کامنت‌های برتر مخاطبان الف/ در آمریکا فقط عروسک عوض می‌شود/ روحانی چرا رئیس سازمان خصوصی‌سازی را عزل نکرد؟ اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

گروه سیاسی الف،   3980226083 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

در هفته جاری اتفاقات زیادی رخ داد و با توجه به وظیفه‌مان آن‌ها را پوشش دادیم؛ از آنجا بینندگان محترم الف با ارائه نظرات خود در ذیل اخبار و گزارشات منتشر شده، در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت کردند که در ادامه برخی از نظرات برتر را انتخاب کرده و در ادامه مشاهده‌ می‌کنید.

پس از آنکه ایران در اعتراض به بی‌تعهدی آمریکا و اروپا دو تعهد برجامی خود را تعلیق و برای اروپا ضرب‌الاجل تعیین کرد، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ‌گونه ضرب‌الاجلی را از سوی ایران نمی‌پذیرد.  انتشار این خبر در الف با کامنت‌های زیاد کاربران الف همراه شد که بعضی از آن‌ها را می‌خوانیم:

*ما نه به ذخیره بیشتر اورانیوم غنی‌شده نیاز داریم و نه به آب سنگین چرا که ما دیگر رآکتوری در اختیار نداریم که از آب سنگین استفاده کنیم؛ در عین حال که تحریم‌های جدید ایالات متحده نیز مانع از آن می‌شود که مازاد آن را بفروشیم». پس چرا بیخودی وقت تلف می  کنیم و ضرب الاجلی به اروپا می‌دهیم که آنها در همان ابتدا پاسخ انتها را دادند. حال ما که نتیجه ۶۰ روز دیگر را الان گرفتیم باید ببینیم چه خواهیم کرد.باز هم وقت کشی یا تصمیم نهایی..

*حالا که اینجور شد ایران باید اقداماتش را به طرز وحشتناکی تشدید کند مثلا ارسال خطرناک ترین موشک ها برای یمن و حماس. خلاصه آمریکا باید بفهمه با تحریم مالی ایران هم اقداماتش را بیشتر می‌کند نه کمتر.

*هیچ یک از تحریم‌ها برداشته نشده و اروپا فقط حرف زده! چراکه وزن اروپا بیش از این نیست! بنا بر این باید با این اروپایی‌های مغرور با زبان زور و محکم برخورد کرد. در این مدت اروپا تنها کاری که کرده این بوده که در ظاهر حق را تا حدودی به ما داده و هیچگاه آمریکا را محکوم هم نکرده! بنابر این خروج از برجام چندان هم به ضرر ما نخواهد بود، چون چیزی بدست نیاوردیم ولی قطعا این خروج برای اروپایی‌ها و اسراییل می تواند بسیار گران کننده باشد!

*اروپا از امریکا پست‌تر و خبیث تر است. آنها سیاست نفاق و دورویی را پیش گرفته‌اند و امریکا سیاست مستقیم. اینها با هم هستند و هیچ وقت طرف ایران را نمی‌گیرند. هر کس به این کشورها اعتماد کند به کل ایران و ایرانیان در طول تاریخ آن گذشته و حال و آینده خیانت کرده است. جز وطن فروشان بزدل و ترسو کسی حاضر به خیانت به کشور نیست.

*ما تا اينجا كه آمديم بايد در ادامه راه بر سر اعلامیه خود بايستيم و اگر در مهلت ٦٠روزه اروپايي هااقدام عملي انجام ندادند، با قاطعيت تمام و بدون هيچ محافظه كاري ديپلماسي نسبت به ارتقاء غني سازي بالاتر از بيست درصد شروع شود.

 

***

حسن روحانی در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی گفت: اوباما رئیس جمهوری آمریکا ۱۹ بار از من تقاضای ملاقات کرد، ولی دولت اختیار پاسخش را نداشت‌. این نقل قول بهانه‌ای شد برای انتشار یادداشت «روحانی از کدام اوباما دَم می‌زند؟!» در الف. تعدادی از کامنت‌های مخاطبان الف را درباره این یادداشت از نظر می‌گذرانید:

*یعنی در طول این چهل سال هر وقت اصلاح طلب ها خواستند در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و شورای شهر کاندیدا شوند قبل از انتخابات گفتن ما فلان می‌کنیم اما بعد از رای آوردن موقع جوابگو بودن بابت عملکردشان و خرابکاریشان گفتن ما اختیار نداشتیم ما بحران داشتیم.

*بزرگترین تحریم ایران یعنی تحریم داماتو دقیقا بعد از برجام و به دست اوباما امضا شد، همچنین شما لطف کن لیست تحریم‌هایی که اوباما انجام داد را مخصوصا بعد از برجام ببینید، فقط نکته‌اش در این است که دموکرات‌ها مثل اوباما با پنبه سر می‌برند و سر ما را بریدن (حتی تحریم دارو در زمان اوباما انجام شد که حتی بوش هم این‌کار را نکرد) اما جمهوری خواهان به صورت قلدرانه رک حرفشون رو میزنند.

*اینکه کسی فکر کند تفاوتی بین کلینتون و بوش و اوباما و ترامپ وجود دارد واقعا ناشی از کم هوشی و بی سوادی است. در آمریکا اصولا رئیس جمهور یک عروسکه که توسط لابی‌های پشت پرده هدایت می‌شود و هرچند سال یک بار برای تنوع هم که شده و مطابق اوضاع بین المللی ، چهره و رنگ آن عروسک عوض می‌شود؛ اما سیاست‌های آمریکا هرگز تغییر نمی‌کند.

*اوباما منطقی ترین رییس جمهور آمریکا بود که نتنها در آمریکا بلکه در جهان محبوب بود. فراموش نباید کرد که در زمان او برجام به ثمر رسید. با وجود ترامپ در کاخ سفید و احتمال زمامداریش تا ۶ سال دیگر محال است بتوان به توافقی منصفانه با آمریکا دست یافت.

*اوباما از طریق ریچارد نفیو همزمان ما را تحریم می‌کرد و بعد لبخند می‌زد و درخواست مذاکره می‌کرد؛ ترامپ هم الان همین کار را می‌کند پس هیچ فرقی با هم ندارند و لطفا بجای بهانه آوردن جلوی فساد و گرانی داخلی را بگیرید.

 

***

در هفته‌ای که گذشت تجمعی در دانشگاه تهران درباره حضور گشت ارشاد در محیط دانشگاه برگزار شد. درباره این تجمع دو یادداشت زیر در الف منتشر شد:

آیا مسئله اصلی معترضان به قوانین حجاب، آزادی و حق انتخاب است!؟

تجمعی علیه حجاب

برخی از نظرات مخاطبین الف درباره این دو یادداشت را می‌خوانیم:

*حتي در كشورهايي با آزادي كامل چند صدم درصد مردم برهنه به خيابان مي‌آيند؟ حجاب يك حكم الهي است و نيازي به تفسيرهاي شل و وارفته و نخ نما ندارد. مسئله بر سر اجباري بودن حجاب است و بس! اين سوال را جواب بدهید كه آيا حجاب در اسلام اجباري است يا نه؟

* یکی از مهم ترین نهادهای موثر در رشد، تربیت و رفتار آدمی نهاد خانواده است، اگر پدران و مادران بی توجه باشند نسبت به مسائل و معیارهای دینی و اخلاقی، از شر مفاسد، فرزندان‌شان در امان نمی‌باشند. از این رو خانواده مهم‌ترین قسمت می‌باشد که باید در امر حجاب به دختران خود آموزش لازم را بدهد.

*اگر کشورهاي غربي بي بند و بار بودند هرگز اينچنين پيشرفت نمي‌کردند و فرزندان مسئولين محترم که حتما عقل‌شان از ما بيشتر است به آن کشور ها مهاجرت نمي‌کردند. مادر و خواهر من در زمان قبل از انقلاب هم چادري بودند، الان هم چادري‌اند و در صورت آزادي بي‌حد و حصر هم به همين شکل خواهند بود. اگر به جاي فشار افراد نادان که در عمرشان ۲ کتاب ديني هم نخوانده‌اند تفکر و آزادي حاکم شود، حتما رشد اجتماعي و علمي بيشتر خواهد شد و نگراني هاي نويسنده مقاله هم انشاء اله رفع مي‌گردد.

*یکی دیگر از عواملی که در گسترش فرهنگ برهنگی تأثیر گذار بوده است، فعالیت های مسموم و غیر اخلاقی رسانه‌های غربی و ماهواره‌ای است. در واقع ماهواره ها و رسانه های مکتوب و غیرمکتوب نقش الگودهی و جریان سازی فرهنگ برهنگی را بر عهده دارند. بسیاری از رسانه‌های ماهواره‌ای اصل ماهیت و رسالت‌شان در جهت کودتای فرهنگی و نفوذ و سست نمودن پایه های فرهنگی و مذهبی سایر کشورها و ملت‌ها ست.

*جامعه دچار بحران جنسی است. تا وقتی دولت برای ازدواج آسان جوانان کاری نمی‌کند این جور قرتی بازی‌ها در بین جوانان طرفدار دارد. اگر یک جوان در حدود سن ۲۰ سال امکان ازدواج داشت این مسایل را شاهد نبودیم.

*نوع پوشش، فارغ از سطح جامعه (که آن هم باید در قانون حد و مرزش تعیین و قانوناً اجرا و نظارت شود)، درسطح دانشگاه حتماً باید مقرراتی داشته باشد و رسماً و بدون اغماض از دانشجویان، اساتید و کارکنان رعایت آن خواسته شود و این جزو سایر شرایط و مقررات تحصیل در دانشگاه است که هر دانشجویی طبعاً با ثبت نام آن را می پذیرد. این امری بدیهی است و در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر غرب نیز انجام می شود و حتی رنگ لاک ناخن هم موارد مجاز و ممنوع دارد!. این مقررات در بسیاری از کشورها تحت عنوان (Dress Code) کاملاً تعریف شده هستند؛ هم برای آقایان و هم خانم‌ها! ما باید: هم معیارها را تعریف و هم بر اجرای آن دقت می‌کردیم تا مثل الان نشود که خیلی دچار این توهم شوند که حد پوشش اختیاری است. در دانشگاه ما گاهی مشاهده می‌شود برخی پسران گویی با عرق‌گیر به کلاس آمده‌اند! موی گل و گردن و زیر بغل‌شان در معرض تماشاست. شخصاً به عنوان یک آقا از این پوشش ناراحت می‌شوم چه برسد به این که در معرض هم کلاسی‌های خانم نیز قرار بگیرند.

*متاسفانه نویسنده همه چیز را صفر و یک می‌بیند. در غرب همه لخت و فاسد نیستند. تقریبا در همه کشورها حتی کشورهای مسلمان انتخاب نوع پوشش و حجاب آزاد است و فرد تصمیم می گیرد که از چه نوع پوشش و حجابی استفاده کند. البته باید جلو ناهنجاری گرفته شود نه اینکه جلوی همه چیز را بگیریم که شاید، ممکنه، احتمالا و ... به یک ناهنجاری تبدیل شود.

*بهترین راه‌حل دولت برای پرت کردن حواس جامعه از افتضاح برجام و بی تدبیری اقتصادی و رکود و بیکاری و ایجاد یه جو روانی سر مسئله حجاب یا گشت ارشاد است، چقدر ساده‌اید چند بار باید فریب‌تان بدهند؟. بس نبود آن فریبی که شب انتخابات خوردید، حالا باز هم راه افتادید به حمایت از این گروه یا اون گروه چند بار باید سرتان به سنگ بخورد تا ذات اصلاح طلبان را بشناسید. چقدر باید از شما  سوء‌استفاده کنند. چقدر باید اشتباه‌های مدیریتی و اقتصادی شان را پشت چند تا تار موی دخترها رو مخفی کنند؟ و شما هم متوجه نشوید.

 

***

یادداشت یکی از مخاطبان الف با عنوان «دولت را کمک کنید» در بخش تعاملی الف منتشر شد. و با نظرات متعدد کاربران الف همراشد. برخی از این نظرات را می‌خوانیم:

*این دولت حتی در کمک پذیری هم ناتوان است. مگر اقتصاددان‌ها و متخصصین دلسوز به دولت نگفتند که دادن دلار ۴۲۰۰ تومانی منطقی نیست و به اقتصاد و ذخیره ارزی کشور ضربه می‌زند و حتی برخی برای کمک طرح‌های پیشنهادی جایگزین ارائه کردند؛ ولی پاسخ دولت نیش و کنایه و توهین بود. متأسفانه در سایر موارد هم دولت به همین‌گونه عمل کرده است. و متأسفانه الآن همه نظام زیر سوال اشتباهات دولت است و متأسفانه دولت به جای جبران، فرافکنی و حاشیه سازی می‌کند. و متأسفانه حاصل لجاجت دولت فشار اقتصادی است که به مردم تحمیل شده است. در همین موضوع افزایش حقوق‌ها دولت برای حفظ منافع حقوق‌های بالا هنوز هم در مقابل مصوبه مجلس لجاجت می‌کند و ....

*ماجرای اصولگرا و اصلاح طلب همان ماجرای استقلال و پرسپولیس است. موقعی که تیم ملی مسابقه دارد، علیه همدیگر شعار می‌دهند: استقلال سرور پرسپولیس یا پرسپولیس سرور استقلال است، سوال این است، چرا عده‌‌ای منافع گروهی خود را به منافع ملی ترجیح می‌دهند؟ و یا چرا عده‌ای به منافع گروهی خود بیشتر از منافع ملی توجه دارند؟ آن هم در زمان حساس.

*دولت در ابتدا خودش بایست به خودش کمک می‌کرد. باید عناصر فاسد و رانتخوار و بی‌کفایت را از بدنه خودش حذف می‌کرد. نباید خزانه کشور را به اسم دلار ۴۲۰۰ تومانی بین رانتخواران و یقه سفیدان حکومتی تقسیم می‌کرد . پس این دولت شایستگی ماندن ندارد چه برسد به کمک. رییس دولت چرا آن عنصر که در راس سازمان خصوصی سازی می‌باشد را عزل نکرد و تحویل دستگاه قضا نداد. و هزاران چرای دیگر...

*کاش یک بار دیگر حرف‌های روحانی و جهانگیری را که موقع انتخابات با حرارت ۱۰۰ درجه می‌گفتند پخش کنند و حرف‌ها‌ی بعد ا ز برجام‌شان را و از این دو نفر بپرسن بر چه اساسی وعده‌های فضائی و کذایی به ملت می دادید؟ ...جوابگو باشند؛ چطور رای بچه‌های ما را به ناراستی... گرفتن و حالا مملکت را به این روز نشاندند. کاش در این ماه رمضان و شب‌های قدر این دو نفر از مردم حلالیت می‌طلبیدند بابت این‌همه وعده‌های  توخالی که به مردم دادند.

عناوین مرتبط

۲۵ مرداد ۱۳۹۸اقتدار یعنی برخورد با رانت‌خواران/ مردم درباره نجفی و خانواده میترا استاد، قضاوت نکنند/ عملکرد ظریف در برجام، مثبت بود؟
۱۸ مرداد ۱۳۹۸چرا رسانه‌های داخلی به ماجرای مازیار ابراهیمی نپرداختند؟/ دو نفر از مسئولین بلندمرتبه متهم به فساد باید محاکمه شوند/ کسی که دوتابعیتی است نباید مسئولیت دولتی داشته باشد
۱۱ مرداد ۱۳۹۸نظرات برگزیده مخاطبین الف: ای کاش مزدک به تلویزیون سعودی نمی‌رفت/ چرا مسئولین مشکل حجاب را حل نمی‌کنند/ با قدرت نظامی ایران، هیچ کشوری جرات جنگ با ایران را ندارد
۲۱ تیر ۱۳۹۸کامنت‌های برتر مخاطبان الف:‌ ظریف، راه خدمت به کشور را اشتباه تشخیص داد/ چرا دولت و مجلس در بازار مسکن دخالت نمی‌کنند؟/ خروج از برجام در وضعیت کنونی بهترین راه‌حل است
۱۴ تیر ۱۳۹۸مخاطبان الف: چرا دیپلمات‌هایمان به بیانیه انگلیس، واکنش نشان ندادند؟/ قیمت بنزین به‌نسبت درآمد بالاست/ تحریم‌ها در درازمدت به ضرر آمریکاست
۱ تیر ۱۳۹۸کامنت‌های برتر مخاطبان الف: آمریکا ژاپن را اشغال کرده است/ چرا دادستان علیه خودروسازان اعلام جرم نمی‌کند؟/ نمی‌شود فقط ایران به برجام پایبند بماند/ روحانی فقط بهانه می‌آورد
۲۴ خرداد ۱۳۹۸کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۱۰۳۵۸۱۶:۱۷:۴۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اصلاح طلبان کارشان درست است.
ناشناس۹۱۰۹۵۴۱۱:۳۳:۴۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
اصلاح طلبان توان اداره امور جاری کشور را ندارند و باید با سیاست خداحافظی کنند.
ناشناس۹۱۰۳۵۹۱۶:۱۸:۴۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
فقط جنگ یه جنگ میتونه ما رو از تمامی مشکلات موجود نجات بده
ناشناس۹۱۰۸۱۹۰۹:۴۸:۵۱ ۱۳۹۸/۲/۲۸
آقای رییس فقط رفتن شما میتونه ما رو نجات بده
ناشناس۹۱۰۳۸۹۱۶:۵۱:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۲۷
والابعضی ها از مسئول بودن فقط اسمشو یدک میکشن...زمانش که میرسه یکی دیگه مسئول بوده....فقط سوالی که اینجا باقی میمونه اینه که روز توافق هم دم از نداشتن اختیار میزدن؟؟؟یا فتح و فتوحات رو به نام خودشون تموم میکردن؟؟؟
ناشناس۹۱۰۳۹۰۱۶:۵۱:۴۸ ۱۳۹۸/۲/۲۷
روسیه و چین برای ما چه میکنند همین دوست گرانقدرمان پوتین توصیه میکند در برجام فارغ از نتیجه بمانید ای کاش منافع سیاسی و جناحی را قاطی منافع ملی نکنیم
ناشناس۹۱۰۳۹۳۱۶:۵۶:۴۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
آیا در برجام فقط دولت نقش داشت؟؟؟ مذاکرات با 5+1 در زمان احمدی نژاد آغاز شد.
ناشناس۹۱۰۳۹۷۱۶:۵۸:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
برجام تنها برگ برنده ماست. اگر این برگ را نداشتیم، شرایط مان به مراتب بدتر بود.
ناشناس۹۱۰۸۴۰۱۰:۰۳:۵۴ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دقیقا برای کی؟
ناشناس۹۱۰۹۵۳۱۱:۳۲:۳۷ ۱۳۹۸/۲/۲۸
وقتی اکنون برجام را مو به مو اجرا می کنیم اما تحریم ها از دوران غنی سازی دولت قبل شدیدتر شده یعنی خسارت محض.
ناشناس۹۱۰۸۴۱۱۰:۰۴:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۲۸
مثلا از گرسنگی مرده بودیم؟
ناشناس۹۱۰۳۹۸۱۷:۰۰:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
حجاب اجباری ارزشی ندارد.
ناشناس۹۱۰۴۰۳۱۷:۰۲:۳۰ ۱۳۹۸/۲/۲۷
الآن زمان درگیری نیست. الآن زمان وحدت است.
ناشناس۹۱۰۸۳۵۰۹:۵۸:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۲۸
اینو به رواسا بگو
ناشناس۹۱۰۴۰۵۱۷:۰۷:۳۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
هر کی به حسن بگه دلواپسم قطعا حسنم میگه منم فرا دلواپسم
ناشناس۹۱۰۴۱۳۱۷:۱۸:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
مشکلات ربطی به روحانی و جهانگیری ندارد . عده ای میخواهند با ربط دادن مشکلات به دولت اصلاح طلبان را بد نام کنند
ناشناس۹۱۰۸۲۵۰۹:۵۳:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دلار چند؟
ناشناس۹۱۰۸۲۶۰۹:۵۴:۱۰ ۱۳۹۸/۲/۲۸
به کی ربط داره؟ بریم پیش همون
ناشناس۹۱۰۹۵۱۱۱:۳۱:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۲۸
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به عوامل خارجی مربوط نیست .
ناشناس۹۱۰۹۸۳۱۱:۴۹:۰۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
به جناب کاغذ پاره تحریم
ناشناس۹۱۰۸۲۷۰۹:۵۴:۳۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
به شعور مردم توهین نکن
ناشناس۹۱۰۸۳۰۰۹:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دلار جهانگیری به کی ربط داره؟
ناشناس۹۱۰۸۳۱۰۹:۵۶:۰۱ ۱۳۹۸/۲/۲۸
یک وام 1000 میلیاردی میخوام شما فک کنم آشنا داری
الف ر۹۱۰۴۳۸۱۷:۴۵:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اگر ذره ای ایمان داشته باشند چه جور ی هر دوشان فردا محشر پاسخگو هستند خوشا بحال ما از لطف خدا هیچ سمتی نداشتیم امروز کشور گواه تقصیر های عمدی و سهوی شان است ذره امثقال شر یره...... اینا که دیگه کشتی هم نمیتونه کوتاهی شان را حمل کنه
ناشناس۹۱۰۴۶۳۱۸:۲۴:۳۳ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اوباما همزمان لبخند میزد و تحریم میکرد
ناشناس۹۱۰۸۲۲۰۹:۵۱:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
ما هم لبخند زدیم گول خوردیم
ناشناس۹۱۰۴۶۷۱۸:۳۰:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
از وقتی که آقایی گفت ابرها از بالا نگاه میکنن هرجا درخت بود میبارند واقعا دیگه به قطع تحریمها و انجام وعده ها نا امید شدم
امیر۹۱۰۴۷۲۱۸:۳۹:۰۸ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اینکه اختیارتشون محدوده درسته وگرنه از روسیه و چین قدرت و غرورمون بیشتر نیست که با کدخدا مذاکره کردند
ناشناس۹۱۰۵۱۸۱۹:۳۲:۳۲ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اختیار داشتن وضع مملکت این نبود
ناشناس۹۱۰۸۲۰۰۹:۴۹:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
چطور حواس خودشون ودادششون به اون چیزهایی که لازمه براشون هست
ناشناس۹۱۰۵۶۹۲۰:۴۷:۰۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
در شرایط تحریم هیچ صنعتی پیشرفت نمیکنه ! مثلا همکاری شرکت های خودرو سازها هر روز با طزف های خارجی بهم میخوره . یعنی یعنی نابودی صنعت
ناشناس۹۱۰۶۴۱۲۳:۵۲:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اصلاح طلبان باید از سیاست کناره گیری کنند که بدجور خراب کرده اند.
ناشناس۹۱۰۸۳۷۰۹:۵۹:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۲۸
ماهیگیریت خوبه؟
ناشناس۹۱۰۶۷۹۰۲:۵۲:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
اوباما همزمان این دو کار را انجام نمی داد. بعد از اینکه ما به طور جدی مذاکره را شروع کردیم دیگر تحریم نکرد.
حامد۹۱۰۶۸۲۰۳:۱۳:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۸
احمدی نژاد که اصولگرا چه گلی به سر مملکت زد چه وعده‌های به ملت داد جوابگو بودن ؟؟؟؟!
ناشناس۹۱۰۸۵۰۱۰:۰۷:۵۳ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دو تا خشت که ساخت بالا سر مردم باشه این یارو چیکار کرد به نظرت نکنه جیره خوار کلید سازی.?
ناشناس۹۱۰۹۴۹۱۱:۲۹:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۲۸
در دولت احمدی نژاد جزو 8 کشور هسته ای و فضایی دنیا بودیم اما حالا باید بدنبال یک کیلو گوشت یخی توی صف باشیم !
ناشناس۹۱۰۷۳۵۰۸:۱۳:۵۲ ۱۳۹۸/۲/۲۸
باز یک چیزی میبافند و میگویند اخر دیگه هیچ کاربردی هم ندارد
ناشناس۹۱۰۷۷۴۰۸:۵۴:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۲۸
یه بررسی کنید ببینید چرا ملت هر دفعه گول اصلاح طلب ها را می خورن ؟
ناشناس۹۱۰۸۲۱۰۹:۵۰:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۸
دکورهای آزادی
ملت۹۱۰۸۳۳۰۹:۵۷:۳۰ ۱۳۹۸/۲/۲۸
خیانت حسن روحانی و اسحاق جهانگیری بزرگترین خیانت در تاریخ بشریت ایران بود.

پربحث‌های اخیر

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 4. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 5. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 6. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 7. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 8. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 9. ۲ مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند

 10. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 11. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 12. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 13. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 14. ۲ علامت خطر درباره مسکن را بشناسیم

 15. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 16. لحظه خروج نفتکش «آدریان دریا» از تنگه جبل الطارق  

 17. دستگیری تعدادی از معترضان به کشتار سگ‌ها در تهران

 18. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 19. فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است

 20. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 21. تصاویر جدید از نفتکش ایرانی آدریان دریا  

 22. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 23. تعویض پرچم گنبد حرم حضرت علی (ع)  

 24. قیمت انواع شیرینی در آستانه عید غدیر

 25. برنامه‌های جذاب تلویزیون برای عید غدیر

پربحث‌های دیروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 6. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 9. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 10. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 11. ۲ مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند

 12. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 13. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 14. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 15. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 16. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 17. ۲ علامت خطر درباره مسکن را بشناسیم

 18. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 19. لحظه خروج نفتکش «آدریان دریا» از تنگه جبل الطارق  

 20. دستگیری تعدادی از معترضان به کشتار سگ‌ها در تهران

 21. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 22. فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است

 23. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 24. تصاویر جدید از نفتکش ایرانی آدریان دریا  

 25. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 12. چرخش ظریفانه از برجام!...

 13. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 14. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 15. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 16. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 17. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 18. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 19. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 20. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 21. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 22. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 23. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 24. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 25. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 2. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 3. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 4. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 5. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 6. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 7. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 8. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 9. ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

 10. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 11. واکنش کدخدایی به مشاجره دو فقیه شورای نگهبان: دشمنان طمع نکنند؛ اعضای شورا با هم برادرند

 12. تماس تلفنی آیت‌الله نوری همدانی با آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی/ با هر شکلی که صلاح می‌دانید این موضوع حل گردد

 13. آیت الله آملی لاریجانی هیچ صفحه ای در رسانه های مجازی ندارد

 14. «حسن عباسی» به مرخصی رفت

 15. واکنش‌ها به نامه دیروز آیت‌الله آملی‌لاریجانی/ ماجرای ویلاسازی برخی قضات و کارکنان دادگستری/اظهارنظر عجیب وکیل سابق نجفی/بی گناهی مازیار ابراهیمی تائید شد

 16. برادران دالتون در دام وزارت اطلاعات

 17. اعطای نشان فتح۲ به سردار عبدالله عراقی از سوی فرمانده معظم کل قوا  

 18. همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

 19. تقدیر رییس دانشگاه مذاهب اسلامی از اقدام انقلابی آیت الله رئیسی در برخورد با مفاسد

 20. رئیس‌جمهور قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی را ابلاغ کرد

 21. ظریف: آمریکا به دنبال افزایش تنش در منطقه است

 22. نامه جمعی از طلاب خطاب به آیت‌الله جنتی

 23. سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورند

 24. ظریف با رئیس جمهور فنلاند دیدار کرد

 25. دستیار وزیر خارجه: هیچ‌کس نمی‌تواند دیپلماسی ظریف را متوقف کند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 2. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 3. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 6. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 7. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 8. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 9. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 10. ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

 11. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 12. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 13. واکنش کدخدایی به مشاجره دو فقیه شورای نگهبان: دشمنان طمع نکنند؛ اعضای شورا با هم برادرند

 14. تماس تلفنی آیت‌الله نوری همدانی با آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی/ با هر شکلی که صلاح می‌دانید این موضوع حل گردد

 15. آیت الله آملی لاریجانی هیچ صفحه ای در رسانه های مجازی ندارد

 16. «حسن عباسی» به مرخصی رفت

 17. واکنش‌ها به نامه دیروز آیت‌الله آملی‌لاریجانی/ ماجرای ویلاسازی برخی قضات و کارکنان دادگستری/اظهارنظر عجیب وکیل سابق نجفی/بی گناهی مازیار ابراهیمی تائید شد

 18. برادران دالتون در دام وزارت اطلاعات

 19. اعطای نشان فتح۲ به سردار عبدالله عراقی از سوی فرمانده معظم کل قوا  

 20. همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

 21. تقدیر رییس دانشگاه مذاهب اسلامی از اقدام انقلابی آیت الله رئیسی در برخورد با مفاسد

 22. رئیس‌جمهور قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی را ابلاغ کرد

 23. ظریف: آمریکا به دنبال افزایش تنش در منطقه است

 24. نامه جمعی از طلاب خطاب به آیت‌الله جنتی

 25. سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورند

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 8. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 9. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 10. ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

 11. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 12. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 13. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 14. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 15. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 16. حسن عباسی بازداشت شد

 17. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 18. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 19. زیباکلام: اصلاح‌طلبان دست راستشان به دست چپشان می‌گوید چه کار کنیم

 20. حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می‌شود

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 24. انتقادات کرباسچی از خاتمی/ کنایه‌های عارف به کارگزاران/ انتقاد روزنامه اصولگرا از شورای نگهبان

 25. روند رسیدگی به پرونده اکبر طبری چگونه است؟

آخرین عناوین