علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

گروه سیاسی الف،   3980325160 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی در یادداشتی با انتقاد از پرستوسازی اصلاح‌طلبان در اعتماد نوشت: «اولين نكته‌اي كه به وفور مطرح شد و رنگ غالب تحليل‌ها را به خود گرفت، سناريوي پرستو بود. متاسفانه اين رفتار غيراخلاقي و ناجوانمردانه‌اي است كه حتي توهين به شعور و فهم آقاي نجفي هم هست.

اين برداشت محصول نگاه سياسي است. البته از پيش از سال ۱۳۷۶ مواردي از اين رفتارها ديده مي‌شد و همان موارد عامل يا زمينه‌ساز چنين برداشتي‌هايي در امروز شده است. اين برداشت در درجه اول هدفش لكه‌دار كردن دستگاه‌هاي اطلاعاتي است ولي پيش از آن يك زن را متهم كرده كه عملي به غايت غيراخلاقي است. من امكان چنين رفتارهايي را رد نمي‌كنم و مي‌دانم كه متاسفانه سوءاستفاده از اين ابزار در گذشته بوده است و اكنون را نمي‌دانم ولي اين را هم مي‌دانم كه كاربرد چنين تحليلي هنگامي مجاز است كه اطلاعات قطعي در اين زمينه وجود داشته باشد...

اين قتل پيش از هر چيز بايد از كشته شدن يك انسان، يك مادر و يك دختر به نسبت جوان اظهار تاسف كرد و توجه داشت كه فرزند او بدون مادر شده و تا پايان عمرش درگير اين فاجعه است. پدر و مادر و خانواده‌اش، دختر خود را از دست داده‌اند و از همه مهم‌تر اينكه يك انسان جان باخته است...

در اين حادثه مي‌توانست جاي قاتل و مقتول عوض شود. در اين صورت آيا باز هم همين ‌طور داوري مي‌كرديم كه امروز داوري مي‌كنيم؟ بي‌توجهي به مرگ يك انسان به خاطر ملاحظات سياسي يا علاقه‌اي كه به آقاي نجفي داريم، درست نيست.»

بیشتر بخوانید:

عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

در همین حال، باز هم برخی اصلاح‌طلبان باز هم بی‌توجه به مرگ یک انسان و مسئولیت نجفی در این قتل تلاش دارند رقبای او را تبرئه کنند. مرتضی حاجی، وزیر دولت اصلاحات به ایلنا گفت: «این پرونده، یک موضوع شخصی بین دو آدم بوده که متاسفانه به جای بدی ختم شده و حالا بر اساس آنچه که گفته شد، پشت صحنه‌هایی دارد و دامی برای نجفی باز کردند و ایشان به دام افتاده است.»

وی در واکنش به اینکه موضوع «پرستو» و انتساب آن به برخی از افراد چقدر می‌تواند واقعی باشد، گفت: خیلی از اسم‌ها را دارند به این مساله می‌چسبانند، ما نمی‌توانیم قضاوت کنیم واقعا رفتار خلافی اتفاق افتاده است یا نه.

محسن صفایی فراهانی هم به خبرآنلاین گفت: «نباید یک مدیر کارآمد را به این شکل از صحنه خارج کنیم و کامل از دست بدهیم. این هم نشان دهنده عدم عقلانیت و تفکر است، این قسم اتفاقات نه تنها بد است بلکه برای مدیریت کشور به دور از منطق و عقل است. نجفی با حضورش در شهرداری تهران مفاسد زیادی را آشکار کرد که البته به آن‌ها رسیدگی نشد و چیزی هم‌ گیر مردم نیامد یا با مشکلات برخورد نشد، اما از نظر من آن‌هایی که آسیب دیده بودند به نوعی خواستند تلافی کرده باشند و این فقط یک احتمال است.»

عجیب است که دو سیاستمدار باسابقه درباره مسئله‌ای که اطلاع درستی از آن ندارند اینگونه اظهارنظر می‌کنند و به جای بیان حق، بیشتر به‌دنبال تبرئه هم‌حزبی خویش هستند. ایشان متوجه نیستند که در این میان فردی کشته شده و و این قتل باید بی‌توجه به سابقه قاتل، تقبیح شود.

اصلاح‌طلبان همچنان برای تبرئه جناح سیاسی خویش به‌دنبال سناریوهایی مثل پرستو و توطئه رقبا هستند، درحالی‌که هیچ سند قانع‌کننده‌ای در این زمینه وجود ندراد. اتهام به یک فرد مرده که توانایی دفاع از خویش ندارد اوج بی‌اخلاقی یک گروه سیاسی است.

در سناریوی پرستو و سناریوی توطئه رقبا که صفایی فراهانی به آن اشاره کرده است؛ نکته بسیار عجیب این است که گروهی که همیشه نظریه توطئه را انکار کرده‌اند و توطئه را توهم دانسته‌اند امروز برای تطهیر خویش به رادیکال‌ترین شکل ممکن از آن استفاده می‌کنند.

این روزها شاهدیم عملگرایی، اصلاح‌طلبان را بدانجا رسانده است که از همه سخنان گذشته خود عدول کنند.

***

خودکشی عبدالرضا داوری تکذیب شد

امروز خبر خودکشی عبدالرضا داوری در برخی کانال‌های تلگرامی منتشر شد. عبدالرضا داوری از هوادارن جدی محمود احمدی‌نژاد در فضای رسانه‌ای کشور است و در دولت احمدی‌نژاد هم دارای مناصبی بود. متاسفانه مدتی است که مسائل  و مشکلات خانوادگی داوری در فضای توییتر منتشر شده و امروز هم خبر خودکشی‌اش منتشر شد. خبری که البته تکذیب شد.

پس از انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر خودکشی صبح امروز داوری و انتقال وی به بیمارستان، محمد محمدی مدیر هماهنگی وی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا ضمن رد این خبر گفت: داوری به دلیل بیماری دیابت (قندخون) بامداد امروز در بیمارستان بستری شد و هم اکنون به خانه منتقل شده است.

«بهرام مفاخری» از دوستان نزدیک داوری هم با بیان اینکه این خبر شایعه است، افزود: داوری به دلیل افت قند خون به بیمارستان مراجعه کرد و هم اکنون حال عمومی وی خوب است.

هرچند بهترین دلیل برای تکذیب این ادعا مصاحبه خود داوری با یکی از رسانه‌هاست؛ امری که تاکنون محقق نشده است.

***

واگنش کدخدایی به شروط اصلاح‌طلبان برای مشارکت در انتخابات

کدخدایی در نشست خبری در پاسخ به سؤالی در خصوص هجمه اصلاح‌طلبان تندرو به شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان فقط وظایف قانونی خود را انجام می‌دهد و بر اساس اختیارات قانونی خود عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه ما نگرانی نداریم که کسی بگوید در انتخابات شرکت می‌کنیم یا نه، افزود: مردم هم گوششان بدهکار به این مسائل نیست.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: این اظهارات «قوروم قوروم‌های» اول انتخابات است. مردم در انتخابات پاسخ روشنی به آنها می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

کدخدایی: انتخابات ۸۸، انتخابات سالمی بود/ محمدرضا خاتمی برود حرف‌هایی که زده‌ ثابت کند، ما هم پاسخ می‌دهیم

وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده مردم تهران و تأثیر آن در بررسی صلاحیت وی در انتخابات آینده مجلس گفت: او افترایی به شورای نگهبان زده است، ما خواستیم در مجلس پاسخ دهند، این امر مغایر با اصل ۸۶ نیست و نماینده نمی‌تواند مرتکب جرم شود.

سخنگو و قائم مقام شورای نگهبان گفت: اگر نتواند این افترا را ثابت کند، در بررسی صلاحیت او تأثیر دارد، چون دروغ گفته است.

***

علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی

احمد غلامی، سردبیر روزنامه شرق در مقاله‌ای با عنوان «انشعاب در اصلاح‌طلبان الزامی است؟» نوشت: «طیف نخست(کارگزاران) تکنسین‌های قدرت هستند و هر دولتی روی کار بیاید، می‌توانند با حفظ جایگاه خود، این نقش را ایفا کنند... طیف دوم اصلاح‌طلبان خصیصه‌ای تئوریک دارند و استراتژی آنان برمبنای توسعه سیاسی و دموکراسی استوار است...

طیف دوم اصلاح‌طلبان بیش از گذشته باید پاسخ‌گوی مردم باشند و خود را با تغییرات چشمگیری که در جامعه رخ داده است، هم‌زمان کنند. طیف نخست چندان دغدغه این کار را ندارد. آنان اگر با اتحاد و ائتلاف تازه به قدرت برسند، می‌توانند ایده‌های خود را حتی بهتر از زمانی که با اصلاح‌طلبان طیف دوم بوده‌اند، عملیاتی کنند...

آنان ترجیح می‌دهند اگر قرار است با برادر بزرگ‌تری ائتلاف کنند که جایگاه ویژه‌ای در قدرت داشته باشد؛ چهره‌ای همچون هاشمی‌رفسنجانی در گذشته و اکنون هم علی لاریجانی باشد. انتخاب علی لاریجانی برای جایگزینی هاشمی‌رفسنجانی از سر ناچاری نیست، بلکه ماحصل مواضع مشترکی است که بین آنان در اداره امور جامعه وجود دارد.

علی لاریجانی نیز در نوع خود تکنسین قدرت است و حتی در مرتبه‌ بالاتری از چهره‌هایی همچون کرباسچی است و مهم‌تر از همه، علی لاریجانی واجد آن ویژگی است که برخی اعضای کارگزاران و برخی اصلاح‌طلبان دیگر همواره به‌دنبالش بوده‌‌اند؛ چهره‌ای معقول و موجه در نظام که از کاریزمای قابل قبول در مواجهه با نهاده‌های رسمی برخوردار است.

اگر در انتخابات آینده این طیف نخست‌ به حمایت از علی لاریجانی بپردازند، نباید این حمایت را به پای فرصت‌طلبی‌شان گذاشت و سرزنش‌شان کرد؛ آنان به خاستگاه خویش بازگشته‌اند. همان‌طور که نمی‌شود علی لاریجانی را در این معنا یعنی اصلاح جامعه از بالا، اصلاح‌طلب ندانست.»

***

رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه با انتشار فراخوانی از مردم خواستند با ثبت نظرات در صفحات ایشان در فضای مجازی به اصلاح قوه قضائیه کمک کنند.

رئیسی در بخشی از این فراخوان نوشت: «تا زمانی که سامانه اختصاصی دستگاه قضایی برای ارتباط دو سویه با مردم و نخبگان در دسترس قرار بگیرد، صفحات متعلق به اینجانب در رسانه‌های اجتماعی، یکی از مسیرهای دریافت نظرات مردم و نخبگان خواهد بود.

علاوه بر اینکه مردم عزیزمان می‎توانند رأساً نظرات خود را از این مسیر منتقل کنند، اینجانب نیز حسب مورد، فراخوان‌هایی جهت دریافت نظرات در خصوص ایجاد، اصلاح یا تکمیل برخی رویه‌ها، رویکردها، دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها اعلام خواهم کرد و در انتظار نظرات راهگشای صاحب‌نظران و متخصصان این امر خواهم بود.»

در این زمینه باید گفت اگر ساز و کار مناسبی برای این مسئله طراحی شود، می‌ةوان به‌خوبی از ظرفیت فضای مجازی برای اصلاحج‌رویه‌ها در قوه قضاییه استفاده کرد. اما اگر ساز و کار مناسبی طراحی نشده باشد احتمال هدررفت سرمایه درا این ماجرا وجود دارد.

عناوین مرتبط

۱ مرداد ۱۳۹۸واکنش رئیس دفتر رهبری به باستی‌هیلز/ بازگشت بی‌سر و صدای بخت‌آزمایی به تلویزیون/ شرمندگی جهانگیری دردی از مردم دوا نمی‌کند
۳۱ تیر ۱۳۹۸روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست
۳۰ تیر ۱۳۹۸اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری
۲۹ تیر ۱۳۹۸حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟
۲۵ تیر ۱۳۹۸واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۵۴۵۶۵۲۱:۰۱:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۵
مملکت در حال عبور از یه پیچ تاریخیه بعد ببینید اصلاح طلبها به چی مشغولند اینها حتی حاضر نیستند مشکلات همکیششونو ببینند ودرست ارزیابی کنند واسه همینه کار مملکت به اینجا رسیده قتل یه ادم ماستمالی میکنند پپس ببینید تومدیریتشون ونماینگیشون چه میکنند خدا به ما رحم کنه
ناشناس۹۵۴۶۰۰۲۱:۳۱:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۲۵
پیچ تاریخی چرا وجود داره؟ چرا همیشه ما در شرایط حساس تاریخی هستیم؟
ناشناس۹۵۴۹۸۷۰۷:۵۶:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۶
اموال خانواده لاریجانی ها هم مشروعیت سنجی شود قانون نباید استثنا پذیر باشد
ناشناس۹۵۴۶۰۶۲۱:۳۴:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۲۵
کشورهایی مانند ژاپن و آلمان که غلام حلقه به گوش آمریکا هستند نمی‌توانند در کار واسطه‌گری موفق باشند. آلمانی که اجازه نداشت یک باک بنزین به هواپیمای وزیر خارجه کشورمان برساند چگونه می‌تواند در خصوص مذاکره ایران و آمریکا واسطه‌گری بکند. این کشورها اول باید ننگ کاپیتولاسیون آمریکا در کشورشان را از میان بردارند و صاحب استقلال بشوند سپس ادعای میانجی‌گری داشته باشند.
ناشناس۹۵۴۹۳۴۰۶:۳۲:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۶
اسمش بردگی نیست بلکه حفظ منافع است آلمان چه نفعی از ما می برد به جز خرید نفت اما آمریکا هزاران مورد برای بالا بردن کیفیت صنعت وآسایش مردم آلمان دارد.
ناشناس۹۵۴۶۰۸۲۱:۳۵:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۲۵
وزیر خارجه آلمان نیازی نبود از آن طرف دنیا به ایران بیاید و بردگی کشورش برای آمریکا و اسرائیل را بیان کند.
ناشناس۹۵۴۶۱۰۲۱:۳۵:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۲۵
توصیه ما به فرماندهان محترم نیروی انتظامی این است: در امر مبارزه با کشف حجاب و رفتارهای خلاف عفت عمومی در جامعه محکم بایستید. ایستادگی و مقاومت شما در راه حفظ ارزش‌ها مرهمی بر دل خانواده شهدا خواهد بود که دغدغه مشترک عزیزانشان حفظ پاکدامنی زنان و دختران این سرزمین پاک بود.
ناشناس۹۵۴۷۲۸۲۲:۵۲:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۵
نیروی انتظامی به تنهایی از پس اینکار بر نمی اید باید بطور مشترک با بسیج این مهم را انجام دهند
ناشناس۹۵۴۶۱۳۲۱:۳۷:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۵
یکی از نمایندگان مجلس اظهار داشته اگر عکس‌هایی که در ضیافت افطاری پیراستعمار برگزار شد منتشر شود فاجعه بزرگی خواهد بود.
ناشناس۹۵۴۶۱۴۲۱:۳۷:۳۳ ۱۳۹۸/۳/۲۵
میدان شهرداری شهر رشت مدتی است به پیاده‌رو تبدیل شده و عصرها محل تجمع عده قلیلی زنان بی‌حجاب است که در کنار پسرهای نامحرم اقدام به رفتارهای هنجارشکنانه‌ای می‌کنند گلایه بنده از پرسنل نیروی انتظامی است که در محل حضور دارند ولی با متخلفان برخورد نمی‌کنند.
ناشناس۹۵۵۰۳۸۰۸:۴۸:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۲۶
نیروی انتظامی توی پیاده روی میدان شهرداری یه لطفی کنه جلوی موتوری ها رو بگیره ثوابش بیشتره، پیاده راه شده پیست موتور سواری هیچ کسی نیس جلوشونو بگیره
ناشناس۹۵۴۶۲۰۲۱:۴۳:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۵
خدایا ایران را از گزند دشمنان شرق و غرب و داخلی حفظ کن درود بر ارتشی و سپاهی و فرهنگی و دانشگاهی که مدافعان مرزهای خاکی و علمی و فرهنگی ایرانند
ناشناس۹۵۴۶۳۳۲۱:۴۸:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۵
اصولگرايان هم جز مشكل افريني وهزينه سازي براي كشور كار مفيدي انجام ندادند وتوان انجام كار بزرگ براي كشور ندارند نه اصلاح طلب نه أصول گرا ونه اميد ونه مهر فقط قشر تحصيلكرده وجوان كشور بدون حضور انهايي كه تا كنون در دولتهاي مختلف بودند
ناشناس۹۵۴۸۵۶۰۱:۰۴:۴۰ ۱۳۹۸/۳/۲۶
قانون شفافیت آرا تصویب و اجرا بشه هر کی میخاد مسوول بشه مشکلی نداره
رسول۹۵۴۶۵۷۲۲:۰۰:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۵
نمایندگان طبق اصل موجود قانون جمهوری اسلامی در بیان نظرات آزاد هستند حالا شما اگر نماینده حرف بی ربطی زده است خلاف ان را ثابت کن چون نماینده در بیان نظرات آزاد هستند
م۹۵۴۸۲۴۰۰:۲۶:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۶
بخشی از مردم ایران هنوز مسلمان نشدند. علت این همه دزدی و بی حجابی و اختلاس و..‌.. به همین خاطر است. فقط ظاهری مسلمانند. شیعه شناسنا مه ای اند.
ناشناس۹۵۴۹۳۷۰۶:۴۰:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲۶
پرستو ؟ همونا هستن که تو سریالای پلیسی با ماموریت شناسایی یه عینک دودی میزنن ویه شال رنگی به مفهوم بد حجابی سرشون می کنن وبرای جمع آوری مدرک وارد دم ودستگاه کسی که مثلا خلاف کاره نفوذ می کنن! یه سری به سریالهای پلیسی بزنین می بینیدشون !!!

پربحث‌های امروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 3. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 4. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 5. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 6. سرانجام نجفی در صورت غیر عمدی بودن قتل چه خواهد شد؟

 7. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 8. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 9. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شد

 10. پاسخ‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ به مخاطبان الف: قیمت مسکن کاهش و سامانه کد رهگیری اجرایی می‌شود

 11. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 12. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 13. برادر میترا استاد: تصمیم نهایی با من است/ برای رضایت صحبت شده ولی موافقت نکرده‌ایم

 14. سرمقاله گاردین درباره بحران نفتکش‌ها: توقیف کشتی ایرانی کبریت‌زدن به بنزین بود

 15. بازیگران قدرتمند دلالی بازار مسکن چه کسانی هستند!

 16. مزدک به سلامت  

 17. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 18. مطالبه شفافیت ۱۵ ساله شد؛ هنوز پیشرفت جدی نداریم

 19. به دنبال سرنخ‌هایی از مزدک میرزایی

 20. دستمزد۹۸ تنها ۴۰درصد هزینه زندگی کارگران را تامین می‌کند

 21. آزمون سراسری ۹۹ را بدون اعمال تأثیر قطعی معدل برگزار کنید

 22. احتمال پرواز جنگنده‌های آمریکایی بر فراز تنگه هرمز

 23. استقبال خاص جوانان فلسطینی از خبرنگار سعودی  

 24. محکومیت محسن افشانی به یک سال حبس

 25. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

پربحث‌های دیروز

 1. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 2. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 3. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 4. هانت: از ایران می‌خواهیم که فورا نفتکش انگلیس و خدمه آن را آزاد کند

 5. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 6. واکنش وزیر خارجه آمریکا به بازداشت جاسوس‌های «سیا» در ایران

 7. صحبت‌های عجیب نماینده تربت جام در مجلس   

 8. یوکیا آمانو درگذشت

 9. فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

 10. فردوسی‌پور و صداوسیما در چالش شفافیت؛ چند سوال درباره درآمدهای برنامه ۹۰

 11. تائید رفتن مزدک میرزایی به شبکه ماهواره‌ای توسط دوستانش

 12. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 13. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 14. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

 15. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 16. رئیس قوه‌قضائیه: اعلام فساد امیدآفرین نیست؛ اقدام علیه فساد امیدآفرین است

 17. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 18. كبيری كه صغير شد

 19. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 20. مانور‌قایق‌های تندرو سپاه در اطراف نفتکش انگلیسی  

 21. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 22. جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم B برای نخست وزیر جدید انگلیس

 23. یک زن آمریکایی جانشین موقت آمانو شد

 24. ظریف: آمانو حامی سرسخت برجام بود

 25. فعالیت یکی از قوی‌ترین مافیاها در حوزه دارو/ سرکوب صنعت دارو توسط مافیا

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 4. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 5. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 6. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 7. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 8. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 9. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 10. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 11. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 12. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 13. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 14. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 15. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 16. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 17. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 18. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 19. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 20. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 21. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 22. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 23. توانا بود هرکه با ما بود!

 24. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 25. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

پربحث‌های امروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 3. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 4. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 5. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 6. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 7. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 8. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 9. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 10. حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد

 11. اقلیتی قارون صفت با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌‌ها رژه می‌روند

 12. مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست

 13. درخواست ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس

 14. عباسی: دولت‌مردی که تبعیض قائل می‌شود تیشه به ریشه می‌زند

 15. چرا حقوق‌ها در سامانه حقوق و مزایا در دسترس نیست؟

 16. کوبیدن بر طبل ترامپیسم چرا؟

 17. تقدیر حجت الاسلام طائب از ضربه وزارت اطلاعات به CIA

 18. تاجرنیا: شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی اصلاح‌طلبان شده است

 19. ظریف به جانسون تبریک گفت  

 20. دولت ، همراه با آمریکا صداوسیما را تحریم نکند/تخصیص ندادن اعتبار صداوسیما خلاف قانون است

 21. شکایت شورایعالی امنیت ملی از فلاحت‌پیشه

 22. ظریف: ایران به دنبال تقابل با انگلیس نیست/ کار آن‌ها "دزدی دریایی" بود

 23. سردار جلالی: ایران به امپراتوری انگلیس بر دریاها پایان داد

 24. وزیر اطلاعات: همه اقتدار اطلاعاتی ایران را باور دارند

 25. روحانی: قیمت گوشت هنوز متعادل نیست

پربحث‌های دیروز

 1. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 2. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 3. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 4. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

 5. كبيری كه صغير شد

 6. دولت مدیون صداوسیماست/ضرورت اصلاح دستور رئیس جمهور درباره بودجه

 7. جزئیات شناسایی و انهدام شبکه جاسوسی CIA در ایران

 8. ربیعی: ادعای ترامپ درباره پهپاد ایرانی مثل جملات فیلم قیصر است/ ایران زیر بار زور نمی‌رود

 9. کوچکی نژاد: نباید موضوعی علیه سپاه در مجلس مطرح می‌شد

 10. نظر رحیم‌پور ازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

 11. رئیس سازمان بسیج: جلیقه زردهای فرانسه از انقلاب‌اسلامی الگو گرفته‌اند

 12. جاسوس‌های بازداشت شده CIA ایرانی هستند

 13. رهبر انقلاب رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد را منصوب کردند

 14. واکنش آیت‌الله یزدی به توقیف نفتکش انگلیسی

 15. روحانی با نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد

 16. کنایه حاجی دلیگانی به منتقدان «گاندو»

 17. امیر حاتمی: تلاش ما حفظ و اعتلای امنیت کشور است

 18. جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

 19. تشریح جزئیات بازطراحی رآکتور آب سنگین اراک

 20. وزیر دفاع: انهدام پهپاد آمریکا نشان دهنده اقتدار ایران در بعد دفاعی است

 21. عراقچی: کار حرفه‌ای آمانو به بسته شدن کامل "PMD " انجامید

 22. تخلیه مجازی؛ توطئه جدید منافقین + عکس

 23. برگزاری اولین جلسه شورای سیاستگذاری باشگاه تحریمی‌ها

 24. آیت‌الله مصباح: ده میلیون انقلابی در کشور داریم

 25. رهبر انقلاب: موضوع فلسطین قطعاً به نفع دنیای اسلام تمام خواهد شد/ از مواضع خود در قبال فلسطین کوتاه نمی‌آییم

پربحث‌های هفته

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 5. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 6. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 7. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 8. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 9. توانا بود هرکه با ما بود!

 10. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 11. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 12. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 13. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 14. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 15. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 16. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 17. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 18. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 19. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 20. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 21. تلافی‌که تعارف ندارد!

 22. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 23. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 24. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 25. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

آخرین عناوین