ماجرای حضور احمدی‌نژاد در افطاری باهنر/ بحران اصلاح‌طلبان به روایت زیباکلام/ پشت پرده استعفای بطحایی

گروه سیاسی الف،   3980318127 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای حضور احمدی‌نژاد در افطاری باهنر/ بحران اصلاح‌طلبان به روایت زیباکلام/ پشت پرده استعفای بطحایی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پشت پرده استعفای بطحایی

پنج‌شنبه ۱۶ خردادماه، سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در میانه یک روز تعطیل و پس از چند مرحله تکذیب، استعفا داد و استعفایش مورد پذیرش رئیس‌جمهور قرار گرفت. آنچه در رسانه رسمی دولت منتشر شد و ظاهر استعفانامه به مامی‌گوید این است که علت این استعفا تصمیم بطحایی برای شرکت در انتخابات مجلس بوده است.

بیشتر بخوانید: موافقت روحانی با استعفای وزیر آموزش و پرورش+ متن استعفا

اما این استعفای ناگهانی با واکنش رسانه‌ها همراه شد. عموم رسانه‌ها دلایل دیگری برای این استعفا ذکر کردند. روزنامه اعتماد نوشت: «در جريان نشست هيات دولت، موضوع طرح نظام رتبه‌بندي معلمان كه بررسي‌هاي لازم در كميسيون تخصصي دولت روي آن انجام شده و بر اساس اعلام‌هاي قبلي بايد لايحه آن به مجلس ارايه شود با مخالفت رييس‌جمهوري مواجه شده و روحاني مي‌گويد كه اين موضوع در حال حاضر اولويت كشور نيست. اين موضع روحاني و مخالفتش با ارايه لايحه‌اي كه جامعه فرهنگيان در طول مدت اخير بارها و بارها خواستار تسريع در روند اقدامات آن شده با اعتراض يا در عبارتي صحيح‌تر انتقاد بطحايي مواجه مي‌شود.

وزير سابق كه بارها و بارها از سوي جامعه فرهنگيان به دليل تاخير در ارايه لايحه نظام رتبه‌بندي معلمان به مجلس مورد انتقاد قرار گرفته، به خوبي مي‌داند كه مخالفت دولت و رييس‌جمهوري با ارايه اين لايحه به معناي گسترش دايره انتقادات و هجمه‌ها به او و دستگاه تحت مديريتش است و به همين دليل در مواجهه با پاسخ منفي روحاني از لفظ استعفا و كناره‌گيري استفاده مي‌كند. لفظي كه گويا چندي بعد به شكل رسمي به رييس‌جمهوري تقديم شد تا موضوع خداحافظي وزير آموزش و پرورش رنگ ‌و بوي جدي‌تري به خود بگيرد.

با وجود عدم مخالفت شفاهي روحاني در اين نشست، حداقل به نظر مي‌رسد بطحايي قصد جدي براي كناره‌گيري از وزارت آموزش و پرورش نداشته و از موضوع استفعا به عنوان اهرم فشاري بر دولت براي پيشبرد برنامه‌هاي وزارتخانه مطبوع خود استفاده كرده چرا كه روز بعد از جلسه هيات دولت او در صفحه شخصي خود خبر از «رايزني با رييس سازمان اداري و استخدامي كشور براي اصلاح حقوق دانشجو - معلمان» داده و ابراز اميدواري مي‌كند كه نتايج مثبت اين ديدار و رايزني به زودي حاصل شود.»

دیده‌بان ایران، اختلاف بطحایی با نوبخت را عامل استعفای بطحایی دانسته و نوشته است: «روند کاری محمد بطحایی و مطالبه گری او از سازمان برنامه و بودجه باعث شد تا به گفته برخی از نمایندگان مجلس حوصله نوبخت از دست او سر برود و بلافاصله پس از قبول استعفای بطحایی توسط رئیس جمهور مجتبی زینی‌وند عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و شخصیت مورد وثوق محمد باقر نوبخت به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش معرفی شود. داستان تکراری که پیش از این در وزارت بهداشت توسط محمد باقر نوبخت اتفاق افتاد.»

آنچه در این دو روایت مشترک است این است که علت استعفای بطحایی، اختلاف او با رئیس دولت یا ارکان دولت است. بطحایی چندمین وزیری است که به‌دلیل اختلاف، از وزارت استعفا می‌دهد. روزنامه صبح‌نو با تحلیل این مسئله نوشت: «برجام نقش نخ تسبیح دولت حسن روحانی را ایفا می‌کرد. گویا این برجام بود که به دولت هم انگیزه و روحیه می‌داد، هم انسجام و وحدت می‌بخشید...

این دولت بر زیرساختی از دیپلماسی بنا شده و حیات گرفته بود و جلو می‌رفت. از این زاویه می‌توان گفت خروج ترامپ از توافق هسته‌ای بزرگ‌ترین ضربه را به دولت حسن روحانی وارد کرد... این ضربه، قدرت خود را در شکننده‌شدن دولت نشان داد... اما روحانی تلاش خود را مصروف نگه‌داشتن ایران در برجام کرد. از نظر او، خروج ایران از توافق هسته‌ای می‌توانست کار او را کاملا تمام کند.

به همین دلیل، او تلاش کرد تا حکومت را برای ماندن در برجام قانع کند، ولی مشکلات عمده او از درون آغاز شده بود که این موضوع خود را در استعفای قاضی‌زاده‌هاشمی، آخوندی و مسعود نیلی و در نهایت بطحایی نشان داد. استعفای بطحایی گرچه به‌دلیل نامزدی در انتخابات مجلس عنوان شده اما در واقعیت می‌تواند فرار یک‌شبه از هیات دولت باشد.

دولت روحانی در اداره کشور ضعیف عمل می‌کند و از اعتماد‌به‌نفس در مدیریت خالی است و همین موضوع اتمسفر کلی پیرامون دولت را منفی جلوه می‌دهد. از همین روست که امثال بطحایی ادامه‌دادن با این دولت را در بلندمدت به سود خود نمی‌دانند.»

***

نقش مرعشی در مخمصه نجفی

بعد از اینکه اعلام شد محمدعلی نجفی همسر دوم خود را به قتل رسانده است حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با صدور اطلاعیه‌ای اعضای کارگزاران و جبهه اصلاحات را به سکوت و پرهیز از اظهرانظر در این زمینه دعوت کرد. سایت انتخاب یادداشتی در این زمینه منتشر کرده که مدعی شده است یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب برایش ارسال کرده است.

در این یادداشت آمده است: «حسین مرعشی با فشار‌های بسیار خود، نقشی تعیین کننده در انتخاب محمدعلی نجفی بعنوان شهردار تهران داشت؛ آنهم با وجود مخالفت نهاد‌های امنیتی!

مرعشی، اما انگیزه اش، تنها "شهردار نشدن محسن هاشمی" بود و برای رسیدن به این مقصود و تخلیه‌ی کینه‌ی خود، دست به هر کاری می‌زد؛ حتی لجاجتی بزرگ با حاکمیت و فرستادن نجفی در دهان شیر و انداختن او در یک مخمصه بزرگ! با آنکه می‌دانست، نجفیِ باوقار و مودب، نحیف‌تر از آن است که آتشی چنان، برون آید!

مرعشی حالا برای فراموشی نقشش در سرنوشت نجفی، می‌خواهد نقش مهره‌ی خردمند و دلسوز را ایفا کند تا رفتار سخیف سیاسی او فراموش شود!»

پیش از این هم غلامحسین کرباسچی مدعی شده بود وقتی صحبت از نجفی برای شهرداری تهران بود مخالفتش را بارها اعلام کرده است.

كرباسچی: توييتم از سر دلسوزي براي اصلاحات بود/ اگر كسی در زندگی خصوصی‌اش مسائل خارج از عرف داشته، بهتر است سمت نگيرد

***

ماجرای حضور احمدی‌نژاد در افطاری باهنر چه بود؟

محمدرضا باهنر گفت‌وگویی با ایسنا داشته که در بخشی از آن به حضور احمدی‌نژاد در افطاری جامعه اسلامی مهندسین اشاره کرده است. باهنر گفته است: «مسئله خیلی کوچکی از نظر اجتماعی بود. شوهر همشیره بنده که پدر آقای ثمره هاشمی می‌شود، حدود ۲۵ روز قبل فوت کرده بود و آقای احمدی نژاد هم از آنجا که با آقای ثمره‌هاشمی برو و بیایی دارند و ارتباطشان خوب است، از تهران برای مراسم ختم به کرمان آمدند. همچنین در مراسم ختمی که در مسجد نور تهران برگزار شد هم حاضر شدند و همانجا از من پرسیدند دعوتتان برای افطاری جامعه اسلامی مهندسین جدی است یا نه؟ من هم گفتم بله؛ ما دعوت کرده‌ایم و هرکس بیاید خوب است که ایشان هم بر همین اساس تشریف آوردند. بنابراین فکر نمی‌کنم علتی جز برای همان رفت‌وآمدهای مرسومی که گفتم، وجود داشته باشد. ضمن اینکه فکر نمی‌کنم خود احمدی‌نژاد هم میلی برای رفت‌وآمد با اصولگرایان داشته باشد.»

توضیحات باهنر درباره حضور احمدی نژاد در مراسم افطاری اصولگرایان

***

شماره پیامک برای اعلام بی‌حجابی اعلام نشده است

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به پخش شماره پیامکی در فضای مجازی برای اعلام بدحجابی یا بی حجابی رانندگان و مسافران ماشین‌ها گفت: پلیس هیچ شماره پیامکی برای اعلام بدحجابی یا بی حجابی در خودرو اعلام نکرده است.

وی افزود: به دنبال این هستیم که شماره‌ای برای بازرسین نامحسوس ایجاد کنیم که به غیر از سامانه‌های ۱۱۰ و غیره، یک شماره پیامک هم برای این تخلف در اختیار بازرسان قرار دهیم اما تا به امروز هنوز این شماره پیامک را به دست نیاوردیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: این شایعاتی که در فضای مجازی پخش می‌شود امنیت روانی افراد جامعه را به خطر می‌اندازد و درست است که پلیس قاطعانه با هر گونه تخلف برخورد می‌کند ولی به دنبال این نیست که بخواهد جوی ناایمن برای امنیت روانی مردم ایجاد کند.

***

زنگنه: نمی‌خواهم به زندان بروم

بیژن زنگنه گفت‌وگویی با خانه ملت درباره فروش نفت در شرایط تحریم انجام داده است. بخشی از این گفت‌وگو را می‌خوانیم:

«بالاخره قدرت ریسک‌پذیری‌تان کم شده است یا نه؟

ریسک‌پذیری یعنی چه؟ فقط خیلی سربسته می‌توانم اشاره کنم و بگذرم که اگر بخواهم ریسک‌پذیری را معنا کنم باید بگویم؛ بزرگترین ریسک در کار ما این است که نفت را به کسی بفروشیم، اما ندانیم که پولش برمی‌گردد یا خیر!

آقای وزیر برخی می‌گویند؛ شما نمی‌خواهید مصیبت‌ زندان پس از دوره وزارت را به جان بخرید و این موضوع سبب کندی کارها و پایین آمدن قدرت ریسک شما شده، آیا شما با این تحلیل موافقید؟

 شما حاضرید به زندان بروید؟! چه کسی حاضر است کار و خدمت کند و پس از آن به زندان برود؟ هیچ کس نمی‌خواهد به چنین مرحله‌ای برسد، در مورد همکاران من هم نباید به این شکل باشد و باید آن‌ها امنیت کافی داشته باشند. ما اکنون در وزارت نفت فعالیت‌های بسیاری انجام می‎دهیم که نمی‌گویم خلاف قانون است اما از رویه‌های متعارف خارج است که در مورد انجام این کارها اجازه گرفته‌ایم و تصمیمات در یک گروه می‌شود و برای همه تصمیمات مصوبه داریم. باید کار را با دقت و حوصله پیش برد نه با عجله، البته این تامل سبب نمی شود که در انجام کارها تأخیر کنیم.»

زنگنه: نمی‌خواهم به زندان بروم/ فضا را برای بابک زنجانی‌ها باز نمی‌کنم/ شرایط فعلی از جنگ تحمیلی هم سخت‌تر است/ ماجرای دستگاه پوز چه بود؟

***

بحران اصلاح‌طلبان به روایت زیباکلام

صادق زیباکلام به اعتمادآنلاین گفت: «من معتقدم که اصلاح‌طلبان با یک بحران پیچیده و عمیق روبه‌رو شده‌اند که ظرف بیش از دو دهه‌ای که از به‌وجودآمدن جریان اصلاحات می‌گذرد، بی‌سابقه بوده است.

دو دلیل اصلی را برای این بحران متصور هستم. اول اینکه اگر شما امروز از بسیاری از جوانان و نسل‌های بعد از انقلاب و دهه‌های هفتادی و هشتادی بپرسید که اصلاحات یعنی چه و اصلاح‌طلبی چیست؟ نمی‌توانند پاسخ مشخص و منسجمی به شما بدهند. اگر از آنها بپرسید چه تفاوتی بین یک اصلاح‌طلب و یک اصولگرا وجود دارد باز هم نمی‌توانند به شما پاسخ مشخصی بدهند. چون اصلاح‌طلبان ظرف دو دهه گذشته صرفاً کلی‌گویی کردند و شعار دادند و به جز یک مشت کلیشه‌های قشنگ حرف دیگری ارائه ندادند...

نکته دوم به رهبری اصلاحات برمی‌گردد. واقعا معلوم نیست رهبر اصلاحات چه کسی، چه شخصیت‌هایی و یا چه نهادی است؟ آقای خاتمی به عنوان رهبر سمبلیک جریان اصلاحات شناخته می‌شود. آیا اصلاح‌طلبان و جریان اصلاحات به عنوان یک جریان سیاسی و اجتماعی نباید یک رهبری مشخص و معین داشته باشند؟»

عناوین مرتبط

۴ تیر ۱۳۹۸ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس
۳ تیر ۱۳۹۸مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو
۲ تیر ۱۳۹۸تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟
۱ تیر ۱۳۹۸دلیل حمله اصلاح‌طلبان به حسام الدین آشنا/ ادعای دیدار نمایندگان با بابک زنجانی/ آینده برجام از دیدگاه بهزاد نبوی
۲۹ خرداد ۱۳۹۸حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟
۲۸ خرداد ۱۳۹۸واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی
۲۷ خرداد ۱۳۹۸جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۴۱۴۹۹۲۰:۵۷:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۱۸
وزیر آموزش و پرورش زیر فشار مجبور به استعفا شد. شرکت در انتخابات مجلس بهانه بود.
ناشناس۹۴۱۵۹۴۲۲:۰۵:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۱۸
گروه فشار اصلاح طلبان بر دولت مسلط است
ناشناس۹۴۱۶۵۰۲۲:۵۵:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۱۸
مافیای کنکور، ماجرای جنتلمن، سند 2030 و......
ناشناس۹۴۱۶۹۰۲۳:۱۹:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۱۸
نجفی آبروی نداشته اصلاح طلبان را برد بعد از قتل های زنجیره ای دولت اصلاحات بار دیگر نام اصلاحات به قتل مزین شد !
ناشناس۹۴۱۵۱۶۲۱:۱۱:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۱۸
از اعلام حمایت قوه‌قضائیه از برخورد با کشف حجاب تقدیر و تشکر می‌شود. ان‌شاءالله این حمایت از آمران به معروف نیز صورت گیرد.
سالم۹۴۱۵۱۸۲۱:۱۴:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۱۸
احمدی نژاد برای دوباره به قدرت رسیدن به هر دری میزند , فرقی نمیکند جمنا باشد یا اصولگرا یا اصلاحطلب و یا هر حزب و گروه دیگر فقط میخواهددو باره مطرح شود .
حمیدیان۹۴۱۶۱۸۲۲:۲۵:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۱۸
او الان هم از اصلاح طلبها و اصولگراها و اعتدالیها نزد مردم عزیزتر است
ناشناس۹۴۱۶۵۲۲۲:۵۵:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۱۸
جوک زیبایی بود!
ناشناس۹۴۱۶۷۲۲۳:۱۲:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۱۸
حقیقت تلخی بود!
ناشناس۹۴۱۶۷۷۲۳:۱۴:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۱۸
بر طبق نظر سنجی معتبری که انجام شده دکتر احمدی نژاد اکنون بالای 75 درصد محبوبیت دارد.
ناشناس۹۴۱۶۹۳۲۳:۲۱:۵۱ ۱۳۹۸/۳/۱۸
اکثریت مردم خواهان بازگشت احمدی نژاد هستن و دکتر همچنان محبوب قلبهاست .
م۹۴۱۵۴۳۲۱:۲۹:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۱۸
رهبر اصلاحات کواکبیان هست که زیباکلام را جزو اصلاح طلبان نمی داند.........
ناشناس۹۴۱۶۸۵۲۳:۱۷:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۱۸
اصلاح طلبان باید از سیاست کناره گیری نمایند که بدجور خراب کردند.
ناشناس۹۴۱۵۹۹۲۲:۰۹:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۱۸
ما همه با هم هستيم
ناشناس۹۴۱۶۴۸۲۲:۵۳:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۱۸
ما هر کدام به فکر خود هستیم. یک نگاه به صف ها، خرید دلار، احتکار کالا، گرانفروشی و.....بکنید، متوجه می شوید.
ناشناس۹۴۱۶۸۱۲۳:۱۵:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۱۸
بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت یک بیستم خسارت کرسنت جناب زنگنه هم نیست .

پربحث‌های امروز

 1. در حاشیه انتشار عکس گلزار با پوشش نامناسب

 2. جزئیات حادثه در زندان فشافویه/ قتل علیرضا شیرمحمدعلی در ۹۰ ثانیه

 3. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 4. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 5. درباره برخورد پلیس با دختری در پارک تهرانپارس/ کاهش تنش، وظیفه پلیس آموزش دیده

 6. یک ورزشکار دیگر به ایران بازنگشت

 7. ترامپ: برای مذاکره با ایران خیلی مشتاقیم/ بسیاری از دوستانم ایرانی هستند/ آن‌ها مردمان خارق‌العاده‌ای هستند

 8. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 9. عوارض «مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌ زیست خوزستان  

 10. درباره #امیر_جعفری

 11. کسانی که به سازش گرایش دارند بدانند  

 12. کارمندان صاحب خانه می‌شوند؟

 13. طرح ترافیک جدید پنجشنبه‌ها هم اجرا می‌شود

 14. فرمانده هوافضای سپاه: آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

 15. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 16. نخست‌وزیر ژاپن: سفر به ایران برای صلح و امنیت بود/ حمله به ۲ نفتکش را تهدیدی جدی می‌دانیم

 17. یک نماینده مجلس درگذشت

 18. تضاهرات مردم دهلی‌نو در حمایت از ایران   

 19. نقش‌های منطقه‌ای ترامپ علیه ایران

 20. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 21. سرانه مصرف آب ایران از شهرهای پرمصرف صنعتی اروپا بیشتر است/ سرانه متوسط مصرف آب در کشور ۱۵۵ لیتر به ازای هر نفر

 22. دست وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسم

 23. سخنگوی قوه قضائیه خبر داد: تعیین زمان دادگاه «نجفی» تا ۲ روز آینده

 24. ایران از اوپک می‌رود؟

 25. ترامپ: دلار بیش از حد گران است!

پربحث‌های دیروز

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 3. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 4. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 5. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 6. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 7. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 8. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 9. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 10. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 11. سخنی با رئیس جدید قوه قضائیه

 12. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 13. برخورد با مأموران ناجا در ماجرای تهرانپارس در پی دریافت گزارش جدید متوقف شد

 14. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 15. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 16. ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/نیازی به جنگ نداریم

 17. جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی  

 18. رئیس قوه‌قضاییه با مترو به محل کار خود رفت/ عکس  

 19. حجتی: قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است

 20. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 21. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 22. چه کسی مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است؛ سود ۴۰۰درصدی آن به جیب چه افرادی می‌رود؟/ سه اشکال اساسی توزیع ارز ترجیحی/ چرا دولت کوپن الکترونیکی را اجرا نمی‌کند؟

 23. پرش شیطان از روی نوزادان  

 24. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 25. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 3. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 4. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 10. هزينه‌هاي يك دروغ!

 11. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 12. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 13. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 14. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 15. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 16. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 17. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 18. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 19. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 20. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 21. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 22. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 23. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 24. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 25. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

پربحث‌های اخیر

 1. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 2. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 3. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 4. توکلی: وضعیت خراب است ولی بن‌بستی وجود ندارد/ اشرار یقه‌سفید امروز پست و منصب دارند

 5. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 6. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 7. فرمانده هوافضای سپاه: آمریکا و هیچ کشور دیگری جسارت تجاوز به خاک ایران را ندارد

 8. یک نماینده مجلس درگذشت

 9. دست وزارت دفاع و سپاه را می‌بوسم

 10. واکنش «ذوالنور» به تحریم «ظریف»

 11. نازِ جهانگیری؛ نیاز اصلاح‌طلبان

 12. ربیعی: صداوسیما درباره "گاندو" همه‌چیز را پخش کند/ روحانی درباره اتفاق تهرانپارس با وزیر کشور صحبت کردند

 13. سخنگوی سازمان انرژی اتمی: فردا؛ پایان مهلت سازمان انرژی اتمی به اروپا

 14. نماینده مجلس: وزارت اطلاعات دست‌های آلوده‌‌ در تخصیص ارز ۴۲۰۰ را شناسایی کند

 15. رهبر انقلاب: تحول در قوه قضائیه، بدون اغماض عملیاتی شود/ ملّت با شوق در انتخابات شرکت خواهد کرد

 16. حاجی‌زاده: سپاه در مشکلات کنار مردم خواهد ماند

 17. آیت‌الله جنتی: تحریم‌های آمریکا علیه مسئولان نظام، تبلیغاتی است

 18. واکنش وزیر کشور به موضوع درگیری تهرانپارس

 19. پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت نماینده نطنز + جزئیات مراسم تشییع

 20. رئیس و کارکنان قوه‌قضاییه با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

 21. رضایی: لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص در حال بررسی است

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 23. دادستان کل کشور: احیای حقوق عامه از وظایف دستگاه قضا/مردم مطالبه گری کنند

 24. نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده

 25. دستگیری 5 نفر از عاملان انفجار شی صوتی در زاهدان

پربحث‌های دیروز

 1. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 2. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 3. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 4. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 5. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 6. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 7. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 8. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 9. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 10. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 11. سوال از وزیر کشور در پی برخورد پلیس با یک دختر

 12. روحانی: پرونده الکترونیک سلامت یکی از قول‌های دولت است/ امروز شاهد تحقق یکی از آرزوهای دیرینه‌ام هستم

 13. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم رهبر انقلاب و ظریف از سوی آمریکا

 14. دادستان کل کشور: احیای حقوق عامه از وظایف دستگاه قضا/مردم مطالبه گری کنند

 15. نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده

 16. دستگیری 5 نفر از عاملان انفجار شی صوتی در زاهدان

 17. سخنگوی دولت: امضای تحریم رهبری توهین به یک ملت است

 18. امکان انتقال مجمع عمومی سازمان ملل به ژنو در صورت تحریم ظریف

 19. دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد

 20. واکنش وزارت اطلاعات به نفوذ در نفت:‌ محتوای پرونده‌های امنیتی در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرد

 21. روانچی: ایران قطعا به هر حمله آمریکا جواب خواهد داد

 22. رئیس جمهور پس از ۴ ماه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافت  

 23. شمخانی: گام دوم کاهش تعهدات از ۱۶تیر آغاز می‌شود

 24. مادر شیرمحمدعلی‌: چرا پسرم باید سلاخی شود؟/ دست‌های پشت پرده را می‌خواهم

 25. کدخدایی: نظارت مردم بر انتخابات از افتخارات نظام است

پربحث‌های هفته

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 4. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 5. هزينه‌هاي يك دروغ!

 6. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 7. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 8. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 9. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 10. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 11. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 12. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 13. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 14. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 15. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 16. مواضع انتخاباتی آیت‌الله مصباح در دیدار با اعضای حزب پایداری

 17. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 18. حاجی‌زاده: هواپیمای جاسوسی دیگری را که ۳۵ سرنشین داشت، ‌منهدم نکردیم

 19. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 20. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 21. چرا FATF منتظر می‌ماند؟

 22. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 23. راز بوسه آن روز سردار سلیمانی

 24. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 25. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

آخرین عناوین