ماجرای حمله به طلبه همدانی از کجا شروع شد؟

محسن مهدیان،   3980208092 ۴۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای حمله به طلبه همدانی از کجا شروع شد؟

یکم. یک نفر از اراذل، ظهر دیروز یک طلبه را در مقابل حوزه علمیه همدان مورد اصابت گلوله قرار داد و بعد هم با افتخار در اینستاگرام خبر این جنایت را اعلام کرد. طی دو سال گذشته چند عنوان خبر مشابه داشته ایم. باور کنیم این ماجرا یک حادثه فرعی است؟ ساده انگاری نیست؟

دوم. روز گذشته فیلمی از تعدادی روحانی در حال تمرین شعرهای کودکانه منتشر شد که بلافاصله مورد تمسخر رسانه های ضدانقلاب قرار گرفت. چرا؟ این طلبه ها برای ارتباط تربیتی با کودکان شعر تمرین می کردند، چه نکته ای باعث شده بود ضدانقلاب عصبانی شود؟

سوم. از همان روز اول در ماجرای سیل خوزستان، برخی در داخل و خارج از عمامه به سر گذاشتن طلبه ها حین امداد به سیل زده ها شکایت کردند. چرا؟ علت این دندون قروچه ها چیست؟

ماجرا در نشانه گذاری است. ما در جنگ نشانه ها بسر می بریم. جنگ های نمادی که نیابتی عمل می کنند و دارای یک پشتوانه عمیق مبارزاتی اند.

این روزها با "فراتر از آخوند" مواجهیم.

عبا و عمامه چیست؟ تنها لباس طلبگی؟ لباس دین؟ آیا کارکردی شبیه لباس پزشکی دارد؟ اینطور نیست. لباس دین امروز کارکردی فراتر از یک هویت ساده صنفی دارد.

آخوند درین کشور نماد اسلام سیاسی است؛ بخواهد یا نخواهد.

عبا نشانه ی یک "دین سیاسی" است. همانطور که چادر نیز این روزها فراتر از حجاب است و نشانه "دینداری سیاسی".

عبا و عمامه نشانه ای بر نصرت انقلاب اسلامی است.

مخالفان این روزهای نماد آخوندی، مخالفان کارآمدی دین سیاسی اند. به همین جهت با اجتماعی شدن طلبه و نزدیک شدنش به متن مردم، دچار حقد و کینه و عصبیت می شوند. ماجرای دندون قروچه های ناشی از منبربدوشی طلبه ها در سیل روشنتر نشد؟

او که به آخوند شلیک کرد، پرده آخرِ همین حقود و دشمنی را تصویر کرد. هرچند این جریان جاهلی نمی داند، این خون هم نماد قدرتست و تماشاگه اسلام سیاسی.

پ.ن: البته در میان جریان آخوندی نیز برخی وحشت زده از خون و آبرو، یا با ترویج اباحه گری در حال فاصله گرفتن از اسلام فقاهتی و "آئین دینداری سیاسی" اند و یا با ترویج فساد سیستمی و ساختاری، مشغول جدا کردن سفره شان از "۴۰ سال اسلام سیاسی". اینان نیز در پس قافله خواهند ماند و چه بسا خسر الدنیا و الاخره. آخوندی که منبرش در خدمت حق نباشد در خدمت ظلم است. هرکه گریزد ز خراجات شاه، جور کش غول بیابان شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۷۵۶۸۲۱۲:۰۰:۵۰ ۱۳۹۸/۲/۸
از ساخت اکانت توییتری جعلی توسط ضد انقلاب و ضریب دادن و نفرت پراکنی توسط سلبریتی های عاشق دیده شدن و تهییج اوباش .. بازیگری که تا دیروز « پوپک و مش ماشاالله » بازی می کرد ، حالا شده تحلیلگر سیاسی ...
ناشناس۸۷۵۶۸۶۱۲:۰۴:۱۷ ۱۳۹۸/۲/۸
چرا ضد انقلاب ، مردم رو به حمله به روحانیت یا پاسدارها تحریک می کنه..؟ اما به اقازاده لواسان نشین طیف اشرافی کاری نداره ؟!! چون اون اقازاده بزرگترین سرمایه ضد انقلابه..
ناشناس۸۷۵۷۰۰۱۲:۰۹:۲۴ ۱۳۹۸/۲/۸
موافقم.
ناشناس۸۷۵۷۱۸۱۲:۱۶:۱۷ ۱۳۹۸/۲/۸
علت بدبینی مردم نسبت به آخوندها عملکرد ضعیف همراه با مصلحت اندیشی برای خود وخانوادهشان بوده است چنددرصد از فرزندان آخوندها مثل مردم عادی زندگی می کنند و یا بی کار مطلق هستند؟و موارد دیگر که بسیار هستند
مهران۸۷۵۹۳۲۱۴:۰۳:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۸
بیش از نود و نه درصد روحانی ها زندگی شون از پایین ترین اقشار جامعه پایین تر هست اما نکته اینجاست مردم اون یه درصد رو که مسئول هستند و البته گند زدن به زندگی مردم میبینند(اصلا هم مشخص نیست منظورم کیا هستند) بعد به خاطر این یه درصد فحشش رو به اون نود و نه درصد میدن
ناشناس۸۷۶۰۶۳۱۴:۵۸:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۸
کاش میشد میلیونها رأی مثبت می دادم.
ناشناس۸۷۵۹۹۱۱۴:۳۰:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۸
اکثر طلبه ها در مشقت زندگی میکنند کمی بررسی کنیم متوجه میشیم
ناشناس۸۷۶۰۲۴۱۴:۴۴:۱۱ ۱۳۹۸/۲/۸
احتمال می دهم شما با روحانی جماعت مراوده ندارید و تحت اخبار مسموم رسانه های معاند هستید بجر عده قلیلی از روحانیون بقیه مانند مردم عادی زندگی می کنند سری به مساجد بزنید متوجه خواهید شد
ناشناس۸۷۶۱۰۲۱۵:۱۷:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۸
عزیز من همین بنده خدا طلبه عزیز که کشته شدن همشهری بنده هستند ایشون تو محله قاسم آباد همدان که یکی از بدترین نقاط همدانه زندگی میکردن همین کافی که این منطقه هنوز فاضلاب درست و حسابی نداره واگه تشریف بیارید به خاطر بوی نامطبوعی که از این منطقه میاد نمیتونید دو دقیقه هم دوام بیارید
بانو۸۷۶۲۸۷۱۶:۵۵:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۸
ظاهرا قاتل هم همون جا زندگی می کرده.
ناشناس۸۷۶۷۹۴۰۰:۵۰:۲۹ ۱۳۹۸/۲/۹
و ظاهرا یکی شده طلبه یکی هم اراذل و اوباش
ناشناس۸۷۶۳۴۳۱۷:۴۷:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۸
خب یه روز وقت بذار برو قم قسمت پردیسان و جوادالائمه و توحید تا ببینی بیش از 90 درصد روحانیت با چه سختی اما عزتمندانه زندگی میکنن
ناشناس۸۷۶۶۴۵۲۲:۱۰:۰۸ ۱۳۹۸/۲/۸
متاسفانه شما اخوند های ولنجک و لواسان نشین را با بقیه جمع می بندی
ناشناس۸۷۵۷۱۹۱۲:۱۶:۲۰ ۱۳۹۸/۲/۸
باید مشخص شود انگیزه واقعی قتل چه بوده است. نباید پیش داوری کرد.
مهران۸۷۵۹۳۹۱۴:۰۵:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۸
خخخخ خوشم میاد تو این جور مواقع سریع تریپ روشنفکری شما گل میکند طرف کلاشینکف داشته (اصل داشتن اسلحه جنگی حکمش محارب هست حتی اگر کاری نکند) بعد زده یه نفر رو کشته بعد میگی نباید پیش داوری کرد؟ حالا اگر یه فیلمی منتشر میشد یه روحانی به یه نفر یه سیلی خالی زده همین شما میگفتید ببینید این آخوندا چه آدمایی هستند و الکی به مردم حمله میکنند
ناشناس۸۷۶۰۴۰۱۴:۵۲:۴۹ ۱۳۹۸/۲/۸
داشتن سلاح در اسلام مجاز است. با حکم ثانویه داشتن سلاح ممنوع شده است. اینکه قانون وضع شده سلاح در دسترس عموم نباشه باید گفت منع قانونی دارد.
ناشناس۸۷۶۵۰۹۲۰:۳۴:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۸
عمووووو تو خودت حالت چطوره؟؟؟؟ مگر مملکت قانون نداره که طرف اسلحه برمیداره و یه آدم دیگرو راحت تو روز روشن جلو مردم میکشه باز اینم به کنار شما جنبه عمومی این جنایت رو چیکار میکنیداون استرسی که به مردم وارد شده چی؟؟؟
علی۸۷۵۷۲۷۱۲:۱۹:۱۵ ۱۳۹۸/۲/۸
درست است روحانیت مردمی همیشه باید خون بدهد تا جاودانه و موثر بماند یعنی نباید از شهادت بترسد
ناشناس۸۷۵۷۳۲۱۲:۲۲:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۸
احسنت به نویسنده
احمد حمزه لويي۸۷۵۷۳۵۱۲:۲۴:۱۶ ۱۳۹۸/۲/۸
مردم با اسلام سياسي مشکلي نداشتند؛ کما اينکه همين مردم در سال 57 درهاي سياست را براي روحانيون گشودند. آنچه که مورد پسند مردم نيست، استفاده ابزاري از دين براي چپاول دارايي هاي ملت است.
ناشناس۸۷۶۴۱۵۱۹:۰۵:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۸
هر قدر که از مطالب مهدیان تأسف خوردم از این کامنت خوشحال شدم. رضی الله عنک
سلیمی۸۷۵۷۴۳۱۲:۲۶:۵۲ ۱۳۹۸/۲/۸
این دیدگاه اشکالی این است که اگر کسی ملبس به این لباس باشبه نام اسلام نوشته می شود. بهتر است تندروی نکنیم و جامعه را طبقه بندی نکنیم. انسانهای مخلص و برعکس همه جا و در هر قشری وجود دارند.
ساسان۸۷۵۷۶۲۱۲:۴۰:۱۴ ۱۳۹۸/۲/۸
مشخصه بعضی شاید از خارج کشور برای این جانی مسلح دلسوزی میکنند که تعجبی ندارد
جنگلی۸۷۵۷۷۳۱۲:۴۴:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۸
خراجات شهر نه شاه . ( شهر مقابل بیابونه)
مهندس جنت شهری۸۷۵۷۷۹۱۲:۴۹:۱۸ ۱۳۹۸/۲/۸
تند نرو برادر....لباس نشانه اسلام نیست...شخصیت و منش یک فرد و اعتقادش از عمق وجود نشانه مسلمانی است...
ناشناس۸۷۶۱۹۳۱۶:۰۳:۳۳ ۱۳۹۸/۲/۸
از کوزه همان برون طراود که در اوست ماشین مسابقه ای و پرسرعت بدنه اش هم و ظاهرش هم آیرودینامیک است و با پیکان متفاوت است تمام انسانهای اخلاقی و پایبند عملی وحقیقی خیلی رفتار و کردارشان شبیه هم می شود اتفاقا ظاهرشان هر طوری که فکر بکنید نیست اما این هم درست است کسی اگر بخواهد خود را شبیه متدین کند ظاهرش را مثل آنها می کند کسی ندیده ، موتور بنز 2019 را روی بدنه پیکان سوار کنند ، کسی ندیده ظاهرش مثل انسان لاابالی باشد ولی مومن به خدا و رسول باشد اما افرادی هم هستند که شکلشان را شبیه مومنین می کنند ( مثل پول تقلبی هستند )
سخني با نويسنده محترم - آقاي محسن مهديان۸۷۵۸۳۴۱۳:۱۴:۱۶ ۱۳۹۸/۲/۸
اجازه دهيد با هم جملاتي از متن بالا را دوباره بخوانيم: "آخوند در این کشور نماد اسلام سیاسی است" عبا نشانه ی یک "دین سیاسی" است. "مخالفان این روزهای نماد آخوندی، مخالفان کارآمدی دین سیاسی اند." "این خون هم نماد قدرتست و تماشاگه اسلام سیاسی" آقاي مهديان، دقيقاً نكته در همين جاست كه اول قرار بود ما به "سياست ديني" و "سياست اسلامي" برسيم، ولي اوضاع برعكس شد و افتاديم در ورطه "دين سياسي" و "اسلام سياسي"
مانی۸۷۵۸۴۶۱۳:۲۱:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۸
احسنت
ناشناس۸۷۵۸۴۷۱۳:۲۱:۵۲ ۱۳۹۸/۲/۸
متاسفانه تو این سال‌های اخیر مردم به روحانیت بدبین شده‌اند.
مهران۸۷۵۹۴۴۱۴:۰۶:۵۸ ۱۳۹۸/۲/۸
به خاطر عملکرد یه سری آخوندا که از قضا همین مردمی که از روحانی ها متنفرند باعث مسئول شدن این آخوندا شدن اما فحشش رو به بقیه روحانی ها که ساده زیست هستند و ... میدهند
حسنوند۸۷۵۹۱۴۱۳:۵۷:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۸
دوم. روز گذشته فیلمی از تعدادی روحانی در حال تمرین شعرهای کودکانه منتشر شد... قبول کنید کار لوسی بود و اصلا ایا وظیفه روحانیت ساخت اشعار برای کودکان است؟ حوزه فرهنگی کودکان با توجه به حساسیتی که دارد نیازمند متخصصصان آکادمیکی هست که در این حوزه تخصص دارند. رسالت روحانیت فراتر و متفاوتر از این نوع فعالیت هایی است که بقول شما سبب تمسخر شده است.
مجيد۸۷۵۹۲۱۱۴:۰۰:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۸
اين حادثه چه ربطي به ضد انقلاب و رسانه ها داره آخه!؟؟؟؟؟؟! موضوع اصلا چيز ديگه بوده، چرا شما براي هرچيزي ميخوايد دستاويزي براي خط سياسي خودتون پيدا كنيد؟؟؟؟؟
ناشناس۸۷۶۸۰۰۰۰:۵۳:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۹
داداش کلیپ صحبتهای رفیقشو دیدی که از کجا خط گرفته بود اگه مردی بیا و زیر همین کامنت معذرت خواهی کن
ناشناس۸۷۵۹۶۶۱۴:۱۵:۲۳ ۱۳۹۸/۲/۸
مرگ ونفرین ابدی بر ادمهای مخ فندقی مثل این قاتل بی شرف وهر چه قمه کش ومتجاوز وگروگانگیر ودزد مسلح است کاش همان لحضه تولد به درک واصل شوید بازو کلفتهای مخ تهی
ناشناس۸۷۵۹۸۰۱۴:۲۵:۲۰ ۱۳۹۸/۲/۸
دانش و علم و معرفت در مغز است نه لباس
ناشناس۸۷۶۰۲۷۱۴:۴۵:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۸
روحانیون انسانها مومن و متدینی هستند نمی توان اشتباهات گروهی خاص از آنها را به پای همه آنها نوشت
samad۸۷۶۰۴۲۱۴:۵۳:۱۶ ۱۳۹۸/۲/۸
دندون قروچه اصطلاح قشنگى نيست و دوبار هم تكرار شده
ناشناس۸۷۶۱۰۷۱۵:۲۲:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۸
دو تا بحث هست اول اینکه بعضی از آخوندها وارد سیاست شدن و یک سری اشتباهات رو میکنن که آدم بیشتر آتیش میگیره ولی خیلی هاشون آدمهای ساده و آرومی هستن که لباس رو پوشیدن تا به دین خدمت کنن یا حداقل خودشون سواد دینیشون رو بالا ببرن متاسفانه همه رو داریم به یک چوب میرونیم! دومین بحث اینه که دین رو به لباس گره زدیم به جای اینکه با مطالعه و علم و عمل دیندار باشیم نگاه میکنیم فلانی تو این لباس فلان کار رو کرد و اون وقت بهونه ای پیدا بشه تا دین رو زیر سوال ببریم و از دینداری فرار کنیم!
ناشناس۸۷۶۱۲۲۱۵:۲۷:۵۴ ۱۳۹۸/۲/۸
کسی میدونه موضوع چیه؟
احسان۸۷۶۲۶۳۱۶:۳۹:۲۵ ۱۳۹۸/۲/۸
من به شدت معتقدم امروزه در حق روحانیون به شدت بی انصافی میشه.خدا باعث و بانیش رو نبخشه
ناشناس۸۷۶۲۹۶۱۷:۰۳:۱۵ ۱۳۹۸/۲/۸
همین که افرادی به روحانیون حمله می کنند ولی به سیاستمداران بی خاصیت کاری ندارند گویای واقعیتی است.
ناشناس۸۷۶۴۰۹۱۸:۵۸:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۸
کارآمدی دین سیاسی ؟! میشه چند تا نمونه مثال بزنی جناب نویسنده محترم
ناشناس۸۷۶۵۳۱۲۰:۵۰:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۸
ما كه نمى دونيم قضيه چى بوده بهتره قضاوت نكنيم البته كه نبايد خوب يا بد بودن انسان رو از لباسش يا خالكوبيهاى بدنش حدس زد كاشكى نمى كشتنش ودر دادگاه محاكمه ميشد ودليل كارش رو توضيح ميداد
ناشناس۸۷۶۷۹۷۰۰:۵۱:۴۹ ۱۳۹۸/۲/۹
واسه همین کشتنش
ناشناس۸۷۶۸۰۳۰۰:۵۵:۱۷ ۱۳۹۸/۲/۹
بیا خوب و بد بودنشو از من که همسایشم بپرس تا بهت حالی کنم معنی اراذل یعنی چی بیا تا معنی مردم آزار رو برات تشریح کنم

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 3. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 4. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 5. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 6. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 7. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 10. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 11. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 12. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 13. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 14. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 15. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 16. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 17. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 18. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 19. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 20. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 21. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 22. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 23. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

 24. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 25. آبروریزی جدید پسر ترامپ

ابر آروان

آخرین عناوین