هشدار جدی شرکت برق تهران به ادارات

گروه اقتصادی الف،   3980321227 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

زمدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران از صدور اولین قبض برق پرمصرف‌ها تا ۱۰ روز آینده خبر داد و گفت: تعداد مشترکین خانگی پرمصرف در شهرهای استان تهران ۱۴۹ هزار و ۷۵۱ مشترک است که نشان می‌دهد ۸.۳ درصد مشترکان خانگی پرمصرف هستند.

به گزارش فارس، حاجی‌رضا تیموری در حاشیه همایش سالیانه خدمات مشترکین برق در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید آیا اقدام به شناسایی مشترکان پرمصرف برق در شهرهای استان تهران شده‌ و چه زمانی اولین قبض این مشترکان صادر خواهد شد، گفت: تعرفه برق مشترکان عادی خانگی از اول اردیبهشت ماه ۷ درصد افزایش یافته است و مشترکین پرمصرف از اول خرداد ماه ۱۶ درصد بر تعرفه آنها اضافه خواهد شد. بنابراین کار شناسایی ما از اردیبهشت ماه آغاز و اخطارهایی به این مشترکین داده شده است.

* ۸.۳ مشترکان تهرانی پرمصرف هستند
وی افزود: مشترکینی که بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت مصرف برق آنها باشد این ۱۶ درصد رشد تعرفه شامل حال آنها خواهد شد. شرکت توزیع برق استان تهران به ۵.۵ میلیون نفر جمعیت شهرهای استان تهران خدمات ارائه می‌کند بنابراین چیزی حدود ۸.۳ درصد مشترکین خانگی شهرهای استان تهران که حدود ۱۴۹ هزار و ۷۵۱ نفر را شامل می‌شود پرمصرف هستند. 

تیموری گفت: اگر مشترکین پرمصرف به ازای هر مشترک نیم کیلووات کاهش مصرف برق داشته باشند می‌توان ۷۵ مگاوات صرفه‌جویی را به دست آورند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید در حال حاضر میزان مصرف برق شهرهای استان تهران چقدر است و آیا از این تعداد مشخص است که چه میزان مصرف برق توسط مشترکین پرمصرف استفاده می‌شود، گفت: در حال حاضر مصرف برق شهرهای استان تهران (به غیر از شهر تهران بزرگ) در سال ۱۴ میلیارد کیلووات ساعت است. بنابراین تلاش ما و وزارت نیرو در افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف با هدف درآمدزایی نبوده و تنها قصد ما این است که این مشترکان به مشترکان خوش‌مصرف بپیوندد. 

* مشترکان اداری مصوبه صرفه‌جویی دولت را اجرا نکردند
وی با بیان اینکه طی ابلاغیه‌ای که دولت سال گذشته ارائه کرد باید مشترکان اداری ۱۰ درصد برق خود را کاهش دهند، گفت: در سال مشترکان اداری ۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند که اگر ۱۰ درصد این عدد را صرفه‌جویی کنند ۵۰ میلیون کیلووات ساعت خواهد شد. 

تیموری افزود: سال گذشته دولت مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن مشترکان اداری باید ۱۰ درصد صرفه‌جویی برق انجام می‌دادند اما متأسفانه مشترکان اداری از این مصوبه که باید از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کردند تا ۲۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند به سرانجام نرسید.

* جزئیات بدهی برقی ادارات
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید آیا مشترکان دولتی به شرکت توزیع برق استان تهران بابت مصرف برق بدهی دارند یا خیر، گفت: در حال حاضر سازمان‌های نظامی و انتظامی، شرکت‌ها، آب‌ و فاضلاب شهری و استانی ۱۰۳ میلیارد تومان، شهرداری‌ها ۴۰ میلیارد تومان، استانداری تهران ۴ میلیارد تومان و سایر ادارات ۲۰ میلیارد تومان بدهی دارند.

* برق تهران در کدام بخش‌ها مصرف می‌شود
وی همچنین در جمع قرائت‌کنندگان کنترل برق اظهار داشت: در حال حاضر ۵.۵ میلیون نفر از جمعیت استان تهران را خدمات‌رسانی برق می‌کنیم که این جمعیت چیزی در حدود ۲ میلیون و ۳۲۲ هزار مشترک را شامل می‌شود و از این تعداد ۷۸ درصد مشترکان خانگی هستند که ۳۰ درصد انرژی را مصرف می‌کنند.

به گفته تیموری، نیم درصد مشترکان برق کشاورزی هستند که ۱۴ درصد انرژی را مصرف می‌کنند، ۱.۵ درصد مشترکان صنعتی ۳۵ درصد انرژی را مصرف می‌کنند و ۲۰ درصد دیگر سایر مشترکان هستند که ۲۱ درصد مصرف انرژی را به خود اختصاص دادند. 

* جزئیات بدهی برقی مشترکان خصوصی 
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با بیان اینکه تعدادی از مشترکان برق خوش‌حساب هستند و باید از آنها قدردانی کرد اما بیشتر مشترکان این شرکت بدحساب هستند، گفت: تا پایان سال گذشته به این شرکت ۳۴۸ میلیارد تومان این مشترکان بدحساب، بدهکار هستند.

وی افزود: ۵۹ میلیارد تومان مشترکان خانگی، ۴۴ میلیارد تومان صنعتگران، ۱۰۶ میلیارد تومان مشترکانی که از تعرفه کشاورزی استفاده می‌کنند، ۷۰ میلیارد تومان سازمان‌ها و ادارات، ۵۷ میلیارد تومان تجاری‌ها و ۱۲ میلیارد تومان نیز سایر تعرفه‌ها به ما بدهکار هستند.

تیموری با بیان اینکه شرکت‌های توزیع برق به صورت درآمد - هزینه‌ای اداره می‌شوند و منابع درآمدی استانی و ملی ندارند اظهار داشت: همان‌طور که مشترکان انتظار دارند ما خدمتگزار خوبی برای آنها باشیم و برق مستمر و با ولتاژ مناسب را به آنها تحویل دهیم ما نیز انتظار داریم مشترکان بهای انرژی مصرفی برق خود را به موقع پرداخت کنند و از برق که سرمایه ملی است به درستی استفاده شود.

* مصرف برق بعد از هدفمندی یارانه‌ها کنترل شد
وی خاموشی را به سه بخش تقسیم کرد و گفت: سه نوع خاموشی داریم؛ خاموشی که برای تعمیرات و اصلاح شبکه‌های موجود و یا توسعه و احداث شبکه‌های جدید برنامه‌ریزی شده باشد دومین خاموشی ناخواسته یا بی‌برنامه بر اثر حوادث است و سومین خاموشی ناشی از کمبود تولید انرژی و نیرو است. پس بنابراین تمام برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات فنی و فرهنگی مورد نیاز صورت گرفته تا خاموشی بی‌برنامه و خاموشی ناشی از کمبود تولید نداشته باشیم. 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران افزود: این موضوع مشروط بر این است که مشترکان مصرف خود را منطقی کنند پس چنانچه مشترکان در مصرف انرژی در زمان‌های اوج مصرف که در روز از ساعت ۱۲ تا ۴ بعدازظهر و شب‌ها از ساعت ۷ تا ۱۱ رخ می‌دهد مدیریت نداشته باشد مثل اتفاقاتی که در روز ۱۸ خرداد ماه جاری افتاد و مصرف استان تهران نسبت به مصرف مشابه آن در سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافت پیک بار استان به یکباره از ۲۲۰۰ مگاوات به ۲۶۰۰ مگاوات افزایش یافت. 

وی افزود: مطمئناً تأمین این میزان افزایش با مشکل مواجه خواهد شد پس اگر مشترکان رعایت نکنند وقوع خاموشی برق متحمل خواهد بود.

به گفته تیموری، در سال ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها در سال ۸۹ مصرف برق به خوبی از سوی مردم رعایت شد به طوری که نه تنها افزایش برق نداشتیم بلکه در آن سال مصرف برق از سال قبل هم کمتر شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران در خصوص اینکه آیا مشترکان از مولدهای اضطراری استفاده می‌کنند، گفت: مراکز حساس، حیاتی و مشترکان دیماندی (پرمصرف) باید مجهز به ژنراتور اضطراری باشند که اگر برق به هر دلیلی قطع شد در خدمات آنها خللی رخ ندهد.

تیموری افزود: سرمایه‌گذارانی که در بخش DG (تولید پراکنده) سرمایه‌گذاری کرده‌اند و مشترکانی که ژنراتور انفرادی دارند اگر بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین ما و آنها منعقد شده عمل کنند حداقل به میزان صد مگاوات ظرفیت قدرت تولید دارند و می‌توانند ۴ درصد بار شبکه برق استان تهران را تأمین کنند. 

وی در خصوص اینکه آیا مشترکان کشاورزی و صنعتی از طرح‌های تشویقی وزارت نیرو استفاده می‌کنند نیز گفت: با مشترکان واقع در شهرک‌های استان، کشاورزان و جایگاه‌های CNG و تعدادی از مشترکان دیماندی تفاهم‌نامه مبادله شده است پس چنانچه این مشترکان به تعهدات خود عمل کنند از بسته‌های تشویقی استفاده خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران گفت: اگر صنایع بار مصرفی خود را جا کنند یعنی مصرف خود را از دو روز در وسط هفته در ساعت پیک بار به روزهای پنج‌شنبه و جمعه منتقل کنند از این بسته‌های تشویقی استفاده خواهند کرد.

به گفته وی، کشاورزان در ۴ ساعت پیک بار اگر برق چاه آب خود را خاموش کنند مصرف ۲۰ ساعت بعدی آنها رایگان خواهد بود.

* قبض مشترکان پرمصرف چقدر افزایش می‌یابد
تیموری خاطرنشان کرد: بهای انرژی برق کلیه مشترکان از اول اردیبهشت ماه ۷ درصد اضافه شده است یعنی یک قبض صد هزار تومانی به ۱۰۷ هزار تومان افزایش می‌یابد اما بهای انرژی مشترکان پرمصرف خانگی که از خرداد ماه تا شهریور ماه خواهد بود علاوه بر ۷ درصد ۱۶ درصد نیز اضافه شده است. همانطور که می‌دانید ۱۵۰ هزار مشترک خانگی استان تهران پرمصرف هستند یعنی ماهانه بیش از الگوی مصرف که ۳۰۰ کیلووات ساعت است برق مصرف می‌کنند.

وی در خصوص حذف قبض برق گفت: ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قبض برق در شهرهای تابعه استان در یک دوره دو ماهه صادر می‌شود (قبض برق مشترکان پرمصرف ماهانه خواهد بود) بنابراین در راستای توسعه دولت الکترونیک ارائه خدمات غیرحضوری ارتباط دو سویه با مشترکان، ارتقای سطح خدمات و رفاه مشترکان و همچنین صرفه‌جویی اقتصادی قبوض کاغذی حذف و اطلاعات به صورتپیامک برای مشترکان ارسال می‌شود.

به گفته وی، چاپ قبض و توزیع آن توسط مأموران برق حدود ۷ میلیارد تومان هزینه دربردارد که اگر ۵۰۰ میلیون تومان هزینه بابت پیامک بخواهیم کسر کنیم در یک سال معادل ۶.۵ میلیارد تومان صرفه اقتصادی در پی خواهد داشت پس با دریافت شماره تلفنهمراه کلیه مشترکان از مهر ماه سال جاری قبض کاغذی صادر نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران ادامه داد: در حال حاضر حدود ۳۵ درصد مشترکان شماره تلفن خود را در اختیار شرکت توزیع برق قرار داده‌اند و انتظار می‌رود مشترکان از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت از اینترنت استفاده از اپلیکیشن خدمات غیرحضوری و استفاده از سامانه پیامکی به شماره ۵۰۰۰۴۰۱۲۱ پیام خود را ارسال کنند و یا شماره تلفن را به مأمورینی که برای قرائت مراجعه می‌کنند ارائه دهند.

* تلفات برق تهران از ۳۳ درصد به ۱۵ درصد رسید
وی در خصوص تلفات انرژی برق استان تهران نیز گفت: اگر روند کاهش تلفات انرژی در ۱۰ سال گذشته را مرور کنیم تلفات از ۳۳ درصد به ۱۴.۸ درصد رسیده است. بنابراین تلاش می‌شود تا ۵ سال آینده این عدد به کمتر از ۱۰ درصد برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران خاطرنشان کرد: وجود برق‌های غیرمجاز عاملی است برای تلف شدن انرژی که از مهر ماه سال ۹۶ تاکنون بیش از ۵۱ هزار انشعاب غیردائم واگذار شده است و قریب به ۷۰ درصد این انشعابات به صورت غیرمجاز استفاده می‌کردند بنابراین با این اقدام ۱۰۰ میلیارد تومان بهای انشعاب دریافت شده و سالانه حدود ۸۵ میلیون کیلووات ساعت از هدررفت انرژی جلوگیری می‌شود و سالیانه ۸.۵ میلیارد تومان بهای انرژی دریافت خواهد شد. 

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 4. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 5. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 6. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 7. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 8. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 9. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 10. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 11. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 12. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 13. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 14. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 15. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 16. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 17. جانِ انجیر  

 18. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 19. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 20. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 21. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 22. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 23. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 24. عمامه گذاری طلاب   

 25. پسر نتانیاهو: پدرم حرف مفت زیاد می‌زند

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. ایران چه تعداد سید و سادات دارد؟/ تفاوت میر، سید، سیده و سادات چیست؟

 3. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 4. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 5. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 6. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 7. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 8. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 9. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 10. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 11. واکنش توئیتری شهردار تهران به ماجرای حیوان آزاری

 12. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 13. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 14. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 15. طبخ ۱۴۰۰۰ پرس غذای نذری به مناسبت عید غدیر خم در شیراز  

 16. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 17. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 18. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 19. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

 20. چرا اسم امیرالمومنین در قرآن نیامده است؟

 21. توضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی

 22. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 23. آمریکایی‌ها جرات توقیف نفتکش ایرانی را ندارند

 24. پویش مردمی فقط به عشق علی(ع)   

 25. ۱۱ دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 7. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 8. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 9. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 10. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 13. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 14. چرخش ظریفانه از برجام!...

 15. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 16. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 19. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 20. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 21. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 22. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 23. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 24. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 25. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

پربحث‌های اخیر

 1. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 2. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 3. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 4. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 5. نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در سال جاری

 6. تخلفات بزرگی در واگذاری "اردوگاه شهید باهنر" انجام شده است + جزییات

 7. آغاز ثبت‌ نام مسکن دولتی از شهریور ماه

 8. حذف صفر از پول ملی در ترکیه چگونه انجام شد؟

 9. احداث ۲۰ هزار مسکن برنامه اقدام ملی با حضور روحانی آغاز می‌شود

 10. انتقال کالا از طریق بندر چابهار به 2 شرکت بزرگ دولتی ابلاغ شد

 11. گران‌فروشی بلیط هواپیما در شرکت‌های هواپیمایی  

 12. ثبات نسبی قیمت سکه و ارز + جدول

 13. ظرفیت تولید برق حرارتی 9000 مگاوات افزایش یافت

 14. ارسال پرونده تخلف ایران خودرو، سایپا و ۴ خودروساز دیگر به تعزیرات

 15. ورود و خروج چه میزان طلا توسط مسافر مجاز است؟

 16. وعده تولید پژو ۳۰۱ با ۸۰ درصد داخلی سازی/ افزایش سه برابری سهام ایران خودرو/ اُفت تولید سمند و رانا

 17. کارت‌های سوختی که محدود شدند

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 3. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 4. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 5. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 6. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 7. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 8. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 9. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 10. وضعیت اقتصاد شبیه دوران مصدق است

 11. دستور ویژه رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات خودروسازان  

 12. افزایش قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار

 13. افزایش موقتی غلظت ازن در هوای تهران

 14. تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

 15. پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت مسکن/افزایش وام خرید مسکن فعلا به صلاح نیست

 16. رکورد بیشترین رشد تولید نفت و گاز متعلق به کدام کشور است؟

 17. تاثیر کاهش ارز در قیمت تلفن همراه/ بازار گوشی در روزهای آینده آرام خواهد شد

 18. عضو دیده‌بان شفافیت: متولیان سامانه تی‌تک، مسئولیت تخلفات احتمالی آن را می‌پذیرند؟

 19. الزامات اصلاح یارانه‌های انرژی با وارد شدن کمترین فشار به مردم

 20. جوان گرایی مدیران درکار نبود؛ اشتباه اطلاع رسانی "دولت"، حداکثر سن مدیران ارشد را ۵۰ سال کرد

 21. عرضه سهام عدالت در بورس منتظر مصوبه مجلس است

پربحث‌های هفته

 1. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 4. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 5. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 6. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 7. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 8. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 9. ناکارآمدی طرح‌های حمایتی دولت در مسکن / به همه چیز فکر شده غیر از مشکل اصلی!

 10. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 11. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 12. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 13. استعفای پوری‌حسینی پذیرفته شد

 14. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 15. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 16. معاون سابق وزیر نفت: خسارت ۳۴ هزار میلیارد تومانی کشور از حذف کارت سوخت/ مسئولیت با زنگنه است

 17. ملت منتظر گزارش خصوصی‌سازی

 18. پشت پرده خصوصی‌سازی‌ها با محاکمه علنی آشکار می‌شود

 19. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 20. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 21. اعلام جزییات تازه از دلایل بازداشت پوری حسینی

 22. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 23. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 24. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 25. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

آخرین عناوین