محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

گروه اجتماعی الف،   3980328096 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

معاون اول قوه قضاییه اعلام کرد در ر استای تشویق و تنبیه در قوه قضائیه از اواسط اردیبهشت تا کنون ۶۰ قاضی در رده‌های مختلف از دستگاه قضا حکم انفصال گرفتند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، گفت: هیچ گاه یاد و خاطره این شهدای بزرگ از ذهن مردم ما نمی‌رود و جنایتی که تروریست‌ها بعد از انقلاب و مخصوصاً در دهه اول انقلاب و به ویژه در هفتم تیر انجام دادند از ذهن مردم محو نمی‌شود و مردم به یاد دارند که این تروریست‌ها از کجا حمایت می‌شوند.

وی در ادامه و با بیان اینکه در گام دوم انقلاب هستیم، بیان کرد: بدیهی است که در این گام دوم در همه بخش‌های نظام تحولی به بزرگی این گام برداشته شود. قوه قضائیه هم از این امر مستثنی نیست و در این دوره جدید که ریاست قوه قضائیه همزمان با گام دوم انقلاب شده برنامه‌هایی دارند که در سه بخش تحول دیده شده است.

وی افزود: این تحول شامل برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت است.

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: در این مدت چند ماهه یکی از موضوعاتی که در سند تحول گام دوم انقلاب پیش بینی شده استفاده از ظرفیت‌های موجود در قوه قضائیه است در این رابطه بازنگری هم صورت گرفته است. برای این کار از همه صاحب نظران داخل قوه قضائیه استفاده شد و با یک مداقه در سیاست‌های کلی ملاحظه شد که می‌شود با این ظرفیت‌های موجود استفاده انقلابی کرد.

محسنی اژه ای به استفاده از ظرفیت‌های دو قوه دیگر اشاره کرد و گفت: مقرر شد قوه قضائیه جلسه مشترکی با مجلس داشته باشد که انجام شد و برنامه ریزی شد که چطور از ظرفیت بیشتر مجلس برای گام دوم انقلاب استفاده شود.

وی افزود: جلسه مشترک با دولت در حال برنامه ریزی است و ممکن است با کل هیأت دولت این جلسه برگزار شود.

محسنی اژه ای به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردمی اشاره کرد و گفت؛ ریاست قوه قضائیه جلسات متعددی با مردم داشتند و در این بازه زمانی به شش استان سفر کردند. با حقوقدانان، وکلا، دانشجویان، اصحاب رسانه و حوزه علمیه و برخی از افراد در بخش خصوصی و بخش‌های دیگر جامعه جلساتی داشته و نظریات آنها را در جهت ارتقای همه امور در قوه قضائیه برای استفاده بهینه جهت تحقق عدالت داشتند. همچنین نظر خواهی‌های دسته جمعی از نخبگان اخذ شده است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: در رابطه با مسائل برخی گروه‌ها از جمله زنان هم برنامه‌هایی در حال بررسی است.

وی از بررسی ۱۰ آئین نامه و لایحه که زمان قانونی آن گذشته بود خبر داد و گفت: هشت آئین نامه ابلاغ و دو لایحه تنظیم و به دولت ارسال شد. کار هفت مورد دیگر هم تا سه هفته آینده تمام می‌شود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: یکی از مسائل که قبلاً هم بود و احتمالاً ادامه هم داشته باشد مربوط به ماده ۴۷۷ است. که مربوط فرجام خواهی فوق العاده می‌شود. تشخیص این فرجام خواهی به شخص رئیس قوه قضائیه سپرده شده است که کار مشکلی است. در این مدت کوتاه با یک اقدام انقلابی و زحمت فوق العاده همکاران ما بیش از ۶۰۰ پرونده از این ماده ۴۷۷ تعیین تکلیف قطعی شد و بیش از دو هزار پرونده از سوی رئیس قوه قضائیه جهت بررسی دوباره امضا شد. ۱۷۰۰ پرونده هم برای امضای نهایی آماده است. نزدیک به چهار هزار مورد از این پرونده‌ها بررسی و یا در حال ارسال به دیوان عالی است.

وی افزود: موضوع دیگر مربوط به استیذان قصاص بود. استیذان قصاص باید از سوی شخص رئیس قوه قضائیه باشد و بر اساس تفویض از سوی رهبری اذن اجرای قصاص باید از سوی رئیس قوه قضائیه باشد. پس از تعطیلات فروردین امسال بیش از ۳۵۰ مورد اذن صادر شد و نزدیک به ۲۵۰ مورد هم آماده ارائه به رئیس قوه قضائیه است. البته با توجه به حجم کار رئیس قوه قضائیه، رئیس دستگاه قضا برای فرد دیگری هم از رهبری اذن گرفته است.

محسنی اژه به دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: اخیراً در گلستان بندرعباس و قم و اصفهان شعبه ویژه مفاسد اقتصادی تشکیل شده است و هر جا نیاز باشد این دادگاه تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: تا آخر اردیبهشت ۸۲۵ پرونده تشکیل شده که تعدادی از آنها دلال ارزی بودند. از این تعداد ۲۴۱ نفر حکم قطعی گرفتند و هفت نفر تبرئه شدند.

محسنی تصریح کرد: از اواسط اردیبهشت تا کنون ۶۰ قاضی در رده‌های مختلف از دستگاه قضا حکم انفصال گرفتند. برخی از آنها نه تنها نمی‌توانند در مشاغل قضائی باشند بلکه در هیچ پست دولتی نمی‌توانند مشغول باشند. عده دیگری هم هستند که با بازخرید شدن انفصال پیدا کردند عده دیگری اتهاماتی دارند که در حال بررسی است. بنابراین تشویق و تنبیه توأمان در قوه قضائیه آغاز شده بود که ادامه دارد.

معاون اول قوه قضائیه به اقدام دیگر قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: رسیدگی به پرونده‌های مسن یکی دیگر از برنامه‌های قوه قضائیه است. در گام اول گزارشی از تعداد این پرونده‌ها خواسته شد. طبق گزارش بخشی از این پرونده‌ها به عدم تعلل قاضی بر می گردد که خود پرونده مشکلاتی دارد. دسته دیگر مربوط به پرونده‌هایی است که به حجم زیاد کار قاضی بر می گردد در این رابطه سعی کردیم که اقداماتی در این رابطه انجام شود. دستور العملی هم در این رابطه در حال تدوین است.

همایش امسال قوه قضائیه فقط داخلی برگزار می شود

وی بازدید های سر زده مسئولان قضایی از مراکز قضایی را یکی دیگر از برنامه های تحول قضایی عنوان کرد و گفت: تا کنون چندین بازدید انجام شده که ادامه خواهد داشت.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: مشکلی که در کل کشور داریم این است که قانون داریم و نوشته می شود اما کسی برای اجرای آن پیگیری نمی‌کند.‌یگ پیگیری ثابت و مشخص لحاظ شده است.

وی به موضوع اجرای احکام اشاره کرد و گفت: بخشنامه ای از سوی معاون اول قوه نگاشته شد تا تمام احکامی که در اجرای احکام مدنی یا کیفری مانده است اعلام شود. تا کنون استان های زیادی تعدادی را معرفی کردند. می‌بینیم برای برخی از این احکام چاره ای نیست و فعل و انفعالاتی باید در حکم اجرا شود به طوری که بخشی از حکم در حال اجرا است. همچنین برخی از احکام مربوط به محکومیت مالی است و تا زمان اتمام اقساط مالی نمی‌توان آن را در بخش اجرا شده های نهایی حساب کرد. بخش دیگر مربوط به فراری ها است که در این رابطه با پلیس جلساتی داشته و آنها هم برای در نظر گرفتن بخش های ویژه قول همکاری دادند.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در ادامه به برنامه های دستگاه قضا اشاره و تصریح کرد: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای ارزیابی قوه قضائیه است. برای این کار برنامه ریزی هایی شده است. همایش سراسری هم پیشتر گذاشته می شد. امسال اقدام متفاوتی شده و قرار است یک همایش کاربردی برگزار شود.

محسنی تصریح کرد: این همایش قرار شد با کمترین هزینه مادی برگزار شود و قرار شده وقت دیگران بی جهت گرفته نشود. قرار شد جلسات کاربردی با دولت و مجلس برگزار شود و همایش قوه قضاییه بنا شده که فقط یک همایش داخلی باشد.

معاون اول قوه به دیدار با مقام معظم رهبری با مسئولان قضایی اشاره کرد و گفت: چند سالی بود که نوع این دیدار تغییر کرده بود و مدیران محدودی به دیدار رهبری می رفتند. درخواست زیادی از مجموع قوه قضائیه برای حضور در این دیدار مطرح بود و قرار شد که امسال به میزان ظرفیت حسینیه امام خمینی تعدادی از مدیران و مجموعه قضایی در این جلسه حضور یابند.

وی به دیگر تفاوت های هفته قوه قضائیه امسال با سایر سال ها اشاره کرد و گفت: امسال دیدار با خانواده شهدای قضایی با رییس قوه قضائیه انجام شد. این دیدار پیشتر با معاون اول انجام می شد.

رییس قوه قضائیه با سفرا دیدار می‌کند

وی افزود: نشست با سفرا و کاردانان و نمایندگان خارجی مستقر در تهران یکی دیگر از برنامه های رییس قوه قضائیه است و همچنین نشست با نخبگان حقوقی مربوط به زنان از دیگر برنامه های جدید در هفته قوه قضائیه است.

عناوین روزهای هفته قوه قضائیه

محسنی اژه به نام‌گذاری روزهای هفته قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد: «قوه قضائیه و عدالت»، «قوه قضائیه و سند تحول قضایی»، «قوه قضائیه و حفظ حقوق و منافع ملی جمهوری اسلامی در عرصه های بین الملی»، «قوه قضاییه و همکاری قوا در اصلاح روند ها و بسترهای فساد»، «قوه قضائیه و استقلال و پایه بندی به قانون در پرتوی ولایت مداری»، «قوه قضاییه و تلاش جهادی از صیانت از ارزشهای اسلامی و تولید و کارافرینی»، «قوه قضائیه و امنیت ملی و احیای حقوق عامه و آزادی های مشروع» اسامی روزهای هفته قوه قضائیه است.

رییس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در خصوص استفاده از ظرفیت رسانه ها گفت: ایده های عملیاتی که مردم داشته باشند را می پذیریم. از ظرفیت رسانه ها مردم و سمن ها استفاده می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با بدنه موجود در قوه قضاییه امکان ایجاد تحول در دستگاه قضایی وجود دارد گفت: ما در حال حاضر ۴هزار قاضی جوان داریم و در برنامه ششم هم اجازه جذب ۴هزار قاضی دیگر داریم و اجازه جذب کارمند هم داریم که تعدادی را جذب و تعدادی هم کارهای انها انجام شده است و فقط مشکل بودجه برای جذب انها داریم.

تعدادی از مدیران هم جابجا شدند و روسای کل دادگستری برخی استان ها تغییر کرد و در اینده نیز نیروهای جدید جایگزین می شوند

محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که آیا رییس قوه قضاییه دیدارهای مردمی به سبک ایت الله شاهرودی خواهند داشت؟ گفت: اقای رییسی نشست های استانی با مردم داشتند اما اینکه روزی را برای دیدار مردم با رییس قوه قضاییه مشخص کنیم هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که فردی که برای کمک به رییس قوه قضاییه به منظور رسیدگی به پرونده های استیذان از سوی مقام معظم رهبری مشخص شده است، چه کسی است؟ گفت: محسنی از سوی رهبری برای کمک به رییس قوه قضاییه برای پرونده های استیذان انتخاب شدم.

وی در رابطه با استخدام ۷۲۰۰ نیروی جدید در قوه قضاییه گفت: مشکل اساسی این است که بودجه استخدام این افراد تامین نشده است البته ما می توانیم به جای کارمندانی که بازنشسته می شوند چند کارمند جدید استخدام کنیم. قرار است در چند هفته آینده حدود یک سوم این افراد را به کار دعوت کنیم البته این تصمیم قطعی نیست.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه عناوین برنامه های پیشنهادی قوه قضائیه اکثراً شبیه بهم دیگر و با تنها با کلمات مختلف است، آیا این برنامه ها ماهیت متفاوتی دارند به عنوان مثال موضوع «بانک ایده ها» که اخیراً از سوی رئیس قوه قضائیه مطرح شده دارای ماهیت متفاوتی با سایر عناوین و برنامه های مطروحه است و اینکه بر خلاف سالهای قبل در هفته قوه قضائیه افتتاح ساختمان یا طرحی نداریم این موضوع به مشکلات مالی قوه قضائیه برمی گردد؟ گفت: امسال مقید به این نیستم که افتتاحیه های سازمان و یا دیدارهای مردمی را به هفته قوه قضاییه محدود کنیم و این روند از ماه های گذشته شروع شده و ادامه هم خواهد داشت.

زیر شاخه های مختلفی در این رابطه مطرح است که برای دسترسی آسان تر مردم به قوه قضائیه و کوتاه کردن برای هر کدام برنامه ای داریم. از نخبگان هم خواسته این نقطع نظرات خود را بگویند.

برخی مسائل نیاز به تلاش ببشتر دارد به عنوان مقال در سال ۹۶، ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار چک برگشتی داشتیم که در سال ۹۷ این موضوع به سیزده میلیون و ۴۰۰ هزار کاهش یافت.

وی افزود: این به خاطر نتیجه مجموعه اقدامات دولت، بانک مرکزی و قوه قضاییه بود.سال ۹۷ مشکلات اقتصادی بدتر شد و به تبع آن باید تعداد چک های برگشتی افزایش پیدا می کرد.ما در فروردین ماه ۹۷ حدود ۹۵۰ هزار چک برگشتی داشتیم و این اعداد در فرودین ۹۸ به ۵۰۰ هزار چک برگشتی رسید. به همین منظور برخی اقدامات کلی است.

محسنی اژه‌ای در رابطه با صحبت های نزار زاکا بعد از آزادی زندان گفت: خارج از توقع من نیست که فردی از زندان خارج می شود صحبتی نکند.این موضوع

روندی داشت که انجام شد و فکر نمی کنم نیاز به توضیح بیشتری داشته باشد. اگر باشد آنطور که دادستان گفت می گوییم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۵۸۵۲۶۱۳:۳۳:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
چرا اسامی قضاتی که حکم آنها قطعی شده، اعلام نميشود؟
ناشناس۹۵۸۵۹۹۱۴:۰۱:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۲۸
خدا بهتون خیر بده جناب آٍقای اژه ای عزیز چرا بعد از گذشت ۴ سال هنوز پرونده موسسه کاسپین-فرشتگان برای رسیدگی از دادسرا به دادگاه ارسال نشده؟!!!
الف ر۹۵۸۷۲۸۱۵:۲۲:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
اگر اینگونه برخورد در سالهای گذشته بود ما امروز شاهد دادگستری دادگستر بودیم خدا قوت سید خدا
بینام۹۵۸۷۸۲۱۵:۵۵:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۲۸
دراین دستگاه عریض وطویل فقط حکم انفصال ۶۰نفر!؟
ناشناس۹۵۸۸۴۱۱۶:۳۹:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
وی افزود: موضوع دیگر مربوط به استیذان قصاص بود. استیذان قصاص باید از سوی شخص رئیس قوه قضائیه باشد و بر اساس تفویض از سوی رهبری اذن اجرای قصاص باید از سوی رئیس قوه قضائیه باشد. پس از تعطیلات فروردین امسال بیش از ۳۵۰ مورد اذن صادر شد و نزدیک به ۲۵۰ مورد هم آماده ارائه به رئیس قوه قضائیه است. !!! 600 مورد اذن برای اجرای قصاص فقط ظرف 3 ماه؟!!!! ..
ناشناس۹۵۸۸۴۵۱۶:۴۰:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
خب تکلیف احکامی که توسط این قضات فاسد صادر شده چی میشه اگه حق ونا حق شده باشه چی که حتما هم شده .
رسول۹۵۸۸۶۸۱۶:۴۷:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۲۸
آقای رئیسی احسنت به شما

پربحث‌های امروز

 1. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 2. واکنش یک‌کلمه‌ای ظریف به ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی

 3. توضیح پنتاگون درباره سرنگونی یک پهپاد در تنگه هرمز

 4. عربستان: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 5. نصیرزاده: درخواست ترامپ از فیفا خلاف اساسنامه این نهاد است

 6. سپاه: ادعاي ساقط كردن پهباد ايراني دروغ است، بزودي اثبات مي كنيم

 7. حرف‌های عجیب پسر ترامپ، سوژه‌ خنده‌ی کمدین معروف   

 8. ظریف: «سقوط پهپاد ایرانی» در حال بررسی است؛ هنوز اطلاعی نداریم/ واکنش به احتمال دیدار با یکی از اعضای کنگره آمریکا

 9. تعداد گرسنگان جهان برای سومین سال متوالی افزایش یافت

 10. نماینده کنگره: ترامپ فاشیست است

 11. ادامه رایزنی‌ها با مجلس برای رتبه‌بندی معلمان/ ابلاغ اعتبار رتبه‌بندی

 12. هایکو ماس: ایران به تعهداتش در چارچوب برجام پایبند بماند

 13. هشدار برای تهرانی‌ها/ ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و وارد نشدن به محدوده قرمز

 14. وزیر دفاع ترکیه: اخراج ما از پروژه اف 35، به ناتو آسیب خواهد زد

 15. پشت پرده طرح ممنوعیت ورود شاهزادگان سعودی به آمریکا چه می‌گذرد؟

 16. خسرو شکیبایی به روایت بیژن بیرنگ و امرالله احمدجو؛ از «روزی روزگاری» تا «خانه سبز» سال ۸۷

 17. چگونه بازرگانان رتبه بندی می شوند؟

 18. مشکلات ۷۶ هزار بنگاه اقتصادی غیردولتی برای گرفتن وکیل

 19. پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه از جیب کشاورزان!

 20. تولد سالانه ۴۰۰۰ کودک ناشنوا در کشور/ هزینه ۵۰ میلیونی کاشت حلزون شنوایی

 21. بولتون: ایران نباید توان غنی سازی اورانیوم داشته باشد

 22. لاوروف: فقط ایران مسئول حفظ برجام نیست/اروپا می‌توانست موضع قاطع‌تری علیه آمریکا بگیرد

 23. راهکار حفظ بازار کالاهای صادرای

 24. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

 25. جزئیات برنامه‌‌های عملیاتی اصلاح ساختار بودجه در کوتاه مدت/کدام سازمانها و وزارت خانه‌ها مسئولیت دارند؟

پربحث‌های دیروز

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 5. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 6. توانا بود هرکه با ما بود!

 7. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 8. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 9. واکنش آمریکا به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت توسط ایران

 10. تصویب طرحی در آمریکا برای مصادره دارایی‌های ایران

 11. ترامپ: «رند پال» مسئول مذاکره با ایران نیست/محدودیت ایران باید صد ساله باشد

 12. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 13. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 14. حمله دوباره ترامپ و هوادارانش به ایلهان عمر

 15. هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

 16. ادعای گاردین درباره پیشنهاد «قابل توجه» ظریف به آمریکا

 17. دلیل تحریم های خارجی و داخلی صدا و سیما چیست؟/ دیکتاتوری با حرکت انقلاب اسلامی تعارض دارد

 18. قاتل «کلاهی» به حبس ابد محکوم شد/ دادگاه هلند ادعای این کشور علیه ایران را رد کرد

 19. ترامپ به فیفا: حق ندارید یک دلار هم به ایران بدهید

 20. ظریف: منطقه و جهان به سردار سلیمانی بدهکار است

 21. شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

 22. واکنش سازمان ملل به محدودیت دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک

 23. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

 24. توقف شوک در بازار ارز

 25. روحانی خطاب به مکرون: از دست رفتن فرصت‌ها ایران را مجبور به اجرای گام سوم می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 5. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 6. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 7. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 10. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 11. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 12. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 13. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 14. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 15. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 16. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 17. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 18. توانا بود هرکه با ما بود!

 19. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 20. بی مهری دولت به رسانه ملی

 21. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 22. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 23. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 24. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 25. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

پربحث‌های هفته

 1. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 4. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 5. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 6. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 7. زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 8. دادگاه محاکمه «محمدعلی نجفی»/ قرائت دست‌نوشته نجفی بعد از قتل میترا استاد: کارش را یکسره کردم/ توضیحات دختر نجفی از صحنه قتل/ ابهامات درباره مهدورالدم بودن میترا استاد

 9. ورود به شهر ممنوعه باستی‌هیلز لواسان

 10. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 11. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 12. «سرمایه اجتماعی» با توییت بازی مسوولان بدست نمی آید!

 13. ۴۰ سال بی‌برنامگی برای جمعیت کشور

 14. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 15. حقیقتی وحشتناک از یک مدرسه که معلم روستا رسانه‌ای کرد! + عکس   

 16. وزیر بهداشت: خواب از چشمانم رفته است/ برخی به جای واردات «استنت قلب»۲ میلیون یورو کابل برق آوردند

 17. احتمال لغو عوارض ورود به محدوده زوج و فرد تهران

 18. هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

 19. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 20. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 21. ماجرای فروش کالباس خوک در مشهد

 22. بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟+ تصاویر

 23. بیانیه بیش از 40 تشکل دانشجویی سراسر کشور در واکنش به لایحه جامع تامین امنیت زنان

 24. نسخه مهلک بی‌بی‌سی برای بنیان خانواده‌های ایرانی

 25. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

آخرین عناوین