نشست هیات رئیسه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان/ احتمال ابطال احکام دولت

گروه اقتصادی الف،   3980225216 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه حکم قطعی قانون برای افزایش حقوق کارمندان 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد افزایش است، گفت: دولت چاره‌ای جز اجرای این مصوبه ندارد و نمی‌تواند بر اساس برداشت شخصی و یا استنکاف این موضوع را اجرایی نکند.

نشست هیات رئیسه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان/ احتمال ابطال احکام دولت

به گزارش فارس، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره ابطال احکام ضریب حقوق کارمندان، گفت: اگر حکمی به صورت قانون در آمد همه دستگاه‌های اجرایی در دولت مکلف هستند آن را اجرایی کنند. 

وی افزود: اگر بخش‌های مختلف دولت اضافه‌کار و یا افزایش را در احکام ضریب حقوق کارمندان ندیده باشند دولت می‌تواند آن را اصلاح کرده و یا درخواست استفساریه از مجلس شورای اسلامی بخواهد. 

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: دولت نمی‌تواند حکم قانونی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده به دلیل برداشت شخصی، استنکاف و یا موضوع دیگر اجرایی نکند. 

یوسف‌نژاد تصریح کرد: حکم قطعی قانون در خصوص افزایش حقوق کارمندان دولت 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد افزایش حقوق نسبت به سال قبل است و دولت چاره‌ای جز اجرای این قانون ندارد.

وی گفت: دولت هیچگاه در بیان نظرات خود استنکاف از این موضوع قانونی و یا عدم اجرای ضریب حقوق کارمندانی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده را نداشته است.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: قطعاً در خصوص اجرای افزایش حقوق کارمندان دولت و عدم استنکاف به این مصوبه قانونی ورود کرده و با مسببین برخورد می‌کنیم این در حالی است که در طی روزهای هفته جاری نمایندگان مجلس بارها در این خصوص به دولت تذکر داده‌اند. 

یوسف‌نژاد تصریح کرد: قرار است در روز شنبه در جلسه هیأت رئیسه موضوع ابطال احکام حکم قانونی افزایش حقوق کارمندان را بررسی کنیم.

وی گفت: افزایش حقوق کارمندان دولت طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی باید قطعاً و حتماً اجرا شود و دولت هم آن را قبول دارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۰۸۶۷۲۲۱:۲۹:۵۸ ۱۳۹۸/۲/۲۵
این بازیها چیه سر مشتی بدبخت حقوق بگیر می‌آورید
ناشناس۹۰۹۷۶۰۱۸:۵۱:۵۸ ۱۳۹۸/۲/۲۶
مجلس آبروی کارمندان را با این همه کش و قوس برد.
ناشناس۹۰۸۷۲۲۲۲:۳۵:۳۸ ۱۳۹۸/۲/۲۵
فقط 200 درصد
ناشناس۹۰۸۷۳۶۲۲:۵۷:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۵
میخواهید ابطال کنید که همین چندرغاز که اضافه کردن باز به همین بهانه مجلس طول بدن تا آخرسال ندن بهمون بازی دربیارن.جناب یوسف نژاد به خیر این مجلس امیدی نیست لطفاً به حال خودمون بذاریدمون
ناشناس۹۰۸۷۵۷۲۳:۲۲:۵۳ ۱۳۹۸/۲/۲۵
چه زمانی می خواهید این نوبخت د.. و سایر تیم اقتصادی را برکنار و محاکمه کنید
محمد احمدی دارانی۹۰۸۷۹۶۰۰:۰۴:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۲۶
نمیخواد ابطال کنید قانون بگذارید که بقیه اش را هم در احکام اصلاحی اضافه کنند.مگه لج ولجبازی هست .چی را ابطال کنید.میخواید کمر حقوق بگیر را بشکنید تو این وانفسای اقتصادی.واقعا بعیده از عده ای که نماینده مردم هستند.یه قانون بگذارید هرکس را ده درصدبهش اضافه نشده مابقی آن را اضافه کنند در حکمی جدید هرکس هم اضافه برده درصد گرفته تو احکام جدید کمش کنند.به همین راحتی.اصلا مقصر اصلی مجلس بود باقانونی که گذاشت وعبارت تاده درصد کار راخراب کرد.آخه این چه مصوبه ای هست که هزار اما واگر توش هست.پس شما چکار میکنید تو مجلس چرا دقت لازم را ندارید.حالا تازه میخواید کار را خرابتر کنید وباطل کنید حکما را که تا آخر سال دودش تو چشم کارمندا بره.
ناشناس۹۰۸۸۲۴۰۰:۲۶:۰۸ ۱۳۹۸/۲/۲۶
آقایان مسئولین دولتی چرا همش دنبال پرداخت به کارکنانتان هستید چرا فکری به بهره‌وری آنها نمیکنید چرا برخی ادارات و وزارت نظیر نفت و گاز بدون یکساعت ماندن افراد به آنها اضافه کاری از کیسه خلیفه پرداخت میکنند چرا کنترل نمیکنید مدیر مگر حق دارد قانون شکنی کند اگر یکبار اضافه کاری غیر واقعی پرداخت شده به خود و کارکنانش را از مدیری کم کنید بقیه جرات تخلف نمی‌کنند چرا برخی از شرکت های دولتی که وظایف عمده خود را برونسپاری کرده‌اند نظیر شرکت های مهندسی و توسعه نفت و گاز چرا هنوز ساختار و نیروی سازمانی ثابت دارند و علی رغم داشتن نیروهای سالمند آنها را تعدیل و بازنشست نمی‌کنند ،چرا با وجود حداقل شدن پروژه ها در وزارت نفت و برونسپاری بخش عمده ای از ماموریت و وظایف سازمانی آنها هنوز چندین شرکت مهندسی و توسعه و پروژه نظیر مهندسی و توسعه نفت ،مهندسی و توسعه گاز ،مهندسی و توسعه پتروشیمی ،مهندسی و توسعه پالایش و پخش دارید این چه وضعی است چرا اموال مردم را که به امانت نزد دولت است مدیریت نمیکنید
ناشناس۹۰۹۰۶۵۰۹:۵۱:۰۸ ۱۳۹۸/۲/۲۶
اگر انصاف دارید و به عدالت اعتقاد دارید منتشر کنید. حقیقتا به نکته اساسی در ادارات دولتی اشاره کردین. شرکت های دولتی نظیر سازمان .. و .. ها تا 100 ساعت اضافه کاری که اصلا کارمند در شرکت نبوده پرداخت می کنند و حتی از این بدتر بین 150 تا 200 ساعت اضافه کار غیر واقعی که مدیر اصلا در شرکت انجام نداده به مدیران پرداخت می کنند. همچنین مایع تاسف تر اینکه بخشی از کارمندان حداقل 6 تا 10 روز ماموریت نرفته می گیرند. این موضوعی که گفتم حقیقت چیزی بوده که خودم در 2 سال ماموریت درشرکت .. دیده ام. والله اگر این اضافه کاری های و ماموریت های غیر قانونی حذف بشه بخش عظیمی از بودجه جاری آزاد شده و می توانند آن را به بودجه عمرانی در این وانفسای اقتصادی پروژهای عمرانی تخصیص دهند و صدها هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.
ناشناس۹۰۹۰۷۶۱۰:۰۷:۴۹ ۱۳۹۸/۲/۲۶
برون سپاری نیست استخدام فک وفامیله
ناشناس۹۰۸۹۴۶۰۵:۴۸:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۶
یادم میاد در یک جلسه علنی یکی از نماینده به اراده آقای ! نوبخت برای عدم افزایش قانون مذکور اعتراض کرد و آقای لاریجانی گفت کسی نمیتواند قانون را اجرا نکند ، حالا ببینیم..
ناشناس۹۰۸۹۴۸۰۶:۰۱:۱۵ ۱۳۹۸/۲/۲۶
نظر به این که اکثر مصوبات مجلس بد و دارای ایرادات زیاد است.مانند دادن تبعیت به فرزندان با مادر ایرانی که سال ها طول کشید. یا تصویب انواع قوانی ضد تولید ویا قوانینی که قابلیت رهگیری به هر فعالیتی در کشور بوسیله دشمن را می دهد. یا قانون افزایش متساوی حقوق و.. باید آقای ... و .. و .. با پوزش از مردم بواسطه ..و.. از مجلس اخراج و دستور العمل دولت ضمن عذر خواهی مجلس از دولت ومردم تائید گردد
p۹۰۸۹۶۲۰۷:۳۴:۱۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
بلد نیستند یک قانون بی نقص تصویب کنند فقط نام نماینده را یدک می کشند
ناشناس۹۰۹۰۱۳۰۸:۵۲:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۲۶
بهتر نیست این مجلس را کلا تعطیل کنید و بودجه مملکت رو هدر ندهید؟ مجلسی که با دولت همدست است و..از دولت حقوق بگیر و وامدار دولت چه انتظاری میشود از آن داشت ؟ فقط هزینه های مملکت را بالا برده اند ..
ناشناس۹۰۹۰۸۴۱۰:۱۳:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
سلام آقای توکلی امروز پنج شنبه هست تو را به روح پسرت قسم و به جهت مسئولیتی که دارید ( شفاف سازی ) و بخاطر خدا حرکتی بزنید در جهت حذف اینهمه تفاوت و تبعیض مستظهرید که بقول رهبر انقلای در علم رکورد زده شده و همه خانواده ها3-7 دکترا و فوق لیسانس در جمع خود دارند که یا بیکارن و یا با حقوق کارگری به بدبختی و فلاکت میگذرانند ، این در حالیست که چندین دکترا و فوق لیسانس که به هر دلیل حق و ناحق تحت عنوان هیئت علمی درآمد ماهیانه شان ( یک ماه ) معادل درآمد 20 ماه یک دکترای بدون عنوان مثلا هیئت علمی است جناب آقای توکلی سال 97 چراغ خاموش و با ظلم به 80 میلیون ایرانی 18 درصد دولت به حقوق هیئت علمی اضافه کرد و امسال اضافه حقوقشان حداقل 4000000 تومان یعنی برابر سه ماه حقوق یک فوق لیسانس و دکتری بدون عنوان است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! از همه محجورتر و بیچاره تر فوق لیسانسها و دکترا شاغل در دانشکده ها و شغل مدرس بدون عنوان هستن با درآمد سالیاه معادل یکماه هم اتاقی خودشون در دانشکده ها و آموزش خصوصا علوم پزشکی اگر به قیامت اعتقاد دارید این مسئله را پیگیری بفرمایید متشکرم
ناشناس۹۰۹۴۸۵۱۴:۴۷:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۲۶
دوست عزیز من هیات علمی دانشگاه دولتی هستم سال پیش فقط 6 صد حقوق اضافه شده و از سال 96 هم دو درصد از حقوق بابت خدمات درمانی کسر شده با این حساب فقط 4 درصد حقوق اعضای هیات علمی زیر نظر وزارت علوم افزایش داشته البته وزارت بهداشت رو نمیدانم.
ناشناس۹۰۹۱۵۰۱۰:۵۳:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۲۶
آقایان نماینده مجلس مخصوصا جناب آقای حاج بابایی از اینکه پی گیر حقوق قشر ضعیف جامعه هستید متشکریم شما گفتید به حقوق افراد ضعیف اضافه شود ولی آقای نوبخت حقوق نجومی بگیران را زیاد کرده است درود بر شرفتان که پی گیر حقوق مردم هتسید
اگاه۹۰۹۱۶۵۱۱:۰۴:۱۷ ۱۳۹۸/۲/۲۶
جنگ زرگری راه انداخته اند . هدف هردوگروه در پشت پرده یکسان است. حتی الامکان تاخیر بیشتر و کمترین هزینه. آخرش هم اگر درصدی افزایش دادند حقوق بگیران برایشان کف می زنند. تورم صدرصد وافزایش مثلا 20 درصد
الف ر۹۰۹۲۷۲۱۲:۱۹:۰۴ ۱۳۹۸/۲/۲۶
از مردم انتظار دارند قانونمند باشند خودشان به این گستردگی تخلف دارند قابل توجه مامور راهنمائی وقتی اعتراض کردم فرمودند فقط اجرای قانون هر چی التماس کردم 50درصد درآمد یک روز من را جریمه کردید برای یک پارک چند دقیقه ای

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

 24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

 25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

آخرین عناوین