با بازتاب گسترده جهانی مواجه شد به طوریکه برخی مانند رژیم صهیونیستی به تکرار تهدید‌ها و ادعای‌های واهی خود پرداختند و برخی دیگر مانند اروپایی‌ها، صبر و خویشتن داری تهران را در سایه حفظ این توافق خواستار شدند.

هراس واشنگتن و تلاویو از کاهش تعهدات برجامی تهران

واشنگتن که خود سنگ بنای بی تعهدی را در برجام گذاشت و با خروج یکجانبه خود از این توافق به مانعی بزرگ بر سر راه اجرای آن تبدیل شد، مدعی شده که اقدامات اخیر تهران به یک باجگیری هسته‌ای شبیه است و باید در برابر آن با افزایش فشار‌های بین المللی ایستاد.

همچنین همسو با سیاست‌های تنش زای کاخ سفید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز خواهان برگرداندن همه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران شد. بنیامین نتانیاهو با تکرار ادعا‌های واهی در این باره اعلام کرد: «اگر ایران تهدیداتش را عملی کند و تعهداتش را نقض کند جامعه جهانی باید فورا تحریم‌های بین المللی را بر اساس همان توافق برگرداند. به هر حال اسرائیل اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.»

واکنش جهانی به اقدامات جدید ایران در خصوص کاهش تعهدات برجامی

در بروکسل که وزرای خارجی عضو حضور داشته‌اند وضعیت در غالب دیگری دنبال می‌شد  به طوری‌که ایران محور نگرانی های اروپایی ها قرار گرفت،  مسئول سیاست خارجی اروپا هم در این باره گفت هم اکنون تمرکز اروپایی‌ها بر کاهش تنش در منطقه خلیج فارس و حفظ توافق هسته‌ای است.

موگرینی در این باره تصریح کرد: «تمرکز ما بر تقصیر را بر گردن این یا آن اندختن نیست یا از میان رفتن توافق هسته‌ای که ممکن است صورت بگیرد، ما می‌خواهیم این توافق بر سر جایش باقی بماند و اجرا شود.»

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه وزرای خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس همچنین در بیانیه‌ای به ایران توصیه کردند مشکلات را تشدید نکنند.

مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز از ایران خواست به توافق هسته‌ای متعهد بماند.

 وی در این باره می‌گوید «من البته از آنچه امروز اعلام کردم متاسفم، اما آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرده که ایران به تعهداتش عمل کرده ما از تهران قویا می‌خواهیم که صبر به همراه رفتار مسئولانه داشته باشد.

صدای تهران بلند‌تر از گذشته در خصوص در اختیار داشتن اهرم‌های مناسب

در اردیبهشت ماه گذشته ایران در اعتراض به تلاش‌های ناکافی کشور‌های اروپایی درباره اجرای تعهداتشان به آن‌ها نامه نوشت و گفت به مدت ۲ ماه بخشی از تعهداتش را اجرا نمی‌کند. از جمله اینکه مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین را نمی‌فروشند؛ و اگر به همین رویه پیش برود و اروپا دست روی دست بگذارد، تهران بازهم تعهدات دیگری را متوقف خواهد کرد.

حدود ۲۰ روزی از مهلت دو ماهه ایران باقی مانده، اما ایران هنوز از اروپایی‌ها راضی نیست بنابراین صدای تهران بلندتر از گذشته بوده و پشت سرهم هشدار می‌دهد. چند روز پیش هم هلگا اشمید معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران بود و با عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و رایزنی کرد، در این دیدار عباس عراقچی اعلام کرد که ایران فرصت ۶۰ روز را تمدید نمی‌کند.

عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این خصوص تاکید کرد: مهلت ۶۰ روزه ایران به طرف های برجامی  به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و ایران اقدامات بعدی یا همان گام دوم را اجرایی می‌کند؛ مگر اینکه آن‌ها خواسته‌های ما را تامین کنند.

مبادلات مالی و تضمین فروش نفت؛ شاهرگ حیاتی حفظ برجام

«طبق بیانیه شورای عالی امنیت ملی به کشور‌های باقی مانده در برجام  حدود دو هفته دیگر فرصت دارند تا تعهدات خود به ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی را عملیاتی کنند. در این بیانیه آمده است که چنانچه در این مهلت کشور‌های مزبور قادر نباشند مطالبات ایران را تامین کنند، در مرحله بعدی جمهوری اسلامی ایران رعایت محدودیت‌های مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم و اقدامات مربوط به مدرن سازی رآکتور آب سنگین اراک را نیز متوقف خواهد کرد.»

یکی از مشکلات اصلی ایران با اروپا بر سر مبادلات مالی است و برای تهران شاهرگ حفظ برجام تلقی می‌شود؛ در شرایطی که اروپا تعهداتش را انجام نمی‌دهند و وعده سرخرمن می‌دهد.

عباس عراقچی در این باره تصریح می‌کند که «کشور‌های اروپایی، روسیه و چین که در برجام باقی ماندند بعد از خروج آمریکا مواضع سیاسی بسیار خوبی در حمایت از برجام اتخاذ کردند، اما در این میان سه کشور اروپایی نتوانستند در عمل، گام مشخصی را بردارند. این درحالی است که اروپایی‌ها می‌توانند راه حل‌های عملیلاتی در حوزه‌های بانکی، نفتی، انرژی حمل و نقل، سرمایه گذاری و ... برای ایران پیدا کنند، اما تاکنون از اجرای این موارد ناتوان بوده اند.»

عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز پیش‌تر گفته بود: با وجود بدعهدی ها٬ ما همچنان توافق هسته‌ای پایبند بوده و برای حمایت از ملت خود با استفاده از سازوکار‌هایی مانند ماده ۳۶ که درون خود برجام گنجانده شده شروع به کاهش برخی از تعهداتمان کردیم که این مسئله تا پایان فرصت ۶۰ روزه ایی که هم اکنون در حال سپری شدن است ادامه خواهد یافت٬ در همین راستا هم جمهوری اسلامی ایران بخشی از تعهدات خود را به ۵ کشور باقی مانده در برجام اعلام و تصریح کرد که اقدامات اخیر ساز و کاری است که در خود توافق تعبیه شده و در صورتی که طی ۶۰ روز اقدام ملموس و گام قابل توجهی که بی عملی‌ها و ناکارآمدی‌های آن‌ها را جبران کند برداشته نشود جمهوری اسلامی ایران حق خودش می‌داند باز با استفاده از همین مکانیزم در درون برجام قدم دوم را محکم‌تر بردارد٬، اما باید دید در نهایت چه خواهد شد، جمهوری اسلامی ایران به صراحت اعلام کرده که بیش‌تر از این صبر نخواهد کرد و اگر خواسته‌های ما برآورده نشود قدم‌های بعدی را برخواهیم داشت.

پیام کاهش تعهدات برجامی چیست؟

ذخیره سازی آب سنگین و اورانیوم غنی شده پیام مهمی را به طرف‌های برجامی منعکس می‌کند. در این میان غربی‌ها و آمریکایی‌ها به اهمیت به این پیام واقف هستند؛ چرا که برخی براین باورند که در شرایط فعلی دست و پای تهران بسته شده است٬ درحالی‌که این گام تنها شمّه‌ای از اقدامات گسترده‌ای است که تهران می‌تواند انجام دهد٬ چراکه کشورمان اهرم‌ها و ابزار‌های متعددی دارد و قادر خواهد بود در فرصت‌های مناسب از آن بهره ببرد. این اقدام نشان داد که عدم اقدام جمهوری اسلامی در طول یکسال گذشته ناشی از صبر است نه ضعف ایران، از طرفی به خوبی غیرعقلانی بودن سیاست‌های آمریکا و تهدید‌های بیهوده آن‌ها برای تحقق غنی سازی صفر و تعطیل کردن صنعت پیشرفته تولید آب سنگین را نشان می‌دهد و از همه مهمتر اینکه عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران در تحقق اهداف خود را به نمایش می‌گذارد به گونه‌ای که از یک سو صبر استراتژیک و از سوی دیگر عزم راسخ توام با تدبیر خود را با اصرار بر آرمان‌ها و مقاومت در مسیر رسیدن به آن‌ها را سرلوحه کار خود قرار داده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 4. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 5. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 6. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 7. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 8. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 9. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 10. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 11. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 12. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 13. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 16. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 17. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 18. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 19. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

 20. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 21. مسکن از دلار جلو زد

 22. حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشت

 23. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 24. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 25. فواد ایزدی: در تعامل با اروپا از برجام عبرت بگیریم/ پروژه برجام موفق نبود

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 2. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 3. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 4. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 5. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 6. تهیه‌کننده «گاندو» جواب واعظی را داد؛ مردم پسندیده‌اند اما شما با حملات زنجیره‌ای رسانه‌هایتان...

 7. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 8. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 9. منافع ملی را به زلف پیرمرد 74 ساله اسپانیایی گره نزنید

 10. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 11. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 12. خرازی: مذاکره مجدد با‌ آمریکا خیانت است/ عصاره جهانگیری در دولت روحانی گرفته شد

 13. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 14. واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟

 15. مکرون؛ بن‌بست برجامی و بسته پیشنهادی که در سکوت، برگشت خورد

 16. پخش مستند «تبادل ۴ جاسوس آمریکایی» از شبکه پنج

 17. آخرین وضعیت بازار ارز؛ مردم فروشنده دلارهای خانگی شدند

 18. ترامپ: دنبال تغییر نظام ایران نیستیم

 19. تاکید رهبر انقلاب بر ادامه کاهش تعهدات برجامی ایران

 20. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 21. وزیر فرانسوی به علت خوردن نهار گران قیمت مجبور به استعفا شد  

 22. چراغ اول را روشن کنید آقای روحانی!

 23. تکذیب برداشت بد از مصاحبه ظریف درباره مذاکره موشکی با آمریکا

 24. دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران  

 25. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 3. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 4. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. زمان پاسخگویی نئولیبرال های وطنی فرارسیده است

 9. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 10. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 11. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 12. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 13. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 14. برجام فعلا مُرده، آمریکا دست و پای خود را بسته است

 15. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 16. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 17. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 18. بی مهری دولت به رسانه ملی

 19. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 20. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 21. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 22. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 23. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 24. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 25. مراقب نفوذی ها باشیم

پربحث‌های امروز

 1. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 2. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 3. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 4. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 5. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 6. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 7. حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشت

 8. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 9. فواد ایزدی: در تعامل با اروپا از برجام عبرت بگیریم/ پروژه برجام موفق نبود

 10. نقوی‌حسینی: کف‌گیر آمریکا در تحریم به تهِ دیگ خورده است/ دیگر چیزی نمانده که تحریم کنند

 11. نجفی، علیزاده را از وکالت خود عزل کرد

 12. لاریجانی: بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند

 13. توئیت ظریف درباره گفت‌وگوهایش در آمریکا

 14. خروج چندباره رئیس صداوسیما از جلسه دولت + تصاویر

 15. روایت آیت‌الله یزدی از قانع شدن محسن رضایی در انتخابات ۸۸

 16. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 17. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 18. ظریف: آمریکا فروش سلاح به امثال صدام را پایان دهد

 19. آیت‌الله جنتی: اعضای جدید شورای نگهبان دارای سوابق درخشان در خدمت به انقلاب هستند

 20. محمد قمی؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: متاسفانه جنگ نرم را خیلی باور نکردیم

 21. جلسه شورای نگهبان برگزار شد

 22. در جلسه امروز هیات دولت چه گذشت؟

 23. وزیر نیرو: ساعت کار ادارات تهران تغییر نمی‌کند

 24. لاریجانی: ایران بعد از برجام نجابت از خود ‌نشان داد‌/ ساختار بودجه ‌در حال تغییر اصولی است‌

 25. الحاق پهپاد مهاجر ۶ به ناوگان پهپادی نیروی زمینی ارتش

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 2. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 3. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 4. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 5. خرازی: مذاکره مجدد با‌ آمریکا خیانت است/ عصاره جهانگیری در دولت روحانی گرفته شد

 6. واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟

 7. مکرون؛ بن‌بست برجامی و بسته پیشنهادی که در سکوت، برگشت خورد

 8. تاکید رهبر انقلاب بر ادامه کاهش تعهدات برجامی ایران

 9. چراغ اول را روشن کنید آقای روحانی!

 10. دلایل بازداشت اکبر طبری اعلام شد

 11. سلیمی خطاب به موگرینی: با دم شیر بازی نکنید/ ضرب شست ملت ایران را چشیده‌اید

 12. آیت الله جنتی: شورای نگهبان بی‌طرف است/تحت تأثیر هیچ جریانی قرار نمی‌گیریم

 13. موسوی: نفتکش خارجی در تنگه هرمز به دنبال نقص فنی به آبهای ایران منتقل شد

 14. باید به سمت صادر کردن قوانین‌مان به دنیا حرکت کنیم

 15. ظریف: درباره برجام مجدداً وارد مذاکره نمی‌شویم/ اگر جنگی در منطقه صورت بگیرد، فکر نمی‌کنم کسی در امان بماند

 16. سرلشکر صفوی: مقاومت راه غلبه بر تحریم‌ها و عملیات روانی دشمن است

 17. رضا پهلوی خود را با ۹۸ درصد تخفیف به بن سلمان فروخت!

 18. پیکر «امیر ترکان» به خاک سپرده شد

 19. سخنگوی سازمان انرژی اتمی: فعلاً از غنی‌سازی ۴.۵ درصد عبور نمی‌کنیم

 20. قالیباف از ایرنا شکایت کرد

 21. ظریف: در آمریکا تنها به سه ساختمان می‌توانم بروم

 22. سخنگوی دستگاه قضا: اوین زندانی معمولی است و مخوف یا لاکچری نیست

 23. حضور یک پیرمرد دیگر در دفتر رئیس جمهور!

 24. انصراف ۴ نماینده در طرح سوال از وزرا  

 25. مجلس با دوفوریت لایحه اصلاح موادی از قانون بودجه ۱۳۹۸ موافقت کرد

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 5. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 6. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 7. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 8. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 9. بی مهری دولت به رسانه ملی

 10. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 11. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 12. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 13. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 14. مراقب نفوذی ها باشیم

 15. ادامه جنجال‌های گاندو/ پرداخت رشوه به رئیس دفتر یکی از روسای ادوار مجلس/ آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان به صف‌بندی‌های سیاسی وارد نمی‌شود

 16. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 17. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 18. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 19. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 20. انگیزه سفیدنمایی درباره جاسوسان سوخته چیست؟

 21. تئوریسین گاف/ مگر گاندو چه گفت که آشنا را به‌هم ریخت؟

 22. واعظی‌ خبر داد: احتمال شکایت دولت از سریال گاندو / اروپایی‌ها به دنبال خروج از برجام نیستند

 23. ۴ سال پس از امضای برجام؛ نگاهی به ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای

 24. پسر شاه مخلوع، تیر آخر بن سلمان برای ایجاد تنش در ایران

 25. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

آخرین عناوین