کلکسیونی از تخلفات در فینال جام حذفی فوتبال

گروه ورزشی الف،   3980314119 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سال ۱۳۶۲ بین دو نیمه بازی پرسپولیس - شاهین سنگ‌پرانی از روی سکو باعث شد نیمه دوم بازی با ۴۰ دقیقه تأخیر برگزار شود...

به گزارش ایسنا، امیرحسن خدیر در عصر ایران نوشت: «بازی پرسپولیس - داماش (فینال جام حذفی در شامگاه ۱۲ خرداد ۹۸) را فارغ از بحث‌های فنی می‌توان نشان دیگری از مدیریت ایرانی دانست با فقدان یا نقصان فهم درست از قوانین و درک نکردن جوهرۀ فوتبال که همانا لذت انسان دنیای مدرن است نه برگزاری مسابقه به هر قیمت.

بگذارید در ابتدا بخواهم این مقاله را رنگی نبینید. چون مطلقاً بحث آبی و قرمز در میان نیست؛ کمااین‌که اگر به جای پرسپولیس، استقلال یا سپاهان در فینال بودند و این اتفاقات رخ داده بود باز قصه همین بود. بحث بر سر قانون و لذت از فوتبال است و این که یا باید بازی را حداکثر ۱۵ دقیقه بعد سه بر صفر به سود تیم حاضر اعلام می‌کردند و سوت پایان بازی را به صدا درمی‌آوردند یا به خاطر شرایط غیر عادی ۴۸ ساعت بعد برگزار می‌شد. هیچ‌یک از این دو اتفاق اما نیفتاد و اصرار تنها بر این بود که به هر قیمت برگزار شود و کار خلاف دقیقاً همین بود: برگزاری بازی به هر قیمت.

آقای فتاحی، مسئول معلق شده سازمان لیگ فوتبال البته می‌گوید: «به او ارتباطی ندارد.» در حالی که خوب می‌داند بلیت را برای فروش باید در اختیار باشگاه قرار می‌داد. این نحوه بلیت‌فروشی مضحک است و سال‌های سال است که منسوخ شده است.

داستان اما منحصر به فوتبال هم نیست. همین تازگی‌ها در مسابقات کشتی، کشتی‌گیر ایرانی با تی‌شرت به روی سکو می‌رود تا مدال بگیرد و وقتی او را «دیسکوالیفه» می‌کنند، اعتراض می‌کند و می‌گوید حق مرا ضایع کردند؛ در حالی که قانون به صراحت می‌گوید برای دریافت مدال باید با لباس رسمی ورزشی یعنی گرمکن به روی سکو رفت و نمی‌توان فیلا را در این قضیه ظالم خواند.

فینال جام حذفی هم کلکسیونی از موارد متعدد رعایت نکردن قوانین بود. از جمله و مهم‌تر از همه این که داور بعد از این که یک تیم طبق قوانین ۱۵ دقیقه حاضر به بازی نشده باید سوت بزند و زمین را ترک کند.

در نظر داشته باشید در این مسابقه خاص چنانچه تیم داماش امتناع می‌کرد، نمی‌شد بازی را سه بر صفر به نفع پرسپولیس اعلام کنند. چرا؟ چون طبق قانون فیفا وقتی شرایط عادی نیست باید ۴۸ ساعت بعد برگزار می‌شد اما همه مسئولین گفتند نه! باید به هر قیمتی حتی بعد از ۱۰ بار گرم کردن بازیکنان که احتمال مصدومیت را افزایش می‌دهد برگزار شود. چون نفس برگزاری برای آنها مهم است و این که خود را خلاص کنند. چون اطلاعات برخی محدود به عصر اینترنت است به دوران پیشااینترنت می‌روم و مثالی می‌آورم: سال ۱۳۶۲ بهروز صحابه، رئیس فدراسیون فوتبال بود. ا‌و تصمیمی گرفت که ۳۶ سال بعد می‌بینیم فدراسیون کنونی جرأت یا دانش اتخاذ آن را ندارد.

در این سال در بازی پرسپولیس - شاهین به داوری محمد صالحی‌، تیم شاهین یک بر صفر نیمه اول پیش افتاد‌. در بین دو نیمه اما برخی از روی سکوها سنگ‌پرانی کردند و باعث شدند نیمه دوم با ۴۰ دقیقه تأخیر برگزار شود. نیمه دوم انجام شد و پرسپولیس هم بازی را ۵ بر ۲ برد اما پس از شکایت باشگاه شاهین، فدراسیون فوتبال، طبق قوانین اعلام کرد: بازی در شرایط عادی انجام نشده و باید تکرار و در واقع مجدداً برگزار شود و این بار در ورزشگاه اکباتان.

علی پروین البته زیر بار نرفت و بازی ۳-۰ به سود شاهین اعلام شد و جالب این که هواداران پرسپولیس هم در بازی بعد این رأی را پذیرفتند و با آرامش به طرفداری تیم خود در در آن بازی و نیز باقی بازی‌های جام باشگاه‌های تهران پرداختند.

از مثال‌های خارجی می‌توان به بازی رئال مادرید و سویا اشاره کرد. رِئال تا دقیقه ۸۵ بازی ۲-۰ جلو بود اما یکی از طرفداران که حالت عادی نداشت با بطری به سر کمک داور کوفت و او را به زمین انداخت. بازی از شرایط عادی خارج شد و بعداً رأی به تکرار بازی دادند و رئال هم به قانون احترام گذاشت.

چند مثال و نکته دیگر نیز می آورم تا گمان نشود از استثناها صحبت می‌کنیم بلکه سخن از یک قاعده است:

در بازی معروف سال ۱۳۶۲ پرسپولیس و استقلال که بازی را استقلال ۱-۰ برد تا کنار زمین تماشاگر نشسته بود که وقتی از حجازی و پروین خواستند بگویند تعدادی از طرفداران بروند ناصر حجازی اما گفت به او ارتباطی ندارد. می‌خواستید از تلویزیون مستقیم پخش کنید ولی علی پروین گفت به لطف خدا بازی می‌کنیم و اتفافی هم نمی‌افتد و البته اتفاقی هم نیفتاد چون فرهنگ تماشاگران بسیار بالاتر و فضای کلی جامعه نیز متفاوت بود ولی باز قانون رعایت نشد. چون «به هر قیمت» نباید برگزار می‌شد و جان انسان‌هایی که از پلکان‌های پروژکتورها بالا رفته بودند مهم‌تر بود.

ریشه مشکل البته در بلیت‌فروشی است. بلیت‌فروشی همیشه با میزبان است. در بازی‌های زمین بی‌طرف نیز در اختیار باشگاه‌ها با کارت و گیت مخصوص است.

جالب است بدانید در انگلیس یک سیک هندی از زمان سر الکس فرگوسن که بازی‌ها به صورت مسقیم پخش می‌شد بلیت پشت سر فرگوسن را خریده است (در انگلیس مربی در صندلی بالاتر می‌نشیند) و همیشه در کادرهای زمین فرگوسن حضور دارد بی‌این‌که نگران باشد یک نفر لحظه‌ای بتواند صندلی او را اشغال کند!

در آغاز نوشتم این نوشتار را رنگی نبینید. پس به این نکته هم می‌پردازم که وقتی سه بازیکن بزرگ استقلال به راحتی در اینستاگرام به هم فحاشی می‌کنند، چرا باشگاه طبق قانون برخورد نمی‌کند؟

کار کمیته انضباطی و اخلاق همین است که بازی در شرایط غیر عادی را رصد کند و با حرف‌های بی‌اساس و غیر قانونی برخورد جدی کند تا همه به قانون احترام بگذارند.

آقای بیرانوند می‌گوید اگر تماشاگران پرسپولیس نیایند من هم بازی نمی‌کنم اما مگر در حیطه اوست؟

آقای نبی می‌گوید پرسپولیس هم‌اکنون قهرمان سوپرجام هم شده است؛ در حالی که در این موارد که تیمی دبل کرده بازی سوپرجام بین تیم اول و دوم لیگ برتر برگزار می‌شود. وقتی یک عضو هیأت‌مدیره قانون نمی‌خواند از هوادار عادی چه توقعی می‌توان داشت؟

در بازی فینال جام حذفی البته هواداران پرسولیس هم متضرر شدند چون احساس می‌شد بازی به طور مشخص مدیریت شده تا ۱-۰ تمام شود؛ در حالی که پرسپولیس این توان را داشت که بازی را با ۴ یا ۵ گل اختلاف ببرد و تماشاگران را از یک بازی زیبا و یک طرفه سیراب کند. مانند منچسترسیتی امسال که با این که دو جام را برده بود ولی در فینال حذفی ۶-۰ واتفورد را برد و لذت فوتبال را برای هوادارانش کامل کرد.

اما اینجا به هر قیمتی باید برگزار شود. تیم داماشی که مدتهاست بازی‌هایش تمام شده و باید در استراحت مطلق باشد باید با تیمی که در کوران مسابقات است بازی کند؛ در حالی که همه جای دنیا دسته‌های مختلف در یک زمان مساوی به پایان می‌رسد و هفته بعد فینال جام حذفی … چرا؟ چون می‌خواهند لذت فوتبال بیشتر شود اما اینجا فقط می‌خواهند برگزار شود و فقط برگزاری است که مهم است! اگر این وقفه در جریان بازی می‌بود نمی‌توانست بیش از ۳۰ دقیقه باشد و طبق قانون هر بازی را بیش از دو بار نمی‌توان قطع کرد و وقفه نباید از سی دقیقه بیشتر باشد. مهم‌ترین وظیفه داور نیز حفظ سلامت بازیکن و حتی هوادار است و در وضعیتی که امنیت احساس نمی‌شود داور نباید اجازه بازی را صادر کند هر چند به نظر می‌رسید عملاً داور دیگر نقشی نداشت و تصمیم در بیرون گرفته می‌شد.

شاید بگویید چرا بازی لیورپول - یوونتوس سال ۱۹۸۵ و فاجعه هیسل با آن همه کشته بازی برگزار شد؟ پاسخ این است که حادثه یک ساعت قبل رخ داد و ۳۹ کشته - غالباً ایتالیایی - و ۶۰۰ مصدوم هم بر جای گذاشت اما بازی رأس ساعت برگزار شد نه با تأخیر و داور شرایط را در زمان شروع بازی عادی دانست.

بحث ما بر سر این است که یا سر ساعت برگزار کند یا غیر عادی اعلام کند نه با این همه تأخیر و دو ساعت بعد! اگر عادی بود چرا سر ساعت برگزار نکردید یا تأخیر مجاز و اگر عادی نبود چرا دو ساعت بعد؟

ضمن این که بعد بازی کمیته انضباطی یوفا باشگاه لیورپول و انگلیسی‌ها را مقصر تشخیص داد و آنها را نقره‌داغ کرد و تا سال ۱۹۹۰ اجازه شرکت به هیچ تیم انگلیسی - بله هیچ تیم انگلیسی – نداد نه فقط لیورپول. لیورپول را تازه سه سال بیشتر از تیم‌های دیگر انگلیسی محروم کرد. آنها هم با همه نفوذی که داشتند به قانون تمکین کردند و اکنون ثمره‌اش را می‌بینند‌: لذت از نمایش فوتبال‌. آیا کمیته انضباطی فوتبال ایران جرأت دارد رأی به تکرار بازی بدهد برای لذت فوتبال که هواداران پرسپولیس را هم شامل می‌شود؟

در پایان از این نکته هم نمی‌توان گذشت که در امور انسانی، یک نفر هم یک نفر است. حال آن که علیرضا بیرانوند یا محسن خلیلی گفتند به خاطر ۵۰۰ نفر یا دویست سیصد نفر نمی‌توان ۴۰ هزار نفر را معطل کرد!

وقتی بحث حق در میان باشد یا سلامت و جان انسان‌ها اما نفر هم یک نفر است و درصد و عدد تعیین نمی‌کنند. آن هم درباره هوادارانی که رنج سفر از شمال ایران به جنوب کشور را در روز غیر تعطیل بر خود هموار کرده بودند تا از تیم خود حمایت کنند و «حق» آنها بود که بازی را ببینند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۳۷۷۵۹۰۸:۵۶:۴۲ ۱۳۹۸/۳/۱۵
در اين تفسيرهای متعدد و اکثرا به حق، کسی معضل از ديوار بالا رفتن تماشاگران رامورد توجه قرار نميدهد.
ناشناس۹۳۷۹۹۱۱۳:۳۰:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۱۵
آقای خطیر مثالهای دیگری هم می توان زد که شما از کنار آنها به راحتی گذشتی ، متاسفم ولی نمی توانم این نوشته شما را بی طرفانه بدانم . در مورد حکمیت قانون نوشته اید اما چه بسیار اقدامات غیرقانونی را نادیده گرفته اید تا با ظاهر بی طرفی ، مقصود خودتان را دنبال کنید .
غلام۹۳۸۰۸۱۱۴:۵۶:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۱۵
چرا قانون 50 50 که در بازی سپاهان پرسپولیس اجرا و باعث شد نیمی از ورزشگاه که متعلق به پرسپولیسیها بود خالی بماند با این که سپاهان میزبان بود اما در فینال اجرا نشد؟ زیرا ..
ناشناس۹۳۸۳۱۴۱۸:۴۷:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۱۵
این چند ساله مشکل اصلی ، اعمال نفوذ وزارت و فدراسیون به نفع تیم محبوب ...ه
ناشناس۹۳۸۳۶۳۱۹:۳۸:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۱۵
به مورد اصلی اشاره نکردید مورد اصلی این است که هر وقت پرسپولیس و استقلال به شهرستان میروند سنگ پرانی حبس شدن در رختکن حمله به هتل سکونت آنها وجود دارد در واقع کمتر شده این دو تیم به شهرستانی بروند و در واقع شرایط بازی عادی باشد. چرا؟ پاسخ ساده است کمیته انضباطی و فدراسیون از بعضی نماینده های شهرستانی میترسند. بعد شما از قانون صحبت میکنید؟ البته این مختص فوتبال نیست ...

پربحث‌های امروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 3. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. راز یک شعف

 6. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 7. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 8. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 9. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 10. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 11. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 12. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 13. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 14. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 15. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 16. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 17. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 18. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 19. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 22. سارق با حوصله   

 23. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 24. صحبت‌های تند نماینده مجلس خطاب به مهدی تاج: کاش نیم ساعت روی حرفت می‌ماندی

 25. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

پربحث‌های دیروز

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 4. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 5. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 6. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 7. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 8. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 9. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 10. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 11. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 12. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 13. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 14. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 15. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 16. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 17. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 18. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 19. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 20. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 21. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 22. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 23. ناگفته‌هایی از درگیری مسئولان وقت دانشگاه آزاد با خانواده «هادوی»  

 24. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 25. تصویری از حضور غیرمنتظره حسن روحانی در حرم امام رضا (ع)  

پربحث‌های هفته

 1. موج حمایت از راننده قانونمدار اسنپ چگونه به‌راه افتاد؟ + عکس

 2. تولد فرزند رامبد جوان در کانادا با دلار ۱۰ هزار تومانی چقدر می‌شود؟

 3. وزیر نیرو: چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم!

 4. طبق دستور قرآن مثل سایر مسلمان، مهریه را زمان عقد بگیرید و جوانان را نجات دهید

 5. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 6. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 7. به آبه امیدی نیست

 8. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 9. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 10. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 11. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 12. پرستو یا آشیانه!؟

 13. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 14. مسافر هنجارشکن یا راننده متخلف

 15. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 16. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 17. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 18. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 19. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 20. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 21. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 22. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 23. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 24. ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

 25. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

پربحث‌های امروز

 1. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 2. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 3. صحبت‌های تند نماینده مجلس خطاب به مهدی تاج: کاش نیم ساعت روی حرفت می‌ماندی

 4. طارمی آب پاکی را روی دست پرسپولیس ریخت

 5. نامه جدایی برانکو به پرسپولیس رسید

 6. پرسپولیس قهرمان سوپرجام شد

 7. زنده از سالن پرهیاهوی غدیر؛ ایران 0 – روسیه 0 

 8. الاهلی عربستان در آستانه اعلام رسمی توافق با برانکو

 9. سالن غدیر ارومیه پر شد/داورزنی تماشاگر بازی ایران با روسیه

 10. پرتاب سنگ به ساختمان باشگاه استقلال در حضور ماجدی!

 11. رسن به یک شرط در پرسپولیس می‌ماند/تیم ترکیه‌ای مشتری هافبک عراقی

 12. بایرن مونیخ مشتری جدید بیل

 13. زمان ورود دنیزلی و آغاز تمرینات تراکتورسازی مشخص شد

 14. برومند: حسرت می‌خورم چرا به پرسپولیس نرفتم!/ امسال هم می‌بینید استقلال چندم می‌شود

 15. قرارداد رحمتی با پدیده شهرخودرو امضا شد+ عکس

 16. اعتراف پوگبا به تمایلش به ترک منچستر

 17. برانکو: پولم را با یک چمدان به کرواسی می‌آورم!

 18. دعوت ۵ بازیکن دیگر به تیم ملی فوتبال امید

 19. واکنش صلاح به پیشنهاد نجومی یوونتوس و رئال

 20. دستور عراقچی برای حل مشکل پرسپولیس

 21. سرباز فراری فوتبال ایران دوباره آفتابی شد!

 22. علیپور از پرسپولیس رفتنی شد

 23. هازارد: به خاطر زیدان، عاشق فوتبال شدم

 24. نظر رضا عناینی درباره مربیگری فرهاد مجیدی

 25. ایران - روسیه/ کار سخت سرو قامتان مقابل تزار‌های پر افتخار

پربحث‌های دیروز

 1. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 2. آخرین وضعیت مصدومیت سعید معروف

 3. معروف: با حمایت پرشور هواداران پیروز شدیم/سرمربی لهستان: بازی را به سعید معروف باختیم

 4. دستیاران فرهاد مجیدی در تیم فوتبال امید مشخص شدند

 5. ایران 3 – لهستان 2؛ پرواز دوباره والیبال ایران به صدر با شکار عقاب‌ها  

 6. علی پروین در اورژانس بستری شد

 7. جدی‌ترین گزینه دستیاری استراماچونی

 8. استقلال و پرسپولیس جریمه شدند

 9. عقاب به عیادت علی پروین رفت/عکس  

 10. اوکراین با شکست یک آسیایی قهرمان جام جهانی فوتبال جوانان شد

 11. هینن: قول دادم در صورت شکست معروف را به کافی‌شاپ ببرم

 12. کولاکوویچ:بعد از یک جنگ تمام عیار، والیبال زیبایی را دیدیم

 13. جدول لیگ ملت‌های والیبال 2019؛ ایران در صدر   

 14. صالحی امیری: حضور زنان در ورزشگاه چالش برانگیز نیست

 15. غفور امتیازآورترین بازیکن دیدار ایران و لهستان شد

 16. عرب: از وزارت امور خارجه کمک می‌گیریم/برانکو در پرسپولیس ماندنی است

 17. مخابره پیام صلح و‌ دوستی ایرانیان در والیبال لیگ ملت‌های جهان

 18. رسانه‌های سوریه از وقوع انفجار شدید در دمشق خبر دادند  

 19. فرهاد مجیدی: بی‌تجربه هستم اما با مربیان بزرگی کار کردم

 20. فدراسیون والیبال لهستان به دلیل رفتار کوبیاک عذرخواهی کرد

 21. غوغایی دیگر در سالن غدیر ارومیه/ تشویق تیم ملی والیبال ایران قطع نمی‌شود

 22. انتشار فایل غافل‌گیرکننده از فرهاد مجیدی

 23. تیم ملی والیبال کانادا مغلوب روسیه شد

 24. رسول خطیبی سرمربی جدید ماشین سازی تبریز   

 25. چراغپور: تیم ملی فوتبال بهتر و بهتر خواهد شد

پربحث‌های هفته

 1. اقدام جالب شهردار ارومیه/ لهستانی ها شهروند افتخاری شدند!+ عکس

 2. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 3. کشتی‌گیر اوکراینی خطاب به رهبر انقلاب: جانیم سنه قربان اولسون/ عاشق حججی هستم/ آرزوی دیدن آقا را دارم

 4. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 5. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 6. درسی که فدراسیون جهانی والیبال با مجازات کوبیاک به ورزش ایران داد/ مثل بخاری «داغ» باشید!

 7. صحبت‌های تند نماینده مجلس خطاب به مهدی تاج: کاش نیم ساعت روی حرفت می‌ماندی

 8. طارمی آب پاکی را روی دست پرسپولیس ریخت

 9. آخرین وضعیت مصدومیت سعید معروف

 10. طعنه شیث رضایی به علی دایی در حمایت از برانکو/عکس  

 11. نامه جدایی برانکو به پرسپولیس رسید

 12. پرسپولیس قهرمان سوپرجام شد

 13. معروف: با حمایت پرشور هواداران پیروز شدیم/سرمربی لهستان: بازی را به سعید معروف باختیم

 14. دستیاران فرهاد مجیدی در تیم فوتبال امید مشخص شدند

 15. ایران 3 – لهستان 2؛ پرواز دوباره والیبال ایران به صدر با شکار عقاب‌ها  

 16. علی پروین در اورژانس بستری شد

 17. جدی‌ترین گزینه دستیاری استراماچونی

 18. استقلال و پرسپولیس جریمه شدند

 19. بلندقامتان ایران،کانادا را طلسم کردند/ ایران ۳ - کانادا ۰

 20. شانس این سه نفر برای اینکه زبان ویلموتس را می‌فهمند

 21. ناگفته های قوچان نژاد درباره تیم ملی و درگیری‌هایش

 22. مصطفی دنیزلی سرمربی تیم ایرانی شد  

 23. پیام استراماچونی خطاب به هواداران استقلال

 24. پاتوسی به استقلال بر نمی‌گردد

 25. طعنه رسانه‌های آلمان به نحوه پرداخت پول برانکو توسط پرسپولیس

آخرین عناوین