ادعای الجزیره: ترامپ در نامه‌ای به ایران، اعلام کرده آماده است جان بولتون را برکنار کند

گروه جهان الف،   3980316072 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
ادعای الجزیره: ترامپ در نامه‌ای به ایران، اعلام کرده آماده است جان بولتون را برکنار کند

یک منبع آگاه افشا کرد که آمریکا طی نامه‌ای به ایران، از آمادگی ترامپ برای دور کردن جان بولتون از منصب مستشار امنیت ملی، صحبت کرده است؛ که به دشمنی با جمهوری اسلامی شهره است. اما ایران به امریکا اعتماد ندارد و مسئولان در تهران بر این عقیده اند که ترامپ به دنبال استفاده از برگه برنده مذاکره در جریان انتخابات سال ۲۰۲۰ است.

الجزیره نوشت: اخیرا آرامش نسبی بر بحران بین ایالات متحده و ایران خیمه افکنده، و شاهد کاهش استفاده از زبان تهدید از سوی دو طرف، همزمان با تحرکات طرف‌های میانجی برای گشودن باب مذاکره به دور از تنش هستیم.

در ادامه این مطلب آمده است: پس از حدود دو هفته از کاهش نسبت تهدید‌های دو جانبه بین ایران و ایالات متحده و کم شدن احتمال اعمال گزینه نظامی در منطقه، وزیر خارجه آمریکا از آمادگی واشنگتن برای مذاکره بدون شرط با تهران صحبت کرد تا پس از ترامپ، دومین شخصی بوده باشد که ایران را به مذاکره دعوت می‌کند.

دعوت پمپئو از سوئیس-که حافظ منافع آمریکا در ایران است- کمی پس از به تاخیر افتادن اجرای دور جدیدی از تحریم‌های آمریکا علیه پتروشیمی ایران مطرح شد و همین مساله باعث شد تحلیلگران اقدام دولت ترامپ را شاخصی برای عزم جدی وی در راستای کاهش سطح تنش‌ها با تهران به شمار آورند.

پاسخ ایران به این اظهارات پمپئو به سرعت از سوی وزارت خارجه آن اعلام شد: «معیار ما تنها اقدامات عملی آمریکاست، نه اظهارات سیاسی». روحانی با استقبال از طرح مذاکره، «احترام متقابل» را شرط مذاکره با واشنگتن دانست و تاکید کرد که در غیر این صورت گفتگویی صورت نخواهد گرفت.

به نظر می‌رسد ایران نشست بر سر میز مذاکره با آمریکا را به ضرر منافع ملی خود و به معنای ارائه امتیاز‌هایی به طرف مقابل می‌داند، علاوه بر اینکه واشنگتن را برای نقض معاهده‌های بین المللی و نوسان‌های ناگهانی در سیاست خارجی خود، جری‌تر می‌کند.

تغییر بازی

در همین رابطه، یک منبع آگاه در وزارت خارجه ایران که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد که آمریکا با جدیت به دنبال تغییر قواعد بازی و مذاکره با ایران است، اما ما تمایلی به مذاکره نداریم.

همین منبع در گفتگو با الجزیره تصریح می‌کند که ایران بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای را شرط مذاکره می‌داند، در حالی که واشنگتن به دنبال مذاکره است تا در مقابل، شبح جنگ را از منطقه دور کند؛ بدین معنا که قصد اجرای شروط ایران که تهران بر آن اصرار می‌ورزد را ندارد.

منبع مذکور همچنین افشا کرد که آمریکا طی نامه‌ای به ایران، از آمادگی ترامپ برای دور کردن جان بولتون از منصب مستشار امنیت ملی، صحبت کرده است؛ که به دشمنی با جمهوری اسلامی شهره است. اما ایران به امریکا اعتماد ندارد و مسئولان در تهران بر این عقیده اند که ترامپ به دنبال استفاده از برگه برنده مذاکره در جریان انتخابات سال ۲۰۲۰ است.

این در حالی است که مقام ایرانی معتقد است مذاکرات تازه‌ای با آمریکا صورت نمی‌گیرد، تا این دولت به توافق هسته‌ای بازگردد. اما همزمان، بعید هم نیست که دولت ترامپ شروط ایران را پذیرفته و مسیر را در برابر مذاکرات جدید هموار کند.

این در حالی است که در شبکه‌های اجتماعی شاهد عکس العمل ایرانی‌ها در مورد درخواست پمپئو برای مذاکره بدون شرط با ایران هستیم. همانطور که محمد صالح صادقیان، مدیر مرکز عربی مطالعات در ایران، در توئیتی نوشت: «به نظر می‌رسد میانجیگری بین تهران و واشنگتن در حال پدیدار شدن است؛ سوئیس و ژاپن روی این خط هستند. چهارشنبه آینده نخست وزیر ژاپن در تهران است.. گفته می‌شود ترامپ با نوشتن نامه ویژه‌ای به آیت الله خامنه‌ای موافقت کرده است، تا این نامه توسط نخست وزیر ژاپن به رهبر برسد.. تهران همچنان بر روی رفع تحریم‌ها پیش از هر مذاکره‌ای و بازگشت آمریکا به توافق هسته ای، اصرار می‌ورزد.»

برخی دیگر از ایرانی‌ها معتقدند که کاهش تنش زایی آمریکا نشان دهنده ترس واشنگتن از هدف گرفته شدن ناو‌های جنگی اش توسط ایران است. عده‌ای دیگر احتمال می‌دهند که مذاکره دیگری با آمریکا انجام شود و این مذاکرات در کشور سومی برگزار شود.

در این میان، عده‌ای هم بر این اعتقادند که نپذیرفتن شروط ۱۲ گانه آمریکا برای مذاکره و پایداری ایران در برابر باجگیری آمریکا، علت اصلی عقب نشینی دولت ترامپ از مواضع پیشینش در قبال ایران است.

منبع: انتخاب

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۳۹۲۲۸۱۶:۵۶:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۱۶
الجزیره الکی گفته اگه یه همچین نامه ای واقعیت داشت ؛ 20 و 30 اون نامه رو 180 بار نشون میداد
ناشناس۹۳۹۳۵۲۲۰:۲۹:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۱۶
مگه نامه اوباما که قبل از شلوغیهای سال 88 بود رو نشون داد!!؟؟
ناشناس۹۳۹۵۲۰۰۴:۳۸:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۱۷
مسئله اینه اگر سندی منتشر بشه، بدون شک طرف مقابل هم اسنادی در دست داره..
ناشناس۹۳۹۳۸۹۲۱:۲۳:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۱۶
و باز برخی ساده لوح و برخی ظاهرا ساده لوح و اما هدفمند و ریموت کنترل دار ...اولویتها شامل بتون ریزی در نطنز ،اراک ،ووووبونکراش رو هم عواملی داخلی گوش بفرمان هستند که فوری انجام بدن .فردا با بی آبی و از سرویس خارج شدن نیروگاه های آبی و گرمایش هوایی که در انتظار خاورمیانه و ایران است و نیاز عمده برقی که برای آب شیرین کنها در آینده بدلیل خشکسالی خواهیم داشت را با چراغ موشی تامین کنید آن‌زمان این آقایان بلبل زبان سخنران همه پیش ..‌زاده هایشان در غرب کنار ساحل لم دادند به فکر بی آبی اینجا نیستند که دانشمندان هسته ایتان هم جذب کشورهای عربی و غربی میشن سوء مدیریت مدیران رانتی و فامیلی و غیر پاکدست و حراف را گردن نبودن برجام 2میاندازند
حقیقت۹۳۹۴۶۵۲۳:۴۱:۴۵ ۱۳۹۸/۳/۱۶
اگه دلار و سکه دارید زود بفروشید من خیر شما را خواستم
ناشناس۹۳۹۶۴۶۱۰:۳۳:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۱۷
از الان باید تعداد زیادی بونکر سیمان ظرفیت بالا وارد کشور کنیم و ازنطنز اصفهان شروع کنین تا اراک ،فردو و با باقیمانده سانتریفیوژهایی اوراق شده فرغون درست کنین برای قولی که برای سالی دو میلیون اشتغال دادید ..
ناشناس۹۳۹۲۳۱۱۶:۵۹:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
ملک عبدالله و نتانیاهو + پادشاه بحرین و ملکه انگلیس و رئیس جمهور غربگرای جدید برزیل و خوان گوآیدو هم باید برکنار شن
ناشناس۹۳۹۳۵۴۲۰:۳۲:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۱۶
یکی دیگه میاد بدتر از اونا. مگه به جای اوباما بهترش اومد. ما با آدمها که مشکل نداریم بلکه با نحوه تعامل اونها با خودمون مشکل داریم
ناشناس۹۳۹۶۴۱۱۰:۲۶:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۱۷
افرادی که مسایل را به سخره میگیرند خود انتهای مسخرگی و جهالتند
ناشناس۹۳۹۲۳۳۱۷:۰۳:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۱۶
پیش شرط مذاکره ما باید تسلیم شدن مخالفان بشار در سوریه و مادورو در ونزوئلا و زندان رفتن بولتون و تبعید پومپئو به زندان گوآنتانامو باشه
ناشناس۹۳۹۳۵۵۲۰:۳۲:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۱۶
اونوقت چی به ما میرسه!؟
ناشناس۹۳۹۳۷۸۲۱:۰۱:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
مگه ایران مدعی العموم این کشورهاست؟ به ماچه
ناشناس۹۳۹۵۸۳۰۸:۵۰:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۱۷
ترامپ میخواد امتیاز بده چندین نوع امتیاز داریم - اقتصادی ، بهداشتی ، امنیتی و ... - باید دید کدوم سهل الوصول تر و با ارزش تر هست
ناشناس۹۳۹۲۳۴۱۷:۰۴:۰۸ ۱۳۹۸/۳/۱۶
ترامپ چهار سال دیگه در قدرت بمونه یه کاری دست ایران میده، با ترامپ نباید مذاکره کرد حتی اگر به برجام برگرده، ترامپ قابل اعتماد نیست. ترامپ فقط دنبال یک عکس یادگاری با مقامات ایران هست که چماقش کنه روی دموکرات ها بعدش خیلی راحت از هر توافقی خارج میشه. ترامپ فرضا بولتون را هم برکنار کنه، دامادش کوشنر را میخواد چیکار کنه؟!!! کوشنر به عنوان عامل نتانیاهو دشمنیش با ایران از بولتون کمتره؟!!!
ناشناس۹۳۹۳۹۱۲۱:۲۴:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
اگر مذاکره نکنن و ترامپ رای بیاره اوضاع خیلی بدتر میشه ...
ناشناس۹۳۹۲۳۷۱۷:۰۷:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
.. این خبر شایعه است
ناشناس۹۳۹۲۳۹۱۷:۰۹:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۱۶
ما باید شرط مشخص شدن عاملان قتل خاشقچی رو هم به مذاکره اضافه کنیم
ناشناس۹۳۹۳۴۷۲۰:۲۶:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
احسنت کلی انرژی گذاشتیم برا خاشقچی نباید خونش مثل عثمان پایمال بشه
ناشناس۹۳۹۳۶۰۲۰:۳۷:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۱۶
عربستان توی ترکیه زده یکی از مردم کشورش رو کشته. این به مذاکرات ایران و آمریکا چه ربطی داره!!؟؟
ناشناس۹۳۹۶۴۳۱۰:۲۷:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۱۷
شما که بقیه رو مسخره میکنید برو دکتر حالت بهتر میشه ،خیلی ها حالشون از تو وخیم تر بوده تا حدی با قرص و دارو بهتر شدن ...انشالله شفای عاجل
ناشناس۹۳۹۲۶۱۱۷:۳۴:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۱۶
بسیار محتمل است که با چند کار نمایشی، بخواهند ما را فریب داده و به پای میز به اصطلاح مذاکره بکشانند. فقط کافیست برویم سر میز! بعد از آن به هر گونه که دلشان خواست خبرسازی میکنند و میگویند از اول هم گفته بودیم تاب مقاومت ندارند!
ناشناس۹۳۹۲۶۷۱۷:۵۶:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۱۶
داماد ترامپ کوشنر از بولتون ایران ستیز تره، تازه خود ترامپ از همشون ایران ستیز تره، ترامپ دنبال مذاکره برای مذاکره است، فقط میخواد نشان بده که تونسته ایران را مجبور به مذاکره کنه، همان چیزی که بعد از خروج از برجام بارها ادعا کرد، مذاکره با ترامپ هیچ عایدی برای ایران نخواهد داشت، بعد از اینکه ایران را پای میزمذاکره کشاند و تو رسانه های آمریکا جشن پیروزی برای این موفقیت را برگزار کرد، به راحتی زیر همه توافقات میزنه و مطمئن باشید برگرداندن بولتون هم کار 5 دقیقه هست. حتی اگر ترامپ به برجام برگرده هم نباید مجددا مذاکره کنیم، اگر به برجام برگردن صرفا وظیفهشون را انجام دادن، امتیازی محسوب نمیشه، تازه خسارت هایی که بابت خروج از برجام به ایران زدن را هم باید جبران کنن، دلیلی نداره دوباره با آمریکا مذاکره کنیم، مطمئن باشید اگر مذاکره کنیم همانطور که از برجام خارج شدن از هرتوافقی در آینده هم به همان راحتی خارج میشن و ایران می ماند با کلی تعهدات و کلی وعده که هیچکدام محقق نمیشود، آدم عاقل دو بار از یک سوراخ نیش نمیخورد.
ناشناس۹۳۹۴۷۳۲۳:۵۳:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۱۶
مذاکره با توافق فرق میکنه عزیزم, شما می تونید مذاکره کنید,از شرایط راضی نبودی توافق نکنی
ایران۹۳۹۲۷۴۱۸:۰۱:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۱۶
با سلام، اقدام خوب و خداپسندانه ای است. فقط لطف کن خودت هم باهاش استعفا بده. رونوشت: رئیس‌جمهور رئبس سازمان برنامه و بودجه معاونت هماهنگی
ناشناس۹۳۹۲۹۴۱۸:۳۱:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
بهتر است دلواپس ها آماده شوند!!!
ناشناس۹۳۹۳۶۴۲۰:۴۲:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۱۶
موافقم! چون از وقتی ترامپ اومده اونایی که دلواپس نبودن هم دلواپس شدن یعنی الان همه باید آماده باشن دوباره سرمون کلاه نره!!
ناشناس۹۳۹۲۹۶۱۸:۳۶:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۱۶
کشور 310 میلیون آه این رئیس جمهورشه مثل پتک بر مغز ترامپ بود سخنانی که همه رهبران جهان رو بند بند حرفاش دارند وقت می ذارند و فکر می کنند یهوسخنرانی دیگر چنان مخالفانش را تحریک کنه که بولتون و پامپئو او را بر کنار کنه مثل اوک مازه رونی ساده دل
ناشناس۹۳۹۳۱۵۱۹:۲۰:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
خودت فهمیدی چه نوشتی؟!!!
ناشناس۹۳۹۳۱۶۱۹:۲۴:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۱۶
در امریکا بولتون یکی دوتا نیست,هزاران بولتون در کنگره و احزاب و نیروی نظامی و امنیتی و سیاسی وجود دارند.مسئله اصلی این است که امریکا به عنوان دولت و ملت باید روشن کند که آیا قراردادهای میان دولتها و تعهدات بین المللی برای دولتهای امریکا لازم الرعایه هستند یا در حکم مسائل شخصی و خصوصی صاحبان قول و قرار و امضا هستند که هر تازه رسیده ای می تواند زیرشان بزند.امریکا باید این معضل را در یک عرصه بین المللی روشن کند و تضمینهای محکم بدهد.تنها به ایران هم ارتباط ندارد.ایران باید این موضوع را در مراجع رسمی جهانی مطرح کند و از دولتهای دیگر هم یار گیری نماید.
ناشناس۹۳۹۳۴۴۲۰:۲۵:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۱۶
این ترامپ در واقع بازار خام ایران را به مانند عروس خوشگلی می بیند و تحت هر شرایطی میخواهد کام بگیرد . حاضر هست هر امتیازی بدهد و به این عروس دست پیدا کند و برای همین آقا این موضوع را ناموسی قلمداد کردند .
ناشناس۹۳۹۴۲۲۲۲:۱۴:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۱۶
دنیا برمبنای مذاکره می چرخه.اگه به برحام برگرده مذاکره چه ایرادی داره.
ناشناس۹۳۹۴۲۷۲۲:۲۶:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۱۶
مگه مردم مسخره ی ترامپ هستند؟ هر وقت خواست بیاد هر وقت خواست بره......
سید یاسین علوی۹۳۹۷۰۶۱۲:۲۵:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۱۷
.. زبان جنگ ...زبان تهدید به هر شکل محکوم است اگر توانمندی و پتانسیل دفاعی مناسبی داریم باید از آنها همسو با روابط دیپلماتیک و سیاست های دولت مستقر استفاده کنیم ، اما صد افسوس تنها چیزی که برایش ارزشی قائل نیستیم تزریق آرامش به جو درونی و تطهیر چهره بیرونی و بین الملل کشورمان است . مسئولین لطفا درک درستی از حال جامعه داشته باشید مردم بشکه های سوخت نزدیک به انفجارند کمی متفاوت بنگریم .

پربحث‌های امروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 3. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. راز یک شعف

 6. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 7. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 8. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 9. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 10. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 11. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 12. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 13. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 14. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 15. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 16. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 17. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 18. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 19. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 22. سارق با حوصله   

 23. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 24. صحبت‌های تند نماینده مجلس خطاب به مهدی تاج: کاش نیم ساعت روی حرفت می‌ماندی

 25. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 4. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 5. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 6. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 7. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 8. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 9. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 10. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 11. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 12. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 13. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 14. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 15. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 16. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 17. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 18. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 19. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 20. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 21. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 22. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 23. ناگفته‌هایی از درگیری مسئولان وقت دانشگاه آزاد با خانواده «هادوی»  

 24. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 25. تصویری از حضور غیرمنتظره حسن روحانی در حرم امام رضا (ع)  

پربحث‌های هفته

 1. موج حمایت از راننده قانونمدار اسنپ چگونه به‌راه افتاد؟ + عکس

 2. تولد فرزند رامبد جوان در کانادا با دلار ۱۰ هزار تومانی چقدر می‌شود؟

 3. وزیر نیرو: چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم!

 4. طبق دستور قرآن مثل سایر مسلمان، مهریه را زمان عقد بگیرید و جوانان را نجات دهید

 5. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 6. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 7. به آبه امیدی نیست

 8. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 9. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 10. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 11. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 12. پرستو یا آشیانه!؟

 13. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 14. مسافر هنجارشکن یا راننده متخلف

 15. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 16. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 17. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 18. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 19. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 20. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 21. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 22. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 23. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 24. ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

 25. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

پربحث‌های امروز

 1. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 2. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 3. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 4. ترامپ، شهردار لندن را "فاجعه" خواند

 5. آنچه پوتین خطاب به امیر کویت نوشت

 6. پاپ خواستار خویشتنداری در حادثه نفتکش‌ها شد

 7. ادعای دوباره انگلیس درباره نقش ایران در حمله به نفتکش‌های دریای عمان

 8. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 9. افت ۳۰ درصدی صنعت خودروسازی در آمریکا

 10. وزیر انرژی عربستان: طرف واحدی در پس حمله به فرودگاه أبها و حادثه دریای عمان است

 11. ترامپ: رسانه‌های خبری فاسد آمریکا دشمن مردم هستند

 12. چرا نتانیاهو این روزها سکوت کرده است؟

 13. گذری بر مناسبات دیپلماتیک ایران و کانادا؛ رابطه‌‌ای که همچنان قطع است

 14. ژاپن: آمریکا برای اثبات ادعایش علیه ایران مدرک ارائه کند

 15. رژیم صهیونیستی در کنفرانس بحرین شرکت می‌کند

 16. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 17. جرمی‌کوربین توهین ترامپ به صادق‌خان را محکوم کرد

 18. چراغ سبز دولت مرکل به فروش تجهیزات نظامی به عربستان سعودی

 19. نماینده پارلمان اروپا: هر اقدامی برای تضعیف دلار خوب است

 20. صادق‌خان: نباید برای پاسخگویی به ترامپ وقت تلف کرد

 21. اردوغان: سامانه «اس- 400» به زودی وارد ترکیه می‌شود

 22. کرملین خواهان صبر و خویشتن‌داری در مورد رخداد دریای عمان شد

 23. ادعای سنتکام درباره حمله ایران به پهپاد آمریکایی در دریای عمان

 24. زندان محل تجمع سران نظام بوتفلیقه

 25. پیشنهاد دیپلمات سابق آلمانی برای ایفای نقش نظارتی اروپا در خلیج فارس

پربحث‌های دیروز

 1. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 2. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 3. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 4. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 5. آمریکا: علیه ایران، ائتلاف جهانی می‎‌سازیم

 6. سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد

 7. عضو سابق سیا: روزهای حضور بولتون در دولت آمریکا به شماره افتاده است

 8. توضیح سفارت بریتانیا درباره برگزاری جشن جنجالی

 9. موافقت واشنگتن با تمدید معافیت عراق از تحریم ها علیه ایران

 10. هدیه تولد خاص پوتین به رئیس‌جمهور چین + تصاویر

 11. سناتور گراهام: برای ترساندن کره‌شمالی و ایران به ونزوئلا حمله کنید

 12. اتهام‌زنی انگلیس به ایران درباره حادثه نفتکش‌های دریای عمان

 13. ادعای رسانه‌های انگلیسی در خصوص اعزام تفنگداران دریایی به منطقه

 14. پهپادهای تهاجمی ارتش یمن فرودگاه‌های ابهاء و جیزان را هدف قرار دادند

 15. واشنگتن پست: ترامپ هنوز هزینه مراسم تحلیف خود را بدهکار است

 16. سناتور گراهام: برای ترساندن کره شمالی و ایران به ونزوئلا حمله کنید

 17. مرکل: آلمان سال آینده هزینه‌های نظامی خود را افزایش می‌دهد

 18. توضیح وزیر خارجه ژاپن درباره برگه‌ای که آبه در دیدار با رهبری با خود داشت

 19. عراقچی: جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران باعث تنش در منطقه شده است

 20. پوتین: تلاش‌ها برای از بین بردن قلدرمأبانه رقبا ادامه دارد

 21. پنتاگون: روابط با ترکیه ادامه دارد/ آنکارا از ما «پاتریوت» بخرد

 22. ایران در انتخابات آینده آمریکا تاثیرگذار است

 23. هشدار ماکرون به ترکیه: حفاری‌های غیرقانونی را متوقف کنید

 24. حذف اتهام زنی‌های وزیر خارجه امارات از توئیتر

 25. رایزنی ظریف و وزیر خارجه هند در دوشنبه

پربحث‌های هفته

 1. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 2. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 3. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 4. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 5. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 6. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 7. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 8. ادعای رویترز مبنی بر اصابت اژدر به نفتکش نروژی

 9. واکنش آمریکا به دیدار نخست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور ایران

 10. هدیه دانشجویان ایرانی به نخست‌وزیر ژاپن

 11. واشنگتن: تنها راه پایان بحران با ایران دستیابی به توافق هسته‌ا‌ی جدید است

 12. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 13. مرگ زودهنگام نقشه «یا جنگ، یا مذاکره»

 14. خبرهایی درباره حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان

 15. لاوروف: تقصیرات را به گردن ایران می‌اندازند تا مسئله فلسطین فراموش شود

 16. وزیر خارجه آلمان: تلاش می‌کنیم به تعهدات خود در برجام عمل کرده ولی نمی‌توانیم معجزه کنیم

 17. ترامپ: اگر بتوانیم با ایران کنار بیاییم عالی است

 18. روحانی: آمریکا به جای تغییر لحن به دنبال تغییر عمل باشد/آبه: قدردان ایران بخاطر پایبندی به برجام هستیم

 19. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 20. سفری پس از چهار دهه؛ تهران میزبان «آبه»

 21. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 22. هایکو ماس وزیر خارجه آلمان وارد تهران شد

 23. پسر نتانیاهو ترامپ را با کوروش مقایسه کرد!

 24. واکنش ترامپ به سفر آبه: هنوز برای توافق زود است

 25. اعتراف ترامپ به اینکه تحریم‌ها معیشت مردم ایران را نشانه گرفته‌اند

آخرین عناوین