وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

گروه سیاسی الف،   3980305099 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

دختران انقلاب برای نجات کشور، اصلی‌ترین سرمایه‌های زندگی خود یعنی جان، مال، همسر، فرزند، برادر و پدر را هدیه کردند.

باشگاه خبرنگاران نوشت: کمتر کسی است که ادعا کند از جنگ استقبال می‌کند؛ اما همیشه کشور‌های خودکامه‌ای بوده اند که برای دستیابی به اهداف خود پای جنگ را به کشور‌های جهان سوم باز کرده‌اند.

در دوران هشت ساله دفاع مقدس بخش بسیار زیادی از درآمد کشورصرف تجهیزات جبهه‌ها می‌شد، اما به دلایل گوناگون ازجمله محاصره اقتصادی و طولانی بودن جنگ و درگیری، دولت نمی‌توانست تمام هزینه‌های جبهه را بپردازد و در این موقعیت با توجه به شرایط دشوار، کمک‌ها و مداخله نیرو‌های مردمی لازم بود که بخشی از آن هزینه‌ها را پرداخت کنند.
 
وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند؛ «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!جنگ به‌ماهو جنگ هیچ بُعد زیبایی ندارد، اما زمانی که نقش زنان در هشت سال جنگ تحمیلی را با سو استفاده جنسی از زنان در جنگ‌های دنیا مقایسه کنید به خوبی در می‌یابید که حتی مقاومت هشت ساله مردان ایرانی به پشتوانه زنانی بوده که چیزی کمتر از مردان‌شان نداشتند.

به تعبیر امام خمینی (ره) در طول تاریخ چه در قبل از انقلاب و در دوران ستمشاهی و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و همه عرصه ها، نه تنها حضور زنان کمتر از مردان نبوده بلکه زنان در دفاع از انقلاب پیشگام‌تر از مردان حضور داشتند و در دوران دفاع دفاع مقدس هم اگر مجاهدت این بانوان نبود، شاید مردان هیچگاه نمی‌توانستند تا این اندازه شکوه و افتخار بیافرینند.
 
وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند؛ «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!زنان و پشتیبانی آن‌ها در جنگ تحمیلی
 
از حضور پررنگ زنان در جبهه و پشت جبهه روایت‌های زیادی موجود است؛ از آشپزخانه شهید چمران که روزانه حدود ۵۰ هزار غذا برای رزمندگان پخت آماده می‌کرد تا فاطمه زارعی بانوی ۶۰ ساله‌ای که در جریان برخی عملیات‌ها، ۲۴ ساعته در پشت جبهه نان می‌پخت و تنها برای انجام فرایض دست از کار می‌کشید.
 
وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند؛ «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!یا زهرا محمدی که از ۲۵ گوسفند نذری، کله پاچه درست می‌کرد و آن را از اهواز به خط مقدم می‌برد تا صبحانه‌ای برای رزمندگان شود و مشابه آن خانم خاکباز که همراه یک گروه از خواهران به جبهه می‌رفت و برای رزمندگان سبری پلو با ماهی تدارک می‌دید. در این میان زنانی همچون فاطمه نواب صفوی هم بودند که به همراه گروه چریکی شهید چمران در ناحیه سوسنگرد، اسلحه به دست گرفتند و جنگیدند.

این رشادت‌ها تا پایان دفاع مقدس ادامه داشت و تأثیر عمیقی بر روحیه رزمندگان داشت، به طوری که تمامی آن‌ها در تاریخ و ذهن عموم ثبت شده است.

نقش زنان در آزادسازی خرمشهر
 
نقطه عطف حضور زنان در طول جنگ را می‌توان به حضور آنان در جریان آزادسازی خرمشهر استناد کرد. همان روز‌هایی که دختران و زنانی حتی با سنین کمتر از ۲۰ سال جعبه مهمات جابجا می‌کردند یا در قبرستان‌های شهر برای در امان بودن از بمباران دشمن تا بن دندان مسلح، بصورت شبانه و با تنها با نور چند شمع اجساد مطهر شهدا را دفن می‌کردند.

رضا خدری خبرنگار و عکاس هشت سال جنگ تحمیلی و نویسنده کتاب «خرمشهر نمی‌میرد» در این باره می‌گوید: «زنان خرمشهری به صورت سازمان یافته در مسجد جامع و بیمارستان شهر و در گورستان جنت آباد خدمت می‌کردند از مداوای مجروحین گرفته تا حتی مراحل کفن و دفن شهدای عزیز آن هم شبانه در زیر نور شمع که از بمباران‌های دشمن در امان باشند. در آن دوران زنان و دختران حتی سلاح به دست می‌گرفتند و در کنار پدران و برادران شان می‌جنگیدند، تصاویر و فیلم‌های آن زمان گویای این حقیقت است که بانوان علی‌رغم این که نیاز به آموزش و تاکتیک جنگ داشتند، اما با کمترین آموزش و امکانات مثل یک مرد می‌جنگیدند.»
 
وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند؛ «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!یا ماجرای دیدنی دختر نوجوانی که همه خانواده‌اش را در جریان مقاومت ۳۱ روزه خرمشهر از دست داد، اما از پای ننشست؛ گشت و برادرش را پیدا کرد و در این مسیر برای کمک به رزمندگان از هیچ کمکی دریغ نکرد؛ از حمل مهمات تا خدمت در مسجد محل. (بخشی از داستان فیلم سینمایی کودک و فرشته به کارگردانی مسعود نقاش)

در جریان آزادسازی خرمشهر بسیاری از زنان با حضور در مساجد جامع شهر به کمک رزمندگان آمده و در تدوین و اجرای برنامه‌های امنیتی، پزشکی، تهیه غذا و... مشارکت داشته اند. البته حضور زنان به همینجا ختم نمی‌شد تا جائیکه هر زمان که لازم بود دوشادوش مردان اسلحه به دست می‌گرفتند و از شهر خود دفاع می‌کردند.

جمهوری اسلامی ایران فتح خرمشهر را مدیون فداکاری مردان و زنان آزاده‌ای است که در کنار هم برای دفاع از میهن و شریعت، قد علم کرده اند.

زنانی که بیشتر مرد بودند تا زن!
 
همه حضور زنان در روز‌های جنگ تحمیلی و آزادسازی خرمشهر، تنها به خدمات و پشتبانی پشت جبهه‌ها محدود نمی‌شد. زنان علاوه بر این که فرزندان، همسران، برادران و پدران خود را به مشارکت در دفاع مقدس تشویق می‌کردند و این تشویق‌ها در استقبال مردان برای حضور بیشتر در جبهه‌ها بسیار مؤثر واقع شد، پس از شنیدن خبر جراحت و شهادت بستگان خود، شکیبایی بی نظیری را به نمایش می‌گذاشتند که آن هم در تقویت روحیه رزمندگان به ادامه مردانه جنگ کمک فراوانی کرد.

چه بسیار مادرانی که هم فرزندان خود را راهی جبهه‌ها می‌کردند و هم همسران خود را. همان مادرانی که سه پسر خود را تقدیم اسلام کردند، اما خم به ابرو نیاورند و حسرت دیده شدن اشکشان را بر دل دشمن گذاشتند؛ و پایانی بر یک دلتنگی...

مرحومه فهیمه بابائیان پور، همسر شهید غلامرضا صادق زاده، در نامه‌ای به همسرش، می‌نویسد: «دستم را از زیر چادر بیرون آوردم و یکبار دیگر برای آخرین بار به آن نگاه کردم. از دستم بیرونش آوردم و گفتم: می‌خواهم برای جبهه بدهم. برادری که در دکه ایستاده بود، گفت: چیه؟ طلاست؟ و بی اختیار نوار آهنگران را پشت بلندگوی دکه گذاشت. صدای آهنگران در میدان پیچید. اما من به خاطر می‌آوردم لحظات خوشی را که برای خریدنش صرف کرده بودیم. از این مغازه به آن مغازه. مغازه دار وقتی آن را آورد، گفت: عقیق این انگشتر یمنی است. تو خوشحال شدی و به عنوان تنها خرید ازدواجمان آن را خریدی. می‌خواستم به آن برادر بگویم: آری طلا است. تنها خرید ازدواجمان است. می‌خواستم بگویم که خیلی دوستش دارم. می‌خواستم بگویم که چند روزی در دستم کردم که خاطره اش در ذهنم بماند... برادر نوشت: انگشتر طلا با نگین دریافت گردید.... از دکه کمک به جبهه بیرون آمدم و پیش خود گفتم: یا زهرا (علیهاالسلام) قبول کن.»
 
از دختران انقلاب تا دخترکان ضدانقلاب
 
و چه زیبا دختران انقلاب برای نجات کشور، اصلی‌ترین سرمایه‌های زندگی خود یعنی جان، مال، همسر، فرزند، برادر و پدر را هدیه کردند، باشد که این قطره روشنایی دریا را در خاطرمان همیشه زنده نگاه دارد. پر بیراه نیست اگر بگوییم دختران واقعی انقلاب همین‌ها هستند؛ نه دخترکانی که سنگ دشمنان این مرز و بوم را بر سینه می‌زنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۲۲۹۵۹۱۲:۲۹:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۵
این نتیجه اعمال ما مسئولین می باشد
ناشناس۹۲۳۰۱۳۱۲:۵۶:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۵
سمت شما چیه؟
ناشناس۹۲۳۱۸۵۱۴:۲۰:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۵
احتمالاً سمت ایشون توزیع دلار 4200 تومانی بین ژنهای خوب و سیلبریتی جماعت که مجلس گرمکنهای ژنهای خوب هستند
ناشناس۹۲۳۰۰۸۱۲:۵۴:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۵
علتش را برید در ثروت آقازاده ها و رانت خوارن جستجو کنید
ناشناس۹۲۳۰۱۹۱۲:۵۹:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۵
اگر نظر کسی مخالف نظر شما باشد کار اخلاقی نیست که با تحقیر مخاطب قرار دهید.
علی۹۲۳۰۵۲۱۳:۱۳:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۵
آن عکس رنگی به اندازه یک مقاله مفصل حرف دارد.خانمها با پوششی ساده در کنار آقایان مشغول استراحت و گپ زدن هستند.چیزی که الان اگر در مثلاَ محوطه دانشگاه اتفاق بیفتد همه را به کمیته انضباطی می برند.همیشه فشار و اجبار در مسایل اجتماعی نتیجه معکوس می دهد.
ناشناس۹۲۳۰۵۶۱۳:۱۵:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۵
دیر اومدی نخواه که زود بری !! حتما یک کاری کردید که دختران انقلاب تبدیل به دختران ضد انقلاب شدند !!!
ناشناس۹۲۳۲۳۷۱۴:۵۸:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۵
این تصمیم خود فرداست که انتخاب میکنه راه درست خداپسندانه برود یا دنبال راه شر وهوسهاش باشه ربطی به کار این وان ندارد
ناشناس۹۲۳۵۱۵۱۶:۴۰:۳۴ ۱۳۹۸/۳/۵
یعنی داری می گی اون مسئولی که بیت المال را لوله کشی کرده به جیب خودش و آقازاده هاش در حالی که فقر و بیکاری و تورم و گرانی بیداد می کنه در تصمیم فردی مردم تاثیر نداره ؟؟
ناشناس۹۲۳۶۷۹۱۸:۱۵:۱۶ ۱۳۹۸/۳/۵
بله به شرطی که یه طرف خدا رو مصادره نکرده باشه و ادعای داشتن کلید بهشت رو نداشته باشه
ناشناس۹۲۳۰۷۸۱۳:۲۵:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۵
متاسفانه دین گریزی شدیدی بین مردم رواج پیدا کرده که میتوان اثرات آنرا در همین ماه رمضان جاری بوضوح دید.بیشتر این مشکل هم از عملکرد بد مسئولان ناشی میشود
ناشناس۹۲۳۶۴۰۱۷:۴۸:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۵
اگه همین مسئولین به طرز پوشش خانمها گیرن بدن اون موقع هم میشن مسئولین بد متاسفانه باب شده هر چی ناهنجاری و بدبختی وجود داره مقصرش میشن مسئولین این وسط مردم هیچکاره هستند
ناشناس۹۲۳۰۹۳۱۳:۳۰:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۵
بله اون اولا که خبری از دزدی ها و فساد نبود همه دست به دست هم برای اعتلای کشور کمک میکردند اما از وقتی مردم را به خودی و غیر خودی تقسیم کردید و هر کاری به اسم انقلاب و اسلام کردید،باید همینگونه که الان میبینید.
ناشناس۹۲۳۱۸۶۱۴:۲۰:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۵
پس چرا حتی یک خیابان به نام زنان شهیده نیست؟
ناشناس۹۲۳۱۹۱۱۴:۲۴:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۵
زنانی که بیشتر مرد بودند تا زن! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه زن بودن کم افتخار داره و زنان کمی از مردان دارند که نوشتی مرد بودن تا زن؟ کاش به مردان ما زن بودند. برای زن های ما افتخاری نیست که مرد باشن.
ناشناس۹۲۳۲۰۷۱۴:۳۶:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۵
درود بر تمامی کسانی که با جان ودل برای کشورشان ومردمشان زحمت می کشند خداوند حافظ همه انها باشد
ناشناس۹۲۳۶۴۴۱۷:۴۹:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۵
این کامنت فقط میتونسته به منافقین فشار آورده باشه که بهش منفی دادن
ناشناس۹۲۳۲۴۷۱۵:۰۲:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۵
فقط شما خوبین .اونا هم چون با شما نیستن اسمشون دخترک هست. چقدر نفرت پراکنی؟؟ بس نیست؟
ناشناس۹۲۳۳۱۹۱۵:۲۵:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۵
مقامات با اعمالشون باعث این اتفاق شدند.
ناشناس۹۲۳۶۱۴۱۷:۲۹:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۵
این حرف خیلی زده میشه ولی تمام حقیقت نیست تغییر فرهنگی که رخ داده بیش از ای حرفاست
ناشناس۹۲۳۴۶۶۱۶:۲۱:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۵
خیلی از طلاها توسط خودی ها به سرقت میرفت
ناشناس۹۲۳۶۱۱۱۷:۲۶:۲۴ ۱۳۹۸/۳/۵
وقتی انقللابی های واقعی که طرفدار استقلال و آزادی برای این کشور بودند طرد و فراموش شدند و انقلابی نماهای هوچی گر جای آنها را گرفتند جای تعجب ندارد که وضع اینچنین شود

پربحث‌های اخیر

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 3. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 4. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 5. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 6. شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

 7. واکنش سازمان ملل به محدودیت دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک

 8. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

 9. توقف شوک در بازار ارز

 10. فرمانده کل سپاه: در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر می کند

 11. حقایقی از ماجرای ناپدید شدن غول نفتی ملکه در تنگه هرمز!

 12. پاسخ پزشکی قانونی به ادعای وکیل نجفی

 13. تازه ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

 14. تجمع اعتراضی مقابل سفارت نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی  

 15. ظریف در امریکا : با محدودیتها مشکلی ندارم  

 16. واکنش آمریکا به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت توسط ایران

 17. قاتل «کلاهی» به حبس ابد محکوم شد/ دادگاه هلند ادعای این کشور علیه ایران را رد کرد

 18. ترامپ به فیفا: حق ندارید یک دلار هم به ایران بدهید

 19. روحانی خطاب به مکرون: از دست رفتن فرصت‌ها ایران را مجبور به اجرای گام سوم می‌کند

 20. ترامپ دوباره رییس جمهور می‌شود! نه؟

 21. روزنامه اصولگرا: با بدحجاب‌ها، دوستانه برخورد کنید

 22. یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران  

 23. ریابکوف: ایجاد محدودیت برای دیپلمات‌های ایران توسط آمریکا، آزار سیاسی است

 24. ترامپ: «رند پال» مسئول مذاکره با ایران نیست/محدودیت ایران باید صد ساله باشد

 25. هیأتی از حماس احتمالا هفته آینده به تهران می‌آید

پربحث‌های دیروز

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 3. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 4. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 5. توانا بود هرکه با ما بود!

 6. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 7. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 8. تصویب طرحی در آمریکا برای مصادره دارایی‌های ایران

 9. حذف یارانه‌ها آغاز شد؟

 10. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 11. حمله دوباره ترامپ و هوادارانش به ایلهان عمر

 12. هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

 13. دلیل تحریم های خارجی و داخلی صدا و سیما چیست؟/ دیکتاتوری با حرکت انقلاب اسلامی تعارض دارد

 14. شایعه پناهنده شدن سعید معروف به آمریکا

 15. واکنش سازمان ملل به محدودیت دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک

 16. اصلاح ساختار بودجه بدون اصلاح اقتصاد کشور معنا ندارد

 17. توقف شوک در بازار ارز

 18. فرمانده کل سپاه: در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر می کند

 19. حقایقی از ماجرای ناپدید شدن غول نفتی ملکه در تنگه هرمز!

 20. پاسخ پزشکی قانونی به ادعای وکیل نجفی

 21. تازه ترین قیمت انواع خودرو داخلی در بازار

 22. تجمع اعتراضی مقابل سفارت نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی  

 23. ظریف در امریکا : با محدودیتها مشکلی ندارم  

 24. واکنش آمریکا به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت توسط ایران

 25. قاتل «کلاهی» به حبس ابد محکوم شد/ دادگاه هلند ادعای این کشور علیه ایران را رد کرد

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 5. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 6. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 7. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 10. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 11. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 12. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 13. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 14. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 15. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 16. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 17. توانا بود هرکه با ما بود!

 18. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 19. بی مهری دولت به رسانه ملی

 20. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 21. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 22. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 23. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 24. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 25. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

پربحث‌های اخیر

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 3. فرمانده کل سپاه: در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر می کند

 4. موقعیت نفتکش توقیف شده توسط سپاه روی نقشه/عکس  

 5. واعظی: آمریکا از تحریم ایران نتیجه‌ای نگرفت، به تحدید ظریف روی آورد

 6. سردار سلیمانی: تحریم‌ها می‌تواند برای ما فرصت باشد /باید بودجه کشور از نفت رهایی یابد

 7. حذف خبر اهدای نشان خادمی به عوامل سرنگونی پهپاد آمریکایی از اینستاگرام

 8. تغییرات ظهر جمعه هاشمی

 9. مستند سازی منافقین برای «بی‌بی‌سی» به سفارش سیا

 10. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 11. گل یا پوچ انتخابات برای اصلاح‌طلبان

 12. مصوبه لغو روادید برای ورود اتباع چین به ایران ابلاغ شد

 13. حضرتی: آمریکایی‌ها با مشاهده موفقیت برجام به دنبال خروجی «ایران گیت» بودند

 14. گلایه عارف از اداره شورای سیاست‌گذاری توسط نزدیکان خاتمی

 15. قالیباف، جلیلی یا حدادعادل؛ چه کسی سرلیست شود؟

 16. چرا ترامپ مجبور است به ایران نزدیک شود؟

 17. ظریف: اروپا باید به تعهدات خود عمل کند

پربحث‌های دیروز

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 3. توانا بود هرکه با ما بود!

 4. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

 5. فرمانده کل سپاه: در صورت خطای محاسباتی دشمنان، راهبرد دفاعی ما به راهبرد تهاجمی تغییر می کند

 6. موقعیت نفتکش توقیف شده توسط سپاه روی نقشه/عکس  

 7. ظریف: دنبال تغییر رژیم در هیچ کشوری نیستیم/ داشتن بمب اتم را امنیت‌آور نمی‌دانیم

 8. سردار سلیمانی: تحریم‌ها می‌تواند برای ما فرصت باشد /باید بودجه کشور از نفت رهایی یابد

 9. حذف خبر اهدای نشان خادمی به عوامل سرنگونی پهپاد آمریکایی از اینستاگرام

 10. تغییرات ظهر جمعه هاشمی

 11. مستند سازی منافقین برای «بی‌بی‌سی» به سفارش سیا

 12. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 13. گل یا پوچ انتخابات برای اصلاح‌طلبان

 14. مصوبه لغو روادید برای ورود اتباع چین به ایران ابلاغ شد

 15. حضرتی: آمریکایی‌ها با مشاهده موفقیت برجام به دنبال خروجی «ایران گیت» بودند

 16. گلایه عارف از اداره شورای سیاست‌گذاری توسط نزدیکان خاتمی

 17. قالیباف، جلیلی یا حدادعادل؛ چه کسی سرلیست شود؟

 18. چرا ترامپ مجبور است به ایران نزدیک شود؟

 19. ظریف: اروپا باید به تعهدات خود عمل کند

 20. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 21. کدخدایی: فساد اقتصادی در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار است/ ماجرای فساد اخلاقی یک نماینده مجلس

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 4. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 5. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 6. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 7. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 8. توانا بود هرکه با ما بود!

 9. بی مهری دولت به رسانه ملی

 10. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 11. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 12. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 13. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 14. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 15. مراقب نفوذی ها باشیم

 16. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 17. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 18. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 19. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 20. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 21. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 22. ۴ سال پس از امضای برجام؛ نگاهی به ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای

 23. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 24. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 25. علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

آخرین عناوین