وزیر کشور: مشکلات را بیش از آنچه هست نشان ندهیم

گروه سیاسی الف،   3980224017 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر کشور: مشکلات را بیش از آنچه هست نشان ندهیم

بیست و سومین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، شامگاه دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این نشست ضمن قدردانی از نمایندگان دستگاه‌های عضو برای پیگیری و اجرای مصوبات پیشین ستاد، به برخی موارد مد نظر در این جلسه ستاد پرداخت و گفت: تعیین تکلیف کالاهای موجود در بنادر کشور موضوع مهمی است که باید به سرعت از سوی گمرک و سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر مسئولین پیگیری شود و استاندار نیز مکلف به پیگیری این موضوع است تا در مدت زمان معینی ترخیص و در بازار توزیع شود.

وی افزود: در شرایط کنونی بازار، باید از اصناف تشکر کنیم که با کشور و دولت همراهی می‌کنند و تلاش می‌کنند تا کالاها و محصولات را با شرایط و قیمت‌های مناسب به دست مردم برسانند اما کماکان نگرانی‌هایی در افزایش قیمت‌ها جدای از دلایل مربوط به واردات، یا افزایش نرخ اولیه بخصوص در نظام توزیع وجود دارد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور عنوان کرد: تقاضای ما در شرایط حساس کنونی از فعالان بازار این است که بیش از پیش به فکر مردم باشند و با دولت همکاری‌هایی بهتر از قبل داشته باشند و تلاش کنند خودشان فضای بازار را مدیریت کنند.

وزیر کشور از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست تا نظام جامع توزیع را که پیش از این نیز مطرح شده بود، با لحاظ همه ظرفیت‌ها در توزیع از مبدا به مقصد به نحوی طراحی کنند تا هم از ظرفیت بازار سنتی، هم اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها و هم فروشگاه‌های بزرگ و میادین استفاده شود.

وی ادامه داد: گرچه در شرایط کنونی از ظرفیت میادین به خوبی در جهت توزیع کالاها با قیمت مناسب استفاده می‌کنیم، اما دسترسی همه مردم به میادین مساوی و راحت نیست و عموم مردم برای خرید تمام کالاها به این میادین مراجعه نمی‌کنند؛ بنابراین باید کالاها در قالب یک نظام جامع، توزیع شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین بر اهمیت موضوع رصد مستمر فضای خبری تاکید کرد و افزود: به اطلاع رسانی دقیق، درست و به موقع نیاز داریم چراکه افکار عمومی و رسانه‌ها منتظر پاسخ‌های ما نخواهند ماند. در عین حال، از آغاز به کار این ستاد تاکید داشتیم که در انتشار اخبار و اطلاعات در رسانه‌ها بُعد واقع‌بینانه مدنظر قرار گیرد و اخبار موثق و مستند باشند.

رحمانی فضلی افزود: اخبار مبتنی بر شایعات و شنیده‌ها در مردم دغدغه و نگرانی ایجاد می‌کند، بنابراین ضمن تاکید بر اطلاع رسانی به موقع و پاسخگویی به ابهامات و شبهات و اشکالاتی که در حوزه‌های کالاهای اساسی ایجاد می‌شود، تاکید می‌شود دستگاه‌های اجرایی در کنار تصمیم گیری به موقع و موضع‌گیری صحیح، اخباری که در جهت سیاه نمایی و به صورت غیرواقعی مطرح می‌شود را دنبال کرده و از روش‌های کاملاً قانونی، حتماً تذکرات لازم داده شود و در صورت تعدد و تکرار باید برخوردهای مناسب قانونی انجام شود.

وزیر کشور همچنین با تاکید بر لزوم پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی گفت: پیش از این مقرر و اعلام شد که همه دستگاه‌ها، کارکرد جایگاه سخنگویی را داشته باشند و نسبت به اخبار و اطلاعات منتشره در فضا پاسخگو باشند، به نحوی که علاوه بر اینکه پس از پخش اخبار پاسخگویی انجام گیرد، پیشاپیش، از بروز موارد خلاف واقع پیشگیری کنیم و همچنین با تخریب‌هایی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد، مقابله کنیم تا مواردی چون اتومبیل، شکر و سایر مواردی که در هفته‌های اخیر موجب بروز برخی مشکلات شد و بخش زیادی از این مشکلات ناشی از عدم مدیریت صحیح فضای مجازی بود، را شاهد نباشیم.

رحمانی فضلی ضمن اشاره به اینکه در این جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در خصوص موضوع کاغذ به عنوان یکی از مصارف اصلی و مورد نیاز کشور بحث شد، گفت: ما باید بر فعال شدن ظرفیت تولید داخل کاغذ حساب کنیم. گزارش‌ها نشان می‌دهد که می‌توانیم ۵۰ درصد نیاز کاغذ کشور را در داخل تولید کنیم که این عدد بسیار خوبی است. لذا باید مواد اولیه مورد نیاز وارد شود تا کارخانجات فعال شوند و تولید داخلی و اشتغال افزایش یابد و همچنین قیمت تمام شده کمتر باشد.

وی ادامه داد: در خصوص کیفیت کاغذ نیز پیشنهاداتی مطرح شد که ناشران و روزنامه‌ها و نهادهایی که بیشتر از کاغذ استفاده می‌کنند باید نظارت بر کیفیت داشته باشند که این موضوع همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارشاد و فعالین نشر را اقتضا می‌کند.

وزیر کشور یادآور شد: در کنار تمامی این اقدامات باید مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف کاغذ را درنظر داشته باشیم و در صورت نیاز و با اطمینان کافی اقدام به مصرف کنیم. در این راستا، وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادهایی که بیشترین میزان مصرف را دارند، در جهت صرفه جویی هرچه بیشتر باید اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین فرایند توزیع را یکی از مشکلات حوزه کاغذ برشمرد و گفت: در گزارشی که هفته قبل توسط مسئولین ذیربط در وزارت ارشاد به ما ارائه شد، در برخی موارد کاغذهای وارد شده، در مجرای اصلی توزیع نشده است و در جلسه امروز نیز برخی دستگاه‌ها در این خصوص ابراز نگرانی کردند. همچنین نماینده وزارت اقتصاد اعلام کرد که اشکالاتی در ترخیص کاغذهای وارد شده وجود دارد که همه ما باید تلاش کنیم این اشکالات و موانع به سرعت رفع شود و کاغذ به چرخه مصرف وارد شود.

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اینکه بازار متشکل ارز از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه ستاد بود گفت: بانک مرکزی بازار متشکل ارز را به عنوان یکی از ابزارهای مدیریتی در جهت مدیریت ارز در بازار مطرح کرده است و توضیحاتی که در این جلسه و در دولت داده شد، نشان دهنده این است که کار کارشناسی خوبی در این زمینه انجام شده است. با این حال این اقدام نیازمند اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب، پاسخگویی به ابهامات و شبهات و همچنین ایجاد اعتماد در مردم و بخصوص کسانی که با این بازار کار خواهند کرد و در کنار آن نظارت درست است. بانک مرکزی در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است اما باید این اقدامات چندماه ادامه داشته باشند تا اعتماد سازی صورت گیرد.

وزیر کشور در ادامه با تاکید بر اینکه در بحث احتکار کالا با توجه به نظارت دقیق تعزیرات، اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکلی در این زمینه نداریم، افزود: با همکاری استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نظارت جدی بر این موضوع وجود دارد و تاکنون گزارشی در خصوص احتکار به عنوان یک مشکل و معضل در جامعه نداشتیم و همه محصولات به اندازه کافی و به گونه‌ای است که نیاز به احتکار وجود ندارد ولی کماکان قوه قضائیه، تعزیرات و همچنین وزارت صمت متولی هستند تا در کنار اصناف، این موضوع را رصد کنند و به مردم این اعتماد را بدهند که مایحتاج آنها به نحو احسن تأمین می‌شود.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدیریت سیل پرداخت و گفت: پس از وقوع سیل‌های اخیر، اقدامات خوبی از سوی اصناف در جهت بازسازی مناطق سیل زده در استان‌های مختلف انجام شد که به نحو مطلوب منعکس نشده است و صدا و سیمای استان و رسانه‌های استانی باید در اطلاع رسانی مطلوب آن اهتمام ورزند.

وی افزود: همواره تاکید کرده ایم که در موضوع سیل در کنار رحمتی که خداوند برای ما جاری کرده بود، مصیبتی برای مردم بود ولی در پی آن جلوه‌ای از وحدت، هماهنگی و مشارکت مردمی بود که این موضوع برای ما بسیار ارزشمند است. صدا و سیما نیز در این حوزه به خوبی عمل کرد ولی باید در مرحله بازسازی و نوسازی تمام اقداماتی پوشش داده شود.

وزیر کشور ادامه داد: خواسته ما از صدا و سیما و سایر دستگاه‌های اجرایی این است که این موضوع را جدی بگیرند. ما هنوز در برخی شهرستانها در خوزستان با مشکل آبگرفتگی مواجه هستیم و این گونه نیست که مشکلات به صورت کامل حل شده باشد. فعلاً از مرحله اول رد شده ایم و وارد مرحله دوم که همان مرحله بازسازی، نوسازی و تأمین امکانات و پرداخت خسارتها است، شده ایم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: در حوزه تأمین خسارت، کار به خوبی پیش می‌رود و در روز چهارشنبه دولت مصوبه خوبی در این زمینه داشت. در حوزه شناسایی و تأمین وسایل زندگی در مناطق سیل زده به خوبی عمل شد و کالاها تأمین و استان به استان اقلام تحویل خواهد شد. در حوزه نوسازی هم قراردادها منعقد و خریدها انجام شده و برخی نقاط هم کار شروع شده است.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به دشواری‌های مردم مناطق سیل زده چه آنهایی که خانه‌هایشان آسیب دیده و چه آنهایی که خانه‌هایشان تخریب شده است، خطاب به رسانه‌ها گفت: فضای رسانه‌ای به گونه‌ای نباشد که با طرح مشکلات؛ بیش از آن چه که در واقع وجود دارد، فضای افکار عمومی را به خصوص در مناطق سیل زده به سمت ناامیدی ببریم. ما قول داده‌ایم که ظرف دو ماه آینده تعمیرات انجام شود و تا عید سال آینده همه کسانی که منازلشان تخریب شده خانه‌های جدید را تحویل می‌گیرند. در این مدت نیز اجاره بها را تامین می‌کنیم تا مردم بتوانند به صورت موقت در مساکن دیگر سکونت یابند.

رحمانی فضلی در ادامه اظهار کرد: در این شرایط نباید موضوعی مطرح شود که موجب نگرانی در مناطق سیل زده گردد. بخش‌های مختلف دولت و همه دستگاه‌هایی که در مرحله اول کمک کردند، در این مرحله هم با شدت در حال پیگیری کارها هستند.

رحمانی فضلی گفت: موضوع مالیات و اصناف نیز در این جلسه مورد بحث قرار گرفت که درخواست ما از سازمان مالیات این است که در شرایط کنونی، ضمن اینکه وظیفه قانونی خود را در اخذ مالیات انجام می‌دهد، اما مراعات‌های لازم را با اصناف داشته باشد و با تعامل و مذاکره و هماهنگی و همکاری به گونه‌ای عمل کنند که هم قانون اجرا شود و هم مراعات حال مردم در این شرایط صورت گیرد.

وزیر کشور ادامه داد: در خصوص برداشت گندم، براساس گزارشهای ارائه شده امسال ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش خرید گندم داشته ایم و با توجه به بارندگی‌ها، پیش بینی وزارت جهاد کشاورزی این است که خرید گندم نسبت به سال گذشته حتماً بهتر خواهد بود.

وی افزود: تقاضای همکاران ما در جلسه این بود که دولت به موقع در موعد مقرر تامین اعتبار و منابع کند که این موضوع در دولت مطرح شده و نگاه دولت هم مثبت است.

وزیر کشور با بیان اینکه اخباری در برخی رسانه مطرح شده مبنی بر اینکه گندم در کشور با قیمت‌های بالا خریداری و از مرز خارج می‌شود، تصریح کرد: استانداران مرزی، دستگاه‌های امنیتی و وزارت جهاد کشاورزی، تاکید دارند که موضوعی به عنوان قاچاق گندم در کشور نداریم اما کماکان توصیه این است که مراقبت‌های لازم را در مناطق مرزی و هم در معاملات داخل استان داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مصارف صنعتی نیاز به تأمین گندم مورد نظر خود با ویژگی‌های خاص هستند که این موضوع مستلزم آن است که گندم مورد نیاز خود را با مبالغ بالاتری از قیمت دولت بخرند و این موضوع به معنای انبار کردن گندم یا خدایی ناکرده قاچاق آن به خارج نیست. البته موضوع گندم نیز باید از سوی صداوسیما و سایر رسانه‌ها به خوبی پوشش داده شود.

وزیر کشور همچنین از زحمات و تلاش نیروی انتظامی در ایجاد امنیت اقتصادی و مبارزه پیشگیرانه با جرائم اقتصادی از جمله؛ قاچاق و احتکار کالاها، تقدیر کرد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در پایان ابراز امیدواری کرد: با لطف خداوند متعال و همکاری همه دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف بتوانیم در شرایط کنونی اطمینان، اعتماد و آرامش مناسب و ثبات در بازار و مردم داشته باشیم.

انتهای پیام

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۰۵۱۵۸۰۷:۵۶:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۴
مشکلات مسئولین و خانوادشان را یا مشکلات مردم را ؟ البته که مشکلات مردم اهمیتی ندارد و نباید مهم شناخته شوند . همینکه مشکلات دو تابعیتی ها و فرزندان ساکن فرنگ و ... حل شود ما راضی هستیم .
ناشناس۹۰۵۱۸۲۰۸:۱۴:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۲۴
اقای وزیر کشور مشکلی نیست جز دوری شما ارادتمند شما ملت
ناشناس۹۰۵۲۱۵۰۸:۴۱:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۲۴
یعنی چی؟ یعنی مردم بزرگنمایی می کنند؟
میلاد حمیدی۹۰۵۲۳۹۰۸:۵۸:۰۴ ۱۳۹۸/۲/۲۴
راست میگویید باید مانند شما خودمان را گول بزنیم و بقیه را هم گول بزنیم و کوچکتر از آنچه هست نشان دهیم و در نتیجه دست روی دست گذاشته و کاری نکنیم و تازه از همه هم طلبکار باشیم!
ناشناس۹۰۵۲۵۴۰۹:۰۷:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۲۴
مشکلات اقتصادی بیشتر از آنچه که عیان است وجود دارد. چرا مثل کبک باید سرمان را زیر برف نگه داریم. دقیقا شده ایم مثل سلطان حسین صفوی و محمود افغان !
ناشناس۹۰۵۲۵۷۰۹:۰۹:۳۸ ۱۳۹۸/۲/۲۴
مشکلات همین الانشم بیش از آنچه که هسته چی داری میگی عمو؟!
ناشناس۹۰۵۴۰۲۱۰:۳۸:۵۱ ۱۳۹۸/۲/۲۴
آقا چه معنی داره دائم بهانه می کنند که چون ارزش پول ملی یک پنجم شده، قیمت همه چیز رو بکشند بالا؟ تورم حداکثر 30 درصده، نه 500 درصده!
ناشناس۹۰۵۵۳۹۱۱:۳۰:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۲۴
به فرض محال، مشکلات را بزرگ تر از حد واقع نشان میدهند اینقدر مسئولین کشور بی خیال و راحت اند. حالا حساب کن مشکلاتو کم نشون بدیم شماها چیکار میکنید؟!!!!!!!'!'

پربحث‌های اخیر

 1. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 2. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 3. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 4. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 5. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 6. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 7. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 8. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 9. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 10. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 11. بازهم‌ مساله‌ دستمزدهای‌ نجومی‌ ستاره‌های‌ سینما خبرسازشد

 12. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 13. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 14. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 15. حکم استفاده از اموال دولتی توسط کارمندان

 16. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 17. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 18. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 19. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

 20. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 21. هواداران پرسپولیس مقابل ساختمان باشگاه تجمع کردند/حضور خلیلی بین معترضان

 22. کمال تبریزی: فراستی ام‌الفساد حوزه منتقدان است

 23. وزیر ارتباطات در مجلس: ۲۷ هزار و ۸۶ روستا به اینترنت متصل هستند

 24. کواکبیان: مردم ایران حواسشان به پیروی انگلیس از آمریکا است

 25. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

پربحث‌های دیروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 3. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 4. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 5. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 6. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 7. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 8. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 9. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 10. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 11. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 12. در جلسه رییس بانک مرکزی با فعالان اقتصادی تبریز چه گذشت ؟

 13. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 14. پیشنهاد عجیب تراکتورسازی به ۳ بازیکن سرباز ذوب‌آهن!

 15. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 16. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 17. بازهم‌ مساله‌ دستمزدهای‌ نجومی‌ ستاره‌های‌ سینما خبرسازشد

 18. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 19. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 20. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 21. حکم استفاده از اموال دولتی توسط کارمندان

 22. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 23. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 24. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 25. یکی از ضاربان خرس تلف شده در سوادکوه، دستگیر شد

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 4. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 5. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 6. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 7. پرستو یا آشیانه!؟

 8. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 9. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 10. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 11. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 12. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 13. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 14. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 15. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 16. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 17. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 18. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 19. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 20. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 21. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 22. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 23. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 24. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

 25. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

پربحث‌های اخیر

 1. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 2. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 3. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 4. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 5. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 6. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 7. کواکبیان: مردم ایران حواسشان به پیروی انگلیس از آمریکا است

 8. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 9. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 10. انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار  

 11. روایتی از یک دورهمی سیاسی با حضور چهره های اصولگرا و اصلاح طلب

 12. اعلام زمان برگزاری اجلاسیه خبرگان

 13. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 14. فرمانده کل ارتش: توجه به امر آموزش در نیروهای مسلح یک فریضه است

 15. آیا در رآکتور اراک سیمان ریخته‌اند؟  

 16. قدردانی نمایندگان مجلس از مواضع اخیر رهبر انقلاب در برابر آمریکا

 17. شمخانی : بزودی مستندات کشف و نابودی یکی از پیچیده ترین شبکه های سایبری و جاسوسی سازمان سیا را منتشر می‌کنیم

 18. ذوالنور: اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 19. سه فقره شکایت زنگنه از نماینده مجلس/ خادمی: اسناد و مدارک تخلفات زنگنه را منتشر می‌کنم

 20. امیدی‌ها و اصلاح‌طلبان موفق در آبستراکسیون، ناموفق در توجیه افکار عمومی

 21. کانون وکلا یا پیاده‌نظام دشمنان ایران؟!

 22. تکلیف مجلس به دولت برای ارائه گزارش سالیانه به پارلمان

 23. «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟

 24. واکنش سردار باقری به حادثه اخیر نفتکش‌ها در دریای عمان: اگر کار ایران بود با شجاعت قبول می‌کردیم

 25. سفرای جدید ایران در یونان ، اندونزی و الجزایر با روحانی دیدار کردند

پربحث‌های دیروز

 1. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 2. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 3. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 4. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 5. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 6. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 7. کواکبیان: مردم ایران حواسشان به پیروی انگلیس از آمریکا است

 8. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 9. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 10. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 11. انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار  

 12. روایتی از یک دورهمی سیاسی با حضور چهره های اصولگرا و اصلاح طلب

 13. اعلام زمان برگزاری اجلاسیه خبرگان

 14. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 15. فرمانده کل ارتش: توجه به امر آموزش در نیروهای مسلح یک فریضه است

 16. آیا در رآکتور اراک سیمان ریخته‌اند؟  

 17. قدردانی نمایندگان مجلس از مواضع اخیر رهبر انقلاب در برابر آمریکا

 18. شمخانی : بزودی مستندات کشف و نابودی یکی از پیچیده ترین شبکه های سایبری و جاسوسی سازمان سیا را منتشر می‌کنیم

 19. ذوالنور: اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 20. سه فقره شکایت زنگنه از نماینده مجلس/ خادمی: اسناد و مدارک تخلفات زنگنه را منتشر می‌کنم

 21. امیدی‌ها و اصلاح‌طلبان موفق در آبستراکسیون، ناموفق در توجیه افکار عمومی

 22. کانون وکلا یا پیاده‌نظام دشمنان ایران؟!

 23. تکلیف مجلس به دولت برای ارائه گزارش سالیانه به پارلمان

 24. «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟

 25. واکنش سردار باقری به حادثه اخیر نفتکش‌ها در دریای عمان: اگر کار ایران بود با شجاعت قبول می‌کردیم

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 7. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 8. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 9. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 10. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 11. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 12. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 13. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 14. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 15. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 16. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 17. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 18. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 19. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 20. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

 21. راز یک شعف

 22. چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟ +عکس

 23. ناگفته‌هایی جدید از زندگی نجفی؛ میترا استاد همه تماس‌های نجفی را کنترل می‌کرد/ نجفی گفت می‌خواهد برای همیشه کنار استاد زندگی کند!

 24. واکنش کاربران توییتر به سخنان وزیر امور خارجه آلمان در تهران/ ماس؛ ما سیب زمینی هستیم/ آلمان و ژاپن به دنبال میانجیگری نیستند/ ایران ساکت نمی‌ماند

 25. جهانگیری و شعار مبارزه با فساد/ کمیسیون بهداشت، معطل سفر علی نوبخت به آمریکا/ چرا کیفرخواست نجفی چندروزه صادر شد؟

آخرین عناوین