آیت الله علم الهدی: نمی‌توانیم در مقابل سرنوشت قدس بی‌تفاوت باشیم

گروه سیاسی الف،   3980310074 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

امام جمعه مشهدمقدس گفت: همچنان که نمی‌توانیم در مقابل سرنوشت کعبه بی تفاوت باشیم، نمی‌توانیم در مقابل سرنوشت قدس هم بی‌تفاوت باشیم.

آیت الله علم الهدی: نمی‌توانیم در مقابل سرنوشت قدس بی‌تفاوت باشیم

به گزارش تسنیم ، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در موضوع وعده‌های خدا در قرآن بود؛ ذات مقدس پروردگار در سوره یونس آیه چهارم در این مورد کلام شریفی دارند و عنوانی که برای وعده پروردگار قائل شده، حق بودن وعده خداست. معنای حق بودن وعده جیست؟ به معنای حق بودن خبر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وعده حق یعنی آن وعده‌ای که در غیر این گفت‌وگو، یک اصل است و محتوای این قرارداد و پیمان دارای واقعیت و وجود خارجی است و این همان وعده حق است. هرچه خداوند به انسان وعده داده، دارای یک اصل و واقعیت است که تحقق می‌یابد و تنها، گفتن و اعلام کردن نیست و پیمانی نیست که ذات مقدس پروردگار بسته باشد.

علم الهدی بیان کرد: یکی از وعده‌های خدا اصل معاد و دیگری امکان معاد است؛ همان طوری که خدا بشر را آفریده و همانطور که اصل سازمان وجودی انسان با خلقت ذات مقدس حق و هنر آفرینش حق است، اعاده این انسان و دوباره زنده کردن این انسان در بدن این نیز امکانپذیر است.


عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه خداوند شرک را نمی‌بخشد خاطرنشان کرد: ما موحد هستیم و خداوند متعال را یکتا می‌دانیم؛ یک ماه روزه گرفته و عبادت کرده‌ایم؛ در این ماه پیامبر الهی ما را به مهمانی خداوند دعوت کرد. امیدواریم فضل خداوند در این ماه شامل حال ما بشود و پروردگار با فضل خودش با ما معامله کند.

علم الهدی با ابراز تاسف از شهادت مظلومانه یک روحانی متعهد انقلابی(امام جمعه کازرون) بیان کرد: ایشان به صورت مظلومانه‌ای به شهادت رسیدند؛ از فعالیت‌ها و اقدامات ارزشمند شما برادران و خواهران در راهپیمایی امروز روز قدس تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند متعال این قدم‌ها را بر  صراط نلرزاند.

وی تصریح کرد: در تکمیل دلدادگی‌های شب قدر این حرکت متبلورانه در دفاع حقوق پروردگار، در حقیقت واقعیتی بود که از شما مردم روزه‌دار امروز صورت گرفت؛ در مسئله قدس و امروز که روز قدس است از تحلیل‌های اندیشمند فرزانه آقای جلیلی استفاده کردیم اما سه نکته را بنده عرض می‌کنم.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: عده‌ای عناصر ضعیف الایمان و یا ناآگاه زمزمه می‌کنند که با این گرفتاری‌های شدید داخل کشور چرا مسائل یک کشور دیگر مطرح می‌کنیم و آن را مورد توجه قرار می‌دهیم؟ چرا قدرت‌های شیطانی دنیا را علیه خود با این کار تحریک می‌کنیم،؟ این یک زمزمه مسموم است؛ مسئله قدس مسئله کشور دیگر نیست؛ مسئله یک جریان دیگر و مردم دیگر نیست؛ مسئله قدس، مسئله ماست؛ اصلا جریان اسرائیل و این مظالم نابکارانه‌ای که بر مردم فلسطین وارد می‌کند و این تهاجم استکبار جهانی بر مردم فلسطین همه بخاطر قدس و مسجدالاقصی است.

وی گفت: اول نخست وزیر اسرائیل که دولت صهیونیستی را تشکیل داد گفت اسرائیل بدوم قدس و قدس بدون هیکل(معبد سلیمان)، بی معناست؛ هدف ما تشکیل حکومت در یک نقطه منطقه نیست بلکه هدف ما قدس است و باید مسجدالاقصی تخریب و هیکل و معبد سلیمان ایجاد شود.

علم الهدی افزود: سرنوشت کعبه به ما مربوط است و اگر حادثه‌ای متوجه آن شد باید بپا خیزیم؛ مسجدالاقصی هم معبد ما است؛ مسجد صخره در مسجدالاقصی نقطه مقدس وابسته به دین به مرام و عبادت ما است؛ ما در مقابل این مسئله نمی‌توانیم بی تفاوت باشیم؛ اگر روزی ملت فلسطین بخواهد خدای نکرده با اسرائیل به تفاهم برسد و دست بردارد ما دست بردار نیستیم زیرا قدس مال اسلام جگرپاره اسلام است و باید به مسلمانان برگردد و ما دنبال آزادی قدس هستیم.

وی خاطرنشان کرد: از مردم فلسطین دفاع و حمایت می‌کنیم یکی بخاطر اینکه خدا در قرآن سرزمین فلسطین را وابسته به قدس معرفی می‌کند؛ مسجدالاقصی دارای برکت است و خود این سرزمین از نظر قرآن مقدس است؛ دوم اینکه مردم فلسطین صف مقدم جبهه هستند و جلوی جبهه هستند و با مهاجمان قدس می‌جنگند و ضربه می‌بینند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: امام نفرمودند روز فلسطین بلکه فرمودند روز قدس؛ زیرا قدس برای ما مهم است؛ نکته دوم برخی می‌گویند 40 سال روز قدس تظاهرات می‌کنید و مرگ بر اسرائیل می‌گوئید. چه شد؟ مگر با شعار می‌توان به جنگ دشمن رفت و آنها هم غزه را تخریب و بر سر مردم آتش بریزند؟ ما فقط در مقابل شعار بدهیم؟ عزیزان همین شعارها و همین روز قدس و مراسمش است که در همین شکلش اسرائیل را به این ذلت رسانده است.

علم الهدی بیان کرد: روزی که امام فرمان نامگذاری روز قدس را دادند روزی بود که تمام جنوب لبنان در تصرف اسرائیل بود و تا جنوب بیروت آمده بود و بخشی از پایتخت لبنان را نیز گرفته بود؛ در این مدت روز قدس ادامه داشت و آن اسرائیل امروز، حزب الله لبنان از منطقه اخراجش کرده و برای اسرائیل یک کابوس مرگ است و به اندازه یک عامل مرگ، اسرائیل از حزب الله لبنان می‌ترسد. آن روز حداکثر دو بچه فلسطینی دو سنگ می‌زدند الان در کمتر از 24 ساعت چندصد موشک فلسطین اسرائیل را بدبخت و مستاصل کرد و اعلام آتش بس داد و امروز به این قدرت رسیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: آن روز اسرائیل یک کشور پیشرفته فناور دارای قدرت علمی بالا مطرح بود و امروز منفورترین دولت‌ها و کشورها در دنیا است؛ امروز کجای دنیاست که پرچم اسرائیل را آتش نزنند؛ این روز قدس این سرنوشت را به بار آورده است. نکته سوم اینکه مقام معظم رهبری فرمودند روز قدس امسال مهمتر از روز قدس سال‌های قبل است چون جریان استکبار به نتیجه‌ای رسیده که مسئله جنگ با صهیونیسم را در منطقه حل کند و سر این توطئه با تمام عناصر خودفروخته مزدور منطقه، آل سعود و خنزیرهای خلیج به نتیجه رسیده و به تفاهم رسیده‌اند که منطقه‌ای مخصوص فلسطین مشخص کرده و غزه و بخشی از کرانه باختری به ضمیمه بخشی از صحرای سینا سرزمین فلسطین بدون اسلحه و ارتش و نیروی دفاعی شود و فقط یک پلیس مسلح باشد که جوانان منطقه را در صورت انتقام طلبی، سرکوب کند و قدس نیز بهودی سازی شود و تمام شهرک‌های یهودی ضمیمه یکدیگر شود و به اسرائیل پیوسته و کشور اسرائیل بدون معارض در منطقه با عنوان معامله قرن باشد.

علم الهدی افزود: نتیجه طرح این است که قدسی که همه مسئله ماست به دست یهودیان بدهند و آنجا هیکل و معبد سلیمان درست کرده و مسجد بودنش را از میان بردارند و مقام معظم رهبری فرمودند امسال روز قدس مهمتر است و ما در مقابله با اسرائیل و در مقام حفظ و صیانت قدس شریف با همه امکانات سیاسی و نظامی و اقتصادی بایستیم و مبارزه کنیم و این جهاد قطعی فی سبیل الله است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

رضا۹۳۱۵۱۲۲۲:۵۷:۳۱ ۱۳۹۸/۳/۱۰
نسبت به سرنوشت مردم ایران چطور؟؟؟
ناشناس۹۳۱۷۳۸۰۸:۳۹:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۱۱
درسته که شما مسئولین نمی‌توانید در مقابل سرنوشت قدس بی‌تفاوت باشید ولی اگر در مقابل ملت ایران هم کمی بی تفاوت نباشید، بد نیست.

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 2. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 3. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 4. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 5. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 6. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 7. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 8. اقدام عجیب AFC / برنامه بازی‌های استقلال و شهر خودرو از تقویم آسیا حذف شد

 9. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 10. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 11. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 12. برای کشیدن کارت سوخت عجله نکنید/ اعلام نحوه صحیح سوخت‌گیری

 13. جدیدترین تصاویر از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 14. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 15. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 16. تصاویری از برخورد خشونت آمیز نیروهای پلیس فرانسه با معترضان

 17. فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم

 18. آشوبگران نفوذی در لبنان

 19. مدیرعامل دیده‌بان شفافیت و عدالت: رد صلاحیت‌های اخیر عمدتا برای اختلاس بوده است

 20. عضو شورای نگهبان: نباید به افراد گرفتار در مسائل اخلاقی و مالی رحم کرد/ اجازه ندهیم افراد فاسد در کشور حاکم شوند

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 3. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 4. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 5. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 8. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 9. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 10. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 11. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 12. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 13. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 14. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 15. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 16. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 17. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 18. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 19. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 20. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 21. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 22. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 23. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 3. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 4. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 5. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 6. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 7. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 8. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 9. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 10. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 11. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 12. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 13. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 14. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 15. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 16. باید دوباره جبران کنیم

 17. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 18. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 19. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 20. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 21. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

 22. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 23. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 24. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

 25. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

آخرین عناوین