زمان واریز افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

گروه اقتصادی الف،   3980216055

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: ۳۶.۵ درصد افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی این ماه واریز می‌شود.

به گزارش الف، محمد شریعتمداری در سمینار یک روزه " نقش سرمایه انسانی  در رونق تولید"  که در محل فرمانداری  اسلامشهر که با حضور محسنی بندپی استاندارتهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان اسلامشهر  برگزارشد کارگر را ستون فقرات تولید دانست و تاکید کرد : کار به عنوان مفهومی بسیار ارزشمند برای ما دارای اهمیت و مورد تکریم است و در21 سال گذشته رهبرمعظم انقلاب، همواره شعارسال را برمبنای موضوعات اقتصادی قرارداده اند.رهبر معظم انقلاب برمقاوم سازی اقتصاد کشور از هر جهت، به شکلی که مقابل تکانه های برون زا بتواند از خود مقاومت لازم را نشان دهد تاکید کرده‌اند. 

وی تصریح کرد: امسال نیزرهبر معظم انقلاب  سال  را برای توجه به همین معنا "رونق تولید "  اعلام کردند و باید توجه داشته باشیم که اگر درسال رونق تولید برنامه ها برمحور همین شعار نچرخد این شعار در حد شعار باقی خواهد ماند. 

وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی ادامه داد: هرساله تلاش ما برای رونق تولید ملی بوده است اما درسالی که رونق تولید ملی نام گذاری شده است باید تدبیری جداگانه برای تولید محوری گسترده شود و معنای تولید محوری در سال جاری این است که نظام مالیاتی ما دارای سیاست گذاری‌های جداگانه‌ای باشد. 

شریعتمداری تاکید کرد: نظام مالیاتی کشور باید از رونق تولید ملی حمایت کند ، وقتی  سال رونق تولید ملی است و محور تولید کارگران هستند  توجه به معیشت کارگران  به عنوان یکی از مهم ترین اصول کار باید مورد توجه  تصمیم گیران قرارگیرد. 

وی خاطرنشان کرد: درپایان سال گذشته تلاش کردیم  برای نخسین بار در تاریخ اقتصاد ایران هم زمان  مزد کارگران را همراه با خواربار، کمک هزینه مسکن و پایه سنواتی افزایش دهیم اما با اینکه این تصمیم بی سابقه ای بود می دانیم که همچنان  میان درآمد و معیشت زندگی کارگران فاصله وجود دارد. طبیعتا توجه به معیشت کارگر پس از تعیین دستمزد به پایان نرسیده است و ما باید حتما درطول سال تلاش کنیم تا با فعالیت جدی تعاونی های امکان در سراسر کشور شرایط مطلوبی را برای زندگی کارگران فراهم کنیم. 

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی افزود: اگر امسال سال رونق تولید ملی است ؛ معیشت کارگران نیز به  عنوان ستون فقرات تولید و به عنوان اینکه انسان ، محور تولید است  باید مورد توجه جدی قرارگیرد یعنی اینکه باید درمورد مسکن کارگران با وزارت راه و شهرسازی به جمع بندی روشنی برسیم . 

شریعتمداری یادآورشد: باید با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تدوین مقررات لازم و  برای تامین تسهیلات لازم برای خرید مسکن و هم با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن کارگران توجه ویژه داشته باشیم. 

وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی اظهارکرد: برای حل مشکل جامعه بازنشستگان کشور نیز تلاش مشابهی را آغاز کرده ایم به عنوان مثال نرخ حداقل دستمزد رشد یافته در حقوق حداقلی بازنشستگان نیز درست معادل همان 36.5 درصدی کارگران به تصویب رسید و سازمان تامین اجتماعی در همین اردیبهشت این مبلغ اضافه را اعمال می کند که هیچ منتی نیست اما تا کنون سابقه نداشت و ما تلاش کردیم این کارخوب در همین ماه انجام شود. 

شریعتمداری گفت: درسال رونق تولید توجه به انسان محوری در امر تولید یعنی توجه به اقتصاد دانش بنیان است. 

وی افزود: قرار براین شد که با تمام شماری میزان اشتغال ناشی از وام های ارزان قیمت، لیست افرادی که از این نوع وام استفاده کرده اند در سایت وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی و سایتهای استانی  با شفافیت منتشرشود تا همه بدانند چه کسانی از وام ارزان قیمت برای چه میزان اشتغالی در چه نقطه ای ازکشور برخوردارشده‌اند تا در شش ماه دوم سال با نقطه قوت بیشتری مسیر را طی و از تولید حمایت کنیم. این منابع باید در اختیار اقتصادهای دانش بنیان قرارگیرد.اقتصاد دانش بنیان برمبنای فکر و اندیشه جوانان و نخبگان ایرانی است. 

وی اضافه کرد: منابع و تسهیلات باید در اختیار اقتصاد دانش بنیان قرار گیرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، شریعتمداری یاد آورشد: منابع اشتغال خانگی در قالب وام ارزان قیمت نیز باید در اختیارزنان سرپرست خانوار قرار گیرد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 6. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 7. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 8. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 9. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 10. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 11. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 12. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 13. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 14. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 15. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 16. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 17. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 18. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 19. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 20. از منشور سازمان ملل تا تار سیبیل نداشته جان کری!

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 24. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 25. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

آخرین عناوین