روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

گروه اقتصادی الف،   3980301215 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

 رئیس جمهور هدف توطئه های دشمنان طی ۴۰ سال گذشته را جلوگیری از ایرانی قدرتمند، متحد و توسعه یافته خواند و با تاکید بر اینکه این تلاش دشمنان تاکنون بی نتیجه مانده است ، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم در تلاشی گسترده کوشیده است تا وضعیت کشور در نقطه مطلوبی باشد اما در عین حال قضاوت با مردم و آینده تاریخ است، چرا که برخی مسایل را هم گذشت زمان قضاوت می‌کند.

روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار با جمعی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی گفت: در هیچ زمانی از تاریخ انقلاب شرایط سال‌های ۹۷ و ۹۸ را نداشته‌ایم بویژه اینکه دشمن همه تلاش خود را بر جلوگیری از فروش نفت و  ایجاد مانع در روابط بانکی به عنوان شریان اقتصادی کشور، متمرکز کرده است.

دکتر روحانی به فشارهای امنیتی و انفجار و ترور، فشار نظامی و تحمیل جنگ و همچنین توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی در ۴۰ سال گذشته اشاره کرد و اظهارداشت: امروز دشمن شدیدترین فشارهای خود را بر بخش اقتصادی متمرکز کرده و امید دارد با این حرکت ، از یک سو مانع توسعه اقتصادی شده و از سوی دیگر اقشار جامعه را تحت فشار قرار دهد و بر روند زندگی مادی، معنوی، فکری و خانوادگی آنان اثرات منفی برجای بگذارد.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش‌های دولت برای اتصال برق و آب به خانه‌های مردم و همچنین به بخش صنعت و کارآفرین کشور، تأکید کرد: نیازمندی‌های آب و برق بخش های کارآفرین و از عمومی با قیمت ارزانی تأمین می‌شود و دولت یارانه بالایی در این بخش ها پرداخت می‌کند و در مجموع توانسته‌ایم شرایط را برای کار و تولید در داخل آماده کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به ثابت ماندن قیمت سوخت و نفت و گاز برای ۴ سال متوالی در کشور، تصریح کرد: فعلا نمی‌توانیم در مورد درست یا غلط بودن این سیاست قضاوت کنیم و البته هر وقت برای تغییر قیمت اقدام کردیم با مشکلاتی مواجه شدیم، اما در هیچ کجای دنیا چنین قیمت سوخت ارزانی وجود ندارد.

رئیس جمهور  با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین و بزرگترین حمایت‌های دولت از بخش خصوصی و کارآفرینان عدم قطعی گاز در طول سال است، افزود: در هیچ کجای دنیا سراغ نداریم که چنین حجم بزرگی از لوله‌کشی گاز به مراکز تولیدی و مسکونی انجام شده باشد و الان ۹۵ درصد مردم از نعمت گاز برخوردارند و و این حمایت دولت از مردم و بخش تولیدی است.

وی در ادامه سخنان خود در مورد گلایه‌های مطرح شده از سوی نماینده شرکت‌های داروسازی در زمینه ارزانی دارو، گفت: اگر در بخش سلامت، ایران را با کشورهای همجوار و حتی کشورهای توسعه یافته مقایسه کنید، شاهدیم که کار بسیار بزرگی در حوزه طرح تحول سلامت در کشور صورت گرفته است، به طوری که بسیاری از سران کشورها اعم از اروپایی و غیراروپایی در مورد اجرای طرح تحول سلامت در ایران، ابراز تعجب کردند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در بخش آموزش کارهای بسیار مهمی در کشور صورت گرفته به طوری که ما با ۱۴ میلیون دانش‌آموز و ۴ میلیون دانشجو، کار بسیار بزرگی در زمینه آموزش در کشور انجام دادیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه شرایط کشور، از این نظر که دولت بتواند زمینه را برای رونق فراهم کند، مساعد است و تلاش‌های زیادی انجام شده، گفت: البته اشکالاتی هم در کار وجود دارد که باید برطرف شود.

دکتر روحانی رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی را کاملاً غلط و اشتباه دانست و گفت: در شرایط مساوی حتماً بخش خصوصی در اولویت است و حق تقدم با بخش خصوصی است، نباید به هیچ عنوان بخش دولتی رقیب بخش خصوصی باشد و ما باید امتیاز را به بخش خصوصی دهیم و حتماً بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه واگذاری بخش دولتی اصرار مداوم من بوده و هست، گفت: ان شاء الله امسال شرایط مطلوبی برای واگذاری‌ها داشته باشیم.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه همه بخش‌های دولتی باید واگذار شود، گفت: خوشبختانه مقام معظم رهبری هم با اینکه بخش‌های نظامی از اقتصاد بیرون بروند، موافق بودند و در مورد موضوع ادغام بانک‌ها نیز ایشان موافق بوده و حمایت کردند.

دکتر روحانی اصلاحات در بانک‌ها را کاری بسیار سخت و دشوار عنوان کرد و گفت: متأسفانه مجوزهای بی‌رویه زیادی صادر شده و فعالیت در بخشی از بانک‌ها دارای اشکالات عدیده‌ای است. بانک‌ها سرمایه‌های جامد و شرکت دارند و فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند که حاضر نیستند این فعالیت‌های خود را واگذار کنند و این در حالی است که نمی شود هم بانک‌دار و هم بنگاه‌دار بود.

رئیس جمهور در تشریح کارهای مهم دولت یازدهم و دوازدهم در مورد بانک‌ها، گفت: اولین کار مهم دولت در این زمینه این بوده که در طول ۶ سال گذشته دست در جیب بانک مرکزی نبرده‌ایم و دولت پایه پولی را بالا نبرد. بالا رفتن پایه پولی کار بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در این ۶ سال، دولت نسبت به استفاده از پایه پولی متعهد بوده و بعد از این هم متعهد خواهد بود، گفت: حتی برای پرداخت یارانه‌ هم زمانی که پول کم می‌آوردند از پایه پولی استفاده می‌کردند اما ما این کار را نکردیم.

رئیس جمهور تعدیل مؤسسات اعتباری غیرمجاز را دومین کار دولت عنوان کرد و گفت: ‌این کار بسیار سخت   بود و شجاعت زیادی می‌خواست  و ما برای توقف فعالیت این موسسات اعتباری غیرمجاز دردسرهای زیادی متحمل شدیم به گونه ای که حتی برخی تجمع‌های خیابانی از سوی حامیان همین مؤسسات سازمان دهی می شد تا ما نتوانیم این کار را با موفقیت انجام دهیم.

دکتر روحانی تأکید کرد: البته در مورد بانک‌ها اصلاحات زیادی باید انجام شود که قدم به قدم در حال انجام است و این اقدامات کمک بزرگی به اقتصاد کشور خواهد کرد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دست کارآفرینان را می‌بوسیم، گفت: خوشحالیم که بخش خصوصی و کارآفرینان هم با استفاده از اعتبارات دولتی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

دکتر روحانی در پاسخ به سوالات یکی از فعالان اقتصادی در حوزه انرژی مبنی بر ورود بخش خصوصی به فروش نفت و فرآورده‌های نفتی، گفت: برای این منظور راه را باز کرده‌ایم و با ارایه نفت در بورس مشکلی برای فروش نفت و فرآورده‌ها توسط بخش خصوصی نداریم.

رئیس جمهور برقراری روابط خارجی با دنیا را کار مهم دیگر دولت عنوان کرد و گفت: برغم همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها، دولت کار خود را در خصوص برقراری روابط خارجی با موفقیت انجام داده و ادامه خواهد داد، ما همیشه به دنبال این بوده‌ایم که در منطقه صلح و امنیت باشد. تأمین امنیت بالاترین کار دولت بوده است.

دکتر روحانی در خصوص موضوع همکاری بخش دولتی و خصوصی، گفت: همیشه اعضای دولت را تشویق کردم که بدون مشورت با بخش خصوصی تصمیم نگیرند و اگر تصمیمی بدون مشورت با بخش خصوصی اتخاذ شود، قبول نمی‌کنم.

رئیس جمهور با بیان اینکه تخصص و تحصیلات دانشگاهی به تنهایی کافی نیست و باید از تجربه بخش خصوصی هم استفاده کنیم، گفت: کسی که درس اقتصاد خوانده، چارچوب‌ها را بهتر می‌داند، اما وقتی به اجرا می‌رسیم، حتماً باید با بخش خصوصی هم مشورت شود.

دکتر روحانی افزود: با توجه به شرایط منطقه و همسایگان، ضروری است که بخش‌های دولتی و خصوصی با هم مشورت کنند و همه ما باید احساس کنیم که بار مسئولیت سنگین بر دوش‌مان است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه به رغم همه مشکلات و تهدیدها ما امروز در بهترین شرایط از نظر ذخایر ضروری هستیم، گفت: دولت مشکلی در این زمینه ندارد همه کالاهای ضروری مورد نیاز کشور و نیازهای اساسی تامین شده و وضعیت در این عرصه نسبت به سال گذشته، به مراتب بهتر است.

دکتر روحانی در پاسخ به اظهارات نماینده صادرکنندگان و درخواست واردات کالا از سوی صادرکنندگان بجای انتقال ارز به کشور، گفت: آزاد گذاشتن صادرکنندگان برای واردات کالا به جای انتقال ارز خوب است به شرطی که کالای وارد شده را بر مبنای دلار ۱۳ هزار تومانی با مردم حساب نکنند و حداقل براساس ارز نیمایی محاسبه کنند. محاسبه کالای وارداتی با نرخ آزاد به مردم فشار وارد می‌کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای دولت راحت‌تر است که صادرکننده جنس مورد نیاز کشور را هم وارد کند، گفت: به شرطی که قیمت‌ها را برای مصرف کننده بالا نبرد.

دکتر روحانی یاد آور شد: همه می‌دانیم که قیمت ارز ۱۳ هزار تومان نیست حتی ۸ هزار تومان هم نیست و شرایط و مسایل روانی در افزایش نرخ ارز وجود دارد.

رئیس جمهور بار دیگر تأکید کرد که هدف ما بهبود وضعیت معیشت مردم است و فشار دشمن در کوتاه مدت با هدف اثرگذاشتن بر وضعیت معیشت مردم و در بلندمدت جلوگیری از توسعه کشور است و در چنین شرایط باید همه بخش خصوصی و دولتی کنار هم باشند.

دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز پیش از سخنان رئیس جمهور با اشاره به اینکه هجمه‌های سختی در سال ۹۷ و ۹۸ از خارج به اقتصاد کشور وارد شد اما فعالان اقتصادی مقاومت کردند و اجازه ندادند با وجود همه سختی‌ها نقشه‌های بدخواهان محقق شود، گفت: البته سیاست‌گذاران اقتصادی نیز روزهای دشوارتری داشتند اما مهم این است که در مسیر رو بهرشد امید بخش اقتصادی کشور که به دستاوردهای خوبی نیز رسیده بودیم، قدری توقف رخ داد و ان شاء الله بار دیگر کشور به همان مسیر توسعه اقتصادی و عدالت باز می گردد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۱۸۱۳۹۲۲:۵۸:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۱
درود بر شما. ان شا لله بزودی شاهد دلار 4000 تومانی خواهیم بود. خواستن توانستن است. با درایت آقای دکتر همتی حتما هم همین خواهد شد.
ناشناس۹۱۸۳۶۱۰۸:۳۳:۵۰ ۱۳۹۸/۳/۲
قیمت ارز را از اخوی حسین فریدون بپرسید که سال ۹۲ با صرافی و رانت اطلاعات بستگان ده ها میلیارد به جیب زد و جرایمشان دارد لاپوشانی میشود
ناشناس۹۱۸۳۸۳۰۹:۰۸:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۲
قیمت ارز را باید از محمود بپرسی که با 8 سال پول فروش نفت چه کار کرد. فقط بابک خان هنوز که هنوز، 3 میلیارد دلار پول ها پس نداده.
ناشناس۹۱۸۴۵۸۱۰:۱۴:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۲
با تصویب اعاده اموال نامشروع یکی از افرادی که بایستی اموالش مشروعیت سنجی شود حسین فریدون و بستگان نسبی و سببی ایشان است
ناشناس۹۱۸۵۲۹۱۱:۱۱:۵۰ ۱۳۹۸/۳/۲
کشور را نابود کردید حالا نسخه شفا میپیچید؟ اگر این کاره بودید چرا کشور را به این روز انداختید؟
ناشناس۹۱۸۵۴۷۱۱:۲۱:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۲
راست گفته قیمت اصلی پنجاه هزار تومانه
سارا۹۱۸۵۵۱۱۱:۲۴:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲
ناشناس معلومه هنوز فریب خورمون ملسه
ناشناس۹۱۸۱۶۷۲۳:۳۱:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۱
آقاي نهاونديان دكتر چي هستي اقتصاد با ايشالله ماشالله به كسي تمكين نمي كند كار اين معاونت تا حالا چه بوده؟
محسن۹۱۸۱۷۲۲۳:۳۹:۰۸ ۱۳۹۸/۳/۱
دشمن ملت شماو تیم اقتصادیت هستید آقای روحانی .
ناشناس۹۱۸۳۷۱۰۸:۵۱:۰۹ ۱۳۹۸/۳/۲
دشمن آمریکا جنایتکار است. اول فکر کن بعدا قلم فرسایی کن.
ناشناس۹۱۸۵۰۷۱۰:۵۸:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۲
دشمن دانا به از نادان دوست
محسن۹۱۸۵۵۷۱۱:۳۱:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲
کسی ارزش پول ملی رو در یکسال یک چهارم کرده ،کسی که آرزوی خانه دار شدن را برای جوانان نابود کرده،کسی که کاری کرد نه چرخ اقتصاد بچرخد نه چرخ هسته ای، به نظرتان دوست ملت است؟؟؟؟؟!!!!!
ناشناس۹۱۸۱۸۲۲۳:۵۴:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۱
بخدا قسم عجب رويي داره اين رئيس جمهورمون
ناشناس۹۱۸۳۶۷۰۸:۴۵:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۲
رو تو داری که با این بی پروایی صحبت می کنی.
ناشناس۹۱۸۷۳۲۱۳:۳۳:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲
هر جا باشه این حرفها عوام‌فریبی محسوب می‌شود و دادستانی می تواند اقدام کند
ناشناس۹۱۸۴۸۰۱۰:۳۶:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۲
احیانا شما از اتباع خارجی نیستید؟
ناشناس۹۱۸۱۸۹۲۳:۵۷:۳۳ ۱۳۹۸/۳/۱
فعلا قیمت بالا 14
مصطفی۹۱۸۱۹۰۲۳:۵۸:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۱
باز دوباره آخرهای ریاست جمهوریشون شد. یه بزن و برقص دیگه بگید بهتر جواب میده واسه این مردمی که هرچی سرشون بیاد حقشونه.
سیفیاری۹۱۸۲۰۹۰۰:۱۳:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۲
روحانی عزیز! ارزانترین کارگر و معلم و وارمند هم در ایران هستند. لطفا به من معلم هم بجای 200 دلار در ماه 7000 دلار بده و بنزین را هم به قیمت بنزین آنها برسان.!
محسن۹۱۸۲۱۳۰۰:۱۵:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۲
خدایا شر دروغگویان را از سر ملت ایران کم بگردان
ناشناس۹۱۸۲۳۸۰۰:۴۹:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲
جناب رئیس جمهوری محترم لطفاً ، نگوئید بنگاه های دولتی باید واگذار شود بلکه بگوئید سند بنگاه های دولتی باید بنام آقای میر علی اشرف پوری حسینی زده شود
ناشناس۹۱۸۲۴۵۰۰:۵۶:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲
هر وقت آقای روحانی صحبت از قیمت ارز می کنند مطمئن می شوم که قرار است نرخ ارز افزایش شدیدی پیدا کند . .
ناشناس۹۱۸۵۱۵۱۱:۰۳:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲
به رشید پور گفت مردم خیالشان راحت باشه، شد 4 برابر!!!!!! پیدا کنید علت عدم اعتماد مردم را.
ناشناس۹۱۸۲۴۸۰۱:۰۶:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲
اون بالا همه چیز خوب و امید بخش است الحمدلله!!!!
نسل سوخته۹۱۸۲۶۳۰۱:۳۲:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲
ارزش پول ملی در یکسال یک چهارم کردی و خلاصه سنگ رو انداختی توی چاه
ناشناس۹۱۸۳۸۲۰۹:۰۵:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲
چشم نداری ببینی درگیر جنگ اقتصادی هستیم؟ فقط بلدی مثل پیر زنها نق بزنی؟
ناشناس۹۱۸۳۱۸۰۶:۰۲:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۲
الان قیمت دلار سیزده تومنه، اما اگه رئیسی رای میورد قیمت دلار شش تومن میشد که اصلا برای شما قابل قبول نبود.
ناشناس۹۱۸۳۲۴۰۶:۵۴:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۲
پس چرا هنگامی که قیمت رو به سقوط بود ،به بانکها دستور دادید دلار را ،ده هزار تومان بخرند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۹۱۸۳۳۷۰۸:۰۶:۳۳ ۱۳۹۸/۳/۲
واسه همه تدبیرات مرسی
ناشناس۹۱۸۳۹۸۰۹:۳۱:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲
واگذاری بنگاهها؟در چه شرایطی؟ با چه قیمتی؟ به چه کسانی؟ که چه شود؟
ناشناس۹۱۸۴۶۷۱۰:۱۸:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲
آقاي رئيس جمهور شما نمي تونيد ارز را روي 13000 تومان نگهداري اونوقت دم از ارز 8000 توماني مي زنيد
ناشناس۹۱۸۵۲۶۱۱:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۳/۲
ما که بیش از یکسال هست با ارز ۱۵ هزار تومنی زندگی میکنیم آخه این حرف ها چه فایده دارد؟؟
ناشناس۹۱۸۶۰۴۱۲:۰۷:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲
هیچ جای دنیا اینقدر کم حقوق نمیدن
ناشناس۹۱۸۷۵۴۱۳:۵۴:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۲
شما و معاونت در حدی نیستین که بگین دلار چقدر باید باشد. دلار خودش می دونه چقدر باید باشد

پربحث‌های دیروز

 1. کرونا جان ۲۰۰ نفر دیگر را در ایران گرفت/ ۱۹ استان در شرایط قرمز و هشدار

 2. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 3. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 4. اروپا به دنبال زندگی بدون آمریکا / تأملی درباره قرارداد همکاری ایران و چین

 5. موسوی: نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی

 6. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 7. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 8. گزارش گاردین از بحران بدهی مستاجران در بریتانیا

 9. ناگفته‌های حمید داودآبادی؛ پیکر حاج احمد متوسلیان در تهران است؟!

 10. غوغای روحانی؛ سکه ۷۰۰ درصد، دلار ۴۷۲ درصد، مسکن ۳۱۶ درصد

 11. رئیس پلیس راهور: فقط آقایان می‌توانند راکب موتورسیکلت‌های برقی باشند

 12. اظهارات «لیبرمن» درباره نقش تل‌آویو در حادثه تأسیسات نظنز

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 5. به چه قیمت؟

 6. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 11. پایان داستان غم انگیز زم

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 14.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 15. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 16. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 17. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 18. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 19. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 20. سیروس گرجستانی درگذشت

 21. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 25. واکسن کرونای آمریکا موفق عمل کرد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 2.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 3. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 4. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 5. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 6. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 7. جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند/ دردی از جامعه را حل کنیم/ به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

 8. قیمت سکه همچنان رو به صعود

 9. طرح هر ایرانی یک مسکن در مجلس کلید خورد

 10. سطح فساد در کشورهای جهان و آمار جانباختگان در زلزله !

 11. جزئیاتی از تخلفاف خصوصی‌سازی در واگذاری کشت و صنعت مغان

 12. نوبخت: دولت برای جبران کسری بودجه، دو روش در پیش گرفته‌ است

 13. ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۵ میلیون تومان شد/ سود ۶۷۳ هزار تومانی در یک روز

 14. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

 15. خاندوزی: بار مالیات بر خانه‌های خالی به مستاجران منتقل نمی‌شود/ برای کنترل قیمت مسکن، افزایش عرضه نباید فراموش شود

 16. خودروی "کوئیک آر پلاس"، زیر ۱۰۰ میلیون تومان قیمت خورد

 17. نحوه نامگذاری و تیپ‌بندی محصولات جدید سایپا

 18. بازار اجاره مسکن در بدترین شرایط طی نیم قرن اخیر

 19. بالاترین تورم متعلق به کدام کشورها است؟

 20. فروش مرغ بالاتر از ۱۷ هزار تومان گرانفروشی است

 21. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

 22. روحانی: تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم اولویت دولت است

 23. جدول/ قیمت طلا، سکه و دلار امروز

 24. حالا نوبت گرانی گوشی همراه است!

 25. پورابراهیمی: خبرهای خوبی برای جاماندگان سهام عدالت داریم

آخرین عناوین