مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

گروه سیاسی الف،   3980322163 ۳۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی چیست؟

چند روز پیش بود که دادسرای ارشاد با اعلام شماره تلفنی از شهروندان دعوت کرد به محض مشاهده هرگونه «كشف حجاب در خودرو»، «كشف حجاب يا سرو مشروبات يا برگزاري مراسم مختلط رقص در اماكني همچون سفره‌خانه، كافه، رستوران، مراكز خريد، باغ تالار و...»، «اطلاع از برگزاري پارتي‌هاي شبانه يا خانه‌هاي فساد و فحشا»، «انتشار مطالب خلاف عفت در اينستاگرام و...» آن را گزارش و مستندات آن را به آن شماره ارسال کنند.

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی درباره این اعلامیه در روزنامه اعتماد نوشت: «پس از انتشار اين خبر واكنش‌هايي در نقد آن ديده شد. عموم آنها بر اين محور قرار داشت كه چرا مردم را در برابر مردم قرار مي‌دهيد؟ يا اگر از اين امكان سوءاستفاده شود چه كسي مسوول است؟ يا چرا مردم را وادار به سرك كشيدن به امور ديگران مي‌كنيم؟ و اين منشأ اختلال فرهنگي خواهد شد و از اين قبيل نقدها كه نوشتند.

به گمان من اين نقدها مشكل را حل نمي‌كند. چرا؟ به اين دليل روشن كه اگر همين دستورالعمل يا امكان را براي گزارش دزدي، اختلاس، قتل، رشوه يا مسائلي از قبيل گران‌فروشي و احتكار صادر كنند، بعيد مي‌دانم كه كسي با آن مخالفت كند. احتمالا تاييد هم خواهند كرد...

اگر رفتاري از نظر قانون جرم است و مردم نيز آن را جرم بدانند، بطور طبيعي قريب به اتفاق مردم در برابر آن رفتار واكنش نشان مي‌دهند و خودشان پليس را در جريان قرار مي‌دهند. اگر به هر دليلي يك رفتار در قانون جرم شناخته شود ولي مردم آن را جرم ندانند، قضيه تفاوت خواهد كرد. توجه كنيم كه جرم ندانستن يك رفتار به منزله خوب بودن آن رفتار نيست.

براي مثال دروغگويي در ايران جرم نيست، در حالي كه عمل بسيار زشتي است. اگر كسي دروغ بگويد ما از آن متنفر مي‌شويم ولي به پليس اطلاع نمي‌دهيم. يا در مورد حجاب، افراد زيادي هستند كه طرفدار سفت و سخت حجاب هستند، و بي‌حجابي را قبول ندارند، ولي به لحاظ عرف اجتماعي و در حد متعارف آن را جرم نمي‌دانند،

هرچند به لحاظ رسمي و قانوني جرم است و آنها حاضر نمي‌شوند كه در اين مورد اقدام به خبرچيني كنند، يا مثلا شادي‌هاي دسته‌جمعي از اين نوع است كه افراد بسياري وارد اين برنامه‌ها نمي‌شوند ولي آن را زشت نمي‌دانند يا محكوم نمي‌كنند. حتي اگر زشت هم بدانند آن را جرم كه شايسته مجازات باشد و نظم اجتماعي را مختل كند نمي‌دانند.»

***

روحانی می‌خواست توافق برجام را فاتحانه اعلام کند

عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما در گفت‌وگویی با وطن امروز درباره اعلام توافق برجام توسط روحانی گفت: «زمانی که برجام امضا شد آقای روحانی قصد داشت در تاریخ مشخصی (که اصرار زیادی روی آن تاریخ داشتند) اعلام کند توافق کردیم. برای این منظور هم طراحی کرده بودند (مشابه پوتین) که در بلندی باز و ایشان از دور بیاید و مثل امپراتورها وارد شود و توافق را اعلام کند. برای مشاوران روحانی نحوه ورود امپراتورگونه او به جایگاه و اعلام توافق هسته‌ای، مهم‌‌‌‌‌‌تر از مفاد قرارداد بود! به نوعی تقلید از فیلم‌های هالیوودی! در حالی که آنگونه رفتار، مربوط به یک موفقیت عظیم نظامی و تاریخی است، نه یک قرارداد که هر چه می‌گیری در ازای آن یک چیز هم می‌دهی! به قول رهبری یک معامله است، یک چیزی داده‌ای و یک چیزی گرفته‌‌‌ای، دیگر عکس گرفتن ندارد...

بعد از این اتفاق یکی از نزدیکان رئیس‌جمهور صادقانه از من سوال ‌کرد: ضرغامی! شما که کار رادیو و تلویزیون کرده‌ای هیبت آقای روحانی چطور بود؟! متاسفانه ما گرفتار این نمایش‌ها هستیم. محتوا چیزی نیست، همه چیز را داده‌‌‌‌‌ایم رفته است اما داریم فکر می‌کنیم چطور مثل امپراتور روم، ظاهرسازی کنیم!

من به عنوان یک کارشناس رسانه و تصویر می‌گویم چرا در حوزه‌‌های دیگر این مسائل را رعایت نمی‌کنید؟ یکی از دلایلی که وقتی من حرف می‌زنم آقای روحانی حالش بد می‌شود به این خاطر است که این حرف‌ها پاسخ ندارد و کلیات هم نیست، بلکه مثال‌‌های روشن است که از موضع دلسوزی می‌گویم. از همان ابتدا در دولت آقای روحانی هر وقت یک بحث جدی کرده‌ام آقای روحانی حالش بد شده است!

آمریکایی‌ها از توان «تصویرسازی» خود در طول مذاکرات با ایران نهایت بهره‌برداری را کردند. بارها در دولت اول روحانی گفتم نحوه انعکاس تصاویر ملاقات‌ها و جلسات با آمریکایی‌ها به نحوی است که دنیای مقاومت از آن بوی انفعال و عقب‌نشینی استشمام می‌کند. عقب‌نشینی از مواضع عزتمندانه و ضداستکباری جمهوری اسلامی! قدم زدن «ظریف» با «کری» یکی از آنها بود. بارها به آقای ظریف گفتم حالا که در حال مذاکره هستید، هرطور می‌خواهید مذاکره کنید اما رقیب ما به دنبال تصویرسازی از مذاکرات است. مراقب باشید به او سوژه تصویرسازی ندهید. هر بار چند مورد از این سوژه‌ها وجود داشت.

برخی‌ها را هم آقای ظریف قبول می‌کرد. مثلاً تصویری آمد مربوط به جلسه‌ای میان خانم اشتون، کری و آقای ظریف. آقای کری (با فیزیک بدنی‌ای که دارد) وسط نشسته است و در ۲ طرف آقای ظریف و خانم اشتون بودند که سرها را نزدیک به او آورده‌اند. این تصویر که منتشر می‌شود نشان می‌دهد فردی که وسط نشسته مدیر اصلی است و میان 2 طرف گفت‌وگو برقرار می‌کند! حداقل باید خانم اشتون یا آقای ظریف وسط می‌نشست. این تصویر منتشر می‌شود و رقیب هم از این تصاویر فقط همین را می‌خواهد. چون ایران رهبر جبهه مقاومت است. مذاکره ما مذاکره سوییس با آمریکا نیست که هیچ معنای دیگری نداشته باشد. شما که برای‌تان عکس امپراتورگونه مهم است، این طرف هم باید حواس‌تان باشد. ما رئیس جبهه مقاومت در جهان هستیم. چرا هیچ وقت با قدم زدن آقای ظریف با کری کنار نمی‌آیم؟ چون این تصویر در دنیا منتشر می‌شود و طرفداران ایران می‌گویند این همان کشوری است که مقابل آمریکا ایستاده بود؟!»

بیشتر بخوانید:

ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

***

مجلس خبرگان چگونه بر رهبری نظارت می‌کند؟

آیت‌الله محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری درباره نظارت این مجلس بر عملکرد رهبری به فارس گفت: «مجلس خبرگان به دو شیوه نظارت می‌کنند؛ هم در ادامه صلاحیت‌ها و شرایط رهبری، هم بر نحوه عملکرد مقام معظّم رهبری. شیوه اوّل همان شیوه متعارفی است که به هر حال نمایندگان مردم در مجلس خبرگان با مردم ارتباط دارند، با خود دستگاه مقام معظّم رهبری و دفتر آقا ارتباط دارند و از نزدیک شاهد جریان‌ها هستند و هر جا به نظرشان برسد تذکر یا سؤالی لازم است،‌ به طور مستقیم این کار را انجام می‌دهند به عنوان یک عضو مجلس خبرگان. این یک شیوه که البته این شیوه در چارچوب ساز وکار قانونی مجلس خبرگان نیست، امّا انجام می‌گیرد.

منتها شیوه دوم که در چارچوب سازوکار نظارتی مجلس خبرگان هست این است که کمیسیونی ویژه در مجلس خبرگان وجود دارد که این کمیسیون ویژه هر دو سال یک بار اعضایش انتخاب می‌شود. کار این کمیسیون ویژه،‌ بررسی شکایت‌ها و گزارش‌هایی است که در رابطه با موضع‌گیری‌ها، نحوه عملکرد مقام معظّم رهبری یا دستگاه‌های زیر نظر ایشان به مجلس خبرگان یا به هیأت رئیسه می‌رسد. حتی گزارش‌هایی که به افراد می‌رسد در مجلس خبرگان به این کمیسیون ارجاع داده می‌شود.

این کمیسیون همه شکایت‌ها و گزارش‌ها را بررسی می‌کند. دو گونه بررسی انجام می‌شود؛ یک بررسی این است که اگر صلاح دید برود و از یک نهادی از نهادهای زیر نظر مقام معظّم رهبری و زیر نظر دفتر مقام معظّم رهبری تحقیق و تفحص کند این کار را می‌کند. می‌رود با آن نهاد تماس می‌گیرند؛، بررسی می‌کنند، بازرسی می‌کنند و بعد گزارشی تهیه می‌کنند و اگر نیاز بود، با خود مقام معظّم رهبری هم می‌نشینند و جزئیات امر را از ایشان جویا می‌شوند و پاسخ‌‌های ایشان را می‌شنوند...

تقریباً در هر دوره، لااقل یک بار این گروه بعد از جمع‌آوری گزارش‌ها، شکایت‌ها و هرچه هست، خدمت مقام معظّم رهبری می‌رسند و از خود ایشان سؤال می‌کنند و یا احیاناً از نهادهای وابسته به مقام معظّم رهبری تحقیق به‌عمل می‌آید. اگر پاسخ‌ها قانع‌کننده بود و نشان‌دهنده این بود که هیچ مشکلی در جریان امور وجود ندارد و مقام معظّم رهبری همچنان شرایط رهبری را دارا است و به وظایف رهبری کاملاً توانا هستند و دارند وظایف رهبری را انجام می‌دهند، این را به مجلس خبرگان گزارش می‌دهد؛ که ما بعد بررسی‌‌ها به این نتیجه رسیدیم که شرایط رهبری همچنان در وجود مقام معظّم رهبری فراهم است و مشکلی از این ناحیه نیست. این گزارش تقریباً‌ در هر دوره به مجلس خبرگان داده می‌شود به‌وسیله کمیسیون ویژه این کار...

نحوه مواجهه حضرت آقا با این کمیسیون بسیار مثبت است. یعنی حتی یک وقت ایشان خودشان تأکید کردند که شما از هر بخش از بخش‌های دفتر یا نهادهای زیر نظر رهبری بروید جویا شوید و از داخل اطّلاع پیدا کنید،‌ راه باز است و زمینه فراهم است و هر معلوماتی را که نیاز داشته باشید و هر تحقیقی را بخواهید انجام دهید. کاملاً همکاری انجام می‌گیرد و تا کنون هم گزارشی که به مجلس خبرگان داده شده این است که این همکاری، کامل بوده است.»

***

اختلافات در شورای عالی انقلاب فرهنگی به روایت مازنی

«احمد مازنی»، رییس سابق کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص "علت شرکت نکردن رییس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی" به جماران گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی جمع و ترکیبی از اشخاصی است که گاهی حقوقی هستند و گاهی حقیقی. بعضی از این اشخاص که عضو حقوقی جلسه هستند در مقام اجرای وظایفشان به عنوان یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مباحثی را مطرح و گاهی هم از رعایت شئونات خارج می‌شدند.

مازنی در همین خصوص ادامه داد: آقای رئیس جمهور که رئیس جلسه بود، تذکر می‌داد اما منطقی که این دوستان دارند می‌گویند ما عضو هیئت دولت نیستیم که آقای رئیس جمهور رئیس ما باشد و به ما بگوید چه بگوییم و چه نگوییم، آن چیزی که تشخیص می‌دهیم را می‌گوییم، ایشان جلسه را اداره کنند.

او در ادامه بیان کرد: ضمن اینکه به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی حق می‌دهم، که عضو دولت نیستند اما این حق را هم به رئیس جمهور می‌دهم که اگر اعضا خارج از موضوع صحبت کنند، آقای روحانی تذکر بدهند زیرا ایشان رییس جلسه هستنند. در این یک سالی که عضو حقوقی شورا بودم شاهد برخی از این موارد بودم، یعنی برخی خارج از موضوع جلسه صحبت می کردند که رئیس جمهور تذکر می‌داد و این موضوع منجر به عصبانیت دو طرفه می‌شد. گاهی هم از سر دغدغه‌ای که نسبت به وظایف شورا داشتند بحث هایی مطرح می‌شد که اعضا انتظار رسیدگی و پیگیری داشتند و این انتطار برآورده نمی‌شد و این موضوع منجر به بگو مگو می شد.

مازنی مطرح کرد: در نهایت شاهد بودم آقای رئیس جمهور را در جلسات عصبانی می کردند و این عصبانیت طبیعی بود؛ اما بروز عصبانیت به نظر من در جایگاه ریاست جمهوری و شورای عالی قابل انتظار نبود. بگو مگو ها در یکی از جلسات شورای عالی فضای مجازی منجر به این شد که آقای رئیس جمهور بگوید در چنین شوراهایی اگر فلان عضو و فلان عضو باشند، دیگر شرکت نمی‌کنم.

مازنی مطرح کرد: بگو مگوهای اعضا و رییس جمهور منجر شد شورا چند ماهی تشکیل نشود اما با ورود مقام معظم رهبری، به ریاست آقای لاریجانی یک جلسه تشکیل شد و صحبت ها در آن جلسه اینگونه بود که بعضی از اعضا گفتند ما مسئله شخصی با آقای رئیس جمهور نداریم؛ تأکیدمان این است که جلسات برگزار و دستور جلسات رعایت شود، مصوبات هم ابلاغ شود و از آن طرف هم آقای رئیس جمهور به آنها پاسخ دادند که من ابلاغی، پیش خودم نگه نداشتم.

عناوین مرتبط

۴ تیر ۱۳۹۸ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس
۳ تیر ۱۳۹۸مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو
۲ تیر ۱۳۹۸تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟
۱ تیر ۱۳۹۸دلیل حمله اصلاح‌طلبان به حسام الدین آشنا/ ادعای دیدار نمایندگان با بابک زنجانی/ آینده برجام از دیدگاه بهزاد نبوی
۲۹ خرداد ۱۳۹۸حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟
۲۸ خرداد ۱۳۹۸واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

دیدگاه کاربران

پرویز۹۴۹۸۱۲۱۹:۱۶:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۲
نظر این اقای ضرغامی برای شما اهمیت دارد. خوب است. ایا نظر من هم اهمیت دارد؟ اگر ندارد چرا نظر ایشان بیش از دیگر مردم ایران مهم است؟یا من جزو ایرانیان نیستم ؟ به غیر از روزهای انتخابات.
ناشناس۹۵۰۵۲۲۱۰:۵۵:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۲۳
چرا در مورد نظر این آقای عبدی این حرف رو نزدی!!؟؟
احمد۹۴۹۸۳۹۱۹:۳۴:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۲
بار پروردگارا ، آقای ضرغامی را به آرزویش که همانا ریس جمهور شدن است ، برسان !!
ناشناس۹۵۰۳۹۹۰۹:۱۴:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۳
حتی یک دهییار اصلاحات هم در رقابت با ضرغامی رأی بیشتری میاره. به شرطی که اصلاحات تحریم نکنن انتخابات به خاطر..
ناشناس۹۵۰۴۸۳۱۰:۳۰:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۳
کدوم دهیار و شورایار؟ خیلیهاشون که پرونده سوءاستفاده پیداکردن؟ همون هم براشون زیاده و باید پاسخگوی مفاسد باشن
ناشناس۹۵۰۵۳۴۱۱:۰۳:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۳
شما هم مانند اصولگرایان حنایتان رنگی ندارد...
ناشناس۹۵۰۵۴۷۱۱:۰۹:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۲۳
اصلاح طلبان باید از سیاست کناره گیری نمایند که بدجور خراب کردند.
بهروز۹۵۰۵۵۶۱۱:۱۶:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۲۳
به شرطی که اصلاحات بتواند دوباره ما را فریب دهند تا تکرارکنیم! خودتونید!
ناشناس۹۴۹۸۴۸۱۹:۴۱:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۲۲
امثال عبدی تا دیروز برای تطهیر نجفی ، به بانوی مقتول تهمت زنای محصنه و ...می زدند ، حالا باز ژست دفاع از حقوق بانوان گرفتن!
ناشناس۹۴۹۸۶۰۱۹:۵۱:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۲۲
دمت گرم ضرغامی.
ناشناس۹۴۹۸۷۹۲۰:۰۷:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۲
گشت ارشاد و موضوع مقابله با بدحجابی کارکردهای فرعی دیگری یافته که از کارکرد اصلی اش مهمتر شده است، مثل امکان کنکاش در اوضاع جامعه یا قدرت نمایی نیروی انتظامی
ناشناس۹۴۹۸۹۹۲۰:۲۳:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۲۲
جناب آقای ضرغامی شما که می فرمائید ما 《 رئیس جبهه مقاوت در جهان 》هستیم منظورتان از این (( ما )) چه کسانی هستند ، مسئولان مرفه و بی دردی که مانند اشراف در ویلاها و برجهای لاکچری لواسان و شمال تهران و ..... زندگی می کنند و فرزندانشان هم مقیم کشورهای ......... هستند ، و یا ملت
ناشناس۹۴۹۹۰۰۲۰:۲۴:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۲
از آن زمانی که چهره‌ تهاجمی به خود گرفتیم و در تمام بخش‌ها آرایش جنگی پیدا کردیم، مشاهده می‌کنیم که جبهه استکبار چند قدم به عقب رفته است. مقاومت در برابر زورگویان و استکبار جهانی باعث عقب راندن آنان خواهد شد.
ناشناس۹۴۹۹۰۹۲۰:۳۰:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۲۲
تبدیل کردن مردم به جاسوس و آدم فروش و وادار کردن مردم علاف و بیکار به چشم چرانی و کنجکاوی برای پیدا کردن شکار برای گزارش کار خیلی بدیه مردم هزار جور بدبختی دارن به جای حل مشکلات از این دردسرها هم درست می کنید ؟؟
شلمانی۹۴۹۹۱۶۲۰:۳۶:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۲
اگرمجلس درتراز انقلاب تشکیل میشد وقانون اداره صداوسیما را تدوین میکرد آنوقت امثال ضرغامی هیچوقت رییس رسانه ملی نبودند،برود قدردان مقام معظم رهبری باشد.
ناشناس۹۴۹۹۳۷۲۰:۴۸:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۲
ما اکنون در جامعه مان باید کاهش تنش ایجاد کنیم. از طرفی برای همه چیز هم قانون داریم هم مامور اجرایی و پلیس که برای آن حقوق می گیرد. اگر قرار باشد من به دلخواه خودم به شهروند دیگر در مورد هر چیزی تذکر بدهم سنگ روی سنگ بند نمی شود. مسئله امر به معروف و نهی از منکر را نیز باید بیشتر فرهنگی نگاه کرد و برخورد قهرآمیز نتیجه عکس می دهد.
ناشناس۹۴۹۹۴۴۲۰:۵۲:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۲۲
جناب ضرغامی خیلی خودتو ناراحت نکن وسعی کن با این تصویر کنار بیای چون ظریف فقط سعی می کرد تحریمهای ناشی از بی تدبیریهای احمدی نژاد رو با مذاکره از بین ببره که موفق نشد . وگرنه ظریف آمریکایی ندیده نبود که حسرت قدم زدن با یه آمریکایی رو داشته باشه .
ناشناس۹۴۹۹۶۸۲۱:۱۱:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۲
مشکل بدحجابی و بی حجابی با جاسوسی و خبر چینی حل نمی شود. مشکلات فرهنگی نیاز به راهکارهای فرهنگی؛ غیر کلنگی دارند.
ناشناس۹۵۰۵۳۹۱۱:۰۵:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۲۳
منتظر پیشنهادات سازنده شما هستیم!!!
ناشناس۹۴۹۹۸۹۲۱:۴۱:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۲۲
عباس عبدی و اصلاح طلبان با هر نوع گزارش و برخورد با مفاسد مشکل دارند
ناشناس۹۵۰۰۳۱۲۲:۳۴:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۲
دزدي واختلاس ورشوه وقتل خيلي تفاوت داردبا يك پارتي شبانه ومقايسه انها بأهم كاملا اشتباه است
ناشناس۹۵۰۰۶۲۲۳:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۲۲
اقای ضرغامی خیلی برای خودشون نوشابه باز میکنند.
ناشناس۹۵۰۰۶۷۲۳:۰۳:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۲۲
اقای ضرغامی دوران مدیریت شما که باعث هجوم بیش از پیش مردم به سمت ماهواره شد را فراموش نمیکنیم.شما اگر بیل زن بودید باغچه خودتان را بیل میزدید.
ناشناس۹۵۰۱۰۱۲۳:۳۶:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲۲
ای ضرغامی ما هم هیچوقت با شما کنار نمیائیم
ناشناس۹۵۰۲۸۷۰۷:۲۶:۲۱ ۱۳۹۸/۳/۲۳
کلیپی در رابطه با آمر به معروف پارک قیطریه دیدم که اگر نیروهای انتظامی سریع عمل کرده بودند شاید ضرب و شتم حادث نمی شد . اما من خودم چندین با با نیروهای انتظامی بصورت حضوری مراجعه کردم طبق گفته آنها دستشان برای برخورد با این مواضع کوتاه است . در واقع حمایت نمی شوند .
ناشناس۹۵۰۲۹۹۰۷:۳۸:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۳
جناب ضرغامی !! بهتر است بجای کنار نیامدن با قدم زدن ظریف ، که بیشتر شبیه شعار انتخاباتی زود رس است ، و ده ها اظهار نظر اینچنینی ، پاسخگوی عملکرد ده ساله خود در صدا وئ سیما باشید
به امید ایرانی آباد۹۵۰۳۰۶۰۷:۵۰:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۲۳
این قضیه شماره جهت اطلاع مواردی مثل حجاب که به خود فرد مربوطه مصداق بارز خبرچینی است که از صفات ناپسند می باشد.
رضا۹۵۰۳۳۲۰۸:۲۳:۳۳ ۱۳۹۸/۳/۲۳
جناب ضرغامی، اتفاقا عده ای هم با موضوع مدیرشدن شما و رئیس صدا و سیما بودنتان کنار نمیاند.من هم از اون دسته هستم.
ناشناس۹۵۰۳۹۰۰۹:۰۵:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۳
آقای مثلاً دکترعبدی. جرایمی را مردم می‌توانند گزارش بدهند که اثبات جرمش محرز و آشکار باشه. بی‌حجابی به راحتی قابل اثبات توسط مردمه ولی گران‌فروشی و جرایم دیگر در صورت گزارش مردم باز نیاز به بازرس داره چون اثباتش پیچیده تره
ناشناس۹۵۰۴۰۱۰۹:۱۸:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۳
آقای ضرغامی شما چه کاره هستید که نظر می دهید آقای دکتر ظریف با ید به نظر شما عمل کند
ناشناس۹۵۰۵۴۶۱۱:۰۹:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۲۳
اونوقت شما چکاره هستید که به دیگران میگی چیکار باید بکنند!!؟؟ خب انتظارش رو از وزیر امور خارجه کشورش گفته!! حق نداره!!؟؟
ناشناس۹۵۰۵۴۲۱۱:۰۷:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۲۳
سیزده میلیون جوان تحصیل کرده وبیکار که از سن ازدواحشان گذشته حالا چه انتظاری دارید که میخواهیدفحشا نباشد

پربحث‌های امروز

 1. در حاشیه انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب

 2. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 3. یک ورزشکار دیگر به ایران بازنگشت

 4. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 5. عوارض«مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌زیست خوزستان  

 6. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 7. کسانی که به سازش گرایش دارند بدانند  

 8. کارمندان صاحب خانه می‌شوند؟

 9. درباره #امیر_جعفری

 10. طرح ترافیک جدید پنجشنبه‌ها هم اجرا می‌شود

 11. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 12. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 13. نخست‌وزیر ژاپن: سفر به ایران برای صلح و امنیت بود/ حمله به ۲ نفتکش را تهدیدی جدی می‌دانیم

 14. نقش‌های منطقه‌ای ترامپ علیه ایران

 15. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 16. یک نماینده مجلس درگذشت

 17. فرمانده هوافضای سپاه: آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

 18. سخنگوی قوه قضائیه خبر داد: تعیین زمان دادگاه «نجفی» تا ۲ روز آینده

 19. ایران از اوپک می‌رود؟

 20. دست وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسم

 21. آقای مکرون! شما «مجرم» هستید نه «دلسوز»

 22. تضاهرات مردم دهلی‌نو در حمایت از ایران   

 23. واکنش «ذوالنور» به تحریم «ظریف»

 24. تازه‌ترین قیمت خودروهای وارداتی  

 25. وعده دوباره موگرینی برای راه‌اندازی اینستکس

پربحث‌های دیروز

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 3. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 4. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 5. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 6. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 7. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 8. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 9. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 10. سخنی با رئیس جدید قوه قضائیه

 11. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 12. برخورد با مأموران ناجا در ماجرای تهرانپارس در پی دریافت گزارش جدید متوقف شد

 13. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 14. ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/نیازی به جنگ نداریم

 15. جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی  

 16. رئیس قوه‌قضاییه با مترو به محل کار خود رفت/ عکس  

 17. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 18. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 19. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 20. چه کسی مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است؛ سود ۴۰۰درصدی آن به جیب چه افرادی می‌رود؟/ سه اشکال اساسی توزیع ارز ترجیحی/ چرا دولت کوپن الکترونیکی را اجرا نمی‌کند؟

 21. پرش شیطان از روی نوزادان  

 22. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 23. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

 24. راضیه شیرمحمدی مدال آور پارالمپیک لندن درگذشت  

 25. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 10. هزينه‌هاي يك دروغ!

 11. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 12. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 13. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 14. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 15. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 16. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 17. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 18. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 19. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 20. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 21. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 22. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 23. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 24. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 25. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

پربحث‌های اخیر

 1. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 2. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 3. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 4. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 5. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 6. یک نماینده مجلس درگذشت

 7. فرمانده هوافضای سپاه: آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

 8. توکلی: وضعیت خوب نیست ولی بن‌بستی در ایران نداریم/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 9. دست وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسم

 10. واکنش «ذوالنور» به تحریم «ظریف»

 11. نماینده مجلس: وزارت اطلاعات دست‌های آلوده‌‌ در تخصیص ارز ۴۲۰۰ را شناسایی کند

 12. واکنش وزیر کشور به موضوع درگیری تهرانپارس

 13. نازِ جهانگیری؛ نیاز اصلاح‌طلبان

 14. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کردند

 15. سخنگوی سازمان انرژی اتمی: فردا؛ پایان مهلت سازمان انرژی اتمی به اروپا

 16. پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت نماینده نطنز + جزئیات مراسم تشییع

 17. رئیس و کارکنان قوه‌قضاییه با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

 18. رضایی: لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص در حال بررسی است

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 20. دادستان کل کشور: احیای حقوق عامه از وظایف دستگاه قضا/مردم مطالبه گری کنند

 21. نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده

 22. دستگیری 5 نفر از عاملان انفجار شی صوتی در زاهدان

 23. سخنگوی دولت: امضای تحریم رهبری توهین به یک ملت است

 24. امکان انتقال مجمع عمومی سازمان ملل به ژنو در صورت تحریم ظریف

 25. دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد

پربحث‌های دیروز

 1. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 2. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 3. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 4. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 5. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 6. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 7. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 8. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 9. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 10. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 11. سوال از وزیر کشور در پی برخورد پلیس با یک دختر

 12. روحانی: پرونده الکترونیک سلامت یکی از قول‌های دولت است/ امروز شاهد تحقق یکی از آرزوهای دیرینه‌ام هستم

 13. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم رهبر انقلاب و ظریف از سوی آمریکا

 14. دادستان کل کشور: احیای حقوق عامه از وظایف دستگاه قضا/مردم مطالبه گری کنند

 15. نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده

 16. دستگیری 5 نفر از عاملان انفجار شی صوتی در زاهدان

 17. سخنگوی دولت: امضای تحریم رهبری توهین به یک ملت است

 18. امکان انتقال مجمع عمومی سازمان ملل به ژنو در صورت تحریم ظریف

 19. دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد

 20. واکنش وزارت اطلاعات به نفوذ در نفت:‌ محتوای پرونده‌های امنیتی در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرد

 21. روانچی: ایران قطعا به هر حمله آمریکا جواب خواهد داد

 22. رئیس جمهور پس از ۴ ماه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافت  

 23. شمخانی: گام دوم کاهش تعهدات از ۱۶تیر آغاز می‌شود

 24. مادر شیرمحمدعلی‌: چرا پسرم باید سلاخی شود؟/ دست‌های پشت پرده را می‌خواهم

 25. کدخدایی: نظارت مردم بر انتخابات از افتخارات نظام است

پربحث‌های هفته

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 4. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 5. هزينه‌هاي يك دروغ!

 6. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 7. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 8. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 9. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 10. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 11. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 12. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 13. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 14. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 15. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 16. مواضع انتخاباتی آیت‌الله مصباح در دیدار با اعضای حزب پایداری

 17. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 18. حاجی‌زاده: هواپیمای جاسوسی دیگری را که ۳۵ سرنشین داشت، ‌منهدم نکردیم

 19. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 20. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 21. چرا FATF منتظر می‌ماند؟

 22. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 23. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 24. پاسخ جلیلی به زنگنه: چرا باید وزیر نفت از پاسخ به آمریکا برآشفته شود؟!

 25. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

آخرین عناوین