وزیر کشور: مشکلات را بیش از آنچه هست نشان ندهیم

گروه سیاسی الف،   3980224017 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر کشور: مشکلات را بیش از آنچه هست نشان ندهیم

بیست و سومین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، شامگاه دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این نشست ضمن قدردانی از نمایندگان دستگاه‌های عضو برای پیگیری و اجرای مصوبات پیشین ستاد، به برخی موارد مد نظر در این جلسه ستاد پرداخت و گفت: تعیین تکلیف کالاهای موجود در بنادر کشور موضوع مهمی است که باید به سرعت از سوی گمرک و سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر مسئولین پیگیری شود و استاندار نیز مکلف به پیگیری این موضوع است تا در مدت زمان معینی ترخیص و در بازار توزیع شود.

وی افزود: در شرایط کنونی بازار، باید از اصناف تشکر کنیم که با کشور و دولت همراهی می‌کنند و تلاش می‌کنند تا کالاها و محصولات را با شرایط و قیمت‌های مناسب به دست مردم برسانند اما کماکان نگرانی‌هایی در افزایش قیمت‌ها جدای از دلایل مربوط به واردات، یا افزایش نرخ اولیه بخصوص در نظام توزیع وجود دارد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور عنوان کرد: تقاضای ما در شرایط حساس کنونی از فعالان بازار این است که بیش از پیش به فکر مردم باشند و با دولت همکاری‌هایی بهتر از قبل داشته باشند و تلاش کنند خودشان فضای بازار را مدیریت کنند.

وزیر کشور از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست تا نظام جامع توزیع را که پیش از این نیز مطرح شده بود، با لحاظ همه ظرفیت‌ها در توزیع از مبدا به مقصد به نحوی طراحی کنند تا هم از ظرفیت بازار سنتی، هم اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها و هم فروشگاه‌های بزرگ و میادین استفاده شود.

وی ادامه داد: گرچه در شرایط کنونی از ظرفیت میادین به خوبی در جهت توزیع کالاها با قیمت مناسب استفاده می‌کنیم، اما دسترسی همه مردم به میادین مساوی و راحت نیست و عموم مردم برای خرید تمام کالاها به این میادین مراجعه نمی‌کنند؛ بنابراین باید کالاها در قالب یک نظام جامع، توزیع شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین بر اهمیت موضوع رصد مستمر فضای خبری تاکید کرد و افزود: به اطلاع رسانی دقیق، درست و به موقع نیاز داریم چراکه افکار عمومی و رسانه‌ها منتظر پاسخ‌های ما نخواهند ماند. در عین حال، از آغاز به کار این ستاد تاکید داشتیم که در انتشار اخبار و اطلاعات در رسانه‌ها بُعد واقع‌بینانه مدنظر قرار گیرد و اخبار موثق و مستند باشند.

رحمانی فضلی افزود: اخبار مبتنی بر شایعات و شنیده‌ها در مردم دغدغه و نگرانی ایجاد می‌کند، بنابراین ضمن تاکید بر اطلاع رسانی به موقع و پاسخگویی به ابهامات و شبهات و اشکالاتی که در حوزه‌های کالاهای اساسی ایجاد می‌شود، تاکید می‌شود دستگاه‌های اجرایی در کنار تصمیم گیری به موقع و موضع‌گیری صحیح، اخباری که در جهت سیاه نمایی و به صورت غیرواقعی مطرح می‌شود را دنبال کرده و از روش‌های کاملاً قانونی، حتماً تذکرات لازم داده شود و در صورت تعدد و تکرار باید برخوردهای مناسب قانونی انجام شود.

وزیر کشور همچنین با تاکید بر لزوم پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی گفت: پیش از این مقرر و اعلام شد که همه دستگاه‌ها، کارکرد جایگاه سخنگویی را داشته باشند و نسبت به اخبار و اطلاعات منتشره در فضا پاسخگو باشند، به نحوی که علاوه بر اینکه پس از پخش اخبار پاسخگویی انجام گیرد، پیشاپیش، از بروز موارد خلاف واقع پیشگیری کنیم و همچنین با تخریب‌هایی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد، مقابله کنیم تا مواردی چون اتومبیل، شکر و سایر مواردی که در هفته‌های اخیر موجب بروز برخی مشکلات شد و بخش زیادی از این مشکلات ناشی از عدم مدیریت صحیح فضای مجازی بود، را شاهد نباشیم.

رحمانی فضلی ضمن اشاره به اینکه در این جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در خصوص موضوع کاغذ به عنوان یکی از مصارف اصلی و مورد نیاز کشور بحث شد، گفت: ما باید بر فعال شدن ظرفیت تولید داخل کاغذ حساب کنیم. گزارش‌ها نشان می‌دهد که می‌توانیم ۵۰ درصد نیاز کاغذ کشور را در داخل تولید کنیم که این عدد بسیار خوبی است. لذا باید مواد اولیه مورد نیاز وارد شود تا کارخانجات فعال شوند و تولید داخلی و اشتغال افزایش یابد و همچنین قیمت تمام شده کمتر باشد.

وی ادامه داد: در خصوص کیفیت کاغذ نیز پیشنهاداتی مطرح شد که ناشران و روزنامه‌ها و نهادهایی که بیشتر از کاغذ استفاده می‌کنند باید نظارت بر کیفیت داشته باشند که این موضوع همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارشاد و فعالین نشر را اقتضا می‌کند.

وزیر کشور یادآور شد: در کنار تمامی این اقدامات باید مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف کاغذ را درنظر داشته باشیم و در صورت نیاز و با اطمینان کافی اقدام به مصرف کنیم. در این راستا، وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادهایی که بیشترین میزان مصرف را دارند، در جهت صرفه جویی هرچه بیشتر باید اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین فرایند توزیع را یکی از مشکلات حوزه کاغذ برشمرد و گفت: در گزارشی که هفته قبل توسط مسئولین ذیربط در وزارت ارشاد به ما ارائه شد، در برخی موارد کاغذهای وارد شده، در مجرای اصلی توزیع نشده است و در جلسه امروز نیز برخی دستگاه‌ها در این خصوص ابراز نگرانی کردند. همچنین نماینده وزارت اقتصاد اعلام کرد که اشکالاتی در ترخیص کاغذهای وارد شده وجود دارد که همه ما باید تلاش کنیم این اشکالات و موانع به سرعت رفع شود و کاغذ به چرخه مصرف وارد شود.

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اینکه بازار متشکل ارز از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه ستاد بود گفت: بانک مرکزی بازار متشکل ارز را به عنوان یکی از ابزارهای مدیریتی در جهت مدیریت ارز در بازار مطرح کرده است و توضیحاتی که در این جلسه و در دولت داده شد، نشان دهنده این است که کار کارشناسی خوبی در این زمینه انجام شده است. با این حال این اقدام نیازمند اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب، پاسخگویی به ابهامات و شبهات و همچنین ایجاد اعتماد در مردم و بخصوص کسانی که با این بازار کار خواهند کرد و در کنار آن نظارت درست است. بانک مرکزی در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است اما باید این اقدامات چندماه ادامه داشته باشند تا اعتماد سازی صورت گیرد.

وزیر کشور در ادامه با تاکید بر اینکه در بحث احتکار کالا با توجه به نظارت دقیق تعزیرات، اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکلی در این زمینه نداریم، افزود: با همکاری استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نظارت جدی بر این موضوع وجود دارد و تاکنون گزارشی در خصوص احتکار به عنوان یک مشکل و معضل در جامعه نداشتیم و همه محصولات به اندازه کافی و به گونه‌ای است که نیاز به احتکار وجود ندارد ولی کماکان قوه قضائیه، تعزیرات و همچنین وزارت صمت متولی هستند تا در کنار اصناف، این موضوع را رصد کنند و به مردم این اعتماد را بدهند که مایحتاج آنها به نحو احسن تأمین می‌شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدیریت سیل پرداخت و گفت: پس از وقوع سیل‌های اخیر، اقدامات خوبی از سوی اصناف در جهت بازسازی مناطق سیل زده در استان‌های مختلف انجام شد که به نحو مطلوب منعکس نشده است و صدا و سیمای استان و رسانه‌های استانی باید در اطلاع رسانی مطلوب آن اهتمام ورزند.

وی افزود: همواره تاکید کرده ایم که در موضوع سیل در کنار رحمتی که خداوند برای ما جاری کرده بود، مصیبتی برای مردم بود ولی در پی آن جلوه‌ای از وحدت، هماهنگی و مشارکت مردمی بود که این موضوع برای ما بسیار ارزشمند است. صدا و سیما نیز در این حوزه به خوبی عمل کرد ولی باید در مرحله بازسازی و نوسازی تمام اقداماتی پوشش داده شود.

وزیر کشور ادامه داد: خواسته ما از صدا و سیما و سایر دستگاه‌های اجرایی این است که این موضوع را جدی بگیرند. ما هنوز در برخی شهرستانها در خوزستان با مشکل آبگرفتگی مواجه هستیم و این گونه نیست که مشکلات به صورت کامل حل شده باشد. فعلاً از مرحله اول رد شده ایم و وارد مرحله دوم که همان مرحله بازسازی، نوسازی و تأمین امکانات و پرداخت خسارتها است، شده ایم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: در حوزه تأمین خسارت، کار به خوبی پیش می‌رود و در روز چهارشنبه دولت مصوبه خوبی در این زمینه داشت. در حوزه شناسایی و تأمین وسایل زندگی در مناطق سیل زده به خوبی عمل شد و کالاها تأمین و استان به استان اقلام تحویل خواهد شد. در حوزه نوسازی هم قراردادها منعقد و خریدها انجام شده و برخی نقاط هم کار شروع شده است.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به دشواری‌های مردم مناطق سیل زده چه آنهایی که خانه‌هایشان آسیب دیده و چه آنهایی که خانه‌هایشان تخریب شده است، خطاب به رسانه‌ها گفت: فضای رسانه‌ای به گونه‌ای نباشد که با طرح مشکلات؛ بیش از آن چه که در واقع وجود دارد، فضای افکار عمومی را به خصوص در مناطق سیل زده به سمت ناامیدی ببریم. ما قول داده‌ایم که ظرف دو ماه آینده تعمیرات انجام شود و تا عید سال آینده همه کسانی که منازلشان تخریب شده خانه‌های جدید را تحویل می‌گیرند. در این مدت نیز اجاره بها را تامین می‌کنیم تا مردم بتوانند به صورت موقت در مساکن دیگر سکونت یابند.

رحمانی فضلی در ادامه اظهار کرد: در این شرایط نباید موضوعی مطرح شود که موجب نگرانی در مناطق سیل زده گردد. بخش‌های مختلف دولت و همه دستگاه‌هایی که در مرحله اول کمک کردند، در این مرحله هم با شدت در حال پیگیری کارها هستند.

رحمانی فضلی گفت: موضوع مالیات و اصناف نیز در این جلسه مورد بحث قرار گرفت که درخواست ما از سازمان مالیات این است که در شرایط کنونی، ضمن اینکه وظیفه قانونی خود را در اخذ مالیات انجام می‌دهد، اما مراعات‌های لازم را با اصناف داشته باشد و با تعامل و مذاکره و هماهنگی و همکاری به گونه‌ای عمل کنند که هم قانون اجرا شود و هم مراعات حال مردم در این شرایط صورت گیرد.

وزیر کشور ادامه داد: در خصوص برداشت گندم، براساس گزارشهای ارائه شده امسال ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش خرید گندم داشته ایم و با توجه به بارندگی‌ها، پیش بینی وزارت جهاد کشاورزی این است که خرید گندم نسبت به سال گذشته حتماً بهتر خواهد بود.

وی افزود: تقاضای همکاران ما در جلسه این بود که دولت به موقع در موعد مقرر تامین اعتبار و منابع کند که این موضوع در دولت مطرح شده و نگاه دولت هم مثبت است.

وزیر کشور با بیان اینکه اخباری در برخی رسانه مطرح شده مبنی بر اینکه گندم در کشور با قیمت‌های بالا خریداری و از مرز خارج می‌شود، تصریح کرد: استانداران مرزی، دستگاه‌های امنیتی و وزارت جهاد کشاورزی، تاکید دارند که موضوعی به عنوان قاچاق گندم در کشور نداریم اما کماکان توصیه این است که مراقبت‌های لازم را در مناطق مرزی و هم در معاملات داخل استان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مصارف صنعتی نیاز به تأمین گندم مورد نظر خود با ویژگی‌های خاص هستند که این موضوع مستلزم آن است که گندم مورد نیاز خود را با مبالغ بالاتری از قیمت دولت بخرند و این موضوع به معنای انبار کردن گندم یا خدایی ناکرده قاچاق آن به خارج نیست. البته موضوع گندم نیز باید از سوی صداوسیما و سایر رسانه‌ها به خوبی پوشش داده شود.

وزیر کشور همچنین از زحمات و تلاش نیروی انتظامی در ایجاد امنیت اقتصادی و مبارزه پیشگیرانه با جرائم اقتصادی از جمله؛ قاچاق و احتکار کالاها، تقدیر کرد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در پایان ابراز امیدواری کرد: با لطف خداوند متعال و همکاری همه دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف بتوانیم در شرایط کنونی اطمینان، اعتماد و آرامش مناسب و ثبات در بازار و مردم داشته باشیم.

انتهای پیام

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۰۵۱۵۸۰۷:۵۶:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۴
مشکلات مسئولین و خانوادشان را یا مشکلات مردم را ؟ البته که مشکلات مردم اهمیتی ندارد و نباید مهم شناخته شوند . همینکه مشکلات دو تابعیتی ها و فرزندان ساکن فرنگ و ... حل شود ما راضی هستیم .
ناشناس۹۰۵۱۸۲۰۸:۱۴:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۲۴
اقای وزیر کشور مشکلی نیست جز دوری شما ارادتمند شما ملت
ناشناس۹۰۵۲۱۵۰۸:۴۱:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۲۴
یعنی چی؟ یعنی مردم بزرگنمایی می کنند؟
میلاد حمیدی۹۰۵۲۳۹۰۸:۵۸:۰۴ ۱۳۹۸/۲/۲۴
راست میگویید باید مانند شما خودمان را گول بزنیم و بقیه را هم گول بزنیم و کوچکتر از آنچه هست نشان دهیم و در نتیجه دست روی دست گذاشته و کاری نکنیم و تازه از همه هم طلبکار باشیم!
ناشناس۹۰۵۲۵۴۰۹:۰۷:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۲۴
مشکلات اقتصادی بیشتر از آنچه که عیان است وجود دارد. چرا مثل کبک باید سرمان را زیر برف نگه داریم. دقیقا شده ایم مثل سلطان حسین صفوی و محمود افغان !
ناشناس۹۰۵۲۵۷۰۹:۰۹:۳۸ ۱۳۹۸/۲/۲۴
مشکلات همین الانشم بیش از آنچه که هسته چی داری میگی عمو؟!
ناشناس۹۰۵۴۰۲۱۰:۳۸:۵۱ ۱۳۹۸/۲/۲۴
آقا چه معنی داره دائم بهانه می کنند که چون ارزش پول ملی یک پنجم شده، قیمت همه چیز رو بکشند بالا؟ تورم حداکثر 30 درصده، نه 500 درصده!
ناشناس۹۰۵۵۳۹۱۱:۳۰:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۲۴
به فرض محال، مشکلات را بزرگ تر از حد واقع نشان میدهند اینقدر مسئولین کشور بی خیال و راحت اند. حالا حساب کن مشکلاتو کم نشون بدیم شماها چیکار میکنید؟!!!!!!!'!'

پربحث‌های امروز

 1. سوژه شدن جوراب‌های نخست‌وزیر کانادا+ تصاویر   

 2. آذی جهرمی در حال خوردن ساندویچ بندری  

 3. مطهری:‌ برای اجرای حجاب نیازمند قانون نیستیم/ آنهایی که با حجاب مخالفت می‌کنند اقلیت کوچکی هستند

 4. شفافیت در شورای نگهبان با تغییر عینک بدست نمی‌آید...

 5. جمشید انصاری خبر داد: شفاف‌سازی حقوق مدیران دولتی تا آخر شهریور

 6. تضاد سنت و مدرنیته در سازمان ثبت

 7. واکنش سردار سلیمانی به حمله اخیر رژیم صهیونیستی

 8. شاخص ارزیابی مجری‌ها در تلویزیون چیست؟ + فهرست مجریان برتر شبکه‌ها

 9. وضعیت سرپل ذهاب پس از زلزله دو سال پیش؛ وعد‌هایی که عملی نشد/ زندگی مردم ‌در کانکس‌ها‌

 10. دادخواهی یک کشتی‌گیر از رییس قوه قضاییه: نگذارید خون ۴ دختربچه پایمال شود

 11. روحانی: قطعنامه‌های آمریکا را مانند بتی که ابراهیم شکاند، تخریب کردیم/ دست قدرت و دیپلماسی باید باهم باشد

 12. خزانه‌دار فدراسیون ورزشی به کانادا گریخت

 13. مادری که دو کودکش را کشته بود اعدام شد

 14. ماجرای منصرف شدن آمریکا از حمله نظامی به ایران بعد از ساقط کردن پهپاد

 15. ورود ویژه دادستان به موضوع حمله سگ به زن باردار

 16. وزیر اقتصاد: در تلاشیم تا بازار مسکن را متعادل کنیم/ افزایش یارانه نقدی اثر تورمی دارد

 17. بازار سیاه بنزین در جایگاه‌های سوخت

 18. پای متادون به داروخانه‌ها باز شد؟

 19. دولت به وظایفش در قبال خودروهای فرسوده عمل کند/ لزوم نجات صنعت خودرو از بلاتکلیفی

 20. از ضرورت برخورد با فساد تا شناسایی 26 فرایند مستعد فساد در شهرداری تهران

 21. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان برگشت

 22. رئیسی: کارگری که به دلیل مشکلات کارگری اعتراض می‌کند، باید مورد تقدیر قرار گیرد

 23. دستمزد محافظ‌های شخصی چهره‌ها چقدر است؟

 24. میدل ایست آی: اسرائیل به دنبال سیاست «زمین بیشتر، اعراب کمتر» در غزه

 25. تصاویر جالب از درگیری دو کانگورو  

پربحث‌های دیروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 3. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 4. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 5. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 6. ظریف پس از انتشار تصاویر دیدارش با ماکرون: مسیر پیش رو دشوار است، اما به امتحان کردنش می‌ارزد  

 7. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 8. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 9. اولین تصویر از مزدک میرزایی در لندن  

 10. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 11. نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

 12. حضور بانوان در ورزشگاه برای بازی‌های ملی قطعی شد

 13. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 14. کاخ‌ الیزه: مذاکره‌ای میان ظریف و هیئت آمریکایی برنامه‌ریزی نشده است

 15. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 16. تعطیلات کشور را ساماندهی کنید

 17. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 18. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 19. بی قانونی موتورسیکلت سواران  

 20. هنگامی که فساد می‌بینید، تماشاگر نباشید!  

 21. واکنش کاربران توییتر به فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید  

 22. بازداشت عوامل پروژه‌های کشف حجاب علینژاد + فیلم

 23. حرکت عجیب نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 24. تایید سفر ظریف به محل برگزاری اجلاس گروه ۷/ واکنش ترامپ

 25. حمله سگ خانگی به زن باردار

پربحث‌های هفته

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 3. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 6. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 7. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 8. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 9. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 10. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 11. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 12. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 13. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 14. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 15. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 16. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 17. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 18. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 19. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 20. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 21. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 22. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 23. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 24. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 25. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

پربحث‌های اخیر

 1. نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

 2. شفافیت در شورای نگهبان با تغییر عینک بدست نمی‌آید...

 3. واکنش سردار سلیمانی به حمله اخیر رژیم صهیونیستی

 4. روحانی: قطعنامه‌های آمریکا را مانند بتی که ابراهیم شکاند، تخریب کردیم/ دست قدرت و دیپلماسی باید باهم باشد

 5. ماجرای منصرف شدن آمریکا از حمله نظامی به ایران بعد از ساقط کردن پهپاد

 6. لایحه رسیدگی به تخلفات بانک‌ها اعلام وصول شد

 7. یک عکس،یک شرح/ دو سال سخت برای روحانی و سخت‌تر برای مردم...

 8. ربیعی: نظر شمخانی درباره برجام نظر دولت نیست/ توانستیم در وضعیت وخیم شرایط ثبات برای مردم ایجاد کنیم

 9. مکر «ماکرون»

 10. توضیحات روحانی درباره سفر غیرمنتظره ظریف به فرانسه

 11. شوخی لاریجانی نسبت به حضور دهقان در مجلس

 12. برای بازداشت دو نماینده گریبان چاک نکنید...  

 13. پزشکیان: مخالف تشکیل وزارت بازرگانی هستم

 14. لاریجانی: مرکز پژوهش‌ها در حال کار بر روی بیانیه گام دوم است

 15. روحانی: افتخار دولت گازرسانی به استان سیستان است

 16. جلسه علنی مجلس آغاز شد

 17. آغاز سفر منطقه‌ای «ظریف» به شرق آسیا

 18. نه تنها رای نمایندگان بلکه باید تمام امور کشور برای مردم شفاف سازی شود

 19. نقدی بر یک شیوه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه

 20. توضیحات دو نماینده بازداشت شده در کمیسیون صنایع مجلس

 21. فرار رضاشاه با ارتش ۱۲۰ هزار نفری!  

 22. سرلشکر باقری: سامانه باور ۳۷۳ نسبت به نمونه آمریکایی پاتریوت موفق‌تر است

 23. جزئیات نشست مشترک نمایندگان با رئیس قوه‌ قضائیه

پربحث‌های دیروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 3. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 4. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 5. نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

 6. حضور «فریدون احمدی» و «محمد عزیزی» در جلسه علنی مجلس

 7. وزیر اطلاعات: نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شد/ ترامپ دچار تشویش فکری است

 8. نقدی بر یک شیوه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه

 9. توضیحات دو نماینده بازداشت شده در کمیسیون صنایع مجلس

 10. فرار رضاشاه با ارتش ۱۲۰ هزار نفری!  

 11. سرلشکر باقری: سامانه باور ۳۷۳ نسبت به نمونه آمریکایی پاتریوت موفق‌تر است

 12. جزئیات نشست مشترک نمایندگان با رئیس قوه‌ قضائیه

 13. بررسی حادثه پادگان بیشه کلا در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

 14. ظریف: چین به مهم‌ترین شریک تجاری ایران تبدیل شده

 15. دریادار تنگسیری: دشمن را حتی در حوضچه‌ها رصد می‌کنیم

 16. سفر آسیایی ظریف از امروز

 17. پاسخ موسوی به واکنش دولت آمریکا در پی تحریم بنیاد FDD

 18. مسابقه دولت روحانی با هاشمی در تورم

 19. دانشجویان زنجانی خطاب به نمایندگان بازداشتی: بازداشت شما لکه سیاهی بر آبرو و اعتبار زنجان بود

 20. هشدار حاجی‌دلیگانی به وزیر کشور

 21. مشاور فرمانده معظم کل قوا: ظریف مواضع ایران را بیان و سپاه آنها را عملیاتی می‌کند

 22. قانون مدیریت بحران کشور به رئیس‌جمهور ابلاغ شد

 23. ظریف دانشیار دانشکده شد

 24. مخالفت مجلس با جلسه غیرعلنی برای بررسی بازداشت دو نماینده

 25. ربیعی: دشمنان می‌خواهند روان جامعه را برهم بزنند

پربحث‌های هفته

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 3. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 4. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 5. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 6. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 7. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 8. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 9. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 10. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 11. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 12. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 13. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 14. واکنش نماینده مجلس به بازداشتش

 15. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 16. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 17. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 18. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 19. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 20. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 21. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 22. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 23. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 24. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 25. نظر وزیر جوان درباره نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ واکنش‌های ضد و نقیض درباره دو نماینده بازداشت‌شده/ آخوندی: دولت روحانی بعد از برجام هیچ ایده‌ای نداشت

آخرین عناوین