اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

گروه اقتصادی الف،   3980324021 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد : همه خودرو‌های ایرانی اعم از پراید و سمند که بومی‌ترین تولیدات کشور ما هستند، در حوزه قطعات الکتریکی وابسته هستند.

به گزارش تسنیم، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم اندیشی اعضای شورای عالی استان‌ها که شب چهارشنبه بیست و دوم خرداد ماه برگزار شد، با بیان اینکه کشور ما یک سال و یک ماه است که وارد جنگ اقتصادی شده است، اظهار کرد: این جنگ به طور رسمی از اردیبهشت سال گذشته اعلام شد.

وی با تاکید بر اینکه وزارتخانه‌ها در خط مقدم این جنگ اقتصادی هستند، افزود: بر همین اساس باید با مردم بیشتر صحبت کنیم تا در جریان مسائل قرار گیرند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در این فرصت می‌خواهم مختصات این جنگ اقتصادی را شرح دهم، تصریح کرد: باید بررسی کنیم که دشمنان ما با چه هدفی این جنگ را به ما تحمیل کردند.

رحمانی با بیان اینکه در کنار این جنگ یک عملیات روانی پیچیده وجود دارد که موجب پیچیده‌تر شدن موضوع جنگ شده است، گفت: دشمنان ما انتظار نداشتند که ما تا این اندازه پایداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه نوسانات ارزی برای ما مشکل ایجاد کرده است، افزود: لازمه تولید، برقراری ارتباطات جهانی است، اما در شرایط فعلی این وضعیت به طور کامل تحریم شده و دشمنان راه تبادلات مالی را بسته‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اگر چه ادعا می‌کنیم که در خودرو خودکفا هستیم، اما خودرو‌های ما فقط 80 درصد در داخل تولید می‌شوند.

رحمانی با بیان اینکه ما در تولید فولاد به یک توانمندی بومی رسیده‌ایم، گفت: تولید فولاد ما دو برابر مصرف ماست و در تولید این محصول توانسته‌ایم ایتالیا و فرانسه را پشت سر بگذاریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در دوره تحریم یکی از کار‌هایی که دنبال می‌کنیم مربوط به گلوگاه‌هاست، تصریح کرد: در تولید آلومینیوم یک و نیم برابر مصرف، تولید می‌کنیم و البته 70 درصد ماده اولیه آن وارداتی است.

وی با اشاره به بازدیدی که از نمایشگاه صنایع ریلی داشت، افزود: من به این نتیجه رسیدم که می‌توانیم در خودروسازی خودکفا شویم و ظرفیت‌های خوبی داریم.

رحمانی با اشاره به اینکه کشتیرانی، بنادر و اپراتور‌های ما تحریم هستند، گفت: در همه این شرایط تولید ما همچنان برقرار است.

او با بیان اینکه قرار است هزار اتوبوس، مینی بوس و کامیون در دو سال آینده نوسازی شوند، تصریح کرد: این کار 11 هزار میلیارد یورو هزینه دارد، اما دولت این کار را آغاز کرده است و ما آن را سال گذشته پیگیری کردیم و امیدواریم که درآمد‌های نفتی روی این طرح اثر نگذارد .

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید پوشاک از اولویت‌های ما در سال جاری است، تصریح کرد: افزایش قیمت ارز به کاهش قاچاق کمک کرده است.

وی تصریح کرد: هنگامی که من به وزارت صنعت آمدم، خودروسازی در حال تعطیل شدن بود، اما ما وضعیت تولید را رونق دادیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد : همه خودرو‌های ایرانی اعم از پراید و سمند که بومی‌ترین تولیدات کشور ما هستند، در حوزه قطعات الکتریکی وابسته هستند.

رحمانی با تاکید بر اینکه همکاران ما در سال 97 اقدامات جهادی انجام دادند، افزود: در شرایط کنونی مناطق مرزی بزرگترین پتانسیل برای ما هستند و در دوره تحریم باید به بخش خصوصی و مرزی توجه و به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه همه معادن کشور موظف شدند که نیرو‌های خود را از بومیان همان منطقه تأمین کنند، گفت: حتی اولویت را هم با مدارک تحصیلی پایین قرار داده‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در شریط تحریم واردات خودرو آزاد است، اما ما خود ممنوع کرده‌ایم، اما قطعات تحریم هستند.

رحمانی با بیان اینکه یکی از پیشران‌های تولید در کشور مسکن است و رئیس جمهور هم این موضوع را جدی گرفته است، گفت: وزارت راه و شهرسازی ساخت هزار مسکن را در برنامه خود قرار داده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی۹۵۱۶۸۰۰۸:۳۰:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۲۴
این که اعتراف نیست همه می دونند اما متاسفانه به اشتباه از کلمه (خودرو سازی) استفاده میشه
ناشناس۹۵۱۶۹۳۰۸:۴۷:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۲۴
انشاءالله که خودکفا بشیم.
ناشناس۹۵۱۶۹۴۰۸:۴۹:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۲۴
مگه قرار است در همه چیز خود کفا باشیم؟ اصلا امکان پذیر نیست
ناشناس۹۵۱۷۰۵۰۹:۰۱:۰۸ ۱۳۹۸/۳/۲۴
این خیلی خوب است که دست از گنده گویی برداریم و واقعیت را بگوئیم
ناشناس۹۵۱۷۲۶۰۹:۲۸:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۴
اگر مواد اولیه را حساب کنید احتمالا، به 30 تا 40 درصد برسد شاید هم کمتر. مثلا برای روغن خوراکی بالای 90 درصد مواد اولیه وارداتی است.
ناشناس۹۵۱۷۶۴۰۹:۵۶:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۴
والله ما در تولید پوشک هم خودکفا نیستیم.
ناشناس۹۵۱۷۷۳۱۰:۰۳:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۲۴
کسیکه سخن از خود کفائی مطلق در صنعت میزند از صنعت امروزه بی اطلاع است گرفتاری ما در معاملات را بر روی ما بسته اند .
ناشناس۹۵۱۷۸۹۱۰:۲۹:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۴
این کار 11 هزار میلیارد یورو هزینه دارد!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۹۵۱۸۲۵۱۱:۱۳:۴۲ ۱۳۹۸/۳/۲۴
راه حل خودرو : تشویق مردم به کاهش خرید خودرو و افزایش حمل و نقل عمومی. سپس در درازمدت خودروسازی را خصوصی کنیم نه خصولتی.
ناشناس۹۵۱۸۳۷۱۱:۲۸:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲۴
این چه مملکتی شده واقعا نمی توانیم قیمتها رو کنترل کنیم ارز و مسکن و خودرو وطلا وحتی اساسی ترین کالا های مصرفی ومردم رفته بالا وقیمت ثابتی ندارد بانک مرکزی چه می کند چرا دلار پایین نمی آید چه باید کرد این چه وضعشه?
ناشناس۹۵۱۸۸۷۱۱:۵۱:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۲۴
نیازی به اعتراف نیست مردم بهتر از همه می دانند که این لگن سازان قسمت عمده قطعات را از چین دوست و برادر وارد می کنند. روزگاری خواهند نوشت در دوره ای دولت رسمی کشور مردمش را مجبور به خرید ارابه های مرگ می کرد با قیمت یک هواپیما در خارج از کشور
ultra۹۵۱۹۰۶۱۲:۰۰:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۲۴
بنده خدا انگار تازه فهمیده
teddy bear۹۵۱۹۳۳۱۲:۳۵:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۲۴
وی تصریح کرد: هنگامی که من به وزارت صنعت آمدم، خودروسازی در حال تعطیل شدن بود، اما ما وضعیت تولید را رونق دادیم. کاشکی .. نمی آمدی و صنعت خودرو سازی تعطیل می شد و ما از شر این لگن ها و مافیای لگن ها راحت می شدیم
ناشناس۹۵۱۹۴۹۱۲:۴۲:۴۲ ۱۳۹۸/۳/۲۴
باز هم صادقانه نیست این عدد باید نصف بشه.
بی بصیرت۹۵۱۹۵۱۱۲:۴۴:۳۷ ۱۳۹۸/۳/۲۴
امیدوارم در ساخت.. خود کفا باشید
ناشناس۹۵۱۹۵۳۱۲:۴۴:۵۰ ۱۳۹۸/۳/۲۴
چهل سال مدیریت دولتی. تا اقتصاد خصوصی نشود چیزی درست نمی شود. خودکفایی تو تولید تمام محصولات یک طرح شکست خورده هست. خود کفایی فقط تو محصولات استراتژیک باید باشد. اقتصاد های مثل کره شمالی دنبال خود کفایی هستند چون با دنیا رابطه خوبی ندارند.
ناشناس۹۵۱۹۶۴۱۲:۴۹:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۲۴
خودکفایی دروغ و افسانه ای بیش نیست
ناشناس۹۵۲۰۴۶۱۳:۵۹:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۴
50سال حمایت بی قید و شرط از مافیای فرغون سازی به اسم حمایت از تولید داخل و خودکفایی ، آخرش هم ثابت شد که همچنان عرضه تولید پراید را هم ندارند !
ناشناس۹۵۲۱۰۲۱۴:۴۲:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲۴
پس اقتصاد مقاومتی یعنی چی؟
ناشناس۹۵۲۱۱۴۱۴:۵۱:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۴
جناب وزیر به این نتیجه رسیده اند که میتونیم در صنعت خودرو خودکفا بشیم!!!!!
رسول۹۵۲۱۳۱۱۵:۰۷:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۴
ما هنوز حتی قوطی تن ماهی هم نمیتونیم تولید کنیم
ناشناس۹۵۲۱۵۱۱۵:۲۶:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۴
گرفتیم آقا، .. یعنی تورم درمانی شده اقتصاد، یعنی چیزی که بوده 12 تومن 14 برابر میشه. شما هم وزیر صنعت و تجارتی، مردم هم که وزیر ندارند.
ناشناس۹۵۲۱۸۵۱۵:۵۴:۴۵ ۱۳۹۸/۳/۲۴
برای 1000 اتوبوس 11 هزار ملیارد یورو D:
ناشناس۹۵۲۲۱۴۱۶:۱۹:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۴
آبه باید سری هم به ایران خودرو و سایپا میزد
ناشناس۹۵۲۳۶۳۱۸:۳۰:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۴
ما برای صنعتی شدن بالاخره باید از یک جایی شروع کنیم. این که بعضی ها مدام آیه یاس می‌خونن که نمیشه، نمی‌تونیم، اصلا این کار اشتباه هست، کیفیت نداریم، مافیا هست و .نهایت بی انصافی هست که بعد وقتی یک عده از جان گذشته میان علم و تکنولوژی رو توی کشور به جایی می‌رسونن اون وقت سر و کله‌ی آقایان خودباخته پیدا میشه که چرا به استعدادهای ما توجه نمیشه، چرا اله چرا بله.
ناشناس۹۵۲۴۱۸۱۹:۲۹:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۴
در تولید آلومینیوم یک و نیم برابر مصرف، تولید می‌کنیم و البته 70 درصد ماده اولیه آن وارداتی است.../// واقعا" مسخره است .
ناشناس۹۵۲۴۲۳۱۹:۳۲:۳۱ ۱۳۹۸/۳/۲۴
یازده هزار میلیارد یورو؟؟؟!!!!
ناشناس۹۵۲۴۲۵۱۹:۳۳:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۴
قرار است هزار اتوبوس، مینی بوس و کامیون در دو سال آینده نوسازی شوند، تصریح کرد: این کار 11 هزار میلیارد یورو هزینه دارد،...؟؟؟؟!!! /// آیا مبلغ نوشته شده درست است ؟؟
ناشناس۹۵۲۴۵۴۲۰:۰۲:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۲۴
در خط مقدم مردم هستند وگرنه وزارت خانه شما در خواب غفلت است و بعد از افزایش چند صد درصدی ورود به موضوع می کند مانند پیاز و سیب زمینی ولی اگر فرمایش شما صحیح است چرا این خودرو را ملی می نامید و دلیل حمایت بی حد و حصر از این صنعت چیست ؟!!!!!!!!
ناشناس۹۵۲۴۵۸۲۰:۰۴:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۴
نزدیک به ۵۰ ساله اسم خودرو سازی را یدک میکشیم و بعد ۵۰سال تازه اعتراف میکنیم خودکفا نیستیم! بهانه ای که سالها دستاویز ایجاد رانت و انحصار در تولید خودرو بود که ثمره اش برای مردم استفاده از خودرو بی کیفیت، آمار وحشتناک کشته ها و مصدومان جاده ای،تحمیل هزینه های سرسام آور بود! صنعتی که نتواند در ۵۰سال باحمایتهای بی حد و حصر به خودکفایی برسد را باید تخته کرد و مدیرانش را اعدام!
محمد ولی زاده۹۵۲۴۸۰۲۰:۳۵:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۲۴
پس این همه فریاد وشعار خود کفایی وتولید فلان قطعه وجلوگیری از خروج ارز طی این چهل سال الکی بود وفقط برای فریب افکار عمومی مطرح می شد .؟حتی پراید و .. هم نمیتوانید بسازید ؟
ناشناس۹۵۲۴۸۶۲۰:۳۸:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲۴
هیچ کشوری در هیچ صنعتی به طور کامل خودکفا نیست چون اقتصادی نیست .
ناشناس۹۵۲۴۸۹۲۰:۴۰:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۲۴
هیچ کشوری در ساخت اتومبیل خودکفای کامل نیست و ربطی به آلمان، ژاپن و آمریکا نداره. در واقع پیچیدگی کنونی و نیاز به افزایش کیفیت مستلزم امکان ساخت تمام بخش ها را غیرممکن میکنه. مشکل قیمت بالا در مقابل کیفیت پایین محصولات ایرانی است.
ناشناس۹۵۲۵۰۷۲۱:۰۱:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۲۴
بجای کلمه صادقانه تیتر می زدید بسیار دیر هنگام. این واقعیتی بود که همه مردم می دانستند و لمس می کنند

پربحث‌های امروز

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 3. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 4. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 5. وزیر کشور: ۱۰ درصد جامعه به حجاب بی‌توجه هستند/ باید از دو قطبی شدن موضوع حجاب پرهیز شود

 6. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 7. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 8. واکنش بنیاد شهید به حذف شهید از خیابان‌های تهران

 9. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 10. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

 11. ایزدی: آمریکا به دنبال تضعیف ابزارهای قدرت ایران است/ خبر موافقت ترامپ با پیشنهاد خط اعتباری مکرون درست نیست

 12. برانکو اخراج شد

 13. اینستاگرام صفحه دختر سردار سلیمانی را بست

 14. هدف‌گیری سپاه به سمت پایگاه‌ها و شناور آمریکایی بعد از سرنگونی پهپاد گلوبال

 15. واکنش برانکو بعد اخراج از الاهلی

 16. بیرانوند از فوتبال ایران خداحافظی می کند؟

 17. خودرو آفرود با ظاهر پراید  

 18. وزیر انرژی سعودی توقف پنجاه درصدی تولید نفت را تایید کرد

 19. تجارت میلیاردی فیلترشکن دست چه کسانی است؟  

 20. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 21. رکورد شکنی نمایندگان مجلس در تصویب ۳۰۰ بند در چند دقیقه  

 22. ورود پلیس اینترپل به پرونده فرار شهردار اسبق صدرای شیراز

 23. اپل و رونمایی از سه گانه آیفون۱۱ + تصاویر و مشخصات

 24. آخرین صحبت‌های علیرضا فغانی قبل سفر به استرالیا  

 25. بشار اسد فرمان عفو عمومی صادر کرد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 2. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 3. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 4. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 5. سخنگوی قوه قضائیه: سحر خدایاری در بازجویی‌ها به اشتباه خود اعتراف کرده بود

 6. گستاخی سناتور آمریکایی؛ باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود

 7. استاد ایرانی مقیم آمریکا: ۸۰ سال است هر روز زیارت عاشورا می‌خوانم

 8. انتشار جزئیات و تصاویری جدید از صحنه قتل میترا استاد

 9. خودروهایی که قرار بود در ایران تولید شود  

 10. جزئیات ورود بانوان به ورزشگاه در بازی ایران و کامبوج

 11. کنایه‌های مجری تلویزیون به بی‌سوادی سلبریتی‌ها  

 12. حکم «زن خواننده در ابیانه» صادر شد

 13. محفل همسران شهدای مدافع حرم   

 14. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 15. 41 میلیون گرسنه در آمریکا  

 16. آیت‌الله مکارم شیرازی: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

 17. بعیدی نژاد: نفت خود را به شرکت خصوصی فروخته‌ایم/ یادداشت سفارت نقض نشده است

 18. آیا نقد اعضای دفتر رهبری امکان‌پذیراست؟/ نظر کواکبیان درباره نظارت استصوابی/ ابهامات استعفای فاضل لاریجانی

 19. دستورالعمل مهم ساماندهی زندانیان ابلاغ شد/ آغازی بر سیاست زندان زدایی

 20. تفاوت «میترا» با «سحر» برای اصلاح‌طلبان چیست؟ + تصاویر

 21. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 22. نمايش بزرگ سوء قصد به جان دونالد ترامپ

 23. میدل ایست آی: اشتباهات نتانیاهو درباره ایران برایش گران تمام خواهد شد

 24. سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن: آرامکوی عربستان را با ۱۰ پهپاد، هدف قرار دادیم

 25. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 5. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 6. زنان را به استادیوم راه بدهید

 7. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 8. مهلت پزشکان تمام شد؛ اولتیماتوم مالیاتی‌ها به پزشکان

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شبنم نعمت زاده بازداشت شد

 11. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 12. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 13. واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

 14. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 15. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 16. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 17. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 18. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 19. انتقاد تند پناهیان از عدم شفافیت آرای نمایندگان مجلس  

 20. اتهام اصلی شبنم نعمت‌زاده

 21. واکنش مجلس به انتقادات پناهیان از رد شفافیت آرای نمایندگان

 22. سخنگوی قوه قضائیه: سحر خدایاری در بازجویی‌ها به اشتباه خود اعتراف کرده بود

 23. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 24. گستاخی سناتور آمریکایی؛ باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود

 25. جمعی از مسئولان قضایی در مراسم ترحیم سحر خدایاری حضور یافتند

پربحث‌های امروز

 1. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 2. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 3. قیمت برق با حذف قبوض کاغذی تغییر می‌کند؟

 4. چرا دلار ارزان اما کالاها گران‌تر شدند؟

 5. اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت باطل شد

 6. سکه ۴میلیون تومان شد + آخرین قیمت دلار و طلا

 7. نفت به ۱۰۰ دلار می‌‌رسد؟

 8. تاثیر حمله به قلب صنعت نفت عربستان بر بازار نفت

 9. طلا ارزان شد

 10. قیمت روز خودروهای سایپا در بازار

 11. احتمال کشف ذخایر جدید گاز در خلیج فارس

 12. قیمت خودرو کاهش یافت + جدول

 13. سپرده‌های بانکی ۲۶ درصد افزایش یافت

 14. ادامه ریزش قیمت خرید دلار و یورو

 15. اختلاط ۷۰۰ هزار تن سنگ و خاک با گندم نانوایی‌ها

 16. ترخیص برنج از بنادر با مشکل مواجه شد

 17. قیمت مسکن در ۱۰ سال اخیر چقدر رشد داشته است؟

 18. دستگاه‌ها به تخصیص اعتبار برای تولید برنامه جهت فرهنگ‌سازی ملزم شدند

 19. شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو ایراد گرفت

 20. اینترپل به دنبال متهمان اصلی پرونده فایینشیال شیراز

 21. دهقان: قانون فعلی تجارت مربوط به حدود ۸۷ سال پیش است

 22. قیمت روز محصولات ایران‌خودرو در بازار

 23. راهنمای خرید انواع اتوکلاو

 24. نمودار تغییرات قیمت گوشت در یک سال و نیم گذشته

 25. یارانه شهریورماه سه‌شنبه واریز می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 2. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 3. از رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی چه خبر؟

 4. زنگ خطر سوءاستفاده از حساب‌های بانکی بی‌هویت/ یک میلیون حساب بی‌هویت فقط در یک بانک

 5. برنامه حذف یارانه ۱.۴ میلیون خانوار

 6. تاثیر حذف صفر از پول ملی برکسب و کا رها

 7. ثروتمندترین کشور‌های دنیا را بشناسید

 8. قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی + جدول

 9. کدام گروه سنی بیشترین جمعیت بیکار را دارد؟

 10. از آژانس هواپیمایی سام سیر و آژانس ایمنی هوانوردی اروپا بدانید

 11. قیمت امروز محصولات خودروسازی «سایپا»

 12. قیمت امروز محصولات «ایران‌خودرو»

 13. آخرین قیمت دلار و سکه در بازار امروز + جدول

 14. برنامه وزارت صمت برای کاهش واردات کالاهای صنعتی

 15. ورود بورس به کانال ۳۰۴ هزار واحد

 16. وزیر نفت: رجز نمی‌خوانم اما آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ما را صفر کند

 17. آخرین قیمت ارز مسافرتی

 18. کاهش ۱۴ درصدی قیمت بلیت هواپیما

 19. قیمت رسمی یورو و پوند افزایش یافت

 20. دلار در صرافی‌ها ارزان شد

 21. جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار

 22. آخرین قیمت جهانی نفت در بازار

 23. نوآورانه‌ترین اقتصادهای سال ۲۰۱۹  

 24. آماده بودن شرایط برای صادرات نان صنعتی به کشورهای همسایه

پربحث‌های هفته

 1. شیراز را کوه خواران بلعیدند/ اعتبار قولنامه، ریشه زمینخواری

 2. سیاست‌ها در جهت تولید فقر است/ در تحقق عدالت موفق نبودیم/ بانک مرکزی صندوق تامین نیازهای دولت است نه حافظ ارزش پول ملی

 3. نامه زاکانی به رئیس قوه قضائیه؛ سیاست های غلط دولت بیشتر ذخایر ارزی را بر باد داد/ برای ده ها میلیارد دلار دادخواهی کنید

 4. تشریح طرح واردات خودروی کارکرده از مناطق آزاد

 5. حاجی‌دلیگانی: ۱۸۰۰ شرکت یک‌ساله، ۲۱ میلیارد دلار را آتش زدند

 6. درآمد روزانه صد هزارتومانی جوان لیسانسه از فروش سبزی با فرغون

 7. اهداف چین از سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد دلاری در ایران چیست؟

 8. جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

 9. جزئیات واردات کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ ارزی که مشکل ساز شد!

 10. حمله پلیس هند به عزاداران حسینی در کشمیر  

 11. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 12. برای خانه‌های ۳۰ متری در تهران تقاضا وجود دارد؟

 13. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 14. خبر رئیس کل بانک مرکزی درباره ارز اربعین

 15. ورود ۳ خودروی جدید به بازار تا پایان سال؛ وعده‌ای که عملی می‌شود؟

 16. واردات برنج همچنان ممنوع است

 17. یارانه فقط به دهک‌های پایین جامعه پرداخت شود

 18. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 19. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 20. سندی دیگر برای اثبات شکست تحریم‌های آمریکا

 21. سهم کارت سوخت جایگاهداران باز هم کم می‌شود؟

 22. جریان انحرافی در بازار مسکن

 23. بازگشت قیمت تسه به کانال۴۰هزار تومان/هر وام مسکن معادل ۱۱متر خانه

 24. میدان گازی بلال به ایرانی‌ها سپرده می‌شود

 25. قیمت برق با حذف قبوض کاغذی تغییر می‌کند؟

آخرین عناوین