عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

گروه سیاسی الف،   3980320186 ۴۱ نظر، ۱۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

عقب‌نشینی علی مطهری درباره ماجرای نجفی

علی مطهری، چند روز پس از قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی یادداشتی در اینستاگرام منتشر کرد. مطهری در این یادداشت، متوجه دو نکته درباره این ماجرا شده بود: نکته اول انتقاد از عملکرد صدا و سیما در این اطلاع‌رسانی این ماجرا بود.

اما نکته دومی که مطهری به آن اشاره کرده بود به ماجرای پرستو برمی‌گشت. مطهری نوشته بود: «از اخبار رسیده و خصوصا سخنان خود آقای نجفی معلوم شد که افرادی در کشور پرستوهایی دارند که گاهی بر گرد سیاسیونی که منتقد یا مخالف به شمار می‌روند به پرواز درمی‌آورند و آنگاه فیلم و عکس تهیه می‌کنند برای بستن دهان او و حذف وی از صحنه سیاست، غافل از این که اگر این روشها در دنیا مرسوم و رایج است و مجاز شمرده می‌شود، برای یک مسلمان مجاز نیست بلکه حرام است. تجسس در امور داخلی زندگی مردم از نظر اسلام مجاز نیست حتی برای یک هدف مقدس. در اسلام برای رسیدن به یک هدف مقدس نمی‌توان از یک وسیله نامقدس استفاده کرد. نمی‌توان برای حفظ نظام از هر وسیله‌ای استفاده کرد و با آبروی مردم بازی کرد. امیدوارم ماجرای آقای نجفی نقطه شروعی برای ترک این روشها باشد.»

مطهری در این یادداشت هیچ اشاره‌ای به جنایتی که توسط نجفی انجام شد نکرده بود و مهمتر از آن اینکه تلویحا مرحوم میترا استاد را به پرستو بودن متهم کرده بود.

این اتهام با واکنش شدید مسعود استاد، برادر مرحوم همراه شد. مسعود استاد خطاب به علی مطهری نوشت: «شما که پرستوشناس بودید چرا قبل از واقعه قتل به آن افرادی که اشاره کردید در قامت نماینده شجاع مجلس با ابزاری که در اختیارتان بود مانند طرح سوال یا استیضاح، اقدام ننمودید و دختران این مرز و بوم را آگاه نکردید تا در دام شکارچیان چیره دست قرار نگیرند و برای شما نیز این ظن به وجود نیاید که مقتول پرستو بوده است؟»

بیشتر بخوانید: واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری

مسعود استاد در پایان متنش مطهری را به شکایت تهدید کرد:‌ «فرصتی سه روزه به احترام رای همشهریهای عزیز، که شما را به واسطه تبار والایتان به مجلس فرستادند، خواهم داد، تا نسبت به موضع گیری اخیرتان از موکلین داغدارتان عذرخواهی بفرمایید. در غیر اینصورت به وکالت از اولیاء دم، به جرم افتراء از شما شکایت خواهم کرد.»

ظاهرا تهدید، جواب داد و علی مطهری در عرض چند ساعت یادداشت دیگری منتشر کرد و در آن تلویحا از اتهاماتی که مطرح کرده بود، عقب‌نشینی کرد. مطهری نوشت: «درباره آن مرحومه به عنوان یک فعال سیاسی دورادور مطالبی شنیده بودم و هیچ گاه تصور منفی از قبیل پرستو بودن در خصوص ایشان نداشتم. آنچه من گفتم یک موضوع کلی بود نه صرفاً درباره شخص ایشان. به دو چیز استناد کردم، یکی تاریخچه‌ای از پرستوها در جمهوری اسلامی که در آن ایام در رسانه‌ها منتشر شد و دوم سخن خود آقای نجفی که در مصاحبه با خبرنگاران گفتند مکالمات تلفنی من شنود می‌شد و برای آن مرحومه ارسال می‌گردید. از این دو مطلب یک مطلب کلی را نتیجه گرفتم که متأسفانه در کشور ما چنین پدیده‌ای وجود دارد و البته با اسلام که استفاده از وسیله نامقدس را حتی برای هدف مقدس ممنوع می‌شمارد سازگار نیست.»

بیشتر بخوانید: پاسخ علی مطهری به برادر میترا استاد

متاسفانه باید گفت علی مطهری در اظهار نظر درباره این ماجرا -مانند اتفاقات دیگر- شتاب‌زده عمل کرده بود و همین باعث شده است از تهدید به شکایت بترسد و سرعا حرفش را پس بگیرد. یک بار استنادات مطهری را مرور کنیم: ۱- تاریخچه‌ای از پرستوها در جمهوری اسلامی ۲- اظهرات نجفی.

ناگفته پیداست صحت هیچ‌کدام از این دو ادعا بررسی نشده و هر دو می‌توانند کذب باشند. به‌خصوص ادعای نجفی که ممکن است آن را به‌عنوان توجیهی برای قتلی که مرتکب شده بیان کرده باشد. هیچ‌کس حق ندارد بر مبنای ادعاهای اثبات‌نشده قضاوتی را در رسانه‌ها مطرح کند؛ به‌خصوص آنکه آن فرد نماینده مجلس باشد.

اینچنین است که خامدستی یک سیاستمدار، کار دستش می‌دهد و باعث می‌شود سرعا از موضعش عقب‌نشینی کند؛ آن هم فقط با یک تهدید ساده.

***

دو اتفاق جالب در انتخابات کمیسیون‌های مجلس

هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های مجلس مانند هیئت‌رئیسه مجلس هر سال تجدید می‌شود. در انتخابات امسال هیئت‌رئیسه کمیسیون‌ها دو اتفاق جالب رقم خورده است. اتفاق اول به انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون فرهنگی برمی‌گردد. در انتخابات کمیسیون فرهنگی علی مطهری که از نایب‌رئیسی مجلس بازمانده بود برای ریاست کمیسیون، داوطلب شد و با جمشید جعفرپور به رقابت پرداخت اما باز هم به مقصود نرسید و رای نیاورد.

طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی درباره این انتخابات به ایسنا گفت: روز گذشته در جریان انتخابات هیات رییسه کمیسیون فرهنگی آقایان مطهری و جعفرپور برای ریاست کمیسیون کاندیدا شدند و رقابت کردند که در نتیجه آقای جعفرپور با ۹ رای در مقابل ۸ رای آقای مطهری رییس کمیسیون فرهنگی شد.

وی افزود: با توجه به ترکیب ۱۷ نفره کمیسیون فرهنگی که یک نفر از فراکسیون مستقلین، ۸ نفر از فراکسیون ولایی و ۸نفر از فراکسیون امید هستند طبیعتا رای یک نماینده مستقل یعنی آقای کاتب در انتخابات کمیسیون تعیین کننده است. طبق اعلام هیات رییسه فراکسیون مستقلین ایشان قول داده بود که برای ریاست کمیسیون فرهنگی به آقای مطهری رای بدهد اما این کار را نکرد.

غلامرضا کاتب نیز در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: من هیچ توافقی در این باره نه با فراکسیون امید نه با فراکسیون ولایی داشتم و بر اساس اعتقاد خودم رای دادم. کاتب همچنین گفت که برای ریاست کمیسیون فرهنگی به جمشید جعفرپور رای داده است.

البته غلاﻣﺮﺿﺎ ﻛﺎﺗﺐ در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به مصاحبه اخیر طیبه سیاوشی  نماینده تهران درباره نتیجه انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی گفت: مصاحبه خانم سیاوشی درباره انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی دون شأن نمایندگی و یک انسان با اخلاق است و مطالبی که بیان شد بر اساس ذهنیات شخصی ایشان است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: من برای رأی به کاندیدای مد نظر فراکسیون امید برای تصدی ریاست کمیسیون فرهنگی هیچ توافقی با آنها نداشتم و این موضوع که قرار بوده آنها در کمیسیون تدوین آیین نامه به من رأی بدهند و در کمیسیون فرهنگی من به کاندیدای مورد حمایت آنها یعنی آقای مطهری رأی بدهم صحت ندارد.

کاتب گفت: آقای مطهری فردی ارزشمند و با لیاقت در مجلس است و رأی ندادن به ایشان به خاطر تفاوت جریان سیاسی نیست بلکه به خاطر اعتقادی است که اینجانب به آقای جمشید جعفرپور و روحیه تعاملی و اعتدالی ایشان دارم که به ایجاد وحدت و انسجام در مجلس کمک می کند.

اتفاق دوم مربوط به کمیسیون امنیت ملی است. انتخابات کمیسیون امنیت ملی بنا بود دیروز انجام شود اما یک هفته به تعویق افتاد. مجتبی ذوالنوری نماینده اصولگرای قم در این زمینه به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «آقایان فراکسیون امید سال گذشته در بحث ریاست کمیسیون امنیت ملی بین فلاحت پیشه و کواکبیان به صورت مکتوب قول، قرار گذاشته و توافق کردند که فلاحت پیشه رئیس کمیسیون در سال گذشته شود و امسال هم کواکبیان این سمت را بر عهده بگیرد؛ اما حال نمی‌دانم که آیا این دو نفر در انتخابات هفته آینده این کمیسیون شرکت می‌کنند یا خیر.»

ذوالنوری درباره نامزدی خودش و بروجردی برای ریاست این کمیسیون گفت: « اگر قرار باشد من و بروجردی برای ریاست کمیسیون کاندیدا شویم، طبیعتا عقل و اخلاق اقتضاء می‌کند که یک کدام از ما حضور یابد، اما تا کنون حرف و حدیث‌های پراکنده بوده، ولی هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.»

***

انتقاد از اظهارات وزیر نیرو

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در اظهاراتی مدعی شد چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم. سایت انتخاب با انتقاد از اردکانیان نوشت: «اینکه وزیر نیرو اصرار دارد که با وجود این «بیشتر مصرف کردن و خوردن» میزان رضایتمندی و احساس خوشبختی در ایران ‏یک صدم کشور‌های صنعتی است نیز جمله‌ای دقیق نیست. احساس رضایتمندی به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از ‏مهمترین آن‌ها وضعیت اقتصادی کشور است. کافی است به آمار‌های سازمان پزشکی قانونی نگاهی بیندازیم که مشخص می‌کند در ‏دولت روحانی و همزمان با کنترل تورم و ایجاد آرامش نسبی اقتصادی، میزان خشونت‌ها و درگیری‌ها به طور معناداری کاهش ‏یافته و البته همین ارقام با به هم ریختن اوضاع اقتصادی از سال ۹۶ و ۹۷ دوباره صعودی شده است...

فرض کنیم صحبت وزیر نیرو در مورد مصرف گرایی محقق شود و به طور مثال جامعه ایران به مواد مصرفی وارداتی ‏احساس نیاز نکند؛ آیا مشکل تحریم حل می‌شود؟ آیا آمریکا با توجه به آنچه گفته شد از تحریم ایران دست می‌کشد؟ و آیا تحریم ‏نمی تواند حتی تولید داخلی ما را با مشکل مواجه کند؟»

دولت مصوبه افزایش حقوق را وارونه اجرا می‌کند
۱۵۲ نفر از نمایندگان در خصوص افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان نامه ای به رئیس جمهور نوشته اند که به شرح ذیل است:

جناب دکتر روحانی ریاست محترم جمهور اسلامی ایران سلام و علیکم

همان طوری که استحضار دارید مجلس شورای اسلامی در تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۸ دولت را مکلف کرد که کلیه کارکنان کشوری و لشکری شاغل و بازنشسته به میزان ۴۰۰ هزار تومان و تا ۱۰ درصد حقوق آن‌ها افزایش پیدا کنند که قانونی این بود که به هر میزان حقوق بیشتر باشد افزایش پایین‌تر اعمال شود. متأسفانه در اجرای این مصوبه منویات مجلس که بر مبنای عدالت در پرداخت بود کاملاً وارونه اجرا شده است؛ به شکلی که کمترین حقوق ۱۲.۵ درصد و حقوق ۲۰ میلیونی ۱۶ درصد در نظر گرفته شده است.

خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به اعتراضات عمومی، اقدام مقتضی در رابطه با اجرای دقیق قانون اعمال گردد.

عناوین مرتبط

۲۵ خرداد ۱۳۹۸علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم
۲۱ خرداد ۱۳۹۸جهانگیری و شعار مبارزه با فساد/ کمیسیون بهداشت، معطل سفر علی نوبخت به آمریکا/ چرا کیفرخواست نجفی چندروزه صادر شد؟
۱۹ خرداد ۱۳۹۸انتقادات قالیباف از کمپین اصولگرایی/ وعده‌های انتخاباتی روحانی دروغ بود؟/ جنگ حزبی اصلاح‌طلبان درباره ماجرای نجفی
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ماجرای حضور احمدی‌نژاد در افطاری باهنر/ بحران اصلاح‌طلبان به روایت زیباکلام/ پشت پرده استعفای بطحایی
۱۳ خرداد ۱۳۹۸خرازی: خاتمی از سیاست دور شده است/ چه کسی باعث شد نجفی شهردار تهران شود؟/ اوج بی‌کفایتی مدیران فوتبال
۱۲ خرداد ۱۳۹۸پیشنهاد حجاریان برای تشکیل نیروی مقاومت صلح‌طلب!/ جزئیات دادگاه محمدرضا خاتمی برای مردم منتشر شود/ روحانی از اختیارات فعلی خود استفاده نمی‌کند

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۴۶۱۶۲۲۰:۵۰:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
اقای مطهری! چرا جناح سیاسی شما ، این قدر پرستو خیزِه؟!!
ناشناس۹۴۶۱۸۹۲۱:۱۵:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
یه نگاهی به خبرهای حدود 20 سال قبل بنداز و پرستو پرورها را پیدا میکنی.البته چون مربوط به اون جناحه صداشو در نمیارن
ناشناس۹۴۶۳۵۱۲۳:۲۵:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۰
بعد از قتل های زنجیره ای دولت اصلاحات بار دیگر نام اصلاحات به قتل مزین شد !
ناشناس۹۴۶۳۶۳۲۳:۳۹:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۰
آقایان فلاحت پیشه و کواکبیان اصلاح طلب! پست مهمی چون ریاست کمیسیون امنیت ملی گوشت قربانی نیست که به نوبت بین هم تقسیم کنید
امیر حسین سلطان/تهران۹۴۶۶۸۸۰۸:۴۸:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
بد نیست لااقل سری به آرشیو روزنامه کیهان بزنید تا از تمام و کمال وقابع مربوطه مطلع گردید و آنگاه به قضاوت بنشینید! اینقدر حافظه ها را دست کم نگیرید لطفا!
محمد۹۴۶۷۳۱۰۹:۱۲:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۱
در زمان اصلاحات قاتلین زنجیره ای دستگیر و مجازات شدند
ناشناس۹۴۶۱۹۰۲۱:۱۵:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
این جناب آقازاده جدیدا زیادی سوتی داره
ناشناس۹۴۶۶۳۴۰۸:۰۱:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۱
تحت فشاره شدیده اینروزها هم از نایب رئیسی افتاده و هم از ریاست کمیسیون فرهنگی
ناشناس۹۴۶۲۱۸۲۱:۴۳:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
ایشان اصلاح طلب است و پرستوسازی در دولت اصلاحات حربه کثیفی بود که آنگونه دیگر تکرار نشد
ناشناس۹۴۶۳۱۸۲۲:۵۹:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۰
تلاش اصلاح طلبان برای تبرئه قاتل واقعا"شرم آور است .
ناشناس۹۴۶۱۷۶۲۱:۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
حق داره عقب نشینی کنه افشاگریهایی که برادر مقتول کرد
ناشناس۹۴۶۱۸۴۲۱:۱۲:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
مطهری عین حرف قبلیش را تکرار کرده و هیچ ادعایی هم در باره پرستو بودن وی نکرده، فقط کلی گفته وجود پرستو حرام است
ناشناس۹۴۶۳۱۷۲۲:۵۷:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
بر فرض پرستو بود سزایش قتل نبود بلکه باید بدست قانون سپرده می شد.
ناشناس۹۴۶۳۲۲۲۳:۰۰:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
اگر قاتل اصلاح طلب باشه مقتول میشه خائن !!!
ناشناس۹۴۶۱۸۷۲۱:۱۳:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
متولیان دستگاه دیپلماسی کشورمان آن دو دیپلمات انگلیسی و هلندی را که گستاخانه در پارتی مختلط و فسادآلود ولنجک تهران شرکت داشتند به عنوان عنصر نامطلوب از کشورمان اخراج کند تا بفهمند اینجا مثل کشورهای مرتجع بدبخت منطقه نیست که هر غلطی خواستند بتوانند انجام دهند.
محمد۹۴۶۷۴۵۰۹:۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۲۱
مردم تو خونشون پارتی می گیرن به کسی چه ربطی داره
ناشناس۹۴۷۱۸۶۱۲:۳۰:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
مردم؟! اگه داشته باشیم گوشت میخریم ! پول پارتیمون کجا بود؟
بازنشسته۹۴۶۲۶۲۲۲:۱۷:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۰
من يك دبير بازنشسته با مدرك كأرشناسي هستم حقوق من هرچند از خط فقر پايين تر است اما جهت اطلاع نمايندگاني كه اطلاعات كافي ندارند عرض مي كنم كه ٣٦ در صد افزايش حقوق داشتم دوم اينكه من تمام مدت جنگ تحميلي در منطقه ي جنگي خدمت كردم ولي همين نمايندگان اگاه مصوبه اي را داشتند بنام افزايش حقوق منطقه جنگي كه شامل من و امثال من نشد و افرادي را در بر گرفت كه بعد از جنگ استخدام شده بودند اين مطلب را عرض كردم تا همه از درايت نمايندگاني كه تا اين زمان هم متوجه دستپخت خود نشدند باشند
کیان۹۴۶۳۰۱۲۲:۴۵:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۲۰
از سایت محترم الف خواهش میکنم امکان دانلود فیلمها و صوتها رو فراهم کنه من میخوام صوتی که تحت عنوان "اصلا مرگ بر این جامعه" رو دانلود کنم ولی ممکن نیست خواهش میکنم رسیدگی کنید
ناشناس۹۴۷۱۹۲۱۲:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۱
برای دانلود ویدیو باید اول ویدیو رو اجرا کنین بعد که پخش شد کلیک راست بزنین آیکن سیو ویدیو باز میشه رو اون بزنید دانلود میشه
ناشناس۹۴۶۳۲۰۲۲:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
مطهری نماینده شجاع مردم
ناشناس۹۴۶۴۰۳۰۰:۱۰:۲۱ ۱۳۹۸/۳/۲۱
اگر شجاع بود که حرف خود را پس نمی گرفت ! خخ
ناشناس۹۴۶۸۴۵۱۰:۲۳:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
سخنش را پس نگرفت بلکه تایید کرد. او گفت که براساس سخنان نجفی و...
ناشناس۹۴۷۱۴۰۱۲:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
نجفی این زن جوان را اغفال کرده بود و مقصر است .
ناشناس۹۴۶۴۵۳۰۰:۵۲:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲۱
خودتو مسخره کن. ضمنا از مردم مایه نذار. کار پاکان را قیاس از خود مگیر.
ناشناس۹۴۶۵۵۱۰۵:۲۹:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرت و پرت گفتن شجاعت نیست بلکه ... . ایشان بسیار پر نوسان است .
ناشناس۹۴۶۸۳۱۱۰:۱۵:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
شجاعت یعنی قدرت عذر خواهی داشته باشی نه اینکه همه چیز رو ماستمالی کنی درود بر نماینده شجاع و ازاده
ناشناس۹۴۶۳۸۲۲۳:۵۴:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۰
اصلاحات :بدون فساد نجفی: بهترین وزیر مطهری: رک گو و نترس و انتقاد پذیر
ناشناس۹۴۶۴۵۶۰۰:۵۴:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۱
حضرت امیر می فرماید: منافق هر روز خطا می کند و هر دم عذرخواهی (قابل توجه آقازاده نسبتا محترم).
ناشناس۹۴۶۴۷۱۰۱:۱۱:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
جای خالی یک مدعی العموم قاطع در تهران، جهت خواستن توضیح از علی مطهری
س.علی۹۴۶۴۸۶۰۱:۳۲:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۱
یکنفر هم که پیدا میشه بخاطر اشتباهش عذر خواهی میکنه بهش میگیم ترسو.
ناشناس۹۴۶۴۹۶۰۱:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
درود بر علی مطهری صدای رسای مردم
ناشناس۹۴۶۶۴۳۰۸:۱۰:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۲۱
درود بر مطهری و مردان و زنان حق گو و آزاد اندیش
ناشناس۹۴۷۱۵۶۱۲:۱۸:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۲۱
مردان و زنان حق گو و آزاداندیش هرگز به یک مقتول که دستش از دنیا کوتاه است تهمت نمی زنند.
ناشناس۹۴۶۶۷۲۰۸:۲۹:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرا خواهان توجیه قتل یک انسان می شوند ؟
علی۹۴۶۷۳۷۰۹:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
والله ما عقب نشینی در حرف های آقای مطهری ندیدیم ، همان حرف های قبلی رو زدن ، انگار آقای مسعود استاد اشتباه برداشت کرده اند !!!!!
ناشناس۹۴۷۱۵۸۱۲:۱۹:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ؟!
اعتمادی۹۴۶۷۸۷۰۹:۴۹:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲۱
علی آقا مطهری , جواب آقای استاد را محترمانه و مناسب داده اند , این به معنای عقب نشینی نمی باشد.
ناشناس۹۴۷۱۶۲۱۲:۲۰:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
آقای استاد باید بخاطر این تهمت که به خواهر مقتولش زدند از علی مطهری شکایت نماید.
ناشناس۹۴۶۸۴۱۱۰:۲۱:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرا شکایت نکردن تهمتی بررگتر لزین اون هم روز نامه سراسری
ناشناس۹۴۷۴۷۲۱۵:۰۳:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چقدر دنیای کثیفی‎ست این دنیای سیاست! از هر چه سیاستمداره بدم میاد.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 3. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. راز یک شعف

 6. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 7. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 8. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 9. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 10. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 11. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 12. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 13. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 14. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 15. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 16. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 17. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 18. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 19. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 22. سارق با حوصله   

 23. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 24. صحبت‌های تند نماینده مجلس خطاب به مهدی تاج: کاش نیم ساعت روی حرفت می‌ماندی

 25. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 4. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 5. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 6. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 7. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 8. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 9. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 10. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 11. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 12. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 13. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 14. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 15. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 16. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 17. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 18. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 19. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 20. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 21. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 22. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 23. ناگفته‌هایی از درگیری مسئولان وقت دانشگاه آزاد با خانواده «هادوی»  

 24. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 25. تصویری از حضور غیرمنتظره حسن روحانی در حرم امام رضا (ع)  

پربحث‌های هفته

 1. موج حمایت از راننده قانونمدار اسنپ چگونه به‌راه افتاد؟ + عکس

 2. تولد فرزند رامبد جوان در کانادا با دلار ۱۰ هزار تومانی چقدر می‌شود؟

 3. وزیر نیرو: چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم!

 4. طبق دستور قرآن مثل سایر مسلمان، مهریه را زمان عقد بگیرید و جوانان را نجات دهید

 5. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 6. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 7. به آبه امیدی نیست

 8. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 9. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 10. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 11. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 12. پرستو یا آشیانه!؟

 13. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 14. مسافر هنجارشکن یا راننده متخلف

 15. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 16. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 17. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 18. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 19. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 20. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 21. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 22. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 23. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 24. ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

 25. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

پربحث‌های امروز

 1. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 2. راز یک شعف

 3. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 4. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 5. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 6. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 7. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 8. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 9. تاج‌زاده و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا

 10. ورودی سفارت ایران در لندن توسط چند معترض مسدود شد + عکس

 11. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 12. مطهری: اموال و دارایی خود را با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای» اعلام می‌کنم

 13. شلیک به خود

 14. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

 15. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 16. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 17. انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

 18. دیدار هیئت بلندپایه حماس با وزیر اطلاعات کشورمان

 19. آخرین خبر از تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

 20. آخرین اقدامات تداوم کاهش تعهدات برجامی فردا اعلام می‌شود

 21. ۱۱ سوال اعضای مجمع تشخیص از رئیس‌جمهور درباره CFT و پالرمو

 22. آیا اقدام کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها در این دوره از مجلس به سرانجام خواهد رسید؟

 23. نماینده مجلس: وزیر راه به اعتماد مردم آتش نزند

 24. ۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا در مجلس

 25. سوال از وزیر دفاع اعلام وصول شد

پربحث‌های دیروز

 1. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 2. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 3. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 4. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 5. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 6. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 7. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 8. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 9. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 10. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 11. تهیه طرح استیضاح حجتی با ۲۰ محور و ۵۳امضا+ اسامی امضا کنندگان و متن کامل محورها

 12. ترامپ تحقیر و خاک شد

 13. فلاحت پیشه: آمریکایی‌ها به خوبی از توان دفاعی ایران آگاهی دارند/ امکان جنگ با ایران وجود ندارد

 14. واکنش مشاور دولت احمدی‌نژاد به شایعه خودکشی   

 15. کدخدایی: انتخابات ۸۸، انتخابات سالمی بود/ محمدرضا خاتمی برود حرف‌هایی که زده‌ ثابت کند، ما هم پاسخ می‌دهیم

 16. حاجی‌بابایی: باید برای مردم شغل ایجاد کرد

 17. راز وقار ایران و استراگیجی آمریکا

 18. دیدار رئیس‌جمهور با تولیت آستان قدس رضوی +عکس  

 19. لاریجانی: تحریم باعث توجه به تولید داخل شد

 20. مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان تغییر کرد

 21. رئیس جمهور در سفر غیر رسمی به مشهد سفر کرد

 22. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور منصوب شد

 23. توضیحات معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص انتخاب استاندار گلستان

 24. روحانی تاجیکستان را به مقصد کشورمان ترک کرد

 25. جلالی: راهبرد ایران در مقابل آمریکا، مقاومت است

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 7. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 8. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 9. پرونده نجفی و اصلاح طلبان

 10. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 11. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 12. واکنش کاربران به اظهارنظر وزیر نیرو/ تو مثل دولت چین کار کن، من همون تک وعده غذا هم نمی‌خورم

 13. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 14. عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

 15. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 16. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 17. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 18. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 19. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 20. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 21. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 22. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 23. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 24. ظریف: امید مردم باید به خدا و توان خودشان باشد

 25. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

آخرین عناوین