کامنت‌های برتر مخاطبان الف/ در آمریکا فقط عروسک عوض می‌شود/ روحانی چرا رئیس سازمان خصوصی‌سازی را عزل نکرد؟ اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

گروه سیاسی الف،   3980226083 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

در هفته جاری اتفاقات زیادی رخ داد و با توجه به وظیفه‌مان آن‌ها را پوشش دادیم؛ از آنجا بینندگان محترم الف با ارائه نظرات خود در ذیل اخبار و گزارشات منتشر شده، در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت کردند که در ادامه برخی از نظرات برتر را انتخاب کرده و در ادامه مشاهده‌ می‌کنید.

پس از آنکه ایران در اعتراض به بی‌تعهدی آمریکا و اروپا دو تعهد برجامی خود را تعلیق و برای اروپا ضرب‌الاجل تعیین کرد، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ‌گونه ضرب‌الاجلی را از سوی ایران نمی‌پذیرد.  انتشار این خبر در الف با کامنت‌های زیاد کاربران الف همراه شد که بعضی از آن‌ها را می‌خوانیم:

*ما نه به ذخیره بیشتر اورانیوم غنی‌شده نیاز داریم و نه به آب سنگین چرا که ما دیگر رآکتوری در اختیار نداریم که از آب سنگین استفاده کنیم؛ در عین حال که تحریم‌های جدید ایالات متحده نیز مانع از آن می‌شود که مازاد آن را بفروشیم». پس چرا بیخودی وقت تلف می  کنیم و ضرب الاجلی به اروپا می‌دهیم که آنها در همان ابتدا پاسخ انتها را دادند. حال ما که نتیجه ۶۰ روز دیگر را الان گرفتیم باید ببینیم چه خواهیم کرد.باز هم وقت کشی یا تصمیم نهایی..

*حالا که اینجور شد ایران باید اقداماتش را به طرز وحشتناکی تشدید کند مثلا ارسال خطرناک ترین موشک ها برای یمن و حماس. خلاصه آمریکا باید بفهمه با تحریم مالی ایران هم اقداماتش را بیشتر می‌کند نه کمتر.

*هیچ یک از تحریم‌ها برداشته نشده و اروپا فقط حرف زده! چراکه وزن اروپا بیش از این نیست! بنا بر این باید با این اروپایی‌های مغرور با زبان زور و محکم برخورد کرد. در این مدت اروپا تنها کاری که کرده این بوده که در ظاهر حق را تا حدودی به ما داده و هیچگاه آمریکا را محکوم هم نکرده! بنابر این خروج از برجام چندان هم به ضرر ما نخواهد بود، چون چیزی بدست نیاوردیم ولی قطعا این خروج برای اروپایی‌ها و اسراییل می تواند بسیار گران کننده باشد!

*اروپا از امریکا پست‌تر و خبیث تر است. آنها سیاست نفاق و دورویی را پیش گرفته‌اند و امریکا سیاست مستقیم. اینها با هم هستند و هیچ وقت طرف ایران را نمی‌گیرند. هر کس به این کشورها اعتماد کند به کل ایران و ایرانیان در طول تاریخ آن گذشته و حال و آینده خیانت کرده است. جز وطن فروشان بزدل و ترسو کسی حاضر به خیانت به کشور نیست.

*ما تا اينجا كه آمديم بايد در ادامه راه بر سر اعلامیه خود بايستيم و اگر در مهلت ٦٠روزه اروپايي هااقدام عملي انجام ندادند، با قاطعيت تمام و بدون هيچ محافظه كاري ديپلماسي نسبت به ارتقاء غني سازي بالاتر از بيست درصد شروع شود.

 

***

حسن روحانی در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی گفت: اوباما رئیس جمهوری آمریکا ۱۹ بار از من تقاضای ملاقات کرد، ولی دولت اختیار پاسخش را نداشت‌. این نقل قول بهانه‌ای شد برای انتشار یادداشت «روحانی از کدام اوباما دَم می‌زند؟!» در الف. تعدادی از کامنت‌های مخاطبان الف را درباره این یادداشت از نظر می‌گذرانید:

*یعنی در طول این چهل سال هر وقت اصلاح طلب ها خواستند در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و شورای شهر کاندیدا شوند قبل از انتخابات گفتن ما فلان می‌کنیم اما بعد از رای آوردن موقع جوابگو بودن بابت عملکردشان و خرابکاریشان گفتن ما اختیار نداشتیم ما بحران داشتیم.

*بزرگترین تحریم ایران یعنی تحریم داماتو دقیقا بعد از برجام و به دست اوباما امضا شد، همچنین شما لطف کن لیست تحریم‌هایی که اوباما انجام داد را مخصوصا بعد از برجام ببینید، فقط نکته‌اش در این است که دموکرات‌ها مثل اوباما با پنبه سر می‌برند و سر ما را بریدن (حتی تحریم دارو در زمان اوباما انجام شد که حتی بوش هم این‌کار را نکرد) اما جمهوری خواهان به صورت قلدرانه رک حرفشون رو میزنند.

*اینکه کسی فکر کند تفاوتی بین کلینتون و بوش و اوباما و ترامپ وجود دارد واقعا ناشی از کم هوشی و بی سوادی است. در آمریکا اصولا رئیس جمهور یک عروسکه که توسط لابی‌های پشت پرده هدایت می‌شود و هرچند سال یک بار برای تنوع هم که شده و مطابق اوضاع بین المللی ، چهره و رنگ آن عروسک عوض می‌شود؛ اما سیاست‌های آمریکا هرگز تغییر نمی‌کند.

*اوباما منطقی ترین رییس جمهور آمریکا بود که نتنها در آمریکا بلکه در جهان محبوب بود. فراموش نباید کرد که در زمان او برجام به ثمر رسید. با وجود ترامپ در کاخ سفید و احتمال زمامداریش تا ۶ سال دیگر محال است بتوان به توافقی منصفانه با آمریکا دست یافت.

*اوباما از طریق ریچارد نفیو همزمان ما را تحریم می‌کرد و بعد لبخند می‌زد و درخواست مذاکره می‌کرد؛ ترامپ هم الان همین کار را می‌کند پس هیچ فرقی با هم ندارند و لطفا بجای بهانه آوردن جلوی فساد و گرانی داخلی را بگیرید.

 

***

در هفته‌ای که گذشت تجمعی در دانشگاه تهران درباره حضور گشت ارشاد در محیط دانشگاه برگزار شد. درباره این تجمع دو یادداشت زیر در الف منتشر شد:

آیا مسئله اصلی معترضان به قوانین حجاب، آزادی و حق انتخاب است!؟

تجمعی علیه حجاب

برخی از نظرات مخاطبین الف درباره این دو یادداشت را می‌خوانیم:

*حتي در كشورهايي با آزادي كامل چند صدم درصد مردم برهنه به خيابان مي‌آيند؟ حجاب يك حكم الهي است و نيازي به تفسيرهاي شل و وارفته و نخ نما ندارد. مسئله بر سر اجباري بودن حجاب است و بس! اين سوال را جواب بدهید كه آيا حجاب در اسلام اجباري است يا نه؟

* یکی از مهم ترین نهادهای موثر در رشد، تربیت و رفتار آدمی نهاد خانواده است، اگر پدران و مادران بی توجه باشند نسبت به مسائل و معیارهای دینی و اخلاقی، از شر مفاسد، فرزندان‌شان در امان نمی‌باشند. از این رو خانواده مهم‌ترین قسمت می‌باشد که باید در امر حجاب به دختران خود آموزش لازم را بدهد.

*اگر کشورهاي غربي بي بند و بار بودند هرگز اينچنين پيشرفت نمي‌کردند و فرزندان مسئولين محترم که حتما عقل‌شان از ما بيشتر است به آن کشور ها مهاجرت نمي‌کردند. مادر و خواهر من در زمان قبل از انقلاب هم چادري بودند، الان هم چادري‌اند و در صورت آزادي بي‌حد و حصر هم به همين شکل خواهند بود. اگر به جاي فشار افراد نادان که در عمرشان ۲ کتاب ديني هم نخوانده‌اند تفکر و آزادي حاکم شود، حتما رشد اجتماعي و علمي بيشتر خواهد شد و نگراني هاي نويسنده مقاله هم انشاء اله رفع مي‌گردد.

*یکی دیگر از عواملی که در گسترش فرهنگ برهنگی تأثیر گذار بوده است، فعالیت های مسموم و غیر اخلاقی رسانه‌های غربی و ماهواره‌ای است. در واقع ماهواره ها و رسانه های مکتوب و غیرمکتوب نقش الگودهی و جریان سازی فرهنگ برهنگی را بر عهده دارند. بسیاری از رسانه‌های ماهواره‌ای اصل ماهیت و رسالت‌شان در جهت کودتای فرهنگی و نفوذ و سست نمودن پایه های فرهنگی و مذهبی سایر کشورها و ملت‌ها ست.

*جامعه دچار بحران جنسی است. تا وقتی دولت برای ازدواج آسان جوانان کاری نمی‌کند این جور قرتی بازی‌ها در بین جوانان طرفدار دارد. اگر یک جوان در حدود سن ۲۰ سال امکان ازدواج داشت این مسایل را شاهد نبودیم.

*نوع پوشش، فارغ از سطح جامعه (که آن هم باید در قانون حد و مرزش تعیین و قانوناً اجرا و نظارت شود)، درسطح دانشگاه حتماً باید مقرراتی داشته باشد و رسماً و بدون اغماض از دانشجویان، اساتید و کارکنان رعایت آن خواسته شود و این جزو سایر شرایط و مقررات تحصیل در دانشگاه است که هر دانشجویی طبعاً با ثبت نام آن را می پذیرد. این امری بدیهی است و در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر غرب نیز انجام می شود و حتی رنگ لاک ناخن هم موارد مجاز و ممنوع دارد!. این مقررات در بسیاری از کشورها تحت عنوان (Dress Code) کاملاً تعریف شده هستند؛ هم برای آقایان و هم خانم‌ها! ما باید: هم معیارها را تعریف و هم بر اجرای آن دقت می‌کردیم تا مثل الان نشود که خیلی دچار این توهم شوند که حد پوشش اختیاری است. در دانشگاه ما گاهی مشاهده می‌شود برخی پسران گویی با عرق‌گیر به کلاس آمده‌اند! موی گل و گردن و زیر بغل‌شان در معرض تماشاست. شخصاً به عنوان یک آقا از این پوشش ناراحت می‌شوم چه برسد به این که در معرض هم کلاسی‌های خانم نیز قرار بگیرند.

*متاسفانه نویسنده همه چیز را صفر و یک می‌بیند. در غرب همه لخت و فاسد نیستند. تقریبا در همه کشورها حتی کشورهای مسلمان انتخاب نوع پوشش و حجاب آزاد است و فرد تصمیم می گیرد که از چه نوع پوشش و حجابی استفاده کند. البته باید جلو ناهنجاری گرفته شود نه اینکه جلوی همه چیز را بگیریم که شاید، ممکنه، احتمالا و ... به یک ناهنجاری تبدیل شود.

*بهترین راه‌حل دولت برای پرت کردن حواس جامعه از افتضاح برجام و بی تدبیری اقتصادی و رکود و بیکاری و ایجاد یه جو روانی سر مسئله حجاب یا گشت ارشاد است، چقدر ساده‌اید چند بار باید فریب‌تان بدهند؟. بس نبود آن فریبی که شب انتخابات خوردید، حالا باز هم راه افتادید به حمایت از این گروه یا اون گروه چند بار باید سرتان به سنگ بخورد تا ذات اصلاح طلبان را بشناسید. چقدر باید از شما  سوء‌استفاده کنند. چقدر باید اشتباه‌های مدیریتی و اقتصادی شان را پشت چند تا تار موی دخترها رو مخفی کنند؟ و شما هم متوجه نشوید.

 

***

یادداشت یکی از مخاطبان الف با عنوان «دولت را کمک کنید» در بخش تعاملی الف منتشر شد. و با نظرات متعدد کاربران الف همراشد. برخی از این نظرات را می‌خوانیم:

*این دولت حتی در کمک پذیری هم ناتوان است. مگر اقتصاددان‌ها و متخصصین دلسوز به دولت نگفتند که دادن دلار ۴۲۰۰ تومانی منطقی نیست و به اقتصاد و ذخیره ارزی کشور ضربه می‌زند و حتی برخی برای کمک طرح‌های پیشنهادی جایگزین ارائه کردند؛ ولی پاسخ دولت نیش و کنایه و توهین بود. متأسفانه در سایر موارد هم دولت به همین‌گونه عمل کرده است. و متأسفانه الآن همه نظام زیر سوال اشتباهات دولت است و متأسفانه دولت به جای جبران، فرافکنی و حاشیه سازی می‌کند. و متأسفانه حاصل لجاجت دولت فشار اقتصادی است که به مردم تحمیل شده است. در همین موضوع افزایش حقوق‌ها دولت برای حفظ منافع حقوق‌های بالا هنوز هم در مقابل مصوبه مجلس لجاجت می‌کند و ....

*ماجرای اصولگرا و اصلاح طلب همان ماجرای استقلال و پرسپولیس است. موقعی که تیم ملی مسابقه دارد، علیه همدیگر شعار می‌دهند: استقلال سرور پرسپولیس یا پرسپولیس سرور استقلال است، سوال این است، چرا عده‌‌ای منافع گروهی خود را به منافع ملی ترجیح می‌دهند؟ و یا چرا عده‌ای به منافع گروهی خود بیشتر از منافع ملی توجه دارند؟ آن هم در زمان حساس.

*دولت در ابتدا خودش بایست به خودش کمک می‌کرد. باید عناصر فاسد و رانتخوار و بی‌کفایت را از بدنه خودش حذف می‌کرد. نباید خزانه کشور را به اسم دلار ۴۲۰۰ تومانی بین رانتخواران و یقه سفیدان حکومتی تقسیم می‌کرد . پس این دولت شایستگی ماندن ندارد چه برسد به کمک. رییس دولت چرا آن عنصر که در راس سازمان خصوصی سازی می‌باشد را عزل نکرد و تحویل دستگاه قضا نداد. و هزاران چرای دیگر...

*کاش یک بار دیگر حرف‌های روحانی و جهانگیری را که موقع انتخابات با حرارت ۱۰۰ درجه می‌گفتند پخش کنند و حرف‌ها‌ی بعد ا ز برجام‌شان را و از این دو نفر بپرسن بر چه اساسی وعده‌های فضائی و کذایی به ملت می دادید؟ ...جوابگو باشند؛ چطور رای بچه‌های ما را به ناراستی... گرفتن و حالا مملکت را به این روز نشاندند. کاش در این ماه رمضان و شب‌های قدر این دو نفر از مردم حلالیت می‌طلبیدند بابت این‌همه وعده‌های  توخالی که به مردم دادند.

عناوین مرتبط

۲۴ خرداد ۱۳۹۸کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید
۱۰ خرداد ۱۳۹۸کامنت‌های برتر مخاطبان الف/ بهانه تا کجا؟؛ آقای روحانی از همه اختیار که داری، استفاده کنید/ تا کی به این اقتصاد بیمار مُسکن می‌دهید/ ظریف نباید به آمریکا امید داشته باشد
۶ خرداد ۱۳۹۸ عده‌ای سعی دارند مردم را از سایه جنگ بترسانند/ ترامپ نه دنبال مذاکره است و نه صلح/ به مردم آدرس غلط ندهید، مساله اول فساد است/ چرا یک عده اشراف‌زاده کشور را ارث پدر خودشان بدانند؟
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸رهبری چقدر در مورد برجام تذکر دادند؛ چرا گوش نکردید؟/ چرا جلیلی حاضر نشد یک توافق انجام دهد/ برجام کجا برگ برنده ما بود؟!/ کاهش ارزش پول ملی هیچ ربطی به تحریم ها ندارد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸کلیدی که هیچ قفلی را باز نکرد/ چرا دولت قیمت‌ها را چند برابر کرد؟/ اگر رانت‌خواران بگذارند، مردم هر غیرممکنی را ممکن خواهند ساخت/کاری که خانم افشار کرد،مصداق تهمتِ دروغ و ترور شخصیت است
۳۰ فروردین ۱۳۹۸محمود صادقی هم منتقد برجام شد!/ سلبریتی‌ها فازتان چیست؟/ چرا پیاز و سیب زمینی باید به دلار وابسته باشد؟/ برجام برای این بود که افرادی از خواب بیدار شوند
۲۲ فروردین ۱۳۹۸نوکری را هیچ آزاده‌ای نمی‌پذیرد؛ یک عده خوش خیال از تاریخ درس نمی‌گیرند/ با هرچی مشکل دارید، با تمامیت‌ارضی که مشکل ندارید؟/پزشک عمومی با ۲۲میلیون تومان درآمد هستم؛ بیشتر از این حقم است

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۱۰۳۵۸۱۶:۱۷:۴۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اصلاح طلبان کارشان درست است.
ناشناس۹۱۰۹۵۴۱۱:۳۳:۴۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
اصلاح طلبان توان اداره امور جاری کشور را ندارند و باید با سیاست خداحافظی کنند.
ناشناس۹۱۰۳۵۹۱۶:۱۸:۴۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
فقط جنگ یه جنگ میتونه ما رو از تمامی مشکلات موجود نجات بده
ناشناس۹۱۰۸۱۹۰۹:۴۸:۵۱ ۱۳۹۸/۲/۲۸
آقای رییس فقط رفتن شما میتونه ما رو نجات بده
ناشناس۹۱۰۳۸۹۱۶:۵۱:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۲۷
والابعضی ها از مسئول بودن فقط اسمشو یدک میکشن...زمانش که میرسه یکی دیگه مسئول بوده....فقط سوالی که اینجا باقی میمونه اینه که روز توافق هم دم از نداشتن اختیار میزدن؟؟؟یا فتح و فتوحات رو به نام خودشون تموم میکردن؟؟؟
ناشناس۹۱۰۳۹۰۱۶:۵۱:۴۸ ۱۳۹۸/۲/۲۷
روسیه و چین برای ما چه میکنند همین دوست گرانقدرمان پوتین توصیه میکند در برجام فارغ از نتیجه بمانید ای کاش منافع سیاسی و جناحی را قاطی منافع ملی نکنیم
ناشناس۹۱۰۳۹۳۱۶:۵۶:۴۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
آیا در برجام فقط دولت نقش داشت؟؟؟ مذاکرات با 5+1 در زمان احمدی نژاد آغاز شد.
ناشناس۹۱۰۳۹۷۱۶:۵۸:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
برجام تنها برگ برنده ماست. اگر این برگ را نداشتیم، شرایط مان به مراتب بدتر بود.
ناشناس۹۱۰۸۴۰۱۰:۰۳:۵۴ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دقیقا برای کی؟
ناشناس۹۱۰۹۵۳۱۱:۳۲:۳۷ ۱۳۹۸/۲/۲۸
وقتی اکنون برجام را مو به مو اجرا می کنیم اما تحریم ها از دوران غنی سازی دولت قبل شدیدتر شده یعنی خسارت محض.
ناشناس۹۱۰۸۴۱۱۰:۰۴:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۲۸
مثلا از گرسنگی مرده بودیم؟
ناشناس۹۱۰۳۹۸۱۷:۰۰:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
حجاب اجباری ارزشی ندارد.
ناشناس۹۱۰۴۰۳۱۷:۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۲/۲۷
الآن زمان درگیری نیست. الآن زمان وحدت است.
ناشناس۹۱۰۸۳۵۰۹:۵۸:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۲۸
اینو به رواسا بگو
ناشناس۹۱۰۴۰۵۱۷:۰۷:۳۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
هر کی به حسن بگه دلواپسم قطعا حسنم میگه منم فرا دلواپسم
ناشناس۹۱۰۴۱۳۱۷:۱۸:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
مشکلات ربطی به روحانی و جهانگیری ندارد . عده ای میخواهند با ربط دادن مشکلات به دولت اصلاح طلبان را بد نام کنند
ناشناس۹۱۰۸۲۵۰۹:۵۳:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دلار چند؟
ناشناس۹۱۰۸۲۶۰۹:۵۴:۱۰ ۱۳۹۸/۲/۲۸
به کی ربط داره؟ بریم پیش همون
ناشناس۹۱۰۹۵۱۱۱:۳۱:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۲۸
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به عوامل خارجی مربوط نیست .
ناشناس۹۱۰۹۸۳۱۱:۴۹:۰۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
به جناب کاغذ پاره تحریم
ناشناس۹۱۰۸۲۷۰۹:۵۴:۳۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
به شعور مردم توهین نکن
ناشناس۹۱۰۸۳۰۰۹:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دلار جهانگیری به کی ربط داره؟
ناشناس۹۱۰۸۳۱۰۹:۵۶:۰۱ ۱۳۹۸/۲/۲۸
یک وام 1000 میلیاردی میخوام شما فک کنم آشنا داری
الف ر۹۱۰۴۳۸۱۷:۴۵:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اگر ذره ای ایمان داشته باشند چه جور ی هر دوشان فردا محشر پاسخگو هستند خوشا بحال ما از لطف خدا هیچ سمتی نداشتیم امروز کشور گواه تقصیر های عمدی و سهوی شان است ذره امثقال شر یره...... اینا که دیگه کشتی هم نمیتونه کوتاهی شان را حمل کنه
ناشناس۹۱۰۴۶۳۱۸:۲۴:۳۳ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اوباما همزمان لبخند میزد و تحریم میکرد
ناشناس۹۱۰۸۲۲۰۹:۵۱:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
ما هم لبخند زدیم گول خوردیم
ناشناس۹۱۰۴۶۷۱۸:۳۰:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
از وقتی که آقایی گفت ابرها از بالا نگاه میکنن هرجا درخت بود میبارند واقعا دیگه به قطع تحریمها و انجام وعده ها نا امید شدم
امیر۹۱۰۴۷۲۱۸:۳۹:۰۸ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اینکه اختیارتشون محدوده درسته وگرنه از روسیه و چین قدرت و غرورمون بیشتر نیست که با کدخدا مذاکره کردند
ناشناس۹۱۰۵۱۸۱۹:۳۲:۳۲ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اختیار داشتن وضع مملکت این نبود
ناشناس۹۱۰۸۲۰۰۹:۴۹:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
چطور حواس خودشون ودادششون به اون چیزهایی که لازمه براشون هست
ناشناس۹۱۰۵۶۹۲۰:۴۷:۰۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
در شرایط تحریم هیچ صنعتی پیشرفت نمیکنه ! مثلا همکاری شرکت های خودرو سازها هر روز با طزف های خارجی بهم میخوره . یعنی یعنی نابودی صنعت
ناشناس۹۱۰۶۴۱۲۳:۵۲:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اصلاح طلبان باید از سیاست کناره گیری کنند که بدجور خراب کرده اند.
ناشناس۹۱۰۸۳۷۰۹:۵۹:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
ماهیگیریت خوبه؟
ناشناس۹۱۰۶۷۹۰۲:۵۲:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
اوباما همزمان این دو کار را انجام نمی داد. بعد از اینکه ما به طور جدی مذاکره را شروع کردیم دیگر تحریم نکرد.
حامد۹۱۰۶۸۲۰۳:۱۳:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
احمدی نژاد که اصولگرا چه گلی به سر مملکت زد چه وعده‌های به ملت داد جوابگو بودن ؟؟؟؟!
ناشناس۹۱۰۸۵۰۱۰:۰۷:۵۳ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دو تا خشت که ساخت بالا سر مردم باشه این یارو چیکار کرد به نظرت نکنه جیره خوار کلید سازی.?
ناشناس۹۱۰۹۴۹۱۱:۲۹:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۲۸
در دولت احمدی نژاد جزو 8 کشور هسته ای و فضایی دنیا بودیم اما حالا باید بدنبال یک کیلو گوشت یخی توی صف باشیم !
ناشناس۹۱۰۷۳۵۰۸:۱۳:۵۲ ۱۳۹۸/۲/۲۸
باز یک چیزی میبافند و میگویند اخر دیگه هیچ کاربردی هم ندارد
ناشناس۹۱۰۷۷۴۰۸:۵۴:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۲۸
یه بررسی کنید ببینید چرا ملت هر دفعه گول اصلاح طلب ها را می خورن ؟
ناشناس۹۱۰۸۲۱۰۹:۵۰:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دکورهای آزادی
ملت۹۱۰۸۳۳۰۹:۵۷:۳۰ ۱۳۹۸/۲/۲۸
خیانت حسن روحانی و اسحاق جهانگیری بزرگترین خیانت در تاریخ بشریت ایران بود.

پربحث‌های اخیر

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 3. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 4. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 5. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 6. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 7. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 8. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 9. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 10. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 11. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 12. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 13. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 14. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 15. در این تصویر چند قایق وجود دارد؟  

 16. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 17. تهیه طرح استیضاح حجتی با ۲۰ محور و ۵۳امضا+ اسامی امضا کنندگان و متن کامل محورها

 18. ترامپ تحقیر و خاک شد

 19. خواستگار ناکام خانواده دختر مورد علاقه را به گلوله بست

 20. عضو سابق سیا: روزهای حضور بولتون در دولت آمریکا به شماره افتاده است

 21. تاخیر چند ساعته پروازها در فرودگاه مهرآباد/ سرگردانی و اعتراض ۳۰۰ مسافر و عدم پاسخگویی مسئولین+ عکس

 22. توضیح سفارت بریتانیا درباره برگزاری جشن جنجالی

 23. آخرین وضعیت مصدومیت سعید معروف

 24. فلاحت پیشه: آمریکایی‌ها به خوبی از توان دفاعی ایران آگاهی دارند/ امکان جنگ با ایران وجود ندارد

 25. سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد

پربحث‌های دیروز

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 4. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 5. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 6. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 7. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 8. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 9. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 10. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 11. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 12. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 13. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 14. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 15. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 16. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 17. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 18. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 19. آمریکا: علیه ایران، ائتلاف جهانی می‎‌سازیم

 20. گرانی ۵۱۱ درصدی پیاز! /جدول  

 21. در این تصویر چند قایق وجود دارد؟  

 22. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 23. تهیه طرح استیضاح حجتی با ۲۰ محور و ۵۳امضا+ اسامی امضا کنندگان و متن کامل محورها

 24. ترامپ تحقیر و خاک شد

 25. خواستگار ناکام خانواده دختر مورد علاقه را به گلوله بست

پربحث‌های هفته

 1. موج حمایت از راننده قانونمدار اسنپ چگونه به‌راه افتاد؟ + عکس

 2. تولد فرزند رامبد جوان در کانادا با دلار ۱۰ هزار تومانی چقدر می‌شود؟

 3. وزیر نیرو: چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم!

 4. طبق دستور قرآن مثل سایر مسلمان، مهریه را زمان عقد بگیرید و جوانان را نجات دهید

 5. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 6. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 7. به آبه امیدی نیست

 8. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 9. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 10. پرستو یا آشیانه!؟

 11. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 12. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 13. مسافر هنجارشکن یا راننده متخلف

 14. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 15. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 16. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 17. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 18. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 19. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 20. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 21. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 22. ورشکستگی بیمه‌ها و افزایش هزینه‌های مردم تبعات افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی

 23. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 24. پرونده نجفی و اصلاح طلبان

 25. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

پربحث‌های اخیر

 1. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 2. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 3. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 4. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 5. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 6. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 7. تهیه طرح استیضاح حجتی با ۲۰ محور و ۵۳امضا+ اسامی امضا کنندگان و متن کامل محورها

 8. ترامپ تحقیر و خاک شد

 9. فلاحت پیشه: آمریکایی‌ها به خوبی از توان دفاعی ایران آگاهی دارند/ امکان جنگ با ایران وجود ندارد

 10. حاجی‌بابایی: باید برای مردم شغل ایجاد کرد

 11. راز وقار ایران و استراگیجی آمریکا

 12. ابلاغ پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز

 13. مجلس دهم در موضوع رسیدگی به اموال مسئولان، نمره منفی می‌گیرد

 14. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 15. دیدار رئیس‌جمهور با تولیت آستان قدس رضوی +عکس  

 16. لاریجانی: تحریم باعث توجه به تولید داخل شد

 17. مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان تغییر کرد

 18. رئیس جمهور در سفر غیر رسمی به مشهد سفر کرد

 19. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور منصوب شد

 20. توضیحات معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص انتخاب استاندار گلستان

 21. روحانی تاجیکستان را به مقصد کشورمان ترک کرد

 22. واکنش مشاور دولت احمدی‌نژاد به شایعه خودکشی   

 23. جلالی: راهبرد ایران در مقابل آمریکا، مقاومت است

 24. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 25. معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: آمریکا به دنبال تجزیه ایران است  

پربحث‌های دیروز

 1. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 2. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 3. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 4. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 5. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 6. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 7. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 8. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 9. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 10. تهیه طرح استیضاح حجتی با ۲۰ محور و ۵۳امضا+ اسامی امضا کنندگان و متن کامل محورها

 11. ترامپ تحقیر و خاک شد

 12. فلاحت پیشه: آمریکایی‌ها به خوبی از توان دفاعی ایران آگاهی دارند/ امکان جنگ با ایران وجود ندارد

 13. حاجی‌بابایی: باید برای مردم شغل ایجاد کرد

 14. راز وقار ایران و استراگیجی آمریکا

 15. دیدار رئیس‌جمهور با تولیت آستان قدس رضوی +عکس  

 16. لاریجانی: تحریم باعث توجه به تولید داخل شد

 17. مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان تغییر کرد

 18. رئیس جمهور در سفر غیر رسمی به مشهد سفر کرد

 19. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور منصوب شد

 20. توضیحات معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص انتخاب استاندار گلستان

 21. روحانی تاجیکستان را به مقصد کشورمان ترک کرد

 22. واکنش مشاور دولت احمدی‌نژاد به شایعه خودکشی   

 23. جلالی: راهبرد ایران در مقابل آمریکا، مقاومت است

 24. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 25. معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: آمریکا به دنبال تجزیه ایران است  

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 3. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 7. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 8. پرونده نجفی و اصلاح طلبان

 9. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 10. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 11. واکنش کاربران به اظهارنظر وزیر نیرو/ تو مثل دولت چین کار کن، من همون تک وعده غذا هم نمی‌خورم

 12. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 13. عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

 14. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 15. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 16. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 17. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 18. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 19. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 20. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 21. ظریف: امید مردم باید به خدا و توان خودشان باشد

 22. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 23. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

 24. چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟ +عکس

 25. ناگفته‌هایی جدید از زندگی نجفی؛ میترا استاد همه تماس‌های نجفی را کنترل می‌کرد/ نجفی گفت می‌خواهد برای همیشه کنار استاد زندگی کند!

آخرین عناوین