ظهره‌وند در گفت‌وگو با الف مطرح کرد: آمریکا همانند کلافی سردرگم است/ اگر خواهان مذاکره هستند به برجام بازگردند و تعهدات خود را اجرا کنند/ جریان اصلاح‌طلب به دنبال ایجاد دوگانگی است

گروه سیاسی الف،   3980313101 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
آمریکا همانند کلافی سردرگم است/ اگر خواهان مذاکره هستند به برجام بازگردند و تعهدات خود را اجرا کنند/ جریان اصلاح‌طلب به دنبال ایجاد دوگانگی است

یک کارشناس بین‌المللی با بیان اینکه اصلا نمی‌خواهیم با آمریکا مذاکره کنیم و اگر آنها می‌خواهند مذاکره کنند باید به برجام برگشته و تعهدات خود را اجرا کنند، گفت: آمریکایی‌ها با اظهارات خود به دنبال این هستند که ایران را به پای میز بکشانند و سپس مسايل موشکی و حضور منطقه‌ای ایران را مطرح کنند.

به گزارش الف، دولت آمریکا دوباره پیشنهاد مذاکره به ایران را مطرح کرد؛ این بار مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که به سوئیس سفر کرده بود، در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه این کشور اروپایی اعلام کرد که کاخ سفید خواهان مذاکره بدون پیش شرط با ایران است.

پامپئو مدعی شد که آمریکا همچنان تلاش دارد تا سیاست‌های ایران را خنثی کند، اما برای نخستین بار است از گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط با ایران سخن گفت. به عقیده بسیاری از تحلیلگران شاید چنین اظهاراتی از سوی وزیر خارجه آمریکا، مقدمه پیشنهادی در خلال سفر نخست وزیر ژاپن به ایران باشد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات امروز وزیر امور خارجه آمریکا گفت: برای جمهوری اسلامی ایران بازی با کلمات و بیان اهداف پنهانی در قالب کلمات جدید ملاک عمل نیست؛ بلکه تغییر رویکرد کلی و رفتار عملی ایالات متحده آمریکا در قبال ملت ایران ملاک است که تاکید آقای پمپئو مبنی بر تداوم کارزار فشار حداکثری بر ایران نشان دهنده تداوم رویکرد نادرست قبلی است که لازم است اصلاح شود.

مقامات دولت آمریکا اصرار دارند که به دنبال تغییر نظام در ایران و همچنین درگیری نظامی با این کشور نیستند. با این حال، کمپین اعمال فشار حداکثری کاخ سفید روندی از اتفاقات را در پی داشته است؛ البته به نظر می‌رسد فشار حداکثری تاثیر نداشته و راه دیگری را انتخاب کرده‌اند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در راستای اعمال فشار حداکثری به ایران با صدور اطلاعیه‌ای ۳۹شرکت پتروشیمی ایرانی، زیر مجموعه‌های آن‌ها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را مشمول تحریم‌های آمریکا علیه ایران کرد.

ایران هم در واکنش به اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم شرکت های پتروشیمی ایران، این اقدام را شدیداً محکوم کرد و آنرا مصداق تروریسم اقتصادی و در ادامه خصومت های مستمر کاخ سفید علیه ملت ایران دانست.

آمریکایی‌ها همانند کلافی سردرگم هستند

ابوالفضل ظهره‌وند کارشناس مسائل سیاست‌خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار الف، در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی و مذاکره با ایران اظهار کرد: آمریکایی ها در حال حاضر با مشکلات بسیاری روبرو هستند، آن‌ها در ابتدا سعی کردند با اهرم فشار، مانور نظامی و تهدید جنگ که در واقع تهدید علیه خودشان بود، اقداماتی را علیه ایران انجام دهند تا شاید از این طریق بتواند ایران را به پای میز مذاکره بکشاند، اما وقتی با واکنش ایران مواجه شدند دریافت که اینگونه اقدامات به ضرر خودش است، لذا بحث مذاکره بدون پیش شرطی با ایران را مطرح کردند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها در حال حاضر همانند کلاف سردرگم هستند که در جهان با مشکلاتی زیادی مواجه‌اند؛ چالش‌هایی که با چین دارند، معامله قرن هم که از دستور کار خارج شده؛ اینگونه مسائل چهره آمریکا را در عرصه بین المللی خدشه دار کرده است.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: افکار عمومی باید بداند که مذاکره با آمریکایی‌ها معنا ندارد و اصلا مذاکره با پیش شرط و بدون پیش شرط نداریم، اصلا به چه دلیل و سر چه موضوعی باید با آمریکا مذاکره کرد! ما قبلا تجربه مذاکره با آمریکایی‌ها را در برجام داشتیم و دیدیم که انها هیچگاه پایبند نبودند.

وی ادامه داد: مذاکره کردن از روی ضعف یا قدرت با مذاکره برای گرفتن امتیاز بسیار متفاوت است، البته ما اصلا نمی‌خواهیم مذاکره کنیم، اگر آنها می‌خواهند مذاکره کنند باید به برجام برگشته و تعهدات خود را اجرا کنند که آن‌ها چنین کاری را انجام نمی‌دهند.

آمریکا به دنبال مذاکره در مورد مسائل موشکی است/ مذاکره قطعا خطای استراتژیک است

ظهره‌وند ادامه داد: آمریکایی‌ها با این‌گونه اظهارات به دنبال این هستند که ایران پای میز مذاکره بیایید و سپس مسائل موشکی و حضور منطقه‌ای ایران را زیر سوال ببرند که ایران بارها اعلام کرد هیچگاه در مورد مسائل موشکی و منطقه مذاکره نخواهد کرد.

این کارشناس مسائل بین‌المللی با بیان اینکه مذاکره بر سر ظرفیت‌های ایران امکان پذیر نیست، گفت: زمانی کشوری به پای میز مذاکره می‌رود که بتواند ارتقای قدرت کسب کند، اما زمانی که با آمریکا به پای میز مذاکره برویم و بخشی از قدرت خود را از دست دهیم، این جز افول قدرت بوده و دستاوردی برای کشور نخواهد داشت و طرف مقابل را قدرتمندتر کرده و اجازه می‌دهد تا هر اقدامی را علیه ما انجام دهد. دولت آمریکا، دولتی نیست که بتوان با  آن وارد مذاکره شد و مذاکره با این دولت، قطعا خطای استراتژیک است.

سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و اهداف آمریکایی‌ها

وی به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اشاره کرد و گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران در راستای کمک به منافع استراتژیک آمریکاست که این نشانه استیصال ایالات متحده است تا از این طریق، معضل خود را حل کرده و از ایران بخواهد که به پای میز مذاکره بیاید، اگر سفر نخست وزیر ژاپن، سفری در راستای همکاری میان ایران و ژاپن باشد، قطعا سفری تاثیرگذار خواهد بود، اما اگر حاوی پیامی از سوی آمریکا باشد، باید افکار عمومی را در این آگاه کرد.

ظهره‌وند ادامه داد: قطعا دولت نظر دیگری در مورد مذاکره با آمریکا دارد و همان‌طور هم که مشاهده کردیم مسیر دوگانه‌ای از سال ۹۲ کلید خورد که اگر مذاکره نکنیم اوضاع اقتصادی خراب خواهد شد و تحریم و جنگ در پیش داریم. این دوگانگی سازی بر خلاف منافع ملی بود که متاسفانه فرصت‌ها در داخل کشور از بین رفت و دیدیم که با برجام هم مشکلات رفع نشد.

وی گفت: نباید دوگانگی ایجاد کرد، اگر جریان اصلاحات دوگانه سازی نکرده و مواضع ثابت ملی می‌گرفتند، الان در چنین شرایطی قرار نمی‌گرفتند؛ چراکه افول این جربان در کشور به خاطر همین دوگانگی‌ها بوده و اینکه منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند. همانطور که رهبر انقلاب هم بارها فرمودند، مذاکره با آمریکا امکان پذیر نیست و اصلا آنها قابل اعتماد نیستند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۴۰۷۹۰۱۴:۱۲:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۱۸
امریکا نیازی نداره برای مذاکره با ایران اشتیاق زیادی نشون بده چون؛این امریکا نیست که ارزش پولش ظرف یکسال بیش از 200 درصد افت کرده و جامعش داره با مشکلات عدیده ای من جمله ناامیدی و افسردگی محض بالاخص در میان جوانان دست و پنجه نرم میکنه بلکه این وصف حال ایران ماست!
ققنوس۹۴۰۸۱۴۱۴:۲۸:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۱۸
در کتاب معروف هنر رزم نوشته شده که در هنگام محاصره دشمن گریزگاهی برای او بگذار این بدان معنی نیست که اجازه فرار به دشمن داده شود و فقط برای این است که به او بباورانیم که راهی به سلامت و امنیت وجود دارد و با این کار مانع از این میشویم که از سر ناامیدی دشمن با شهامت بسیار بجنگد مذاکره هم همین گریزگاه انها در این محاصره برای ما است!!!!!
ناشناس۹۴۱۵۶۴۲۱:۴۸:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۱۸
یعنی این همه تلاشی که شما برای درست نشون دادن اقدامات آمریکا میکنید خود آمریکایی ها تعجب می کنن که یکی چطور میتونه اینقدر وقیح و خودفروخته باشه. آمریکا اگه امیدی به پیروزی داره به خاطر آدمایی مثل شماست نه دلار و ناو هواپیمابر
فربد۹۴۰۸۴۴۱۴:۴۷:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۱۸
خب اگه آمریکایی ها به برجام برگردن بعد قراره در مورد چی مذاکره بکنند؟
ناشناس۹۴۰۹۱۶۱۵:۱۵:۳۷ ۱۳۹۸/۳/۱۸
فعلا که ما سردر گم هستیم
ناشناس۹۴۰۹۳۹۱۵:۲۴:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۱۸
الان تو‌ ناراحتی ترامپ به برجام برگرده!!؟ البته برنمیگرده چون مطمئنه روحانی ازش خارج نمیشه و الکی تنهایی توش میمونه
ناشناس۹۴۱۱۷۴۱۷:۴۱:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۱۸
اگه تنهایی بمونه هم باز به نفع ماست چون بعد 1 سال تحریمهای سازمان ملل برای فروش سلاح برداشته میشه و روس و چین میتونن سلاح بفروشن
فربد۹۴۱۵۵۲۲۱:۴۳:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۱۸
نه اخوی خوشحال میشم اوضاع آروم بشه ولی خب میدونم که آمریکایی هم بچه نیستن
ناشناس۹۴۱۰۲۹۱۶:۰۸:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۱۸
ترامپ در شرایط فعلی فقط مذاکره می خواد نه موضوع براش مهمه و نه بدست آوردن چیزی! اگه مشروط به اینکه آمریکا به برجام برگرده و چند ماه به تمام و کمال به تعهداتش عمل کنه مثل رفع کامل محدودیت های بانکی که هیچ زمان بعد از برجام محقق نشد و همچنین امکان اجرای مروادات تجاری و بازرگانی با کشورهای مختلف بدون کارشکنی و دیگر تعهدات برجامی، میتونه بابی باشه برای فقط مذاکره و خوش بش کردن و نه چیز دیگر تا ترامپ هم بتونه تو کشورش پز مذاکره بده!
ناشناس مشهور۹۴۰۸۵۱۱۴:۴۹:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۱۸
حیات مدعیان اصلاحات (نه اصلاح طلبان واقعی) در ایجاد دوگانگی است
ناشناس۹۴۰۸۷۴۱۴:۵۹:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۱۸
مذاکره را از ابتدا اصلاح طلبان شروع نکرده اند که الان بخواهند پاسخگو باشند. تا جایی که ما سراغ داریم اصل اتفاقات برجام برای اواخر دولت احمدی نژاد بود. فقط روش مذاکره تغئیر کرد....
مشیری۹۴۰۸۷۷۱۵:۰۰:۱۷ ۱۳۹۸/۳/۱۸
کف مطالبات منطقی ایران برگشت ترامپ به برجام و اجرای تعهداتش است خسارات کودتای ۲۸مرداد تا جنگ تحمیلی جای خودش
باهر۹۴۰۹۱۲۱۵:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۱۸
ترامپ چون نزدیک به انتخابات مجدد هست اگر در سایر برنامه هایش در موضوعات دیگر در دنیا شکست بخورد بیشتر روی ایران فشار خواهد آورد تا بلکه از این موضوع دست اوردی داشته باشد.لذا باید هشیار و بیدار بودچون او اکنون مثل مار زخم خورده هست و هر لحظه ممکن است به ایران حمله کند حتی اگر حملاتی هم محدود باشد وفقط برای تبلیغات انتخاباتش. اگر ترامپ قصد مذاکره فقط در حد برجام داشت که از ان خارج نمی شد.انها چندین بار اعلام کرده اندکه برجام ناقص هست و باید موضوعات دیگر هم مطرح و مذاکره شود تا بشود یک بسته جامع و کامل!!!
ناشناس۹۴۱۰۱۲۱۵:۵۴:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۱۸
الان بفرمائید مملکت ما دچار مشکل شده یا امریکا. ما تورم چند صد در صدی داریم یا آنها ما تحریم شدیم یا آنها ما برای چی وزیر امور خارجه مان رو به ژاپن فرستادیم . برای قطع نشدن خرید نفت و خرید تجهیزات و واردات از ژاپن خب ژاپن اگر قرار نباشد برای میانجی گری و آوردن ما پای میز مزاکره نیاید پس قراره بیاد و برای خرید نفت به ما درخواست بده؟!
علی۹۴۱۰۱۴۱۵:۵۴:۴۵ ۱۳۹۸/۳/۱۸
بفرمائید یعنی فقط این دیگران هستند که به روابط با کشور ما نیاز دارند و باید جلوی ما زانو بزنند ؟
ناشناس۹۴۱۰۳۲۱۶:۱۱:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۱۸
در تمام بجث ها و تفسیرها که میشود دو تا مطلب خلط میشود: یکی نفس مذاکره کردن و ایجاد کانال برای گفتگو و دیگری به توافق رسیدن بعد از مذاکره است. شوروی و امریکا هم بعد از جنگ جهانی دوم ۴۰ ، ۵۰ سال مرتب گفتگو و مذاکره میکردند. هر دو ابرقدرت بودند و هیچ کدام هم بنای تسلیم در مقابل دیگری را نداشت ولی باز هم مذاکره میکردند‌. مذاکره و گفتگو در تمامی شرایط خوب است‌. ولی نهایتا اگر موضع خودمان کوتاه نیاییم امریکا میفهمد خط قرمزهای ما چیست. و حتی در بعضی مواقع هم برای رفع سوء تفاهم مذاکره مفید است‌. مذاکره به معنا کوتاه امدن نیست. شما میتوانید دقیقا همین موضع خودتان را داشته باشید و لی مذاکره هم بکنید. در مقابل بستن کانال ارتباطی چیز خوبی نیست. و این در تمام دنیا هم به همین معنا تلقی میشود. ولی متاسفانه ماها از روز اول مذاکره را به معنای تسلیم شدن و کوتاه امدن تلقی کردیم و لذا الان هم برایمان سخت است مذاکره کنیم.
حرف حسابي۹۴۱۴۵۶۲۰:۲۳:۰۲ ۱۳۹۸/۳/۱۸
از روسيه كه خيري به ما نرسيد شر هم حواله ي ما كردند حالا با اتكا به چين عاقبت چي بشه خدا ميداند

پربحث‌های اخیر

 1. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 2. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 3. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 4. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 5. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 6. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 7. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

 8. توپ فوتسال هم تحریم شد

 9. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 10. نقش‌های منطقه‌ای ترامپ در علیه ایران

 11. عوارض« مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌زیست خوزستان  

 12. کارمندان صاحب خانه می‌شوند؟

 13. معمای تبلیغات محیطی در فوتبال/ ۸۵ میلیارد تومان به جیب چه کسی رفت؟

 14. نظامیان صهیونیست به خبرنگاران شبکه آمریکایی هم رحم نکردند+ فیلم

 15. وزیر دفاع آتی آمریکا کیست و انتصابش چه معنایی برای ایران دارد؟

 16. تظاهرات مردم هند در محکومیت سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران

 17. رهبر دموکرات های سنای آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ندارد

 18. زمین لرزه ۶.۶ ریشتری شرق روسیه را لرزاند

 19. کدام ژانر سینمایی در بهار ۹۸ موفق‌تر بود؟

 20. ارزش ۳۰۰ میلیارد دلاری ارزهای رمزپایه در دنیا / ماینرهای بیت‌کوین فرصتند یا قاچاقچی؟

 21. تولید رایانه 35 دلاری که در کف دست جا می شود

 22. اعتراض عجیب به تصمیم داور در لیگ فوتبال آرژانتین   

 23. پوست گوجه‌فرنگی با دیابت مبارزه می‌کند

 24. خطرناک‌ترین بندبازی که دیده‌اید  

 25. جزئیات قتل با اسلحه وینچستر در مشهد

پربحث‌های دیروز

 1. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 2. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 3. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 4. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 5. برای مقابله با هوسرانی مردها چه باید کرد

 6. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 7. بولتون: ایران از حد تعیین شده غنی‌سازی عبور کند تمام گزینه‌ها روی میز خواهد بود

 8. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 9. عربده‌کشی توئیتری ترامپ علیه ایران

 10. روسیه چطور پول نفت ایران را می‌دهد؟

 11. سه اتفاق دور از انتظار که آمریکا را عقب راند

 12. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 13. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 14. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 15. سخنی با رئیس جدید قوه قضائیه

 16. عارف و سلحشوری در حال تماشای فیلم جنجالی  

 17. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 18. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 19. ریزش دلار در پی تحریم‌های شب گذشته ایران

 20. وزیر اقتصاد: دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است اما از بیان راهکارهایمان معذوریت داریم

 21. چادر دیگر لباس متهمان نیست

 22. اطلاعیه شرکت توانیر: نیاز به صرفه جویی در مصرف برق داریم

 23. واشنگتن: سیاست ما بر تلاش دیپلماتیک برای بازگرداندن ایران به میز مذاکرات استوار است

 24. جزئیات نحوه حذف قبوض کاغذی برق

 25. لوازم خانگی داخلی جایگزین چینی‌ها شدند

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. برخورد با ماموری که با دختر جوان در تهرانپارس درگیر شد

 5. بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

 6. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 7. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 8. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 9. هزينه‌هاي يك دروغ!

 10. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 11. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 12. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 13. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 14. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 15. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 16. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 17. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 18. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 19. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 20. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 21. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 22. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 23. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 24. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 25. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

پربحث‌های اخیر

 1. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 2. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 3. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 4. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 5. ۱۸ تیر ماه پایان مهلت ایران به اروپا

 6. دادستان کل کشور: احیای حقوق عامه از وظایف دستگاه قضا/مردم مطالبه گری کنند

 7. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 8. نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده

 9. دستگیری 5 نفر از عاملان انفجار شی صوتی در زاهدان

 10. سخنگوی دولت: امضای تحریم رهبری توهین به یک ملت است

 11. امکان انتقال مجمع عمومی سازمان ملل به ژنو در صورت تحریم ظریف

 12. دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد

 13. واکنش وزارت اطلاعات به نفوذ در نفت:‌ محتوای پرونده‌های امنیتی در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرد

 14. روانچی: ایران قطعا به هر حمله آمریکا جواب خواهد داد

 15. رئیس جمهور پس از ۴ ماه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافت  

 16. شمخانی: گام دوم کاهش تعهدات از ۱۶تیر آغاز می‌شود

 17. مادر شیرمحمدعلی‌: چرا پسرم باید سلاخی شود؟/ دست‌های پشت پرده را می‌خواهم

 18. کدخدایی: نظارت مردم بر انتخابات از افتخارات نظام است

 19. سوال از وزیر کشور در پی برخورد پلیس با یک دختر

 20. قدردانی نمایندگان مجلس از شریعتمداری

پربحث‌های دیروز

 1. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 2. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 3. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 4. نمایندگانی که خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان شدند + اسامی

 5. ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

 6. پروژه نفوذ در شهرداری تهران/ ماجرای لیست 170 نفره ای که نجفی قرار بود استخدام کند

 7. لیست اموال خود را اعلام کنید اما ما را مسخره نکنید!

 8. جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا/اقدمات «عجیب و غریب» ترامپ برای شکستن مقاومت ایران

 9. درگیری لفظی شدید «لاریجانی» با «حاجی دلیگانی» در صحن مجلس

 10. روحانی: پرونده الکترونیک سلامت یکی از قول‌های دولت است/ امروز شاهد تحقق یکی از آرزوهای دیرینه‌ام هستم

 11. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تحریم رهبر انقلاب و ظریف از سوی آمریکا

 12. دادستان کل کشور: احیای حقوق عامه از وظایف دستگاه قضا/مردم مطالبه گری کنند

 13. روحانی در تماس تلفنی ماکرون: آمریکا به تجاوز‌گری ادامه دهد نیروهای مسلح ایران با آنها برخورد قاطع خواهند کرد

 14. نشست کمیسیون امنیت مجلس با سردار حاجی‌زاده

 15. دستگیری 5 نفر از عاملان انفجار شی صوتی در زاهدان

 16. سخنگوی دولت: امضای تحریم رهبری توهین به یک ملت است

 17. امکان انتقال مجمع عمومی سازمان ملل به ژنو در صورت تحریم ظریف

 18. دانشکده پهپاد نیروی هوایی ارتش افتتاح شد

 19. واکنش وزارت اطلاعات به نفوذ در نفت:‌ محتوای پرونده‌های امنیتی در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرد

 20. روانچی: ایران قطعا به هر حمله آمریکا جواب خواهد داد

 21. رئیس جمهور پس از ۴ ماه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافت  

 22. شمخانی: گام دوم کاهش تعهدات از ۱۶تیر آغاز می‌شود

 23. مادر شیرمحمدعلی‌: چرا پسرم باید سلاخی شود؟/ دست‌های پشت پرده را می‌خواهم

 24. کدخدایی: نظارت مردم بر انتخابات از افتخارات نظام است

 25. سوال از وزیر کشور در پی برخورد پلیس با یک دختر

پربحث‌های هفته

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 4. هزينه‌هاي يك دروغ!

 5. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 6. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 7. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 8. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 9. دنیای امروز دنیای موشک‌هاست

 10. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 11. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 12. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 13. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

 14. مجادله روحانی و جهانگیری بر سر چه بود؟/ جنجال تازه درباره پرونده سعید طوسی/ پشت پرده سانسور سریال گاندو

 15. مواضع انتخاباتی آیت‌الله مصباح در دیدار با اعضای حزب پایداری

 16. نباید در زندگی خصوصی مردم مداخله کرد/ کاخ سفید دچار معلولیت ذهنی شده/ دست سپاه را می‌بوسم/ قرارداد می‌بستیم، ایراد می‌گرفتند و وقتی قرارداد به هم می‌خورد باز غُر می‌زدند!

 17. یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه به الف خبر داد: اگر ظریف تحریم شود، دیگر ویزا نخواهد گرفت/ ظریف در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک ندارند

 18. حاجی‌زاده: هواپیمای جاسوسی دیگری را که ۳۵ سرنشین داشت، ‌منهدم نکردیم

 19. حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

 20. چرا FATF منتظر می‌ماند؟

 21. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 22. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 23. پاسخ جلیلی به زنگنه: چرا باید وزیر نفت از پاسخ به آمریکا برآشفته شود؟!

 24. کدام چشم ایرانی «بلندپروازترین پهپاد آمریکایی» را کشف کرد؟ + تصاویر

 25. خطیب نماز جمعه تهران: ما شروع کننده هیچ جنگی نیستیم، اما اگر شروع کردید، تمام‌کننده نیستید/ برخورد با بدحجابی باید عاقلانه و هنرمندانه باشد

آخرین عناوین