مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

معصومه پورصادقی، گروه سیاسی الف،   3980318079 ۶۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

به گزارش الف، هفته پیش‌رو، هفته‌ای شلوغ و پر رفت و آمد خواهد بود، سفر دیپلمات‌های کشورهای مختلف به تهران نشانگر این است که ایران باز هم در کانون مذاکرات دیپلماتیک قرار گرفته است. مقامات بلندپایه‌ای که از اروپا تا شرق آسیا به تهران سفر می‌کنند و شاید هر کدام حاوی پیام مهمی برای ایران باشند.

وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه بعد از سفر به چند کشور مهم منطقه به تهران می‌آید. همزمان با سفر ‌ماس وزیرخارجه آلمان، پرفیشر، مدیر آلمانی اینستکس نیز به ایران می‌آید و در مورد سازو کار مالی بین ایران و اروپا با همتای ایرانی خود به گفتگو می پردازد. بعد از این دیدارها، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در روزهای ۱۲ تا ۱۴ ژوئن (۲۲ تا ۲۴ خرداد ماه) به ایران سفر خواهد کرد، سفری که  به دلیل بی سابقه بودن آن  مورد توجه رسانه های داخلی  و خارجی قرار گرفته است و هر کدام روایت‌های متفاوتی از هدف و نتایج این سفر را بیان می‌کنند.

این سفرها در حالی انجام می‌شود که تا چند هفته گذشته تنش در مناسبات میان آمریکا و ایران تا تهدید به جنگ نظامی هم پیش رفت و علی‌رغم ادامه سیاست‌های یک بام و دو هوای آمریکا و تحریم جدید علیه پتروشیمی ایران، اما به نظر میرسد که امروز نسبت به چند روزه گذشته فضا آرام تر شده است، با این حال کشورهای منطقه ای و فرامنطقه‌ای به دنبال عدم افزایش تنش با پیگیری میانجیگری خود در این بحران هستند.

به گفته رسانه‌های غربی، هایکو ماس برای نجات برجام به تهران سفر خواهد کرد، سفر وزیر خارجه آلمان به تهران در شرایطی صورت می‌پذیرد که سه کشور اروپایی تاکنون نتوانسته‌اند به تعهدات خود در زمینه حفظ منافع اقتصادی ایران در برجام عمل کنند و سفر ‌ماس به تهران در شرایطی است که اروپا با انفعال در مقابل آمریکا از عمل به تعهدات خود سر باز زده و ایران نیز  با انتقادات جدی خود  شرکای اروپایی برجام  را مورد خطاب قرار داده است . این در حالی است که یک ماه پیش ایران نیز از عدم پایبندی خود به برخی تعهدات مطرح در برجام سخن گفت و تهدید کرد که اگر اروپایی‌ها ظرف دوماه به قول و قرارهای خود در زمینه کاهش اثرات تحریم‌های آمریکا عمل نکنند تعهدات دیگر خود در برجام را نیز کاهش خواهد داد، لذا تمام کشورهای جهان از سوئیس و ژاپن گرفته تا آلمان به دنبال راهی برای کنترل این چالش خواهند بود.

همزمان با سفر وزیر امور خارجه آلمان «پرفیشر» مدیر آلمانی اینستکس نیز به ایران خواهد آمد و با همتای ایرانی خود دیدار و آخرین تحولات مربوط به عملیاتی کردن این ساز و کار را بررسی خواهد کرد. اما نکته‌ای که مطرح است اینکه همزمانی سفر وزیر خارجه آلمان   با مدیر سازوکار مالی به ایران، به دلیل نگرانی از تبعات اقدام ۱۸ اردیبهشت تهران در توقف فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده و جلوگیری از ورود تهران به گام دوم بعد خواهد بود و یا اینکه هایکو ماس در این سفر حامل پیامی از طرف مقامات کاخ سفید برای ایران است؟

از سوی دیگر، ژاپن با در نظر گرفتن اقدام ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود، خواهان به کارگیری روابط دیرینه ژاپن با ایران برای صلح و ثبات منطقه‌ای است و به گفته مقامات این کشور، ژاپن می‌تواند میان آمریکا و ایران میانجی‌گری کند.ژاپن به هرحال سومین قدرت اقتصادی دنیاست و از پایان جنگ جهانی دوم به این طرف در مسایل بین المللی درگیر مناقشات نبوده وچه بسا به همین علت است که برخی از این کشور  بعنوان میانجی یاد می‌کنند.

به عقیده بسیاری از تحلیلگران، حضور شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، آن هم بعد از ۴۰ سال به ایران می تواند گویای این باشد که ژاپن به نتیجه تلاش های خود به منظور کاهش حساسیت در روابط ایران و آمریکا واقف است. چراکه سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، بیانگر این است که دونالد ترامپ در سفر خود به توکیو پیام‌هایی برای آبه داشته است که می تواند به مذاکره و کاهش تنش بیانجامد.

همانطور که رسانه آمریکایی المانیتور در مورد سفر نخست وزیر ژاپن به تهران می‌نویسد: احتمال دارد شینزو آبه برگزاری ملاقاتی بین حسن روحانی و دونالد ترامپ در حاشیه اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در پاییز امسال را پیشنهاد کند و شاید دو کشور فرصت بهتری برای مذاکره به دست نیاورند. هر چند با توجه به تداوم دشمنی ها و کینه توزیهای  ترامپ و تیم ب چنین دیدارهایی هرگز شکل نخواهد گرفت .

همچنین سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در مورد سفر آبه به تهران به تلویزیون ژاپن گفته بود که توکیو احتمالا قادر به تفهیم شرایط کنونی به آمریکایی‌ها خواهد بود و امیدواریم سفر آبه به تهران به کاهش تنش‌ها در منطقه منجر شود.

براساس این گزارش؛ همانطور که همه می‌دانیم، منطق جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا تا به امروز در مورد پرونده هسته‌ای، توان دفاعی و موشکی و موقعیت منطقه‌ای کاملا روشن و شفاف بوده است و بر اساس همین منطق است که حرف زور را نپذیرفته و در مورد مسایل موشکی و منطقه‌ای گفتگو نخواهد کرد، لذا باید منتظر ماند و دید که تحولات در روزهای آینده به کدام سمت پیش خواهد رفت تا بتوان در مورد میانجی‌گری بودن و پذیرفتن آن از سمت ایران و آمریکا، اظهارنظر قطعی داشت.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۴۲۷۳۱۱۳:۴۲:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
بهتر است از این ملاقاتها کمال استفاده را بکنیم.
ناشناس۹۴۳۷۱۵۱۹:۵۵:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
این رفت و آمدها آخرین تلاشها برای جلوگیری از جنگ است... منتظر باشید...
ناشناس۹۴۳۸۹۵۲۲:۱۸:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
ظاهرا آنها برای میانجی در لحظات آخری می آیند که اگر نتیجه ندهد معلوم نیست چه خواهد شد چون ترامپ رای می خواهد برای دور دوم و معلوم نیست برای این مسئله جنگی با ایران راه نی اندازد برای او انتخاب دوباره برای ریاست جمهوری برای او مهمترین چیز هست حال اگر ایران وارد مذاکره شود و شرایط را قبول کند یا با جنگ شرایط را قبول کند فرقی ندارد
ناشناس۹۴۳۹۴۰۲۲:۴۶:۲۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
بنظر من هیچ اتفاق خاصی نمیافته مذاکره اگر هم بشه به جایی نمرسه .تحریمها تا سالها ادامه پیدا میکنه عین کره شمالی.البته ایران رو فوق العاده ضعیف خواهد کرد چون بزودی تحریمهای جدید به ان اضافه خواهد شد.مگر اینکه سران ایران دلشون بحال ملت بدبخت بسوزه.
ناشناس۹۴۴۰۱۱۰۰:۰۶:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
از آلمان چه انتظاری داریم وقتی یک باک بنزین هم به هواپیمای ظریف نداد
علی۹۴۴۰۵۱۰۰:۴۵:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
نخست وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان برای آوردن آخرین اولتیماتوم آمریکا به ما می آیند یا باید در رفتارمان تغییرات اساسی داده و کشوری عادی و صلح طلب و در چهار چوب منافع فقط ملی و کشور باشیم و با دنیا تنش زدایی کنیم
ناشناس۹۴۲۷۳۷۱۳:۴۴:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
نیازی به میانجی و پادر میانی نیست. باید با ترامپ مستقیما گفتگو شود.
ناشناس۹۴۳۶۸۴۱۹:۴۴:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
وقتی هیچ تضمینی برای پایندی طرف مذاکره کننده وجود ندارد، مذاکره احمقانه است.
ناشناس۹۴۴۵۱۲۱۰:۲۱:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۰
ازموده را آزمودن خطاست مذاکره با فردی دمدمی مزاج و کشوری که به هیچ تعهد بین المللی وفادار نیست آب در هاون کوبیدن است اعلام آمادگی برای مذاکره با ترامپ یعنی بدتر شدن وضعیت ایران
بهرام۹۴۲۷۵۵۱۳:۴۸:۰۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
همه انها دروغ میگویند وگر نه تا کنون کار مثبتی انجام ندادند
ناشناس۹۴۳۱۸۶۱۶:۱۰:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
بهترین کار این بود که به تحریم یک طرفه امریکا جواب منفی میدادن ، ولی الان همه شون نقش نوکر امریکا رو دارن پس چطور میتونن میانجی بی طرفی باشن ؟؟؟
کیان۹۴۲۷۸۷۱۳:۵۵:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟ خواسته هایی که با تهدید نتوانستند به دست بیاورند، اینبار میخواهند با تطمیع و مذاکره به دست آورند مثل برجام
ناشناس۹۴۳۱۸۰۱۶:۰۹:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
خیلی واضحه چی میخوان ؛ برجام دو ( از بین رفتن کلیه صنایع دفاعی و نظامی ایران ) و برجام سه ( حبس شدن ایران در مرزهای خودش و فعالیت داعش و تروریستها در لب مرزهای ایران )
ناشناس۹۴۲۸۲۴۱۴:۰۴:۵۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
فکر نان کن که خربزه "آبه".
ناشناس۹۴۲۹۸۳۱۴:۵۵:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
خیلی بامزه ای
ناشناس۹۴۳۱۴۳۱۵:۵۳:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
برادر عزیز شعار دادن ما را بجایی نمیرسونه لطفا نخست وزیر یک کشور بزرگ را مسخره نکن فکرت مثبت و به دیگران احترام بگذار . بطور واقعی اونها لکسوس و اینفینتی و غول الکترونیک دنیا هستند و ما پرایدی هستیم که زه بغلمون را هم حذف کردند. با تشکر
ناشناس۹۴۳۹۶۱۲۳:۱۴:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
مسخره نکرد گفتش آخرش باید دست روی زانوی خودمون بذاریم بلند شیم
ناشناس۹۴۲۸۴۲۱۴:۱۰:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
چون کالاهای ایرانی بازارهای اروپا و آسیا را درنوردیده و تمام کشورهای پیشرفته مدیون و وابسته محصولات رنگارنگ ما هستند و قیمت نفت هم به مرز ۳۰۰ دلار رسیده برای همین تمام دنیا در تلاشند تا ما را راضی نگه دارند. کاش اینجوری بود که نوشتم
ناشناس۹۴۳۰۸۰۱۵:۲۹:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اتفاقا تمام دنیا در تلاشند که اینجوری که گفتی نشه!! اگر بندر چابهار راه بیوفته, اگر راه آهن ایران سر و سامون بگیره, اگر جاده ابریشیم دوباره فعال بشه, اگر ترانزیت کالا از ایران فعال بشه خیلی از اون اتفاقهایی که گفتی میوفته. همه اینها در حد اگر باقی موندن و همه در تلاشند که ما رو به یه بخور و نمیر راضی کنن فکرمون جای دیگه نره!!!
ناشناس۹۴۳۲۳۹۱۶:۲۷:۰۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
فرصتها را سوزانده ايم حالا اگر و مگر مي كنيم. با اين سطح از فساد و اختلاس مگر كاري ميشود انجام داد؟
ناشناس۹۴۲۹۳۹۱۴:۴۱:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
انتخاب فردا را امروز کنیم تا هزینه های کمتری بپردازیم
ناشناس۹۴۴۰۸۲۰۱:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۰
یه نرمش قهرمانانه دیگر
ناشناس۹۴۲۹۹۵۱۵:۰۱:۳۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
حضور اینها در جهت حفظ منافع آمریکاست. همه این کشورها نوکر و وابسته رژیم ایالات متحده هستند و بدون اجازه آمریکا آب هم نمیخورند .حالا مثلا میخوان بیان که چی بگن.آمریکا باید تحریم ها رو رفع کنه و نیروهایش را از حیاط خلوت ایران یعنی خاورمیانه و غرب آسیا خارج کند.بعد تازه دو طرف میتوانند حرف از مذاکره بزنند.
ناشناس۹۴۳۱۰۵۱۵:۳۷:۵۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
در ایران نتنها مردم از اتفاقات وتصمیمات کلان هیچ اطلاع واگاهی ندارند بلکه خبرنگاران وسیاست پیشگان هم از تصمیمات بی خبرند وهرکس تحلیل خود را میگوید.در تمام این 40 سال هیچ وقت مردم در تصمیمات سهیم نبودند وزمانی متوجه میشوند که کار انجام شده است.شاید خود مسولان نیز همه چیز را بدست تقدیر سپرده اند.
ناشناس۹۴۳۴۲۵۱۷:۲۸:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
مثلا الان مردم ژاپن یا خبرنگاراشون میدونن نخست وزیرشون برای چی داره میاد ایران!!؟؟ یا مردم آلمان میدونن وزیر خارجه شون برای چی میاد ایران!!؟؟ خب اگر میدونن شما یه نگاه به سایتهاشون بنداز شما هم متوجه میشی!!؟؟
ناشناس۹۴۳۹۴۵۲۲:۵۱:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
واسه اونا مهم نیست چون اقتصادشون ثبات داره .پس اهمیتی نداره.واسه ما مهمه چون معیشتمون رو هواست.
مسعود۹۴۳۱۲۳۱۵:۴۵:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
بطور واقعی ایران اصلا برای آمریکا هیچ نگرانیی نیست نگرانی آمریکا چین میباشد که با تولیدات خود داره اقتصاد دنیا را از دست آمریکا خارج میکنه اگر ایران مهار شود منابع انرژی چین محدود میشود وگرنه ایران با پراید و سمند و کشاورزی ورشکسته و سیل مهاجرت نخبگانش کجا واسه آمریکا نگرانی هست .. شعار دادن که کاری نداره .. کار بعمل برآید نه به سخندانی.
ناشناس۹۴۳۱۹۲۱۶:۱۲:۲۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
جدی میگی ؟ پس اینهمه هزینه امریکا در خاورمیانه برای چیه ؟
ناشناس۹۴۳۴۲۷۱۷:۳۱:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۱۹
خاورميانه منبع درامد امريكاس نه هزينه ساده نباش
ناشناس۹۴۳۶۶۲۱۹:۳۱:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
برای کنترل سه آبره اصلی هرمز، باب المندب، کانال سوئز! یعنی کنترل 80% بازار نفت، در نتیجه ممانعت از ظهور قدرت جدید چین!
ناشناس۹۴۳۴۱۳۱۷:۲۵:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اگر میخواست منابع چین رو محدود کنه چرا اومده سراغ ایران!!؟؟؟ باید میرفت سراغ عربستان و عراق که چند برابر ایران نفت تولید میکنن!!!! نتیجه تحلیلهای آبکی میشه تضمین امضای جان کری.
ناشناس۹۴۳۴۳۱۱۷:۳۴:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
ترس آمریکا از نخبه هایی نیست که میرن. از نخبه هایی هست که موندن. بالاخره موشک و ماهواره و ..... یه نخبه طراحی کرده. از دست من و شما یا حتی ژنهای خوب بر نمیاد!! ترس آمریکا از اینه که پراید و سمند هم بیوفته دست نخبه ها!!
بیگی29۹۴۳۱۲۸۱۵:۴۸:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اگر توانایی دارید جلو دزدی،فساد،حاتم بخشی سرمایه باقی مانده کشور و نا برابری شدید را بگیرید آنگاه مردم با جیره بندی هم میسازند با عزّت ایستادگی کنید.اگر نمیتوانید بهتر است هر چند با ذلّت تسلیم زور شوید قبل از اینک مجبور به التماس شویم.
ناشناس۹۴۳۴۴۸۱۷:۴۰:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
التماس با ذلت چه فرقی داره!؟
بیگی29۹۴۳۷۷۵۲۰:۲۲:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۱۹
ذلّت فقط ذلّت است امدا التماس هم شامل التماس است هم ذلّت ،هم گدایی.
ناشناس۹۴۳۴۵۵۱۷:۴۳:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اون موقع که با عزت رفتیم نتیجه شد برجام, حالا که قراره باذلت بریم خدا بخیر کنه!!
ناشناس۹۴۳۴۶۰۱۷:۴۵:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
یعنی یه برجام دیگه!؟!؟!؟ نگو تو رو خدا !!!!!
حرف حسابي۹۴۳۱۵۴۱۵:۵۸:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
بي نظير ترين با ادب ترين با شعور ترين ووووووو ساده ترين مردم جهان ما ايراني ها هستيم ساده ايم كه فكر مي كنيم مذاكره نخواهند كرد باور كنيد مذاكره مي كنند نه براي حال ما
ناشناس۹۴۳۱۹۹۱۶:۱۴:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
با ادب ترین و با شعور ترین ؟؟؟ یک نگاه به رانندگی ، آپارتمان نشینی ، تماشاچیهای ورزشی ، رفتار مجریهای تلویزیونی ، و ... بنداز تا ببینی چقدر حرفت غلطه !!!
ناشناس۹۴۳۳۰۶۱۶:۴۹:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۱۹
نه براي حال ما ؟ منظورت براي خودشان
ناشناس۹۴۳۱۷۱۱۶:۰۵:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
بسيار احمقانه است اگر ١ سال يا ١٠ سال يا ٢٠ سال ديگه با اين شرايط پيش بريم چه فايده داره ؟؟؟
ناشناس۹۴۳۱۷۴۱۶:۰۷:۴۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اگه عاقل باشید از ژاپن درس عبرت بگیرید با اینکه دو تا از شهرهای ژاپن حمله شیمیایی شده ولی با امریکا در ارتباط هست دوتفاوت بزرگ بین ما وژاپن هست زاپن همه جوره در اقتصاد پیشرفت کرده ولی ما در اقتصاد پسرفت کردیم
ناشناس۹۴۳۴۴۳۱۷:۳۹:۴۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
اگر عاقلِ ما شما باشی که فرق حمله شیمیایی و هسته ای رو نمیدونی حتما حق با شماست!! اما مهمترین فرق ما با ژاپنیها اینه که اونا از 8 ساعت کار, بیش از 7 ساعت کار مفید دارن اما ما دنبال یه راه میگردیم که از زیر این 45 دقیقه کار مفید هم در بریم.
ناشناس۹۴۳۴۵۸۱۷:۴۴:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۱۹
موافقم
ناشناس۹۴۳۶۹۱۱۹:۴۶:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
شما هنوز فرق سلاح شیمیایی و اتمی را نمیدونید، تحلیل از مسایل بین المللی ارائه میدید؟ آمریکا به دو شهر ژاپن با بمب اتمی حمله کرد، نه سلاح شیمیایی.
مهران از برلين۹۴۳۲۰۰۱۶:۱۴:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دو كشوري كه در جنگ جهاني دوم كاملاً از امريكا شكست خورنند و تا به امروز پايگاهاي امريكايي در اون دو كشور وجوددارد. ژاپن با دو بمب اتمي تسليم شد و المان با تسخير پايتخت نازي ها، برلين، از طريق روسها !!! بمباران وسيع المان در روز هاي اخر جنگ تجربه تلخ پيرزن ها پيرمردها اينجاست، كه در اون دوران كودكي بيش نبودنند! دو كشور كاملاً صنعتي قبل از جنگ جهاني دوم، و بسيار پر مودعا در دنياي اون روز!!! فرستاده اين دو كشور حرف هاي بسياري براي تعريف كردنند براي سران ايران دارند.
ناشناس۹۴۳۹۴۸۲۲:۵۶:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
میان اولتیماتوم امریکا رو بدن.ولی گوش شنوایی پیدا نخواهد شد .امیدوارم زودتر جنگ شروع بشه.
ناشناس۹۴۳۲۲۴۱۶:۲۱:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دقیقاً مانند ده ها هیئت و گروهی که پس از تصویب برجام به ایران آمدند تنها به دنبال ( اتلاف وقت و انژی و ...... و در نهایت سر کار گذاشتن ایران هستند ) .
ناشناس۹۴۳۴۶۴۱۷:۴۷:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
قبلا هیئتی میومدن چون فکر میکردن آخرش شام میدن, دیدن خبری نیست الان فقط سخنران فرستادن موعظه کنه!!
احد۹۴۳۲۷۲۱۶:۳۶:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۱۹
میخواخند جلوی جنگ رو بگیرند انشاله که موفق شوند !!
امیدوارم۹۴۴۳۴۱۰۸:۵۶:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۰
واقعا امیدوارم جلوی جنگ رو بگیرن .چون اگر جنگ بشه ارزش پول مون افت میکنه ؟؟ای وای ببخشید ارزش پولمون افت کرده بود قبلا..مهم نیست بشه نشه ...
باهر۹۴۳۳۳۴۱۷:۰۲:۳۷ ۱۳۹۸/۳/۱۹
هدف نگهداشتن ایران در برجام نافرجام بدون دادن کوچک ترین امتیاز و یا اجرای تعهدات خودشان هست!!!
های۹۴۳۴۵۷۱۷:۴۳:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۱۹
دولتی که نتواند با دیالوگ حق ملتش را ثابت کند اصلا مشروعیت ندارد. چون با یاغی گری میتوان به خیلی چیزها رسید
ناشناس۹۴۳۵۲۲۱۸:۲۱:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
توان موشکی بدون اقتصاد سالم برای مردم نان واب نمیشود حاکمان بخاطر وضع اسفناک مردم استغفار ودق کنند
ناشناس۹۴۳۸۵۶۲۱:۵۰:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
البته اقتصاد هم فقط در سایه امنیت سالم میشه! مثلا اقتصاد لیبی یا سودان هیچوقت دیگه سالم نمیشه.
امید۹۴۴۱۲۷۰۳:۳۱:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم اگر توان موشکی نبود که پای داعش روی خرخره زن و بچه شما بود . زنده زنده سر از بدنشون جدا می کردن یک نگاهی به فیلمهای داعش بنداز .
ناشناس۹۴۳۵۷۳۱۸:۴۷:۵۸ ۱۳۹۸/۳/۱۹
شینزو دار خودش رو سبک میکنه ، رهبری گفته مذاکره سم هستش . یعنی شینزو اینو نشنیده !
ناشناس۹۴۴۰۸۶۰۱:۲۹:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۲۰
اگر تاریخ کمی مطالعه بکنیم بد نیست آخرین کسی کی به عراق آمد در دوران صدام قبل از جنگ آمریکا نخست وزیر ژاپن بود .آمدن آنها برای اتمام حجت و اخطار به ایران برای اینکه دست از پا خطا نکند.اینده نشان خواهد داد
ناشناس۹۴۳۶۳۸۱۹:۱۵:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
پرونده اتمی اینبار نباید به سطح جامعه کشیده شود و در سطح بالای مسئولان و نخبگان سیاسی با احتیاط و بدور از هیاهو و امیدوار کردن توده های مردم و در صبر انجام شود. حرف های عوام گرایانه در مورد آن برای خودمان ویرانگر بوده.آن دولت که میگفت انرژی هسته ایی حق مسلم ماست بعدا مردم پرسیدند این چه حقی بود که این همه هزینه دادیم و براحتی ولش کردیم، دولت دیگر گفت هم چرخ سانتریفوژ می چرخد هم چرخ صنعت و بعد مردم از شادی برجام به خیابانها ریختند اما اکنون مردم می بینند هیچکدام نچرخید و اعتمادشان به را از دست می دهند. به مردم همینکه بگویید در حال مذاکره و بررسی شرایط برای بهبود امور هستیم کافی است. مردم می خواهند زندگی کنند، نه هر روز تنش داشته باشند.
ناشناس۹۴۳۸۴۹۲۱:۴۱:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۱۹
امریکا چماق رو نشون داده حالا اونا دارن هویج ها رو میارن
ناشناس۹۴۳۹۹۷۲۳:۵۴:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۱۹
با وجود ترامپ در راس قدرت امريكا اميدي به بهبود شرايط حتي با ميانچگري ژاپن محتمل نيست وشايد اروپايي ها براي حفظ برجام مجبور شوند كمي سر كيسه را شُل كنند وبراي مبادلات اقتصادي ايران كمكي بنمايند البته به شكل ضعيف ان
علی۹۴۴۰۵۶۰۰:۵۲:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۲۰
فرصت و شانس آخر است و ایکاش درست تصمیم گیری کنند و الا نابود خواهیم شد و خلاص

پربحث‌های اخیر

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 4. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 5. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 6. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 7. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 8. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 9. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 10. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 11. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 12. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 13. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 14. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 15. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 16. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 17. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 18. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 19. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 20. مغولستان در قاب دوربین  

 21. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

 22. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 23. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 24. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 25. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 4. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 5. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 6. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 7. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 8. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 9. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 10. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 11. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 12. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 13. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 14. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 15. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 16. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 17. جانِ انجیر  

 18. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 19. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 20. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 21. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 22. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 23. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 24. مغولستان در قاب دوربین  

 25. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. چرخش ظریفانه از برجام!...

 12. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 13. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 14. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 15. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 16. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 17. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 18. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 19. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 20. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 21. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 22. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 23. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 24. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های اخیر

 1. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 2. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 3. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 4. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 5. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 6. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 7. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 8. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 9. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 10. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 11. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 12. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 13. توئیت صادقی درباره نتیجه شکایت خود از آملی لاریجانی

 14. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 15. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 16. سخنرانی ظریف در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم  

 17. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 18. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 19. نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 20. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 21. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 22. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 23. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 24. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 25. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

پربحث‌های دیروز

 1. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 2. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 3. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 4. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 5. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 6. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 7. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 8. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 9. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 10. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 11. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 12. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 13. توئیت صادقی درباره نتیجه شکایت خود از آملی لاریجانی

 14. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 15. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 16. سخنرانی ظریف در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم  

 17. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 18. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 19. نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 20. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 21. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 22. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 23. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 24. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

 25. جبهه پایداری از مدل انتخاباتی خود رونمایی می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 8. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 11. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 12. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 13. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 14. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 15. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 16. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 17. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 18. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 19. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 20. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 24. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 25. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

آخرین عناوین