رئیس دیوان محاسبات: انحرافاتی در اعمال افزایش حقوق‌ها وجود دارد

گروه اقتصادی الف،   3980225087 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات از برگزاری نشستی برای حل و فصل افزایش حقوق‌ها خبر داد و گفت: تفاوت و انحرافاتی در زمینه افزایش ۱۸ درصدی حقوق بازنشستگان برای همسان سازی و اعمال افزایش ۴۰۰ هزار تومانی و ضریب ۱۰ درصدی به حقوق کارکنان وجود دارد.

رئیس دیوان محاسبات: انحرافاتی در اعمال افزایش حقوق‌ها وجود دارد

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور در گفتوگو با خانه ملت با اشاره به پیگیری موضوع افزایش حقوق ها در دیوان محاسبات گفت: پس از آنکه دولت بخشنامه‌ای در خصوص احکام مرتبط با افزایش حقوق‌ها بر اساس بودجه سال 98 صادر کرد، ابهاماتی از سوی حسابرسان دیوان محاسبات و برخی نمایندگان مطرح شد.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور با اشاره به نامه‌نگاری حاجی بابایی با دیوان محاسبات، اظهار داشت: با دریافت نامه و ابهامات پیش آمده، بخشنامه‌های دولت مورد بررسی قرار گرفت و به این جمع بندی رسیدیم که تفاوت و انحرافاتی در زمینه افزایش 18 درصدی حقوق بازنشستگان برای همسان سازی و اعمال افزایش 400 هزار تومانی و ضریب 10 درصدی به حقوق کارکنان وجود دارد.

وی تاکید کرد: در نامه ای عنوان شد که تا برگزاری نشست سه جانبه بین سازمان امور استخدامی، دیوان محاسبات کل کشور و نمایندگان مجلس برگزار شود تا ابهامات و اختلافات رفع و رجوع شود، پس از آنکه به فرمول واحد در زمینه افزایش حقوق‌ها رسیدیم احکام اجرایی صادر و ابلاغ شود.

رئیس دیوان محاسبات مجلس در خصوص زمان تعیین و تکلیف افزایش حقوق‌ها بیان داشت: منتظر پاسخ معاون رئیس جمهور هستیم اگر آقایان همکاری کنند حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه می‌توانیم به جمع بندی برسیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۰۷۷۴۵۱۱:۵۷:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۲۵
نشد یک کار رو این دولت درست انجام بده
علی۹۰۷۹۹۱۱۳:۵۳:۲۹ ۱۳۹۸/۲/۲۵
چرا، اگه حقوق نجومی بگیرها بود درست درست انجام می داد.
ناشناس۹۰۸۲۶۰۱۶:۰۲:۲۹ ۱۳۹۸/۲/۲۵
به این مبالغ کمیسیون و پورسانت نجومی که در مناقصات صوری تبانی محور برخی شرکت های دولتی بین برخی مدیران و پیمانکاران مبادله می‌شود هم توجه داشته باشید و راهکاری برای خروج مناقصات از دست هیبت مدیرعامل شرکت های دولتی بدهید
نعمت الله جوکار نامیوندی۹۰۷۷۶۷۱۲:۱۱:۱۶ ۱۳۹۸/۲/۲۵
لطفا جلوی اجحاف بیش از پیش دولت به بازنشسته ها را بگیرید یا راهی برای اعلام اعتراض وصدای بحق این گروه نشان دهید .این روند صدوراحکام فقط به سود افرادبا دریافتی بیشتر است گواینکه آقایان تصمیم گیرنده در بخش دولت که بنوعی خود در آستانه بازنشستگی هستند با حقوق های نجومی فعلی درحال زمینه سازی برای نجومی تر کردن دریافتی های خود درزمان بازنشستگی نیز هستند .نه تنها در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان با دریافتی کمتر نسبت به بازنشسته های با دریافتی بیشتر گام موثری برداشته نشده ، برای همسان سازی حقوق بازنشسته ها با افراد شاغل نیز گام چشمگیری برداشته نشده ودراین دولت همواره فاصله طبقاتی بیشتر وبیشتر شده است .
ناشناس۹۰۷۷۶۹۱۲:۱۲:۰۴ ۱۳۹۸/۲/۲۵
اگر قانون مشخص شده که دولت باید چهارصد هزار تومان بعلاوه ده درصد به حقوقها ااضافه کند، دیگر جلسه برای چیست ؟؟؟؟؟ مگر قانون احتیاج به جلسه دارد ؟؟؟؟؟ چرا به شعور ملت توهین میکنید ؟؟؟؟؟
ناشناس۹۰۷۷۹۶۱۲:۲۲:۲۹ ۱۳۹۸/۲/۲۵
با تورم 33 درصدی خودتان و 300درصدی واقعی فقط 18% افزایش کمی انحراف!
ناشناس۹۰۷۸۵۵۱۲:۳۷:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۲۵
مجلس ابتدا تکليف "تا"ی افزايش حقوق را روشن کند تا رفع ابهام سريع انجام گيرد. و گرنه با مصوبه فعلی کاری از پيش نخواهيد برد.
ناشناس۹۰۸۷۴۸۲۳:۰۹:۳۰ ۱۳۹۸/۲/۲۵
درسته مجلس باید کلمه - تا 10 درصد - رو حذف میکرد و افزایش قطعی 10 درصد رو اعمال می کرد
ناشناس۹۰۷۸۹۳۱۲:۵۷:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۲۵
کاری هست که فساد و انحراف در اجراش رخ نده؟! آقای صادقی فرمودند که فساد در کل ساختارها نفوذ کرده گویا توان و اراده ای برای رفع فساد نیست
ناشناس۹۰۸۷۸۰۲۳:۴۵:۱۷ ۱۳۹۸/۲/۲۵
پناه ببریم به خدا فریاد رسی کنه
علی۹۰۷۹۷۲۱۳:۴۱:۱۱ ۱۳۹۸/۲/۲۵
به نظرم ۵۰% اضافه کنید بخدا داریم له میشیم.
ناشناس۹۰۸۴۳۶۱۸:۰۰:۳۳ ۱۳۹۸/۲/۲۵
البته به شرطی که به همین 50 درصد اکتفا نشه و 150 درصد دیگه، طلب حقوق بگیران باشد فوقش تا اسفند.
آریابان۹۰۷۹۸۲۱۳:۴۶:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۲۵
اینکه رئیس دیوان محاسبات اعلام میکنه که -انحرافاتی در اعمال افزایش حقوق‌ها وجود دارد- بخودی خود جای امیدواری داره. امید اینکه تا انتهای مسیر مسطح جلو بروند و نکنه که وسط راه یهوئی تصحیح -انحرافات- !!!!! را رها کنند.
ناشناس۹۰۸۰۴۹۱۴:۲۹:۰۰ ۱۳۹۸/۲/۲۵
یک ضرب المثل میگه (نه سیراز گرسنه خبر داره نه سواراز پیاده )حالا شده تصمیم گیران مملکت برای این مردم .
ناشناس۹۰۸۰۵۴۱۴:۳۶:۱۴ ۱۳۹۸/۲/۲۵
وقتی خود دولت.. منفعل باشد وای به حال دیگران
ناشناس۹۰۸۰۸۹۱۴:۴۹:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۲۵
اقایان مسعولین دولتی چرا همش دنبال پرداخت به کارکنانتان هستید چرا فکری به بهره‌وری آنها نمیکنید چرا برخی ادارات و وزارت نظیر نفت و گاز بدون یکساعت ماندن افراد به آنها اضافه کاری از کیسه خلیفه پرداخت میکنند چرا کنترل نمیکنید مدیر مگر حق دارد قانون شکنی کند اگر یکبار اضافه کاری غیر واقعی پرداخت شده به خود و کارکنانش را از مدیری کم کنید بقیه جرات تخلف نمی‌کنند چرا برخی از شرکت های دولتی که وظایف عمده خود را برونسپاری کرده‌اند نظیر شرکت های مهندسی و توسعه نفت و گاز چرا هنوز ساختار و نیروی سازمانی ثابت دارند و علی رغم داشتن نیروهای سالمند آنها را تعدیل و بازنشست نمی‌کنند ،چرا با وجود حداقل شدن پروژه ها در وزارت نفت و برونسپاری بخش عمده ای از ماموریت و وظایف سازمانی آنها هنوز چندین شرکت مهندسی و توسعه و پروژه نظیر مهندسی و توسعه نفت ،مهندسی و توسعه گاز ،مهندسی و توسعه پتروشیمی ،مهندسی و توسعه پالایش و پخش دارید این چه وضعی است چرا اموال مردم را که به امانت نزد دولت است مدیریت نمیکنید
مراد زاده۹۰۸۲۶۵۱۶:۰۴:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۲۵
خدا برای حاج بابایی نماینده محترم خوش بخواد که حواسش به بازنشستگان هست . شیر مادرت حلالت .
ناشناس۹۰۸۴۰۴۱۷:۳۶:۱۲ ۱۳۹۸/۲/۲۵
دولت قانون شکن، ساختارشکن و بی تدبیر ..در حق و حقوق مردم و کارمندانش؟؟؟
حسن۹۰۸۵۳۱۱۸:۵۴:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۲۵
خجالت آوره. دو روز پیش رفتم واسه اداره یه مودم بخرم. مودمی که اردیبهشت ۹۷ نهایتا ۱۳۰ تومن بود الان حداقل ۴۳۰ تومن شده! واقعا روی هرچیزی دست میذاری حداقل ۲.۵ برابر تا ۴ برابر شده.من نمیدونم اینا سر ۱۸ و ۲۰ درصد دارن واسه چی دعوا میکنن؟! لطفا به شعور ملت توهین نکنید.
ناشناس۹۰۸۷۰۷۲۲:۰۶:۱۲ ۱۳۹۸/۲/۲۵
من مهندس 8سال سابقه رسمی پتروشیمی هستم در عسلویه 7.5 میگیرم اما اومدن برای آبدارچی حقوق زدن 8.5 این یعنی چی میشه معیارشون رو بگن؟ پتروشیمی ..
ناشناس۹۰۸۷۳۸۲۲:۵۹:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۲۵
باز نشستگان را در يابيد سالها است كه فقط وعده ميدهند قانون خدمات كشوري در مورد باز نشستگان چرا اجرا نميشودالان هم فقط تبليغات است به باز نشستگان بيشتر ظلم ميشود شاغلين شايد بتوانند با اضافه كاري ومأموريتها وپاداشهاي مختلف جبران كنند ولي باز نشستگان دستشان به هيچ جا نميرسد باز نشستگان را دريابيد

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

 24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

 25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

آخرین عناوین