ورود ۱.۲ میلیون تن کالای اساسی به کشور

گروه اقتصادی الف،   3980304086
ورود ۱.۲ میلیون تن کالای اساسی به کشور

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه ۱.۲ میلیون تن واردات کالاهای اساسی انجام گرفته است، گفت: ۳۱ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بنادر در انتظار تخلیه هستند.

به گزارش فارس، امروز یزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نشست خبری با بیان این‌که علی‌رغم بی‌مهری‌های آمریکا و برخی کشورها به ایران کالاهای اساسی کشور تأمین است، گفت:‌در هیچ برهه‌ای تا به این اندازه انبارهای ما از کالاهای اساسی پر نشده بود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این‌که میزان واردات از ابتدای ۹۸ نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: تنها از ابتدای امسال ۱.۲ تن واردات کالاهای اساسی به کشور انجام شده است.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تنها هفته گذشته ۳۱ فروند کشتی‌ حامل کالاهای اساسی در بنادر کشور لنگر انداخته‌اند و محموله آنها در حال تخلیه است.

*پیش‌بینی خرید 11.5 میلیون تن گندم

سیف به وضعیت بسیار مطلوب تولید گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری ۱۱.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شود و تاکنون ۱.۸ میلیون تن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی داشته است.

به گفته یزدان سیف تاکنون ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ هزار ریال شامل ۹۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده و تمام تلاش‌های دولت این است که در ادامه پول گندمکاران به صورت آنلاین پرداخت شود، اگرچه این شرایط سختی برای تأمین‌کنندگان منابع مالی است.

* پرداخت صد درصدی پول خرید تضمینی کلزا تا فردا صبح

سیف با بیان این‌که تا فردا صبح مطالبات همه کلزاکاران پرداخت خواهد شد،‌ گفت: ۳۴۰ میلیارد تومان تا فردا صبح به حساب کلزاکاران واریز می‌شود و همه مطالبات آنها تسویه خواهد شد.

وی با بیان افزایش ۳ درصدی خرید دانه‌های روغنی از کشاورزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: تاکنون ۱۳۰ هزار تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان کشور خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دولت برنامه ۱۰ ساله‌ای را برای کاهش ضریب وابستگی به واردات دانه‌های روغنی تدوین کرده که با اجرای آن خوداتکایی به دانه‌های روغنی بیشتر خواهد شد.

* نمره کیفیت نان ۰.۳ بهتر شد

سیف با بیان این‌که کیفیت نان در کشور بهتر شده است، گفت: آمارگیری از وضعیت نان سراسر کشور در فروردین بیانگر این است که وضعیت کیفیت نان با نمره ۸۵.۴ از ۱۰۰ نسبت به سال گذشته ۰.۳ بهتر شده است.

* رشد ۲۸ درصدی واردات کالاهای اساسی

وی با بیان این‌که در دو ماه گذشته واردات کالاهای اساسی ۲۸ درصد رشد داشته است، گفت: مردم از نظر تأمین

امنیت غذایی اطمینان خاطر داشته باشند.

* تعادل نسبی در بازار شکر

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی به موضوع شکر اشاره کرد که طی چند ماه گذشته از قیمت ۳۴۰۰ تومان در کیلو به ۱۰ هزار تومان رسیده بود.

وی درباره دلایل این افزایش قیمت گفت: پیش‌بینی می‌شد که اواخر آذر شکر چغندری نیاز کشور را تأمین کند و پس از آن با برداشت نیشکر مشکلی از نظر تأمین وجود نداشته باشد، اما به دلیل بارندگی‌ها برداشت نیشکر به تاخیر افتاد و حتی ذخایر انبارها هم به سختی قابل استفاده شد.

سیف ادامه داد: از طرفی سیل هم برداشت نیشکر را متوقف کرد و برخی مزارع خسارت دیدند و به دلیل کاهش عرضه در بازار قیمت افزایش یافت.

وی با اشاره به برنامه تنظیم قیمت شکر گفت: روند واردات تا به امروز ادامه دارد و شرکت بازرگانی دولتی از ۳۱ اردیبهشت تاکنون ۳۴۹ هزار تن پیش‌فاکتور برای دریافت شکر به مصرف‌کنندگان اتحادیه‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و ستاد تنظیم بازار داده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این‌که تا قیمت به حالت تعادل برگردد زمان خواهد برد، گفت: در حال حاضر قیمت شکر در میادین میوه و تره‌بار ۳۴۰۰ تومان و خرده‌‌فروشی‌ها ۳۵۰۰ تومان است و شکرهای بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی هم کیلویی ۴۰۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان به فروش می‌رود.

سیف با بیان این‌که روز گذشته ۳۵۰ هزار تن شکر در میادین میوه و تره‌بار توزیع شد تنها در استان تهران روزانه ۲۰۰۰ تن شکر توزیع می‌شود.

وی به توزیع شبکه‌های مویرگی در کشور اشاره کرد و گفت: بازار شکر از آرامش نسبی برخوردار است اما به آرامش مطلوب نرسیده است، اما به همه اتحادیه‌ها اعلام می‌کنم که هیچ مشکلی در تأمین شکر وجود ندارد و حتی ذخایر به اندازه‌ای هست که می‌توانیم نیاز هیئت‌های و مساجد را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به این‌که اگر ذخایر شکر به اندازه کافی است چرا قیمت‌ها در همه فروشگاه‌ها پایین نیامده است و برخی فروشگاه‌ها هم‌چنان کیلویی ۹۰۰۰ تومان می‌فروشند، گفت: برخی افراد سودجو که شکر را به قیمت بالاتری خریداری کرده بودند هم‌چنان تمایل ندارند که این قیمت‌ها را بشکنند و به قیمت‌های بالاتر می‌فروشند.

سیف در این باره توضیح نداد که نقش مسئولان تعزیراتی و حکومتی در این باره چیست و چرا اجازه می‌دهند که یک فروشگاه به اندازه سه برابر قیمت مصوب به فروش برساند.

وی گفت: کشتی‌های شکر که توسط بخش‌های خصوصی وارد می‌شوند از هفته گذشته در بندر لنگر انداخته‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران به فروشگاه‌های کوروش، رفاه، سپه، هفت، امکان، اتکا، اسکاد، هایپربند اشاره کرد که در آنجا شکر به صورت بسته‌بندی شده و با قیمت مصوب ارائه می‌شود.

سیف در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که اعلام کرد شکر را از یکی از فروشگاه‌ها به قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری کرده است،‌ گفت: از این گرانفروشان خرید نکنید و بلافاصله به سازمان تعزیرات با شماره ۱۲۴ گزارش دهید. برخی از اینها رفته‌اند شکر را با قیمت گرانتری خرید کرده‌اند و الآن می‌خواهند به مردم گران بفروشند.

وی تأکید کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از همین جا به همه اتحادیه‌های کارمندی و کارگری توصیه می‌کنم که برای دریافت شکر مراجعه کنند و هیچ مشکلی در تأمین وجود ندارد.

بهمن دانایی دبیر انجمن صنایع قند و شکر هم در این نشست خبری اعلام کرد: مجوز واردات ۸۰۰ هزار تن شکر به کارخانه‌ها داده شده که دو کشتی هفته گذشته وارد کشور شد و طی این هفته ۲ الی ۳ کشتی هم وارد می‌شود و برنامه‌ریزی شده همه این محموله‌هایی که مجوز گرفته‌اند تا اواخر خرداد به کشور وارد شوند.

* خبازی‌ها حق افزایش قیمت ندارند

سیف در پاسخ به این‌که برخی نانوایی‌ها افزایش قیمت داشته‌اند و برخی می‌گویند که افزایش نرخ تضمینی عامل بالا رفتن قیمت نان است، گفت: همه نانوایی‌ها از طریق سامانه بانک سپه آرد یارانه‌ای دریافت می‌کنند و به هیچ وجه حق افزایش قیمت را ندارند و اگر افزایشی صورت گرفته باید دستگاه‌های نظارتی نظارت کنند.

یکی از خبرنگاران درباره صحبت‌های سیف که گفت سنگک دانه‌ای ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود، گفت: در هیچ یک از خبازی‌های سطح شهر سنگک ۸۰۰ تومان وجود ندارد.

سیف توضیح داد که احتمالا برخی نانوایی‌ها از این قیمت‌های مصوب عدول کنند که باید دستگاه‌های نظارتی به آنها رسیدگی کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید قیمت نان برای تصمیم‌گیری به شورای امنیت ارائه شده است، گفت: قیمت نان در حال تصمیم‌گیری است که البته مرجع آن شورای آرد و نان کشور است.

* اجازه ندادن به کشاورز برای فروش گندم به مراکز غیردولتی برای جلوگیری قاچاق 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید که کشاورزان استان خوزستان گلایه می‌کنند مراکز خرید تضمینی در این استان‌ها آنها را مجبور می‌کنند که حتماً گندم را به آنها بفروشند و اگر خریداری با قیمت بالاتر وجود داشته باشد چنین اجازه‌ای به آنها نمی‌دهند حتی در این استان بخش‌نامه‌ای صادر شده که اجازه حمل گندم به خارج استان‌ را نمی‌دهند،‌گفت:‌این اقدامات برای جلوگیری از قاچاق گندم به کشورهای اطراف است که قیمت آنها دو برابر داخل کشور است. بنابراین تلاش می‌کنیم تا همه گندم تولیدی در چرخه مصرف‌کنندگان داخلی صرف شود.

یکی از اشکالاتی که در زمان تصویب نرخ تضمینی گندم از سوی کارشناسان مطرح بود، نرخ پایین نسبت به کشورهای همسایه و احتمال قاچاق بود و البته تولیدکنندگان داخل هم از این قیمت ناراضی بودند.

*‌ تصمیمات جدید برای کامیو‌نداران

وی در پاسخ به این‌که مشکلات حمل و نقل چغندرکاران در جنوب کشور بسیار جدی شده، چرا برای رفع آن اقدام نمی‌کنید،‌گفت: هفته گذشته طی جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم مصوب شد که کامیون‌های این منطقه تسهیلات بیشتری دریافت کنند. از جمله سوخت بیشتر‌، روغن موتور بهتر دریافت کنند و لاستیک موردنیاز آنها تأمین می‌شود و معطلی‌ها به حداقل و بهره‌وری‌ها به حداکثر برسد.

سیف در عین حال تأکید کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که در حال حاضر به دلیل ورودی کالاهای اساسی به بندر امام خمینی(ره) و تقاضای حمل بالا و ظرفیت محدود ناوگان این مشکل ایجاد شده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 2. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 3. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 4. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 5. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 6. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 7. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 8. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 9. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 10. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 11. بازهم‌ مساله‌ دستمزدهای‌ نجومی‌ ستاره‌های‌ سینما خبرسازشد

 12. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 13. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 14. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 15. حکم استفاده از اموال دولتی توسط کارمندان

 16. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 17. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 18. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 19. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

 20. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 21. هواداران پرسپولیس مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند/حضور خلیلی بین معترضان

 22. کمال تبریزی: فراستی ام‌الفساد حوزه منتقدان است

 23. وزیر ارتباطات در مجلس: ۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت متصل هستند

 24. کواکبیان: مردم ایران حواسشان به پیروی انگلیس از آمریکا است

 25. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

پربحث‌های دیروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 3. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 4. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 5. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 6. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 7. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 8. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 9. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 10. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 11. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 12. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 13. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 14. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 15. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 16. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 17. بازهم‌ مساله‌ دستمزدهای‌ نجومی‌ ستاره‌های‌ سینما خبرسازشد

 18. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 19. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 20. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 21. حکم استفاده از اموال دولتی توسط کارمندان

 22. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 23. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 24. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 25. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 4. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 5. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 6. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 7. پرستو یا آشیانه!؟

 8. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 9. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 10. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 11. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 12. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 13. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 14. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 15. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 16. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 17. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 18. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 19. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 20. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 21. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 22. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 23. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 24. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

 25. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

پربحث‌های اخیر

 1. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 2. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 3. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 4. وزیر ارتباطات در مجلس: ۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت متصل هستند

 5. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 6. جزئیات رشد اقتصادی فصل زمستان 97/ رشد صنعت منفی 12.2 درصد شد

 7. بانک مرکزی مسبب ورود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به صنعت خودرو/ خودورهای تولید داخل در شان ملت ایران نیست

 8. پیش از واگذاری ۶۰۰بنگاه دولتی به تخلفات سازمان خصوصی سازی رسیدگی کنید/ چرا اشتباهات را تکرار می‌کنیم؟

 9. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 10. نیروگاه امیرکبیر وارد مدار شبکه سراسری برق شد

 11. بازگشت امیدواری به بورس

 12. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سخنان اخیر بن سلمان

 13. سلیمی: جلوی پیش‌فروش بدون تاریخ خودرو گرفته شود

 14. ورود سازمان بازرسی کل کشور به بانک های خصوصی

 15. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 16. انتقاد از توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرهای کوچک

 17. سه فقره شکایت زنگنه از نماینده مجلس/ خادمی: اسناد و مدارک تخلفات زنگنه را منتشر می‌کنم

 18. احتمال نتیجه‌دهی معکوس با مالیات‌ستانی از سکه‌های پیش‌فروش‌شده

 19. هشدار به مشتریان ارج

 20. قیمت طلا و ارز در بازار امروز

 21. فرهاد نیلی به‌عنوان نماینده ایران در بانک جهانی چه دستاوردی داشته است؟

 22. طرح ادغام خودروسازان از «بذرپاش» تا «ویسه»

 23. نرخ ارز باید در تهران تعیین شود/ دبی دیگر جایگاه اصلی انباره ارزی ایران نیست

 24. مستاجران هم وام می‌گیرند؟

 25. قیمت انواع محصولات پروتئینی/ قیمت گوشت قرمز کاهشی شد+ جدول

پربحث‌های دیروز

 1. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 2. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 3. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 4. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 5. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 6. وزیر ارتباطات در مجلس: ۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت متصل هستند

 7. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 8. جزئیات رشد اقتصادی فصل زمستان 97/ رشد صنعت منفی 12.2 درصد شد

 9. بانک مرکزی مسبب ورود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی به صنعت خودرو/ خودورهای تولید داخل در شان ملت ایران نیست

 10. پیش از واگذاری ۶۰۰بنگاه دولتی به تخلفات سازمان خصوصی سازی رسیدگی کنید/ چرا اشتباهات را تکرار می‌کنیم؟

 11. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 12. درآمدسازی هنگفت از دیرکرد

 13. نیروگاه امیرکبیر وارد مدار شبکه سراسری برق شد

 14. بازگشت امیدواری به بورس

 15. واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سخنان اخیر بن سلمان

 16. سلیمی: جلوی پیش‌فروش بدون تاریخ خودرو گرفته شود

 17. ورود سازمان بازرسی کل کشور به بانک های خصوصی

 18. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 19. انتقاد از توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرهای کوچک

 20. سه فقره شکایت زنگنه از نماینده مجلس/ خادمی: اسناد و مدارک تخلفات زنگنه را منتشر می‌کنم

 21. احتمال نتیجه‌دهی معکوس با مالیات‌ستانی از سکه‌های پیش‌فروش‌شده

 22. هشدار به مشتریان ارج

 23. قیمت طلا و ارز در بازار امروز

 24. فرهاد نیلی به‌عنوان نماینده ایران در بانک جهانی چه دستاوردی داشته است؟

 25. طرح ادغام خودروسازان از «بذرپاش» تا «ویسه»

پربحث‌های هفته

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. اعتراف صادقانه وزیر صنعت؛ حتی در پراید و سمند هم کامل خودکفا نیستیم

 3. خبر خوب وزیر اقتصاد برای مردم ایران

 4. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 5. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 6. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 7. خبر حمله به دو نفتکش قیمت نفت را بیش از 2.5 دلار بالا برد

 8. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 9. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 10. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 11. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 12. پاسخ دندان شکن پکن به آمریکا: بدون توجه به شرایط به توسعه روابط خود با ایران ادامه می‌دهیم

 13. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 14. ماجرای حقوق ۹۸ و تبعیض ناروا علیه حداقل بگیران/ پشت‎پرده حمایت از نجومی بگیران چیست؟+سند

 15. ادعای عجیب وزیر کشور درباره ارزانی کالاهای اساسی از کجا آمد؟!

 16. نرخ جدید شیرخام و لبنیات ابلاغ شد

 17. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 18. خبر خوش برای بی‌خانمان‎ها/ کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در راه است

 19. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 20. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 21. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 22. نوبخت: طی امسال و سال آینده وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

 23. برنامه فوری یا فهرست آرزوها/ چرا باید جامعیت را فدای فوریت کنیم؟

 24. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 25. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

آخرین عناوین