ورود ۱.۲ میلیون تن کالای اساسی به کشور

گروه اقتصادی الف،   3980304086
ورود ۱.۲ میلیون تن کالای اساسی به کشور

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه ۱.۲ میلیون تن واردات کالاهای اساسی انجام گرفته است، گفت: ۳۱ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بنادر در انتظار تخلیه هستند.

به گزارش فارس، امروز یزدان سیف مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نشست خبری با بیان این‌که علی‌رغم بی‌مهری‌های آمریکا و برخی کشورها به ایران کالاهای اساسی کشور تأمین است، گفت:‌در هیچ برهه‌ای تا به این اندازه انبارهای ما از کالاهای اساسی پر نشده بود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این‌که میزان واردات از ابتدای ۹۸ نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: تنها از ابتدای امسال ۱.۲ تن واردات کالاهای اساسی به کشور انجام شده است.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تنها هفته گذشته ۳۱ فروند کشتی‌ حامل کالاهای اساسی در بنادر کشور لنگر انداخته‌اند و محموله آنها در حال تخلیه است.

*پیش‌بینی خرید 11.5 میلیون تن گندم

سیف به وضعیت بسیار مطلوب تولید گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری ۱۱.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شود و تاکنون ۱.۸ میلیون تن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی داشته است.

به گفته یزدان سیف تاکنون ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ هزار ریال شامل ۹۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده و تمام تلاش‌های دولت این است که در ادامه پول گندمکاران به صورت آنلاین پرداخت شود، اگرچه این شرایط سختی برای تأمین‌کنندگان منابع مالی است.

* پرداخت صد درصدی پول خرید تضمینی کلزا تا فردا صبح

سیف با بیان این‌که تا فردا صبح مطالبات همه کلزاکاران پرداخت خواهد شد،‌ گفت: ۳۴۰ میلیارد تومان تا فردا صبح به حساب کلزاکاران واریز می‌شود و همه مطالبات آنها تسویه خواهد شد.

وی با بیان افزایش ۳ درصدی خرید دانه‌های روغنی از کشاورزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: تاکنون ۱۳۰ هزار تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان کشور خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دولت برنامه ۱۰ ساله‌ای را برای کاهش ضریب وابستگی به واردات دانه‌های روغنی تدوین کرده که با اجرای آن خوداتکایی به دانه‌های روغنی بیشتر خواهد شد.

* نمره کیفیت نان ۰.۳ بهتر شد

سیف با بیان این‌که کیفیت نان در کشور بهتر شده است، گفت: آمارگیری از وضعیت نان سراسر کشور در فروردین بیانگر این است که وضعیت کیفیت نان با نمره ۸۵.۴ از ۱۰۰ نسبت به سال گذشته ۰.۳ بهتر شده است.

* رشد ۲۸ درصدی واردات کالاهای اساسی

وی با بیان این‌که در دو ماه گذشته واردات کالاهای اساسی ۲۸ درصد رشد داشته است، گفت: مردم از نظر تأمین

امنیت غذایی اطمینان خاطر داشته باشند.

* تعادل نسبی در بازار شکر

در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی به موضوع شکر اشاره کرد که طی چند ماه گذشته از قیمت ۳۴۰۰ تومان در کیلو به ۱۰ هزار تومان رسیده بود.

وی درباره دلایل این افزایش قیمت گفت: پیش‌بینی می‌شد که اواخر آذر شکر چغندری نیاز کشور را تأمین کند و پس از آن با برداشت نیشکر مشکلی از نظر تأمین وجود نداشته باشد، اما به دلیل بارندگی‌ها برداشت نیشکر به تاخیر افتاد و حتی ذخایر انبارها هم به سختی قابل استفاده شد.

سیف ادامه داد: از طرفی سیل هم برداشت نیشکر را متوقف کرد و برخی مزارع خسارت دیدند و به دلیل کاهش عرضه در بازار قیمت افزایش یافت.

وی با اشاره به برنامه تنظیم قیمت شکر گفت: روند واردات تا به امروز ادامه دارد و شرکت بازرگانی دولتی از ۳۱ اردیبهشت تاکنون ۳۴۹ هزار تن پیش‌فاکتور برای دریافت شکر به مصرف‌کنندگان اتحادیه‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و ستاد تنظیم بازار داده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این‌که تا قیمت به حالت تعادل برگردد زمان خواهد برد، گفت: در حال حاضر قیمت شکر در میادین میوه و تره‌بار ۳۴۰۰ تومان و خرده‌‌فروشی‌ها ۳۵۰۰ تومان است و شکرهای بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی هم کیلویی ۴۰۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان به فروش می‌رود.

سیف با بیان این‌که روز گذشته ۳۵۰ هزار تن شکر در میادین میوه و تره‌بار توزیع شد تنها در استان تهران روزانه ۲۰۰۰ تن شکر توزیع می‌شود.

وی به توزیع شبکه‌های مویرگی در کشور اشاره کرد و گفت: بازار شکر از آرامش نسبی برخوردار است اما به آرامش مطلوب نرسیده است، اما به همه اتحادیه‌ها اعلام می‌کنم که هیچ مشکلی در تأمین شکر وجود ندارد و حتی ذخایر به اندازه‌ای هست که می‌توانیم نیاز هیئت‌های و مساجد را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به این‌که اگر ذخایر شکر به اندازه کافی است چرا قیمت‌ها در همه فروشگاه‌ها پایین نیامده است و برخی فروشگاه‌ها هم‌چنان کیلویی ۹۰۰۰ تومان می‌فروشند، گفت: برخی افراد سودجو که شکر را به قیمت بالاتری خریداری کرده بودند هم‌چنان تمایل ندارند که این قیمت‌ها را بشکنند و به قیمت‌های بالاتر می‌فروشند.

سیف در این باره توضیح نداد که نقش مسئولان تعزیراتی و حکومتی در این باره چیست و چرا اجازه می‌دهند که یک فروشگاه به اندازه سه برابر قیمت مصوب به فروش برساند.

وی گفت: کشتی‌های شکر که توسط بخش‌های خصوصی وارد می‌شوند از هفته گذشته در بندر لنگر انداخته‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران به فروشگاه‌های کوروش، رفاه، سپه، هفت، امکان، اتکا، اسکاد، هایپربند اشاره کرد که در آنجا شکر به صورت بسته‌بندی شده و با قیمت مصوب ارائه می‌شود.

سیف در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که اعلام کرد شکر را از یکی از فروشگاه‌ها به قیمت کیلویی ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری کرده است،‌ گفت: از این گرانفروشان خرید نکنید و بلافاصله به سازمان تعزیرات با شماره ۱۲۴ گزارش دهید. برخی از اینها رفته‌اند شکر را با قیمت گرانتری خرید کرده‌اند و الآن می‌خواهند به مردم گران بفروشند.

وی تأکید کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از همین جا به همه اتحادیه‌های کارمندی و کارگری توصیه می‌کنم که برای دریافت شکر مراجعه کنند و هیچ مشکلی در تأمین وجود ندارد.

بهمن دانایی دبیر انجمن صنایع قند و شکر هم در این نشست خبری اعلام کرد: مجوز واردات ۸۰۰ هزار تن شکر به کارخانه‌ها داده شده که دو کشتی هفته گذشته وارد کشور شد و طی این هفته ۲ الی ۳ کشتی هم وارد می‌شود و برنامه‌ریزی شده همه این محموله‌هایی که مجوز گرفته‌اند تا اواخر خرداد به کشور وارد شوند.

* خبازی‌ها حق افزایش قیمت ندارند

سیف در پاسخ به این‌که برخی نانوایی‌ها افزایش قیمت داشته‌اند و برخی می‌گویند که افزایش نرخ تضمینی عامل بالا رفتن قیمت نان است، گفت: همه نانوایی‌ها از طریق سامانه بانک سپه آرد یارانه‌ای دریافت می‌کنند و به هیچ وجه حق افزایش قیمت را ندارند و اگر افزایشی صورت گرفته باید دستگاه‌های نظارتی نظارت کنند.

یکی از خبرنگاران درباره صحبت‌های سیف که گفت سنگک دانه‌ای ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود، گفت: در هیچ یک از خبازی‌های سطح شهر سنگک ۸۰۰ تومان وجود ندارد.

سیف توضیح داد که احتمالا برخی نانوایی‌ها از این قیمت‌های مصوب عدول کنند که باید دستگاه‌های نظارتی به آنها رسیدگی کنند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید قیمت نان برای تصمیم‌گیری به شورای امنیت ارائه شده است، گفت: قیمت نان در حال تصمیم‌گیری است که البته مرجع آن شورای آرد و نان کشور است.

* اجازه ندادن به کشاورز برای فروش گندم به مراکز غیردولتی برای جلوگیری قاچاق 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید که کشاورزان استان خوزستان گلایه می‌کنند مراکز خرید تضمینی در این استان‌ها آنها را مجبور می‌کنند که حتماً گندم را به آنها بفروشند و اگر خریداری با قیمت بالاتر وجود داشته باشد چنین اجازه‌ای به آنها نمی‌دهند حتی در این استان بخش‌نامه‌ای صادر شده که اجازه حمل گندم به خارج استان‌ را نمی‌دهند،‌گفت:‌این اقدامات برای جلوگیری از قاچاق گندم به کشورهای اطراف است که قیمت آنها دو برابر داخل کشور است. بنابراین تلاش می‌کنیم تا همه گندم تولیدی در چرخه مصرف‌کنندگان داخلی صرف شود.

یکی از اشکالاتی که در زمان تصویب نرخ تضمینی گندم از سوی کارشناسان مطرح بود، نرخ پایین نسبت به کشورهای همسایه و احتمال قاچاق بود و البته تولیدکنندگان داخل هم از این قیمت ناراضی بودند.

*‌ تصمیمات جدید برای کامیو‌نداران

وی در پاسخ به این‌که مشکلات حمل و نقل چغندرکاران در جنوب کشور بسیار جدی شده، چرا برای رفع آن اقدام نمی‌کنید،‌گفت: هفته گذشته طی جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم مصوب شد که کامیون‌های این منطقه تسهیلات بیشتری دریافت کنند. از جمله سوخت بیشتر‌، روغن موتور بهتر دریافت کنند و لاستیک موردنیاز آنها تأمین می‌شود و معطلی‌ها به حداقل و بهره‌وری‌ها به حداکثر برسد.

سیف در عین حال تأکید کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که در حال حاضر به دلیل ورودی کالاهای اساسی به بندر امام خمینی(ره) و تقاضای حمل بالا و ظرفیت محدود ناوگان این مشکل ایجاد شده است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 2. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 3. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 4. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 5. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 6. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 7. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 8. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 9. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 10. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 11. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 12. جانِ انجیر  

 13. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 14. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 15. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 16. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 17. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 18. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 19. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 20. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 21. شواهدی از به پاخیزی گروهک داعش در سوریه

 22. پسر نتانیاهو: پدرم حرف مفت زیاد می‌زند

 23. دیدار اعضای هیئت دولت با رهبر انقلاب  

 24. پت شاپ شاپرک، کاملترین عرضه کننده غ ذا و محصولات جانبی نگهداری گربه ها

 25. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. ایران چه تعداد سید و سادات دارد؟/ تفاوت میر، سید، سیده و سادات چیست؟

 3. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 4. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 5. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 6. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 7. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 8. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 9. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 10. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 11. واکنش توئیتری شهردار تهران به ماجرای حیوان آزاری

 12. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 13. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 14. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 15. طبخ ۱۴۰۰۰ پرس غذای نذری به مناسبت عید غدیر خم در شیراز  

 16. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 17. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 18. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 19. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

 20. چرا اسم امیرالمومنین در قرآن نیامده است؟

 21. توضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی

 22. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 23. آمریکایی‌ها جرات توقیف نفتکش ایرانی را ندارند

 24. پویش مردمی فقط به عشق علی(ع)   

 25. ۱۱ دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 21. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 22. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 23. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 24. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 3. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 4. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 5. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 6. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 7. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 8. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 9. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 10. وضعیت اقتصاد شبیه دوران مصدق است

 11. دستور ویژه رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلفات خودروسازان  

 12. افزایش قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار

 13. افزایش موقتی غلظت ازن در هوای تهران

 14. تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

 15. پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت مسکن/افزایش وام خرید مسکن فعلا به صلاح نیست

 16. رکورد بیشترین رشد تولید نفت و گاز متعلق به کدام کشور است؟

 17. تاثیر کاهش ارز در قیمت تلفن همراه/ بازار گوشی در روزهای آینده آرام خواهد شد

 18. عضو دیده‌بان شفافیت: متولیان سامانه تی‌تک، مسئولیت تخلفات احتمالی آن را می‌پذیرند؟

 19. الزامات اصلاح یارانه‌های انرژی با وارد شدن کمترین فشار به مردم

 20. جوان گرایی مدیران درکار نبود؛ اشتباه اطلاع رسانی "دولت"، حداکثر سن مدیران ارشد را ۵۰ سال کرد

 21. عرضه سهام عدالت در بورس منتظر مصوبه مجلس است

پربحث‌های هفته

 1. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 4. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 5. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 6. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 7. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 8. ناکارآمدی طرح‌های حمایتی دولت در مسکن / به همه چیز فکر شده غیر از مشکل اصلی!

 9. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 10. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 11. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 12. استعفای پوری‌حسینی پذیرفته شد

 13. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 14. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 15. معاون سابق وزیر نفت: خسارت ۳۴ هزار میلیارد تومانی کشور از حذف کارت سوخت/ مسئولیت با زنگنه است

 16. ملت منتظر گزارش خصوصی‌سازی

 17. پشت پرده خصوصی‌سازی‌ها با محاکمه علنی آشکار می‌شود

 18. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 19. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 20. اعلام جزییات تازه از دلایل بازداشت پوری حسینی

 21. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 22. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 23. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 24. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 25. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

آخرین عناوین