عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

گروه سیاسی الف،   3980320186 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

عقب‌نشینی علی مطهری درباره ماجرای نجفی

علی مطهری، چند روز پس از قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی یادداشتی در اینستاگرام منتشر کرد. مطهری در این یادداشت، متوجه دو نکته درباره این ماجرا شده بود: نکته اول انتقاد از عملکرد صدا و سیما در این اطلاع‌رسانی این ماجرا بود.

اما نکته دومی که مطهری به آن اشاره کرده بود به ماجرای پرستو برمی‌گشت. مطهری نوشته بود: «از اخبار رسیده و خصوصا سخنان خود آقای نجفی معلوم شد که افرادی در کشور پرستوهایی دارند که گاهی بر گرد سیاسیونی که منتقد یا مخالف به شمار می‌روند به پرواز درمی‌آورند و آنگاه فیلم و عکس تهیه می‌کنند برای بستن دهان او و حذف وی از صحنه سیاست، غافل از این که اگر این روشها در دنیا مرسوم و رایج است و مجاز شمرده می‌شود، برای یک مسلمان مجاز نیست بلکه حرام است. تجسس در امور داخلی زندگی مردم از نظر اسلام مجاز نیست حتی برای یک هدف مقدس. در اسلام برای رسیدن به یک هدف مقدس نمی‌توان از یک وسیله نامقدس استفاده کرد. نمی‌توان برای حفظ نظام از هر وسیله‌ای استفاده کرد و با آبروی مردم بازی کرد. امیدوارم ماجرای آقای نجفی نقطه شروعی برای ترک این روشها باشد.»

مطهری در این یادداشت هیچ اشاره‌ای به جنایتی که توسط نجفی انجام شد نکرده بود و مهمتر از آن اینکه تلویحا مرحوم میترا استاد را به پرستو بودن متهم کرده بود.

این اتهام با واکنش شدید مسعود استاد، برادر مرحوم همراه شد. مسعود استاد خطاب به علی مطهری نوشت: «شما که پرستوشناس بودید چرا قبل از واقعه قتل به آن افرادی که اشاره کردید در قامت نماینده شجاع مجلس با ابزاری که در اختیارتان بود مانند طرح سوال یا استیضاح، اقدام ننمودید و دختران این مرز و بوم را آگاه نکردید تا در دام شکارچیان چیره دست قرار نگیرند و برای شما نیز این ظن به وجود نیاید که مقتول پرستو بوده است؟»

بیشتر بخوانید: واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری

مسعود استاد در پایان متنش مطهری را به شکایت تهدید کرد:‌ «فرصتی سه روزه به احترام رای همشهریهای عزیز، که شما را به واسطه تبار والایتان به مجلس فرستادند، خواهم داد، تا نسبت به موضع گیری اخیرتان از موکلین داغدارتان عذرخواهی بفرمایید. در غیر اینصورت به وکالت از اولیاء دم، به جرم افتراء از شما شکایت خواهم کرد.»

ظاهرا تهدید، جواب داد و علی مطهری در عرض چند ساعت یادداشت دیگری منتشر کرد و در آن تلویحا از اتهاماتی که مطرح کرده بود، عقب‌نشینی کرد. مطهری نوشت: «درباره آن مرحومه به عنوان یک فعال سیاسی دورادور مطالبی شنیده بودم و هیچ گاه تصور منفی از قبیل پرستو بودن در خصوص ایشان نداشتم. آنچه من گفتم یک موضوع کلی بود نه صرفاً درباره شخص ایشان. به دو چیز استناد کردم، یکی تاریخچه‌ای از پرستوها در جمهوری اسلامی که در آن ایام در رسانه‌ها منتشر شد و دوم سخن خود آقای نجفی که در مصاحبه با خبرنگاران گفتند مکالمات تلفنی من شنود می‌شد و برای آن مرحومه ارسال می‌گردید. از این دو مطلب یک مطلب کلی را نتیجه گرفتم که متأسفانه در کشور ما چنین پدیده‌ای وجود دارد و البته با اسلام که استفاده از وسیله نامقدس را حتی برای هدف مقدس ممنوع می‌شمارد سازگار نیست.»

بیشتر بخوانید: پاسخ علی مطهری به برادر میترا استاد

متاسفانه باید گفت علی مطهری در اظهار نظر درباره این ماجرا -مانند اتفاقات دیگر- شتاب‌زده عمل کرده بود و همین باعث شده است از تهدید به شکایت بترسد و سرعا حرفش را پس بگیرد. یک بار استنادات مطهری را مرور کنیم: ۱- تاریخچه‌ای از پرستوها در جمهوری اسلامی ۲- اظهرات نجفی.

ناگفته پیداست صحت هیچ‌کدام از این دو ادعا بررسی نشده و هر دو می‌توانند کذب باشند. به‌خصوص ادعای نجفی که ممکن است آن را به‌عنوان توجیهی برای قتلی که مرتکب شده بیان کرده باشد. هیچ‌کس حق ندارد بر مبنای ادعاهای اثبات‌نشده قضاوتی را در رسانه‌ها مطرح کند؛ به‌خصوص آنکه آن فرد نماینده مجلس باشد.

اینچنین است که خامدستی یک سیاستمدار، کار دستش می‌دهد و باعث می‌شود سرعا از موضعش عقب‌نشینی کند؛ آن هم فقط با یک تهدید ساده.

***

دو اتفاق جالب در انتخابات کمیسیون‌های مجلس

هیئت‌رئیسه کمیسیون‌های مجلس مانند هیئت‌رئیسه مجلس هر سال تجدید می‌شود. در انتخابات امسال هیئت‌رئیسه کمیسیون‌ها دو اتفاق جالب رقم خورده است. اتفاق اول به انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون فرهنگی برمی‌گردد. در انتخابات کمیسیون فرهنگی علی مطهری که از نایب‌رئیسی مجلس بازمانده بود برای ریاست کمیسیون، داوطلب شد و با جمشید جعفرپور به رقابت پرداخت اما باز هم به مقصود نرسید و رای نیاورد.

طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی درباره این انتخابات به ایسنا گفت: روز گذشته در جریان انتخابات هیات رییسه کمیسیون فرهنگی آقایان مطهری و جعفرپور برای ریاست کمیسیون کاندیدا شدند و رقابت کردند که در نتیجه آقای جعفرپور با ۹ رای در مقابل ۸ رای آقای مطهری رییس کمیسیون فرهنگی شد.

وی افزود: با توجه به ترکیب ۱۷ نفره کمیسیون فرهنگی که یک نفر از فراکسیون مستقلین، ۸ نفر از فراکسیون ولایی و ۸نفر از فراکسیون امید هستند طبیعتا رای یک نماینده مستقل یعنی آقای کاتب در انتخابات کمیسیون تعیین کننده است. طبق اعلام هیات رییسه فراکسیون مستقلین ایشان قول داده بود که برای ریاست کمیسیون فرهنگی به آقای مطهری رای بدهد اما این کار را نکرد.

غلامرضا کاتب نیز در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: من هیچ توافقی در این باره نه با فراکسیون امید نه با فراکسیون ولایی داشتم و بر اساس اعتقاد خودم رای دادم. کاتب همچنین گفت که برای ریاست کمیسیون فرهنگی به جمشید جعفرپور رای داده است.

البته غلاﻣﺮﺿﺎ ﻛﺎﺗﺐ در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به مصاحبه اخیر طیبه سیاوشی  نماینده تهران درباره نتیجه انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی گفت: مصاحبه خانم سیاوشی درباره انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی دون شأن نمایندگی و یک انسان با اخلاق است و مطالبی که بیان شد بر اساس ذهنیات شخصی ایشان است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: من برای رأی به کاندیدای مد نظر فراکسیون امید برای تصدی ریاست کمیسیون فرهنگی هیچ توافقی با آنها نداشتم و این موضوع که قرار بوده آنها در کمیسیون تدوین آیین نامه به من رأی بدهند و در کمیسیون فرهنگی من به کاندیدای مورد حمایت آنها یعنی آقای مطهری رأی بدهم صحت ندارد.

کاتب گفت: آقای مطهری فردی ارزشمند و با لیاقت در مجلس است و رأی ندادن به ایشان به خاطر تفاوت جریان سیاسی نیست بلکه به خاطر اعتقادی است که اینجانب به آقای جمشید جعفرپور و روحیه تعاملی و اعتدالی ایشان دارم که به ایجاد وحدت و انسجام در مجلس کمک می کند.

اتفاق دوم مربوط به کمیسیون امنیت ملی است. انتخابات کمیسیون امنیت ملی بنا بود دیروز انجام شود اما یک هفته به تعویق افتاد. مجتبی ذوالنوری نماینده اصولگرای قم در این زمینه به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «آقایان فراکسیون امید سال گذشته در بحث ریاست کمیسیون امنیت ملی بین فلاحت پیشه و کواکبیان به صورت مکتوب قول، قرار گذاشته و توافق کردند که فلاحت پیشه رئیس کمیسیون در سال گذشته شود و امسال هم کواکبیان این سمت را بر عهده بگیرد؛ اما حال نمی‌دانم که آیا این دو نفر در انتخابات هفته آینده این کمیسیون شرکت می‌کنند یا خیر.»

ذوالنوری درباره نامزدی خودش و بروجردی برای ریاست این کمیسیون گفت: « اگر قرار باشد من و بروجردی برای ریاست کمیسیون کاندیدا شویم، طبیعتا عقل و اخلاق اقتضاء می‌کند که یک کدام از ما حضور یابد، اما تا کنون حرف و حدیث‌های پراکنده بوده، ولی هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.»

***

انتقاد از اظهارات وزیر نیرو

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در اظهاراتی مدعی شد چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم. سایت انتخاب با انتقاد از اردکانیان نوشت: «اینکه وزیر نیرو اصرار دارد که با وجود این «بیشتر مصرف کردن و خوردن» میزان رضایتمندی و احساس خوشبختی در ایران ‏یک صدم کشور‌های صنعتی است نیز جمله‌ای دقیق نیست. احساس رضایتمندی به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از ‏مهمترین آن‌ها وضعیت اقتصادی کشور است. کافی است به آمار‌های سازمان پزشکی قانونی نگاهی بیندازیم که مشخص می‌کند در ‏دولت روحانی و همزمان با کنترل تورم و ایجاد آرامش نسبی اقتصادی، میزان خشونت‌ها و درگیری‌ها به طور معناداری کاهش ‏یافته و البته همین ارقام با به هم ریختن اوضاع اقتصادی از سال ۹۶ و ۹۷ دوباره صعودی شده است...

فرض کنیم صحبت وزیر نیرو در مورد مصرف گرایی محقق شود و به طور مثال جامعه ایران به مواد مصرفی وارداتی ‏احساس نیاز نکند؛ آیا مشکل تحریم حل می‌شود؟ آیا آمریکا با توجه به آنچه گفته شد از تحریم ایران دست می‌کشد؟ و آیا تحریم ‏نمی تواند حتی تولید داخلی ما را با مشکل مواجه کند؟»

دولت مصوبه افزایش حقوق را وارونه اجرا می‌کند
۱۵۲ نفر از نمایندگان در خصوص افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان نامه ای به رئیس جمهور نوشته اند که به شرح ذیل است:

جناب دکتر روحانی ریاست محترم جمهور اسلامی ایران سلام و علیکم

همان طوری که استحضار دارید مجلس شورای اسلامی در تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۸ دولت را مکلف کرد که کلیه کارکنان کشوری و لشکری شاغل و بازنشسته به میزان ۴۰۰ هزار تومان و تا ۱۰ درصد حقوق آن‌ها افزایش پیدا کنند که قانونی این بود که به هر میزان حقوق بیشتر باشد افزایش پایین‌تر اعمال شود. متأسفانه در اجرای این مصوبه منویات مجلس که بر مبنای عدالت در پرداخت بود کاملاً وارونه اجرا شده است؛ به شکلی که کمترین حقوق ۱۲.۵ درصد و حقوق ۲۰ میلیونی ۱۶ درصد در نظر گرفته شده است.

خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به اعتراضات عمومی، اقدام مقتضی در رابطه با اجرای دقیق قانون اعمال گردد.

عناوین مرتبط

۳ شهریور ۱۳۹۸نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت
۲ شهریور ۱۳۹۸تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم
۳۰ مرداد ۱۳۹۸تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی
۲۸ مرداد ۱۳۹۸واکنش‌ها به نامه دیروز آیت‌الله آملی‌لاریجانی/ ماجرای ویلاسازی برخی قضات و کارکنان دادگستری/اظهارنظر عجیب وکیل سابق نجفی/بی گناهی مازیار ابراهیمی تائید شد
۲۷ مرداد ۱۳۹۸نامه زاکانی به رئیسی درباره تبانی طبری با برخی چهره‌های امنیتی‌/ اصولگرایان برنامه‌ای برای تخریب آملی لاریجانی دارند؟/ احمد عراقچی: من دستور رئیس‌جمهور را اجرا کردم
۲۶ مرداد ۱۳۹۸واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی
۲۳ مرداد ۱۳۹۸پشت پرده فرار متهم اخلال در بازار ارز از کشور/ دلیل دستگیری حسن عباسی/ اختلاف میان نهادهای امنیتی چگونه باید حل شود؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۴۶۱۶۲۲۰:۵۰:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
اقای مطهری! چرا جناح سیاسی شما ، این قدر پرستو خیزِه؟!!
ناشناس۹۴۶۱۸۹۲۱:۱۵:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
یه نگاهی به خبرهای حدود 20 سال قبل بنداز و پرستو پرورها را پیدا میکنی.البته چون مربوط به اون جناحه صداشو در نمیارن
ناشناس۹۴۶۳۵۱۲۳:۲۵:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۰
بعد از قتل های زنجیره ای دولت اصلاحات بار دیگر نام اصلاحات به قتل مزین شد !
ناشناس۹۴۶۳۶۳۲۳:۳۹:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۰
آقایان فلاحت پیشه و کواکبیان اصلاح طلب! پست مهمی چون ریاست کمیسیون امنیت ملی گوشت قربانی نیست که به نوبت بین هم تقسیم کنید
امیر حسین سلطان/تهران۹۴۶۶۸۸۰۸:۴۸:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
بد نیست لااقل سری به آرشیو روزنامه کیهان بزنید تا از تمام و کمال وقابع مربوطه مطلع گردید و آنگاه به قضاوت بنشینید! اینقدر حافظه ها را دست کم نگیرید لطفا!
محمد۹۴۶۷۳۱۰۹:۱۲:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۱
در زمان اصلاحات قاتلین زنجیره ای دستگیر و مجازات شدند
ناشناس۹۴۶۱۹۰۲۱:۱۵:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
این جناب آقازاده جدیدا زیادی سوتی داره
ناشناس۹۴۶۶۳۴۰۸:۰۱:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۱
تحت فشاره شدیده اینروزها هم از نایب رئیسی افتاده و هم از ریاست کمیسیون فرهنگی
ناشناس۹۴۶۲۱۸۲۱:۴۳:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
ایشان اصلاح طلب است و پرستوسازی در دولت اصلاحات حربه کثیفی بود که آنگونه دیگر تکرار نشد
ناشناس۹۴۶۳۱۸۲۲:۵۹:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۲۰
تلاش اصلاح طلبان برای تبرئه قاتل واقعا"شرم آور است .
ناشناس۹۴۶۱۷۶۲۱:۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
حق داره عقب نشینی کنه افشاگریهایی که برادر مقتول کرد
ناشناس۹۴۶۱۸۴۲۱:۱۲:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۲۰
مطهری عین حرف قبلیش را تکرار کرده و هیچ ادعایی هم در باره پرستو بودن وی نکرده، فقط کلی گفته وجود پرستو حرام است
ناشناس۹۴۶۳۱۷۲۲:۵۷:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
بر فرض پرستو بود سزایش قتل نبود بلکه باید بدست قانون سپرده می شد.
ناشناس۹۴۶۳۲۲۲۳:۰۰:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
اگر قاتل اصلاح طلب باشه مقتول میشه خائن !!!
ناشناس۹۴۶۱۸۷۲۱:۱۳:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
متولیان دستگاه دیپلماسی کشورمان آن دو دیپلمات انگلیسی و هلندی را که گستاخانه در پارتی مختلط و فسادآلود ولنجک تهران شرکت داشتند به عنوان عنصر نامطلوب از کشورمان اخراج کند تا بفهمند اینجا مثل کشورهای مرتجع بدبخت منطقه نیست که هر غلطی خواستند بتوانند انجام دهند.
محمد۹۴۶۷۴۵۰۹:۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۲۱
مردم تو خونشون پارتی می گیرن به کسی چه ربطی داره
ناشناس۹۴۷۱۸۶۱۲:۳۰:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
مردم؟! اگه داشته باشیم گوشت میخریم ! پول پارتیمون کجا بود؟
بازنشسته۹۴۶۲۶۲۲۲:۱۷:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۰
من يك دبير بازنشسته با مدرك كأرشناسي هستم حقوق من هرچند از خط فقر پايين تر است اما جهت اطلاع نمايندگاني كه اطلاعات كافي ندارند عرض مي كنم كه ٣٦ در صد افزايش حقوق داشتم دوم اينكه من تمام مدت جنگ تحميلي در منطقه ي جنگي خدمت كردم ولي همين نمايندگان اگاه مصوبه اي را داشتند بنام افزايش حقوق منطقه جنگي كه شامل من و امثال من نشد و افرادي را در بر گرفت كه بعد از جنگ استخدام شده بودند اين مطلب را عرض كردم تا همه از درايت نمايندگاني كه تا اين زمان هم متوجه دستپخت خود نشدند باشند
کیان۹۴۶۳۰۱۲۲:۴۵:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۲۰
از سایت محترم الف خواهش میکنم امکان دانلود فیلمها و صوتها رو فراهم کنه من میخوام صوتی که تحت عنوان "اصلا مرگ بر این جامعه" رو دانلود کنم ولی ممکن نیست خواهش میکنم رسیدگی کنید
ناشناس۹۴۷۱۹۲۱۲:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۱
برای دانلود ویدیو باید اول ویدیو رو اجرا کنین بعد که پخش شد کلیک راست بزنین آیکن سیو ویدیو باز میشه رو اون بزنید دانلود میشه
ناشناس۹۴۶۳۲۰۲۲:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
مطهری نماینده شجاع مردم
ناشناس۹۴۶۴۰۳۰۰:۱۰:۲۱ ۱۳۹۸/۳/۲۱
اگر شجاع بود که حرف خود را پس نمی گرفت ! خخ
ناشناس۹۴۶۸۴۵۱۰:۲۳:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
سخنش را پس نگرفت بلکه تایید کرد. او گفت که براساس سخنان نجفی و...
ناشناس۹۴۷۱۴۰۱۲:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
نجفی این زن جوان را اغفال کرده بود و مقصر است .
ناشناس۹۴۶۴۵۳۰۰:۵۲:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲۱
خودتو مسخره کن. ضمنا از مردم مایه نذار. کار پاکان را قیاس از خود مگیر.
ناشناس۹۴۶۵۵۱۰۵:۲۹:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرت و پرت گفتن شجاعت نیست بلکه ... . ایشان بسیار پر نوسان است .
ناشناس۹۴۶۸۳۱۱۰:۱۵:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
شجاعت یعنی قدرت عذر خواهی داشته باشی نه اینکه همه چیز رو ماستمالی کنی درود بر نماینده شجاع و ازاده
ناشناس۹۴۶۳۸۲۲۳:۵۴:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۰
اصلاحات :بدون فساد نجفی: بهترین وزیر مطهری: رک گو و نترس و انتقاد پذیر
ناشناس۹۴۶۴۵۶۰۰:۵۴:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۱
حضرت امیر می فرماید: منافق هر روز خطا می کند و هر دم عذرخواهی (قابل توجه آقازاده نسبتا محترم).
ناشناس۹۴۶۴۷۱۰۱:۱۱:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
جای خالی یک مدعی العموم قاطع در تهران، جهت خواستن توضیح از علی مطهری
س.علی۹۴۶۴۸۶۰۱:۳۲:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۱
یکنفر هم که پیدا میشه بخاطر اشتباهش عذر خواهی میکنه بهش میگیم ترسو.
ناشناس۹۴۶۴۹۶۰۱:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
درود بر علی مطهری صدای رسای مردم
ناشناس۹۴۶۶۴۳۰۸:۱۰:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۲۱
درود بر مطهری و مردان و زنان حق گو و آزاد اندیش
ناشناس۹۴۷۱۵۶۱۲:۱۸:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۲۱
مردان و زنان حق گو و آزاداندیش هرگز به یک مقتول که دستش از دنیا کوتاه است تهمت نمی زنند.
ناشناس۹۴۶۶۷۲۰۸:۲۹:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرا خواهان توجیه قتل یک انسان می شوند ؟
علی۹۴۶۷۳۷۰۹:۱۴:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
والله ما عقب نشینی در حرف های آقای مطهری ندیدیم ، همان حرف های قبلی رو زدن ، انگار آقای مسعود استاد اشتباه برداشت کرده اند !!!!!
ناشناس۹۴۷۱۵۸۱۲:۱۹:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی ؟!
اعتمادی۹۴۶۷۸۷۰۹:۴۹:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲۱
علی آقا مطهری , جواب آقای استاد را محترمانه و مناسب داده اند , این به معنای عقب نشینی نمی باشد.
ناشناس۹۴۷۱۶۲۱۲:۲۰:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۱
آقای استاد باید بخاطر این تهمت که به خواهر مقتولش زدند از علی مطهری شکایت نماید.
ناشناس۹۴۶۸۴۱۱۰:۲۱:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چرا شکایت نکردن تهمتی بررگتر لزین اون هم روز نامه سراسری
ناشناس۹۴۷۴۷۲۱۵:۰۳:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۱
چقدر دنیای کثیفی‎ست این دنیای سیاست! از هر چه سیاستمداره بدم میاد.

پربحث‌های امروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 3. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 4. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 5. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 6. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 7. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 8. اولین تصویر از مزدک میرزایی در لندن  

 9. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 10. حضور بانوان در ورزشگاه برای بازی‌های ملی قطعی شد

 11. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 12. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 13. تعطیلات کشور را ساماندهی کنید

 14. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 15. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 16. بازداشت عوامل پروژه‌های کشف حجاب علینژاد + فیلم

 17. حرکت عجیب نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 18. حضور «فریدون احمدی» و «محمد عزیزی» در جلسه علنی مجلس

 19. وزیر اطلاعات: نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شد/ ترامپ دچار تشویش فکری است

 20. واژگونی کامیون در کارگاه ساختمانی  

 21. بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است

 22. ترامپ از توافق تجاری ۷ میلیارد دلاری با ژاپن خبر داد

 23. جدیت استراماچونی و گفت‌وگوی غفوری با بازیکنان

 24. دولت با تشکیل مرکز ملی مالکیت فکری موافقت کرد

 25. نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 3. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 4. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 5. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 6. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 7. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 8. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 9. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 10. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 11. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 12. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 13. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 14. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 15. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 16. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 17. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 18. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 19. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 20. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 21. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 22. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 23. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 24. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 25. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

پربحث‌های هفته

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 10. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 11. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 12. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 13. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 14. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 15. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 16. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 19. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 20. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 21. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 22. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 23. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 24. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 25. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

پربحث‌های امروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 3. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 4. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 5. حضور «فریدون احمدی» و «محمد عزیزی» در جلسه علنی مجلس

 6. وزیر اطلاعات: نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شد/ ترامپ دچار تشویش فکری است

 7. نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

 8. جزئیات نشست مشترک نمایندگان با رئیس قوه‌ قضائیه

 9. بررسی حادثه پادگان بیشه کلا در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

 10. ظریف: چین به مهم‌ترین شریک تجاری ایران تبدیل شده

 11. دریادار تنگسیری: دشمن را حتی در حوضچه‌ها رصد می‌کنیم

 12. سفر آسیایی ظریف از امروز

 13. پاسخ موسوی به واکنش دولت آمریکا در پی تحریم بنیاد FDD

 14. مسابقه دولت روحانی با هاشمی در تورم

 15. دانشجویان زنجانی خطاب به نمایندگان بازداشتی: بازداشت شما لکه سیاهی بر آبرو و اعتبار زنجان بود

 16. هشدار حاجی‌دلیگانی به وزیر کشور

 17. مشاور فرمانده معظم کل قوا: ظریف مواضع ایران را بیان و سپاه آنها را عملیاتی می‌کند

 18. قانون مدیریت بحران کشور به رئیس‌جمهور ابلاغ شد

 19. ظریف دانشیار دانشکده شد

 20. مخالفت مجلس با جلسه غیرعلنی برای بررسی بازداشت دو نماینده

 21. ربیعی: دشمنان می‌خواهند روان جامعه را برهم بزنند

 22. واکنش متفاوت پزشکیان به بازداشت دو نماینده مجلس

 23. کارت بسیج برای نمایندگان مجلس صادر شد

 24. آ‌ذری جهرمی: برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌ریزی نکرده‌ام/ برای رفع فیلتر توییتر تلاش‌ می‌کنیم

 25. نوبندگانی: سه نماینده در پرونده سایپا نقش داشتند/ فقط دو نفر دستگیر شدند

پربحث‌های دیروز

 1. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 2. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 3. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 4. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 5. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 6. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 7. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 8. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 9. ربیعی: فشار امروز به ایران در فروش نفت با دوره مصدق قابل مقایسه است/ دهک‌های پایین حال و روز خوشی ندارند

 10. مجلس از زنگنه شکایت می‌کند

 11. اسدالله لاجوردی که بود و چرا ترور شد؟

 12. بازداشت دختر فرمانده اسبق ارتش تکذیب شد

 13. موسویان: رهبری مخالف جنگ با طالبان بود/ هیچ ایرانی وطن پرستی در شرایط کنونی با آمریکا مذاکره نمی‌کند/ برجام جیغ اسرائیل را در آورد

 14. فرمانده سپاه: امنیت خلیج فارس در دست ایران است

 15. وزیر کشور: مدیران کشور وجدان خود را ملاک کار قرار دهند

 16. تحلیل باهنر از مجادله روسای سابق دستگاه قضا و دستگیری پوری حسینی

 17. وزیر علوم: حوزه آموزش عالی کشور نیازمند ساماندهی است

 18. نامه سرگشاده بسیج دانشجویی به نمایندگان بازداشتی

 19. واکنش محسن رضایی به ادعای برخی در مورد ارتباط وقایع دیماه 96 با تحریم ترامپ

 20. روزنامه «قانون» رفع توقیف شد

 21. سامانى معاون هماهنگى وزارت کشور شد

 22. رئیسی: سرنگون‌سازی پهپاد آمریکایی توانمندی ایران را نشان داد

 23. منتجب‌نیا: اصلاح‌طلبان اصلاح را از خودشان شروع کنند

 24. حجت‌الاسلام رمضانی با رهبر انقلاب دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت شد

 25. رئیس‌جمهور ۲ قانون را برای اجرا ابلاغ کرد

پربحث‌های هفته

 1. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 4. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 5. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 6. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 7. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 8. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 11. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 12. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 13. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 14. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 15. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 16. واکنش نماینده مجلس به بازداشتش

 17. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 18. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 19. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 20. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 21. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 22. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 23. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 24. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 25. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

آخرین عناوین