پایان لیگ« غرغروها»!/ فرمول طلایی فوتبال؛ بی حساب و کتاب نباشید

گروه ورزشی الف،   3980229002
پایان لیگ« غرغروها»!/ فرمول طلایی فوتبال؛ بی حساب و کتاب نباشید

هجدهمین دوره لیگ برتر با سومین قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید در حالیکه می‌توان بدون تعارف نام این فصل مسابقات را لیگ «غرغروها» نامید!

به گزارش فارس، دفتر هجدهمین دوره لیگ برتر به پایان رسید مسابقاتی که حواشی زیادی داشت و اشتباهات داوری در آن در برخی مسابقات بسیار پر رنگ بود. مسابقاتی که با درخواست کارلوس کی‌روش فشرده تر از همیشه برگزار شد و باشگاه‌ها، مدیران، مربیان، بازیکنان و رسانه‌ها نیز این فشردگی را تحمل کردند تا شاید بعد از سال‌ها تیم ملی بتواند قهرمان جام ملت‌های آسیا شود اما نشد! 

فاصله بازی‌ها آنقدر نزدیک بود که حتی رسانه‌ها فرصت بررسی اجمالی هر هفته از مسابقات را نداشتند و بازیکنان هرچه به پایان لیگ نزدیک‌تر می‌شدند، خسته‌ و فرسوده‌تر می‌شدند. با این حال در این لیگ هم تیمی که بهتر از بقیه برنامه‌ریزی کرده بود، بیشتر از سایر تیم‌ها ثبات داشت به مقام قهرمانی رسید. پرسپولیس در قهرمانی هت تریک کرد نه بخاطر اینکه به قول برخی از هواداران فوتبال تیم حکومتی بود بلکه به خاطر اینکه مربی کاربلدی چون برانکو ایوانکوویچ داشت. پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد نه بخاطر شایعه پرسپولیسی بودن وزیر ورزش بلکه بخاطر اینکه این تیم از دانش فنی و مدیریت فنی خوبی بهره برد. پرسپولیس قهرمان شد چون فوتبال بی‌حساب و کتاب نیست! به قول دوستان برای موفقیت در فوتبال باید عوامل زیادی داشت و پرسپولیس اکثریت این فاکتورها را داشت. 

هر چند ایجاد شائبه برای هواداران و علاقه مندان به فوتبال بی شک و بی تردید به بی داریتی و بی فکری مسئولان وزارت ورزش باز می گردد و این همه فضای منفی در فضای مجازی و حتی روی سکوها علیه مسئولان ورزشی و پرسپولیس تلنگری است برای مسئولان تا در گفتار و رفتار و حتی کنترل اطرافیان و وابستگانشان که علاقه زیادی هم به حضور در فضای مجازی و خودنمایی برای مطرح شدن دارند، به گونه ای عمل کنند که از این شائبات جلوگیری شود. 

داوران در لیگ برتر اشتباهات زیادی داشتند اما این داوران نبودند که پرسپولیس را قهرمان کردند بلکه این تلاش، جنگندگی وتعصب بازیکنان بود که این تیم را به سومین جام قهرمانی رساند. اشتباه‌های داوران به سود یک تیم نبوده است. پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتورسازی تبریز، ذوب آهن و... همه از این اشتباهات سود بردند  و البته ضرر هم کرده‌اند، بنابراین بی‌انصافی است که قهرمانی پرسپولیس را به داوران ربط بدهیم. لیگ برتر هجدهم بدون تعارف لیگ  «نق نقوها» بود. لیگی که هر ۱۶ تیم لیگ برتر علیه داوران بیانیه دادند.

برانکو مربی متین و باشخصیت خارجی هم در لیگ برتر ایران گاهی در کنار زمین برافروخته و عصبانی دیدیم. این لیگ  «غربزنها» بود که باعث شد گاهی اوقات حاشیه جای متن را بگیرد. در لیگ گاهی می‌دیدیم که یک مربی به نشانه اعتراض می‌گوید سکوت آخرین سنگر است! مربی دیگر می‌گوید چون در مسابقه‌ای دیگر در شهری دیگر ترکیب تیم حریف   را دیدیم تمرکزمان از دست رفت و باختیم و سقوط کردیم!

در لیگ  «هجدهم » می‌بینید که یک مربی بعد از برد سهم خود را در موفقیت ۸۰ درصد می‌داند و بعد از باخت مدیرعامل، تماشاگر، داور، زمین و زمان را مقصر ناکامی‌اش جلوه می‌دهد. در لیگ پرحاشیه و جنجالی دیدیم که مدیران یک باشگاه از مدیرعامل گرفته تا اعضای هیات مدیره یک بند علیه یکدیگر مصاحبه می‌کنند و رفقای دیروز دشمنان قسم خورده  امروز می‌شوند و در رسانه‌ها پرده‌دری می‌کنند! حرف‌های مگوی جلسات گل و بلبل را بازگو می‌کنند تا خود را تبرئه کنند.

 در لیگ  «نق نقوها» فقط دیدیم که سرمربی اخراجی نشست خبری علیه باشگاهش برگزار می‌کند و مدیرعامل را زیر رگبار جملاتش خرد می‌کند.

در این لیگ فشرده و خسته کننده دیدیم که مدیری بعد از مردود شدن گل تیمش صحبت از شرط بندی میلیون دلاری در لیگ برتر می‌کند بی توجه به اینکه قبل از آن مسابقه تیم محبوبش بردهای زیادی داشته است!

به هر حال اگرچه غیرقابل پیش بینی بودن فوتبال یکی از عوامل جذابیتش است اما بدون تعارف فوتبال بی حساب و کتاب نیست! در فوتبال فقط یک فرمول جادویی وجود دارد و آن هم تمرین و تمرین و تمرین برای بهتر شدن است. در کنار تمرین البته در فوتبال ایران نیاز دارید که امکانات اولیه! مناسبی مثل زمین تمرین خوب، پرداخت به موقع پول و مدیریت حاشیه‌ها را هم داشته باشید وگرنه به جایی نمی‌رسید.

اکنون نگاهی گذرا به عملکرد ۱۶ تیم لیگ برتری خواهیم داشت. شاید با مرور شرایط باشگاه‌ها متوجه شوید که چرا دو تیم استقلال خوزستان و سپیدرود رشت سقوط کردند و باشگاه‌های دیگر چرا رتبه‌های بهتری به دست آوردند.

۱- پرسپولیس؛ فرمول طلایی پروفسور

شاید مهم‌ترین دلیل قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر ثبات باشد. کادرفنی این تیم بیش از ۳ فصل است که در پرسپولیس حضور دارد و بازیکنانش هم تقریبا همین وضع را دارند به همین دلیل با وجود اینکه در ابتدای فصل بازیکنان کلیدی چون وحید امیری، صادق محرمی، مهدی طارمی و... از این تیم جدا شدند با این حال برانکو بارها گفت بازیکنانش را باور دارد. او تلاش کرد به بازیکنانش اعتماد به نفس حقیقی بدهد نه اعتماد به نفس کاذب! او از گفت و گو با رسانه‌ها و خبرنگاران هراسی نداشت. با دلیل و منطق پاسخ سوالات و ابهامات را می‌داد و هیچ وقت بعد از ناکامی علیه بازیکنش صحبت نکرد و باخت را به گردن یک بازیکن نینداخت.

بازیکنان تیم هم برای اینکه مقابل هواداران رو سفید باشند و پاسخ اعتماد برانکو را بدهند در میدان با تمام وجود بازی کردند. فرمول طلایی برانکو برای قهرمانی‌های متوالی پرسپولیس در لیگ برتر همین بود؛ کار و کار  و دوری از حاشیه. با همین فرمول بود که پرسپولیس فقط یک بار بازنده شد.


۲- سپاهان اصفهان؛ تهاجمی‌ترین تیم 

زردپوشان اصفهانی در این فصل امیر قلعه‌نویی را استخدام کردند تا قهرمان شوند. قلعه‌نویی یکی از پرافتخارترین مربیان لیگ برتر است و کارش را به خوبی بلد است اما تیم او به اندازه پرسپولیس ثبات نداشت. خودش بعد از مدت‌ها دوباره به سپاهان برگشته بود، تیم مدیریتی سپاهان هم به خوبی از باشگاه و تیم فوتبال حمایت کرد اما این تیم در نهایت سه امتیاز برای قهرمانی کم آورد. امیرقلعه‌نویی بارها از برانکو تمجید کرده و او را مربی می‌داند که به فوتبال ایران خدمت کرده است. 

سپاهان با ۴۶ گل زده برترین خط حمله لیگ را داشت و کی‌روش استنلی هم با ۱۶ گل زده آقای گل لیگ هجدهم شد اما این رکوردها و تفاضل گل خوب هم باعث نشد که زردپوشان به قهرمانی برسند اما فصل بعد در آسیا هستند. شاید اگر سپاهان همین کادرفنی را حفظ کند فصل آینده جدی‌ترین گزینه قهرمانی در لیگ برتر باشد.

۳- استقلال تهران؛ هیولای درون!

وینفر شفر مربی محبوبی که فصل گذشته استقلال را قهرمان جام حذفی کرد با فشار هواداران قراردادش تمدید شد نتوانست این فصل را به آخر برساند! روند شفر در استقلال پرنوسان بود با یک برد او را شیر آلمانی خطاب می‌کردند و بازیکنان این شیر را به آسمان پرتاب می‌کردند و با یک باخت حکم اخراجش صادر شد! شفر مدام از آینده درخشان استقلال سخن می‌گفت و اینکه مدیران باشگاه باید صبر و حوصله داشته باشند و البته تیم را هم حمایت کنند.استقلال بهترین خط دفاع لیگ را با ۱۳ گل خورده در اختیار دارد.

با این حال بعد از برکناری شفر مدیران باشگاه استقلال به جای تزریق آرامش به استقلال با مصاحبه‌هایشان روی دیگر سکه  را به هواداران نشان دادند و آنها فهمیدند که استقلال گرفتار هیولای درون است! هر مدیری یک حرف می‌زد و در نهایت فرهاد مجیدی جانشین مرد آلمانی شد اما این مرد محبوب آبی‌ها نیز نتوانست رتبه‌ای بهتر از سومی برای استقلال به ارمغان بیاورد و حالا هواداران امیدوارند فصل آینده شرایط تیم شان بهت شود.

۴- پدیده؛ یحیی امپراتور

یحیی گل‌محمدی توانست باردیگر توانایی‌های فنی‌اش را با تیم خوب پدیده به رخ اهالی فوتبال بکشاند بخصوص اینکه پدیده یک حامی مالی خوب پیدا کرد و از سوی شهرداری مشهد هم مورد حمایت قرار گرفت. به این ترتیب فوتبال مشهد جانی تازه گرفت  واکنون پدیده با گل‌محمدی در آستانه حضور در پلی آف آسیاست به شرطی که سپاهان یا پرسپولیس قهرمان جام حذفی شود. البته اکنون فدراسیون فوتبال به دنبال جذب گل‌محمدی برای تیم امید ایران است. شاید اگر پدیده این مربی را از دست بدهد فصل بعد نتواند به خوبی این فصل در فوتبال ایران بدرخشد. به هرحال یحیی با پدیده دوباره توانست لقب امپراتورش را پس بگیرد.

 

۵- تراکتورسازی تبریز؛ حسرت بزرگ

تیم محبوب تبریزی‌ها و آذری زبان‌های ایران هم مدام دچار تغییر و تحول می‌شد. زنوزی مالک این باشگاه به پشتوانه دلارهایی که داشت ابتدا جان توشاک را برای تراکتورسازی آورد اما این مربی ولزی از سمتش استعفا کرد و رفت تا محمد تقوی سکان هدایت تراکتورسازی را به دست بگیرد و بعد از مدتی هم لینکنز بلژیکی آمد تا قرمزپوشان سه سرمربی در این فصل داشته باشند. با این حال مهم‌ترین عامل ناکامی این فصل تراکتورسازی را می‌توان حواشی که بعد از باخت به سپیدرود ایجاد شد دانست. باخت غیر قابل باور تراکتورسازان به سپیدرود این تیم را دچار شوک کرد. محسن فروزان از تیم کنار گذاشته شد اما دیگر این تیم قد راست نکرد و نتوانست حتی سهمیه آسیایی بگیرد در حالیکه خیلی‌ها معتقد بودند تراکتورسازی با توجه به بازی‌های نسبتا ساده‌ای که در پیش دارد بتواند قهرمان لیگ شود. 

 

۶- ذوب آهن اصفهان؛ بازگشت طلایی

ذوبی‌ها فصل را با امید نمازی شروع کردند اما در نهایت این مربی ناموفق بود و علیرضا منصوریان جانشین او شد و شروع منصوریان با ذوب در لیگ امیدوار کننده نبود اما بعد از یک کامبک رویایی در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا ذوب آهن دوباره همان تیم همیشگی شد سختکوش و جنگنده! در نهایت این کامبک های اسیایی باعث شد که ذوب آهن در لیگ برتر هم روندی صعودی به خود بگیرد و به رده ششم جدول لیگ برسد البته نباید از ثبات مدیریت و حمایت مدیران باشگاه از کادرفنی و بازیکنان ناکام هم غافل بود. ذوب آهن اکنون تنها تیم صعود کرده ایرانی در لیگ قهرمانان آسیاست. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم بازیکنان ذوب آهن سال‌هاست در این تیم حضور دارند و این هم یکی دیگر از عوامل موفقیت این تیم محسوب می‌شود.

 

۷-سایپا؛ جنگ دایی با مدیرعامل

علی دایی فصل گذشته توانست با سایپا مجوز حضور در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را بگیرد اما در نهایت نتوانست به مرحله گروهی صعود کند. سایپا در یک قدمی فینال جام حذفی بود اما با اشتباه داوری فینالیست نشد و داماش گیلانیان دسته دومی به جای شاگردان دایی به فینال جام حذفی رسیدند. دایی بارها گفت ارزان‌ترین تیم سال‌های اخیر سایپا را بسته است اما باشگاه سایپا هم به دلیل مشکلات اقتصادی کشور دچار مشکلات فراوانی شد و مدیرعامل باشگاه هم تغییر کرد و مدیریت جدید باشگاه با علی دایی خیلی هماهنگ نبود بخصوص اینکه دایی پیش از آن علیه پرسنل باشگاه مصاحبه کرده بود! در نهایت دایی هم به خط پایان لیگ نرسید و از تیم اخراج شد و سایپا هم لیگ را با مقام هفتمی به پایان رساند باید دید ابراهیم صادقی نارنجی وفادار که سال‌ها در سایپا بوده می‌تواند فصل آینده موفق شود یا نه.

 

۸- فولاد خوزستان؛ قلب شیر بدون معجزه

در این فصل فولاد هم مدام دچار تغییر و تحول شد از سیروس پورموسی گرفته تا ایلی استان و عزیز فریسات به افشین قطبی رسیدند و مدیران باشگاه فولاد تصور می‌کردند که شاید با آوردن یک مربی همه چیز در باشگاه درست می‌شود! اما این موضوع در کوتاه مدت جواب نمی‌دهد. قلب شیر قطبی هم نتوانست در فولاد معجزه کند و در نهایت این تیم در میانه جدول لیگ کارش را تمام کرد آن هم در حالیکه بدون تعارف یکی از پرامکانات‌ترین باشگاه‌های فوتبال ایران است و مدارس فوتبال و آکادمی‌های بسیار خوبی هم دارد اما در این فصل یک ناکام بود.

 

۹-صنعت نفت آبادان؛ تولد دوباره برزیل؟

صنعت نفت در هفته‌های پایانی لیگ موتورش روشن شد و با پائولو سرجیو توانست بردهای خوبی به دست بیاورد و خود را تا رده نهم بالا بکشد با این حال سوال اینجاست که چرا این تیم مدام عملکردی پرنوسان در لیگ برتر دارد؟ تیمی که هم هواداران فراوان دارد و هم پول خوب اما چرا نمی‌تواند به روزهای اوجش در فوتبال ایران برگردد شاید پاسخ این سوال را باید در مدیریت باشگاه جستجو کرد! اگر صنعت نفت با همین نفرات حفظ شود باید گفت برزیل ایرانی تولدی دوباره خواهد داشت.

 

۱۰- نساجی مازندران؛ اختلاف در شهرخسته

نساجی هم به دلیل اختلاف مالکان باشگاهش دچار شرایط پرنوسانی شد. جواد نکونام هم از این تیم رفت تا جای خود را به مجید جلالی بدهد اما آقا معلم در روزهای پایانی لیگ با مدیریت باشگاه دچار چالش شد و در نهایت جلالی و دستیارش حمید مطهری در آخرین هفته لیگ از تیم رفتند. نساجی امید شهر خسته با وجود داشتن هواداران فراوان مشکلات بسیاری هم دارد که عمده‌ترین آنها به نداشتن حامی مالی خوب برمی‌گردد. شاید اگر اختلاف مالکان باشگاه کنار گذاشته شود این تیم محبوب بتواند شرایط بهتری را در لیگ برتر تجربه کند.

 

۱۱- پیکان تهران؛ بی هوادار و پرامکانات

پیکان هم فصل عجیبی را پشت سرگذاشت ابتدا با مجید جلالی استارت زد و بعد از ۷ باخت متوالی او از تیم کنار گذاشته شد تا جواد نکونام جانشینش شود اما یکباره دیدیدم که مدیران ایران خودرو این انتخاب را وتو کردند و به سراغ حسین فرکی رفتند و بهانه‌شان هم این بود که نکونام با نساجی مازندران قرارداد دارد. به هر حال پیکان بعد از تغییر سرمربی توانست در لیگ برتر بماند اما این تیم پرامکانات و بی هوادار سال‌هاست افتان و خیزان در لیگ برتر حرکت می‌کند و باید دید فصل آینده فرکی می‌تواند از این تیم یک مدعی بسازد. البته تیم‌های بدون هوادار همیشه کار سختی برای مدعی شدن دارند.

 

۱۲-پارس جنوبی جم؛ بی پولی

این تیم دو سال است که در لیگ برتر حضور دارد و ثبات خوبی هم داشته است. مهدی تارتار هدایت این تیم را بعد از لیگ یک همچنان برعهده داشت اما در این فصل باشگاه پارس جنوبی با مشکلات شدیدمالی مواجه شد و چند روزی بازیکنانش اعتصاب کردند و در نهایت هم به رتبه‌ای بهتر از دوازدهمی نرسید وضعیت این باشگاه اکنون هم خیلی مناسب نیست. شاید فصل آینده تارتار در پارس جنوبی نماند به هر حال روزهای خوش پارس جنوبی در لیگ برتر با بی پولی به پایان رسیده است.

 

۱۳- ماشین سازی تبریز؛ تیم دوم 

تیم دوم تبریز به اندازه تیم تراکتورسازی از نظر مالی حمایت نمی‌شود و طبیعی است که نتواند در جمع بالانشینان جدول قرار بگیرد البته بسیاری از اهالی فوتبال از اینکه زنوزی مالکیت دو باشگاه در لیگ برتر را برعهده داشت بارها از او انتقاد کردند. به هر حال این تیم در لیگ برتر ماندگار شده اما به نظر می رسد که ماشین سازی در این فصل به مالک جدیدی فروخته شود. رضا مهاجری با توجه به بضاعت تیمش بد نتیجه نگرفته است.

 

۱۴- نفت مسجدسلیمان؛ پرهوادار و بی امکانات

بدون امکانات و پرهوادار؛ بهترین تعریفی است که می‌توانید از نفت مسجدسلیمان داشته باشید! مردم شهر مسجدسلیمان با این تیم زندگی می‌کنند ولی افسوس که مدیران باشگاه و مسئولان منطقه‌ای به خوبی از نفت مسجدسلیمان حمایت نمی‌کنند تا این تیم همیشه شرایط بدی را در لیگ برتر داشته باشد.در این تیم هم فیروز کریمی جانشین علیرضا مرزبان شد تا تیم را نجات بدهد و موفق هم بود با این حال اگر نفتی‌ها فکری به حال خود نکنند فصل آینده  هم یکی از گزینه‌های اصلی سقوط خواهند بود.

 

۱۵- سپیدرود رشت؛ بدون حامی

این تیم مردمی هم در رشت مورد حمایت مسئولان قرار نمی‌گیرد و در این فصل مدت‌ها علی کریمی در نقش مالک و سرمربی در آن فعالیت کرد اما در نهایت عطای کار را به لقایش بخشید و تیم به نادر دست نشان داده شد تا این مربی بتواند با تجربه‌اش سپیدرود را در لیگ برتر حفظ کند که نادر هم کاری از دستش برنیامد و سپیدرود با لیگ برتر خداحافظی کرد تا هواداران پرشورش بیش از همیشه غمگین شوند.

 

۱۶ استقلال خوزستان؛ محله برو بیا

آبی پوشان اهوازی محله برو و بیا بودند. این تیم با کریم بوستانی استارت زد بعد به داریوش یزدی رسید و بعد هم به نوبت مربیان مختلفی هدایتش را برعهده گرفتند و همین روند نشان می‌داد که استقلال خوزستان گزینه اول سقوط است بخصوص اینکه ۶ امتیاز هم فیفا از آبی‌های اهواز کم کرده بود. اکنون مدیران باشگاه می‌گویند که می‌خواهند تیم را در لیگ یک حفظ کنند! کاش آنها تیم را در لیگ برتر نگه می‌داشتند! به هر حال استقلال خوزستان با این همه تغییر روی نیمکت مربیگری‌اش در عمل نشان داد که فوتبال بی حساب و کتاب نیست و با رفتن و آمدن مربیان نمی‌توان یک تیم را نجات داد! در فوتبال فقط یک فرمول طلایی و جادویی برای موفقیت وجود دارد آن هم تمرین و کار و تمرین است البته به شرطی که امکانات اولیه را داشته باشید!

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 2. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 5. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 6. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 7. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 8. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 9. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 10. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 11. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 12. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 13. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 14. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 15. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 16. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 17. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 18. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 19. چه کسانی از تشکیل وزارت میراث فرهنگی سود می‌برند؟

 20. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 21. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 22. پیامدهای نظامی و اقتصادی خروج نظامیان آمریکا از خاک آلمان

 23. آسمان زیر دید رادارهای ایرانی؛ جایی برای پنهانکاران نیست

 24. فهرست ناکامی‌های دیپلماتیک و نظامی بن سلمان به روایت یک روزنامه اسراییلی

 25. چرخاندن اراذل و اوباش در مهرآباد

پربحث‌های دیروز

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 3. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 4. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 5. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 6. کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

 7. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 8. فساد مالی عجیب و غریب سازمان یافته  

 9. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 10. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 11. «جوانمرد قصاب» کیست؟ + تصویر

 12. تصویری معنادار از سردار سلیمانی  

 13. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 14. چطور کسی تخلفی به بزرگی باستی هیلز را ندید؟  

 15. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 16. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 17. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 18. داخل شهرک باستی هیلز را ببینید  

 19. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 20. بازیگری که به شبکه «جم» پیوسته بود برمی‌گردد

 21. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 22. خط‌ونشان همتی برای بانک‌ها/ دوران تخطی از مقررات به‌سر آمد

 23. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 24. رو در رو شدن جنگنده‌های ایرانی و آمریکایی  

 25. ماجرای قتل مادر و دختر ۱۳ ساله‌اش در تهران

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 5. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 6. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 12. چرخش ظریفانه از برجام!...

 13. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 14. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 15. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 16. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 17. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 18. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 19. قائم‌مقام شبکه سه: شاملو ضدیت آشکار با دین دارد/ شجریان هم جرأت نمی‌کند به شاملو اعتراض کند

 20. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 21. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 22. اما و اگرهای تحریم ظریف

 23. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 24. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 25. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

پربحث‌های دیروز

 1. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 2. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 3. ایران قهرمان مسابقات «بودو» اورآسیا شد

 4. ملوان لیگ را با شکست آغاز کرد

 5. توقف زنیت در حضور آزمون

 6. توقف منچستر سیتی مقابل تاتنهام؛ VAR بلای جان پپ!

 7. ذوالنور: دخالت کشورهای ثالث خللی در روند رو به رشد ایران بوجود نخواهد آورد

 8. کشتی کاران فرنگی ایران دو مدال طلای جهانی گرفتند

 9. میلیچ فردا با استقلال تمرین می کند

 10. فیلم/سردار از دوقدمی گل نزد!  

 11. استارت خوب شاگردان زیدان با برد قاطع در بالایدوس

 12. کلوپ به رکورد راجرز رسید+عکس

 13. بازگشت دانشگر به تمرینات گروهی و تمرین اختصاصی دیاباته

 14. مرگ فوتبالیست پیشکسوت در در زمین فوتبال

 15. داورزنی: این هفته تکلیف پرسپولیس مشخص می‌شود

 16. محمدرضا حیدریان: مس مقابل ناگویا آشفته بود

 17. واکنش باشگاه استقلال به ادعای رسانه عراقی

 18. بازیکنان سپاهان پولدار شدند

 19. «مس» طلای آسیا را به ژاپن هدیه کرد/ نماینده ایران نایب قهرمان شد

 20. فرهاد مجیدی، ۲۴ سال قبل در تیم بهمن  

 21. جلسه سرنوشت ساز فتحی و استراماچونی

 22. پیام ویلموتس برای بازیکنان لیگ برتری

 23. مرحله اول جام حذفی فوتبال قرعه‌کشی شد

 24. عرب: برانکو در پرسپولیس برانکو شد

 25. شکست بارسلونا در هفته نخست لالیگا

پربحث‌های هفته

 1. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 2. دختر فوتبالیست ۱۸ ساله ایرانی لژیونر شد

 3. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 4. رئیس کمیته ملی المپیک: حضور زنان در ورزشگاه یک نیاز اجتماعی است/ ورزشگاه فاسد است، کنسرت نه؟

 5. تکرار داستان های کی روش این بار با ویلموتس؟/فدراسیون با زبان بی زبانی کمک خواست!

 6. مدیرعامل پرسپولیس استعفا کرد

 7. قلعه‌نویی: فحش ۱۰۰ هزار نفری تقدیم به حسن‌زاده!

 8. چالش جادوگر برای چهره‌ها!

 9. فهرست دست‌آوردهای ورزش ایران در زمان دولت روحانی

 10. نیمار فوتبال زنان ایران را بشناسید

 11. زشتی های فوتبال در غیاب برنامه نود

 12. عصبانیت ستاره الاهلی از رفتار برانکو

 13. دلیل اختلافات اخیر فدراسیون فوتبال چه بود؟

 14. تاج: امیدوارم چرخ اقتصاد فوتبال بچرخد

 15. خبر خوش باشگاه استقلال درمورد حواشی اخیر

 16. الاهلی با برانکو از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد

 17. استعفای انصاری‌فرد دقایقی پس از حکم تاج برای ساکت

 18. زمان قطعی شروع لیگ برتر مشخص شد

 19. ادعای خبرنگار ایتالیایی: استراماچونی آماده جدایی از استقلال

 20. با اسامی جدید تیم‌های لیگ یکی آشنا شوید!/ حذف نام پرسپولیس!

 21. خروجی نشست فتحی و سرمربی استقلال؛استراماچونی ماندنی شد

 22. زمین تمرین جدید استقلالی‌ها افتتاح شد+تصاویر  

 23. مارادونای پرو به تراکتور پیوست

 24. داورزنی: تاج باید درباره ساکت پاسخ‌گو باشد

 25. اسامی داوران هفته اول لیگ برتر فوتبال

آخرین عناوین