هشدار؛ مراقب تفرقه افکنان در خوزستان باشیم

رضا امینی،   3980120026 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
هشدار؛ مراقب تفرقه افکنان در خوزستان باشیم

روز گذشته کلیپی از مجادله غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با یک شهروند در فضای مجازی دست به دست شد و واکنش های مختلفی را در پی داشت. این کلیپ اولین بار توسط شبکه ایران اینترنشنال، همان شبکه وابسته به سعودی که تریبون تروریست‌ها در حادثه اهواز بود، منتشر شد. واکنش های به این کلیپ در فضای مجازی متفاوت بود.

انتقاد اول در این ماجرا را باید به استاندار خوزستان کرد، درست است که ایشان هم از این شرایط خسته و از دیدن آوراگی همشهریانش ناراحت است و تاکنون زحمات زیادی را نیز متحمل شده ولی باید سعه صدر نشان دهد و بدون واکنشی تند مردم را به آرامش دعوت کند و خود باعث ایجاد یک فضای ملتهب نشود.

انتقاد دوم به برخی از افراد درون خود جریان اصلاح طلبی و سیاسی است که این فرصت را غنیمت شمردند تا از این حرکت و فضای متنشنج سوء استفاده کنند و دست به تخریب استاندار خوزستان بزنند.

ربات‌ها و ادمین های وابسته به ضد انقلاب هم در این موضوع بیکار ننشسته اند و در توئیتر این فرصت را غنیمت شمردند تا چهره بدی از یک مسئول به جای بگذارند و بذر ناامیدی در این شرایط را در دل مردم سیل زده بکارند.

بررسی صحبت آن فرد میانسال نشان می دهد که وی مدعی است خانه اش در آن منطقه نیست و بی دلیل سیل و آوارگی مردم را به سوریه و کمک به سوریه ربط می دهد، فیلمبردار اینگونه فیلم های سفارشی هم همیشه در صحنه حاضر است و از بالا فیلمرداری می کند. نکته مهم این است که این فرد فقط به عرب ها اشاره می کند گویی اینکه در خوزستان و مناطق سیل زده قومیت های دیگری وجود ندارد. در استان خوزستان قومیت ها در کنار هم زندگی می کنند و ممکن است در یک کوچه چندین خانوار از قومیت های مختلف باشند.

کلیپ دیگری نیز دیروز منتشر شد، در این ویدیو فردی که خود عرب زبان است و در بخشی از ویدیو عربی صحبت و خود را بختیاری معرفی می‌کند و می گوید نیروهای هلال احمر در حال سلفی گرفتن هستند و به مردم عرب زبان کمک نمی کنند!! انتشار این کلیپ ها نشان از پروژه‌ای تمام عیار برای متشنج کردن وضعیت خوزستان و نشان دادن ناکارامدی مسئولان دارد.

عبدالله شهبازی مورخ چند روز قبل با انتشار یاداشتی کوتاه در کانال تلگرامی‌اش درباره پیامدهای امنیتی سیاسی سیل خوزستان نوشت: قطعاً در همین چند روز که وقوع بحران شدید در خوزستان پیش بینی می‌شد، به علت رسیدن آب به این منطقه، دیگرانی هم بودند که به سرعت برنامه ریزی و اقدام می کردند برای تبدیل بحران خوزستان به آشوب و شاید به بزرگترین معضل امنیتی سال های اخیر ایران، سطح بالای هوشیاری لازم است.

بحرانی بودن وضعیت استان خوزستان و بحرانی تر شدن آن در روزهای آینده با توجه به بارش های روز جمعه و شنبه بر هیچ کس پوشیده نیست و حضور گسترده فرماندهان نظامی و مسئولین ارشد کشوری تاییدی بر این موضوع است. ضمن آنکه باید بگوییم در این مدت شریعتی با حضور در میدان و تلاش توانسته عواقب مرگبار سیل را مهار کند بطوری که این سیل در خوزستان به جز یکی دو نفر هیچ تلفات جانی نداشته است.

استان خوزستان با سایر استان‌ها متفاوت است و شرایط خطیری دارد، ضدانقلاب و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس همواره به این استان چشم طمع داشته‌اند و ایجاد اغتشاش در این استان از برنامه های آنان بوده است. جناح‌های سیاسی نیز بدانند اکنون زمان خوبی برای تسویه حساب سیاسی و شعله ور کردن آتش اختلافات قومیتی و ... نیست.

در شرایطی که مردم خانه و زندگی خود را از دست داده اند و از این وضعیت در رنج و نگرانی هستند، تحریک و ناامید کردن مردم و تخریب مسئولینی که پای کار بوده اند قطعاً اقدامی ضد ملی و خطرناک است و نهادهای امنیتی باید تحرکات افراد و جریانهای تفرقه افکن و ضدانقلاب را زیر نظر داشته باشند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۴۸۴۸۷۰۷:۰۷:۴۸ ۱۳۹۸/۱/۲۰
اقا چه تفرقه ای. مردم ناراحتند. آب به خانه و کاشانه آنها رسیده. قیمت دلار به 15 هزار تومن رسیده. قیمت گوشت 120 هزار تومن رسیده. هر روز دعوا تهدید جنگ و خط و نشان کشیدن... اگر یک گروه در کاخ سفید برای دیگران خط و نشان می کشند ولی 340 میلیون مردم امریکا دارند زندگی خود را می کنند. تورم زیر دو درصد است و بیکاری زیر سه درصد. ولی در ایران چه. به خود بیایید. مردم از اینکه حرف آنها شنیده نمی شود و مسئولان .. لج می کنند ناراحتند. چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ولی مسجد خانه خدا باشد. کافیست.
ناشناس۸۴۸۵۰۱۰۷:۲۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱/۲۰
باور کنید که دلار 15 هزار تومنی و گوشت 120 هزار تومنی نه حباب و نه کار ترامپ . این نتیجه سیاستها و دانش مشعشع برخی کارشناسان اقتصادی است که به وزارت رسیدند و گفتند در تاریخ اقتصاد تک رقمی کردن تورم حماسه ای ست که به نام من ثبت شده یا امریکا در یک روز همه تحریمها را لغو می کند و تازه ایرباس از بس ما متبحریم یک ایرباس مجانی هم به عنوان تخفیف به ما داده. مردم ایران را به این روز رساندند و باز هم ادعا مدال و نشان خدمت دارند.
ناشناس۸۴۸۵۶۶۰۸:۱۸:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۲۰
باور نمی کنیم
ناشناس۸۴۹۳۰۳۱۳:۲۱:۰۵ ۱۳۹۸/۱/۲۰
ختم کلام هر جا نرخ رشد اقتصادی 3 درصد باشد و رشد نقدینگی 9 برابر آن، پولش سرنوشتی جز ریال ندارد حتی آلمان، ژاپن، آمریکا.... در آمریکا رشد نقدینگی 6 درصد است.
ناشناس۸۴۸۷۶۱۱۰:۱۵:۵۱ ۱۳۹۸/۱/۲۰
حمله مردم به صرافی ها و خرید دلار از ترس تحریم ها بود نه مدیریت دولت. قیمت گوشت هم با دلار بالا و پایین میشه
ناشناس۸۴۹۰۹۶۱۲:۱۱:۵۹ ۱۳۹۸/۱/۲۰
دلار هم از کالاهای انحصاری در اختیار دولت فخیمه سلبرتی نشان است
ناشناس۸۴۸۵۶۲۰۸:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۱/۲۰
دیگه این عبارت ضد انقلاب و...خیلی تکراری .. شده شما بهتره که به خود سیل بپردازی و قبول کنی توان مدیریت نداری نه اینکه منتظر بمونی که مقاله سیاسی بزنی سیل سیاسی نیست... از بودجه بزنی و مردم را گرفتار کنی تا ... هر کسی انتقاد میکنه رو بهش یک برچسب میزنن و خود را حق قلمداد کرده و به اختلاس هم مشغولن! بعد میگن که نه اصلا حکومت هیچ گاه دست ما نبوده! پس دست کی بوده؟ مردم حق دارن مردم بیکارن روز به روز فقیرتر میشن ... ..
ناشناس۸۴۸۵۶۸۰۸:۲۱:۴۶ ۱۳۹۸/۱/۲۰
بی بی سی هم بیکار ننشسته و مدعی شده فرماندهان سپاه سلبریتی جهادی هستن و دنبال انتشار عکس و فیلم از خودشون هستن باید هوشیار بود
ناشناس۸۴۸۷۱۵۰۹:۴۸:۰۰ ۱۳۹۸/۱/۲۰
این مقاله که تقریبا درسته ولی اونی که بی بی سی میگه هم در واقع درسته
ناشناس۸۴۸۶۲۱۰۸:۵۰:۰۴ ۱۳۹۸/۱/۲۰
الان در همین حد با استاندار بی کفایت باید برخورد بشه؟
ناشناس۸۴۸۷۵۵۱۰:۰۹:۲۴ ۱۳۹۸/۱/۲۰
خوب شما که نگران هستید به مردم خوب خدمت رسانی کنید سیل را مهار کنید و آوارگان و سیل زده ها را اسکان دهید. ناخودآگاه مساله فروکش می کنه. مساله اینجاست که مسوولین بی عرضه هستند و دانش کافی برای انجام امور ندارند.
ناشناس۸۴۸۷۸۸۱۰:۲۶:۵۶ ۱۳۹۸/۱/۲۰
توهم توطئه داریم.
داود۸۴۸۹۳۹۱۱:۲۵:۳۰ ۱۳۹۸/۱/۲۰
جمعیت خوزستان شامل 12 نوع قوم است که اکثریت آنها غیر عرب هستند بختیاری-عرب-فارس -بهمئی-لر-قشقایی - دزفولی- شوشتری-بهبهانی-ساحلی و .. اهواز نیز دارای ترکیب جمعیتی گوناگونی است اما متاسفانه خوزستان در سالهای اخیر موجب بی مهری فراوان قرار گرفته که از جمله مناطق عرب نشینی است که در فقر ..زندگی می کنند. آیا سزاوار خوزستان این است؟ خب دولت مرکزی ببیند سیاست های اشتباه و عدم توسعه مرز نشینان در کشور چه خطرات امنیتی بوجود آورده و راه را برای سوءاستفاده تجزیه طلبان باز کرده است.. بنده ساکن اهواز هستم و این جمعیت تجزیه طلب در حداقل هستند اما نباید آنها و اقدامات. آنها را دست کم گرفت دولت نیز باید حق خوزستان را در نظر گیرد ..
سجاد۸۴۹۰۹۱۱۲:۰۹:۰۴ ۱۳۹۸/۱/۲۰
کلا در مدیریت ایراد اساسی داریم بدون شک اما حجم سیلاب خوزستان طی هزار سال گذشته بیسابقه بوده الان کشورهای قدرتمند هم از پس سیلابهایی با حجم کمتر بر نمیان بیاید به جای مسخره بازیهای کودکانه به هم کمک کنیم عرب و لر و کرد و بلوچ یار و یاور هم هستند و اینکه نیروهای ما در جایی برای امنیت تلاش میکنه بهش احترام بذاریم نه با ناجوانمردی تخریبش کنیم با تفرقه مقابله کنیم که از سیلاب مخرب تره
ناشناس۸۴۹۳۷۸۱۳:۵۲:۰۵ ۱۳۹۸/۱/۲۰
چند تا سیلاب جهانی و چند تا مدیریت جهانی سیلاب دیده ای که چنین اظهار نظر میکنی
ناشناس۸۴۹۱۹۶۱۲:۴۸:۵۴ ۱۳۹۸/۱/۲۰
با عملکرد نامناسب دستگاهها متولی نیازی به تفرقه افکنی نیست
ناشناس۸۴۹۶۶۹۱۶:۱۵:۴۲ ۱۳۹۸/۱/۲۰
ما نباید عبارت ضد انقلاب یا حتی ضد استقلال کشور را فراموش کنیم باید هشیار باشیم ، کیست که نداند آل سعود و امارات وچند کشور هم پیمان آل سعود در منطقه دشمن ما هستند ودر میان ملت ایران به خصوص برادران عرب زبان تخم تفرقه و دو دلی می کارند، البته مردم خوزستان ، مازندران ، گلستان ، لرستان ، فارس ودیگر مناطق کشور که سیل ویران کننده خانه ها را تخریب نموده ، کشاورزی را از بین برده وجان تعدادی از هم وطنان ما را گرفته حتما باعث جریحه دار شدن دل خیلی از مردم کشور ما شده است ودر مقابل هم نیروهای مردمی اعم نیروهای مسلح ، هلال اهمر ، بسیج ودیگر ارگان ها هم برای کمک به مردم کم نگذاشته اند بنا بر این اگر هر فردی به هر دلیل بخواهد تفرقه افکنی کند وآب به آسیاب دشمن بریزد اگر خودش ضد انقلاب نباشد حتما در خط ضد انقلاب است ، چون با این شعارها نمی توان جلوی سیل را گرفت بلکه فقط جلوی پیشرفت کار را می توان گرفت ،کمک به کشور سوریه که در خط مقدم مقاومت است ومبارزه با داعش که ساخته وپرداخته آمریکا به کمک عربستان وامارات است هیچ وقت خوشایند آن کشورها نیست واگر حرفی برخلاف کمک به مقاومت زده می شود حتما این حرف ساخته آن کشورهاست حتی اگر یک دوست هم وطن آن را بر زبان جاری نماید ، به همین دلیل باید هشیار بود وبا وحدت کلمه هدف دشمن را نقش بر آب کرد.

پربحث‌های هفته

 1. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 6. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 7. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 8. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 9. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 10. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 13. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 14. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 15. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 16. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 17. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 18. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 19. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 20. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 21. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 22. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 23. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 24. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 25. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

  2. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

  3. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

  4. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

  5. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

  6. وزیر بهداشت: کانون آلودگی کرونا در داخل کشور است

  7. درخواست رئیس مجلس از وزیران بهداشت و آموزش و پرورش درباره کرونا

  8. پیک چرخه کرونا و تلاش های کم اثر وزارت بهداشت/ پیشگیری بهترین راه حل است اما اقدامات کافی نیست

  9. ابتلای ۲۸ نفر به کرونا در کشور/ ۵ نفر جان باختند

  10. ربیعی: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می‌شود

  11. افزایش شمار مبتلایان ایرانی ویروس کرونا به ۴۳ نفر / ۸ نفر جان باختند

  12. محسن هاشمی خود را قرنطینه کرد

  13. وزیر بهداشت: هیچ آمار مثبتی از کرونا را از مردم پنهان نمی‌کنیم

  14. توضیح وزارت بهداشت درباره انتقال ۵ بیمار مشکوک به کرونا از قم به تهران

  15. جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار معتاد متجاهر در شوش و هرندی

  16. حکم متهمان پرونده جاسوسان محیط‌زیستی قطعی شد + جزئیات اسامی و آرای حکم

  آخرین عناوین