وزیر بهداشت: مدعی العموم نظام سلامت و مردم هستم

گروه سلامت الف،   3980318083 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت با بیان اینکه اجازه نخواهم داد که به جامعه پزشکی جسارت و بی ادبی شود همچنین گفت: بنده به عنوان وزیر بهداشت، مدعی العموم نظام سلامت و مردم هستم و نباید بنشینم و هر تعدّی و ظلمی که به مردم می شود، را مشاهده کنم.

وزیر بهداشت: مدعی العموم نظام سلامت و مردم هستم

به گزارش الف، دکتر سعید نمکی در چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران، اظهار داشت: جامعه پزشکی ایران، در شرایط دشوار جنگ تحمیلی و شرایط سخت مانند سیل و زلزله در کنار مردم خدمت می کنند و اقدامی که پزشکان در جبهه ها انجام دادند در دنیا بی سابقه است. 

وی تصریح کرد: در سیل اخیر کشور، همبستگی بین جامعه پزشکی، پرستاری، بهورزی، بهداشتی و خدماتی نظام سلامت، افتخار تازه ای برای ایران خلق کرد، به طوری که دکتر تدروس دبیرکل سازمان جهانی بهداشت می گفت که ما حیرت کردیم که در کشوری که ۲۵ استان آن درگیر سیل است، حتی یک مورد اپیدمی بهداشتی وجود نداشت. 

وزیر بهداشت با اشاره به ۹ سفر خود به استان های سیل زده در طول تعطیلات عید نوروز، خاطرنشان کرد: در سیل های اخیر، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران، اورژانس و کادر بهداشتی و درمانی، شبانه روز فعالیت می کردند و یک حماسه را بدون کمک خارجی خلق کردند. در همین زمینه به دبیرکل سازمان بهداشت جهانی گفتم که ایران با همه جای دنیا تفاوت دارد و بنده سرباز کوچکی از نظام سلامت ایران هستم که هزاران ژنرال برجسته دارد. 

دکتر نمکی تاکید کرد: متاسفانه برخی افراد در پی تخریب جامعه پزشکی به عنوان یکی از سرمایه های اجتماعی کشور هستند. برای مثال، از فرار مالیاتی پزشکان سخن می گویند اما مگر در کشور فقط پزشکان، فرار مالیاتی دارند؟ البته در پزشکی مانند سایر حرفه ها، ممکن است فرار مالیاتی وجود داشته باشد اما برجسته کردن فرار مالیاتی جامعه پزشکی و از پزشکان ایرانی در ذهن مردم، یک قانون گریزساختن، کار غیرمنصفانه ای است. 

وی اضافه کرد: هجمه به جامعه پزشکی با وجود پزشکان زیادی که از مردم ویزیت نمی گیرند و یا حتی برخی از آنها پول کرایه رفت و آمد و داروی بیماران را پرداخت می کنند، غیرمنصفانه است و نباید این سرمایه اجتماعی را تخریب کرده و آنها را برای روزهایی که نیاز بیشتری به حضورشان داریم، دلسرد کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه به عنوان وزیر بهداشت قطعا از جامعه پزشکی حمایت می کنم، گفت: اجازه نخواهم داد که به جامعه پزشکی جسارت و بی ادبی شود. البته اگر می بینید که مصاحبه های متعددی انجام نمی دهم، دلیل نمی شود که از جامعه پزشکی حمایت نمی کنم. درخصوص ماجراهای اخیر با رییس سازمان صدا و سیما به صورت مستقیم صحبت کردم و وی هم درباره این موضوع برآشفت و بلافاصله از دو نفر از مدیران شبکه های صدا و سیما خواست که با رییس سازمان نظام پزشکی جلسه برگزار کرده و از وی عذرخواهی کنند. 

دکتر نمکی با اشاره به سخنان دکتر فاضل مبنی بر اهمیت اخلاق در حوزه پزشکی، یادآور شد: دکتر فاضل چندین سال پیش گفت که اگر در این گلزار معطر (جامعه پزشکی)، علف های هرزی وجود دارد باید خودمان آنها را بیرون بیاوریم و نگذاریم یک طبیب متخلف، حرمت جامعه شریف و پاکیزه پزشکی را خدشه دار کند. البته بنده به عنوان وزیر بهداشت، مدعی العموم نظام سلامت و مردم هستم و نباید بنشینم و هر تعدّی و ظلمی که به مردم می شود، را مشاهده کنم.

وی افزود: اگر بخواهیم از بیرون حرفه پزشکی به این حرفه ورود نکنند، باید از درون حرفه ورود کنیم. باید همکار متخلف خودمان را در سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت، انجمن های علمی و تشکل های پزشکی نصیحت کنیم و نباید از کنار تخلفات به سادگی بگذریم.

مجوز ۹۰۰۰ پست جدید برای استخدام پرستاران در حال نهایی شدن

دکتر نمکی در حاشیه کنگره جامعه جراحان نیز با بیان اینکه در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال تحت پوشش این بسیج قرار می گیرند، افزود: ارائه خدمات این طرح از اندازه گیری فشار خون تا ارجاع به پزشک در صورت نیاز، به صورت رایگان است و اطلاعات هر یک از افرادی که فشار خون آنها اندازه گیری می شود، در پرونده الکترونیک سلامت آنها ثبت خواهد شد و این افراد پیام های مختلف را از طریق گوشی همراه خود دریافت خواهند کرد. 

وی ابراز امیدواری کرد در پایان مرحله دوم بسیج ملی کنترل فشار خون، حداقل دو میلیون موارد جدید فشار خون را تشخیص داده و تحت درمان قرار دهیم.

دکتر نمکی، اعلام نتایج و جمع بندی اندازه گیری فشار خون جمعیت تحت پوشش بسیج ملی کنترل فشار خون را ۱۵ تیرماه همزمان با آخرین روز مرحله دوم این بسیج ملی، اعلام کرد.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه جامعه پرستاری، از اقشار خدمتگزار در ارائه خدمات درمانی در کنار جامعه پزشکی هستند، گفت: حدود ۹۰۰۰ میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی طلب داریم و در حال وصول این مبلغ به منظور پرداخت معوقات پرستاران هستیم.

براساس گزارش وبدا، وی در پایان گفت: همچنین، برای اشتغال پرستاران، اخذ مجوز ۹۰۰۰ پست جدید در حال نهایی شدن است تا بتوانیم در اولین فرصت برای استخدام آنها اقدام کنیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۴۰۹۲۶۱۵:۲۰:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۱۸
درود وسپاس وارزوی سلامتی برای جناب وزیر دلسوز مردم
ناشناس۹۴۰۹۴۳۱۵:۲۵:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۱۸
سبوس را از آرد حذف كرديد مشكل گوارش بيداد ميكند كي بايد اين مشكل را حل كند
ناشناس۹۴۱۲۶۷۱۸:۲۷:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۱۸
بخاطر سختگیریهای زیاد از حد و توهینهای گسترده و مهندسی شده به پزشکان چه از طریق صدا و سیما و چه از طریق سایتهای پرمخاطب بنده شاهد سرخوردگی پزشکان و مهاجرت پزشکان به بخش خصوصی و مهاجرت به خارج از کشور هستم و اینده بدی برای نظام سلامت پیش بینی میکنم.خواهش میکنم به این مسائل توجه زیاد داشته باشید.وزیر جدید که پزشک نمیباشد به سخنانش دقیق شوید.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

  2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

  3. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

  4. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

  5. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

  6. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

  7. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

  8. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

  9. قوانین نباید مردم را مجرم کند

  10. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

  11. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

  12. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

  13. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

  14. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

  15. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

  16. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

  17. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

  18. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

  19. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

  20. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

  21. درگیری فیزیکی رئیس هیئت مدیره مترو با کارمند معترض

  22. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

  23. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

  24. تركيه چه مي‌كند؟

  25. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

  آخرین عناوین