ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

گروه اقتصادی الف،   3980319018 ۵۳ نظر، ۴ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و اقتصاددان‌های حوزه سلامت، افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی منجر به ورشکستگی بیشتر سازمان بیمه سلامت و سازمان تأمین اجتماعی خواهد شد و افزایش هزینه‌های مردم را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش الف، مطابق قانون در آغاز هر سال با پیشنهاد وزارت بهداشت و تائید هیئت دولت، نرخ تعرفه‌های خدمات درمانی تعین و ابلاغ می‌شود. در این راستا، ۲۸ اسفند ۹۷ تعرفه‌های خدمات درمانی سال ۹۸ به تصویب هیئت دولت رسید و از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شد.

طبق تعرفه‌های جدید، نرخ خدمات تشخیصی درمانی بخش دولتی و خصوصی به ترتیب دارای افزایش ۱۰ و ۱۳ درصدی بود. به دنبال ابلاغ تعرفه‌های جدید، سیلی از انتقادات و اعتراضات روانه دولت و وزارت بهداشت شد. در همین راستا، محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت و افزایش ۴۰ درصدی آن به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد.

تجمع اعتراض‌ آمیز پزشکان برای افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

به دنبال اعتراض سازمان نظام پزشکی کشور، گروهی از پزشکان تجمع اعتراض‌آمیزی برگزار کردند و با بیان اینکه تعرفه و سرانه‌های درمان غیر واقعی است، خواستار افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی شدند. البته درخواست‌های دیگری هم از سوی پزشکان مطرح شد. درخواست‌های از این جنس که «تعرفه پزشکان با دلار محاسبه و پرداخت شود»، «ویزیت زیر ۴۰ هزار تومان توهین به جامعه پزشکی است»، «شورای عالی بیمه حق تعیین تعرفه‌ها را ندارد»، «کاهش تعرفه‌ها مهاجرت پزشکان را به دنبال دارد».

این پایان کار نبود و در ادامه اعتراضات جامعه پزشکی به تعرفه‌های تشخیصی درمانی سال ۹۸، جمعی از مدیران گروه‌های پزشکی و فعالان مستقل جامعه پزشکی با حضور در دیوان عدالت اداری، شکایت خود را در باب تعیین ناعادلانه تعرفه‌های تشخیصی درمانی سال ۹۸، تسلیم این دیوان کردند.

وزیر بهداشت: پزشکان به دنبال منفعت طلبی نباشند

شکایت پزشکان به دیوان عدالت اداری درحالی بود که پیش‌تر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با باین اینکه ملاک ما در تعین تعرفه‌ها اعلام شده و افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی را تحمل نخواهیم کرد، گفته بود: «در تعیین تعرفه‌ها قرار بر این شد که به گونه‌ای عمل شود تا فشار زیادی به مردم وارد نشود. قرار شد پزشکان دنبال منفعت نباشند و ضرر هم نکنند، پیشگامان جامعه پزشکی هم با ما همراهی کردند».

افزایش ۱۲۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی در جریان طرح تحول سلامت

اعتراض پزشکان به تعرفه‌های خدمات درمانی و درخواست افزایش ۴۰ درصدی آن درحالی است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در جریان اجرای طرح تحول سلامت، تعرفه خدمات درمانی افزایش زیادی داشته و همین امر سبب افزایش هزینه ‏های بخش درمان شده است. با اجرای طرح تحول سلامت به واسطه افزایش ضریب تعرفه خدمات پزشکی (k)، قیمت خدمات درمانی، حداقل ۲.۲ برابر شد. مجموع دستمزد پرداختی به پزشکان هم در سال ۹۵ نیز نسبت به سال ۹۲، سه و نیم برابر گردید.

مخالفت نمایندگان مجلس با افزایش تعرفه‌های پزشکان

پافشاری پزشکان به افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی با واکنش تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه شد. در همین راستا، علی وقف‌چی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه درخصوص اعتراض پزشکان به تعرفه‌های درمانی سال ۹۸ و درخواست افزایش ۴۰ درصدی آن گفت: «حقوق کارمندان و کارگران افزایش ۱۰ درصدی داشته است. پزشکانی که به دنبال افزایش تعرفه‌ها و حقوق دلاری هستند بروند و در کشورهای خارجی طبابت کنند».

حسن لطفی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم با باین اینکه تعرفه‌های خدمات درمانی باید کنترل شود اظهار داشت: «پزشکان نباید توقعاتشان به این میزان بالا باشد. در حال حاضر مردم در شرایط سخت اقتصادی بر سر می‌برند. قرار نیست دولت صرفاً تأمین کننده منافع پزشکان باشد. پزشکان وضعیت خود را با کشورهای همسایه مقایسه کنند و ببینند آنجا پزشک‌ها چقدر درآمد دارند».

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اعتراض به درخواست پزشکان گفت: «افزایش ۱۰ درصدی هم برای مردم زیاد است و بسیاری از بیماران توان پرداخت آن را ندارند. پزشکان درآمد کافی دارند و نباید اعتراض کنند».

حسن کامران، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس هم با بیان اینکه افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌های درمانی سال ۹۸ منطقی است گفت: «در شرایط فعلی که دولت و مردم در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند، افزایش تعرفه‌های درمانی به صلاح نیست. پزشکان درآمد بالایی دارند و نباید معترض باشند».

ورشکستگی بیمه‌ها با افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و اقتصاددان‌های حوزه سلامت، افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی منجر به ورشکستگی بیشتر سازمان بیمه سلامت و سازمان تأمین اجتماعی خواهد شد و افزایش هزینه‌های مردم را به دنبال خواهد داشت. باید توجه داشت که بیش از ۷۵ درصد بار مالی افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی متوجه دو بیمه‌گذار بزرگ، یعنی سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت می‌شود.

درحال حاضر هم سازمان تأمین اجتماعی میلیاردها تومان بابت صورت حساب‌ها به دانشگاه علوم پزشکی، داروخانه‌ها و پاراکلینیک‌ها بدهکار است. با توجه به موارد گفته شده، بدیهی است که افزایش تعرفه‌های درمانی سال 98 در شرایط فعلی به صلاح نیست و هزینه‌های زیادی را هم متحمل کشور خواهد کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

مصطفي۹۴۱۸۸۹۰۷:۱۴:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
كليدي كه تو دست ماست هم ميتونه در ها رو قفل كنه و هم ميتونه در ها رو باز كنه سياست و منافع و فكر و تجربه و خلاقيت و ابتكار ماست كه درها رو باز كنيم يا ببنديم
ناشناس۹۴۲۳۰۸۱۱:۱۶:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
همین هایی که به پزشکان بد و بیراه می گویند، موقعی که خودشان یا بستگانشان مریض می شوند به پای پزشکان می افتند.
ناشناس۹۴۲۷۹۸۱۳:۵۸:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اگر پزشک خارجی بیاید مجبور نیستیم نگران حان بیمارمان وطمع پزشک بیسواد و طمعکار باشیم
ناشناس۹۴۲۹۳۰۱۴:۳۸:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
پزشک افغانستان هم نمیاد برا ۱۰۰۰ دلار.ویزیت ۴ هزارتومنی به دهنت مزه کرده که درخواست پزشک خارجی‌با ویزیت ۱۰۰ دلاری میکنی
ناشناس۹۴۲۹۸۰۱۴:۵۴:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
لیاقتت همان پزشک هندی و بنگلادشی است که زبانت را هم نمی فهمند.
ناشناس۹۴۱۸۹۳۰۷:۱۵:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
وقتی یک آرایشگر مرد که دیپلم هم ندارد برای 15-10 دقیقه قیچی کردن موی سر، 30-40 هزار تومان طلب می کند، آیا درست است انتظار داشت که به یک پزشک متخصص که سال ها درس خوانده و امتحان داده ، برای 20 دقیقه معاینه بیماری که از درد به خود می پیچد، 40 هزار تومان داده شود؟
ناشناس۹۴۲۲۹۵۱۱:۱۰:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
پزشک باید در راه خدا کار کنه.اصلا اون 40 تومن هم زیاده
ناشناس۹۴۲۷۵۰۱۳:۴۷:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
تو حاضری در راه خدا کار کنی و از یک قرونت بگذری؟؟؟
ناشناس۹۴۲۴۹۵۱۲:۱۸:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اون دکتری رو که بیست دقیقه ویزیت می کنه رو نشون بدید ما خوشحال بشیم دولت باید جامعه پزشکی رو کنترل کنه واقعا مشکل ساز شدن
ناشناس۹۴۲۷۶۵۱۳:۴۹:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
همه مثل هم نیستند. اکثریت پزشکان انسان واقعی هستند و چون با مرگ و حیات انسانها سروکار دارند، خدا باور و با وجدان هستند.
ناشناس۹۴۲۵۱۳۱۲:۲۷:۵۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دکتر ها یک دقیقه هم وقت نمیگذارند
ناشناس۹۴۱۸۹۴۰۷:۱۷:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
پرروتر از این قشر، توی جامعه وجود نداره
ناشناس۹۴۲۱۲۲۱۰:۰۷:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
پر رو شما دلال ها و کم فروش ها هستین.
ناشناس۹۴۲۱۴۰۱۰:۱۲:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
ویزیت پزشک متخصص در هیچ کشوری حتی کشیورهای قحطی زده که درامد سرانه کمتر از ایران دارند زیر 50 دلار نیست.چی میخوایید از جون پزشکا؟
ناشناس۹۴۲۱۶۴۱۰:۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
این ادبیات سخیف رو فقط انسان های بیکار فضای مجازیی بکار میبرن.اگرنه من خود به شخصه هرگز ندیدم که یک ادم متشخص به پزشکا حسودی کنه یا فحش بده
ناشناس۹۴۲۱۷۵۱۰:۲۳:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
من نمیگم پزشکا خوبن ولی وقتی از سبزی فروش سر کوچه بگیر تا اون مدیر بالایی همه در حال کلاه گذاشتن سر همدیگه هستند موندم چرا اینوسط فقی به پزشکا گیر دادن!!!چه علتی میتونه داشته باشه جز عقده ی پزشک شدن؟
پزشک۹۴۲۲۱۳۱۰:۳۹:۴۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
خدا رو شکر از ایران رفتم.اینجا درامدم چند برابر و استرس و کارم بسیار کمتره.نزد مردم هم احترام و عزت بسیار دارم.
ناشناس۹۴۲۲۸۹۱۱:۰۸:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دروغ نگو. اونجا مسئولییت ده برابر اینجاست، مدرک تحصیلیت رو قبول ندارند و دوباره باید بیشتر درسها رو بخونی و امتحان بدی و اینکه درآمد پزشک در اونجا خیلی با سایر اشخاص تفاوتی نداره.
ناشناس۹۴۲۸۹۱۱۴:۲۴:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دروغ نمیگم داداش. مدرکم رو نمیگم فورا تایید کردن.حدود ۱ سال زمان برد ولی ارزشش رو داشت.
استاد دانشگاه ملی۹۴۲۳۱۴۱۱:۱۹:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
چه بهتر رفتی. جات همونجاست. اگه کمترین اشتباهی کنی تمام دارایهایت را میگیرند و مجبوری برگردی و دوباره از اینجا شروع کنی البته اگر زندان نیوفتی. اکثر پزشکان سواد ندارن.
ناشناس۹۴۲۴۱۶۱۱:۵۲:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
خدارو شکر که شما از ایران رفتید، الحمدلله
ناشناس۹۴۲۹۰۰۱۴:۲۷:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
من هم خدا رو شکر میکنم که از دست شماها راحت شدم.آینده طبابت ایران بسیار سیاهه.عرصه رو به حدی بر پزشکان تنگ کردین که هر کسی سواد داشته باشه میره هر کسی هم نتونه نمیره.شما مردم میمونین با یک مشت پزشک سهمیه ای بی سواد.
ناشناس۹۴۱۸۹۸۰۷:۱۸:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
تعمیرکاران، آرایشگران زنانه و مردانه و..... بدون حساب و کتاب پول دریافت می کنند. چرا کسی به آنها گیر نمی دهد؟ همه هم و غم خود را برای پزشکان گذاشته اید؟
ناشناس۹۴۲۳۹۲۱۱:۴۶:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
چون نصف بودجه ی عمومی دولت به آرایشگران زنانه و مردانه پرداخت نمیشه، بلکه به پزشکان پرداخت میشه عزیزم
امجد۹۴۲۴۰۶۱۱:۵۰:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
چون اون ها از بيت المال و ماليات مردم پول نميگيرن،شما هم برو بخش خصوصي هر چي ميخواي بگير ،بخش دولتي بايد مثل بقيه كاركنان دولت باشه
ناشناس۹۴۱۹۲۴۰۸:۰۵:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
پزشکان سیری ناپذیر.
ناشناس۹۴۱۹۳۳۰۸:۲۱:۳۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
حالا خوبه يه تشخيص بيماري درست وحسابي هم ندارن طلبكار هم هستن الكي ويزيت ميگيرن بيمار خوب هم نميشه
سلیمی۹۴۱۹۳۶۰۸:۲۳:۴۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
طرح غیرکارشناسی و انتخاباتی تحول سلامت بعد از کارکردش در انتخابات۹۶ کاملا رها و‌ ورشکسته شده و بیمه ها را هم به خاک سیاه نشاند
ناشناس۹۴۱۹۴۳۰۸:۳۰:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دولت بابت تعهدات خود حدود 180 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است. این در حالی است که تنها از 30 درصد دستمزد که شامل حق بیمه است دولت 3 درصد پرداخت می کند که نمی کند ولی کارفرمایان که با پرداخت 20 و 23 درصد دستمزد بابت حق بیمه کارگران خود هیچ حقی در انتخاب مدیریت عالی آن سازمان ندارند. و تنها یک نماینده در هیات امنا برای خالی نبودن عریضه دارند. اگر دولت تعهدات خود را عملی کند بیمه ها به مشکل بر نمی خورند
ناشناس۹۴۱۹۶۶۰۸:۴۳:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
یعنی تیتر از این سخیف تر ندیده بودم همه می دانند که اختلاسها و سوء مدیریتها باعث ورشکستگی بیمه ها می شود نه افزایش تعرفه که هر سال اتفاق می افتد.
مانی۹۴۲۰۶۳۰۹:۴۲:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
چرا فکر میکنید شما مترادف همه هستید؟؟!!
ناشناس۹۴۲۰۲۴۰۹:۲۰:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
کمتر چپاول کنند..وقتی دولت 30 در صد حقوق گارکر را بابت بیمه می گیرد چرا باید ورشگسته شود...کجای دنیا شما 30 در صد در ماه بابت بیمه می دهید...عملا دولت در حقوق کارگر با او شریک است...بدون هیچ امتیازی بابت بیمه..فقط قرض سرماخوردگی را شامل میشود و آن هم 1000 تومان..
ناشناس۹۴۲۰۳۱۰۹:۲۳:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
شما انگار دست از سر پزشکان بر نمی دارید.
ناشناس۹۴۲۱۹۸۱۰:۳۲:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دوست عزیز مطمئن باش این پروژه پزشک سیتزی ادامه خواهد داشت تا وقتی که پزشکی به سرنوشت سایر رشته ها دچار بشه.
m۹۴۲۲۶۸۱۱:۰۳:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
متاسفانه 99درصد پزشکان بی انصاف شدن.همش پولی شدن.دیکه وجدان کاری وخدمت به مریض ندارن.
علی۹۴۲۰۶۱۰۹:۴۰:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
برخی از پزشکان وقتی می بینند مریض بیمه تکمیلی دارد هزینه های زیادی می تراشند که به اذعان پزشکان متعهد و دلسوز نیاز به این هزینه ها نیست در نتیجه باعث ورشکستگی بیمه های تکمیلی و نهایتا فشار بر بیمه گزاران می شود.
ناشناس۹۴۲۰۶۴۰۹:۴۲:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
به هر حال که الان دوباره بازار زیرمیزی داره داغ میشه
ناشناس۹۴۲۰۷۵۰۹:۴۶:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
پزشکان یک مافیای خودخواه و خودشیفته هستند و اش را با جاش میخان الان بیمه ها کلا نابود هستند
ناشناس۹۴۲۰۸۶۰۹:۵۱:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
لطفاً چنانچه سازمان و یا نهادی اقتصادی که / بطور مستقیم یا غیر مستقیم / تحت امر دولت باشد و 《 ورشکسته نباشد 》 را سراغ دارید به اطلاع ملت هم برسانید .
ناشناس۹۴۲۱۲۹۱۰:۰۸:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
لطفا تحقیق کنید ببینید این k که میگویید به جیب چه کسی رفته.من پزشک قاطع میگم به جیب پزشک نرفته.چون به جز سال اول طرح تحول درامد پزشکا بعد از طرح طحول کاهش شدید داشته
ناشناس۹۴۲۴۲۴۱۱:۵۴:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
خب پس یه یا علی بگید و کمک کنید که طرح تحول ملغی بشه و دستمزدتون به سال 93 برگرده تا زیاد بشه و روز به روز فقیرتر نشید!!
ناشناس۹۴۲۱۴۸۱۰:۱۳:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
چی میخوایید از جون پزشکا؟
ناشناس۹۴۲۴۲۵۱۱:۵۵:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
عدالت اجتماعی، عدالت دستمزد و کمی احترام!
ناشناس۹۴۲۸۸۵۱۴:۲۲:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
عدالت به معنای برابری نیست.... برید در سایت های معتبر انگلیسی سرچ کنید.در تمام دنیا پزشکان در صدر مشاغل پر درامد قرار دارن.کیبورد که جلو دستتونه.یه سرچ که کاری نداره.
ناشناس۹۴۲۱۵۲۱۰:۱۴:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
مملکتی که با وجود اختلاس های میلیارد دلاری تیتر اولش چند هزار تومن ویزیت پزشکاس وضعش بهتر از این همیشه
ناشناس۹۴۲۴۲۸۱۱:۵۷:۲۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
همین ویزیت و دستمزد پزشکها نصف بودجه عمومی دولت رو بلعیده، صدتا اختلاس به اندازه یه طرح تحول سلامت جیب مردم بیچاره ی ایران رو خالی نکرد
ناشناس۹۴۲۴۴۶۱۲:۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اینایی که منفی میدن احتمالا اختلاسگرن!
ناشناس۹۴۲۲۰۵۱۰:۳۷:۰۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
عطای طبابت رو به لقایش بخشیدم.زدم تو کار ساخت و ساز ودلالی.درامدم 100 برابر و استرسم یک صدم شده.اگه نزد مردم احترامی داشتم تحت هیچ شرایطی طبابت رو رها نمیکردم.فعلا که پزشکان عامل بدبختی مردم معرفی میشن..ببینیم تا کی ادامه داره
ناشناس۹۴۲۲۰۷۱۰:۳۸:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دوستانی که کار هر روزتون شده فحشو توهین به پزشکا.یعنی واقعا عامل این وضع نابسامان کشور پزشکا هستن؟لطفا جواب بدین من کنجکاوم
ناشناس۹۴۲۳۷۱۱۱:۴۰:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
جناب نماینده مجلس درآمد شما چقدر هست . هر وقت اومدید دارایی هاتون گفتید و شفاف کردید بعد بیاد حرف از مردم بزنید . از مردم به عنوان پله ترقی استفاده نکنید .
ناشناس۹۴۲۴۸۲۱۲:۱۵:۳۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
با این همه دبدبه و کبکبه و هزینه های نظام سلامت داروی که برای درمان بیماری سل استفاده می شود کلا در استان خراسان رضوی وجود ندارد و بیماران بستری منتظر رسیدن دارو هستند
ناشناس۹۴۲۸۲۲۱۴:۰۴:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
طرح تحول سلامت باعث بدبختی وپول پاشی وتورم شدیدتوسط وزیری شدکه خیلی راحت استعفادادورفت واقعا بایدتاسف خورد

پربحث‌های اخیر

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 3. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 4. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 5. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 6. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 7. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 8. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 9. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 10. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 11. دادستان: مردم از قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت دارند/ از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود

 12. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 13. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 14. سخنان مادر و وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره مرگ این زندانی

 15. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 16. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 17. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 18. ترامپ: می‌دانم حملات ۱۱ سپتامبر کار چه کسی بود/حضور نظامی در خاورمیانه وحشتناک بود

 19. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 20. چین: روابط تجاری معمول ما با ایران نباید مخدوش شود

 21. روحانی: توقف برخی اقدامات در برجام، حداقل اقدام است/ توسعه روابط بانکی با دنیا بدون تصویب دو لایحه‌ در مجمع تشخیص، حاصل نمی‌شود/ دعوت به مذاکره با اعمال فشار به معنای تسلیم است

 22. تغییر نام یکی از خیابان‌های تهران به نام مرحوم حجازی

 23. هینن: مردم ایران فوق‌العاده بودند/ اعتراضم به ناامنی بود

 24. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 25. آیت‌الله رئیسی: همه دستگاه‌ها در کشور ماموریت پیشگیری از وقوع جرم را برعهده دارند

پربحث‌های دیروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 3. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 4. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 5. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 6. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 7. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 8. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 9. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 10. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 11. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 12. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 13. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 14. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 15. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 16. دادستان: مردم از قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت دارند/ از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود

 17. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 18. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 19. سخنان مادر و وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره مرگ این زندانی

 20. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 21. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 22. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 23. ترامپ: می‌دانم حملات ۱۱ سپتامبر کار چه کسی بود/حضور نظامی در خاورمیانه وحشتناک بود

 24. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 25. پرواز مخترع سوئیسی با «جت بال» برفراز کوه‌های شرق ایتالیا  

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 4. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 5. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 6. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 7. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 8. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 9. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 10. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 11. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 12. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 13. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 14. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 15. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 16. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 17. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 18. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 19. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 20. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 21. اقدام جالب شهردار ارومیه/ لهستانی ها شهروند افتخاری شدند!+ عکس

 22. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 23. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 24. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

 25. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

پربحث‌های اخیر

 1. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 2. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 3. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 4. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 5. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 6. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 7. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 8. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 9. زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند

 10. توضیحات حجتی درباره افزایش قیمت لبنیات

 11. ادامه کاهش قیمت ارز/ دلار امروز چند؟

 12. کارکنان دولت خانه‌دار می‌شوند؟

 13. تبدیل برنج خارجی به برنج گران قیمت ایرانی در ۴۰ ثانیه!  

 14. مجلس در نامه‌‌ای اعلام کرد: تخلف دوباره سازمان خصوصی‌‌سازی در واگذاری «کشت‌وصنعت مغان»

 15. پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین

 16. نرخ سود بانکی تغییر می‌کند؟

 17. رییس بانک مرکزی: نرخ نیمایی حذف نمی شود

 18. بیت‌کوین در ایران چقدر هزینه دارد!

 19. موافقت یواشکی وزرا با بازگشت کوپن/ روحانی هنوز مخالف است

 20. چرا نفت در بورس به فروش نمی‌رسد؟

 21. دنیا به دنبال راهی برای سم‌زدایی از دلاریزه شدن

 22. وزیر نیرو: صنایع برای تولید و توسعه خود از پساب استفاده کنند

 23. حناچی: پروژه هایی داریم که از ابتدا با یک طرح مسئله غلط آغاز شد

 24. تجارت اروپا با آمریکا افزایش یافت/تجارت اروپا و چین کم شد

 25. ابلاغ آیین‌نامه پرداخت پاداش بازنشستگان و بازخرید کارکنان

پربحث‌های دیروز

 1. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 2. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 3. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 4. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 5. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 6. لوازم خانگی ایرانی جایگزین کره‌ای‌ها می‌شود

 7. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 8. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند

 11. توضیحات حجتی درباره افزایش قیمت لبنیات

 12. ادامه کاهش قیمت ارز/ دلار امروز چند؟

 13. کارکنان دولت خانه‌دار می‌شوند؟

 14. تبدیل برنج خارجی به برنج گران قیمت ایرانی در ۴۰ ثانیه!  

 15. مجلس در نامه‌‌ای اعلام کرد: تخلف دوباره سازمان خصوصی‌‌سازی در واگذاری «کشت‌وصنعت مغان»

 16. پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین

 17. نرخ سود بانکی تغییر می‌کند؟

 18. رییس بانک مرکزی: نرخ نیمایی حذف نمی شود

 19. بیت‌کوین در ایران چقدر هزینه دارد!

 20. موافقت یواشکی وزرا با بازگشت کوپن/ روحانی هنوز مخالف است

 21. دنیا به دنبال راهی برای سم‌زدایی از دلاریزه شدن

 22. وزیر نیرو: صنایع برای تولید و توسعه خود از پساب استفاده کنند

 23. حناچی: پروژه هایی داریم که از ابتدا با یک طرح مسئله غلط آغاز شد

 24. تجارت اروپا با آمریکا افزایش یافت/تجارت اروپا و چین کم شد

 25. ابلاغ آیین‌نامه پرداخت پاداش بازنشستگان و بازخرید کارکنان

پربحث‌های هفته

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 3. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 4. خبر خوب وزیر اقتصاد برای مردم ایران

 5. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 6. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 7. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 8. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 9. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 10. خبر حمله به دو نفتکش قیمت نفت را بیش از 2.5 دلار بالا برد

 11. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 12. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 13. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 14. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 15. پاسخ دندان شکن پکن به آمریکا: بدون توجه به شرایط به توسعه روابط خود با ایران ادامه می‌دهیم

 16. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 17. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 18. ماجرای حقوق ۹۸ و تبعیض ناروا علیه حداقل بگیران/ پشت‎پرده حمایت از نجومی بگیران چیست؟+سند

 19. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 20. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 21. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 22. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 23. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 24. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 25. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

آخرین عناوین