مردم درباره روحانی چگونه قضاوت می‌کنند؟

گروه سیاسی الف،   3980203071 ۶۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
مردم درباره روحانی چگونه قضاوت می‌کنند؟

به گزارش الف، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

شبانه روز یک مدیر ارشد چگونه باید سپری شود؟ او چه قدر نیازمند مشورت و شنیدن دیدگاه صاحب نظران دارد؟ نقش اطلاع از خبرها و سرنوشت تدابیر اتخاذ شده، چه قدر برای یک مدیر ارشد ضرورت دارد؟ چه قدر باید روی وعده های او حساب کرد و خود او چه قدر باید در دادن وعده و عملی کردن آن و یا عذر خواستن به هنگام عملی نشدن وعده ها، دقت و حساسیت داشته باشد؟ او کی باید سر کار حاضر شود؟

امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور اخیراً در جمع مردم شعیبیه خوزستان گفت: "یکی از اعضای دولت، موضوع سیل سال ۹۵ را در هیأت دولت مطرح کرد که رئیس جمهور بشدت برافروخته شد و اصلاً نمی‌دانست برای جبران خسارات سیل قول داده‌اند، ولی در پیچ و خم‌های اداری افتاده است".

چرا آقای روحانی سه سال بی خبر بود؟ او در ماجرای سیل گلستان و مازندران کجا بود؟ آیا کار مهم تر و اورژانسی تری در جزیره قشم داشت که تقریباً یک هفته طول کشید تا از تعطیلات به تهران برگردد؟ وقتی برگشت چه اتفاق مهمی افتاد؟ وزیر نیرو ۷ فروردین در جمع خبرنگاران، از مصوبه هیئت دولت درباره تشکیل کمیته ملی تحقیق و ریشه یابی سیل خبر داد.

اما این اولین و آخرین خبر درباره کمیته مذکور بود! خبر آن لاین، خبرگزاری نزدیک به دولت در این باره می نویسد " ۲۰ روز پس از ابلاغ دستور رئیس جمهوردرباره شکیل «کمیته ملی سیل»، این کمیته به هیچ جایی نرسیده و حتی تشکیل جلسه هم نداده است".

خبر آن لاین می افزاید "اعضای کمیسیون انرژی مجلس بر این باور بودند که با پیش‌بینی لازم می‌شد خسارت ناشی از سیل را کاهش داد. از جمله رهاسازی آب سدهای بزرگ در ماه‌های قبل، ایجاد کانال‌های انحرافی، لایروبی و پیشگیری از ساخت و ساز غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها. اینها علت اعتراضات به وزیر نیرو بود. با گذشت ۲۷ روز از وقوع سیل، گزارشی کمیته‌ای مد نظر رئیس جمهور منتشر نشده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید: دولتمردان ما دائماً توجیه می‌کنند و آمار و ارقامی را ارائه می‌دهند که بارها اعلام شده است و همه آن‌ها را شنیده‌اند اما واقعیت این است که برخی حرف‌ها دیگر حال آدم را به‌هم می‌زند. سیل‌زده‌ها نیازمند سخنرانی نیستند؛ این گزارش های تکراری کشتن وقت مجلس است".

آقای روحانی چندی پیش گفته بود "از کاندیداهای وزارت پرسیدم روزی چند ساعت کار می کنید؟ حداقل باید ۱۴ ساعت کار کنید، با ۷-۸ ساعت نمی توان مشکلی حل کرد". حرف خوبی بود. اما قبل از آن، عبدالله ناصری مشاور خاتمیض خبر داده بود "روحانی در مقایسه با رؤسای جمهور قبل، وقت برای دولت نمی‌گذارد. او از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۹ سر کار است! دوستان روحانی اعتراض دارند".

ناصری به روزنامه فرهیختگان گفته بود: "روحانی در مقایسه با همه رؤسای جمهور پیشین، وقت برای دولت نمی‌گذارد. می‌گویند او از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۹ سر کار است! این یکی از اعتراضاتی است که دوستان روحانی به او دارند. ناطق نوری به روحانی اعتراض کرده و گفته؛ من که الان فقط یک حوزه علمیه در لواسان دارم، از ساعت ۶:۳۰ صبح آنجا حاضر می‌شوم و شما باید کمی زودتر بروید و به سخن وزرایتان گوش کنید. رئیس‌جمهور، حوزه‌های کلیدی کشور را شوخی گرفته. او به دلیل روحیه‌اش مشورت‌پذیر نیست. روحانی موفق عمل نکرد و حوزه اقتصادی دولت بسیار به هم ریخته است".

سال گذشته وقتی آقای روحانی آمار ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در فضای مجازی را دو میلیون شغل اعلام کرد، لابد به تعبیر وزیر ارتباطات، "خسته" بود؛ و گرنه لابد، آمار دو سال را جای یک سال و ضرب در ۱۰ نمی گفت! آذری جهرمی، در آن لحظه داشت از آمار روحانی شاخ در می آورد!

تذکر ناطق نوری به روحانی درباره صرف وقت بیشتر برای اداره دولت، در حالی بود که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آخرین جلسه یکی از کمیسیون‌های «مجمع تشخیص مصلحت نظام»، از شیوه مدیریت روحانی گلایه و انتقاد جدی کرده بود؛ به این دلیل که وقت کافی روزانه برای رسیدگی به مشکلات اقتصادی نمی‌گذارد و هم اینکه از موضع بالا برخورد کردند و ملاقات با او حتی برای من (هاشمی) هم آسان نیست.

پیش از هاشمی، کرباسچی دبیرکل کارگزاران درباره خستگی و ناکارآمدی برخی دولتمردان گفته بود "نباید این گونه باشد که مسئولیت‌ها را از دوش خودمان برداریم… باید دلمان شور بزند. دولت باید فکری بکند. اینکه یک تعدادی آدم خسته و سالخورده بنشینیم و بلند شویم که نمی‌شود! اصلاً فرض کنید مناقشه هسته‌ای هم حل شد، بعد از آنچه؟ این بی‌تحرکی‌ها آدم را برای دولت نگران می‌کند".

آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی، وعده "تحول اقتصادی ۱۰۰ روزه" داد و سپس آن را به "گزارش هر ۱۰۰ روز یک بار عملکرد اقتصادی" دولت تغییر داد. وضعیت تحول اقتصادی که روشن است. اما حالا نه تنها از گزارش های ۱۰۰ روزه هیچ خبری نیست، بلکه دولت در طول ۹ ماه گذشته بدون سخنگو سپری کرده و ظاهراً نقصان و مشکلی هم پدید نیامده است!

آقای روحانی متاسفانه تحمل نقد به ویژه از جانب صاحب نظران را هم ندارد. او در دو شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی، این بی تحملی و خودرایی را نشان داد و با گروکشی، مانع از تشکلی چند ماهه جلسات شد. دیگر جلسات و شوراها نیز غالباً همین گونه اداره می شود. مردم و ناظران رسانه‌ای می‌پرسند چرا آقای روحانی تحمل بحث و نقدهای کارشناسی صاحب‌نظران را ندارد؟ اگر قرار باشد در جلسات کاری، همه فقط تعریف و تمجید کنند، تکلیف نقد و آسیب شناسی سوء مدیریت موجودبرای حل مشکلات چه خواهد شد؟

به خاطر همین سوء مدیریت و خودرایی بود که دقیقاً یک سال قبل، ۹ برابر رقم درخواستی از صندوق توسعه ملی برای کمک به سیل زدگان، در واگذاری ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی بر باد رفت؛ هم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رانت را نصیب رانت خواران ساخت و هم تورم را به زندگی مردم و تولید کنندگان و فضای کسب و کار سر ریز کرد.

و نیز، به خاطر همین فشلی مدیریت ارشد دولت است که نقدینگی از ۴۳۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲، به رقم ۱,۷۶۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته؛ سیلی که چند سال بود حجم آن به خاطر بی تدبیری و بی عملی های دولت افزایش می یافت، تا اینکه از اواخر سال ۹۶ موجب آسیب های گسترده در اقتصاد کشور شد؛ آسیب ها و خسارت هایی که ده ها برابر بزرگ تر از خسارت سیل اخیر بود و از سوی کارشناسان بارها درباره آن هشدار داده شده بود.

بنابر اعلام مرکز آمار، نرخ تورم در فروردین ماه ١٣٩٨ به ٣٠, ٦ درصد رسیده، اما همین رقم تورم مثلاً درباره قیمت مسکن ۱۲۸ درصد عنوان می شود. آقای روحانی باید فکری اساسی به حال مسئولیت بر زمین مانده خود بکند. این گونه ادامه دادن، جفا به مردم و مملکت و نظام است.

یاد این حرف صادق زیبا کلام می افتم که می گوید "از هر ١٠٠ نفر، ٩٠ نفر میگویند شارلاتان حقه باز، تو ما را گول زدی که به روحانی رای دادیم".

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۶۸۶۳۱۱۳:۰۵:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۳
روحانی است دیگر
علی۸۶۸۸۲۰۱۳:۵۹:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۳
ولی بد شانسی و اشتباه ایشان این بود که فکر می کرد با امضاء برجام و تنش زدایی با دنیا میتواند موجبات رونق اقتصادی و پیشرفت گردد و انتخاب ترامپ بوسیله مافیای پر قدرت یهودی ها در آمریکا تمام نقشه های ایشان را نقش بر آب کرد
ناشناس۸۶۸۸۲۳۱۴:۰۰:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۳
داداش فریدونه دیگه
ناشناس۸۶۸۸۳۷۱۴:۰۶:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۳
ما به کسی که ازش ناامید شدیم اصلا فکر نمیکنیم ولی روزشماری میکنیم برای رفتنش
امید۸۶۹۱۰۵۱۵:۴۴:۳۳ ۱۳۹۸/۲/۳
بسم الله الرحمن الرحیم روحانی از ابتدا هم همینطور بود کسی که فقط می خواست به قدرت برسد نه خدمت به مردم .
محمد۸۶۸۶۳۳۱۳:۰۶:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۳
دیدگاه من این است که ایشون چشم خود را به روی واقعیت جامعه کاملا بسته!! ایشون کار رو یکسره کرده متاسفانه در انتخابات سال 92 و 96 فریب خوردیم.
ناشناس۸۶۸۷۶۱۱۳:۳۹:۴۲ ۱۳۹۸/۲/۳
برعکس ، ایشون تمام کارهای نیمه تمام دولت خاتمی رو تقریبا تموم کرد . و اشتباهات دولت احمدی نژاد رو هم تکمیل کرد . خلاصه اونچه خوبان همه داشتند ایشون یکجا داره .
ناشناس۸۶۸۸۲۷۱۴:۰۲:۲۰ ۱۳۹۸/۲/۳
هرچی دیرتر بره ، بار خودش سنگینتر و اوضاع مملکت وحشتناکتر میشه زحمتو کم کنه و زودتر بره لطفاً
سعید۸۶۸۹۳۲۱۴:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۲/۳
عزیزانی که منفی میدن برن مناظرات انتخاباتی سال ۹۶ رو ببینن و فکر کنن ایا روحانی صداقت داشته ؟ مگه نگفت همه تحریم هارو لغو‌ میکنم ؟ چی شد پس
ناشناس۸۶۹۰۷۵۱۵:۲۹:۵۴ ۱۳۹۸/۲/۳
اول مشخص کنید چند درصد قدرت تصمیم گیری دست رئیس جمهور ایرانه بعد قضاوت کنید
ناشناس۸۶۹۱۳۹۱۶:۰۷:۵۱ ۱۳۹۸/۲/۳
ادمی که قدرت دستش نیست پس چرا حرف میزنه
ناشناس۸۶۹۱۷۴۱۶:۳۶:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۳
درست می گویی دست روحانی نیست چون چشم روحانی به دست امریکاو... است
ناشناس۸۶۹۲۶۷۱۷:۵۶:۲۷ ۱۳۹۸/۲/۳
دیگه بدتر یعنی طرف از روی باد هوا وعده داده؟؟
ناشناس۸۶۹۵۲۲۲۱:۱۲:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۳
پس چرا رئیس جمهور شد.
امید۸۶۹۶۲۱۲۲:۴۱:۰۲ ۱۳۹۸/۲/۳
بسم الله الرحمن الرحیم یعنی روحانی برای هیچی این همه در انتخابات تلاش کرد و پول خرج کرد و وعده داد ؟ یعنی از ابتدا ...... ؟
امیر۸۶۹۶۵۳۲۳:۲۰:۳۵ ۱۳۹۸/۲/۳
ایشوون که میدوونند قدرت دستش نیست، چرا قول بیخود میده؟ تا رای بیاره؟!
ناشناس۸۶۹۷۹۸۰۱:۵۴:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۴
سال۹۶که برای بار دوم کاندید شد نمیدونست چقدر قدرت دستشه؟خدایی خودت چیزی رو که گفتی قبول داری؟
ناشناس۸۶۸۶۳۶۱۳:۰۷:۵۴ ۱۳۹۸/۲/۳
دولت اشرافی ،پیر و کم کار که چون حال کار کردن شبانه روزی برای طبقات محروم ندارد ، تمام تلاش و جهت گیری هایش در جهت رضایت طبقه مرفه و سلبریتی هاست...تا از این طریق هوادار جمع کند..
ایرانی۸۶۸۶۶۳۱۳:۱۷:۱۲ ۱۳۹۸/۲/۳
باید برکنار شود
omid۸۶۸۶۶۶۱۳:۱۷:۲۱ ۱۳۹۸/۲/۳
مردم در اینباره قضاوتشان را کرده اند ، دیگر با رای دوم به روحانی ،امر مختومه است ودر این موقعیت کاری از دستشان بر نمی آید ،خود این مردم رای دادن ،اکننون نیز باید نتیجه کار خود را پذیر ا باشند حتی اگر بر اثر سوءمدیریت این دولت وضع خراب تر از این شود. واقعا بدرستی گفته اند خود کرده را تدبیر نیست....
ناشناس۸۶۹۲۰۷۱۶:۵۲:۰۲ ۱۳۹۸/۲/۳
و مجلسی بدتر از دولت ۲۸۰ نفر مجیز گوی دولت
ناشناس۸۶۸۶۹۰۱۳:۲۳:۳۲ ۱۳۹۸/۲/۳
یکی گفت: درختی که 4 سال ثمر نده هیچ وقت ثمر نمیده؛ کاش اینا همون درخت بی ثمر بودن... حداقل یه سایه داشتن... همه چیو نابود کردن...
ناشناس۸۶۸۷۵۷۱۳:۳۹:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۳
همه این ایرادها درست ولی بهتر از یک دولت اصولگراست
ناشناس۸۶۹۰۸۶۱۵:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۲/۳
یعنی این اوضاع تا این حد فلاکت بار قبلا سابقه داشته؟ بسیاری از طرفداران روحانی پشیمانند! انصاف هم چیز خوبیه! رئیس جمهور قبلی حداقل تحرک داشت و حداقل ۶ سال اول زحمت زیادی کشید. ولی آیا روحانی در این ۶ سال کار قابل توجهی کرده؟ اصلا گناه گذشتگان به گردن خودشان، ولی روحانی و معاون و همدست انتخاباتیش یعنی جهانگیری نباید به قولها و وظایفشان عمل کنند؟ مردم را مسخره می کنند؟ اینها چه جوابی برای آخرت خود دارند؟
ناشناس۸۶۸۷۶۰۱۳:۳۹:۴۲ ۱۳۹۸/۲/۳
کاری که این دولت با مردم کرد چنگیز مغول نکرده بود
ناشناس۸۶۸۷۷۰۱۳:۴۱:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۳
اندازه شعارهای که موقع انتخابات داد شجاعت ندارد که بتواند به وعده هایش عمل کند. روحانی برای ریاست جمهوری کشوری کهن کوچک بود. بعدشم اینقد سیستم اقتصادی و سیاسی پیچیده ای داریم که مگر خود امام زمان ظهور کنن تا بتونن این وضعیت رو سر و سامان بدهند
ناشناس۸۶۸۷۸۵۱۳:۴۶:۰۵ ۱۳۹۸/۲/۳
ادامه دولت فعلی خسارت به بار میاره
omid۸۶۹۲۳۳۱۷:۱۵:۱۹ ۱۳۹۸/۲/۳
"خسارت ببار میاره...؟" عزیز خسارت ببار آورده باید بگیم "فاجعه "ببار میاره
ناشناس۸۶۸۸۰۸۱۳:۵۵:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۳
روحانی بخاطر فرصتهایی که با بکارگیری نالایقان در مدیریت کشور سوزوندی باید اون دنیا جواب بدی. یومئذ لتسئلن عن النعیم
ایران دوست۸۶۸۸۱۲۱۳:۵۶:۴۱ ۱۳۹۸/۲/۳
دولت تعطیل، دریغ از ذره ای برنامه، خودشیفته و خود رای
ناشناس۸۶۸۸۲۵۱۴:۰۱:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۳
تو این مملکت رِییس جمهور چندان کاره ای نیست! بیخود همه مشکلات را گردن رییس جمهور نیندازید.
ناشناس۸۶۹۱۳۷۱۶:۰۵:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۳
با کلی وعده و وعید رییس جمهور می شوند، اینها اصلا حال کار کردن ندارند و فقط روزمرگی دارند
ناشناس۸۶۹۱۴۰۱۶:۰۸:۰۲ ۱۳۹۸/۲/۳
خخخخخخ خنده دار و در عین حال شرم آوره این حرفها
ناشناس۸۶۹۶۰۳۲۲:۲۱:۴۶ ۱۳۹۸/۲/۳
خودتون رو میکشین, راست و دروغ تهمت و شجریان و کنسرت و سلبریتی و ... رو قاطی میکنین تا یه نفر رئیس جمهور بشه بعد میگین کاره ای نیست!!؟؟ دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو.
ناشناس۸۶۸۸۳۴۱۴:۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۳
به هیچ یک از وعده های انتخاباتی اش عمل نکرد.
علی۸۶۸۸۳۶۱۴:۰۶:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۳
دولتی با وزیران کارآمد ، مدیران کل بی تفاوت ،مسئولان شهرستانی ناکارآمد ، مردم ناراضی و در کنار آن کلی فشار داخلی و خارجی
ناشناس۸۶۸۸۳۸۱۴:۰۶:۵۰ ۱۳۹۸/۲/۳
فردی درست مقابل ترامپ ، او که وعده هایش عمل کرد و ایشون با زرنگی شانه خالی کرد.
ناشناس۸۶۸۸۴۵۱۴:۰۷:۴۱ ۱۳۹۸/۲/۳
خداوند خودش به اعمالش رسیدگی کند و من از رای خودم به شدت پشیمانم.
ناشناس۸۶۸۸۴۶۱۴:۰۸:۲۳ ۱۳۹۸/۲/۳
روحانی به مردم ثابت کرد که نباید به حرف هر کسی اعتماد کنند.
محمد۸۶۸۸۵۲۱۴:۱۰:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۳
بنده به ایشان رای ندادم ولی در شرایط کنونی باید از دولت حمایت نمایم وتلاش نمایم این کوشش ها وتلاش به نتیجه مثبت منجر شود .باید با شکیبایی وخوشتنداری این 2 سال باقی مانده را پشت سر بگذاریم واجازه ندهیم همین تلاش های نیم بند هم به ثمر نشیند لطفا" نگاه ملی ووطنی داشته باشیم واجازه ندهیم از شرایط بد خواهان کشور وانقلاب سوء استفاده نمایند
ناشناس۸۶۹۷۷۵۰۱:۰۲:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۴
كدوم تلاش ها حتى از نوع نيم بند ؟؟؟؟
ناشناس۸۶۸۸۶۵۱۴:۱۳:۰۱ ۱۳۹۸/۲/۳
این بدبخت هم خودش می دونه کاره ای نیست
ناشناس۸۶۹۰۶۵۱۵:۲۷:۴۳ ۱۳۹۸/۲/۳
همه ویرانیها زیر سر همین هیچکاره است ___________
ناشناس۸۶۸۸۹۸۱۴:۲۲:۰۰ ۱۳۹۸/۲/۳
فردي بي خيال و بي خيال
ناشناس۸۶۹۲۹۲۱۸:۱۱:۲۱ ۱۳۹۸/۲/۳
دقیقا، یکم مردونگی، یکم ابهت. ناسلامتی رئیس جمهورید. به جای ایشون اگر نوبخت رئیس جمهور میشد بهتر بود حداقل یک عکس العملی از خودش نشون میداد... ایران دیگه یک فرد شل و ول نمیخواد. ایشون شرایط هرج ومرج رو در قیمت ها به حدی رساند که هر روز که خرید میکنید قیمتها در یک بازه بزرگ بسته به انصاف فروشنده تغییر میکند...
ناشناس۸۶۸۹۰۲۱۴:۲۲:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۳
شان ریس جمهوری را پایین آورد
رادمهر اهورايي۸۶۸۹۰۴۱۴:۲۵:۰۹ ۱۳۹۸/۲/۳
آقاي روحاني! شخصيت ايشان از نظر من بي تحرك، محافظه كار و بسيار خودراي و لج باز است. بعيد مي دانم كه ايشان دغدغه پيشرفت كشور، قشر ضعيف و دهك هاي پايين جامعه را داشته باشند. فكر نمي كنم ايشان گوش شنوايي براي شنيدن نقطه نظرات چهره هاي فرهيخته و علمي كشور را داشته باشد. كشور از نظر من بسيار بي برنامه و نامنظم توسط ايشان اداره مي شود و داراي هيچ راهكار و راهبرد خاصي براي مسائل كوتاه مدت و بلند مدت كشور نمي باشند. دردناك تر اين مجلس شوراي اسلامي نيز فاقد چهره هاي قوي و محكم براي نظارت دقيق بر اجراي برنامه هاي كشور است. متاسفانه اكثر اين نمايندگان محافظه كار و بيشتر به دنبال برنامه هاي شخصي خود مي باشند. كاش زودتر دوره نمايندگان مجلس و دولت آقاي روحاني به يايان برسد، واقعا برنامه ها و اعمال آنها بسيار خسته كننده شده است. حيف است كه ايران ويران شود. رادمهر اهورايي
ناشناس۸۶۸۹۴۱۱۴:۳۹:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۳
يكى به روحانى بگه خواهشاً گوشى موبايل ظريفو ازش بگيره شايد روابط بين الملل درست بشه اين بنده خدا فقط سرش تو گوشيشه براى توئيت كردن الان تو هواپيما عازم نيويورك هستش با پول مردم گرفتار داره توئيت ميكنه بيخيال جناب ظريف شما دائم در گردش باش ثمرهء اينهمه سفر شما به اقصى نقاط جهان تا حالا چى بوده؟
ناشناس۸۶۸۹۶۳۱۴:۴۶:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۳
نبایدبه این دولت امیدی داشت. بی کفایتی در اکثر موارد وجود دارد.
ناشناس۸۶۸۹۶۸۱۴:۴۸:۳۸ ۱۳۹۸/۲/۳
مگر دوره چهار ساله وحی منزل است؟ برکناری و استعفا در همه جای دنیا امری عادی است
ناشناس۸۶۹۰۶۸۱۵:۲۸:۲۴ ۱۳۹۸/۲/۳
پیاز رو کجای دلم بزارم....
ناشناس۸۶۹۲۱۶۱۷:۰۰:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۳
سمت چپ دلت بزار برای بقیه چیزها جا باشه
همشهری۸۶۹۱۲۳۱۵:۵۵:۵۹ ۱۳۹۸/۲/۳
بعد ازاین هم کسی بیاد وضع مملکت درست نمیشود
ناشناس۸۶۹۱۶۱۱۶:۲۴:۵۸ ۱۳۹۸/۲/۳
به اون ۲۳ میلیونی که بهش رای دادن عرض میکنم خود کرده را تدبیر نیست...بیچاره اون ۱۸ میلیونی که بهش رای ندادن و باید تاوان عمل اون ۲۳ میلیون رو بدن...
ناشناس۸۶۹۱۹۱۱۶:۴۱:۴۷ ۱۳۹۸/۲/۳
روحانی:100روزه اقتصاد را درست می کنم.........
ناشناس۸۶۹۲۱۵۱۶:۵۹:۵۰ ۱۳۹۸/۲/۳
اگر حمایت ۱۰۰ درصدی مرحوم هاشمی از آقای روحانی نبود اصلاً امروز دلیلی برای طرح چنین سئوالی وجود نداشت
اباس۸۶۹۲۲۳۱۷:۰۹:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۳
روحانی بابرنامهسر کار امده است برامه نابودی ایران
ناشناس۸۶۹۴۳۴۱۹:۴۱:۵۳ ۱۳۹۸/۲/۳
ایشون بعددوسال میره کنار یکی دیگه میاد مردم را 8 سال سر کار میگذاره
ناشناس۸۶۹۴۴۰۱۹:۴۵:۳۰ ۱۳۹۸/۲/۳
اقاى روحانى با شناخت و اگاهى كامل از اوضاع كشور و دنيا كانديداى رياست دولت شد و هيچ عذرى از ايشان پذيرفته نيست مردم هم به سوابق كارى ايشان در بعد انقلاب به ايشان رأى دادند نتيجه اينكه اعتماد از مردم گرفته شده
ناشناس۸۶۹۴۸۱۲۰:۴۳:۲۱ ۱۳۹۸/۲/۳
انتخاب بین بد و بدتر بهتر از این نمیشه. درود بر روحانی
حامد۸۶۹۵۶۹۲۱:۴۹:۵۹ ۱۳۹۸/۲/۳
دولت بی کفایت و ناکارامد . البته مجلس و قوه قضاییه هم دست کمی از دولت ندارند .

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

 24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

 25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 5. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 6. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 7. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 8. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 9. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 10. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 11. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 12. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

 13. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 14. لاریجانی: مجلس دهم مظلوم واقع شد/ تکرار فساد فساد علیه نمایندگان ورژن همان بگم بگم سابق است/ رهبر انقلاب هیچ‌گاه دستوری به مجلس ندادند

 15. گمانه‌زنی درباره دیدار قالیباف با سورنا ستاری/نان وکیل‌الدولگی برخی نمایندگان/ نظر فرشاد مومنی درباره رونق بورس/کاندیدای اجاره‌ای اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ مشخص شد؟

 16. واکنش حسین شریعتمداری به ادعای فلاحت‌پیشه؛ آمریکا که ارزان‌تر حساب کرده بود!

 17. روحانی: فلسطین آزاد خواهد شد/ مردم می‌خواهند دولت و مجلس دست در دست هم دهند/ ارز باید به شرایط تعادل بازگردد

 18. قالیباف: نیازمند الگوی جدیدی برای حکمرانی هستیم/ بخشی از ناکارآمدی‌ها که نارضایتی‌هایی را به دنبال داشته به بحث مدیریتی باز می‌گردد

 19. ادعای دوگانه قالیباف - نیکزاد/رأی آذری‌زبان‌ها سرنوشت‌ساز شد

 20. معروف‌ترین چهره سیاسی که اختتامیه مجلس را ندید+ عکس

 21. نمایندگان مجلس بعد از پایان نمایندگی به کجا می‌روند؟

 22. اسامی نامزدهای ریاست و نواب رئیس مجلس یازدهم مشخص شد

 23. روحانی: در زمینه کرونا از سه مرحله عبور کرده‌ایم/ همه کارمندان از ۱۰ خرداد در ادارات حاضر می‌شوند

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا رسانه‌های بیگانه قم را عامل شیوع کرونا دانستند/زلزله‌های خفیف گسل مشا پیش زمینه زلزله بزرگی است/آقای روحانی حاضرند فقط یک روز با مترو سفر کنند؟

 25. مجلس دهم مظلوم بود؟

آخرین عناوین