نصرالله: پیروزی سال ۲۰۰۰ نبود ترامپ جنوب لبنان را هم به اسرائیل می‌داد

گروه جهان الف،   3980304176 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
نصرالله: پیروزی سال ۲۰۰۰ نبود ترامپ جنوب لبنان را هم به اسرائیل می‌داد

دبیر کل حزب الله لبنان بر لزوم حضور پرشور در مراسم گرامیداشت روز قدس در جمعه آینده تاکید کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان ضمن تاکید بر لزوم حضور پرشور در مراسم گرامیداشت روز قدس در جمعه آینده، به اهمیت پیروزی ۲۵ می سال ۲۰۰۰ پرداخت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: قبل از هر چیزی لازم است که سالروز شهادت امام علی (ع) را به امت اسلامی تسلیت عرض کنم.

دبیر کل حزب الله در ادامه با اشاره به سالروز آزادسازی جنوب لبنان از لوث صهیونیست‌ها افزود: به همه شما این مناسبت و این عید را تبریک عرض می‌کنم. ما در ماه رمضان جشنی برپا نمی‌کنیم و اولویت را به روز جهانی قدس می‌دهیم.

وی در ادامه گفت: روز جمعه آینده جشن مردمی بزرگی به مناسب روز قدس در میدان عاشورا در ساعت ۹ و نیم شب برگزار خواهیم کرد. خواهان حضور پرشور مردمی در مراسم گرامیداشت روز قدس هستم زیرا با توجه به شرایط و در سایه معامله قرن مهم است. ما شروع معامله قرن را آنگونه که مسئولان آمریکایی اعلام کرده اند، شنیده ایم و گام نخست با نشست اقتصادی در بحرین اعلام شده و گام‌های دیگری به دنبال آن خواهد بود و همه ما باید به مسئولیت تاریخی در مقابله با این معامله قرن که هدفش نابودی آرمان فلسطین است، عمل کنیم. امسال باید توجه ویژه ای به روز قدس شود زیرا موضوع فلسطین با بزرگترین توطئه روبرو است.

نصرالله در ادامه به تمجید از مواضع علمای بحرین و ملت بحرین و گروههای سیاسی این کشور در مخالفت با اینکه بحرین به عنوان میزبان نشستی که گام اول برای معامله قرن که آرمان فلسطین را هدف قرار داد شود، اشاره کرد، و افزود: موضع قاطع و کوبنده فلسطینی‌ها در مخالفت با نشست اقتصادی که قرار است در منامه برپا شود را شاهد هستیم. موضوعات مربوط به فلسطین، معامله قرن، تحولات منطقه و در رأس آنها تنش ایران و آمریکا و موضع حزب الله درباره این تحولات در روز قدس سخن خواهم گفت زیرا آنچه در خلیج فارس می‌گذرد و هجمه علیه ایران به معامله قرن مرتبط است.

دبیر کل حزب الله لبنان سپس با اشاره به مناسبت سالروز آزادسازی لبنان گفت: امروز روزی تاریخی برای لبنان و منطقه و نزاع عربی-اسرائیلی است زیرا آنچه رخ داد نتایج بزرگ در عرصه سیاسی، نظامی و فرهنگی و کل معادله نزاع در منطقه ما داشت. آنچه در ۲۵ ماه می سال ۲۰۰۰ رخ داد نتایج و تبعات مهمی به دنبال داشت. از همه کسانی که جانفشانی کردند تا آزادی به دست آمد تشکر می‌کنیم. از گروههای مقاومت در لبنان، ارتش و نیروهای امنیتی و ارتش سوریه و جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم.

وی تاکید کرد: از جانبازان، شهیدان و خانواده شهیدان و جانبازان و نیز اسیران، مفقودین، رزمندگان و همه حامیان تشکر می‌کنیم. از همه کسانی که در کنار ما ایستادند و شریک ما در پیروزی بودند، تشکر کنیم. یکی از مهمترین نتایج آزادسازی ایجاد معادله قدرت در لبنان در سال ۲۰۰۰ و شکست اسرائیل بود و نتوانست چیزی راتحمیل کند و بدون هیچ دستاوردی از لبنان خارج شد و خروج خفت باری داشت.

نصرالله افزود: آنچه رخ داد شکست کامل رژیم اسرائیل و پیروزی آشکار برای لبنان و ملت لبنان، مقاومت و ارتش و همه کسانی که در این دستاورد و پیروزی نقش داشتند، بود. به لبنان جز به عنوان حلقه ضعیف در نزاع عربی-اسرائیلی نگریسته نمی‌شد و امروز به آن به عنوان جایگاه بزرگی از قدرت می‌دهند و کسانی که اسرائیلی‌ها را دنبال می‌کنند تاکید می‌کنند که دشمن اذعان می‌کند که قدرت حقیقی در لبنان هست و از آن به عنوان تهدیدی راهبردی نام می‌برند.

وی افزود: این تحولی است که پس از سال ۲۰۰۰ رخ داد و پس از پیروزی سال ۲۰۰۶ تثبیت شد. اسرائیل در حال حاضر حزب الله را تهدیدی راهبردی یا تهدید اصلی می‌داند. اما من می‌خواهم که تعبیری مثبت از سوی ما عرض کنم زیرا اسرائیل با این موضع گیری می‌خواهد که دنیا را علیه ما برانگیزاند. آنچه دشمن تهدید می نامد ما قدرت دفاع یا قدرت بازدارندگی یا حمایت و رویارویی می‌نامیم. یعنی اینکه حزب الله بخشی از قدرتی است که مانع از تحقق اهداف و طمع‌های دشمن می‌شود.

نصرالله تاکید کرد: این قدرت همانگونه که دشمن به آن اذعان می‌کند و در راستای پایان آن حرکت می‌کند باید ما لبنانی اهمیت آن را بدانیم و اینکه اهمیت ان در حفظ حاکمیت، سلامت و ثروت‌های لبنان است و باید در راستای حفظ آن تلاش کنیم و این معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت است که باید در راستای حفظ و تقویت آن تلاش شود. اگر این قدرت یا آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ نبود، ترامپ جنوب لبنان یا بخش‌هایی از آن را به اسرائیل می‌داد همانگونه که در قدس و جولان این کار را کرده است.

وی افزود: مقاومت بخشی از قدرت اساسی لبنان است و قدرتی است که باید آنرا با تمام توان حفظ کنیم و هنگامی که دشمنان آنرا هدف قرار می‌دهند باید بدانیم که آنها در راستای منافع خود حرکت می‌کنند و منفعت ما این است که قوی باشیم.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: باید بر مزارع شبعا، تپه‌های کفرشوبا و بخش لبنانی شهرک غجر تاکید کنیم. بیانیه میشل عون رئیس جمهور لبنان در روز گذشته قوی و کوبنده و روشن بود و نیز بیانیه ای که از سوی ارتش لبنان صادر شد و بر لزوم آزادسازی اراضی که هنوز تحت اشغال صهیونیست‌ها هستند، تاکید کرد، هم کوبنده بود.

وی گفت: درباره ترسیم مرزها نقطه قوت همدلی میان مسئولان لبنانی است و مقاومت حامی موضع دولت است و در پشت سر آن می‌ایستد و همه لبنانی‌ها به آن دلبسته اند و به پایبندی رؤسا به مرزها در زمین، آب‌ها، ثروت‌های طبیعی اعتماد دارند و به ثبات و مسئولیت پذیری تاریخی در این پرونده آگاهند. لبنان در این پرونده به دو قدرت حق و قدرت نیرو متکی هستند. تا زمانی که دولت به این دو قدرت تکیه دارد ما به حقوق مان مطمئن هستیم و خوش بین هستیم که پیروزی بزرگی در این زمینه به دست آوریم.

نصرالله تاکید کرد: در موضع اسکان (فلسطینی‌ها)، مهمترین موضوعی که نشست اقتصادی در بحرین به آن ختم می‌شود باز شدن باب اسکان آوارگان در لبنان و دیگر کشورهاست. زمینه مشترک در سطح ملی لبنانی وجود دارد. همه لبنانی‌ها بر مخالفت با اسکان از حیث قانون اساسی و سیاسی وحدت نظر دارند و زمینه مشترک با برادران فلسطینی در مخالفت با اسکان و تاکید بر حق فلسطینی‌ها در بازگشت به سرزمین خود وجود دارد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: امروز وارد مرحله‌ای شده ایم که فقط اینکه بگوییم ضد اسکان هستیم کفایت نمی‌کند زیرا خطر نزدیک می‌شود و خواهان دیدار میان مسئولان لبنانی و فلسطینی برای ایجاد طرحی ضد خطر اسکان آتی هستیم. باید بدانیم که صدور بیانیه‌ها کفایت نمی‌کند و باید طرح مشترکی برای مقابله با خطر اسکان باشد.

نصرالله بیان کرد: درباره پرونده آوارگان سوری همه در لبنان بر ضرورت بازگشت آوارگان به کشورشان تاکید دارند اما درباره ابزار یا شیوه اختلاف نظر وجود دارد اما واقعیت این است که علت آن سیاسی است و به انتخابات ریاست جمهوری آتی در سوریه مربوط می‌شود زیرا دوره بشار اسد در سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد و اصرار آمریکایی-غربی و کشورهای خلیج فارس بر عدم بازگشت آنها به کشورشان قبل از انتخابات ریاست جمهوری سوریه است و به موضوعات انسان دوستانه یا امنیتی ربطی ندارد و آنچه برخی در لبنان به دنبال ترویج آن هستند از جمله اقدامات قتل و بازداشت صرف شایعه‌ای بیش نیست.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: بشار اسد به من تاکید کرد که حامی بازگشت همه به سوریه است و حاضر است که همه نوع تسهیلات ارائه دهد. اما مانع سیاسی وجود دارد. آیا دولت لبنان باید تن به این مانع دهد فقط به خاطر اینکه آمریکا و غرب و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس آنرا می‌خواهند؟ آنچه در لبنان می‌گذرد ممانعت از بازگشت آوارگان است و یکی از اشکال ممانعت ترساندن است که برخی انجام می‌دهند یا مایل به ماندن آوارگان می‌کنند. دولت پس از پایان موضوع بودجه باید به طور جدی موضوع را بررسی کند.

نصرالله تاکید کرد: درباره مبارزه با فساد و اوضاع مالی و بودجه، ما بر مبارزه با فساد پایبندیم و گفته ایم که این به صبر و زمان و ادوات و تشکیل پرونده‌ها نیاز دارد و هر مبارزه‌ای به اطلاعات و ابزارهای مختلف نیاز دارد و من گفته ام که این از نبرد آزادسازی جنوب سخت‌تر است. موضوع به وقت و تلاش و همکاری جمعی نیاز دارد. در موضوع مبارزه با فساد به مقاومت ملی نیاز داریم و ما بخش اساس در این مبارزه خواهیم بود. حزب الله قبلاً سهم به سزایی در ایجاد فضای ملی درباره مبارزه با فساد ایفا کرده است و این اولین دستاورد در این راه است. ما برخی پرونده‌ها را دادیم و برخی دیگر را ارائه خواهیم داد. برخی پرونده‌ها تا پایان بررسی بودجه به تعویق انداخته شده اند ما آنها را به دستگاه قضائی تحویل خواهیم داد و در رسانه درباره آن سخن خواهیم گفت.

وی گفت: برخی پیشنهادها از سوی فراکسیون مقاومت و آزادسازی ارائه شده است. درباره وزیران ما به آنها گفته ایم که اولویت در مبارزه با فساد است و بر اساس اطلاعات ما فساد یا حیف و میلی در وزارتخانه‌ها بهداشت، جوانان و ورزش وجود ندارد. هر که اطلاعاتی درباره وزارت بهداشت و جوانان دارد می‌تواند ارائه کند و درباره دیگران هم هر گروهی در وزارتخانه خود مسئولیت پذیر باشد. به هر حال اگر نیاز به توضیح موضع ما پس از پایان بودجه باشد این کار را انجام خواهیم داد. بودجه سال ۲۰۱۹ ایستگاه مهمی در زمینه مبارزه با فساد محسوب می‌شود. با وجود اینکه در روند بودجه ملاحظاتی داریم زیرا به ملت لبنان به ویژه کم درآمدها آسیب می‌زند اما در مسیر بودجه کارشکنی نخواهیم کرد. ما توصیه کردیم که بررسی بودجه در داخل دولت بدون سر و صدا و بدون رسانه‌ای شدن باشد، امیدواریم که بودجه در اسرع وقت به پارلمان برود. نبیه بری بر تصویت آن در اسرع وقت ممکن وعده داده است و پس از تصویب بودجه باید گام‌های اصلاحی شروع شود، باید بررسی بودجه سال ۲۰۲۰ شروع شود.

دبیر کل حزب الله لبنان در پایان بیان کرد: پیروزی سال ۲۰۰۰ درب زمانه شکستها را بست و درب زمانه پیروزی‌ها را گشود. لبنان پس از پیروزی سال ۲۰۰۰ وارد زمانه معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت شد. لبنان از زمانه اسرائیلی پس از پیروزی سال ۲۰۰۰ خارج شد و هرگز وارد زمانه آمریکایی نخواهد شد. اگر مقاومت و آزادسازی نبود، ترامپ جنوب لبنان و بخش‌هایی از آنرا به اسرائیل مشابه آنچه درباره قدس و جولان رخ داد، می‌داد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

رضا۹۲۲۱۳۰۲۲:۴۱:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۴
خدا حفظت کند سید واقعا مرد خدا هستی

پربحث‌های امروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 3. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 4. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 5. تغییر نام یکی از خیابان‌های تهران به نام مرحوم حجازی

 6. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 7. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 8. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 9. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 10. جهانگیری: مدیران ارشد باید تا پای عزل مدیری که صرفه جویی نمی کند، پیش بروند

 11. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

 12. بازتاب گسترده حضور برانکو در الاهلی در رسانه‌های عرب زبان+ تصاویر

 13. ترامپ: می‌دانم حملات ۱۱ سپتامبر کار چه کسی بود/حضور نظامی در خاورمیانه وحشتناک بود

 14. حسینی: پرسپولیس وضعیت نامشخصی دارد/ با همه قوا در کنار هواداران هستیم

 15. کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم/ پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید

 16. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 17. پرواز مخترع سوئیسی با «جت بال» برفراز کوه‌های شرق ایتالیا  

 18. اجرای طرح ناظر ۲ و ۳ پلیس در تهران / تولید کننده البسه نامناسب زیر ذره بین ناجا

 19. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 20. افزایش چراغ خاموش قیمت فرآوده‌های لبنی/ تولیدکنندگان باز گران کردند

 21. پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین

 22. نرخ سود بانکی تغییر می‌کند؟

 23. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 24. زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند

 25. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

پربحث‌های دیروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 3. مرکل: عدم پایبندی به برجام برای ایران پیامدهائی را دارد

 4. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 5. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 6. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 7. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 8. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 9. در سومین مناظره با تاجزاده/ زاکانی: هرگاه آمریکا به انسداد خورده، دوستان تاج‌زاده راه را باز کرده‌اند/ برادران خاتمی اول به توافق برسند، بعد سر مردم کلاه بگذارند

 10. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 11. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 12. واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

 13. ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد

 14. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 15. وزیر نفت: شرایط امروز از دوران جنگ سخت‌تر است

 16. علت نجومی شدن دستمزد پزشکان، وکلا و دندانپزشکان چیست؟  

 17. واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تصمیم برجامی ایران

 18. توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان

 19. پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد

 20. واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار

 21. تصاویر خشن ترین ورزش جهان  

 22. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 23. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 24. عیادت محمدرضا عارف از سلطان/عکس  

 25. مجمع وزیران ادوار؛ اجتماع وزرا و معاونین چپ و راست  

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 4. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 5. پرستو یا آشیانه!؟

 6. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 7. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 8. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 9. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 10. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 11. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 12. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 13. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 14. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 15. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 16. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 17. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 18. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 19. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 20. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 21. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 22. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 23. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 24. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

 25. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

پربحث‌های امروز

 1. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 2. ترامپ: می‌دانم حملات ۱۱ سپتامبر کار چه کسی بود/حضور نظامی در خاورمیانه وحشتناک بود

 3. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 4. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 5. ترامپ شعار انتخاباتی خود را تغییر داد

 6. ریابکوف: آمریکا باید فوراً به اجرای تعهداتش در برجام بازگردد

 7. انتقاد لاوروف از نتیجه‌گیری سطحی و تحریک‌آمیز کشورهای غربی درباره حادثه دریای عمان

 8. ترامپ: کشورهای بزرگ دائما در جنگ نیستند

 9. سکوت سعودی درباره انفجارهای جده؛ خشم از بن‌سلمان یا اختلاف در خاندان پادشاهی؟

 10. پیام رئیس رژیم صهیونیستی برای حزب‌الله

 11. تلاش هند و روسیه برای حذف دلار/ تک‌قطبی در اقتصاد و سیاست باید پایان یابد

 12. السیسی از پیامدهای فوت مرسی نگران است / باید منتظر ناآرامی‌ها در مصر باشیم

 13. روسیه: تهدید آمریکا به تحریم ایران خلاف عقل سلیم است

 14. آغاز رسمی کمپین ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰

 15. عبدالمهدی هرگونه فعالیت نیروهای خارجی در خاک عراق را ممنوع کرد

 16. دیدار مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان با شمخانی

 17. پامپئو با موگرینی درباره ایران گفت‌وگو کرد

 18. آمریکا: نمی‌خواهیم فقط ما مسئول محافظت از نفتکش‌ها در خلیج فارس باشیم

 19. شنیده شدن صدای سه انفجار در یک شرکت نفت در بصره عراق

 20. برایان هوک برای رایزنی درباره ایران به پاریس خواهد رفت

 21. حمله موشکی به محل استقرار مشاوران آمریکایی در موصل

 22. سازمان ملل خواهان تحقیق درباره مرگ مرسی شد

 23. پیش‌بینی سال ۲۰۱۳ والرشتین: افول هژمونی آمریکا

 24. امیرعبداللهیان: موضوع مرگ مشکوک مرسی درخور توجه است

 25. نتانیاهو بار دیگر خواستار بازاعمال تحریم‌ها علیه ایران شد

پربحث‌های دیروز

 1. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 2. مرکل: عدم پایبندی به برجام برای ایران پیامدهائی را دارد

 3. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 4. واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تصمیم برجامی ایران

 5. پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد

 6. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 7. آلمان: همه باید اثبات کنند که خواستار جنگ نیستند

 8. سرلشکر سلامی: پشت سر منطق مذاکره، تسلیم نهفته است

 9. منابع مصری: تماس‌هایی بین ایران و مصر درباره تحولات منطقه در جریان است

 10. سازمان‌ملل: یمن در بدترین فاجعه انسانی تاریخ به سر می‌برد

 11. اصابت موشک به پادگان نیروهای آمریکایی در بغداد

 12. سناتور روس: روسیه نمیگذارد سناریوی بدی برای تهران به وقوع بپیوندد

 13. واكنش سازمان ملل به اعزام نظامیان جدید آمریکا به خلیج فارس

 14. اردوغان: به مرگ طبیعی «مرُسی» معتقد نیستم

 15. همزمان با مرگ «مرسی»، ریاض دوباره اخوان‌المسلمین را تروریستی خواند

 16. ترامپ حادثه دریای عمان را «بسیار جزئی» خواند/ دنبال اقدام نظامی علیه ایران نیستیم

 17. پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد

 18. جمعیت جهان تا سال 2100 به 10.9 میلیارد نفر می رسد

 19. حمله لفظی ترامپ به رئیس بانک مرکزی اروپا

 20. عربستان صدور روادید عمره را متوقف کرد

 21. سوال معنادار جهانگیری از آمریکایی‌ها: چه اتفاقی افتاد از برجام کنار کشیدید؟

 22. نامزد انتخابات آمریکا: ترامپ عامل دامن زدن به تنش‌ها علیه ایران است

 23. اروپا: نشست بعدی کمیسیون برجام طی 10 روز آینده برگزار می‌شود

 24. هوک در پاریس با مقام‌‌های اروپایی درباره ایران رایزنی می‌کند

 25. مجلس دومای روسیه پیمان موشکی با آمریکا را لغو کرد

پربحث‌های هفته

 1. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 2. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 3. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 4. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 5. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

 6. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 7. مرکل: عدم پایبندی به برجام برای ایران پیامدهائی را دارد

 8. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 9. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 10. ماکرون: ایران در قبال برجام صبور و مسئول باشد

 11. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 12. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 13. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 14. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 15. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 16. ادعای رویترز مبنی بر اصابت اژدر به نفتکش نروژی

 17. واکنش آمریکا به دیدار نخست‌وزیر ژاپن و رئیس‌جمهور ایران

 18. هدیه دانشجویان ایرانی به نخست‌وزیر ژاپن

 19. انگلیس: همه گزینه‌ها را در برابر ایران بررسی می‌کنیم

 20. مرگ زودهنگام نقشه «یا جنگ، یا مذاکره»

 21. خبرهایی درباره حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان

 22. اردوغان: رحمت خداوند بر برادر شهید ما محمد مرسی باد

 23. لاوروف: تقصیرات را به گردن ایران می‌اندازند تا مسئله فلسطین فراموش شود

 24. واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تصمیم برجامی ایران

 25. موگرینی: هدف ما حفظ برجام است/ملاک ارزیابی ما گزارشهای آژانس است

آخرین عناوین