ایران در برابر سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا منفعلانه رفتار نمی‌کند

گروه جهان الف،   3980225206 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
ایران در برابر سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا منفعلانه رفتار نمی‌کند

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که در نشست خبری با همتای روس خود در سوچی شرکت کرده بود، سخنان جالبی گفته است، سخنانی که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها به‌شدت از گزینه نظامی علیه ایران فراری هستند و خودشان هم می‌دانند در برابر ایران هیچ حرفی برای گفتن در حوزه نظامی در این شرایط ندارند.

مایک پمپئو حرف‌های چند روز پیش خود را تکرار کرد و گفت: دنبال جنگ با ایران نیستیم اما اگر مصالح امریکا مورد حمله قرار گرفت، به شکل مناسب پاسخ می‌دهیم.» این «به شکل مناسب» خیلی جالب است، امریکایی‌ها روی‌شان نمی‌شود بگویند که قدرت پاسخگویی در منطقه‌ را نداریم بنابراین از واژه مناسب استفاده می‌کنند.

آمریکایی‌ها هیچ تعریفی از مصالح‌شان ندارند و نمی‌توانند این مصالح را تعریف کنند، آنها در طول هفته‌های گذشته حرف‌های متناقضی در این زمینه زده‌اند و همچنان هم می‌زنند. بنابراین باید دقت داشت که آنها حتی در این زمینه فکری هم نکرده‌اند. کاری به اعزام روتین هواپیمابر لینکلن و ناوگروه همراهش نداشته باشید، اینها در عمل چیزی نیستند.

برایان هوک، نماینده ترامپ در امور ایران نیز در گفت‌وگو با سرویس بین‌المللی بی‌بی‌سی، گفت: آمریکا خواهان هیچ جنگی در خلیج فارس نیست و واشنگتن نمی‌خواهد با ایران درگیر شود. واشنگتن خواستار صلح در کل منطقه است و از درگیر شدن با ایران در خلیج فارس اجتناب می‌کند.

مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه امریکا ضمن ابراز نگرانی از تنش‌های اخیر در خلیج فارس اضافه کرد که مدرکی برای متهم کردن ایران درباره دست داشتن این کشور در انفجارهای بندر فجیره امارات وجود ندارد. این اظهارات برایان هوک نشان می‌دهد که آنها در برنامه‌ریزی خود برای فشار حداکثری بر ایران، هیچ وقت به آشفته‌شدن وضعیت خلیج ‌فارس فکر نکرده‌ بودند!

البته این روزها پر از خبرهای عجیب و غریب است و عده‌ای هم در کشور مدام به این خبرها دامن می‌زنند. یکی هم اعلام اعزام 120 هزار سرباز امریکایی به آسیای غربی است که به نقل از روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده است. این خبر هم مانند همان خبر اعزام ناو هواپیمابر امریکایی است. امریکا برای شروع هر جنگی، در مقیاس حمله به سوریه و نه ایران، نیاز 500 هزار سرباز دارد، حالا اگر بخواهد به ایران به زعم خودش حمله کند، باید سه برابر این نیرو وارد منطقه کند.

به یاد داشته باشید که اصولا هر جنگی که میان ایران و امریکا در منطقه دربگیرد، در آن نیروی زمینی هیچ نقشی نخواهد داشت و بلکه این جنگ تکنولوژی و از راه دور خواهد بود. بنابراین اگر این ۱۲۰ هزار سرباز هم اعزام شود که در صورت رزمی بودن همه آنها، برای هر سربازی که در خط مقدم جنگ می‌کند باید ۵ سرباز پشت خط خدمات رسانی در حوزه لجستیک در همه حوزه‌های تعریف شده‌اش داشته باشد.

واضح است که آمریکایی‌ها نگران آشفته‌شدن خلیج ‌فارس و جریان انرژی در جهان بوده و هستند، چراکه هر اتفاقی روی دهد، جهان آمریکا را مقصر می‌داند. کاخ سفید از نفت که گفته می‌شود یک کالای تجاری است به‌عنوان یک سلاح علیه ملت ایران استفاده کرده و می‌کند...

ایران این حق را دارد که از خود دفاع کند، به هر شکل ممکن. واقعیت‌های موجود به ما می‌گویند که جریان‌های قدرتمند جهانی در عرصه اقتصادی، اجازه بروز جنگی در ابعاد بزرگ با ایران را نخواهند داد، آنها به‌خوبی می‌دانند که نفت خلیج‌فارس به‌عنوان شریان حیاتی اقتصاد جهان عمل می‌کند، اگر این جریان قطع شود، در شرایط فعلی کسی نمی‌تواند آن را جبران کند، این یک امر مسلم است این عاملی بود که مانع از هرگونه حمله نظامی امریکا به ونزوئلا شد.

گفتنی است یک تلمبه‌خانه نفت سعودی‌ها در نزدیکی بندر ینبع هدف قرار گرفت تا تعمیر شدنش، جریان نفت به بازار جهانی کند خواهد بود، حالا اگر میادین نفتی منهدم شوند، چه روی خواهد داد! ایران کشوری نیست که دست روی دست بگذارد و شاهد فشار باشد و هیچ اقدامی نکند، بی‌شک ایران در تقابل با طرف‌های خارجی و دشمنان خود به بهترین شکل عمل خواهد کرد.

یک نکته را باید اینجا دوباره مثال زد؛ همین جریان حمله به نفتکش‌ها در ساحل الفجیره امارات. این همه توپ و تشر می‌زنند که فلان می‌کنیم و بهمان، اجازه قطع شدن جریان انرژی در جهان را نخواهیم داد، با ایران به شدت برخورد می‌شود... هیچ کاری نخواهند کرد... به‌عبارت بسیار روشن‌تر، ایران به جای انفعال باید موضع تهاجمی را در پیش بگیرد.

 

 

منبع: کانال اخبار سوریه

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۰۹۱۹۲۱۱:۲۳:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
یا دو جمله آخرت موافقم ولی اراده سیاسی برای این کار نمی‌بینم
ناشناس۹۰۹۲۱۰۱۱:۳۴:۲۴ ۱۳۹۸/۲/۲۶
اوایل مقاله قابل قبول ولی آخرش را بد اومدی آقای نویسنده حالت تهاجمی برای کشور اصلا مناسب نیست.
ناشناس۹۰۹۲۹۲۱۲:۳۵:۲۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
پهپادهای انصارالله یمن تأسیسات نفتی آرامکو در عمق خاک عربستان را نشانه گرفتند پس دلارهای نفتی سعودی و خرید سلاح از غرب و حضور نظامی آمریکا در منطقه نتوانست برای آل‌سعود امنیت بیافریند، کاش این را فهمیده باشند.
ناشناس۹۰۹۲۹۳۱۲:۳۶:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۶
همه پیش‌بینی‌های منتقدین دلسوز برجام درست از آب درآمد
ناشناس۹۰۹۲۹۴۱۲:۳۶:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۲۶
کسانی که ارز را به کشور بازنگردانده‌اند باید محاکمه شوند زیرا ارز متعلق به این کشور بوده است. این افراد مسبب فشاری هستند که اکنون مردم در گرانی‌ها آن را تحمل می‌کنند.
ناشناس۹۰۹۲۹۵۱۲:۳۷:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
چرا دستگاه‌های امنیتی قضایی نسبت به حضور معاونان وزیر و مدیران کل در ضیافت سفارت انگلیس خبیث هیچ واکنشی نشان ندادند؟ از کی این دشمن غدار اسلام، مسلمان شده که افطاری می‌دهد؟
ناشناس۹۰۹۳۳۳۱۳:۰۵:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
مقاله بسیار خوب ومفید است اصل واقعیتها بیان شده است ایران باید موضع تهاجمی به خود بگیرد .وباید با آن کسانی که نسخه ذلت میپیچند و موضع منفعلانه دارند بر خورد شود در داخل دشمن حتما افراد نفوذی دارد که در هر زمینه با شایعات جنگ روانی نیات پلید دشمنان را پیاده ودل ملت را خالی میکنند باید این افراد شناخته گردد وتحت نظر باشند
ناشناس۹۰۹۳۸۳۱۳:۲۷:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
وقتی به آخر مقاله رسیدم که نوشته بود -کانال اخبار سوریه- نفهمیدم چرا در مقاله آمده بود : -امریکا برای شروع هر جنگی، در مقیاس حمله به سوریه و نه ایران، نیاز 500 هزار سرباز دارد، حالا اگر بخواهد به ایران به زعم خودش حمله کند، باید سه برابر این نیرو وارد منطقه کند.- امریکا عراق رو با 130 هزار سرباز گرفت. برای سوریه پاشیده شده 500 هزار تا !
ناشناس۹۰۹۳۸۹۱۳:۳۰:۳۲ ۱۳۹۸/۲/۲۶
این هم قبول کنیم که هیچ قدرتی اجازه هسته ای شدن را به ما نمیده حتی با زور
ناشناس۹۰۹۷۹۷۱۹:۵۱:۲۰ ۱۳۹۸/۲/۲۶
پس باید به فکر تکیه به هیچ قدرت خارجی نباشیم
ناشناس۹۰۹۹۱۸۲۲:۵۵:۳۴ ۱۳۹۸/۲/۲۶
بله چون حق گرفتنی است نه دادنی!!!!
کیان۹۰۹۴۳۶۱۴:۰۶:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
تحلیل جالبی بود
ناشناس۹۰۹۴۴۶۱۴:۱۲:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۲۶
گول اینها را نخورید بهتر است خاطرات شوارتسکوف را بخوانید در حالیکه وانمود میکردند حمله ای در کار نیست و عراقیها منتظر مذاکره بودند از زمین و هوا به عراق حمله کردند
ناشناس۹۰۹۵۰۶۱۴:۵۹:۵۹ ۱۳۹۸/۲/۲۶
خودمون رو گول نزنیم همین امروز مقاله ای در نیویورتایمز میخوندم اتفاقا اکثر جمهوری خواهان کنگره و سنا موافق پاسخ قاطع آمریکا درصورت جدی شدن تهدید ایران هستند. ضربه ای که آمریکا میخوره شاید در حد بالا رفتن چند ماهه قیمت نفت باشه که اونم چون تولید کننده هست جبرانش میکنه ولی ضربه ای که ایران میخوره شاید جبرانش مثل ده سال عقبگرد باشه. اولین هدف آمریکاییها چاههای نفت ایران هست همون کاری که در پایان جنگ هشت ساله سرمون آوردن و جام رو سرکشیدیم .تازه این درصورتی هست که درگیری به جنگ تمام عیار نیانجامه
ققنوس۹۰۹۵۲۳۱۵:۱۳:۱۳ ۱۳۹۸/۲/۲۶
ناپلون وقتي در نبرد شكست خورد و تصميم به خودكشي گرفت فكر ميكرد كه قدرتي مافوق ديگر انسانها دارد براي همين مقدار خيلي زيادي سم خورد و به خاطر اين كار معده اش آن را پس زد و زنده ماند ولي همين توهم قدرت باعث شد آسيب جسمي و روحي شديدي ببيند و باعث عدم موفقيت او تا آخر عمرش شد مراقب اين احساس قدرت باشيم چون شكست نظامي يك مسئله است و شكستن غرور و عزت مسئله ايي ديگر!!!!!!!!!
ناشناس۹۰۹۶۷۰۱۷:۱۲:۱۰ ۱۳۹۸/۲/۲۶
ایران اگر میتواند مردم را از شر دلار برهاند چون ارزاق عمومی با دلار قیمت گذاری میشوند والا هر نوع حرف پرانی بضرر ملت تمام میشود این وضع مسلما منجر به شکست است
ناشناس۹۰۹۷۰۵۱۷:۵۰:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۲۶
مشخص نیست ما با چه معیارهایی در برابر امریکا غره هستیم شاخص های برتری نظامی و سیاسی و اقتصادی ما از امریکا چیست که مطمئن هستیم جنگ نخواهد بود تحریم ها اثرندارد و...
ناشناس۹۰۹۹۷۷۰۰:۵۰:۴۲ ۱۳۹۸/۲/۲۷
با معيار ذهنی
ناشناس۹۰۹۸۸۸۲۲:۱۰:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۲۶
از عجایب دنیا اینه که کشوری که حتی ۱ دونه بمب اتم نداره به کشوری که ۱۰۰۰۰ تا بمب اتم داره بگه تو حریف من نمیشی در بهترین حالت ما همه پایگاههای آمریکا رو تو منطقه پودر میکنیم و اسرائیل و اعراب رو هم ذوب میکنیم آمریکا هم با کمترین کشته با موشک های قاره پیما و اتمی خاک ما رو به توبره میکشه جز اینه؟؟؟ آمریکا نشون داده لازم باشه بمب اتم هم میزنه شک دارین از ژاپن بپرسید گفتن واقعیات خیانت یا جیره خوار بودن یک انسان رو نشون نمیده با تشکر
ممدی۹۱۰۰۲۱۰۳:۳۵:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۲۷
جنگ یعنی بهم ریختگی خلیج فارس ومختل شدن انتقال نفت ومیشودشکست ترامپ بادارودسته اش .وانتخابات

پربحث‌های امروز

 1. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 2. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 3. توکلی: روحانی فرافکنی می‌کند؛ عامل نابسامانی اقتصادی داخلی است/ FATF با برخی اصول قانون اساسی مغایرت دارد

 4. این جنگ اقتصادی، جنگ اراده‌هاست/ چرا دولت آرایش جنگی ندارد؟

 5. بهای دروغ‌ها چیست؟

 6. کاش از این موشک‌ها در ۱۲ تیرماه 67 هم داشتیم

 7. ترامپ: احتیاجی نداریم در تنگه هرمز باشیم/ درخواست آمریکا از ایران

 8. اعلام فهرست نجومی بگیران صندوق بازنشستگی کشوری/ حقوق ۳۸میلیون تومانی یک مدیر + جدول

 9. خاص‌ترین و گرانقیمت‌ترین تویوتا لندکروز ایران  

 10. اعتراف بزرگ و غرورآور مجری الجزیره  

 11. ترامپ: گفت‌وگوی فوق‌العاده‌ای با بن سلمان داشتیم؛ گفتم "اینکه از شما محافظت می‌کنیم، باید پول بدهید"؛ گفت "بله"

 12. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

 13. واکنش دادستان کل کشور به ادعایی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 14. پناهیان: جریانی مشکوک موجب امنیت بی‌حجاب‌ها شده است

 15. دادستان کشور: «علاءالدین» متواری است/ معلوم نیست به چه شکل از زندان آزاد شده

 16. نوبخت: در خصوص نظام بانکی بی‌انصافی صورت گرفته/ موسسه‌های مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند

 17. واکنش پلیس تهران به هنجارشکنی 5 دختر و پسر در تهرانپارس

 18. ادعای وزیر خارجه انگلیس: خرابکاری در نفت‌کش‌ها مطمئناً کار ایران است

 19. احتمالا اینستکس امروز تحریم می‌شود

 20. ریابکوف: روسیه و متحدانش تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بی‌اثر می‌کنند

 21. رئیس قوه قضاییه: انقلاب اسلامی حقوق مردم را از حاشیه به متن آورد/ رعایت حقوق، مبنای هر تصمیم در ایران است

 22. جانشین فرمانده سپاه: جنگ آشکار با آمریکا ادامه دارد/ انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند

 23. زنگنه: کاهش فروش نفت ایران مطلقاً دروغ است

 24. مدّاحانِ جنجالی و فقرِ فرهنگی

 25. گابارد خطاب به ترامپ: تا دیر نشده، به برجام بازگرد

پربحث‌های دیروز

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 4. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 5. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 6. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 7. نظر علی مطهری درباره نحوه پوشش بازیگران در خارج

 8. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 9. مجازات همسایه خائن صادر شد

 10. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 11. کدام چشم ایرانی «بلندپروازترین پهپاد آمریکایی» را کشف کرد؟ + تصاویر

 12. آیت‌الله رئیسی: حساب‌های قوه قضائیه به ۵ حساب تقلیل یافت/ سالانه گزارش عملکرد این حساب‌ها را می‌دهم/ اگر درباره ماجرای زندان فشافویه، کم‌کاری مسئولی ثابت شود،‌ قطعا او را برکنار می‌کنیم

 13. کنایه داماد روحانی به آشنا و واعظی: «دولت نه واعظی توانمند دارد نه مشاورانی آشنا به سیاست»

 14. تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟

 15. ادعای برادر میترا استاد: نجفی با چند زن در ارتباط بود!/ نجفی انکار می‌کرد و می‌گفت هرچه بوده مربوط به گذشته است

 16. رفتار عجیب تماشاگران بازی ایران و فرانسه

 17. سردرگمی استراتژیک ترامپ

 18. رئیسی: با چادر به سرکردن متهمان خانم مخالفم  

 19. ماجرای سانسور و حذف برخی واژگان از سریال "گاندو"/ تصویر پردازی از سوءاستفاده برخی وابستگان به مسئولان

 20. ترامپ: بولتون می‌خواهد با تمام دنیا بجنگد/من دنبال جنگ نیستم

 21. حاشیه مراسم ختم "میترا استاد"

 22. موسوی خطاب به ترامپ: مگر تحریمی مانده که آمریکا علیه ایران نکرده باشد

 23. معاون رئیس جمهوری آمریکا: ترامپ آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است

 24. انتقاد یک مرجع تقلید از کوتاهی برخی مسئولان در مسئله حجاب

 25. تفریح تابستانی در رودخانه قم  

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 5. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 6. هزينه‌هاي يك دروغ!

 7. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 8. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 11. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 12. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 13. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 14. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 15. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 16. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 17. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 18. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 19. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 20. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 21. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 22. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 23. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 24. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 25. پهباد ۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا شکار شد  

پربحث‌های امروز

 1. ترامپ: احتیاجی نداریم در تنگه هرمز باشیم/ درخواست آمریکا از ایران

 2. اعتراف بزرگ و غرورآور مجری الجزیره  

 3. ترامپ: گفت‌وگوی فوق‌العاده‌ای با بن سلمان داشتیم؛ گفتم "اینکه از شما محافظت می‌کنیم، باید پول بدهید"؛ گفت "بله"

 4. ادعای وزیر خارجه انگلیس: خرابکاری در نفت‌کش‌ها مطمئناً کار ایران است

 5. احتمالا اینستکس امروز تحریم می‌شود

 6. ریابکوف: روسیه و متحدانش تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بی‌اثر می‌کنند

 7. گابارد خطاب به ترامپ: تا دیر نشده، به برجام بازگرد

 8. عادل الجبیر: تحریم‌های ایران خیلی شدید است

 9. ظریف: اروپایی ها باید با عواقب عدم اجرای تعهداتشان روبرو شوند

 10. روایت «ترزا می» از اولویت لندن در روابط با تهران

 11. تحلیل عبدالباری عطوان از سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا توسط ایران

 12. حرکت‌های بعدی تهران و واشنگتن بعد از ماجرای سرنگونی پهپاد آمریکایی چه خواهد بود؟

 13. واکنش ترکیه به تحریم‌های آمریکا برای خرید اس۴۰۰

 14. رویترز: یک جنگنده روسی در یکی از فرودگاه‌های ونزوئلا فرود آمد

 15. روسیه: تحریم‌های آمریکا کشورها را از بخشی از حق حاکمیت خود محروم می‌کند

 16. منوچین: این هفته ظریف را تحریم می‌کنیم

 17. نتانیاهو: هرکاری برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای انجام می‌دهیم

 18. وضعیت امنیتی در کاخ سفید در پی کشف یک بسته مشکوک

 19. گزارش «سی‌ان‌ان» از علت تغییر تصمیم لحظه آخری ترامپ در قبال ایران

 20. هشدار تروئیکای اروپایی در مورد پیامدهای خروج ایران از برجام

 21. قانونگذار آمریکائی: پهپاد ما در حریم هوایی ایران چکار داشت؟

 22. آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعمال کرد/ تحریم بی نتیجه علیه فرماندهان سپاه

 23. بیانیه مشترک آمریکا، انگلیس، امارات و سعودی علیه ایران

 24. لاوروف: از گفت‌وگو میان ایران و کشورهای عربی حمایت می‌کنیم

 25. عمان انتقال هرگونه پیام از آمریکا به تهران درباره سرنگونی پهپاد را تکذیب کرد

پربحث‌های دیروز

 1. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 2. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 3. ترامپ: بولتون می‌خواهد با تمام دنیا بجنگد/من دنبال جنگ نیستم

 4. معاون رئیس جمهوری آمریکا: ترامپ آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است

 5. عربستان عضو کامل FATF شد

 6. برایان هوک: با متحدان آمریکا برای انزوای دیپلماتیک ایران تلاش می‌کنیم

 7. بعیدی‌نژاد: اگر در ورودی سفارت دیگری مسدود می‌شد، دولت انگلیس چه کار می‌کرد؟

 8. عراقچی: اروپا برای حفظ برجام حاضر به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست

 9. ۱۰ دقیقه‌ای که ترامپ برای خود خرید

 10. مالزی: این آمریکا است که اقدامات تحریک‌آمیز در خلیج‌فارس انجام می‌دهد

 11. ادعاهای تکراری علیه ایران در کنفرانس خبری نتانیاهو و بولتون

 12. بیانیه ضد ایرانی کمیته چهارجانبه آمریکا، انگلیس، امارات و عربستان سعودی

 13. پمپئو: اطلاعاتی که ایران منتشر می‌کند درست نیست، ما راست می‌گوییم!

 14. اردوغان پیروزی «امام‌اوغلو» در انتخابات استانبول را تبریک گفت

 15. کوبا: تحت فشار و تهدید با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم

 16. امام‌اوغلو: امیدوارم نتایج انتخابات برای استانبول خیر باشد

 17. اندرو موریسون: ایران به برجام پایبند بماند

 18. حملات پهپادی یمن به 2 فرودگاه سعودی

 19. سناتور آمریکایی: واشنگتن در برابر ایران در موضع ضعف قرار دارد

 20. پامپئو به عربستان و امارات سفر می‌کند

 21. پیروزی «امام اوغلو» در انتخابات شهرداری استانبول

 22. واشنگتن، ادامه مواضع پاندولی و انتقام جویی سایبری

 23. کمالوندی: دوره ديپلماسی قايق‌های توپدار به سر آمده است

 24. تلاش برای بمبگذاری در آرامگاه سلطان محمود غزنوی ناکام ماند

 25. کشته شدن ۸ نظامی سعودی در مرز یمن

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 3. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 4. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 5. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 6. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 7. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 8. چطور ترامپ از حمله به ایران منصرف شد؟

 9. واکنش جدید ترامپ به ساقط شدن پهپاد آمریکایی: احتمالا یک نفر اشتباه کرده است

 10. ترامپ: از اینکه ایران هواپیمای سرنشین‌دار آمریکایی را سرنگون نکرد قدردانی می‌کنیم

 11. بازتاب سرنگونی پهپاد آمریکایی در رسانه‌های عربی؛ رأی الیوم: پنتاگون در شوک فرو برده شد/ الجزیره: آمریکا جرات زدن ایران را ندارد + تصاویر

 12. آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به ناجا: نگذارید نعمت حجاب از دست برود

 13. ادعای پیام ترامپ ازطریق عمان به ایران: یا مذاکره یا جنگ

 14. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 15. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

 16. جدیدترین صحنه‌سازی آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش‌ها

 17. مرکل: عدم پایبندی به برجام برای ایران پیامدهائی را دارد

 18. ایران پرواز هواپیماهای مسافربری آمریکا بر فراز آسمان خود را ممنوع کرد

 19. واکنش روسیه به سرنگونی پهپاد آمریکایی

 20. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 21. درخواست عربستان از انگلیس: به ایران حمله کنید

 22. جزئیاتی از تصمیم ترامپ درباره حمله به ایران و صحبت‌های رد و بدل شده با ژنرال آمریکایی

 23. توازن بین المللی جدیدی که دیپلماسی ایرانی محقق کرد

 24. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 25. ماکرون: ایران در قبال برجام صبور و مسئول باشد

آخرین عناوین