مشاهدات خبرنگار الف؛ حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

گروه اجتماعی الف،   3980326136 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

پرواز ایران ایرتور از تهران به مشهد که با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر انجام شد، یک مسافر را راهی بیمارستان کرد و 280 نفر را بدون پرداخت یک ریال خسارت به مقصد رساند.

حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

به گزارش خبرنگار الف، صبح روز شنبه تعدادی از پروازهای شرکت ایران ایرتور فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد شیراز، مشهد، ارومیه و... با تاخیر طولانی مواجه بود. تاخیرها باعث شد تا پروازهای این شرکت از فرودگاههای دیگر به مقصد تهران هم با اختلال روبرو شود.

خبرنگار الف مسافر پرواز 662 ایران ایرتور از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد مشهد بود که مشاهدات وی از این تاخیر به شرح زیر است؛

*بلیط این پرواز با قیمت های متفاوت از 270 هزار تومان تا 400 و 500 هزار تومان به مسافران فروخته شد.

* زمان پرواز  ۸ و ۳۰ دقیقه صبح بود اما ساعتی قبل از پرواز برای برخی مسافران پیامک ارسال شد که پرواز در ساعت 9:30 دقیقه انجام می شود. این پیامک بنا به گفته برخی مسافران برای آنها ارسال نشد.

* همه 280 مسافر این پرواز در ساعت 9 در فرودگاه حاضر بودند. کارت پرواز گرفتند و حتی کیف و بارهای خود را تحویل دادند. اما در ساعت وعده داده شده اعلام شد که پرواز در ساعت 12:45 انجام می شود.

* در ساعت 11 تنها یک آب میوه، یک تکه نان، یک پنیر، کره و مربای کوچک، به مسافران داده شد.

*در ساعت 13 به مسافران اعلام شد که تا 20 دقیقه دیگر پرواز انجام می شود. این وعده 20 دقیقه ای چند بار با وعده های یک ربع، 10 دقیقه و حتی 5 دقیقه تکرار شد اما از پرواز خبری نبود.

*مسافران این پرواز به همراه دیگر پروازهای این شرکت که تاخیرهای چند ساعته داشتند، در ساعت 13 جلوی گیت ایران ایرتور جمع شده و صداهای داد و فریاد مسافران بلند شد.

*مسافران با اشاره به حقوق قانونی خود که تاخیر بیش از چهارساعت بوده، خواستار پرواز جایگزین و رسیدن به مقصد بودند اما مسئولین ایران ایرتور فقط وعده می داند تا دقایقی دیگر پرواز انجام می شود.

*مسئولین این شرکت تنها پذیرایی ساده و تخفیف 30 درصد برای سفر بعدی با خرید از ایران ایرتور، را خسارت تاخیر چند ساعته اعلام کردند در حالی که مسافران می گفتند خرید از ایران ایرتور که پرداخت خسارت نیست.

*یکی از مسافران دستورالعمل حقوق مسافر در پروازهای داخلی که در شورایعالی هواپیمایی تصویب و به تایید وزیر راه و شهرسازی رسیده و از تاریخ ابلاغ (اردیبهشت ۹۴ ) توسط سازمان هواپیمایی اجرایی شده است، را به مسئولین شرکت یادآوری کرده و گفته در تاخیر بیش از ۲ساعت و تا ۴ ساعت انجام پذیرایی مناسب حداقل نوع اول با توجه به امکانات فرودگاهی، فراهم نمودن امکان برقراری ارتباط تلفنی برای اطلاع رسانی، تغییر پرواز در صورت درخواست مسافر و امکان انجام آن، انجام مقدمات لازم جهت اعزام با سایر شرکت‌های هواپیمایی و در صورت وجود پرواز از همان مسیر و یا انتقال به مقصد نهایی از طریق مسیرهای جایگزین (به غیر از مسیر درج شده در بلیت) و پرداخت کامل وجه بلیت مسافر در صورت انصراف مسافر از ادامه پرواز ضروری است.

*مسئولین شرکت ایران ایرتور به مسافران گفتند در تاخیرهای بیش از چهار ساعت، اگر شرکت هواپیما نداشت، باید هواپیمای جایگزین پیدا کنیم. در حال حاضر هواپیما در فرودگاه است اما به دلیل نقض فنی در حال تعمیر است. بنابراین هواپیمای جایگزین نداریم.

*برخی از مسافران به همراه خانواده‌های خود از ساعت ۷ صبح امروز در فرودگاه معطل و سرگردان بودند. در این میان برخی ازمسافران این پرواز 11 ساعت معطل ماندند.

* یکی از مسافران به خبرنگار الف گفت: منزلم در ورامین است. 5 صبح از خانه راه افتادم. 7:30 صبح فروگاه بودم. 9 ساعت در فرودگاه معطل ماندم. اگر از ورامین با اتوبوس راه می افتادم هم هزینه کمتر می دادم و هم زودتر می رسیدم.

*داد و فریادهای مسافران در ترمینال 2 تا دقایقی ادامه یافت. مسئولین شرکت برای برقراری آرامش در ترمینال یک مسافر را به نمایندگی از دیگر مسافران به داخل باند پرواز بردند تا از روند تعمیر هواپیما مطلع شود.اما این نماینده مسافران بعد از بازگشت به مسافران اعلام کرد که «اولا اجازه ندادند تا به هواپیما نزدیک شوم و در ثانی مسئولین در حال تعمیر از طریق بیسیم به آقایان توصیه کردند که شما تا کنون پنچ ساعت مسافران رو دست به سر کردید، چند ساعت دیگه هم این روند رو ادامه بدهید تا هواپیما درست شود».

* بعد از شش ساعت معطلی مسئولین شرکت مذکور وعده ناهار دادند و حتی به مسافران گفتند در یک جا باشید تا دادن غذا راحت تر باشد، اما این وعده هم مثل وعده پرواز بود و هرگز ناهاری به مسافران داده نشد.

* خبرنگار الف موضوع را از سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری و حضوری به این سازمان مراجعه و خواستار مصاحبه با رئیس سازمان برای این تاخیرها شد. اما در تماس مسئولین حراست ورودی سازمان با دفتر رئیس، اعلام شد که رئیس در جلسه است و بعد از جلسه می خواهند بروند. وقت ندارد.

*برخی از مسافران می خواستند با پرواز دیگر به مشهد اعزام شوند اما چون کیف و وسایل خود را تحویل داده و وسایل به هواپیما منتقل شده بود، مسئولین از عودت وسایل شان خوداری می کردند و آنها مجبور بودند در فرودگاه منتظر باشند.

*بعد از تاخیر چند ساعته و اطلاع شرکت های دیگر از تصمیم مسافران برای خرید بلیط   مشهد، قیمت ها که حدود 250 تا 300 هزار تومان بود، به یک باره تا 700 هزار تومان افزایش یافت.

*شرکت ایران ایرتور در ساعت 9:45 دقیقه پرواز دیگری با شماره 966 به سمت مشهد داشت که این پرواز هم با تاخیر چند ساعته در ساعت 13 انجام شد اما مسافران پرواز قبل همچنان در فرودگاه سرگردان بودند.

* بعد از هفت ساعت معطلی در ساعت 15:30 دقیقه به مسافران اعلام شد که که سوار هواپیما شوند. هواپیما در ساعت 16:15 دقیقه پرواز کرد.

* خلبان پرواز ضمن عذرخواهی از مسافران، دلیل تاخیر را نقض فنی اعلام کرد و گفت: به دلیل اینکه خرابی یک قطعه که باید از فروگاه دیگر در خارج از کشور به مهرآباد می رسید، پرواز با تاخیر انجام شد.

*حدود 150 مسافر نامه اعتراضی خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی تهیه کرده و خواستار پیگیری حق و حقوق خود شدند هر چند برخی با ناامیدی و بیان این جمله که این نامه ها به نتیجه نمی رسد، آنرا امضاء می کردند.

* تعدادی از مسافران این پرواز که عرب بودند با مسئول تور مسافرتی خود تماس گرفته و با داد و فریاد از تاخیر طولانی شکایت داشتند.

*با تاخیر پرواز، استاد دانشگاهی به کلاسش نرسید. وکیلی در جلسه دفاع از موکلش در دادگاه حاضر نشد. کارمندی به اداره نرفت. مریضی به مطب و دکتر نرسید.

*خانم مهیا یکی از مسافران این پرواز که بیماری دیابت داشته، به دلیل خستگی زیاد، بعد از رسیدن به مشهد با افت فشار به بیمارستان منتقل شد.

*تعدادی از صندلیهای این پرواز به دلیل تاخیر طولانی و رفتن مسافر خالی شد.

*مسافران در نهایت در ساعت 17:15 دقیقه به مشهد رسیدند. جمعی از مسافران از پیاده شدن از هواپیما خودداری کردند. در نهایت با صحبت مسئولین شرکت و وعده به مسافران که شکایت آنها رسیدگی خواهد شد ، بعد از نیم ساعت از هواپیما پیاده شدند.

*مسافران بعد از پیاده شدن به دفتر شرکت در فرودگاه رفتند. مسئول این شرکت در مشهد که در خارج از فرودگاه بود بعد از اطلاع از پیاده نشدن مسافران، به سمت فرودگاه حرکت کرد و خود را به دفترش رساند و وعده داد که به شکایات آنها رسیدگی کند.

*صبح دیروز تنها در فرودگاه مهرآباد تهران بیش از 5۰۰ مسافر شرکت ایران ایرتور با تاخیر چند ساعته مواجه شدند اما این شرکت یک ریال خسارت پرداخت نکرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۵۶۷۱۱۱۰:۳۴:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
ببخشید پرواز مقررات ایمنی دارد کل دنیا بعضی از پروازها تاخیر دارد ایا برای مشهد همان یک پرواز بود یا چهل پرواز چرا از بقیه که انجام شد توسط زحمت کشان که با وجود تحریم روزی صدها پرواز داخلی برقرار میکند حرف یا مقاله تشکر و قدرانی منتشر نمیکنید
ناشناس۹۵۶۷۱۳۱۰:۳۵:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۲۷
باید باهاشون برخورد بشه؛ الف اگر دم از مردم میزنی و راست میگی این رو تا اخر پیگیری کن و نزار حق مردم پایمال بشه...
ناشناس۹۵۶۷۱۴۱۰:۳۷:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۷
باید با رییس سازمان هواپیمایی کشور برخورد شدید بشه.. این همه به نظمی تو پروازها هست؛ایشون چرا استعفا نمیده؟؟؟؟؟؟؟ اه
سعید تمر۹۵۶۷۷۸۱۱:۲۰:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۲۷
خیلی تجربه بدیه خیلی. کاش کمی مشتری مداری به این شرکتها تحمیل شود و راه آن قانون و قضائیه است.
ناشناس۹۵۶۸۱۶۱۱:۵۹:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۲۷
ایران ایر تور از نظر نظم در پروازها بسیار ضعیف است.
ناشناس۹۵۶۸۸۷۱۲:۴۵:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۲۷
خدایش نباید الان دادستانی ورود کنه
ناشناس۹۵۶۹۱۸۱۳:۱۶:۳۱ ۱۳۹۸/۳/۲۷
اسفند 92 یا 93 پرواز یزد به بندرعباس شرکت آسمان هشت ساعت تاخیر داشت ولی ما سرمون رو انداختیم پایین و رفتیم تو نمازخونه خوابیدیم|

پربحث‌های دیروز

 1. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 2. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 3. اردوگاه زندانیان آمریکایی در کره شمالی: درسی برای ما

 4. نشانی‌های غلط دادن به دولت؛ نوشداروهای بعد از مرگ سهراب...

 5. رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

 6. بودجه صداوسیما نصف بودجه یک فیلم هالیوود

 7. دلیل شکست حزب کارگر در یک نظرسنجی به روایت دیلی میرور

 8. عضو هیأت رئیسه مجلس: قدرت خرید حقوق‌بگیران در سال آینده ۲۰درصد کاهش می‌یابد

 9. دروغ رسانه‌های دولت درباره مالیات نهادهای انقلابی

 10. واکنش‌ها به پیشنهاد استعفای روحانی/ کرباسچی: باید صادقانه به اشتباهمان اعتراف کنیم/ روایت مجید انصاری از رایزنی با شورای نگهبان

 11. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی درباره تورم و بازار ارز

 12. تابلوی بلوار ناصر حجازی در غرب تهران نصب شد

 13. یکی از بزرگترین کشتارهای حیوانات در جهان

 14. پروژه استعفای روحانی، از کدام اتاق فکر درآمده؟

 15. مردم کوت عبدالله (اهواز) همچنان در محاصره فاضلاب

 16. قیمت کالاها، یک ماه پس از گرانی بنزین

 17. نقش شرم آور اسرائیل در نسل کشی روهینگیا در میانمار به روایت هاآرتص

 18. صادق خرازی: روحانی در ماجرای بنزین به شعور جامعه ریشخند زد / بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب عقده گشایی با اصل نظام بود

 19. روحانی در جریان «زمان دقیق» اجرای طرح بنزینی بود

 20. حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شد

 21. محسن هاشمی: مترو بعد از گرانی بنزین فوق العاده شلوغ‌تر شده است

 22. نماینده مجلس: افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان تناسبی با نرخ تورم ندارد

 23. بدون تعارف با دانشمند تازه آزاد شده از زندان‌های آمریکا

 24. شناسایی ۴ کانون احتمالی منشاء بوی بد در تهران

 25. پرونده جنجالی فساد در هلال‌ احمر/ در دوران ریاست پیوندی بر هلال‌ احمر چه گذشت؟

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۹ چقدر باید افزایش پیدا کند؟

 3. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 4. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 8. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

 9. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 10. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 11. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 12. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 13. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 14. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 15. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 16. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 17. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 18. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 19. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 20. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 21. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 22. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 23. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 24. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 25. مالیات پزشکان آمریکایی سه برابر صادرات نفت ایران/ پزشکان ایرانی چقدر مالیات می‌دهند؟

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 3. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 4. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 5. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 6. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 7. زن خواننده در ابیانه به خارج از کشور گریخته است

 8. رئیسی: مردم باید در زمینه فسادستیزی پای کار باشند/ تصمیم دستگاه قضا برای برخورد جدی با مفسدان اقتصادی‌

 9. اردوگاه زندانیان آمریکایی در کره شمالی: درسی برای ما

 10. توزیع هدایای ویژه بین برخی اعضای شورای عالی استان‌ها در مهمانی حناچی

 11. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

 12. صف کاندیداها برای تصاحب ریاست جمعیت هلال احمر؛ از استانداران تا معاونان وزرا

 13. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 14. فردی که نصف اندازه اقتصاد کشورش ثروت دارد!

 15. آقا ایرج، آزاد مرد ۵۰۰ میلیون تومانی!

 16. گزارشی تکان‌دهنده از کانکس‌نشینی در مناطق زلزله‌زده: دو سال پس از زلزله کرمانشاه، هنوز در کانکس زندگی می‌کنیم

 17. تابلوی بلوار ناصر حجازی در غرب تهران نصب شد

 18. تعطیلی مدارس تهران در روز یکشنبه؛ فردا طرح زوج و فرد از در منازل اجرا می‌شود

 19. جزییات محکومیت محمد علی نجفی / بیش از ۷ سال حبس برای شهردار اسبق تهران

 20. کاسبی در اغتشاشات؛ شکستن هر شیشه ۱۰۰ هزارتومان/ جزئیات حوادث بنزینی در تهران‌نو

 21. واکنش وکیل «نجفی» به رای اخیر/ شانس زیادی برای نقض رای داریم  

 22. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 23. محسن هاشمی: مترو بعد از گرانی بنزین فوق العاده شلوغ‌تر شده است

 24. ماجرای وجود قرص در کیک‌ها چیست؟

 25. خواننده موسیقی پاپ ایران در گذشت

آخرین عناوین