محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

گروه اجتماعی الف،   3980328096 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد در ر استای تشویق و تنبیه در قوه قضائیه از اواسط اردیبهشت تا کنون ۶۰ قاضی در رده‌های مختلف از دستگاه قضا حکم انفصال گرفتند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، گفت: هیچ گاه یاد و خاطره این شهدای بزرگ از ذهن مردم ما نمی‌رود و جنایتی که تروریست‌ها بعد از انقلاب و مخصوصاً در دهه اول انقلاب و به ویژه در هفتم تیر انجام دادند از ذهن مردم محو نمی‌شود و مردم به یاد دارند که این تروریست‌ها از کجا حمایت می‌شوند.

وی در ادامه و با بیان اینکه در گام دوم انقلاب هستیم، بیان کرد: بدیهی است که در این گام دوم در همه بخش‌های نظام تحولی به بزرگی این گام برداشته شود. قوه قضائیه هم از این امر مستثنی نیست و در این دوره جدید که ریاست قوه قضائیه همزمان با گام دوم انقلاب شده برنامه‌هایی دارند که در سه بخش تحول دیده شده است.

وی افزود: این تحول شامل برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت است.

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: در این مدت چند ماهه یکی از موضوعاتی که در سند تحول گام دوم انقلاب پیش بینی شده استفاده از ظرفیت‌های موجود در قوه قضائیه است در این رابطه بازنگری هم صورت گرفته است. برای این کار از همه صاحب نظران داخل قوه قضائیه استفاده شد و با یک مداقه در سیاست‌های کلی ملاحظه شد که می‌شود با این ظرفیت‌های موجود استفاده انقلابی کرد.

محسنی اژه ای به استفاده از ظرفیت‌های دو قوه دیگر اشاره کرد و گفت: مقرر شد قوه قضائیه جلسه مشترکی با مجلس داشته باشد که انجام شد و برنامه ریزی شد که چطور از ظرفیت بیشتر مجلس برای گام دوم انقلاب استفاده شود.

وی افزود: جلسه مشترک با دولت در حال برنامه ریزی است و ممکن است با کل هیأت دولت این جلسه برگزار شود.

محسنی اژه ای به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردمی اشاره کرد و گفت؛ ریاست قوه قضائیه جلسات متعددی با مردم داشتند و در این بازه زمانی به شش استان سفر کردند. با حقوقدانان، وکلا، دانشجویان، اصحاب رسانه و حوزه علمیه و برخی از افراد در بخش خصوصی و بخش‌های دیگر جامعه جلساتی داشته و نظریات آنها را در جهت ارتقای همه امور در قوه قضائیه برای استفاده بهینه جهت تحقق عدالت داشتند. همچنین نظر خواهی‌های دسته جمعی از نخبگان اخذ شده است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: در رابطه با مسائل برخی گروه‌ها از جمله زنان هم برنامه‌هایی در حال بررسی است.

وی از بررسی ۱۰ آئین نامه و لایحه که زمان قانونی آن گذشته بود خبر داد و گفت: هشت آئین نامه ابلاغ و دو لایحه تنظیم و به دولت ارسال شد. کار هفت مورد دیگر هم تا سه هفته آینده تمام می‌شود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: یکی از مسائل که قبلاً هم بود و احتمالاً ادامه هم داشته باشد مربوط به ماده ۴۷۷ است. که مربوط فرجام خواهی فوق العاده می‌شود. تشخیص این فرجام خواهی به شخص رئیس قوه قضائیه سپرده شده است که کار مشکلی است. در این مدت کوتاه با یک اقدام انقلابی و زحمت فوق العاده همکاران ما بیش از ۶۰۰ پرونده از این ماده ۴۷۷ تعیین تکلیف قطعی شد و بیش از دو هزار پرونده از سوی رئیس قوه قضائیه جهت بررسی دوباره امضا شد. ۱۷۰۰ پرونده هم برای امضای نهایی آماده است. نزدیک به چهار هزار مورد از این پرونده‌ها بررسی و یا در حال ارسال به دیوان عالی است.

وی افزود: موضوع دیگر مربوط به استیذان قصاص بود. استیذان قصاص باید از سوی شخص رئیس قوه قضائیه باشد و بر اساس تفویض از سوی رهبری اذن اجرای قصاص باید از سوی رئیس قوه قضائیه باشد. پس از تعطیلات فروردین امسال بیش از ۳۵۰ مورد اذن صادر شد و نزدیک به ۲۵۰ مورد هم آماده ارائه به رئیس قوه قضائیه است. البته با توجه به حجم کار رئیس قوه قضائیه، رئیس دستگاه قضا برای فرد دیگری هم از رهبری اذن گرفته است.

محسنی اژه به دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: اخیراً در گلستان بندرعباس و قم و اصفهان شعبه ویژه مفاسد اقتصادی تشکیل شده است و هر جا نیاز باشد این دادگاه تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: تا آخر اردیبهشت ۸۲۵ پرونده تشکیل شده که تعدادی از آنها دلال ارزی بودند. از این تعداد ۲۴۱ نفر حکم قطعی گرفتند و هفت نفر تبرئه شدند.

محسنی تصریح کرد: از اواسط اردیبهشت تا کنون ۶۰ قاضی در رده‌های مختلف از دستگاه قضا حکم انفصال گرفتند. برخی از آنها نه تنها نمی‌توانند در مشاغل قضائی باشند بلکه در هیچ پست دولتی نمی‌توانند مشغول باشند. عده دیگری هم هستند که با بازخرید شدن انفصال پیدا کردند عده دیگری اتهاماتی دارند که در حال بررسی است. بنابراین تشویق و تنبیه توأمان در قوه قضائیه آغاز شده بود که ادامه دارد.

معاون اول قوه قضائیه به اقدام دیگر قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: رسیدگی به پرونده‌های مسن یکی دیگر از برنامه‌های قوه قضائیه است. در گام اول گزارشی از تعداد این پرونده‌ها خواسته شد. طبق گزارش بخشی از این پرونده‌ها به عدم تعلل قاضی بر می گردد که خود پرونده مشکلاتی دارد. دسته دیگر مربوط به پرونده‌هایی است که به حجم زیاد کار قاضی بر می گردد در این رابطه سعی کردیم که اقداماتی در این رابطه انجام شود. دستور العملی هم در این رابطه در حال تدوین است.

همایش امسال قوه قضائیه فقط داخلی برگزار می شود

وی بازدید های سر زده مسئولان قضایی از مراکز قضایی را یکی دیگر از برنامه های تحول قضایی عنوان کرد و گفت: تا کنون چندین بازدید انجام شده که ادامه خواهد داشت.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: مشکلی که در کل کشور داریم این است که قانون داریم و نوشته می شود اما کسی برای اجرای آن پیگیری نمی‌کند.‌یگ پیگیری ثابت و مشخص لحاظ شده است.

وی به موضوع اجرای احکام اشاره کرد و گفت: بخشنامه ای از سوی معاون اول قوه نگاشته شد تا تمام احکامی که در اجرای احکام مدنی یا کیفری مانده است اعلام شود. تا کنون استان های زیادی تعدادی را معرفی کردند. می‌بینیم برای برخی از این احکام چاره ای نیست و فعل و انفعالاتی باید در حکم اجرا شود به طوری که بخشی از حکم در حال اجرا است. همچنین برخی از احکام مربوط به محکومیت مالی است و تا زمان اتمام اقساط مالی نمی‌توان آن را در بخش اجرا شده های نهایی حساب کرد. بخش دیگر مربوط به فراری ها است که در این رابطه با پلیس جلساتی داشته و آنها هم برای در نظر گرفتن بخش های ویژه قول همکاری دادند.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در ادامه به برنامه های دستگاه قضا اشاره و تصریح کرد: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای ارزیابی قوه قضائیه است. برای این کار برنامه ریزی هایی شده است. همایش سراسری هم پیشتر گذاشته می شد. امسال اقدام متفاوتی شده و قرار است یک همایش کاربردی برگزار شود.

محسنی تصریح کرد: این همایش قرار شد با کمترین هزینه مادی برگزار شود و قرار شده وقت دیگران بی جهت گرفته نشود. قرار شد جلسات کاربردی با دولت و مجلس برگزار شود و همایش قوه قضاییه بنا شده که فقط یک همایش داخلی باشد.

معاون اول قوه به دیدار با مقام معظم رهبری با مسئولان قضایی اشاره کرد و گفت: چند سالی بود که نوع این دیدار تغییر کرده بود و مدیران محدودی به دیدار رهبری می رفتند. درخواست زیادی از مجموع قوه قضائیه برای حضور در این دیدار مطرح بود و قرار شد که امسال به میزان ظرفیت حسینیه امام خمینی تعدادی از مدیران و مجموعه قضایی در این جلسه حضور یابند.

وی به دیگر تفاوت های هفته قوه قضائیه امسال با سایر سال ها اشاره کرد و گفت: امسال دیدار با خانواده شهدای قضایی با رییس قوه قضائیه انجام شد. این دیدار پیشتر با معاون اول انجام می شد.

رییس قوه قضائیه با سفرا دیدار می‌کند

وی افزود: نشست با سفرا و کاردانان و نمایندگان خارجی مستقر در تهران یکی دیگر از برنامه های رییس قوه قضائیه است و همچنین نشست با نخبگان حقوقی مربوط به زنان از دیگر برنامه های جدید در هفته قوه قضائیه است.

عناوین روزهای هفته قوه قضائیه

محسنی اژه به نام‌گذاری روزهای هفته قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد: «قوه قضائیه و عدالت»، «قوه قضائیه و سند تحول قضایی»، «قوه قضائیه و حفظ حقوق و منافع ملی جمهوری اسلامی در عرصه های بین الملی»، «قوه قضاییه و همکاری قوا در اصلاح روند ها و بسترهای فساد»، «قوه قضائیه و استقلال و پایه بندی به قانون در پرتوی ولایت مداری»، «قوه قضاییه و تلاش جهادی از صیانت از ارزشهای اسلامی و تولید و کارافرینی»، «قوه قضائیه و امنیت ملی و احیای حقوق عامه و آزادی های مشروع» اسامی روزهای هفته قوه قضائیه است.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در خصوص استفاده از ظرفیت رسانه ها گفت: ایده های عملیاتی که مردم داشته باشند را می پذیریم. از ظرفیت رسانه ها مردم و سمن ها استفاده می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با بدنه موجود در قوه قضاییه امکان ایجاد تحول در دستگاه قضایی وجود دارد گفت: ما در حال حاضر ۴هزار قاضی جوان داریم و در برنامه ششم هم اجازه جذب ۴هزار قاضی دیگر داریم و اجازه جذب کارمند هم داریم که تعدادی را جذب و تعدادی هم کارهای انها انجام شده است و فقط مشکل بودجه برای جذب انها داریم.

تعدادی از مدیران هم جابجا شدند و روسای کل دادگستری برخی استان ها تغییر کرد و در اینده نیز نیروهای جدید جایگزین می شوند

محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که آیا رییس قوه قضاییه دیدارهای مردمی به سبک ایت الله شاهرودی خواهند داشت؟ گفت: اقای رییسی نشست های استانی با مردم داشتند اما اینکه روزی را برای دیدار مردم با رییس قوه قضاییه مشخص کنیم هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که فردی که برای کمک به رییس قوه قضاییه به منظور رسیدگی به پرونده های استیذان از سوی مقام معظم رهبری مشخص شده است، چه کسی است؟ گفت: محسنی از سوی رهبری برای کمک به رییس قوه قضاییه برای پرونده های استیذان انتخاب شدم.

وی در رابطه با استخدام ۷۲۰۰ نیروی جدید در قوه قضاییه گفت: مشکل اساسی این است که بودجه استخدام این افراد تامین نشده است البته ما می توانیم به جای کارمندانی که بازنشسته می شوند چند کارمند جدید استخدام کنیم. قرار است در چند هفته آینده حدود یک سوم این افراد را به کار دعوت کنیم البته این تصمیم قطعی نیست.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه عناوین برنامه های پیشنهادی قوه قضائیه اکثراً شبیه بهم دیگر و با تنها با کلمات مختلف است، آیا این برنامه ها ماهیت متفاوتی دارند به عنوان مثال موضوع «بانک ایده ها» که اخیراً از سوی رئیس قوه قضائیه مطرح شده دارای ماهیت متفاوتی با سایر عناوین و برنامه های مطروحه است و اینکه بر خلاف سالهای قبل در هفته قوه قضائیه افتتاح ساختمان یا طرحی نداریم این موضوع به مشکلات مالی قوه قضائیه برمی گردد؟ گفت: امسال مقید به این نیستم که افتتاحیه های سازمان و یا دیدارهای مردمی را به هفته قوه قضاییه محدود کنیم و این روند از ماه های گذشته شروع شده و ادامه هم خواهد داشت.

زیر شاخه های مختلفی در این رابطه مطرح است که برای دسترسی آسان تر مردم به قوه قضائیه و کوتاه کردن برای هر کدام برنامه ای داریم. از نخبگان هم خواسته این نقطع نظرات خود را بگویند.

برخی مسائل نیاز به تلاش ببشتر دارد به عنوان مقال در سال ۹۶، ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار چک برگشتی داشتیم که در سال ۹۷ این موضوع به سیزده میلیون و ۴۰۰ هزار کاهش یافت.

وی افزود: این به خاطر نتیجه مجموعه اقدامات دولت، بانک مرکزی و قوه قضاییه بود.سال ۹۷ مشکلات اقتصادی بدتر شد و به تبع آن باید تعداد چک های برگشتی افزایش پیدا می کرد.ما در فروردین ماه ۹۷ حدود ۹۵۰ هزار چک برگشتی داشتیم و این اعداد در فرودین ۹۸ به ۵۰۰ هزار چک برگشتی رسید. به همین منظور برخی اقدامات کلی است.

محسنی اژه‌ای در رابطه با صحبت های نزار زاکا بعد از آزادی زندان گفت: خارج از توقع من نیست که فردی از زندان خارج می شود صحبتی نکند.این موضوع

روندی داشت که انجام شد و فکر نمی کنم نیاز به توضیح بیشتری داشته باشد. اگر باشد آنطور که دادستان گفت می گوییم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۵۸۵۲۶۱۳:۳۳:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
چرا اسامی قضاتی که حکم آنها قطعی شده، اعلام نميشود؟
ناشناس۹۵۸۵۹۹۱۴:۰۱:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۲۸
خدا بهتون خیر بده جناب آٍقای اژه ای عزیز چرا بعد از گذشت ۴ سال هنوز پرونده موسسه کاسپین-فرشتگان برای رسیدگی از دادسرا به دادگاه ارسال نشده؟!!!
الف ر۹۵۸۷۲۸۱۵:۲۲:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
اگر اینگونه برخورد در سالهای گذشته بود ما امروز شاهد دادگستری دادگستر بودیم خدا قوت سید خدا
بینام۹۵۸۷۸۲۱۵:۵۵:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۲۸
دراین دستگاه عریض وطویل فقط حکم انفصال ۶۰نفر!؟
ناشناس۹۵۸۸۴۱۱۶:۳۹:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
وی افزود: موضوع دیگر مربوط به استیذان قصاص بود. استیذان قصاص باید از سوی شخص رئیس قوه قضائیه باشد و بر اساس تفویض از سوی رهبری اذن اجرای قصاص باید از سوی رئیس قوه قضائیه باشد. پس از تعطیلات فروردین امسال بیش از ۳۵۰ مورد اذن صادر شد و نزدیک به ۲۵۰ مورد هم آماده ارائه به رئیس قوه قضائیه است. !!! 600 مورد اذن برای اجرای قصاص فقط ظرف 3 ماه؟!!!! ..
ناشناس۹۵۸۸۴۵۱۶:۴۰:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
خب تکلیف احکامی که توسط این قضات فاسد صادر شده چی میشه اگه حق ونا حق شده باشه چی که حتما هم شده .
رسول۹۵۸۸۶۸۱۶:۴۷:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۲۸
آقای رئیسی احسنت به شما

پربحث‌های اخیر

 1. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 2. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 3. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 4. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 5. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 6. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 7. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 8. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 9. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 10. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 11. ظریف بامداد جمعه راهی نیویورک می شود

 12. تعطیلی بخش‌هایی از خطوط مترو در روز ۳۱ شهریور

 13. هشدار قلعه‌نویی به کی‌روش

 14. اظهارات زرینچه درباره لباس جنجالی استقلالی‌ها

 15. یکی از فرماندهان ائتلاف سعودی در یمن کشته شد

 16. پامپئو: به دنبال راه‌حل مسالمت‌آمیز در منطقه‌ایم و امیدوارم ایران این را ببیند

 17. عربستان 20 میلیون بشکه نفت از عراق درخواست کرد

 18. گاس هیدینک از تیم ملی امید چین اخراج شد

 19. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 20. «ایدز» کسی را نمی‌کشد

 21. پمپئو، سهواً به نقش مخرب ترامپ در تنش‌ با ایران اعتراف کرد

 22. چرا ترامپ جنگ نمی‌خواهد؟

 23. پیامدهای حمله به آرامکو؛ افشاگری جدید درباره بن‌ سلمان

 24. محور جدید شرارت در خاورمیانه؟

 25. پیش بینی آینده فروش نفت در بورس

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 2. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 3. لودریان: ایران باید کاملا به برجام بازگردد

 4. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 5. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 6. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 9. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 10. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 11. ظریف: اقدام نظامی علیه ایران به جنگی تمام عیار می‌انجامد

 12. ابتکار دانشمندان ایرانی در تشخیص سریع سرطان  

 13. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 14. ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکو

 15. رییس فیفا: زنان ایرانی باید به ورزشگاه‌ها بیایند

 16. محسنی اژه‌ای: قضات آلوده شوند دیگر نمی‌توانند حق را به حق دار برسانند

 17. انتشار عکس جنجال‌برانگیز جاستین ترودو+عکس

 18. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 19. زنگنه: زمان جنگ دریافت پول نفت راحت تر بود

 20. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 21. ناکامی آمریکا در پروژه محکوم‌سازی ایران

 22. ممنوعیت تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس

 23. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 24. نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده چگونه است؟

 25. شرارت برای معروف شدن در نظام آباد

پربحث‌های هفته

 1. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 5. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. زنان را به استادیوم راه بدهید

 8. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 9. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 10. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 11. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 12. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 3. زنان را به استادیوم راه بدهید

 4. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 5. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 6. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 7. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 8. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 9. سخنگوی قوه قضائیه: سحر خدایاری در بازجویی‌ها به اشتباه خود اعتراف کرده بود

 10. وزیر کشور: ۱۰ درصد جامعه به حجاب بی‌توجه هستند/ باید از دو قطبی شدن موضوع حجاب پرهیز شود

 11. واکنش بنیاد شهید به حذف شهید از خیابان‌های تهران

 12. ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت به زیان مردم تمام شد/ پزشکی تهاجمی و جراح محور در مدل ایرانی نظام سلامت

 13. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 14. حکم «زن خواننده در ابیانه» صادر شد

 15. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 16. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 17. اینستاگرام صفحه دختر سردار سلیمانی را بست

 18. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 19. آیت‌الله مکارم شیرازی: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

 20. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 21. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 22. بخشنامه رئیس قوه قضاییه در خصوص «نحوه احضار اشخاص حقوقی»

 23. اعمال سهمیه‌های کنکور ارشد98 با دستور مجلس/ بازنگری در سهمیه‌ها منوط به نظر مجلس است

 24. دستورالعمل مهم ساماندهی زندانیان ابلاغ شد/ آغازی بر سیاست زندان زدایی

 25. طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها نیازمند کارشناسی دقیق است

آخرین عناوین