هشدار جدی شرکت برق تهران به ادارات

گروه اقتصادی الف،   3980321227 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

زمدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از صدور اولین قبض برق پرمصرف‌ها تا ۱۰ روز آینده خبر داد و گفت: تعداد مشترکین خانگی پرمصرف در شهرهای استان تهران ۱۴۹ هزار و ۷۵۱ مشترک است که نشان می‌دهد ۸.۳ درصد مشترکان خانگی پرمصرف هستند.

به گزارش فارس، حاجی‌رضا تیموری در حاشیه همایش سالیانه خدمات مشترکین برق در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید آیا اقدام به شناسایی مشترکان پرمصرف برق در شهرهای استان تهران شده‌ و چه زمانی اولین قبض این مشترکان صادر خواهد شد، گفت: تعرفه برق مشترکان عادی خانگی از اول اردیبهشت ماه ۷ درصد افزایش یافته است و مشترکین پرمصرف از اول خرداد ماه ۱۶ درصد بر تعرفه آنها اضافه خواهد شد. بنابراین کار شناسایی ما از اردیبهشت ماه آغاز و اخطارهایی به این مشترکین داده شده است.

* ۸.۳ مشترکان تهرانی پرمصرف هستند
وی افزود: مشترکینی که بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت مصرف برق آنها باشد این ۱۶ درصد رشد تعرفه شامل حال آنها خواهد شد. شرکت توزیع برق استان تهران به ۵.۵ میلیون نفر جمعیت شهرهای استان تهران خدمات ارائه می‌کند بنابراین چیزی حدود ۸.۳ درصد مشترکین خانگی شهرهای استان تهران که حدود ۱۴۹ هزار و ۷۵۱ نفر را شامل می‌شود پرمصرف هستند. 

تیموری گفت: اگر مشترکین پرمصرف به ازای هر مشترک نیم کیلووات کاهش مصرف برق داشته باشند می‌توان ۷۵ مگاوات صرفه‌جویی را به دست آورند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید در حال حاضر میزان مصرف برق شهرهای استان تهران چقدر است و آیا از این تعداد مشخص است که چه میزان مصرف برق توسط مشترکین پرمصرف استفاده می‌شود، گفت: در حال حاضر مصرف برق شهرهای استان تهران (به غیر از شهر تهران بزرگ) در سال ۱۴ میلیارد کیلووات ساعت است. بنابراین تلاش ما و وزارت نیرو در افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف با هدف درآمدزایی نبوده و تنها قصد ما این است که این مشترکان به مشترکان خوش‌مصرف بپیوندد. 

* مشترکان اداری مصوبه صرفه‌جویی دولت را اجرا نکردند
وی با بیان اینکه طی ابلاغیه‌ای که دولت سال گذشته ارائه کرد باید مشترکان اداری ۱۰ درصد برق خود را کاهش دهند، گفت: در سال مشترکان اداری ۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند که اگر ۱۰ درصد این عدد را صرفه‌جویی کنند ۵۰ میلیون کیلووات ساعت خواهد شد. 

تیموری افزود: سال گذشته دولت مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن مشترکان اداری باید ۱۰ درصد صرفه‌جویی برق انجام می‌دادند اما متأسفانه مشترکان اداری از این مصوبه که باید از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کردند تا ۲۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند به سرانجام نرسید.

* جزئیات بدهی برقی ادارات
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید آیا مشترکان دولتی به شرکت توزیع برق استان تهران بابت مصرف برق بدهی دارند یا خیر، گفت: در حال حاضر سازمان‌های نظامی و انتظامی، شرکت‌ها، آب‌ و فاضلاب شهری و استانی ۱۰۳ میلیارد تومان، شهرداری‌ها ۴۰ میلیارد تومان، استانداری تهران ۴ میلیارد تومان و سایر ادارات ۲۰ میلیارد تومان بدهی دارند.

* برق تهران در کدام بخش‌ها مصرف می‌شود
وی همچنین در جمع قرائت‌کنندگان کنترل برق اظهار داشت: در حال حاضر ۵.۵ میلیون نفر از جمعیت استان تهران را خدمات‌رسانی برق می‌کنیم که این جمعیت چیزی در حدود ۲ میلیون و ۳۲۲ هزار مشترک را شامل می‌شود و از این تعداد ۷۸ درصد مشترکان خانگی هستند که ۳۰ درصد انرژی را مصرف می‌کنند.

به گفته تیموری، نیم درصد مشترکان برق کشاورزی هستند که ۱۴ درصد انرژی را مصرف می‌کنند، ۱.۵ درصد مشترکان صنعتی ۳۵ درصد انرژی را مصرف می‌کنند و ۲۰ درصد دیگر سایر مشترکان هستند که ۲۱ درصد مصرف انرژی را به خود اختصاص دادند. 

* جزئیات بدهی برقی مشترکان خصوصی 
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با بیان اینکه تعدادی از مشترکان برق خوش‌حساب هستند و باید از آنها قدردانی کرد اما بیشتر مشترکان این شرکت بدحساب هستند، گفت: تا پایان سال گذشته به این شرکت ۳۴۸ میلیارد تومان این مشترکان بدحساب، بدهکار هستند.

وی افزود: ۵۹ میلیارد تومان مشترکان خانگی، ۴۴ میلیارد تومان صنعتگران، ۱۰۶ میلیارد تومان مشترکانی که از تعرفه کشاورزی استفاده می‌کنند، ۷۰ میلیارد تومان سازمان‌ها و ادارات، ۵۷ میلیارد تومان تجاری‌ها و ۱۲ میلیارد تومان نیز سایر تعرفه‌ها به ما بدهکار هستند.

تیموری با بیان اینکه شرکت‌های توزیع برق به صورت درآمد - هزینه‌ای اداره می‌شوند و منابع درآمدی استانی و ملی ندارند اظهار داشت: همان‌طور که مشترکان انتظار دارند ما خدمتگزار خوبی برای آنها باشیم و برق مستمر و با ولتاژ مناسب را به آنها تحویل دهیم ما نیز انتظار داریم مشترکان بهای انرژی مصرفی برق خود را به موقع پرداخت کنند و از برق که سرمایه ملی است به درستی استفاده شود.

* مصرف برق بعد از هدفمندی یارانه‌ها کنترل شد
وی خاموشی را به سه بخش تقسیم کرد و گفت: سه نوع خاموشی داریم؛ خاموشی که برای تعمیرات و اصلاح شبکه‌های موجود و یا توسعه و احداث شبکه‌های جدید برنامه‌ریزی شده باشد دومین خاموشی ناخواسته یا بی‌برنامه بر اثر حوادث است و سومین خاموشی ناشی از کمبود تولید انرژی و نیرو است. پس بنابراین تمام برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات فنی و فرهنگی مورد نیاز صورت گرفته تا خاموشی بی‌برنامه و خاموشی ناشی از کمبود تولید نداشته باشیم. 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران افزود: این موضوع مشروط بر این است که مشترکان مصرف خود را منطقی کنند پس چنانچه مشترکان در مصرف انرژی در زمان‌های اوج مصرف که در روز از ساعت ۱۲ تا ۴ بعدازظهر و شب‌ها از ساعت ۷ تا ۱۱ رخ می‌دهد مدیریت نداشته باشد مثل اتفاقاتی که در روز ۱۸ خرداد ماه جاری افتاد و مصرف استان تهران نسبت به مصرف مشابه آن در سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافت پیک بار استان به یکباره از ۲۲۰۰ مگاوات به ۲۶۰۰ مگاوات افزایش یافت. 

وی افزود: مطمئناً تأمین این میزان افزایش با مشکل مواجه خواهد شد پس اگر مشترکان رعایت نکنند وقوع خاموشی برق متحمل خواهد بود.

به گفته تیموری، در سال ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها در سال ۸۹ مصرف برق به خوبی از سوی مردم رعایت شد به طوری که نه تنها افزایش برق نداشتیم بلکه در آن سال مصرف برق از سال قبل هم کمتر شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در خصوص اینکه آیا مشترکان از مولدهای اضطراری استفاده می‌کنند، گفت: مراکز حساس، حیاتی و مشترکان دیماندی (پرمصرف) باید مجهز به ژنراتور اضطراری باشند که اگر برق به هر دلیلی قطع شد در خدمات آنها خللی رخ ندهد.

تیموری افزود: سرمایه‌گذارانی که در بخش DG (تولید پراکنده) سرمایه‌گذاری کرده‌اند و مشترکانی که ژنراتور انفرادی دارند اگر بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین ما و آنها منعقد شده عمل کنند حداقل به میزان صد مگاوات ظرفیت قدرت تولید دارند و می‌توانند ۴ درصد بار شبکه برق استان تهران را تأمین کنند. 

وی در خصوص اینکه آیا مشترکان کشاورزی و صنعتی از طرح‌های تشویقی وزارت نیرو استفاده می‌کنند نیز گفت: با مشترکان واقع در شهرک‌های استان، کشاورزان و جایگاه‌های CNG و تعدادی از مشترکان دیماندی تفاهم‌نامه مبادله شده است پس چنانچه این مشترکان به تعهدات خود عمل کنند از بسته‌های تشویقی استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران گفت: اگر صنایع بار مصرفی خود را جا کنند یعنی مصرف خود را از دو روز در وسط هفته در ساعت پیک بار به روزهای پنج‌شنبه و جمعه منتقل کنند از این بسته‌های تشویقی استفاده خواهند کرد.

به گفته وی، کشاورزان در ۴ ساعت پیک بار اگر برق چاه آب خود را خاموش کنند مصرف ۲۰ ساعت بعدی آنها رایگان خواهد بود.

* قبض مشترکان پرمصرف چقدر افزایش می‌یابد
تیموری خاطرنشان کرد: بهای انرژی برق کلیه مشترکان از اول اردیبهشت ماه ۷ درصد اضافه شده است یعنی یک قبض صد هزار تومانی به ۱۰۷ هزار تومان افزایش می‌یابد اما بهای انرژی مشترکان پرمصرف خانگی که از خرداد ماه تا شهریور ماه خواهد بود علاوه بر ۷ درصد ۱۶ درصد نیز اضافه شده است. همانطور که می‌دانید ۱۵۰ هزار مشترک خانگی استان تهران پرمصرف هستند یعنی ماهانه بیش از الگوی مصرف که ۳۰۰ کیلووات ساعت است برق مصرف می‌کنند.

وی در خصوص حذف قبض برق گفت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قبض برق در شهرهای تابعه استان در یک دوره دو ماهه صادر می‌شود (قبض برق مشترکان پرمصرف ماهانه خواهد بود) بنابراین در راستای توسعه دولت الکترونیک ارائه خدمات غیرحضوری ارتباط دو سویه با مشترکان، ارتقای سطح خدمات و رفاه مشترکان و همچنین صرفه‌جویی اقتصادی قبوض کاغذی حذف و اطلاعات به صورتپیامک برای مشترکان ارسال می‌شود.

به گفته وی، چاپ قبض و توزیع آن توسط مأموران برق حدود ۷ میلیارد تومان هزینه دربردارد که اگر ۵۰۰ میلیون تومان هزینه بابت پیامک بخواهیم کسر کنیم در یک سال معادل ۶.۵ میلیارد تومان صرفه اقتصادی در پی خواهد داشت پس با دریافت شماره تلفنهمراه کلیه مشترکان از مهر ماه سال جاری قبض کاغذی صادر نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران ادامه داد: در حال حاضر حدود ۳۵ درصد مشترکان شماره تلفن خود را در اختیار شرکت توزیع برق قرار داده‌اند و انتظار می‌رود مشترکان از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت از اینترنت استفاده از اپلیکیشن خدمات غیرحضوری و استفاده از سامانه پیامکی به شماره ۵۰۰۰۴۰۱۲۱ پیام خود را ارسال کنند و یا شماره تلفن را به مأمورینی که برای قرائت مراجعه می‌کنند ارائه دهند.

* تلفات برق تهران از ۳۳ درصد به ۱۵ درصد رسید
وی در خصوص تلفات انرژی برق استان تهران نیز گفت: اگر روند کاهش تلفات انرژی در ۱۰ سال گذشته را مرور کنیم تلفات از ۳۳ درصد به ۱۴.۸ درصد رسیده است. بنابراین تلاش می‌شود تا ۵ سال آینده این عدد به کمتر از ۱۰ درصد برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران خاطرنشان کرد: وجود برق‌های غیرمجاز عاملی است برای تلف شدن انرژی که از مهر ماه سال ۹۶ تاکنون بیش از ۵۱ هزار انشعاب غیردائم واگذار شده است و قریب به ۷۰ درصد این انشعابات به صورت غیرمجاز استفاده می‌کردند بنابراین با این اقدام ۱۰۰ میلیارد تومان بهای انشعاب دریافت شده و سالانه حدود ۸۵ میلیون کیلووات ساعت از هدررفت انرژی جلوگیری می‌شود و سالیانه ۸.۵ میلیارد تومان بهای انرژی دریافت خواهد شد. 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 3. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. راز یک شعف

 6. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 7. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 8. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 9. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 10. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 11. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 12. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 13. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 14. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 15. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 16. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 17. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 18. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 19. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 22. سارق با حوصله   

 23. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 24. صحبت‌های تند نماینده مجلس خطاب به مهدی تاج: کاش نیم ساعت روی حرفت می‌ماندی

 25. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 4. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 5. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 6. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 7. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 8. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 9. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 10. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 11. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 12. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 13. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 14. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 15. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 16. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 17. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 18. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 19. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 20. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 21. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 22. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 23. ناگفته‌هایی از درگیری مسئولان وقت دانشگاه آزاد با خانواده «هادوی»  

 24. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 25. تصویری از حضور غیرمنتظره حسن روحانی در حرم امام رضا (ع)  

پربحث‌های هفته

 1. موج حمایت از راننده قانونمدار اسنپ چگونه به‌راه افتاد؟ + عکس

 2. تولد فرزند رامبد جوان در کانادا با دلار ۱۰ هزار تومانی چقدر می‌شود؟

 3. وزیر نیرو: چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم!

 4. طبق دستور قرآن مثل سایر مسلمان، مهریه را زمان عقد بگیرید و جوانان را نجات دهید

 5. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 6. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 7. به آبه امیدی نیست

 8. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 9. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 10. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 11. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 12. پرستو یا آشیانه!؟

 13. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 14. مسافر هنجارشکن یا راننده متخلف

 15. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 16. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 17. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 18. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 19. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 20. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 21. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 22. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 23. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 24. ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

 25. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

پربحث‌های امروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 3. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 4. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 5. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 6. سکه در بازار امروز به ۴میلیون و ۷۳۰هزار تومان رسید + آخرین قیمت ارز

 7. روایت ۳ نماینده از جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر صمت درباره بازار خودرو

 8. چرا خودرو گران شد؟

 9. دلایل افزایش قیمت روغن نباتی اعلام شد

 10. آخرین قیمت خرید دلار در بانک‌ها

 11. ارسال ۲۰ پرونده تخلف در عرضه‌ کاغذ به تعزیرات

 12. حفظ اشتغال موجود با واگذاری کارخانه‌ها به کارگران

 13. ماینرها برق تبریز را به هم زدند/ ارز دیجیتال از شورای شهر تا مدیریت بحران

 14. آخرین خبرها درباره حمایت مالی از مستاجرها

 15. وزارت نفت: در تبصره 1 قانون بودجه 98 هیچ بحثی درباره تهاتر نفت نشده است

 16. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 17. زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳ به ۵ سال افزایش یافت

 18. ۷۸میلیون نفر یارانه نقدی می‌گیرند

 19. ۳۰۰ نفر از مسئولان بخش دولتی و خصوصی روسیه در ایران هستند

 20. افزایش قیمت مسکن چه تبعاتی را به دنبال دارد؟

 21. وعده‌های وزیر صنعت برای کنترل قیمت‌ها

 22. فروش فوری ۴ محصول ایران خودرو از فردا + جزئیات

 23. رشد ۴۰۵۲ واحدی شاخص بورس

 24. قیمت دلار در صرافی‌ها افزایش یافت

 25. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 2. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 3. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 4. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 5. گرانی ۵۱۱ درصدی پیاز! /جدول  

 6. تهیه طرح استیضاح حجتی با ۲۰ محور و ۵۳امضا+ اسامی امضا کنندگان و متن کامل محورها

 7. تاخیر چند ساعته پروازها در فرودگاه مهرآباد/ سرگردانی و اعتراض ۳۰۰ مسافر و عدم پاسخگویی مسئولین+ عکس

 8. قیمت آپارتمان‌های نوساز در تهران  

 9. ایران خودرو روزی چند خودرو تحویل مردم می‌دهد؟

 10. ابلاغیه دولت درباره مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم

 11. جزئیات بسته ارزی و بودجه‌ای وزارت اقتصاد برای "رونق تولید"

 12. هر ایرانی در ۹ سال اخیر چقدر یارانه گرفت؟

 13. کاهش قیمت خودرو روزانه شده است

 14. آخرین قیمت خودروهای پرفروش بازار  

 15. کشور در آستانه خودکفایی شکر/آمادگی برای مقابله با موج دوم ملخ‌ها

 16. ثبت نام ۳۶ تیم دانشگاهی در سومین لیگ ستارگان بورس/ قوانین بازار پایه شرعی است/ افزایش۵۰ درصدی شرکت کنندگان

 17. بورس در بالاترین رکورد تاریخ

 18. دلالی سکه شغل رسمی شد!

 19. افزایش ۴۷ درصدی هزینه تولید کشاورزی + جدول

 20. ماجرای قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت به کجا رسید؟

 21. تازه‌ترین قیمت سکه و ارز در بازار امروز

 22. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: قانون‌شکنی ابتدا از دولت شروع شده/ ۹میلیارد دلار از منابع ارزی کشور چه شد؟

 23. خبرهایی از تغییر اندروید بر روی گوشی‌های داخلی

 24. افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی

 25. تصمیم‌گیری درباره بازار متشکل ارزی با حضور همتی

پربحث‌های هفته

 1. وزیر نیرو: چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم!

 2. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 3. ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

 4. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 5. خبر خوب وزیر اقتصاد برای مردم ایران

 6. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 7. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 8. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 9. خبر حمله به دو نفتکش قیمت نفت را بیش از 2.5 دلار بالا برد

 10. اقتصاد گره خورده ایران به بازی زمان آمریکایی‌ها و «آبه»

 11. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 12. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 13. پاسخ دندان شکن پکن به آمریکا: بدون توجه به شرایط به توسعه روابط خود با ایران ادامه می‌دهیم

 14. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 15. ماجرای حقوق ۹۸ و تبعیض ناروا علیه حداقل بگیران/ پشت‎پرده حمایت از نجومی بگیران چیست؟+سند

 16. ادعای عجیب وزیر کشور درباره ارزانی کالاهای اساسی از کجا آمد؟!

 17. نرخ جدید شیرخام و لبنیات ابلاغ شد

 18. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 19. نسخه واقع بینانه برای آرمان اقتصاد بدون نفت

 20. خبر خوش برای بی‌خانمان‎ها/ کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در راه است

 21. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 22. نوبخت: طی امسال و سال آینده وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

 23. برنامه فوری یا فهرست آرزوها/ چرا باید جامعیت را فدای فوریت کنیم؟

 24. کاهش یک تا ۲ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار + عکس

 25. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

آخرین عناوین