ایران در برابر سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا منفعلانه رفتار نمی‌کند

گروه جهان الف،   3980225206 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
ایران در برابر سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا منفعلانه رفتار نمی‌کند

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که در نشست خبری با همتای روس خود در سوچی شرکت کرده بود، سخنان جالبی گفته است، سخنانی که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به‌شدت از گزینه نظامی علیه ایران فراری هستند و خودشان هم می‌دانند در برابر ایران هیچ حرفی برای گفتن در حوزه نظامی در این شرایط ندارند.

مایک پمپئو حرف‌های چند روز پیش خود را تکرار کرد و گفت: دنبال جنگ با ایران نیستیم اما اگر مصالح امریکا مورد حمله قرار گرفت، به شکل مناسب پاسخ می‌دهیم.» این «به شکل مناسب» خیلی جالب است، امریکایی‌ها روی‌شان نمی‌شود بگویند که قدرت پاسخگویی در منطقه‌ را نداریم بنابراین از واژه مناسب استفاده می‌کنند.

آمریکایی‌ها هیچ تعریفی از مصالح‌شان ندارند و نمی‌توانند این مصالح را تعریف کنند، آنها در طول هفته‌های گذشته حرف‌های متناقضی در این زمینه زده‌اند و همچنان هم می‌زنند. بنابراین باید دقت داشت که آنها حتی در این زمینه فکری هم نکرده‌اند. کاری به اعزام روتین هواپیمابر لینکلن و ناوگروه همراهش نداشته باشید، اینها در عمل چیزی نیستند.

برایان هوک، نماینده ترامپ در امور ایران نیز در گفت‌وگو با سرویس بین‌المللی بی‌بی‌سی، گفت: آمریکا خواهان هیچ جنگی در خلیج فارس نیست و واشنگتن نمی‌خواهد با ایران درگیر شود. واشنگتن خواستار صلح در کل منطقه است و از درگیر شدن با ایران در خلیج فارس اجتناب می‌کند.

مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه امریکا ضمن ابراز نگرانی از تنش‌های اخیر در خلیج فارس اضافه کرد که مدرکی برای متهم کردن ایران درباره دست داشتن این کشور در انفجارهای بندر فجیره امارات وجود ندارد. این اظهارات برایان هوک نشان می‌دهد که آنها در برنامه‌ریزی خود برای فشار حداکثری بر ایران، هیچ وقت به آشفته‌شدن وضعیت خلیج ‌فارس فکر نکرده‌ بودند!

البته این روزها پر از خبرهای عجیب و غریب است و عده‌ای هم در کشور مدام به این خبرها دامن می‌زنند. یکی هم اعلام اعزام 120 هزار سرباز امریکایی به آسیای غربی است که به نقل از روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده است. این خبر هم مانند همان خبر اعزام ناو هواپیمابر امریکایی است. امریکا برای شروع هر جنگی، در مقیاس حمله به سوریه و نه ایران، نیاز 500 هزار سرباز دارد، حالا اگر بخواهد به ایران به زعم خودش حمله کند، باید سه برابر این نیرو وارد منطقه کند.

به یاد داشته باشید که اصولا هر جنگی که میان ایران و امریکا در منطقه دربگیرد، در آن نیروی زمینی هیچ نقشی نخواهد داشت و بلکه این جنگ تکنولوژی و از راه دور خواهد بود. بنابراین اگر این ۱۲۰ هزار سرباز هم اعزام شود که در صورت رزمی بودن همه آنها، برای هر سربازی که در خط مقدم جنگ می‌کند باید ۵ سرباز پشت خط خدمات رسانی در حوزه لجستیک در همه حوزه‌های تعریف شده‌اش داشته باشد.

واضح است که آمریکایی‌ها نگران آشفته‌شدن خلیج ‌فارس و جریان انرژی در جهان بوده و هستند، چراکه هر اتفاقی روی دهد، جهان آمریکا را مقصر می‌داند. کاخ سفید از نفت که گفته می‌شود یک کالای تجاری است به‌عنوان یک سلاح علیه ملت ایران استفاده کرده و می‌کند...

ایران این حق را دارد که از خود دفاع کند، به هر شکل ممکن. واقعیت‌های موجود به ما می‌گویند که جریان‌های قدرتمند جهانی در عرصه اقتصادی، اجازه بروز جنگی در ابعاد بزرگ با ایران را نخواهند داد، آنها به‌خوبی می‌دانند که نفت خلیج‌فارس به‌عنوان شریان حیاتی اقتصاد جهان عمل می‌کند، اگر این جریان قطع شود، در شرایط فعلی کسی نمی‌تواند آن را جبران کند، این یک امر مسلم است این عاملی بود که مانع از هرگونه حمله نظامی امریکا به ونزوئلا شد.

گفتنی است یک تلمبه‌خانه نفت سعودی‌ها در نزدیکی بندر ینبع هدف قرار گرفت تا تعمیر شدنش، جریان نفت به بازار جهانی کند خواهد بود، حالا اگر میادین نفتی منهدم شوند، چه روی خواهد داد! ایران کشوری نیست که دست روی دست بگذارد و شاهد فشار باشد و هیچ اقدامی نکند، بی‌شک ایران در تقابل با طرف‌های خارجی و دشمنان خود به بهترین شکل عمل خواهد کرد.

یک نکته را باید اینجا دوباره مثال زد؛ همین جریان حمله به نفتکش‌ها در ساحل الفجیره امارات. این همه توپ و تشر می‌زنند که فلان می‌کنیم و بهمان، اجازه قطع شدن جریان انرژی در جهان را نخواهیم داد، با ایران به شدت برخورد می‌شود... هیچ کاری نخواهند کرد... به‌عبارت بسیار روشن‌تر، ایران به جای انفعال باید موضع تهاجمی را در پیش بگیرد.

 

 

منبع: کانال اخبار سوریه

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۰۹۱۹۲۱۱:۲۳:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
یا دو جمله آخرت موافقم ولی اراده سیاسی برای این کار نمی‌بینم
ناشناس۹۰۹۲۱۰۱۱:۳۴:۲۴ ۱۳۹۸/۲/۲۶
اوایل مقاله قابل قبول ولی آخرش را بد اومدی آقای نویسنده حالت تهاجمی برای کشور اصلا مناسب نیست.
ناشناس۹۰۹۲۹۲۱۲:۳۵:۲۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
پهپادهای انصارالله یمن تأسیسات نفتی آرامکو در عمق خاک عربستان را نشانه گرفتند پس دلارهای نفتی سعودی و خرید سلاح از غرب و حضور نظامی آمریکا در منطقه نتوانست برای آل‌سعود امنیت بیافریند، کاش این را فهمیده باشند.
ناشناس۹۰۹۲۹۳۱۲:۳۶:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۶
همه پیش‌بینی‌های منتقدین دلسوز برجام درست از آب درآمد
ناشناس۹۰۹۲۹۴۱۲:۳۶:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۲۶
کسانی که ارز را به کشور بازنگردانده‌اند باید محاکمه شوند زیرا ارز متعلق به این کشور بوده است. این افراد مسبب فشاری هستند که اکنون مردم در گرانی‌ها آن را تحمل می‌کنند.
ناشناس۹۰۹۲۹۵۱۲:۳۷:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
چرا دستگاه‌های امنیتی قضایی نسبت به حضور معاونان وزیر و مدیران کل در ضیافت سفارت انگلیس خبیث هیچ واکنشی نشان ندادند؟ از کی این دشمن غدار اسلام، مسلمان شده که افطاری می‌دهد؟
ناشناس۹۰۹۳۳۳۱۳:۰۵:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
مقاله بسیار خوب ومفید است اصل واقعیتها بیان شده است ایران باید موضع تهاجمی به خود بگیرد .وباید با آن کسانی که نسخه ذلت میپیچند و موضع منفعلانه دارند بر خورد شود در داخل دشمن حتما افراد نفوذی دارد که در هر زمینه با شایعات جنگ روانی نیات پلید دشمنان را پیاده ودل ملت را خالی میکنند باید این افراد شناخته گردد وتحت نظر باشند
ناشناس۹۰۹۳۸۳۱۳:۲۷:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
وقتی به آخر مقاله رسیدم که نوشته بود -کانال اخبار سوریه- نفهمیدم چرا در مقاله آمده بود : -امریکا برای شروع هر جنگی، در مقیاس حمله به سوریه و نه ایران، نیاز 500 هزار سرباز دارد، حالا اگر بخواهد به ایران به زعم خودش حمله کند، باید سه برابر این نیرو وارد منطقه کند.- امریکا عراق رو با 130 هزار سرباز گرفت. برای سوریه پاشیده شده 500 هزار تا !
ناشناس۹۰۹۳۸۹۱۳:۳۰:۳۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
این هم قبول کنیم که هیچ قدرتی اجازه هسته ای شدن را به ما نمیده حتی با زور
ناشناس۹۰۹۷۹۷۱۹:۵۱:۲۰ ۱۳۹۸/۲/۲۶
پس باید به فکر تکیه به هیچ قدرت خارجی نباشیم
ناشناس۹۰۹۹۱۸۲۲:۵۵:۳۴ ۱۳۹۸/۲/۲۶
بله چون حق گرفتنی است نه دادنی!!!!
کیان۹۰۹۴۳۶۱۴:۰۶:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
تحلیل جالبی بود
ناشناس۹۰۹۴۴۶۱۴:۱۲:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۲۶
گول اینها را نخورید بهتر است خاطرات شوارتسکوف را بخوانید در حالیکه وانمود میکردند حمله ای در کار نیست و عراقیها منتظر مذاکره بودند از زمین و هوا به عراق حمله کردند
ناشناس۹۰۹۵۰۶۱۴:۵۹:۵۹ ۱۳۹۸/۲/۲۶
خودمون رو گول نزنیم همین امروز مقاله ای در نیویورتایمز میخوندم اتفاقا اکثر جمهوری خواهان کنگره و سنا موافق پاسخ قاطع آمریکا درصورت جدی شدن تهدید ایران هستند. ضربه ای که آمریکا میخوره شاید در حد بالا رفتن چند ماهه قیمت نفت باشه که اونم چون تولید کننده هست جبرانش میکنه ولی ضربه ای که ایران میخوره شاید جبرانش مثل ده سال عقبگرد باشه. اولین هدف آمریکاییها چاههای نفت ایران هست همون کاری که در پایان جنگ هشت ساله سرمون آوردن و جام رو سرکشیدیم .تازه این درصورتی هست که درگیری به جنگ تمام عیار نیانجامه
ققنوس۹۰۹۵۲۳۱۵:۱۳:۱۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
ناپلون وقتي در نبرد شكست خورد و تصميم به خودكشي گرفت فكر ميكرد كه قدرتي مافوق ديگر انسانها دارد براي همين مقدار خيلي زيادي سم خورد و به خاطر اين كار معده اش آن را پس زد و زنده ماند ولي همين توهم قدرت باعث شد آسيب جسمي و روحي شديدي ببيند و باعث عدم موفقيت او تا آخر عمرش شد مراقب اين احساس قدرت باشيم چون شكست نظامي يك مسئله است و شكستن غرور و عزت مسئله ايي ديگر!!!!!!!!!
ناشناس۹۰۹۶۷۰۱۷:۱۲:۱۰ ۱۳۹۸/۲/۲۶
ایران اگر میتواند مردم را از شر دلار برهاند چون ارزاق عمومی با دلار قیمت گذاری میشوند والا هر نوع حرف پرانی بضرر ملت تمام میشود این وضع مسلما منجر به شکست است
ناشناس۹۰۹۷۰۵۱۷:۵۰:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۲۶
مشخص نیست ما با چه معیارهایی در برابر امریکا غره هستیم شاخص های برتری نظامی و سیاسی و اقتصادی ما از امریکا چیست که مطمئن هستیم جنگ نخواهد بود تحریم ها اثرندارد و...
ناشناس۹۰۹۹۷۷۰۰:۵۰:۴۲ ۱۳۹۸/۲/۲۷
با معيار ذهنی
ناشناس۹۰۹۸۸۸۲۲:۱۰:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۶
از عجایب دنیا اینه که کشوری که حتی ۱ دونه بمب اتم نداره به کشوری که ۱۰۰۰۰ تا بمب اتم داره بگه تو حریف من نمیشی در بهترین حالت ما همه پایگاههای آمریکا رو تو منطقه پودر میکنیم و اسرائیل و اعراب رو هم ذوب میکنیم آمریکا هم با کمترین کشته با موشک های قاره پیما و اتمی خاک ما رو به توبره میکشه جز اینه؟؟؟ آمریکا نشون داده لازم باشه بمب اتم هم میزنه شک دارین از ژاپن بپرسید گفتن واقعیات خیانت یا جیره خوار بودن یک انسان رو نشون نمیده با تشکر
ممدی۹۱۰۰۲۱۰۳:۳۵:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۲۷
جنگ یعنی بهم ریختگی خلیج فارس ومختل شدن انتقال نفت ومیشودشکست ترامپ بادارودسته اش .وانتخابات

پربحث‌های دیروز

 1. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 2. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 3. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 4. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 5. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 6. زندگی زنان و مردان منطقه چرنوبیل ۳۳ سال پس از حادثه

 7. یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

 8. اعتراض دانشجویان در مراسم آغاز سال تحصیلی

 9. روحانی: چرا برای فارغ‌التحصیلان شغل نیست؟

 10. واکنش شمس الواعظین به هویت شغلی روح الله زم

 11. حسین فریدون به زندان منتقل شد

 12. واکنش عطاءالله مهاجرانی به دستگیری روح الله زم

 13. روحانی: تنها راه آینده و سرنوشت کشور انتخابات است/ دانشگاه را به بخش خصوصی نزدیک کنیم

 14. بازیکنان بحرین بعد پیروزی برابر ایران چه گفتند؟

 15. نامه صالحی امیری به FIFA درباره بی‌احترامی به سرود و پرچم ایران

 16. حقایقی جالب درباره وجود موجودات فضایی در فضا

 17. دروغ‌های پینوکیویی ترامپ به روایت «حقیقت سنج» واشنگتن پست

 18. قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران/ نرخ خانه‌های ۴۰ متری در پایتخت + نمودار

 19. برایان هوک: دنبال درگیری با ایران نیستیم/توافق جامع می‌خواهیم

 20. حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها

 21. بازرسی هیئت امنای دانشگاه آزاد، سه ماه پیش خواستار ابطال مصوبه تبعیض‌آمیز شده بود + سند

 22. انتقاد روزنامه جوان از مجری صداوسیما

 23. تکذیب ارتباط و یا دیدار روح‌الله زم با آیت‌الله سیستانی

 24. متین ستوده به دادسرای ارشاد تهران احضار شد

 25. ادعای همسر زم: روح‌الله به بغداد رفته بود!

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 5. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 7. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 8. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 9. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 10. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 11. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 12. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 13. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 14. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 15. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 16. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

 17. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

 18. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 19. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 20. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 21. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 22. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 23. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 24. درگیری فیزیکی رئیس هیئت مدیره مترو با کارمند معترض

 25. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 2. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

 3. مسکو: خبرنگار بازداشت‌شده روسیه در ایران آزاد شد

 4. روایت طنزآمیز روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی از واکنش ترامپ به اعراب بعد از حمله به آرامکو 

 5. اردوغان مغرور و خشکاندن چشمه صلح / از متهم شدن ترکیه به حمایت از داعش تا حمله به سوریه ...

 6. واکنش دختر صدام به اذعان ترامپ به اشتباه بودن حمله به در عراق

 7. یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

 8. روزنامه روسی: ایران را دستکم نگیرید، جنگ افروزی علیه ایران دیوانگی است...

 9. نشریه کنگره آمریکا: ترامپ در حال آبروریزی است!...

 10. تنها دولتمرد عرب که در دفاع مقدس به ما خیانت نکرد

 11. حضور هیاتی از متخصصان انگلیسی برای مدرن‌سازی راکتور اراک

 12. عملیات ترکیه در شمال سوریه؛ رؤیای بزرگ اردوغان چیست؟

 13. لودریان طرح فرانسه برای گنجاندن «فرابرجام» در برجام را تشریح کرد

 14. توییت مداخله‌جویانه «پمپئو» درباره تصویب نشدن پالرمو و CFT در ایران

 15. پوتین: همه باید به منافع ایران احترام بگذارند/ امارات و عربستان با تهران مذاکره کنند

 16. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

 17. واکنش دولت سعودی به حادثه برای نفتکش ایرانی

 18. اردوغان: عملیات در شمال سوریه را متوقف نمی‌کنیم/ کُردها را هدف قرار نمی‌دهیم،‌ آنها برادران ما هستند

 19. فارین پالیسی: عربستان، ترکیه، روسیه و کردها به دنبال کنترل سوریه

 20. معماران آمریکایی برجام: ایران بدون توافق تکمیلی انتظار رفع تحریم نداشته باشد

 21. اردوغان دلیل حمله به سوریه را اعلام کرد/ اتحادیه عرب هیچ مشروعیتی ندارد

 22. سخنان تحقیرآمیز اردوغان در مورد اتحادیه عرب

 23. دروغ‌های پینوکیویی ترامپ به روایت «حقیقت سنج» واشنگتن پست

 24. پنتاگون: توپخانه ترکیه نیروهای آمریکایی در سوریه را هدف قرار داد

 25. ترامپ چگونه پادشاه عربستان را مسخره کرد؟ + فیلم

آخرین عناوین